WOUDA's fief T-r. tla de gt-fcnorle is olitstaan, veizel <k verervings-theorie zich daartegen. lets an ders zou het zijn wanneer aangetoond kon worden dat de verkroniming bij de geboorte reeds bestond. Scheeve staart, kromme teenen, vischrug komen mij voor eerder erfelijk te zijn dan krom borstbeen. Bij zeer Jonge, pasgebo- ren kuikens zijn de afmetingen der hchaams- deelen zeer klein, zoodat de afwijkingen, al mochten zij zelfs reeds bestaan, aan de waar- neming ontsnappen. De praktische fokker vermijdt dus al die kwade kansen en geeft aan zijn kuikens eerst alleen een zandbodem, later een plank en daarna pas een goeden ruststok zooals hier- v6or is aangegeven. Natuurvogels zooals patrijzen en fazanten hebben nooit een krom borstbeen. In de etala- ges van de poeliers ziet men bouten met ver- kroind borstbeen alleen van kippen en kalkoe- nen. TENTOONSTELL1NGSKOOIEN. Onze lezers hebben op verschillende ten- oonstellingen de reeksen van gegalvaniseerde ljzcrert kooien kunnen zien, waarin de inge- zonden dieren tijdelijk opgesloten worden. Bij eenige nadere beschouwing heeft men kunnen opmerken dat elke kooi uit vijf deelen bestaat, die gemakkelijk met draad of touw stevig te verbinden zijn tot een vierkante kooi. In een der vier opstaande zijden is een op- en neer- gaande schuif aangebracht voor het inbren- gen en uithalen der geexposeerde dieren. Er is dns geen bodem. De afmetingen zijn overal ongeveer 70 centimeter. Men moet niet den- ken, dat zulke kooien alleen bij aanzienlijke partijen verkrijgbaar zijn, want ook in minder kwantum zijn ze in den handel, kosten betrek- kelijk weinig en kunnen jarenlang mee. Naar mijn meening doet iedere pluimveehouder wijs zich een paar van zulke veelzijdig nuttige kooien aan te schaffen. Zoo'n kooi is zeer ge- schikt om een ziek of gewond dier af te zon- deren of wel als een nieuweling bij de ande- ren gevoegd zal worden. Door de vreemde te midden van de anderen in de ren te zetten, wennen de dieren spoedig aan elkander zon- der onrust te geven in hun omgeving. Op pre- cies dezelfde manier maakt men ook gebruik van zoo'n kooi als men een hen broedsch-af wil maken. Het is dan heelemaal niet noodig daartoe hokjes te gaan timmeren, men kan desnoods twee brcedsche hennen in een kooi zetten. De metalen kooi bergt de dieren op ■met drinkpot onder hun bereik. Ze worden ge- lijk met de overigen gevored door wat graan bij de tralies te strooien. Ze krijgen dan niet te veel, ook geen zachtvoer, wel groen, want juist dat schralere rantsoen brengt haar uit baar broedscljen toestand weer terug tot het leggen. Niet Jiet minder heeft de duivenman goede dien- sten van zulke kooien als paarkooi om kop- pels te formeeren. Dan staan twee kooien naast elkaar, een voor den doffer, een voor de duivin. Zoodra de dieren tusschen de tra lies door toenadering tot elkaar toonen, wor den de bij elkaar gehouden schuiven geopeijd en het vechten zal of geheel uitblijven of tot een korte schermutseling teruggebracht wor den. Ook degeen die hoenders, duiven of andere dieren gaat exposeeren, heeft van deze kooien een groot gerief en kunnen veel bijdragen tot bet behalen van een eersten prijs, als men be- denkt, dat hij daarin zijn dieren vooraf kan trainen en doen gewennen aan het stokje van den keurmeester. Wij alien weten toch van welk een invloed het is als de keurmeester een getraind dier voor zich krijgt ter beoor- deeling. Voor duiven heeft men ook ronde kooien, maar