Nette Loopjongen Jongen, Boerenknechtje Timmerlieden. - Hulp in de Huishouding Platstrijkster, Een flink persoon betrekking Meisje, VOLLE-MELK-REEP BeterdanGoed: DE BESTE Gemengd Nieuws Marktherichten Sport. Advertentien. net bescbaafd Meisje, Eenvoudig Meisje Werkster, stijl, dat Italiaansche opera allures heeft, eu mooi klinkt. Het koor is goed geschoold en bestaat uit good maternal. Het mooie werk M. C. v. d. Rovaart, „Zonneloop", tekst vMi den componist, geheel anders van opzet, modern, toch melodieus en prachtig van dankklem in zijn Oostersche tinten, werd zeer mooi gezongen. Het publiek huldigde door op te staan voor componist en koor. De uitslag was dat de jury aan ,,Zanglust" een ten prijs toekende met 518 punten. Daar- na had een eere-wedstrijd plaats tusschen de drie mannenkoren die in de le, 2e en 3e afdee- ling een lsten prijs behaalden. ZAANLANDSCHE BANK. De Directie en de Bewiridvoerdter der „Zaanlandsche bank" en het „Spaarfonds der „Zaanlandsche Bank" deelen mede, dat van Dinsdag, 18 Mei 1926, die loketten weder ge- opend zijn tot het verzilveren van coupons, aainr en verkoop van fondsen, ter conversie aannemen van stukken, verschaffing van wis- sels en vreemde munt, in depot nemen van waarden en gelden in't algemeen tot uitoeie- ning van het bedrijf der Vennootschap en dat van het Spaarfonds der Zaanlandsche Bank. Over van 27 April 1926 af ingebrachte gelden kan conform de voorwaarden van inbreng weder met inachtneming van den be- paalden opzeggingstermijm worden beschikt. lie v66r het aanvragen van surceance loopende verplichtingen der Vennootschap zijn aan de daarvoor geldende regelen ge- bonden en worden d'us op nader vast te stel- len termijn en wijze afgewikkeldi EEN WIELERBAAN IN ALKMAAR. Op initiatief van eenige sportminnendie burgers wordt alhier een combinatie ge- yormd voor het stichten van een N.V. tot ex ploitatie van een cementen wielerbaan. Wij werden heden in de gelegheid gesteld om op het bureau van Alcmaria het ontwerp, dlat reeds door de deskundigen van de Kon. Ned. Motor-Vereeniging en de en Ned1. Wiel- rijdersbon is goedgekeurd, te bezien. De baan krijgt een lengte van 400 M. en wordt geheel omgeven door amphitheatersge- wijze gebouwde tribunes, waarvan 70 M. overdekt, 70 M. zitplaatsen met overdekte en de rest uit staanplaatsen bestaandte, die ech- ter zoo zijn gemaakt, dat de voorste rij nim- mer hetuitzicht van de achterstaande rij be- lemmert In het geheel zullen een 10.000 bezoekers de te houden wedstrijden kunnen volgen. De baan wordt geheel tegen wind beschut, aangezien de omgebouwde zit en staanplaat- 6en op de achtenste rij 8.50 M. hoog zijn. Voor de rijders wordt een ingang ge- maak£ die bestaat uit een tunnel onder de tribune en de cementbaan. Boxen waarin de renners gemasseerd kunnen worden, alsmede een dokterskamer zullen niet ontbreken. Bo- vendlien zijn ruime buffetten geprojecteerd. Buiten het terrein worden de stichtings- kosten op 100.000 geraamd. Gehoopt wordt de gelden door het plaatsen van aaudeelen bijeen te brengen. rlouders van een aandeel, groot 1000, ontvangen, boven hun recht op dividend, voor de over dekte tribune twee vrijplaatsen voor alle door de N.V. te organiseeren feestelijkheden. Houders van een aandeel groot 500 ont vangen twee vrijplaatsen voor de niet over- dekte tribune, Er wordt naar gestreefd de baan nog dit jaar gereed te maken, opdat de te organisee ren wieler- en mo terraces er het volgend jaar gehouden kunnen worden. Het binnenveld wordt geschikt gemaakt