DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Uit den AlkmaarscSien Raad. No. 108 Honderd acht en twfntiarste Jaarsranir 1026 ZATERDAG 8 MEI Dit nurnmer besfaat uit 3 fctaden. Dezc Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maandea voor Alkmaar /2.—franco door het geheele Rijk /2.50. Afzonderlijke en bewysnummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTlfiNi Per regel /0.25, bij groote confracten rabat. Qroote letters naar plaatsruTmte. Brieven franco aan de N. V, Boek- en Handelsdrukkerij v/b HERM*. COSTER ft WON# Voordam C9. Directeur: G. H, KRAK. Telef.nr. Administrafle 3. Telefoonnr. Redactie 33. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA* Postgiro 37060. Faais coronat opus, het einde krocnt het werk. Het schijnt in den Raad mode te worden zijn betcog zoo nu en dan met een Latijnsch ciiaat te versterken en waar alles wat in den Raad gebeurt uitsiuitend veredelend en op- voedend is, lijkt het ons zeker gewenscht, dit voorbeeld ook in onze overzichteu te volgtn. Finis coronat opus dus, dat wil erg vrij vertaald in het Hoilandsch zeggen, dat de meerderheid van den Raad ingegaan is op het voorstel van de meerderheid van B. en W. en dus onze Handelsscholen niet opgeheven, maar gereorganise^rd en daardoor verbeterd zulien worden. Het lijkt ons, na de genomen beslissing en na ons uitvoerig raadsverslag, overbodig om hier nog veel uit de pleidooien van voor- en tegenstanders te vermelden: Er zulien niet veel Alkmaarders meer rcnd- loopen, die niets over den strijd voor .de Han- delsscholen gehoord hebben en, gelet op de buitengewoon groote belangstelling, die beide Raadsvergaderingen uit alle kringen der bur gerij hebben genoten, gelet op de groote vol- 'joening die ons van vele zijden over den eind- uitslag betoond wordt, rnogen wij constatee- ren, aat de Alkmaarsche Raad Donderdag- avond een zeer- gelukkig en verstandig be- sluit heeft genomen. Dat is, zonder aan anderer verdienste iets te kort te doen, voor een groot deel aan Jen heer Govers te danken. Dat is te danken aan het gelukkige fcit, dat de heer Govers begrepen" heeft, .'at hij vertegenwoordiger van zijn kiezers is en de duidtlijk uitgesproken vojkswrl niet hooghar- tig mag negeeren. Het is te danken aan de omstancligheid, dat de heer Govers zich aan de zijde van ve- len van zijn partijgenooten geschaard heeft, die pal staan voor hun beginsel en niet wen- schen mede te werken aan elke poging ons openbaar onderwijs te verslechteren. Wij kunnen volkomen begrijpen, dat zij, wier plannen thans mislukt zijn, een zoo felle en uitgebreide actie voor het behoud onzer Handelsscholen niet verwacht en aller- minst gewenscht hebben. Ja zelfs, dat zij in hun teleurstelling die actie ongeoor'.oofd of minderwaardig ge- noemd hebben. Het zijn de onaantastbaren die zoo spreken. de mannen die dadelijk klaar staan om den tegenstander te disqualificeeren, maar die, wanneer het in hun eigen strijd te pas komt, dikwijls alles beha'.ve kieskeurig in de keuze hunner wapenen blijken. De verdedigers van ons handelsonderwijs en wel voornamelijk zij, die in de courant naar voren zijn gekomen, hebben aan heel wat minderwaardige aanvallen bloot gestaan. Maar de Commissie van Toezicht, het col lege, dat zoo vreeselijk hoog staat, dat het alles wat tegen zijn p'annen gepubliceerd werd, met een breed gebaar tot .,minderwaar dig geschrijf" degradeerde. waarop het niet noodig was verder in te gaan, die commissie zal moeten erkennen, dat de meerderheid van den Raad haar voorstellen zonder meer over boord heeft geworpen. vers geweest is. En als de he er Kusters dit zou wil len ont- kennen, laat hij dan zeggen voor wie zijn voorden wel bestemd waren. want persoon- lijke hatelijkheden in het kleedje van onschul- dige verhaaltjes zijn zeker zoo anoniem en zoo minderwaardig als de heeren Kusters en Bosman verschillende ingezonden stukken in onze courant hebben willen qualificeeren. Wij mogen niet nalaten hier te constatee- ren, dat ook verscheiden leden der soc -derr^ fractie, de beide vrijz.