de vierkante zijn veel beter, daar zij zelfs de gewone duiven-broedhokjes kunnen vervangen als men er een nestpan in plaatst. Al deze kooien zijn antiseptisch, mijt eh luis kan er niet in blijven. Wanneer ze geen dienst behoeven te doen, worden zc dichtge- klapt en nemen als het ware geen bergruimte in. Kortom ze zijr eigenlijk onmisbaar. Rechtzaken. VOOR DEN POLITrERECHTER. Zitting van Maandag 10 Mei. LANDLOOPERIJ. De zitting ving aan met de voortgezette behandeling tegen Arie Sch., een gedetineer- de jongeman, zich in voorarrest bevindende, aan wien ten laste was gelegd: landlooperij Hij had in verschillende plaatsen in het ar- rondissement zondfer middelen van bestaan rondgezworven. Geadviseerd werd een voorwaardelijlee veroordeeling, daar de verdachte een zeer goed werkman is en gemakkelijk werk kan krijgen. Verdachte werd voorwaardelijk veroor- dteeld tot 3 dagen hechtenis en 6 maanden op- zending met 3 proefjaren en verplichte ge- heelonthouding en cafe-verbod. Hij werd in vrijheid gesteld. WEDERSPANNIGHEID. Ook werd voortgezet de zaak contra tegen den kustwachter Jan R. te Helder, die zich had verzet tegen een vonins van 2 maanden gevangenisstraf ter zake wederspannigheid gepleegd op 2 Februari tegen de agenten Tiese Veltman en Willemsen. Ook hier werd geadviseerd een voorwaardeliike veroordee ling. De kustwachter werd alsnu voorwaar delijk veroordeeld tot 2 maanden gevangenis straf met verplichte geheelonthouding en 3 jaar proeftijd. Het christelijk geheelonthou- dersgenootschap zal toezicht op verdachte uitoefenen. MISHANDELING VAN ZIJN MOEDER. Voorts werd eveneens voortgezet een zaak tegen den landbouwer Th. van K., die zich had schuldig gemaakt aan mishandeling van zijn moeder. De verdachte schijnt niet voornemens te zijn zich te onderwerpen aan de reclasseerings- maatregelen, zoodat niet tot een voorwaar delijlee straf kan worden geadviseerd. De officier achtte de mishandeling van zijn vangenisstraf roep gaan. ernstig Vends fachte wilde in hooger be- moeder zeer ernstig en eischte 4 maanden ge ng ep Hij werd veroordeeld, conform het requi- sitoir, tot 3 maanden definitieve gevangenis straf. EENVOUDIGE BELEEDIG1NG. De 63-jarige winkelier Willem B te Ber gen stond terecbt wegens beleediging van den getuige Leegwater, dien hij op 3 April een „schoft" heeft genoemd. Verdachte bekende het feit. Hij was zenuw- achtig en hoopte dat het hem niet meer zal ovtjkbmeii. Leegwater had eenige kwestie Parel-Tarwebloem Voor winkeliers bij Gross, v/h. M. HAAS, Alkmaar. met zekeren Sieuwertsen. Verdachte mengde zich daarin en waarschuwde Sieuwertsen te gen Leegwater. De verhoudinig tusschen ver dachte en Leegwater laat ook wel iets te wenschen over. Verdachte heeft tegen Sieuwertsen gezegd: „Pas op. brand je handen niet, je hebt met een groote schoft te doen". Eisch f 10 boete of 10 dagen hecht. Von- nis conform dezen eisch, met een waarschu- wing, dat hij den getuige Leegwater niet meer lastig valt. Verdachte berustte in het vonnis en vol- deed de boete a contant. WE DERSP ANNIGHEID. De niet aanwezige verdachte Jan G. te Helder heeft op 10 April met geweld zich verzet tegen den politieagent Stam, die hem had aangegrepen ten einde hem over te bren- geu naar het arerstantenlokaal, op grond dat hij zich in kennelijken staat van dronken- schap bevond. Verdachte is reeds 7 rnaal ter zake derge lijke feiten veroordeeld. Eisch 1 maand gevangenisstraf. Vonnis 2 maanden