voor voetbal- en athletiekwedstrijden. De initiatiefnemers hebben reeds een drie- tal terreinen, waarvan eten in Heiloo en twee in Alkmaar, in handem. In verband met de hooge belastingen op de publieke vermakelijkheden, die alhier 20 pet. bedragen, is de minderheid van dte commissic er voor om de baan in Heiloo te stichten, doch dte meerderheid geeft uit burgerzin die voor- keur aan Alkmaar, omdat zij terecht meenen, dat de stichting van deze baan buiten Alk maar de gemeente als centrum niet ten goede zal komen. Het zal echter van de houding van de ge meente ten aanzien van het terrein afhangen ol de baan al of niet in Alkmaar komt. In het belang van de gemeente hopen wij, dat de gewenschte overeenstemming verkre gen zal worden en dat ter bevordtering van het sportleven in onze gemeente de kapitaal- krachtige burgers het streven van het comite, dat zeker goede perspectieven opent, zullen steunen. PACIVOLO. De Alkmaarsche Handtelsschoolvereeni- ging „Pacivolo" hield Zaterdagavond een feestavond in de Harmonie ter eere van het behoud der Handelsschool Bij dte opening waren de directeur en verschillendte leeraren en leeraressen aanwezig. De voorzitter van P., dte heer Ober memoreerde het heugelijk feit nog eens in zijn openingswoord. Door het blijven der H. S. was ook het voortbe- staan van P. verzekerd. Hij dankte directeur en leeraren voor hun tegen woordigheid en hoopte, dat een groote bloei der Handels school een evengroote bloei van Pacivolo met zich zou brengen. Nog langen tijd bleef men onder muziek en dans bij elkaar. N. O. 0. ZaterdagmiJdag om 2 uur vergaderde de afdeeling Alkmaar Buiten van het Nederl. Onderwijzers Genootschap in het „Paards- hoofd" alhier. Tot afgevaardigde naai de Algemeene Ver gadering door dat genootschap te houden op 5 en 6 Augustus te Enschede, werd gekozen de heer J. van Albada alhier eh tot diens plaatsvervanger de heer K. Zwiep te Stom- petoren. Besloten werd de volgende vergadering der afdeeling in Juni te Egmond aan Zee te houden, in welke bijeenkomst de heer Bos- schaart, hoofd der school aldaar, die in een viertal bijeenkomsten der afdeeling „A. B." alhier lezingcn heeft gehouden over Radio, beschouwd in liaar ontwikkeling van af het begin der draadlooze telegrafie tot haar I meesf volkomen inslelling naar cle tegen- I woordige eischen des tijds, practisch het theoretisch besproken onderwerp zal verdui- delijken. HET ALKMAARSCH TOON'EEL. Deze Alkmaarsche vereeniging gaf gister- avond in de Harmonie een herhaling van de voor-haar succesvolle opvoering van „Een zeer wild huwelijk". Er was veel belangstel- ling. De dames en heeren medewerkenden ga- ven hun beste krachten om de opvoering zoo goed mogelijk te doen zijn en zij slaagden hierin uitstekend. Het publiek amuseerde zich kostelijk en dat het A. T. met het ten tooneele brengen van zoo'n succesblijspel een goede keuze had gedaan, werd opnieuw bewezen. ZUURHEIDSGRAADBEPAL1NG VAN JONGE KAAS. Dr. v. Dam te Hoorn verzocht ons mede te deelen, dat de methode voor zuurheidsgraafbe- paling van jonge kaas ir de praktijk waarvan sprake was van een verslag der vergadering van den Bond van op cobperatieven grond- siag werkende Zuivelfabrieken in Noord- Holland, niet door hem is bedacht, maar door Mej. Dr. B. J. Holwerda, Scheikundi- ge aan de Chemische afdeeling van het Rijks- landbouwproefstation te Hoorn. Zij publi- veerde haar vinding in het Jaarverslag der Proefzuivelboerderij over 1924. TOEN DE BRANDKAST GEFORCEERD WAS. Gisternacht is, naar de