I I - W" :l 1 1 (Jemengd Nienws NOODLOTTIGE TRAMBOTSING. Vrijdagavond is te Wageningen de tram die om 10 u. 7 van Ede vertrekt, in botsing gekomen met de tram van 10 u. IS uit Wage ningen. De tram van Ede had moeten stoppen op wissel 4, maar is doorgereden. Tengevolge van de botsing werd het voor balcon van den eersten passagierswagen van den tram van Ede door den bagagewa gen ingedrukt. Op het voorbalcon stonden een paar meisjes, van wie een, de 22-jarige C. Mcurs, onmiddellijk gedood werd, een ander vrij emstig gewond, en enkele ande licht gewoncl. De materieele schade is ^lj aanzienlijk. DE PROCEDURE VOOR DEN POLITIERECHTER. Het Wkbl. v. het Recht schrijft: Wij ontleenen aan de N. R. Crt. van 1 Mei Ochtendblad, het onderstaande verslag. „Voor den Haagschen politierechter heeft g.steren terecht gestaan de 54-jarige expedi- teur D. v. A. uit Leiden, wegens poging tot doodslag, althans zware mishandeling, subs bedreiging met een naar het leven gericht misdrijf. Verdachte zou op 3 Maart op de Morschsingel te Leiden tweemaal getracht hebben, een meisje met een knipmes te steken, den eersten keer mislukte dit, doordat het meisje opzij sprong, en den tweeden keer ten gevolge van het feit, dat een zuster van het meisje op zij sprong, en den tweeden keer ten hierbii o.a. de woorden geuit hebben: Ik zal je den strot afsteken. „Als getuigen werden gehoord twee mili- tairen, die in het gezelschap waren geweest van het bedreigde meisje en haar zuster, en voorts ncg ven 16-jarig meisje. Dit laatste had verdachte de gememoreerde bedreiging hooren uiten en voorts gezien, dat hij een mes in de hand had. Een der militairen had ge zien, dat het mes geopend was. Beide militai ren hadden gezien, dat verdachte twee keer een stekende beweging maakte in de rich ting van het meisje. „Verdachte ontkende, het meisje met een mes te hebben bedreigd. Hij was naar het meisje toegegaan naar aanleiding van een ru- zie, die bestond tusschen haar en een dochter van hem. „De behandeling van de zaak is vervolgens geschorst tot a.s. Vrijdag, om alsnog als ge tuigen te hooren het bedreigde meisje en haar zuster". We hebben in den eersten tijd na de invoe- ring van het instituut van den politierechter, herhaaldelijk gewezen op gevallen, waarbij van den wettelijken eiscli van eenvoudigheid der zaak geen sprake kon zijn doch die niet- temin voor den enkelen rechter werden ge- bracht en door hem berecht. Sinsdien hadden wij nog herhaaldelijk op dergelijke gevallen kunnen wijzen, doch wij hebben het maar ge- laten. De lust vergaat, telkens op hetzelfde de aandacht te mceten vestigen, terwijl men toch vooruit weet voor doove ooren te praten Doch nu loopt het de spuigaten uit en kunnen wij aan den drang tot een zeer ernstig protest geen weerstand bieden Eene dagvaarding, vaarbij blijkens de alternatieve tenlasteleg- ging de steller der dagvaarding twijfelt, of er zou zijn poging tot doodslag, althans zware mishandeling, althans bedreiging met 'n te gen het leven gericht misdrijf, zou zijn van eenvoudigen aard! Verdachte ontkende het eene en het ande- re opzet: de behandeling moest, worden ge schorst om nadere getuigen te 'hooren. Hoe kan de vervolgende ambtenaar hier mogelij- kerwijs aanvankelijk aan eene zaak van een voudigen aard hebben gedacht, hoe is het mogeiijk dat de politierechter de