gevangenisstraf. MISHANDELING. Dezelfde verdachte moest daarop nog te- recth staan ter zake mishandeling van den gdtuige Mij.1, op 31 Maart. op den Kanaal- weg. Verdachte heeft genoemden M. a a achter aangegrepen en op de straat gewor- pen Ook toen verkeerde verdachte onder den invloed van sterken dirank. Eisch in deze zaak 1 maand gevangenis straf. Vonnis: 2 manden gevangenisstraf. straf. Hterna shifting der zitting. kantongerecht te alkmaar. Mondelinge uitspraak 7 Mei 1926. J. V. en S. V. te Egmond aan Zee, over- treding art. 460 W. v. S ieder teruggavi aan de ouders, zonder foepassing van eenige straf. W. de G., W. G. te Egmond aan Zee. Jachtwetovertreding. ieder voorwaardelijke plaatsing in een tuchtschool voor den tijd van een maand met een proeftijd van 1 jaar. D. S. de V. te Heiloo, overtreding Vogel- wet. f 5 boete of 5 dagen hechtenis. J. F. W. O. te Alkmaar, K. B. te Koedijk, overtreding Arbeidswet. De le 2 X 3 boete of 2 X 3 dagen hechtenis. De 2e vrijspraak. J. K. te Egmond-Binnen. Straatschenderij. 10 boete of 5 dagen hechtenis. J. H. te Koedijk, overtreding Zondagswet. f 4 boete of 2 dagen hechtenis. K. B. te Castricum, B. M. H. te Amster dam, J. v. d. V., S. N. B. te Alkmaar, over treding Politieverordening. De le 2 boete of 2 dagen hechtenis. De 2e f 25 boete of 14 dagen hechtenis. De 3e f 4 boete of 4 dagen hechtenis en de 4e vrijspraak. A. S., H. J. B J. de V. te Bergen, j. B. te Castricum, W. C. S. te Heer-Hugowaard, J. J H., F. J. T. S., O S. P. te Alkmaar, over treding Motor- en Rijwielwet. De le vrij spraak, de 2e 6 boete of 3 dagen hechtenis, de 3e, 5e, 7e ieder 4 boete of 4 dagen hech tenis, de 4e f 30 boete of 30 dagen hechtenis, de 6e 5 boete of 3 dagen hechtenis, de Se verzet vervallen verklaard. Gemenfd nieuws. NEDERLAND EN DE STAKING IN ENGELAND. Uit Hoek van Holland wordt gemeld: Vanmorgen half twaaff zijn werklieden uit MaassTuis begonnen met het bunkeren, uit spoorwagons, van het stoomschip „St George", van den dienst Harwich—Hoek van Holland. Het vertrekuu rvan Londen (Liverpool- street Station) van den booftrein, aansiuitend aan de nachtboot HarwichHoek van Hol land, is tijdelijk vervroegd en vastgesteld op 7 uur 'savonds, West-Europeesche tijd'. De cargadoors- en expeditic-firma Boutmy Co. laat van haar vrachtdienst op Londen morgen geen, maar a.s. Vrijdag, wel een boot varen. Van de Rotterdam—Londen-lijn van de N.V. Cornelder's Scheepvaartmaatschappij te Rotterdam, zal deze week vermoeddijk nog geen schip varen. Het stoomschip „Nystrand, van Kereten Hunik Co., vcrtrekt Woensdagavond gela- -ien met ievensmiddelen van Rotterdam naar Londen. Heden zou de „Whitby Abby" met levens- middelen van Rotterdam naar Hull vertrek- ken. Gistermorgen is aan den vischafslag te IJmuiden aangekomen de Engplsche stoom- treiler „Ann Lewis Gy. 807". De arbeiders weigerden dit schip te lossen, waarop het door de bemanning werd gelost met behulp van de factorij Pust. De arbeiders weigerden ook het schip van ijs en kolen te voorzien. OPPERRABBIJN ASSCHER. f De heer A. Asscher, opperrabbijn te Gro- ningen. die gistereu te Lugano, waar hij om gezondheidsredenen vertoefde, een operate heeft ondergaan, is aldaar overleden. E)e heer Asscher bereikte den leeftijd van 42 jaar. BOUW- EN WONINGTOEZICHT IN KLEINE GEMEENTEN. De Haarlemsche correspondent van het Hbl. schrijft: Ged Staten van Noord-Holland hebben onlangs aan de kleine gemeenten in deze pro- vincie een vragenlijst gezonden