DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. 114 Honderd acht en twintigste Jaarsrang 1926, JLbonnomcntsprijs bij vooruitbetaling per 3 raoanflen f2.—fir. per post f2.50. Bewijsn. 5 et, Advertcntiepr. 25 ct, p. regel, grootere letters naar ptaatsrnimtfc. Brieven franco N.V. Boek- ©n Qandelsdr. y.Il Herms. Coster Zoon, Yoordam C9, TeL Admiuistr. So. 3. Rcdactie No. 33. MAANOAG 17 MEf Buitenland. 8LANKE BALLAST Oil aummer besfaat uit 2 bladen. Directeor: G. H. KRAK. Hoofdredacieur Tj. N. ADEMA. NA DE GROOTE STAKING IN ENGELAND. Zaterdagavond zijn er weer onderhandelin gen gevoerd tusschen de haven-,autoritei ten van Londen en de vakvereeniging der haven arbeiders, waarbij een overeenkomst werd bereikt, zoodat gisterochtend op het gewone unr het werk zou worden hervat. Nadat alien weer aan het werk zullen zijn gegaan, zullen ©ok de achterstallige loonec worden uitbe- taald. Ernest Bevin, leider van den Bond van Transportarbeiders, heeft verklaard, dat er voor de havenarbeiders termen aanwezig zijn tot voldoening en dat de havenarbeiders in de andere havens op dezelfde voorwaarden het werk zullen hervatten, vooor zoover daar nog geen overeenstemming is bereikt. Er zijn echter maar weinig havens, waar dit het ge- val i«, omdat de onderhandelingen in vdc plaatsen tot resultaat heben ge'.eid. De vrij- willigers hebben het werk voortgezet en zul len dat blijven doen totdat alle werkzaam- hedm weer door de arbeiders worden overge- noraen. De overdracht van de werkzaamne den heeft zonder moeilijkheden plaats. Er is ook overeenkomst bereikt in de cfruk- kersbedrijven. Nog hangt het wel af van twee vakvereenigingen, die met vertegen woordigd waren, of deze overeenkomst van fcradit zal worden, doch er bestaat groote leans, dat in den loop van deze week een de finitive regeling kan worden getroffen. On- dtertusschen zijn de werknemers weer aan den arbeid gegaan voor zoover er behoefte be- stond aan hun assistentie en is dit gesehied op de van dag-tot-dag-basis en wel volgens de loonnormen, zooals die waren voor het conflict. Reuter medlt: De vereeniging van diag- bladeigenaren is tot overeenstemming geko- men met de typografenbonden. Maandag- middag zlulen de Londensche avondbladea weer verschijnen. Dinsdagochtend de och- tendbladen. De overeenkomst, die een einde maakt aan de staking in de Londensche havens, sluit zicti in haar bewoordingen aan bij de overeen komst. in zake de spoorwegen. De uitgave van de provinciale bladen kan in normale grootte plaats hebben en de han- del in drukwerken zou gister weer aanvan- gen. Er is overeenstemming bereikt tusschen de London Underground Railways, General Omnibus Company en de Allied Tramways Companies, en de vakvereenigen hunner em ployee's volgen de algemeene lijnen van de spoorwegovereenkomst. De arbeiders zijn weer aangenomen volgens het beginsel van ancienniteit en de vakvereenigingen hebb<-n toegestemd dat zij zich tegenover de rnaat schappij aan een „wrongfuil act" hebben schuldig gemaakt. Deze laatste handhaven dan ook hun recht om van de stakers en an- deren, die verantwoordelijk waren voor het stilleggen van het bedrijf, schadevergoeding te eisc hen. Gister was er weer overal in het land een normale Zondags-verkeersdienst en heden worden de volledige weekdag-diensten hervat. De „special constables", die gcdurende de stacking te Londen pn in de provincie werden aangeworven, zijn thans alien van hun plicht ontheven. Het I. V. V. heeft besloten de steunactie ten behocve van de algemeene werkstaking stop te zetten. De stakende mijnwerkers zu'.