zaak niet on middellijk naar de meervoudige kamer heeft verwezen? Wij begrijpen noch het een noch hef ander. Wij hadden tot dusver nog al re- defijk ertrouwen in de wijze, waarop onze rechterlijke macht gebruik maakte van de mime bevoegdheid haar in vele gevallen door den wetgever gelaten. doch wanneer wij nu zien wat de politierechter an den wettelijken eisch maakt, hoe gesold wordt met de toch duidelijke woorden der wet, nu worden wij huiverig voor iedere nieuwe bepaling, die deh rechter niet aan zeer strenge regelen zou bin- den en wij moeten wel concludeerenoptima lex quae minimum relinquit arbitrio judids" De Minister van Justitie heeft ^eenerlei macht over de rechters, om hen te dwingen zich aan de wet te houden, doch wel over het openbaar ministerie. Wij zcuden meenen, dat het tot zijn plicht behoort onvervvijld een circulaire fe doen uitgaan, waarbij hij aan de leden van jet O. M. les geeft in de beteekenis van het word „eenvoudigheid" en hem erop wijst, dat zij een voorbeeld moeten geven in gehoor- zaamheid en trouw aan de wet. Wat thans ten aanzien van de rechtspraak van den poli tierechter gebeurt, is eene schennis van de wet, die niet mag worden geduld. Wil men die rechtspraak uitbreiden, omdat men zoo- reel op heeft met het oordeelen door een rech ter, dan mogc de wetgever dit doen, al zou- den wii het betreuren, doch zoolang dit niet is gesehied. eischen wij, dat de wet wordt na- jeleefd. Wij zullen, al worden wij nog zoo yervelend en eentcnig, niet nalaten'daarop te omen aandringen. Nadat wij dit geschreven hadden, lazen wij met genoegen, dat de Rotterdamsche politie rechter, mr. Wijnveld, eene zaak als niet een- voudig naar de meervoudige kamer heeft ver wezen en dus strenger. d3n het O.M bij zijne rechtbank aan den eisch der wet wensch.1 vast te houden. Dergelijke beslissingen gever. nog eenigen goeden moed. I HET NEDERLANDSCHE MEISJES-GILDE. Aan het zoogenaamde jubileumkamp van het Nederlandsche Meisjes-Gilde, dat gehou- den wordt in de leegstaande barakken der le gerplaats Milligen, zullen 800 a 900 pad- vinasters met haar leidsters en afdeelingsbe- stuursleden deelnemen. Ook uit het buiten- Iand wordt bezoek verwacht. Vertegenwoor- digsters uit Engeland, Duitschland, Belgic en Frankrijk zullen aanwezig zijn. Een groep Engelsche Pioniersters (meisjes boven de 18 jaar) uit Portsmouth hadden het plan gemaakt in de Pinkstervacantie Ne- derland te bezoeken; zij maken nu dit kamp mee en gaan daartoe naar Bussum. Het Nederlandsche Roode Kruis stelt de- kens beschikbaar. Het kamp wordt geopend aan het kamp- vuur op Zaterdagavond 22 Mei door mevr. G. Hammes—van Steenis, Mevr. dr. L. Wen- nigerHilsebos zal een herdenkingsrede houden. Er zullen zijn een openlucht-museum met eigen gemaakte kampvoorwerpen, een filiaal van den Wilde-winckel en een bazaar, waar- voor zelfs een inzending uit Indie is gekomen. Stadsnieuws. BLOEMBOLLENTENTOONSTELLING. In de gisteravond gehouden vergadering van de afd. Alkmaar der Kon. Ned. Maat- schappij voor tuinbouw- en plantkunde met de afd. der vereen. voor bloemfoollencultuur zijn de plannen nader besproken voor het houden van een tentoonstelling van bloeiende bolgewassen in het volgende voorjaar op het terrein van de yoormalige cadettenschool. Er werden verschillende commissies gevormd In het eere-comite werden