over het bouw- en woningtoezicht in die gemeenten. De bedoeling is, te vernemen of in de ge- vraagde gemeenten eenig toezicht geoefend wordt, door wie dat geschiedt en hoeveel aan dat toezicht wordt ten koste gelegd. In de kleine gemeenten, die er bouwtoezicht op nahouden, zal het waarschijnlijk zijn op- gedragen aan een timmerman. Het antwoord op de gestelde vragen zal daaromitrent licht brengen. Nu ligt't, naar wij vernemen, in de bedoe ling van Ged. States om, wanneer het ant woord op de viagcn daarioe aanleiding geeft, hetgeen te verwachten is nader te bepa- len groepen van gemeenten in overweging te geven gezamenlijk e6n ambtenaar voor den dienst van het bouw- en woningtoezicht in zulk een groep gemeenten aan te stellen. Het voordeel van deze regeling is, dat dc gemeenten, die thans geen deskundige bekos- tigen kunnen, zich gezamenlijk wel de benoe- ming kunnen veroorloven van een geschoold technicus. EINDEXAMEN H. B. S. De minister van onderwijs, kunsten en we- tenschappen, gelet op art. 57b der Midde!- baar-onderwijswet en op het Kon. besluit van 26 Juli 1920 (St. bl- no. 617), gewijzigd en aangevuld bij dat van 28 Februari 1921 (St bl. nr. 92), zoomede op het Kon. besluit van 21 Dec. 1923 no. 16, heeft: 1. bepaald, dat de eindexamens aan de B- afdeelingen der openbare hoogereburgerscho- len met vijf-jarigen cursus en ingevolge art. 45 tredecies der Middelbaar-onderwijs-wet aangewezen bijzondere hoogereburgerscholen met"vijf-jarigen en vierjarigen cursus, als- mede die der gevormde A-afdeelingen aan de Rijkshoogereburgerscholen te Vlissingen, Middelburg, Goes. Venlo, Harlingen, Velsen, Wageningen, Alkmaar en Amersfoort, zullen worden afgenomen op de in deze beschikking voor elke school aangegeven dagen; 2. aangewezen de navolgende deskundigen (gecommitteerden) met wier medewerking de ze examens zullen worden afgenomen: bij de eindexamens der: R. H. B. S. te Alk maar 28, 29, 30 Juni, 1, 2 Juli; R. H. B. S. te Purmerend, 3, 7, 8, 9, 10 Juli; R. H. B. S. te Enkhuizen, 13, 14, 15 Juli; R. H. B. S te Hoorn, 16, 17, 19, 20 Juli; R. H. B. S. te Helder, 21, 22, 23 Juli. Deskundigen: H- W. G. van Bleyswijk Ris, vice-admiraal b. d., te Oosterbeek; P. van der Wielen, hoogleeraar aan de universiteit van Amsterdam, te Amsterdam; dr. K. E. W Strootman, inspecteur van het lager onder wijs, te Apeldoorn; dr. A. Hulshof, bibliothe caris aan de Rijksuniversiteit te Utrecht; me- vrouw J. T. H. Loeff-Rens, te Haarlem. VRIENDELIJK VOORJAAR. In liet Zwarte woud ligt op den Feldberg cen sneeuwlaag van ongeveer 10 c.m. dikte en heerscht een kou van 8 graden onder nul. Uit Oppei'-Silezie wordt hevigc sneeuwval gemeld. Vliegtuigen, die van Leipzig naar Annaberg vlogen en een tusschenlanding wil- den maken, kwamen in de sneeuw terecht, waardoor verder reizen door het berglann onmogelijk werd. De sneeuwwolken hingen zoo laag, dat de hooge fabrieksschoorsteener. voor een gedeelte daarin verscholen waren. BALDADIGE JEUGD. De Rotterdamsche straatjeu-gd heeft het in de laatste weken weer bar gemaakt. Het aan- tal ingegcoide schoolruiten is legio. In verband met de vele baldadigheden heb ben de agenten van den politiepost aan den Schiedamsclien weg een klopjacht gehouden en het resultaat daarvan is geweest, dat in 14 dagen tijds 189 voetbalkn of dingen, die daar eenigszins op lijken, in beslag genomen zijn. Voorts zijn op een dag niet minder dan 75 catapulten buitgemaakt. INBRAAK. Een bewoner van de Jan- Hendrikstraat in den Haag heeft bij de politic aangifte ge- daan, dat er gisteravond tijdens zijn afwe- zigheid in zijn woning is ingebroken en dat hij uit een kast een bedrag van ruim 3000 vermis! De straatdeur vertoonde geen sporen van inbraak, doch het slot van de kast, waarin't geld geborgen was, was blijkbaar gefor- ceerd. 