- len zich, daar het I. V. V. slechts algemeene acties steunt, tot hun eigen vakinternationale om steun moeten wenden. DE OPSTAND IN POLEN. Pilsoedski overwinflaav. Pilsoedski is overwinnaar geworden. Vol- komen. Het kasteel Belvedere is door hem in- eenomen, waardoor de geheele stad Warschau m zijn bezit is gekomen. Het grootste gedeelte van het 3e regiment, dus de gamizoens liggende ten Noorden van de Weichsel hebben de partij van Pilsoedski gekozen. Reeds zijn troepenafdeelingen van dit regiment te Warschau gearriveerd. Andere troepenafdeelingen zijn echter tengevolge van het ontbreken van ten spoorwegverbinding tusschen Warschau en Bialystok opgehou- den. Onder bevel van Sikowsky zijn de troepen die aan de zijde van Witos strijden zijn te Lemberg gearriveerd. Door een staking der spoorwegarbeiders is de voorhoede van dit leger te Lublin opgehouden, terwijl ook de kemst der regimenten uit Posen sterk is ver- traagd. In de Poolsch „Corridor" zijn de meeste troepen aanhangers van Witos, zoodat daar rust heerscht. Het doorgangsverkeer naar Oostpruisen kan nog ongestoord voortgang hebfcen. Het kabinet afgetreden. Het bestaande kabinet is afgetreden. De president van de republiek, Wojciechowski en de minister-president Witos gaven_ daar- van mededeeling aan den voorzitter der Ka- mer, Rataj. Wojciechowski heeft Rataj tevens in over eenstemming met de constitutioneele regeling het staatspresidenischap overgedragen tot een nieuw staats! oofd zal zijn gekozen Rataj heeft het onls'ao van het staa'sho.Td en het kabivet aan»oard en verklaard, dat er onmiddellijk cen nieuwe regeering zal wpr- den gevormd. Een nieuw kabinet. Een telegram uit Warschau meldt, dat Zaterdagavond het nieuwe Poolsche kabinet is gevormd. Professor Charles Bartel is premier. Za- leski, de vroegere Poolsche gezant te Rome treedt als minister van Buitenlandsche Za- ken op, generaal Pilsoedski als minister van Oorlog, terwijl de andere posten in het kabi- ten tneerendeels door officials bezel worden. Het kabinet zal, volgens een verklaring van den premier Bartel, het beWind waarnemen, totdat een nieuwe persident der republiek zal zijn gekozen. Begrafenis van slachtojfers. Een-en-vijftig soldaten, die bij den opstand sneuvelden, zijn vandaag ter aarde besteld, Een enorme menigte woonde de plechtigheid bij. Algemeene mobjlisatie. Volgens bench ten van de grens is in Pol en de algemeene mobilisatie gelast. Dit bericht wordt door andere tegengespro- ken. De algemeene staking af gelast. De sociaal-democraten hebben met het oog op de algemeene overwinning van Pilsoedski de algemeene staking afgelast. De garnizoenen van Lodz, Czenstochau, Grodno, Lemberg, Krakau en Przemysl heb ben zich voor Pilsoedski verklaard. Alleen in Posen blijft men zich - tegen Pilsoedski verzetten. Hier probeert generaal Haller een nationaal legioen samen te stellen, waarmee hij tegen Pilsoedski wil optrekken. Posen ontwikkelt zich tot een concentratiepunt van verzet tegen de nieuwe regeering. De troepen van Sikorski, die rondom Warschau liggen, bevinden zich overigens in staat van ontbin- ding. Pilsoedski heeft een aantal decreten uitge- vaardigd, waardoor de openbare orde her- ste!d zal worden. Het post- en telegraafverkeer met het bui tenland functioneert weer en ook het binnen- landsclie telefoocverkeer is hersteld. Onderhandelingen