:l 1 2® MOTS-SPA ARB ANK Bij zwaktefcoestanden Nieuwesloot 42. Radio-Hoekje. Telegrammen van heden. ProYinciaal Nienws Marktberiehten Stadsnieuws. van 17 Mei 1926. Opgave van Noordhollandsch Landbouwcredlet. Z toegelaten; steeds is het ge heele tegoed rentegevend Dinsdag, 18 Mei. Hilversum, 1050 M. 12.en 7.— Politie- berichten. 6.307.30 Engelsche les. 7.45 en 10.— Persberichten. 8.10-10.30 R. K. Ra- dio-Omroep. Mej. A. Struyk, sopraan. Mej. A. Olieslagers, piano. Hr. W. D. de Hoog, bariton. Spreker: Prof. Dr. J. A. Veraart van 's Gravenhage. 1. Sous bois, Staub (piano) 2a. Serenata, Braga (sopraan). b. Duo uit Columbus, Zollner (sopraan en bariton). 3 Czarenlied, Lortzing (bariton). 4o. Ave Maria, Kahn (sopraan). 5a. Pensee d'autom- pe, Massenet (bariton). b. Duo uit Hamlet, Thomas, (sopraan en bariton). 6. Rede door Prof. Veraart over: Sociale en economische bervorming in de toekomst. 7. Verloren Ge- liefde, Nessels (sopraan). 8a. Scene uit Frith- iofsage, Bruch. b. Een Brabantsch liedeke, N. N., (bariton). 9a. Scriie uit Frith jofsage, Brueh. b. De bloemen en de sterren, Mortel- mans (sopraan). 10. Matrozenlied, Heyblom (bariton). 11. Troldhangen, Grieg (piano). 10.30 Dansmuziek uit het theater Tuschinsky te Amsterdam. Daventry, 1600 M. 11.20—1.20 Concert door het radiokwartet. 1.202.20 Tijdsein, lunchmuziek. 3.35 Schoollezing: Elementary music and musical appreciation. 4-20 Lezing: Empire shopping week. 4.35 Concert van Marble Arch pavilion 5.05 Kinderuurtje. 5.50 Lezing: Is woman becoming too obtrusi ve? 6.50 Dansmuziek. 7.20 Tijdsein Big Ben, weerbericht, nieuws. Fransche lezing: L'Etui <Je nacre. 7.45 Pianocomposities van Liszt 8.Causerie. 8.20 Welsh programma. 9 20 Populair orkestconcert. 9.50 Tijdsein, weer bericht, nieuws, lezing: Music and the ordi nary listener. 10.20 Nieuwsberichten. Zee- liedjes door Sir R. Terry. 10.5012.20 Dans- touziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12.50 Con- St Lucien Paris (piano, viool, cello). 5.05 ncert. L. Radisse, cello. M. Camot, piano. 9 20 Her-uitzending van het concert van Pe tit Parisien. Kdnigswusterhausen. 1300 M. 8.50 „Hans- wurst, der traurige Kiichelbacker", komedie yan Prehauser. 9.40 Vroolijke muziek door orkest. Daarna nieuwsberichten. Brussel, 500 M. 5.20 Orkestconcert. 8.20 Concert in de Zoologie tc Antwerpen. In de pauze, Lezing: La philosophic et les essais, 10.20 Nieuwsberichten. Munster, 410 M. 1.201.50 Lezing: Wir Deutsche in den Ostsee, Provinzen. 1.50 Con cert. 4.205.50 Jong-Russische operamuziek. 6.05 Lezing. 6.35 Spaansche les. 7 208 Italiaansche les- 8.20 Duitsche opera-avond. 10.40 Nieuwsberichten. leering is voor Engeland te trekken uit de in Engeland tot bestrijding en voorkoming der Werkloosheid genomen maatregelen? De prae-adviezen zijn verschenen in de April-aflevering van het Tijdschrift van den Nederlandschen Werkloosheidsraad. JONGEN OVERREDEN. Bij het kaatsen bij het oude kerkhof te Dok- kum liep de 15-jarige G. J. de wegrollende bal na, terwijil een autobus plotseling om den hoek kwam, van een straat welke op het kerk hof uitloopt, met dit gevolg dat de jongen ,werd aangereden en op slag gedood. Den chauffeur treft geen schuld. EEN INBRiEKERSBENiDE GEPAKT. Den