1NBREKER GEPAKT. De Schctensche politie heeft een 28-jarig man aangehouden zonder vaste woon- en \er- blijfplaats, die in den nacht van 1 op 2 Mei in'een winkel te Schoten heeft ingebroken. Hij heeft bekend, inbraak en diefstal te heb ben gepleegd. Een groot gedeelte van het ontvreer.ide was reeds gebruikt; het over- schot is onder Spaarndam gevonden. NEDERLANDSCHE JOURNALISTENKRING Zaterdag is te 's-Gravenhage de Kringraad van den Nederlandschen Journalistenkring, bestaande uit het Kringbestuur, de gedele- geerden en de afgevaardigden der aangesloten vereenigingen, bijeen geweest. Behandeld is het voorste! van het Kringbestuur de artike- len 5 en 6 der 6tattiten zoodanig te wijzigeir, dat al'Ie clirecteuren-hooidrtxiacteuren voor- taan weer gewoon lid zouden kunnen wor den. De voorzitter, de heer D. Hans, gaf een uitvoerige toelichting tot dit voorstel. Na ampele discussies werd bij meerderheid van stemmen besloten, de algemeene verga- ring te adviseeren, 't bestuursvoorstel aan te nemen. Bij deze beslissing onthielden de le- den van het Kringbestuur zich, krachtens re- glementair voorschrift, van stemming. Over eenige maanden zal het voorstel door de algemeene vergadering worden behan deld. In de na de bijeenkomst van den Kringraad gehouden bestuursvergadering werd o. a. een voorstel behandeld, om in den vervolge tdlkens in het najaar een buitengewone alge meene vergadering van den Kring te houden, waarin een of meer onderwerpen, op de journalistiek betrekldng hebbend, zullen wor den behandeld. Die behandeling zal bestaan in een inleiding met daarop gevolgd debat, en eventueel een stemming over vraagpunten. Het voorstel werd aangenomen, met dien ver- stande, dat de vergadering van het aanstaan- de najaar zal bedoeld-zijn als een proef. Voorts besloot het Kringbestuur om, in overleg met het bestuur van de vereemging „E)e Amsterdamsche Pers", een oommissie te benoemen, die de vraag zal onderzoeken wat gedaan moet worden, om de honderden bui- tenlandsche journalisten, die in 1928 ter gele- genheid van de Olympische Spclen ons lirnd zullen bczoeken, op de beste wijze te ontvan- gen. De directeuren-vereeniging „De Nteder- landsche Dagbladpers" en de „Katholieke Jou in a 1 isten - Ve reemging" zullen worden udt- genodigd, een vertegenwoordiger in dte com- missie aan te wijzen. DE AUTOBUS-KWESTTE. Ook gisteren is onder 's-Gravenzande weer een paar malen met steenen gegooid naar de buseen van de Westlaudsche Stoomtram- wegmaatschappij. Op die bussen rijden nu marechausseea mee j Va;i Oiimiricn, de coopc.ratieninn, liceff Zaterdagmiadag ziju bussen van de Haagsclie politie teruggekregen. Hij heeft geprobeerd een dienst te organiseeren van 's-Gravenzan de over den Leyweg naar Rijswijk, dus met vermijding van de Haagsclie zone. Maar na enkele ritten heeft de man zijn poging reeds moeten opgeven. DE OPVOLGER VAN PROF. ROESSINGH. Men meldt aan de N. R. Ct. dat ds. Dc Graaf ernstig in aanmerking komt voor de benoeming tot hoogleeraar in de godgeleerd- heid aan de Leidensche universiteit, als op- volger van wijlen prof. Roessingh. DE ZAAK-GEELKERKEN. De