Het Poolsch Tel. Ag. meldt nog, dat Pil soedski met den generalen staf ohmiddellijk naar het kasteel Belvedere is gegaan en door een ontzaggelijke menigte werd toegejuicht. De president der regeering bevindi zich met de meerderheid der regeering in den oni- trek van Warschau en heeft afgezanten naar Pilsoedski gezonden om besprekingen te ope- nen. Wojciechowski. De vroegere president Wojciechowski heeft zich als gewoon burger naar Spaza begeven. NOG GEEN OPLOSSING VAN DE BELGISCHE KABINETSCRISIS. De Belgische koning heeft Zaterdag ver- scheidene besprekingen gehouden met den onder-directeur van de Societe Generale. Francqui, waarna hij aan hem heeft verzocht, zijn medewerking te verleenen tot de vorming van een minister.e van financieel herstel, dat het vertrouwen van het parlement zou genie- ten en dat de openbare meening zou kalmee- ren Francqui heeft den koning crop gewezen, dat men bij de samenstelling van een derge- lijk ministerie moet uitgaan van de gedachte der nationale eenheid. Francqui wacht dus af, dat de partijen het eens worden. Waar- schijnlijk zal hij zich heden uitspreken. Naar het B. T. A. meldt, heeft de koning Zaterdagochtend den demissionnairen pre mier Poullet ontvangen; deze heeft den ko ning eenige kwesties voorgelegd met betrek- king tot zijn twee departementen en uiting gegeven aan zijn levendig verlangen, dat zoo spoedig mogelijk zijn opvolger worde aan ge wezen. Hij deed den koning eveneens mede deeling van de wenschen der democratische fracties. DE KABINETSCRISIS IN DUITSCHLAND. De Duitsche Rijksdagpresident heeft Zon- dagavond den Rijksminister van Justitie, dr Marx belast met de kabinetsformatie. De of- ficieele benceming van den nieuwen Rijkskan- selier, de wederbenoeming der huidige mi nisters en de benoeming van den nieuwen Rijksmin ster van Justitie, dr Bell zal in den loop van Maandag plaats vinden. Aan de beslissing van Marx om het Rijks kanselierschap te aanvaarden waren langdu- rige besprekingen in de Centrum-fractie en onderhandelingen tusschen Centrum en Duit sche Volkspartij voorafgegaan. In de eerste plaats, aldus de Crt. ging het erom, den tegenstand der Duitsche Volkspar tij tegen een voortzetting der coalitie met de democraten in verband met de houding van laatstgenoemden in de kwestie der vlaggen- verordening, te breken. Aan den anderen kant wilde het Centrum zich verzekeren tegen eventueele wenschen der Duitsche Volkspartij, om een verbreeding van de regeeringsbasis naar rechts voor te bereiden Het Centrum wilde vooral in deze richting bepaalde garanties van de Duitsche Volkspartij hebben. Des namiddags kwamen de vertegenwoor- digers der beide partijen bijeen. Het resultaat was: wederkecige concessies. Beide partijen verklaarden zich bereid in een minderheids- regeer'ng zitting te remen. Daardoor had de Duitsche Volksprrtij haar standount opgege ven dat de huidige regeeringscoalitie door de hooding der democraten tegen Luther en de vlafigeaverordeniag als oatboaden tnoest worden beschouwd. Voorts werd men het er over eens, dat de buitenlandsch- en binnenlandsch-politieke si tuatie de vorming van een regeering ver- eischt, welke op een meerderheid van den Rijksaag steunt. Met deze algemeene rcdac tie heeft het Centrum ervan afgezien de Duit sche Volkspartij vast te leggen op een coali tie uitsluitend met de sociaal-democraten Immers deze redactie laat ook de mogelijk- heid open, dat op zekere voorwaarden de Duitscn-Nationalen in het