Crt. meldt, een bru- tale inbraak gepleegd in een sigarenfabriek van de firma Hoex en Maas te Valkenswaard. Te ongeveer halftwee bemerkten de gebr. Hoi- ten, die de fabriek bewaakten, onraad. Het bleek, dat een dief bezig was de brandkast te forceeren. Een van de broers haastte zich de politie te waarschuwen, terwijl de ander zich zoodanig voor de uitgang opstelde, dat de dief de fabriek niet kon verlaten. Op het knai- len van eenige schoten in de lucht gelost door dezen bewaker, werden de buren wakker, en werd de fabriek terstond geheel omsingeld. Inmiddels arriveerde de marechaussee. De dief werd gearresteerd en bleek /200.— uit de brandkast meegenomen te hebben. Het was 'n koperslagersknecht uit Eindhoven, ze- kere P., die bekende, ook in Eindhoven te heb ben ingebrolcen. PHR. DE GRAEFF PER S. S. „VEENDAM" NAAR NEDERLAND VERTROKKEN. Zaterdag is jhr. mr. A. C. D. de Graeff, buitengewoon gezant en gevolmachtigd Mi nister te Washington, die, zooals bekend, be- noemd is tot Gouvemeur-Generaal van Ne- derlandsch Oost-Indie per s.s. „Veendam" naar Nederland vertrokken. Hij werd uitge- leide gedaan door vele Nederlandsche Ameri- kanen en leden van de Nederlandsche Ka- mer van Koophandel. Jhr. De Graeff deelde o.a. mede, dat hij tot 15 Augustus in Neder land dacht te blijven, waarna hij naar Indie zou vertrekken. TERAARDEBESTELLING C. SPERLING Zateragmiddag is onder groote belangstel- ling het stoffelijk overschot van den Woens- dag op zoo noodlottige wijze om't leven geko- men auiker C. Sperling, te Dordrecht ter aar- de besteld. Vele kransen dekten de baar, waaron- der een van de Z.-Hollandsche vereeniging tot Redding van Schipbreukelingen, welke vereeniging ook een vertegenwoordiger had afgevaardigd. De kist werd grafwaarts ge- dragen door personeel van Van der Tak's Bergingsbedrijf, te Rotterdam, welke ook een krans had gezonden. Aan de groeve werd het woord gevoerd door ds Meynen, te Dordrecht, den heer Lels, uit Maassluis, en een vertegenwoordiger van de Bergingsmaatschappij, die de verzekering gaf, dat weduwe en kinderen zouden worden festeund. Een zwager van den overledene ankte voor de betoonde belangstelling. PLAGGENHUTTEN IN DRENTE. Van officieele zijde, zegt de Crt.,.hebben wij gegevens ontvangen betreffende de circu- laire van den minister in zake het plaggen- huttenrapport. Het grootste aantal plaggenhutten wordt gevonden in de gemeente Emmen. Het aantal in de gemeenten Sleen, Schoonebeek en Odoorn is betrekkelijk gering. In elk dezer laatste gemeenten is het aantal niet grooter dan tien, 2%odat dit geen gewicht in de schaa! legt. Van wege het gemeentebestuur van Emmen is een onderzoek ingesteld, waaruit blijkt, dat het aantal plaggenhutten, dat valt onder het besluit van den minister, 380 bedraagt. Het aantal plaggenhutten bedraagt in het geheel 576. De gemeente-architect, de heer Meinte- ma, deelde ons mede, dat wanneer men de „woningen" op het „Bovenveen", er bij telt, waarvoor een maximum bouwvergunning van vijf jaar is gegeven, het totaal aantal gerust geschat kan worden op een 1000-tal. Het aantal echter, waarop de circulaire van den minister slaat, waarin bedoeld wor den de door de arbeiders van de werkver- schaffing te ontruimen plaggenhutten, is dus slechts 380. De theoretische cplossing van dit vraag- stuk is gemakkelijk. Er staat in de gemeente Emmen een 67-tal woningen van de Woning- stichting leeg. Het aantal leegstaande par- ticuliere woningen bedraagt 30. Men zou dus 97 gezinnen uit de plaggenhutten kunnen plaatsen in