gekozen de burge- meester van Alkmaar als eere-voorzitter, als- mede de heeren Hazeloop, Rietsema, Kujper, Jhr. van Test, E. H. Krelage, J. Valkering, P. Blokker Mz., Slot, A. Koefma, D. J. Go- vers en de hoofdredacteuren der Alkmaarsche dagbladen. Uitvoeriger verslag zullen we opnemen in ons volgend nummer. WIJ REPAREEREN UWVTJLPERHOUDER ONDER GARANTIE. Meest voorkotnende onderdeelen in voorraad. L. FRAN&ENBERG, ALKMAAR. Rioscopen. Theater Cinema Americain. bpeel niet met vuur. Een mooie, boeiende, een bijzondere film is „Speel niet met vuur", een finn, die al moge zij dan niet een apart genre vertegenwoorcu- gen, desniettemin toch afzonderlijk staat van de overige soortgelijke rolp. .nten. Het thema, dat bed an del d wordt, hebben wij meer gezien, zeifs al vaak gezien, doch de wijze, waarop dit uitgewerkt is, is werke- lijk bjjzonder. Dit thema is zoo simpel, zoo eenvoudig: een winkeljuffie met een karig weekloontje verlangt naar uitgaan, naar mooie kleeren, naar piezier, naar fuiven. Haar mooie ge- zichtje komt haar te hulp, een „goede" vrien- din wijst haar den weg. En Tessie McGuire bewandelt dien weg, onkundig van het feit, dat er mannen zijn, die zich speciaal voor mooie gezichtjes mteresseeren. En dat met minder goede bedoelingen. Hetgeen Tessie al spoedig blijkt. Op het juiste moment echter weet ?ij zich te ontdoen van een bijzonder lastigen belager en ze snelt naar huis. Haar verloofde, haar „Boy" wacht haar daar, teruggekeerd uit de Vreemde stad, waar hij zijn fortuin gemaakt had. - Haar mooie kleeren ziende, verdenkt hij haar van slechtheid en hij verwijt haar dat. Reeds vroeger had hij haar gewaarschuwd niet met vuur te spelen, want zij zou zich bran den. En Tessie had zich gebrand: haar jon. gen wilde niet meer met haar. te doen hebben. Toch was Tessie van hem, en van hem al- leen blijven houden en als hem dit ten leste blijkt, vindt hij haar graag bereid hem in de arm en te si uiten Dit gegeven wij zeiden het reeds is op bijzondere wijze uitgewerkt. Nergens geeft het aanleiding tot tooneeltjes van een zekere strekking, die soortgelijke films kenmerken. Gloria Swanson is de ster in deze film, de ster, die boven alien en allc-s uitblinkt. Zij speelt Tessie zoo komisch op het eene oogen- blik en zoo tragisch op het andere moment, dat de aandacht voor haar geen seconde ver- slapt. Deze prestatie is buitengewoon. De vele geestige trekjes in deze film maken het zien geheel tot een genot. Tom Moore geeft haar heel goed tegen- spel als „Boy". Het is een film, die in ieder opzicht is te waardeeren. Van het overige programma noemen wij een Rivierenummer, met veel moois en een twee-acter met veel fotografie-dwaasheden. KORTE BERICHTEN. Vrijdagavond heeft Dr. J. F. M. Sterck 'Jit Haarlem voor de Maatschappij der Ne- Jerlandsche Letterkunde te Leiden een lezing gehouden over: lets nieuws van en over Von- del. Donderdag heeft de Ondernemersraad toor Ned.-Indie zijn jaarlijksche algemeene 'edenvergadering gehouden te s-Graven- nage, waarin de voorzitter, prof. mr. M. W. Treub, een jaarrede, bcheizende een kort overzicht van de onderwerpen, welke in het »;geloopen vereenigingsjaar aan de orde wjn geweest, heeft uitgesproken. Belgie heeft zijn tweede vrouwelijke burgemeester gekregen Als hoofd der ge- Beente Roosebeke in Oost-Vlaanderen is be- noemd mevrouw WagemanVan der Hae- gen, ,,een verstancbge cn gedienstige vrouw", »o!geus de .