-dem. en de heeren Rin gers en Vogelaar tot behoud onzer handels scholen krachtig samengewerkt hebben. En nu moge mr. Bosman tot de Christelij- ken het zonderlinge verzoek richten voor een enkelen keer hun partijbelang eens bij het al- gemeen belang achter te stellen, zeer zeker lag het allereerst op den weg van den heer Bosman zelf zijn vrijzinnige beginselen.trouw te blijven en ons openbaar onderwijs tegen el ke poging tot verslechtering in bescherming te nemen. Die bescherming, en ook die van de zijde van den heer Thomsen, zijn aditerwege ge bleven. De heeren'omhulden zich met het voor alles bruikbare kleedje der bezuiniging en schaar- den zich in de gelederen van hen, die onze openbare Handelsscholen den nek wilden cmdraaien. Wee, wie zich verontwaardigd daartegen durfde verzetten. Onbehoorlijk werd de toon genoemd van den directeur der Handelsscholen, die onom wonden zijn meening over dit vandalisme te kennen had gegeven, onbegrijpelijk en te be- treuren de scherpe waarschuwing, die de vroegere directeur in een ingezonden stuk detu hooren, minderwaardig onze artikelen en het summum van minderwaardigheid na- tuurlijk de publieke opinie, die in ingezonden stukken in den loop dezer weken naar voren is gekomen. Men mag onze actie vanaf den troon der onaantastbaarheid als minderwaardig quali ficeeren, maar laten we eens een oogenblik aannemen, dat wij ze hadden nagelaten. Wanneer wij het beruchte rapport der Commissie van Toezicht, dat men zoo graag geheim had gehouden, eens niet gepubliceerd hadden, wanneer wij eens niet een krachtige waarschuwing tot de burgerij hadden gericht, dan waren er nimmer die belangstelling en die veiontwaardiging geweest, die in allerle: stukken in en buiten de pers, in het oprichten van een tomile van actie en in het spontaan opstellen van vele adressen en waarschuwin- gen tot uiting zijn gekomen. Dan was er nooit een krachtige publieke opinie geweest, dan had men in den Raad een paar onderwijsspecialiteiten tegen elkaar uii- gewisseld, dan was de bezuiniging sterker dan ooit oo den voorgrond getreden en had de speech van den burgemeester de Han delsscholen niet kunnen redden. Non tali auxilio kunnen wij onzerzijds nog krachtiger uitroepen. De burgemeester mag duizendmaal verkla- ren, dat hij op onze hulp geen prijs gesteld heeft, wij willen hem als onze vaste overtut ging mededeelen. dat zonder deze 'krachtig; actie op dit oogenblik onze Handelsscholen vernietigd zouden zijn. Wij erkennen dankbaar wat het comite tot behoud der Handelsscholen, wat de verdedi gers in den Raad en wat zoo vele anderen in en buiten onze stad gedaan hebben om deze gezamenlijke actie te doen slagen. Ons alarmsignaal, onze herhaalde waar- schuwingen en opwekkingen zijn gelukkig niet te vergeefs geweest. Bovenal past hier ook een woord van hulde aan den Wethouder van Onderwijs, die met behulp der he1" toegevoegde ambtenaren gweu tijd en moeifc ontzien heeft om de aan vallen op onze Handelsscholen zoo doeltref- fend mogelij'k te kunnen afslaan. En wat hare hooghartige negeering van de publieke opinie betreft, het zij hier nog eens uitdrukkelijk geconstateerd, dat sommige ha rer paladijnen in den Raad gestreden hebben op een wijze, die wij niet schromen in alle cpziditen minderwaardig te noemen. Welken indruk geeft het, als de voorzrtter van den Raad, die zeifs niet kon toelaten, dat in het openbaar iets over de commissarissen van de tractortram gezegd werd, den hter J. P Bosman toestaat vrij uit de strijders voor ons openbaar onderwijs van minder waardige handelingen te beschuldigen, de actie van onze courant en van veten die daarbij betrokken waren acn te vallen op een wijze die verre beneden peil en een man van standing als mr. J. P. Bosman onwaardig is. De heer Kusters heeft zich geergerd aan