laatsten tijd werden in de omgeving van Eindhoven talrijke inbraken gepleegd, waarbij de dieven het in het bijzonder op brand kasten gemunt had den. Zij traden met roote brutaliteit op. Ofschoon bij verscbil- ide diefstallen steeds aanwiizig'ingen wer den gevonden, welke in dezelfae richting we- zen, wend hierover niets losgelaten, ten einde in stilte materiaal te verzamelen, om dan te zijner tijd een beslissenden slag te kunnen slaan. Voor dit onderzoek waren door den commissaris van politie de heeren Brinkman en die rechercheurs v. d. Broek en Baken aan- ewezen. Nimmer waren er echter aanwijzin- genoeg, om te kunnen ingrijipen. In den nacht van 12 op 13 Mei jjl. werd echter weer een diefstal gepleegd, te Veldho- ven, waarbij de dieven geen geld konden be- machtigen, doch zich tevreden moesten stellen met een partij manufacturen ter waarde van 1000. De commissaris meende thans te kunnen ingrijpen. In den afgeloopen nacht om 1 uur toog de commissaris met een in- ajpecteur der recherche en vier rechercheurs, op het oorlogspad. Op verschillende plaat- sen werd een inval gedaan In de woning van N. K., wonende Edisonstraat, werden de ma- mrfacturen gevonden tusschen het plafond verstopt. Gnnriddel lijk volgden nog meerdere arrestaties en werden aangehouden twee breeders van N. K. n.l. M. K. en F. K als- mede zekere W. J. v. H„ wonende Gestel- schestraat Allen zullen naar Den Bosch worden overgebracht. Het onderzoek wordt echter nog met ijver voortgezet. EEN VECHTPARTIJ. Zaterdagavond omstreeks 10 uur werd de assistentie van eenige agenten van politie in- geroepen in de Jonkmansteeg te Rotterdam In dezen steeg zou een man een vrouw heb- ben gestoken. De agenten zagen, toen zij ter plaatse kwamen, dat de vrouw reeds door twee andere agenten naar het ziekenhuis aan den Coolsingel werd gebracht. Zij had een steek in de heup gekregen. De dader werd in den steeg gevonden, staande tegen den muur, met een groot dolkmes in de hand. De agen ten maanden den man aan, zich vrijwillig naar het politiebureau aan den Grooten Pau- wensteeg te begeven. Aanvankelijk gaf de man aan dit verzoek gehoor. Op den Schie- damsdhen Dijk gekomen, ter hoogte van het Kristallenpaleis, wilde iemand uit het publiek den man den dolk ontnemen, waardoor hij geheel buiten zichzelf geraakte van woede en ae man die hem het mes ontnemen wilde, be- gon na te zetten. De politie moest daarop van haar sabels gebruik maken. waarbij de man gen sabelhouw over het voorhoofd en een over het achfethoofd opliep. Hierdoor nog niet gekalmeerd, doch eerder nog driftiger ge- worden, ging de man zoo te keer, dat 'de agenten hun revolvers moesten trekken. Er zijn in het geheel aeht schoten gevallen, waarvan er eenige den man hebben getroffen. Nadat het den agenten gelukt was, den vluch- teling weer te arresteeren, hebben ,zij hem naar het ziekenhuis aan den Coolsingel ge bracht, waar hij onmiddellijk ter verpleging is opgenomen. De toestand van den getroffe- ne is niet direct levensgevaarlijk. Een van de omstanders heeft een schamp- schot opgeloopen. In den loop van den avond is de vrouw naar huis gezonden. De dader blijkt te zijn een Amsterdamsch cafehouder, die door zijn vrouw sedert eeni- gen tijd verlaten. De