kabinet zullen tre- den. Deze voorwaarden zijn in het derde punt der overeenkomst vervat, waarin gezegd wordt, dat voor de meerderheidsvorming al leen partijen in aanmerking komen, die de rechtsgelaigheid der bestaande internationa- le overeenkomsten erkennen en voor de voort- zeting der huidige buitenlandsche politiek een waarborg bieden. Bij de bekende houding der Duitsch-Nabonalen ten opzichte van d? bui tenlandsche politiek, inzonaerheid ten opzich te van Locarno en Duitschlands toetreden tot den Volkenbond, is een uitbreiding der regee ringscoalitie naar rechts echter vrijwel on- mogelijk. DE FRANSCHE SCHULDEN. De Franshe minister van financial, Peret, zou gisterochtend 10 uur naar Londen ver- trekken, vergezeld van zijn ministerie en ver- der door den secretaris-generaal van de Ban- que de France, Aupetit. Zooals bekend, zegt die Tel., waren Cail- laux en Churchill tot een principieei accoord gekomen, waarbij onder de verschillende voorwaarden in een maximum annui'teit van 12millioen pond voorzien was. Peret zai tracKten een vermindering van dit bedrag te verkrijgen, in ruil voor het opgeven van de clause de sauvegarde. e clause de report, die in wezen overeenkomst met de transfer-clau- sule in het Dawes-plan, zal evenwel gehand- haafd worden, evenals zulks in de regeling met Amerika het geval is. Voor de eerste 5 jaar is voorts in de over eenkomst Churchiil-Caillaux door een ge- deeltelijk moratorium voorzien. De annui'teiten zouden toch oploopen van 4 millioen in het eerste jaar tot 6 millioen in het tweede, 8 millioen in het derde, 10 millioen n het vier- de, 12 millioen in het vijfde en 12'A millioen in het zesde jaar. De tegenwoordigheid van den secretaris- generaal der Banpue de France wijst op het voornemen van minister Peret tegelijk met zijn eigen onderhandelingen met den kanse- lier van de schatkis, de schuldeni, door de Banque de France tijdens den oorlog bij de Bank van Engeland aangegaan, te doen rege- len. Aupetit zal daarover direct met den gou- verneur van de Bank van Engeland onder- handelen. Indien tusschen deze beiden cen overeenkomst tot stand komt, zal deze in de regeling van de Franche schulden aan Enge land opgenomen worden. De schulden van de Banque de France aan de Bank van Engeland bedragen 15 mil lioen pond. Deze werden door de Bank van Engeland verstrekt tot onderpand voor twee derde deel van Fransche schatkistbiljetten en voor een derde van gaud. Deze 15 millioen, bene'vens 1 millioen pond voor de overdracht van de Engelsche oorlogsvoorraden aan Frankrijk, dus zamen 16 mililoen, vormen de z.g. commercieele schuld van Frankrij kaan Engeland, waarvan de vervaltermijn, evenals van de Fransche commercieele schuld aan Amerika, in 1929 bepaald wa6. De poiltieke echul van Franikrijk aan Enge land', d.w.z. de som der bedragen, die direct dcor de Engelsche regeering aan d'e Fransche regeering geleend zijn, bedraagt rond 600 millioen pond. Indien de caderhandelingen langeren tijd in bes'.ag zullen nemen, zal Peret, wiens af- wezigheid van Parijs slechts van korten duur zal kunnen zijn, deze door de Fransche des- kundigen laten voortzeften. DE BONDSRAAD VAN DEN VOLKENBOND. De beraadslagingen der studiecommissie in zake de reorganisatie van den Volkenbonds- raad hebben heden haar hoogtepunt bereikt. Het standpunt der verschillende regeerin- gen is door de verklaringen der gedelegeer- den duidelijk geworden. Met uitzondering van Spanje en Brazilie zijn er