dc opmerking van een inzender, die de leden der Commissie van Toezicht zeer terecht ver- weet, dat zij op den avond dat de he.r Bois- sevain hun plannen kwam bestrijden, van diens rede ioiaal geen notitie hebben geno men en het nuttiger oordeeiden een voorstel- ling over Kre.is Louwen te gaan bijwonen En in zijn opmerk.ngen daarover achtte hij het Donderdagavoncl gecorloofd een uitvoe- rige beschrijving van dat tooneelstuk te ge- ven, een karakterteekeniug van Krel.s Lou wen, die, door de volksgunst gedragen, zich koning waande. maar zi;n i;d Ihcid duui heeft moe.eu bekoopen. Dat is ook door den burgemeester toege- kten, hoewel iedereen begreep dat het een hatc-ljjkheivl aao bet acjres von drn heer Ga« Laten wij hierbij constateeren, dat de ver dedig'.ng door den burgemeester van het voorstel der meerderheid van ons college ve- ler teleurstelling gewekt heeft. Hier kunnen de kool en de geii niet tegelijk gespaard worden, hier kan men niet zijn groote waardeering voor het werk der Com missie van Toezicht uiten en tegelijkertijd haar plannen- doeltreffend bestrijden. Het laat ons koud of de burgemeester onze actie al dan niet goedkeurt, het deert ons al- allerminst als hij de krachtige overtuiging der burgerij, die de laatste weken in onze courant naar voren is gekomen, met een afkeurend woord durft critiseeren. Non tali auxilio, die hulp heeil hij niet noodig. Hij schijnt de pers werkeliik op het oogenblik nergens voor noodig te hebben. Laat hem de illusie, dat hij het thans be- haalde resultaat alleen had kunnen bereiken. Hoe ver staat hij nog altijd van een groot deel zijner burgers. Hij verwijt ons, dat wij den strijd in het teeke'n der politiek en der openbare school ge- voerd heben. Hebben de woordvoerders van alle partijen niet bewezen dat de bedreiging van onze openbare school met deze kwestie ten nauwste verband houdt? En mag dan van een Vrijheidsbonder, die zich voor het behoud der Handelsscholen verklaard heeft, een zoo slappe verdediging verwacht worden. Hij geeft naar links en naar rechts zijn ccmplimentjes, een vriendelijk woordjt aan het adres der Commissie van Toezicht, een complimentje aan den Raad voor het hooge peil der debatten, een ongemotiveerde hate- lijkhe'.d aan het adres der Alkmaarsche Cou rant, terwille van een applausje uii den hoek der Commissie van Toezicht en eenige ande ren en daarna. ter vergulding van deze pi!, nog een hatelijkheidje aan het adres van een concurreerend blad over een kwestie, die niets met deze zaak te maken heeft. Hij acht de verwissel'ng der Handelsschool met H.B S. A alleen nadeelig door het gebrek aan aansluiting. Als hij raadslid was, wist hij nog met aan welken kant hij zich sch?ren zou en als het Rijk nu zelf eens een wenk gaf onze Handels scholen op te heffen dan zcu het ook weer een geheel andere kwestie worden. Welnu, wij willen hier wel openlijk verkla- ren, dat wij ook als raadslid op dezelfde wijze voor deze scholen eouden gevochten hebben als wij het nu deden. En dat wij als burgemeester de wenken uit Den Haag steeds ondergesclbkt aan de be- langen van eigen burgerij zouden maken. Wij hebben nog eens nrgelezen wat wij in de laaiste weken ever de bedreiging van ons handelsonderwijs hebben geschreven en wij nemen onze artikelen nog tot den laatsten re gel voor onre verantv-oording- De teleurgestelden, die schouderophalend beweren, dat de Handelsschool nu toch wel haar eigen dood zal sterven, die straks wel- licht smalend zulien spreken over bet gering aantal leerlingen dat zich voor de eerstc klasse heeft opgegeven, later! zij allereerst be- denken hoe zij door hun poging tot vernieti- ging dezer school, juist in den tijd dat deze voor een nieuw cursusjaar staat, allereerst zelf de schuld er van dragen als ouders voor hun kinderen reeds een andere opleiding heb ben gekozen. Nu het zeker is, dat de school blijft en dat zij zoo doeltreffend mogelijk gereorgawiseerd