de stichtingswoningen en de par- ticuliere huizen. Globaal gerekend blijven er dus dan een 280 gezinnen over, waarvoor men nieuwe woningen zou moeten bouwen De heer O. Norbruis, burgemeester der ge meente Schoonebeek, deelde ons mede, dat de kosten van een practische arbeiderswoning, zooals die ook volgens de Landarbeiderswet gebouwd worden, op ongeveer 1400 ge schat kan worden, zoodat voor den nieuw- bouw als bovenbedoeld een bedrag van circa 400.000 noodig zou zijn. Practisch zijn echter aan de oplossing van het vraagstuk groote moeilijkheden verbon- den. In Emmererfscheiderveen biiv. staat een 30-tal woningen van de woningoouwvereeni- ging leeg, doch er wonen in de buurt van Em mererfscheiderveen slechts cen 15-tal gezin nen in krotwoningen, zoodat, wilde men deze en dergelijke gezinnen naar de woningen, welke beschikbaar zijn, doen verhuizen, er nog 15 gezinnen van elders moesten komen. Een der gemeente-autoriteiten, de heer Haasken, wethouder van Openbare Werken, deelde nog mede, "daf een groot deel der bur- gerbevolking zeker zou gaan verhuizen, als men de krottenbewoners op een dergelijke ma- nier zou helpen. Men is hier algemeen de meening toege- daan, dat men in de richting van geleideiijke verbetering van huisvesting moet werken. Het opschuifsysteem, dat ook elders met succes is toegepast, zal, zoo meent men, ook hier kunnen helpen. Daarnaast kunnen twee woninginspecteurs veel nuttig werk verrichten. Naar aanleiding van deze kwestie hebben de wethouders Sibon en Haasken reeds verle- den jaar bij minister Aalberse een voorstel gedaan, om de regeering te bewegen hier in te grijpen, hetgeen om financieele redeneu toen niet is kunnen worden gedaan. HAZARDSPEL. Reeds sedert eenigen tijd had de zedenpo- litie te's Gravenhage het vermoeden, dat in de houten loods van de Metropool aan de Houtmarkt hazardspel uitgeoefend werd door bezoekers van die inrichting. Woensdagavond omstreeks 8 uur heeft de politie in bedoelde loods een inval gedaan en geconstateerd, dat haar vermoeden juist was. Zij trof een 60 bezoekers aan, rondom een speeltafel, welke bestond uit een oude deur op eenige houten schragen. Het bord met tolletje werd door de politie in beslag genomen. Een der aanwezigen fungeerde als houder dervbank en had een aantal guldens in zijn pet. De politie vermoedt, dat in deze inrichting dagelijks groote bedragen, somtijds honder- den guldens, werden „vergokt". Twee bezoekers van de loods werden op heeterdaad betrapt, een, die geld in zijn han- den had en een ander, die juist het tolletje zou doen draaien. Deze beide personen werden door de politie meegenomen. Tegen hen is proces verbaal op- gemaakt, ter zake van overtreding van art. 254 bis W. v. S. Men meldt voorts: Naar aanleiding van het feit, dat de "ze denpolitie Woensdagavond een inval gedaan heeft in de houten loods van de Metropool aan de Houtmarkt, deelt de raad van toezicht mede, dat het gebeurde te wijten is aan een onvoldoend toezicht op de bezoekers van die inrichting. In het nieuwe gebouw van de Metropool. welke Donderdag a.s. geopend zal worden, heeft de raad van toezicht zulke maatregelen genomen, dat herhaling van het gebeurde ab- soiuut uitgesloten is. In het nieuwe huis is wel een speelzaal, maar daar is uitsluitend gelegenheid voor dammen, schaken en dergelijke spelen. Het hazardspel en ook het kaarten zijn on- mogelijk gemaakt. VEREENIGING VOOR DEN EFFECTENHANDEL. Men meldt aan de N. R. Crt., d.d. 15 de zer: De effectenbeurs verkeert reeds sinds enke- le dagen