„Schelde". Alkmaarsch Bioscoop Theater. Hij, zij en een misdadigersbende. In de knel. Het eerste programma, dat deze week in het A. B. T. wordt gedraaid, gc-eft niet min der dan twee hoofdnummer, die beiden voor humor en gezonde sensatie zorgen. In het eerste nummei maakt men kennis met een nieuwen en zeer sympathieke Ameri- kaanschen athleet n.l. Frank Merrill. In de film vervult hij de rol van Jack Melford, een student, die door de lage practijken van een zekeren dokter Delphi zijn geld verliest. Ook het meisje van Jack en niet het minst haar tame dreigen slachtoffers van de geheime bende te worden. Maar Jack, in samenwer- kiug met zijn vriend Cloudy, die op inder- daad eenige wijze voor het komische ele ment in deze film zorgt, beginnen een hevi- ge strijd tegen Delphi en zijn mannen. Kra- nig weet Jack zich te verdedigen en het slot is naast een nederlaag der booswichten een vcreeniging van „hij en zij". Frank Merrill is uitstekend. Margaret Land is allerliefst en vriend Cloudy zeer vermake- lijk In her tweede hoofdnummer is de rneer- bekende Richard Talmadge de hoofdpersoon. Ook een verbazend kwieke jongen, die niet gauw yerlegen zit. Na vele mislukkingen geeft zijn vader hem nog een kans Hij moet de candidatuur van Mr. Norton tegenwer- ken Maar nu wil het geval dat juist de doch ter van Mr Norton een geweldigen indruk <pp Richard heeft gemaakt. Wat moet de arme jongen nu doen? Och, men ga het zien op de vlotte vijfacter, die het programma be- sluit. Fridolin treedt nog op in een komische tweeacter, waarom ook hartelijk is gelacnen Maandag komt het nieuwe piogramma met Colleen Moore in „Vlajnmen<ie Jeugd"f Victoria Theater. In het Victoria-theater loopt deze week de bekende film: De betoovering van Parijs. Het verhaal voert ons naar een dorp in Frankrijk, waar Marie Saint Clair in voort- durende onmin met haar stiefvader leeft. Op een avond dat zij tegen zijn wil het hHis ver- laat, weigert hij haar binnen te laten. Om aan dit ondragelijke leven een einde te maken, besluit zij met haar verloofde, Jean Millet, naar Parijs te gaan. jean neemt Marie mee naar zijn huis, doch hier wordt Marie door zijn vader de deur gewezen. Nu is de eenige uitweg reeds dadelijk naar Parijs te vertrekken. Jean brengt Marie naar het station, warrna hij naar huis terugkeert om afscheid van zijn moeder te nemen. Als hij ook zijn vader goedendag wil zeggen, ligt deze door een beroerte getroffen, dood in zijn stoel. Marie, het wachten moede, denkt dat Jean niet met haar wil gaan en vertrekt allcen. Een jaar later vinden we haar terug in Parijs als vriendin van den rijken vrijgezel Pierre Reval. Al spoedig verneemt zij, dat Pierre, waarvan zij zeer veel houdt, zich ver- loofd heeft en spoedig in het huwelijk zal treden. Hoewel ait, volgens hem geen veran- dering in hun verhouding hoeft te brengen is Marie zoo bedroefd, dat ze weigert met hem uit te gaan. Dien zelfden avond wordt ze genoodigd op een artistenfeest in een atelier in het Quar ter Latin. Zij begeeft er zich heen, vergist zich in de kamers en bevindt zich plotseling tegenover Jean, haar vroegeren verloofde. Nu eerst hoort zij, dat op den avond van haar vertrek Jean's vader gestorven is. Jean, die de hoop nooit cf:-;egeven had Marie