vrouw leeft nu te Rotter dam met een kostganger. Dikwijls bezocht de cafehouder zijn echtgenoote en zulks was ook Zaterdagavond weer het geval. Hij heeft haar toen met een dolkmes gestoken, met het hier beschreven gevolg. BRANDEN. LOOSDUINEN, 17 Mei. Zondagmid- dag is er een schuur, staande aan den straatweg en toebehoorende aan den tuin- man G. van L., totaal verbrand. Een 70 tal varkens kwamen in de vlammen om, terwijl ook een groote hoeveelheid matten verbrandden. Er was niets verzekerd. De brand ontstond doordat het 7-jarig zoon- tje van dten beer van L. tegen de schuur van papier een brandje had gemaakt. HAARLEMMERMEER, 17 Mei. Gis- teravond omstreeks half negen, brak er brand uit in een der beide groote schuren grenzende aan de slagerij van den heer Schuit aan den Spaarndammerweg. Het vuur werd door dten fellen wind aangewak- kerd en sloeg spoedig over op een andere schuur en het woonhuis van den heer Sie- beiling. De schuren en de woning brandden ge heel af. Niets werd gered. Oorzaak otnbe- kend. Verzekering dekt de schade. GECONCLUDEERD TOT AFWIJZ1NG. ZING. DEN HAAG, 17 Mei. De advocaat- generaal van den Hoogen Raad, Mr. Fock, concludeerde tot afwijzing van een verzoek om revisie van een vonnis van bet Ge- rechtshof te Amsterdam, waarbij J. G. A. T. te Amsterdam veroordeeld is tot 3 jaar wegens diefstal met braak ten huize van mevrouw van V., in de Kingsbergenstraat te Amsterdam. Het verzoek van den veroordeelde was gebaseerd op een tweetal nieuwe feiten, die achteraf gebleken zouden zijn, hoofdza- kelijk hierop neerkomende, dat eenige der gestolen goederen bij een ander gevonden zijn dan bij veroordeelde, ciie steeds ont- kend heeft zich aan hetmisdrijf schuldig te hebben gemaakt. DE TOESTAND IN POLEN. WARSCHAU, 17 Mei. De plaatsvervan- gende president Rataj heeft het staken van alle vijandelijkheden bevolen. De troepen worden naar hun garnizoenen terug ge bracht. Op de belangrijkste spoorwegen is het treinverkeer hervat. Alle leden van de Witos-regeering bevinden zich op vrije voeten. In Warschau zijn alle barricadeu opgeruimd en is het tramverkeer hervat. Volgens officieele opgaven werden bij de gevechten in Warschau 205 personen ge dood en 966 gewond. WARSCHAU, 17 Mei. De bladen melden dat Sikowski zich aan Piisoedsld onder- worpen heeft. Volgens de laatste berichten zijn 210 per sonen gedood en 966 gewond bij de straat- gevechten. Verschillende aanhangers van Pilsoedski zijn gedood door schoten van- uit de vensters. Een Pilsoedski-comite voor steun aan de slachtoffers is samengesteld. De regeering heeft een proclamatie uitge- vaaridgd waarin gezegd wordt dat in de allereerste plaats een verzoening zal wor den nagestreefd. Derhalve zijn reeds ver schillende gearresteerde personen op vrije voeten gesteld. Er bestaat geen reden om een nieuwe revolutie te vrezen. Generaal Soskowsky die getracht heeft zelfmoord te plegen verkeert in en levensgevaarlijken toestand. Kolonel Wachowski die eveneens een zelfmoordpoging deed, is overledcn. PERET IN LONDEN. LONDEN, 17 Mei. Gemeld wordt, dat verscheidene mijnwerkersdistricten zich reeds ten gunste van de voorstellen van Baldwin hebben uitgesproken. DE DIENST HERVAT. LONDEN, 17 Mei. De normale