in een feeststemming. Ter gelegen heid van het gouden feest, hadden de leden Vrijdag al in de beurszaal een ommegang willen houden, doch het bestuur heeft blijk- baar de pret in enkele dagen willen concen- treeren. Vandaag dan kwam het eerste nummer van de reeks van genoegelijkheden, waarmee het heuglijk feest herdacht wordt. In de, met bloemen en planten rijk versierde „Soos", heeft het bestuur der jubileerende Vereeni ging, alien, die hun gelukwenschen wilden aanbieden, ontvangen. De opkomst is grooter geweest dan menigeen verwacht had, en van de leden waren er slechts weinigen thuis ge- bleven. En zooals dat, bij de geestesgesteld- heid van de effectenbeursbezoekers ook niet anders te verwachten was, bleek de stemming er al spoedig in te zitten. Het begin leek eenigszins offideel Bij monde van den heer Fred. Bastiaans, werd door de leden aan het bestuur een tegelta- bleau aangeboden. De heer Bastiaans maakte van deze gelegenheid gebruik, enkele gebeur- tenissen uit het leven van de Vereeniging in herinnering te brengen. De voorzitter van de „Bediendencommis- sie", de heer C. J. Dekkers, wenschte, als tweede spreker, het bestuur geluk, waarna de voorzitter der Vereeniging, de heer Stroeve, woorden van dank sprak. Veel te vertellen van de aangename, onge- dwongen stemming, die er hierna geruimen tijd heerschte, lijkt ons overbodig. De tendenz was, alleswege geanimeerd, waarbij het lus- tig spelende strijkje, en de uitstekende cham pagne, als invloedrijke factoren genoemd mo- gen worden. Het slot was, zonder twijfel, willig. De heer J. Stroeve, voorzitter van de Ver eeniging voor den Effectenhandel te Amster dam, is ter gelegenheid van het gouden jubi- leum van deze vereeniging benoemd tot rid- der in de orde van den Nederlandschen Leeuw. GEEN SHIMMY MEER, WEL CHARLESTON. Gedelegeerden van twee-en-twintig landen vergaderen op het oogenblik te Parijs om uit te maken wat er in het komende seizoen zal worden gedanst. Dit congres van dansleera- ren heeft besloten, Tango, One Step, Paso Doble, Scottish Espagnole, Java, Blue te handhaven, de tango editer in nog meer ver- eenvoudigden vorm. Over de Shimmy is de doodstraf uitgesproken, zij heeft afgedaan en de Charleston kan alleen blijven, wanneer ze ontdaan wordt van de buitensporigheden, die haar begonnen te ontsierenAldus heb ben de afgevaardigden van 22 landen vast- gesteld. KORTh BERICHTEN. Te Hedikhuyzen is Zaterdagmorgen de landbouwerswoning van A. v. H. door brand geheel vernield. Slechts weinig kon van den inboedel worden gered. Het huis was slechts laag verzekerd. Te Haelen zijn Vrijdagavond huis, schuuf en stalling van den landbouwer J. Schreurs afgebrand. Verzekering dekt de schade. ALKMAAR, 17 Mei. Op dte heden gehou den weekmarkt waren aangevoerd: 33 vette koeien 280500, 19 vette kalveren 65 tot 140, p. ned. pond 1.20—/ 1.50, 160 nuchtere kalveren slacht 835, 460 vette varkens zware p. ned. pond 8689 ct., zou- fers 80—83 ct., Londensche varkens 77—80 cent. Opgave van den marktmeester der kleine markten te Alkmaar, betreffende de hoogste en laagste prijzen van sommige artikelen. Markten van Maandag 10 Mei tot en met Zaterdag 15 Mei. Kippen per stuk 12.50, Kuikens per stuk f 0.151.85, Eenden per stuk 1— 2, Konijnen per stuk 0.30—3, eenden- eieren per 100 st. 5, kippen-eieren (grooth.) per 100 stuks f 5.20—/ 5.90, idem (kleinE.) 