terug te vinden, had zich daarna te Parijs als kunstschilder gevestigd en Marie vraagt hem ter wille van hun oude vriendschap, haar portret te schilderen. Na verscheidene malen geposeerd te heb ben, waarbij zij moest beloven het schilderij pas te zien als het geheel voltooid zou zijn, neemt zij het doek weg en bemerkt, dat Jean haar niet schilderde zooals zij voor hem po- seerde, maar haar uitbceldde zooals z;j den dag voor haar vertrek hem voor den geest heeft gestaan. Jean verklaart haar opnieuw zijn liefde en ook Marie denkt hem nog lief te hebben. Zij verlaat Pierre Reval, maar als zij zich naar Jean begeeft hoort zij een gesprek af waarbij deze zijn moeder belooft nooit met Marie te zullen trouwen. Even later vinden we Pierre en Marie ver- zoend weer in een groot restaurant. Jean wanhopig nu door eigen schuld Marie ten tweede maal verloren te hebben, vraagt haar een laatste maal te spreken, en als zij wei gert aan zijn smeekbeden gehoor te geven, pleegt hij zelfmoord. De moeder, door zijn dood getroffen, ver laat het huis om de vrouw, die zij voor de schuld van alles aanziet neer te schieten. Zij treft deze niet thuis en in eigen huis te ruggekeerd, vindt zij haar bij den doode, snikkend neergeknield. Dan wij ken haar wraakgedachten voor zachtere gevoelens en de handen der beide vrouwen vinden elkaar in gemeenschappelijke In deze prachtfilm heeft Charlie Chaplin zijn meesterschap als regisseur getoond Telkens weer breekt eft humor door het tragische levensbeeld, soms even in de typi- sche koppen van kellners, dienstmeisjes of een masseuse. Een blik, een gelaatsuitdrukking op het juiste oogenblik doet plotseling de sfeer van een tooneeltje doorvoelen. Adolphe Menjou als Pierre Reval en Edn.. Purviance als Marie Saint Clair geven mag- nifique spel,- evenals de schilder Jean Millet, die door Carl Miller vertolkt wordt. Lydia Nott als de moeder kon ons minder bckoren. Kosten noch moeite zijn gespaard om fraaie interieurs te verkrijgen en onder Chaplin's leiding is deze film in alle op- zicbten tot een meestenverk geworden. Vooraf gaan filmnieuws, een aardig tee- kenclowntje en een amusante tweeacter: „de aanhouder wint". Het programma van het Victorie-theater biedt deze week zeer veel aantrekkclijks. ALKMAAR, 7 Met 1926. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 150 stapeis wegende 176535 kilogrammen. rabriekskaaskleine met merk 44, zon- der merk 38, commissickaas met merk 41. Boerenkaas: kleine met merk 47, commis- siekaas met merk 44. Handel goed. BOTERPRIJS. Boter: Iste soort 0 85—/ 0.95, 2desoort 0.70—/ 0.80. - Eieren: groothandel 4.90—/ 5.25, klein- handel 4.755.50. Eendeieren 4.50. N. V. EIERVEILING NOORDHOL- LANDS NOORDERKWARTIER. Aanvoer en prijzen van heden 8 Mei. Kipeiereu 187000 stuks. Prijzen 55/56 4.704.80, 57/58 4.80—/ 5, 58/59 5.10-/ 5.20, 60/61 5.30—/ 5.40, 62/64 5.40f 6.60. Bruin 5.60—/ 6.30 Eendeieren 43000 stuks. Prijzen 4 SO tot 4.90. ALKMAAR, 8 Mei 1926. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd: 23 paarden 150400, 73 melkkoeien 200 tot 400, 117 nuchtere kalv. slacht 8 f 26, 440 schapenvette 3645, over- houders 32f 38, 833 lammeren 14— 25, 28 schrammen 42—/ 50, 162 biggen 10 weken 2230, 18 bokken en geiten 418, kleine bokjes 1f 3.50. NOORDSCH ARWOUDE, 7 Mei. 4200 K.G. Uien: Uien 99.40, Drie- iingen 6, Grove uien 9, 16000 K.G. Roo de kool 9.30—/ 13.40, 6600 K.G. Gele kool 14.90—/ 16.20, 8000 K.G. Kroten 0.60-/ 1.60, alles per 100 K.G. Zeetijdincfin. STOOMVAARTLIJNEN. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. Karimata, v. Rangoon n. Zaandam, 7 Mei 3 uur nam. voorgaats IJmuiden. Grotius (uitr.) 7 Mei 12 'smiddags te Genu. Karimata 7 Mei v. Rangoon te Zaandam. Radja 6 Mei v. Amst. te Hamburg. Rondo 6 Mei v. Hamburg te Bremen. Sumatra (thuisr.) 5 Mei v. Colombo. KON. HOLE. LLOYD. Poeldijk 7 Mei v. Hamburg te A'dam. Waterland 7 Mei v. Antwerpen te R'dam. Orania (uitr.) 6 Mei v. Bahia. KON. PAKETV. MIJ. Van Overstraten 7 Mei te Belawan. f Sibolga 6 Mei v. Belawan n. Rangoon. KON. NED. STOOMBOOT MIJ.— KON. WEST-IND. M AILDIENST. Almelo 7 Mei v. R'dain te Hamburg. Ceres 7 Mei v. Algiers n. Lissabon. i Dido 7 Mei v. A'dam n. Gothenburg. Euterpe 7 Mei v. A'dam n. R'dam. Fauna 7 Met v Sebentcon. uravosa. Hebe 7 Mei v. Venetie te Triest. Juno 7 Mei v. Amst. n. West-Indie. Merope 7 Mei v. A'dam n. Bordeaux. Nereus 7 Mei v. A'dam te Vlaardingen Perseus 7 Mei v. Kophagen te Aarims. Sedina 7 Mei v. A'dam n. Stettin. Delft 7 Mei v. Antw. te A'dam. Amsterdam (uir.) 6 Mei te Callao. Bacchus 7 Mei v. West-Indie te A'dtm Berenice 6 Mei v. Lissabon n. Faro. Deucalion 6 Mei v. Tunis n. Valencia. Erato 6 Mei v. Muse! te Oporto. Hebe 6 Mei v. VenetiS n. Triest Hector 6 Mei v. Cristobal n. Curacao. Hermes 7 Mei v. West-Indi8 te A'dam. Merope 7 Mei v. R'dam te A'dam. Minerva 6 Mei v. Napels n. Catania. Perseus 6 Mei v. Kopenhagen n. Aarhin. Tellus 7 Mei v. R'dam te A'dam. HOLLAND-AFRIKA LIJN. Billiton (uitr.) 6 Mei te Durban. ""v Klipfontein 7 Mei v. Oost-Afriica te R'daa Saleier (thuisr.) 5 Mei v. Djeddab HOLLAND-AMERIkA LIJN. Edam, R'dam, n. New-Orleans 6 Mei v. .V« go- Glamorganshire, N. Pacific n. Rott, 7 M« v Havre n. Antwerpen. Leerdam, New-Orleans n. R'dam, 6 Met v. Santander. Volendam, Rott. n. New-York 6 Mei n.m. b a. 30 v. Halifax. HOLLAND—OOST-AZI* LIJN. Oldekerk (uitr.) vertr. 6 Mei v. Suez. Gemma arr. 6 Mei v. Bremen te Hamfc. STOOMVAART MIJ. „OCEAAN." Melampus arr. 5 Mei v. Batavia 1. v. Lotrdaa te Hamb. Tantalus v. Japan n. Roft. arr. 6 Mei t« Ps- nang. Laertes arr. 6 Mei v. Liverp. te Batavia. Priam, v. Liverp. n. Java, arr. 6 Mei te Pari Said. EMZETCO LIJN. Jonge Jacobus vertr. 7 Mei v. Rott. Bar celona. HOLL. BRITSCH-INDIe LIJN. Ridderkerk (uitr.) vertr. 6 Mei v. Port Sauti. Streefkerk (thuisr.) vertr. 5 Mei v. Bombay. Koudekerk arr. 7 Mei v. Hamb. te Ant*-. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kawi (uitr.) arr. 7 Mei te Belawan. Kertosono arr. 6 Mei v. Rott te Bafavia. Bandoeng (thuisr.) arr. 5 Mei te Bassein ROTTERD. ZUID-AMERIKA LIJN. Aldari (thuisr.) vertr. 6 Mei v. Las Paints Aludra (uitr.) arr. 6 Mei te Buenc6 Ayres. JAVA-NEW YORK-LIJN. Sitoebondo, vertr. v. Java n New York, vertr. 7 Mei v. Port Said. Vechtdijk arr. 6 Mei v. New York te Bat. van 8 Mei 1926. Opgave van Noordhollandsoh Landbeuwcrediet. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te RADIOGRAFISCH WEERBERrCHT, naar waamemingen, verricht in den morgen wan 8 Mei. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologiscli Instituut te De Bikft Hoogste barometerstand 769.1 te Vardo. Eaagste barometerstand 753.3 te Skagen. Verwachting (geldig van den avond van 3 Mei tot den avond van 9 Mei) Matige westelijke tot noord-vvestelijken wind, zwaar bewolkt met opklaringen, kans op regenbuien, weinig verandering in tempe- rafuur. 