geen candidaten voor een permanenten Raadszetel. Duitschland mengt zich in geen enkel op zicht in de kwestie der permanente raadsze- tels, welke kwestie de oorzaak van het ont- staan der Maart-crisis is geweest De Duitsche regeering is evenwel bereid in de aangelegenheid der niet-permanente zetels een concessie te doen, indien door deze con- cessie een oplossing bereikt wordt. Daarbij houdt zij'echter vast aan haar standpunt, dat iedere vermeerdering van het aantal der per manente Raadszetels Duitschlands toetre- ding tot den Volkenbond onmogelijk zou ma- ken. De Duitsche gedelegeerde, Von Hoesch heeft in zijn verklaring o.m. gezegd: De inwendige crisis van den Volkenbond heeft verhinderd, dat Duitschland in Maart j.l als lid tot den Bond'is toegetreden. In de kwestie der uitbreiding van het aan tal permanente zetels wilde spreker zich he den niet mengen en hij zou de oplossing de- zer aangelegenheden aan de leden van den VoJkenb&nd over la ten Maar spreker hoopte, dat zij er in zoud'en slagen, de hinderpalen uit den weg te ruiinen, die Duitschlands toe- treding tot den Bond in Maart j.l. onmoge lijk hebben gemaakt en ook thans nog onmo gelijk maken. Wat echter de kwestie der uitbreiding van het aantal niet-permanente Raadszetels be- tre ft, verklaarde de Duitsche regeering" zich bereid, vooropgesteld dat daardoor de crisis kan worden opgelost, dat men het voorgestel- de roostersysteem met zekere uitzonderingen zal invoeren. Echter onder voorwaarde, dat de Assemble de voile vrijheid zal behou- den, om de leden aan te wijzen, die herkies- baar zullen zijn. De Spaansche gedelegeerde, Palacios, ver klaarde, dat zijn regeering zich voile vrijheid van beweging moet voorbehouden, indien aan Spanje's eisch op een permanenten zetel niet mocht worden voldaan. Om 1 uur werden de beraadslagingen der commissie verdaagd tot Maandagoehtend half elf. PRECIES ALS BIJ ONS. Niet alleen in Nederland is het niettegen staande den zomertijd geen zoniei"weer. Ook Engeland is gedurende de laatste we ken niet met fraai zomerweer verwend. Een krachtige en vooral koude wind maakt her weer al zeer wiaangenaam. Het Westen van Engeland heeft hiervan wel het meest te lij- den en de Cotswold Hills werden zelfs ver- rast met sneeuwstomen. Ook in eenige andere streken is sneeuw gevallen. Ook in Frankrijk doet het weer alles be- halve aaa Mei denken. Dc temperatuur in Parijs was <ristermorgen onder den invlotd van een kouaen stormachtigen Noord-Oostci tot 40 gr. gedaald. Een van de twee hallen voor luchtschepen te St. Cyr is door den wind vernield. In vele hooger gelegen ge- legen gedeelten van het land is sneeuw ge vallen, DE „NORGE" GELAND. Enthousiaste stemming overal. Nome heeft draadlooze verbinding gekie gen met de „Norge". Een Reuter-telegram uit Vancouver meldt; dat de „Norge" te Teller (Alaska) is aange- komen ai geland. Alles is wel aan boord. Diit bericht is in de Vereenigde Staten met groote instemming en biiidschap ontvangen De reis van King's Bap (Spitsbergen) naar Teller heeft in totaal 71 uur geduurd, daar 50 uur verliepen nadat de „Norgc" Point Barrow Woensdagavond had gepasseerd, voordat het schip te Teller aankwam. Hevigc sneeuwstormen en mistbanken hebben de vlucht zeer vertraagd. Port Clarence, waaraan Teller ligt. is nog steeds door het ijs ge'isolered, zoodat een tocht van 40 K.M. over net ijs moet worden ge maakt voor de vier ledea der bemanning, die naar Nome zullen oversteken, d'e stoombeot