wordt, nu de middenstand de vakschool, die hij speciaal als de zijne beschouwt, heeft mo gen behouden, nu is het ook de taak der mid- denstanders de school te bevo.ken, opdat haar onderwijs zoo- vruchtdragend mogelijk zal kunnen zijn. De funeste schoolgeldregeling voor de bui- tengemeenten ligt gelukkig in het verleden. Het' zal niet meer vcorkomen, dat burge- meesters uit omliggende plaatsen, met het oog op de door "Alkmaar gestekfc eischen, ouders nadrukkelijk adviseeren hun kinde ren niet naar onze Handelsscholen te zenoen. Het schoolgeld is door de actie der buiten- gemeenten belangnjk verlaagd en onze gere- organiseerde 5-jarige Handelsschool zal als vrceger een gewaardeerde instelling kunnen worden. Moge de thans genomen raadsbeslissing de dageraad der bevrijding aankondigen uit veel officieel tegenwerking, en moge de schooi onder een nieuwe Commissie van Toezicht, die werkelijk haar bloei beoogt, een zegenrijke instelling voor stad en omgeving worden. Dan zal de strijd vcor haar behoud niet te vergeefs geweest zijn. als de minister dezelfde meening is toege- daan, dan valt er niet veel te hopen voor de kunstbeoefenaars, die onder dit begrip niet vallen. Dr. Moller had ook een goed woord ge daan voor het behoud van de Maasbrug te Maastricht, die dreigt zoo bouwvallig te worden, dat zij afgebroken dreigt te worden. Maar minister Waszink heeft verzekeru, dat die brug, waarop zijn geboorteplaats Maastricht terecht trotsch is, niet zal afge broken of geschonden worden, als het met strikt onvermijdelijk is. Maar het laatste woord heeft in dezen natuyrlijk de minister van Waterstaat. Toen kwam de begrooting van arbeid aan de orde. Op de perstribune werd verteld, dat de betrokken minister, de heer Slotemaker de Bruyne, zijn zeven en vijftigsten verjaardag vierde. Dan is dat geen vroolijke verjaars- avond geweest, want hij heeft een lange reeks van klachten moeten aanhooren, waarop hij gelukkig eerst over een kleine veertien c'.agen behoeft te antwoorden. De toepassing van de Arbeidswet leverde den heer Smeenk (a.-r.) en na hem de heeren Bakker (c.-h.) en Kuiper (r.-k.) stof voor een aantal opmerkingen van kritischen aard om- trent de lange arbeidsduur in verschillende bedrijven. Zij brachten ook ter sprake de 'o- gelijkheid van een wetteliike regeling van tie collectieve arbeidsovereenfcomst. De heer Ver aart (r.-k.) twijfelt niet aan die mogelijkheid en betoogde er zelfs de noodzakelijkheid van Als de minister dat niet met hem eens is, zegt hij hem zelfs zijn vertrouwen op. Mej. Qroeneweg (S. D. A. P.) drong aan op een wettelijke regeling van den arbeidstijd voor het verplegend personeel. De heer Loerakker (r.-k.) wil den arbeids tijd van land- en tuinbouwarbeiders bij de wet geregeld zien. De heer Stenhuis (S. D. A. P.) vroeg om in overeenstemming met de besluiten van de Conventie van Washington te zorgen voor algemeene invoering van de 4S-urige werk- week. De heer Joekes (v.-d.) vroeg ratiiicatie van de conventie nopens de toelating van kin deren in de industrie. Mevr. Bakker—Nort (v.-d.) wees op de lange werktiiden in-het cafebedrijf en vroeg niet alleen aaarvoor, maar ook voor de mu- sici een korteren arbeidstijd. De laatste spreker van den avond, de heer Kortenhorst (r.-k.) zette uiteen, dat over- werk soms in een industrie onvermijdelijk is en protesteerde tegen een mogelijke publiek- rechtelijke regeling van bet collectieve ar- beidscontract. Als nieuwtje deelde hij ten slotte mede, dat het zoogenaamde socialisa- tie-i^pport van de commissie-Nolens weldra gereed zal zijn en een dik boek is geworden. Toen sloot de voorzitter de vergadering. Uit liet Parlenient Den Haag, 7 Mei 1920. In de avondvergadering der Tweede Ka- mer is gister nog "het slot van de begrooting van minister Waszink behandeld. Deze is i.l. niet enkel minister van Onderwijs, maar ook heeft hij de zorg voor de kunst. De Kamer heeft zich dus k'orten