Kanaal- diensten tusschen Engeland en Frankrijk zijn hervat. UIT EGMONDBINNEN. Zondagmorgen onder kerktijd waren hier oenige personen uit Beverwijk bezig met het afsnijden van late tulpen. Daar zulks verbbden is (wet der Zondagsrust) werd te gen hen procesverbaal opgemaakt. Op Hemelvaartsdag wilde de heer S. met zijn echtgenoote zich per fiets naar Heemskerk begeven, toen de heer H. met paard en kar hen achterop reed. De echtge noote van S. scheen niet erg stuurvast te zijn want zij slingerde tegen de fiets van haar man aan. Beiden kwamen te vallen vlak voor het paard en kar, daarbij raakte paard en kar ook onderste boven waardoor de kap der kar beschadigd werd, eveneens waren de beide fietsen kapot wat een schadepost was #oor S. Wonder boven wonder kwamen ge- iukkig geen persoonlijke ongelukken voor. UIT HE1LOO. Gister werden de wedstrijden voortgezet. In tegenstelilng met den vorigen Zondag was er nu weinig publiek, waaraan het No- vemberweer debet was. Gespeeld werd tusschen B. P. C I en Vole- wijekers II, beiden uit Amsterdam; uitslag 13. Daarna tusschen S. L. T. O. I en L O. C. I, beiden uit Amsterdam, uitslag 21. Hierna tusschen S. L. T. O. II Amstei- dam en V. V. H. I Heiloo, uitslag 11, wel ke door Heiloo (bij loting) werd gewonnen. Het laatste werd gespeeld tusschen Vole- vyijckers I en T. O. S. I, beiden uit Amster dam; uitslag 01. Na afloop werd door een 60-tal Amster- .damsche spelers met hunne dames een rond- gang per auto's door Heiloo en Bergen ge maakt. Afloop veiling door notaris P. J. C. van Tooraenburgh, Alkmaar, van een renteniers- woning met schuur, voor- en achtertuin, op het mooiste gedeelte van Heiloo, aan den Straatweg, groot 4 aren 40 centiaren. Op- gehouden voor 6000. Voor het begin en na afloop van de mo- torraces werd door de politie gewaakt voor het overtreden van de maximumsnelheid in de bebouwde kom. Blijkbaar begint men aan die controle te gewennen, want er werd niet hard gereden. Echter werden er eenige processen-verbaal opgemaakt. Een der aangehoudenen uit den Haag was reeds 26 maal aangehouden. Dat zal stellig een dure dag worden. Bij den heer D. v. Weelderen Sr. heeft een kip, die een 10-taI kuikens heeft uitge- broed, naast de zorg voor de kuikens na den lOen dag reeds geregeld haar eitje gelegd. Wei iets bijzonders. Naar we vernemen gaat de wedstrijd voor het versieren van balcons en om den moois aangelegden tuin door; hij zal in Au gustus worden gehouden. De volharding van de V. V. V. „Heiloo Vooruit" heeft dus suc- ces gehad. UIT BERGEN. De heer H. B. Helleman te Oude-Niedorp heeft zijn benoeming tot onderwijzer aan de O. L. School in deze gemeente niet aangeno- voor vast aan een school te Helder. De Vrijdagavond gehouden algemeene vergadering van de Coop. Boerenleenbank was flink bezocht. Aan het uitgebrachte ver- slag ontleenen wij het navolgende: Spaargelden: Saldo op 1 Januari 1925 191931.Ingelegd in den loop van het jaar 220 382.53. Terugbet. 