8port. VOETBAL. Alcmaria li speelt morgen haar tweeden thuiswedstrijd vcor de promotie naar de re serve le kasse en weer is er voor iiaar maar een resultaat, dat de kans doet behouden, n.l. een overwinning. Met een sterk en voile- dig clftal zal dit bij ernstig willt-n toch wei mogeiijk zijn tegen Hilversum II, waarvan in Hilversum met een zwak elftal slechts met -1 werd verloren. Alcmaria II zal zeker vele supporters niet teleurstellen. In Bergen hebben wedstrijden plaats on den Ouds-Beker tusschen de elftallen van den .Amsterdamschen en Leidschen Voetbalbond en tusschen die van den Haarlemschen en den Noordhollandschen Voetbalbond. Voor het kampioenschap van Nederland worden gespeeld: Enschecte—Stormvogels en M. V. V.—Feijenoord. In beide wedstrijden za! de thuisdub wel de overwinning aan zich houden. TENNIS. DAVIS CUP NEDERLANDBELGIe. Gister begon te Noordwijk de wedstrijd NederlandBelgie tennis voor den Davis Cup. Washer sioeg van Lennep met 6—4, 3—6, 68, 6—3, 62. Timmer won van Laloux met 6—1, 6—0, 6E Centr Suiker A and. Holl. Kunstzijde i Jurgens Gew. Aand. Vtrice Kurt. 10.30 11.45 If.— m arr 357 PROLONGATIE vorige koers ~i l»Ct, heden 3 j,Ct WISSELKOERSEN AMSTERDAM m-% New. York Italic V«tig« keen 12.O814 59.25 7.7714 7^9 48.16 Sch. 100 i i 35.20 65.10 65.65 53.65 NIET OFFIC1EEL. Ml* Kttn oahtdM •m STAATSLEENINGEN. 6 NederL 1923 A. i 5 1919 BANKsINSTELLINGEN. iCol. Bank Indische Bank -Handel Mpij. Cert v. 1000 p» Resc. i INDUSTR. OND. BINNENL. n A. M B. C. Maekuhec Nederl. Kunstzjjde Philips Gloeilampen Nieuwe INDUSTR. OND. BUITENL. Anaconda Steel commi CULTUUR MAATSCR H. V. A Java Cultuur Cult. Vorstenl. Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Redjang Lebong i PETROLEUM. Dordtsche Petr. Gee. Holl. Olie Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Bandar Rubber Deli Bat Rubber. Hessa Rubber Lampong Sum Rubber Rotterd Tapanoeli. Serbadjadi Silau •Wai Sum Rubber Interc. Rubber. SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart m Gem Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot Niev. Goudriaan Rotterd. Lloyd SCHEEPVAART BUITENL. Marine comnj. Marine prcf. TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senemhah Deli Batavia AMERIKA. Southern Rails Union Pacific Wabash 103 1017/, I98»;« 1627% 145*/, I45V. 117i/4 109 167*4 V9v. 97 131 315 365 353 95 123 J/, 656 350 1 i'S I to 109 255 368(4 182 3871/, 339»,', 2401% 241 V, 4SS 270*/, 164 3541% 171 2/7 161/, 47 373/, 1/4% 17u 200 84»/i6 56 84*/, 1477, 9'/i, 35®/, 198 3S2'/, 4411i 413*4 149*,, 401*/,, 103 102 19814 193% am 162-3 162% 141 U, 145i. 146 108 188 107 167 167 99 987/, 97*/, 99 130 130 323 323 353 93 122 666 696-5 663 350 349 172*4 172*4 161 109% 255-7 1 368 386s-7 386% 338 337{—9 240 240 rnrnm Z 270 355 356 170 151%. 36 176 170 mm. 200 M*/, 84% 54 mm. 148 9(4 35 2C0 197—9i 195-4 380 379—81 376-9 439 434-40 433 - 44 405% 405-7 403-5 139 149% 39% 109 1 j 662-1 351 337*4 238 9764, 433—i 484 lt - Louden Berlyn Parijs Brussel Bazel Weenen p. Kopenhagen Stod H .|tn Oslo z.48?« II nar 12.08\4 59.24 7.85 7.67 48.17 35.20 45.11 6460 53.90

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 7