tijd beziggehouden met de overheidszorg voor de kunst en de heer Kleerekoper, de kunstspecialiteit der S. D. A. P., heeft den minister gewezen op het voor beeld van Belgie, dat zooveel meer voor de kunst doet dan onze regeering. Dc minister heeft dat grif toegegeven, maar teve"s ver klaard, dat er noch voor dit, noch voor het volgende jaar op veel verbetering valt k ho pen Hij is evenwel een warm voorstander van overheidsbescherming van de kunst, en beloofde dit in de toekomst daadwerkelijk - te zulien bewijzen. Maar hij maakte het voorbe- houd, dat de te steunen kunst voor ieder ge- nietelijk moet zijn, en over die uitlating keken sommige aanwezigen nogal bedenkelijk. 1m- mers even te voren had zijn geloofsgenoot dr Moller een betoog gehouden, dat goede kunst slerhts te verwachten val* van kunstf-naars met wn streng godsdienstige opvattina. en De minister van Financien, de heer De Geer, heeft gistermiddag de sprekers, die deel genomen hadden aan de algemeene bescho.i- wingen over zijn begrooting, beantwoord. Uit den aard der zaak heeft hij zich met een ont- wijkend antwoord van vele opmerkingen moeten afmaken. Maar van bijzonder belang was, wat hij zeide omtrent de belastingplan- nen der regeering. Laat ik dus volstaan met de mededeeling van wat hij daaromtrent aan de Kamer verklaarde. In de eerste plaats de belastingen welke in- gesteld zijn voor het Leeningfonds. De ver- dedigingsbelasting was aanvankelijk slechts drie jaar bestemd tot rechtstreeksche dclging van oorlogsuitgaven. Na drie jaar, in 1918.' heeft men de belast'ng bestendigd en liaar willen doen strekken voor rente en aflossing van oorlogsleeningen Er worden'nu een aan tal ontwerpen ingediend: ten eerste tot hal- veering van de Verdedigingsbelasting II, ten tweede tot herziening van de wet op het Lee ningfonds, tot schrapping van de oocenter, op den suikeraccijns en op de personeele be lasting. Als men dit laatste wil vervangen door af- schaffing van de opcenten op de lnkomsten- belasting, dan zal een amendement in dien geest bij hem geen overwegens bezwaar heb ben. Voorts is. wat de gewone inkomsten be treft, te verwachten de handhaving van het ontwerp tot wijziging van de successie-beias- ting. Ingetrokken wordt het ontwerp tot ver lagirig van de Inkomstenbelasting. In de plaats da a rv a n komt evenwel een herziening' van de PeKsoneele belasting tot ont lasting van groote gezinnen. De herziening van de Zegelbelasting, strekkende tot invoering van een Weeldebelasting, zal worden ingetrok ken, doch in de plaats daarvan zulien twee voorstellen komen, het eerste een wijziging in de Zegelwet, het tweede een ontworpen weeldeverteringsbelasting. Deze vier ontwerpen hangen samen. De minister hoopt, dat de ontwerpen voor Pink steren zulien zijn ingediend en dat de zaken dan zoo loopen, dat de wetten in working kun nen treden op 1 Januari 1927, uitgezonderd de weeldeverteringrf3elasting, welke eerst op 1 Mei d a v. In werking meet treden De heer Oud. die blh'kbaar niet tevr^den »8K ffver de manier yyaarop jgm had te woord gestaan, diende een motie waarbij de regeering werd aangezocht dc re geling van de benoeming van klcrken bij de Registratie in rijksdienst, welke vroeger be- stond, weder in te voc-ren Deze mode werd evenwel met 31 tegen 30 stemmen verworpen Daarmee was de behandeling van de begroo ting van financien ten einde, daar de Kamei had goedgevonden, dat er geen replieken zou den worden gehouden. Het verder<: deel van de vergadering is hier- op in beslag genomen door een interpellatie van het soc.