kunnen bereiken. Naar gemeld wordt, is de „Norge" zonder eenige beschadiging te Teller aangekomen. Daar de bevolking van het plaatsje zeer ge- ring is, zal men waarschijnlijk hulpkrachten van Nome moeten laten komen, om de „Nor- ge" te demonteeren. Naar wordt bericht is er tusschen Point Barrow en de Pool geen tot nu toe onbekenti gebied ontdekt. Naast den mist vormde het ijs het grootste gevaar. Er had zich namelijk ijs vastgezet aan het omhulsel van de Norge" en aan de gondels, welk ijs in groote stukken naar be- neden viel en groot gevaar opleverde voor de propellers. In Noorwegen heeft het bericht van de be- houden aankomst zich snel verspreid. De bla den te Oslo kwamen met extraedities. De straten zijn bevlagd en er verdringen zich geestdriftige menschenmenigten. Groote op- winding heerschte in het Storting, toen daar de berichten werden voorgelezen. De regee ring en tail van genootschappen hebben tele- granimen van hulde en gelukwensch naar de expeditie gezonden. Amundsen heeft den koning van Italie een telegram gezonden, waarin hij zijn dank uit spreekt voor de prachtige medewerking, door het Italiaansche volk verleend ten behoeve van de vlucht over de Pool. Ook Nobile zond den koning een telegram, waarin hij meldt, dat de vlucht met succes is voltooid en waar in hij uiting geeft aan den eerbied der be manning en aan haar dankbaarheid voor den steun van den koning ondfervonden. Voorts werden, volgens de Tel., gToeten gezonden aan den koning van Noorwegen, aan Coo- lidge en aan Mussolini. Oemenird nieiiws. RARE AMERIKANEN. Vier Amerikaansche zeelieden, thuis behoo- rend aan boord van een in de Waalhaven lig- gend stoomschip, waren gisteravond in Rot terdam gaan passagieren, waarbij zij spoe dig onder den invloed van sterken drank gc- raakten Zij gingen een winkel aan de West- Kruiskade binnen, kochten het een en ander, terwijl zij tegelijkertijd allerlei snuis terijen. ale zlokjea. damestaschjes en rubetjes tandpasta in hun zakken lieten verdwijnen De winkelier, W. sag het plegec van dew Tel. 666. Schouwburg darmonie. Tel. 666. 19 en 20 Mei a.s, Kaarten en plaatsen op den dag der uit- voering van 113 en's av. aau de cassa. Zie groote affiches. dielstallen en liep, toen het viertal zijn zaak verliet, hen achterna. Kort daarop ontmoettc hij twee agenten van de motorbrigade, wien hij het gebeurde vertelde. De agenten achter- volgden de vier zeelieden, die het dadelijk op een loopen zetten. Twee werden al spoedig gegrepen en zij zijn naar het politiebureau aan de Witte de Withstraat overgebracht, waar zij opgesloten zijn. Inmiddels had een agent van de straatpolitie, die in de verte vati de achtervolging getuige geweest was, de twee andere Amerikanen nagezet. Deze had- den evenwel een grooten voorsprong. De agent reqtiireerde daarom een juist passeeren- den auto en reed hiermede de vluchtelingen achterop. Een van hen vluchtte de Eijnbaan- straat in en liep daar een hofje op. De ander wist in de drukxe te ontkomen. Aanvankelijk was de man op het hofje onvindbaar; tenslotte werd hij, verscholen achter een waschkuip, ontdekt. Een vierde agent was in dien tusschentijd den derden te hulp gekomen en samen hebben zij den derden Amerikaan naar genoemd bureau overge bracht, waarbij de arrestant zich nogal ver- zette. Het grootste deel van het gestolene is op de drie arrestanten aangetroifen en in beslag genomen. D^ aclAervolging trok veel publiek. ONEERLIJKE CONCURRENTIE. De president