259.162.57 Saldo op 31 Dec. 1925 alzoo 153-151.24. Aan rente werd betaald 6839.82. Voorschotten: Saldo te goed op 1 Januari 104331.79. Nieuwe voorschotten 9838 43. Terugbetaald in 1925 23522.65. Op 31 Dec. uitbetaald 90647.57. Loopende rekening: Saldo te goed op 31 E>ec. 79436.25, saldo schuld op 31 Dec. 18458.37. De bedrijfswinst voor 1925 bedraagt 932.21. Het aantal leden der bank bedraagt 225. Het aantal spaarboekjes in omloop 447. Herbenoemd werden: tot lid van het Be- stuur de heer N. J. Punt, tot leden van den Raad van Toezicht, de heeren W. J. v. d. Steen en C. J. de Wit. De rentevoet werd bepaald voor spaargel den op 4 pet. voor niet-leden en pet. voor leden. De rentevoet voor loopende rekeningen werd teruggebracht van 6y2 op 6 pet. Met algemeene stemmen werd besloten tot stichting eener afzonderlijke Spaarbank, waardoor het omslachtige en kostbare gebruik van plakzegels zal vervallen. UIT WIERINGEN. Gistermorgen om 11 uur is een 4-jarig kindje onder een auto geraakt. Het werd aan hoofdje en handje verwond en naar het zie kenhuis in Alkmaar vervoerd, waar bleek, dat het ongeluk betrekkelijk goed afgeloopen was. UIT SCHAGEIN. De wegwerker P. v. d. V., in dienst bij de Ned. Spoorwegen is gisteravond omstreeks halfzes nabij Schagen door den trein, die komende uit Alkmaar te 6.09 in Helder aan- komt, aangereden en gedood. Het ongeluk werd door den machinist niet bemerkt. Men vond het lijk, eenigen tijd na dat de trein was gepasseerd. Vermoedelijk was het slachtoffer op weg om zijn koeien te gaan melken, want de em- mers lagen ter zijde van den weg UIT ST. PANCRAS. Vrone I, Zondag te Schagen spelende te gen Sparta I voor de seriewedstrijden aldaar, verloor met 10. Het lie en Ille elftal werden teleurgesteld door het wegblijven van de tegenstandsters: resp. V. V. V. II en Hollandia (a) adspiran- ten. Zelfs de door den Bond aangewezen scheidsrechter was niet aanwezig. HOOFDPRIJZEN DER STAATSLOTERIJ. Nos 3433, 6201 en 10714 1000. Nos 1720, 3241, 10711 en 10880 f 400. Nos. 3372 en 10633 200. Nos. 1926, 2810, 7517, 10289, 14687, 1633f, 19092 en 19732 f 100. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 17 Mei. Op de heden ge houden veemarkt waren aangevoerd: 581 vette koeien le kw. 11.41.24, 2e kw. 1—/ 1.12, 3e kw. 0.80-*-/ 0.98 per K G. slachtgewicht, mihdere soorten 0.68 0.78, 110 melk- en kalfkoeien 350500 per stuk, 185 vette kalveren 2e kw. 0.86 1, 3e kw. 0.68—/ 0.84 per K.G. lev. gewicht, 116 nuchtere kalveren 1221 per stuk, 128 schapen 34—/ 47 per stuk, 395 lammeren 1422 per stuk, 560 var kens Hall, le kw. 1.02—/ 1.03 per K G., Overz. en Geldersche le kw. 1.021.03 slachtgewicht, vette varkens 0.981. 100 paarden 200350 per stuk. AARDAPPELPRIJZEN. AMSTERDAM. 17 Mei. 1926. De prijzen waren heden onveranderd. Aanvoer 2 ladingen (640 H.L.). STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind van het Kon. Ned. Met. Inst, de Bildt: Hedenmorgen om 9 uur 45 aan alle posten: „WEEST OP UW HOEDE". BUROERLIJKE STAND. GEBOREN Adriar.us Johannes, z. van Cornelis Klecf en Gerarda van Woesdk. Bernardina Ma ria, d. van Wilhelmus Josephus Wiesman en Anna Maria Laan. Nicolaas Jacobus, z. van Laurentius Gerardus Buren en Martha Maria Schagen. Petrus Nicolaas, z. van Theodorus van Baden en Johanna de Graaf. Cornelis Johannes, z. van Jacobus Johan nes Lakeman en Aldda Wolf. OVERLEDEN. Gerrit de Boer, 71 jaar. Pieter van der Roest, 79 jaar. Nicolaas Konmg, 69 jaar. VERGADERING HOOFDCOMITe CENTRAAL ZIEKENHUIS. Men schrijft ons: Zaterdagmiddag heeft in het gebouw der voormalige Cadettenschool te Alkmaar onder voorzitterschap- yan Mr. A. M. Ledeboer eene vergadei ing plaats gehad van de leden van het Hoofd-Comite tot geldinzameling ten bate van de totstandkoming van het Cen- trale Ziekenhuis oip Neutralen grondslag voor Alkmaar en omgeving. Onder deze le den bevonden zich ook de afgevaardigden der sub-comite's, die ambtshalve lid zijn van he/ Hoofdcomite. Deze vergadering was zeer druk bezocht, terwijl 29 subcomite's verte- genwoordigd waren. De voorzitter gaf allereerst een overzicht van de resultaten van de gehouden inschrij- vingen, hetgeen hier volgt: Alkmaarsche Courant 11.943.79 Comito Alkmaar 21.209.60 Plaatselijke Sub-Comite's der buitengemeenten 32.954 51 Sub-Comite van Kerkelijke Instellingen 9.947.32 De Protestant, Orgaan der Evangelische Mij. 3.902 40 Opbrengst Bazar 4.800.00 Diversen, waaronder op brengst verloting Totaal Af diverse uitgayen 32.754 22 117.511.84 2.968.22 Restant der baten 114.543.62 Met voldoening steldte mr. Ledeboer het groote succes van de tot nu toe verkregen uit- komsten in het licht, daar niet uit het oog moet worden verloren, dat het maximum be- drag, wat het comite aanvankelijk zichzelf voor oogen had gesteld 100.000 bedroeg. Daarbij merkte hij op, dat, sinds begin Mei van het vorige jaar tot het houden der ver loting besloten was, de sub-comite's uitslui- tend tot het doen slagen daarvan hun krach- ten hebben ingespannen. Na gehouden besprekingen stelde hij als het algemeen gevoelen der vergadering vast, dat thans de tijd gekomen is om opnieuw de geldinzameling krachtig aan te vatten, ten einde binnen korten tijd de ontbrekende ruira 35.000 en als het kan meer, bijeen te bren- gen, opdat op deze wijze zich zoo duidelijk mogelijk zal uiten de wil van de bevolkip.g dat zij het begeerde ziekenhuis met klassen- verpleging wenscht. Besloten werd onverwijld met het we der in- zamelen der gelden een begin te maken en als uitersten termijn, waarop de gelden bij het Hoofd-Comite (penningmeester Mr. M. Moens) worden ingewacht werd 1 Augustus'' a.s. bepaald. De vergadering, die nadrukkelijk als haar wensch uit sprak, dat binnen korten tijd met den bouw van het Centrale Ziekenhuis in de Cadettenschool mocht worden begonnen, werd daarna onder dankzegging door den voorzitter voor de trouwe opkomst gesloten. LIEFDADIGHEID. Wij ontvingen van den heer M. te Groot- Schermer f 1 voor het t.b.c.-patientje te Eg- mond aan Zee. Tevens ontvingen wij 1 voor het arme gezin, waarvan de moeder zich de vorige week uit wanhoop in zee gestort heeft. Wij hopen ook deze laatste bijdrage aan een ons bekend adres te verzenden, waar men er ten bate van dit gezin gebruik van zal maken. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrtijtui- gen te 9.19 uur licht op. Voor rij- en andere voertuigen een half uut later. EEN SCHITTEREND SUCCES. Qnze plaatsgenoot, de heer Joh. Brands, behaalde gisteravond te Westzaan op den Nationalen Zangwedstrijd met zijn gemengd koor „Zanglust" van Wormerveer in de af- deeling „uitmuntendheid" den len prijs. Waar de heer Brands met zijn koor d< eenige was in deze afdeeling, werd hij op punteu beoordeeld. 