koogleeraren Diepenhorst, Pos en Woltjer en de lector Zevenbergen der Vrije Universiteit, die wegens hun Geelkerkianisme door de curatoren en directeuren ter verant- woording waren geroepen, zijn Zaterdag ge- hoord. Voorzitter der bijeenkomst was de emeritus-predikant B. van Schelven, een be kende figuur uit de classis Amsterdam. Aan- wezig waren o.a. ook de heer H. Colijnen mr. Th. Heemskerk. De ^oogleeraren werd gewezen op het financieele nadeel, dat de universiteit door hun optreden bedreigde. Elk der hoogleeraren zette daarna zijn standpunt uiteen, hetgeen aanleiding gaf tot een levendige gedachten- wiseling. Geen der vier genoodigden werd echter cok maar in het minst overtuigd1 van iets laakbaars in zijn houding, zoodat het practisch resultaat der besprekingem zeer miniem is. De voorzitter decide nog mee, dat eenige leden der vereeniging er bij de curatoren op hadden aangedrongen, een buitengewone le- denvergadering uit te sdirijven om de hou ding van de hooglceraren te bespreken. Het staat nog niet vast, of een dergelijke bijeen komst zal worden gehouden; anders zal dit onderwerp zeker ter sprake komen op de ge wone ledenvergadering, die waarschijnlijk in Juli zal plaats vindeir. Naar uit betrouwbare bion wordt verno- men, hebben de professoren echter van een dergelijke vergadering niets te duchten, daar deze ten hoogste een enquete-commissie kan benoemen, doch daar geen der hoogleeraren theologie doceert, geen hunner kan schorsen op afzetten. JOURNALISTIEK. Tot directeur-hoofdredacteur van het anti- rev. dagblad De Zeeuw te Goes is benoemd de heer R. Zuidema, redacteur van de Nieu- we Leidsche Courant en lid van' den gemeen- teraad van Leiden. KORTE BERICHTEN. Gistermiddag heeft een gezelschap van ongeveer 60 gemeenteambtenaren uit West- Duifscliland, daartoe uitgenoodiga door het bestuur der Vereeniging voor Nederlandsche gemeenten, een bezcek gebracht aan Hilver- sum. Zondagavond om half elf is er brand ontstaan in de landbouwschuur genaamd .JGein Molendijk", eigenaar Moerbeek, te Bergen op Zocm. De schuur en de aangren- zende woning zijn in de vlauunen opgegaan. Alles was verzekerd. De oorzaak is onbe- kend. Te Oldenzaal is Maandagmorgen afge- brand hot door M. Kauimann bewoonde liuis, eigendom van den heer H. Kamerich Maandagmorgen is het lijk van het se- dert 1 Mei in De Lemmer venniste zoontje van schipper Dokter uit Groningen uit het scheepsvaarwater in De Lemmer opgehaald. Zaterdag heeft de rijkspolitie te Barne- veld gevankelijk naar Utreclit overgebracht cen landbouwer van het opveedingsdorp „De Glindhorst ",verdacht van het pkgen van o«- tuchtige handelingen met jongens, die hem ter opvoeding waren toevertrouwd Het Partijbestuur van de Conununisti- sclie Pavtij heeft, naar de .Tribune" meldt, voor het a.s. congres een resolutie voorge- steld inzake de tactiek in de vakbeweging. Zaterdag is te Utrecht een vergadering gehouden van St. Michaelsclubs, welke verga dering bijeen geroepen was door de Haag sclie club en onder leiding stond van den heer M. A. Ooms, bestuurslid der Haagsche club. Op de N. Oosterbegraafplaats te Am sterdam is Zaterdagmiddag onder groote bc- langstelling geschied de overdracht aan de familie van wijlen ds. N. van Schouwenburg van het monument, dat op het graf is ge- plaatst van den predikant der Ned. Herv. Ge- nieente, die in E)ecember van het vorig jaar is overleden. Zaterdagmiddag heeft de Bond tot ver- betering van den trekhond te's