van de rechtbank te 's-Gra- venhage heeft Zaterdagochtend uitspraak ge- daan in de zaak tusschen de Handel- en In- dustriemaatschappij te s-Gravenhage als eischeresse en de chemische labriek Labonan te 's-Gravenhage, welke zaak Woensdag j.l. in kort geding is behandeld. De Handel- en Industricinaatschappij, voor wie optiad mr. H F A Vollmar, had Labonan gedagvaard omdat deze gisttabletten fabriceerde, die zij onder den naam „vitamine-gisttdbletten in den handel brach' en vrijwel op dezelfde wijze verpTTkte als de gistiamine-tablettetrTari eischeresse, die vroeg,' dat de verkoop van die tabletten in deze verpakking aan Labonan verboden zou worden. Deze eisch is toegewezen. Het is aan La bonan verboden vrijwel dezelfde verpakking te bezigen als de Handel- en Industriemaat- sehappij en voor de tabletten den naam vita- mine-gisttablctten te voeren. Bij overtreding \-an dii verbod zal gedaagde 50 gulden heb ben te betalen voo; iederen dag, dat zij de tabtetfen in de huidige verpakking verkoopt. De zaak zal nog ten principak worden uit- gemaakt. LEERARESSEN BIJ HET HUISIiOL'DONDERWlJS. Te Utrecht is Zaterdagmiddag een buiten- gewone algemeene vergadering gehouden van den Bond van leeraressen bij liet hufs- houdonderwijs. Enkele zustervereenigingen hadden afge- vaardigden gezonden. De heer C. Menke cu raej. E. Tideman vertegenwoordigden den Bond van leeraven en leeraressen bij het nij- verheidsonderwijs. De voorzitster, mej. A. M. van \nrooy te Den Haag, deelde in haar openingswooi'd o.a mede, dat het orgaati Niiverhcidsonder- wijs" voortaan medc uitgegeven zal worden door de Vereeniging van leerkrachten bii het landbouw-huishoudonderwijs. Medegedeeld werd, dat de verzameling leermiddeien, thans op gebrekkige wijze on- dergdaracht in het Schoo'museum te Utrecht, zeer spoedig een uitstekend onderdak, door welwillende medewerking van het betr. school- bestuur, zal vinden in de Rotterdamsche Huishoudschool. In verband met de gewijzigde statu ten, waarbij o.a. het vereenigingsjaar gelijk ge maakt werd met het kalendcrjaar, werden eenige wijzigingen gebracht in' het huishou- delijk reglement. Vervolgens werden de statuten van het „Alvda \Volff-Fonds" behandeld en vastge- steld. Tot leden van de commissie van toezichl werden benoemd de dames N. van Berkum. C. Plantenga en mevr. Reynvaan-Wrede (als niet-deel neemster-lid Als leden van het bestuur werden gekozen de dames C. A. van den Burg, A. S. Kruizin ga, E. Mesdag, A. F. C. Suermondt en E Veder—Wolff. Ten slotte vond een bespreking plaats over het intituut van vakgroepen. Mevr. R. Lotgering-Hiilebrand sprak daar- over een inleidend woord. Verschillende bondsleden namen aan dc daarover gevoerde gedachtenwisseling deel. Benoemd werd een commissie, welke het vraagstuk van het instituut der vakgroepen nader in studie zal nemen. Verder zal de zaak in „Nijverheidsonderwijs" worden uiteenge- zet. NATIONALE VEREENIGING TEGEN DE WERKLOOSHEID. Zaterdagavond heeft te's Gravenhage d> Nationale Vereeniging tegen de werkloosheio vergaderd, ter bespreking van de prae-advi? zen van de heeren W. C. Posthumus Mey» an ir- R- A. Verw«y oy«j" vmaaff Welke AARSCHE GOURANT. r.N. MOTORRIJWIELEN Ook gistereit heeft op dc Mkm Mo or races de F. N. raotor weer zijn superloriteit in alle opzichten schitterend be wezen. District-lmporteurs DE WILD, Boter>traat, Alkmaar. Telefoon 34 en 35. Suj»agenten gevraagd.

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 1