500 Punten waren noodig voor den len prijs en er werden 518 behaald. Hiermede heeft de heer Brands de hoogste onderscheiding behaald die met een gemengd koor is te halen. De jury bestond uit de heeren Huibert Cuypers, M. C. v. d. Roovaart, P. v. d. Roo- vaart, Isr. Olman en Otto de Nobel. „De Courant" van hedenmorgen schreef: Ook nu zong er maar een koor en wel ..Zanglust", Wormerveer, directeur Joh. Brands. Gezongen werd het zeer moeilijkt breede werk van Hubert Cuypers „Super Flu- mine Babylonis", een compositie in grootea Koers van heden Vorige Koers. te pl.m. 1.30 Ill .m .1.45 pl.m. 2.. )l 3.2.15 J12i-3i mm^ - Exdivideml Qedeeltelijk gecorngeerd. van gcestclijken en licbamelijken aard of na ultputtendc siekten is het noodig geruimen tijd een versterkend praeparaat in te nemen. In zoo'n gcval verdienen Dr HOMMEL'S HAEMATOGEN TABLETTEN de voorkeur omdat zij door hun heerlijke chocolasmaak nooit teyenstaan, Op- wekkend en versterkend. Per Doos f 1.901 bij Apoth. en Drogisten. Dr. HOMMEL'S HAEMATOGEN, het beste bloedvormende en versterkende middel sedert 35 jaar. (Ontvangen per draadlooze telefoon). ST A ATSLEENIN GEN. 6 NederL 1923 A. i 5 1919 B A N K=I NSTELLIN GEN. Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij. Cert v. 1000 Resc. INDUSTR. OND. BINNENL. Centr. Suiker Aand. HolL Kunstzijde Jurgens Gew. Aand.. M A. n B- *f S Maekubee. NederL Kunstzijde Philips Gloeilampen Nieuwe INDUSTR. OND. BUITENL. Anaconda Steel comm. i CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. VorstenL Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Redjang Lebong i PETROLEUM. Dordtsche Petr. Gee. HolL Olie Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Bandar Rubber Deb Bat Rubber. Hessa Rubber Lampong Sum. Rubber Rotterd. Tapanoeli. Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart n m Gem. Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Paketvaart Oude Boot j HolL Stoomboot Niev. Goudriaan Rotterd. Lloyd. SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pref. TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah I Deli Batavia AMERIKA. Southern Rails i Union Pacific Wabash 103 1027 199Vu 1021', Ublk 1457/, 118 111 158 931/, 92* 931/,* \21lk 3lS 355 342 93 120* 667 350 172 161 100 251 371*/, 181* 3921/, 338 233 241 446* 267 179lA 358 163 279 15«/u 47 37* 173 171 200 85 56 84 141 Slk 35*/, 194* 382»/, 433'/, 393 149 397/, 199 199 162S/, 145* 146* 145V, 117* U3* 113s/, 153.91/s 158% 158* 93 93 93 129 129 127-8 320 358 92 120 670 669 6681/, 66?*/. 351 352 350 171* 1711/4 162* 107 251 379 180 393)4 335|.64 ---r 334- 238 239*/, 236 237 2371/, 236 442 268 161* 162 3541/, 168 354* 353J-44 15* 47 47 37 37 173V4 173* 173% 17374 200 200*/, 2G0 851/4 85*/, 86 86 551/, 55* 81/, 35 -■ 191 190* 382 382 429-30 428 397 396-7 108 149 39*/, 39* 39* PROLONGATIE vorige koers 3 pCt., heden 2f pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM Londen Berlijn I Parijs Brussel Baze) Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo Veriga koers 12.09* 59.20 7.62 7.56 48.13 35.15 65,20 66.62* 53.85 NIET OFFICIEEL. New.York Italic 2.48'/!, 8.85 Koers op heden Off.noteering 12.09 59.14 7.45 7.27 48.08 35.15 65. iO 66.55 53.90

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 2