Gravenhage vergaderd, teneinde met afgevaardigden van de verschillende Nederlandsche vereenigin gen, welke zich dierenbescherming ten doel stellen, te komen tot een voorstel van wijzi- ging van de Trekhondenwet. Zaterdag en Zondag hebben te Utrecht vergaderd de beide groot-loges van de Inter nationale Orde van Goede Tempelieren. Sport DUIVENSPORT. De Postduivenvereeniging „AIkm. Victrix" hield Zondag 9 Mei een wedvlucht van Noyon Belgie. Afstand 361 K M. Wind West. Dui ven los 7 uur. Tijd van aankomst. lste prijs B. Termaat 1 u. 7 inin. 54 sec. 2de prijs H. J. Caarls 1 u. 9 min. 40 sec. 3de prijs A J. de Wit 1 u. 13 min. 24 sec. 4de prijs. Ant. de Wit 1 u. 14 min. 9 sec. 5de prijs A. J. de Wit 1 u. 15 min. 5 sec. 6de prijs W. Godschalk 1 u. 17 min. 54 sec. 7de prijs A. J de Wilt 1 u. 19 min. 26 sec. 8ste prijs dezelfde 1 u. 22 min. 5 sec. 9de prijs C. de Moel 1 u. 22 min. 44 sec. lOde prijs dezelfde 1 u. 23 min. 5 sec. llde prijs W Godschalk 1 u. 23 min. 34 sec. 12de prijs B. Termaat 1 u. 24 min. 4 sec. 13de prijs H J. Caarls, 1 u. 24 min. 36 sec 14de prijs W. Godschalk 1 u. 24 min. 28 sec. 15de p-rijs B. Termaat 1 u. 2-4 min. 59 sec. 16de prijs H. J. Caarls 1 u. 25 min 51 sec. 17ae prijs dezelfde 1 u. 25 min. 51 sec. 18de prijs A. J. de Wit 1 u. 25 min 58 sec. 19e prijs C. J. de Moel 1 u. 30 min. 14 sec. 20ste prijs H. J. Caarls 1 u. 31 min. 17 sec. 21e prijs W. Godschalk 1 u. 31 min. 44 sec 22e prijs C. Wanner 1 u. 32 min. 29 sec. 23e priis Ant. de Wit 1 u. 32 min. 48 sec. OF VON'I 'FN VOQRWERPEN Aanwezig aan liet Bureau van polilie, Langestraat en aldaar te bevrageu op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol gende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 7, 8, 9 en 10 Mei 1926. Een pakje zang zaad, een stuk loodgieters gereedschap, een parapluic, een gouden dames ring (detect) be- nevens diverse sleutels, mantelbanden en handschoenen. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen als gevonden aangegeven op 7, 8,9 en 10 mei 1926. Een ceintuur (lila) Mej. Brakenhof, Over- diepad 28; rozenkrans in 6tui, Lauwers, Payglop 3; een moer van een patent as, H. J. Bierman, Uitenboschstraat; een jong hondic, J. v. Diepen. Runstraat 3; een pet (grijs), T. Peereboom, Liefdelaan 24; een stuk potlood, F. Visser, v. d. Kaaistraat 54a; een alpaaa l?eursje met inhoud, A. Nagel, Nieuwpoorte laan 60; hondenpenning, A. M. Peters, Onde- gracht 32; een pet (grijs) H. Beets, Kwakei- pad 18; rijwiel belastingmerk, C. Baden, Westerhofje 19; een rijwielporap, de Groot. Ritsevoort 9; een taschje met innoud, A. Jan- sen, v. d. Woudestraat 11; een pet, C. Kou- wenberg, Noorderkade 6; een dop van een vulpen, P. N. Bruin, Breedstraat 49; een para- pluie, N. Sonneveld, Liefdelaan 25; een porte- fcuille, Bos Oudegracht 138; een rozenkrans. W. Beurs, Oudegracht 219; een muntbiliet G. Helderman, Doelenstraat 6; een rood ko ralen halskettinkje, J. Wagenaar, Laat 205. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan het Bureau van politie. TSdschriften. Noord-Holland in Woord en Beeld geeft op de eerste pagina een portret van den heer mr. D. Breebaart Kzn., den nieuwen burge- meester van Callantsoog. Dan volgen kieken van het 1 Meifeest te Hoorn en Haarlem, van de draverijen der Kenremer Sportclul^ van Aalsmeer als centrum van het bloemeis land, van „Artis", van de officieele opening der Alkmaarsche Langestraat, van de ope ning van het nieuwe gebouw der Openbare Leeszaal te Alkmaar enz. Verder veel tekst. Bioseopen. Alkmaarsch Bioscoop Theater. Vlammende Jeugd. Velen hebben reeds gisteravond de eerste voorstelling bijgewoond van „Vlammendc Jeugd", de verfilming van den Amerikaan- schen roman „Flaming Youth". En die velen hebben genoten van knap spel en boeiende handeling. Het verhaal is in een kort bestek moeilijk na te vertellen. Het is een aanklacht tegen onzen dwazen tijd, den tijd van de jazz en de bacchanalen, van de emancipatie der jeugd, en als gevolg daarvan haar degeneratie. Het is een schreeuw om wraak tegen het moderne gedoe, dat het leven genoemd wordt. Daarom is het een goede film, een film, die verheft en veredelt, die indruk maakt en ach- terlaat. Zij, die het boek gelezen hebben, zullen goed doen ook de verfilming te gaan zien en zij kunnen cr van verzekerd zijn, dubbel te genieten. Hij of zij, die den roman niet ge lezen mocht hebben. brenge een bezoek aan deze rolprent, die niets anders w!l geven, dan een objectieven kijk op d*. gevolgen van een al te groot vrijheidsbesef der jeugd. Colleen Moore speelt de vrouwelijkc hoofdrol. Wij zagen deze jonge artiste in meerdere films, doch de creatie van Pat Fentriss in dit werk zal zeker een van haar beste rollen blijven. Aanvankelijk is zij het jonge, onbevangen meisje, later de flirt, die iiieent. dat de gehtele svereld haar toeb?- hoort en tenslotte de liefhebbende vrouw, die niet meer bang is dat een huwelijk haar liefde zal dooden. Milton Sills een goede bekende speelt op de hem eigen sympathiekc wijze de rol van den man. die en het huwelijk en het leven kende. In het bijprogramma troffen wij o.m aan een goed ..Holland's Nieuws" en een filmpje van vischvangst in Canada. Marktberieliten ALK M A ARSCHE EX POR f V E11.1NG ALKMAAR, 10 Mei 1926. In de heden gehouden veilingen werd betaald voor: Bloemkool le s. per 100 st. 36—/ 48; Bloemkool 2e s. per 100 St. 24f 32; Wor- telen per 100 bos 16—21; Rabarber per 100 bos 7--/ 17.70; Lien per 100 K.G. 11.9012.30; Asperges dik wit per 100 bos J 6171Asperges dik blauw per 100 bos f 4356; Aardbeien per K.G. 1.97 2.20; Kropsla per 100 stuks 38.40; Komkommers per 100 stuks 1322; Pie- terselie per 100 bos f 5.306.50; Prei per 100 bos 6.20—/ 13.60; Postelein per bak- je (5 K.G.) 1.26—/ 1.62; Radijs per 100 bos 3.80—/ 6.70; Raapstelen per 100 bo* 2.103.80; Spinazie per 100 K.G. 8.40 14.80; Selderie per 100 bos f 3.20— 6.30. Aanvoer: 28000 stuks Kropsla; 4000 K.G. Spinazie; 600 bos Asperges. ZAANDAM, 10 Mei 1926. Veiling Ver. „De Zaanstreek" Raapstelen 34—60 ct. per 10 b.Radijs 2660 ct. p. bos; Selderie 12—23 ct. per bos; Pieters. 8—12 ct. p. bos; Sla 12.60 p. kist; Sjalot 1415 ct. p. bos; Spinazie 1.902.30 p. bos; Poste lein f 1.702 per kl. kist; Peen 3438 ct. per bos; Rabarber 5—734 ct. per bos; Bloem kool 25—40 ct. per stuk; Citroenen 2.80 per 100; Kokosnoten 15ct. per stuk; Prei 1617 ct. p. bos; Komkommer9 13—26 ct. p. stuk. PURMEREND, 10 Mei 1926 Afslagver. ,,Beemster Purmerend en Omstreken". Aard beien 0.90—/ 1.20 per K.G.; Bloemkool 11f 31 per 100; Spinazie 0.451.25 per mand (5 K.G,); Posteiein 0.34—f 0.44 per K.G.Sla f 1.50—/ 4.50 per 100 krop; Radijs f 2.80 per 100 bos; Raapstelen f 3.70 per 100 bos; Rabarber I 9.20—/ 14.30 per 100 bos. NOORDSCHARWOUDE, 10 Mei 1926 Uien 9.20; Roodc Kooi 11.30—/ 13.90; alles per 100 K.G. Aanvoer: 1100 K.G. Uien; 3300 K G. Roo- de Kooi. - *r - V

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 7