-dem. lid Drop over dc toenemen- de ortgevallen in de Limburgsche niijnen Het was de eerste maal, dat de heer Drop in het vuur kwam. maar hij heeft het er zeer goed afgebracht. In een uitvoerige, doch met zorg voorbereide rede heeft de heer Drop zijn iu- ziehfen omtrent het Limburgsche mijnbedrijt uiteen gezet en gewezen cp de iouten. welke daaraan volgens hem kleven. De strekking van zijn breed, maar rustig betoog was uit een te zetten, dat er meer arbeiderscoutro Leurs in de mijnen inoesten kemen, en dat hun bevoegdhtden moeten worden uitgebre'd. De minister van" Waterstaat, de heer Van der Vegte kon daar niet veel op antwoorden Hij begon tcch te zeggen, dat de Kamer in haar Reglegient van Orde eigenlijk een be- paling nicest bevatten, waarbij het den leden verbeden werd ten nieuw opgetredeu ministet binnen vijf maandai met een interpellatte lastig tc vallen. Met deze boutade had hij reeds de lachers aan zijn zijde, tnaar hij erkeu de daarmee ook ronduit, dat hij niet voldoende op de hoogte ken zijn voor een afdoend ant woord aan den heer Drop. Maar overigctis klonk zijn beantwdording van lie't half dozijn vragca, dat de.interpellant hem had gesteld, toch niet al te vaag In beginsel is hij geen tegenstander van de uitbrdding van het aan tal miincontroleurs bij de mijnen, maar dat meet verband houden me de uitbreidmg van de be-xegdlieid van die ambtenagen en daai- mhTfiinY was hij het met zich zelf nog nic c-ens. Dat moest hij ncg wat nader bestudee- ren. Over het algemetn toonde hij zicli niet vrjandfg tegenoter de interpellatie, hoewel hi; het met den heer Drop niet eens was omtreu; der bcteekenis van de ongelukken in de mijnen maar hij bracht het toch zoover. dat de inter- pellant afzag van zijn vcornemen om motif? in te tlienen. Daarmee hac! dc interpellatie gevoegelijk voor geSloten kunnen Vor^en ve< - klaarel. Maar or waren een aantal leden, die er zich op voorbereid hadden om eok een duit in het zakje te doen en de Voorzitter kon zic! moeilijk daartegen verzetten, zoodat we rnoch- ;en rekenen op een aantal doellooze redevoe- ringeti. We hebben er een paar aangehoorc, niaar toen ook dc heer L. dc Visser zich ge reed maakte om dc communistischc opvrttin van de zaak uiteen te zetten, hebben we dt vrijheid genomen te vertrekken, daar het toch op niets anders kon uitloopen dan op eenige reckten van groote woorden. Dt Kamer heeft de volgende week Heme - Riir. tsdag. Daarna worden di algemeene beschouwingen over de Staatsbegrooiing weer voortgezet. Buitenland. DE CRISIS IN BElXiIe De Koning'heeft Donderdag otn o uur Poul- let ontvangen, met wien hij dat toestand b?- sprak. Poullet zal gister de eerste stappen ondernemen om het kabi.net aan te vulleu. De vereeniging der buiteulandsche pers heeft een diner gegeven ter eere van Poullet, die in een rede verklaarde, dat er niets i« «r, den paniekwind te rechtvaardigen, die thans woedt. Hij deed een bercrcp op de samenwer- king van alien en legde den nadruk op dc door en dooi" \Tedelievenck' politiek van Bel- crie. WJ DE SPOORWEGBRUG BIJ SELZAETE. Biina acht jaren na dien gedenlcwaai dlgen 11 November 1918 zijn noodig geweest om te herstellen, wat in minder dan vijf seconden vernietigd werd. De pijlbrs waarcp de spoor wegbrug moet komen te rusten zijn zoo goed als gereed. Vele millioenen francs zijn er me de gemoeid geweest om de brokstukken van het geweldige gevaarte op te ruimen, andert millioenen om uit den geschapen warboel van puin en ijzer weer een geheel te maken, waar- over straks, als de brug daar weer op zal rus ten, de treinen in een vlugger tempo dan nu het geval is de reizigers naar Antwerpen ztil- len 'orengen. BIJBELVERTALING IN HET BULGAARSCH. Als 'n gebeurtenis van buitengewone bctee kenis wordt in Bulgarije de uitgave van de*i bijbel in de nieuw-Bulgaarsche taal begroet De regeering heeft besioten, dat de bijbel in de staatsdrukkerij gratis zou "worden gcdrukt en gebonden. Het boek is een vertaling van den Russischen bijoel, waarvan het O. T. uit het Hebreeuwsch vertaald werd, tenviil het N. T„ eveneens uit het Russisch vertaald. met den Griekschen teksf it vergeleken en ovr-ral gerorrigeerd is, waar de Rtissische var mi cflMSSt 4. ^iuJLSlsiuk LKMAARSCHE CODRANT.

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 1