56, boter (le soort) per K.G. 1.10 tot 1.20, 2e soort 0.90—/ 1, Slachtdui- ven 0.15—/ 0.20 ZWAAG, 14 Mei Veiling Bangert en Om- streken. Aardbeien 0.70—/ 0.08, Spinazie 8—14 per 100, Peulen 50—60 ct. per pond, Bloemkool 30—42 ct. per stuk, Postelein 14 tot 17 ct., Sla 3—/ 5.80, Wortelen 7— 11, Rabarber 8—/ 12, Komkommers 25—/ 30, Radijs 1.50—/ 2.50. NOORDSCHARWOUDE, 15 Mei. 4500 K.G. Uien: Uien 9.2010, Drie- lingen 5.405.50, Grove Uien 8.70 8.90, per 100 K.G. RADIOFONISCH WEERBERICHT, naar waamemingen, verricht in den morgen van 17 Mei. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 767.4 te Valentia. Hoogste barometerstand 748.1 te Swine- miinde. Verwachting (geldig van den avond van 17 Mei tot den avond van 18 Mei): Matige, tijdtelijk krachtige Noordelijke tot Noord-Westelijken wind, zwaar bewoikt tot betrokken, enkele regenbuien, weinig veran- dering in temperatuur. SCHAAKNIEUWS. Zaterdagavond 15 Mei j.l. speelde het le tiental van de Schaakclub V. V- V. uit Alk maar zijn tweeeden wedstrijd om het kam- pioenschap 2e ldasse van den Ned. Schaax- bond. Eenige weken geleden won V. V. V. te gen 't Haarlemsch schaakgenootschap te Haarlem met 51441/2- Nu werd de strijd gespeeld in het chiblokaal van V. V. V., n.i. de Nachtegaal in de Langestraat alhier, te gen dezelfde club. Tegen verwachting in werd de zege behaald met zeer sprekende cij- fers n-1. 71%2'A, zoodat V. V. V. in't ge heel won met 137. Wij wenschen V. V. V veel geluk met dit verdiende succes. Geen en kele partij ging ditmaal verloren; er werden 5 partijen gewonnen en 5 remises gespeeld. V- V. V. is de laatste jaren geweldig in kracht toegenomen. Wanneer 't zoover komt, dat de plannen, die in V. V. V. bestaan om te komen tot een gewestelijken bond, werkelijk- heid worden, dan zal V. V. V. zeer zeker een goeden worp doen naar 't kampioenschap van Noordholland (Amsterdam zal in dezen bond niet vertegenwoordigd zijn). Wij hopen, dat V. V. V. in kracht en sterkte nog meer zal toenemen, opdat ze in de toe- komst met succes kan gaan meespelen in de le klasse. Hier zal ze dan moeten spelen tegen de le tientallen van 't V. A S. en de A. S. C. uit Amsterdam, die geheel gevormd zijn uit de sterkste Ned. spelers, die alien erkende hoofd- klasse-spelers zijn. De gedetailleerde uitslag is als volgt: V.V.V. I Haarl. Sch. gen. I 1. P. Deugd VoVi F. A. Puts 2. P Ooykaas 14 J. J. de Bert 3. J. G. van Burken 1/2Y* D. J. Tork 4. J. Houtkooper 1 0 J. v.d. Steeg 5. P. Hartog Vz14 D. Andrea. 6. C. Bedijn 1—0 P L. Prins. 7. F. C. Laas 1 0 Th. Urbach 8. H. Pijpers 1 OP. Appeldoorn 9. G. v. Nieuwkuijk 14Vo J- Gort 10 A. Vader 1 OH. W. v. Dort 7J4-2V2. KORFBAL. K- V. O. 1-K. V. K. V. I. 1-1. Men schrijft ons: De tweede wedstrijd voor de promotie en degradatie-wedstrijden der Overgangskl. Nrd. spelend, wisten de Alkmaarders een kost- baar puntje te veroveren. De beslissing of K. V. dus wel dan niet promoveert zal thans van den laatsten wedstrijd tegen Advendo afhangen. De beide aanvallen vertoenden, ondanks den strakken wind, een goed sluitend spel. In het middenvak werd goed doorwerken door den wind echter onmogelijk gemaakt, waardoor K.V.O., dat't windvoordeel gekozen had, iets sterker was. De zwart-rooden wisten dit in een doelpunt uit te drukken. Na de rust nam K. V. O. het spel in handen en in deze perio- de heeft de wind K. V. O. van een nederlaag gered. Ongeveer een kwartier voor tijd scoor- de K. V. op fraaie wijze de gelijkmaker. In de nieuwe opstelling verliet de bal de K. V. aanval zoo goed als niet meer. Hoewel tal- looze fraaie kansen om te doelpunten ontston- den, belette de wind goed schieten, waardoor K. V. O. op gelukkige wijze aan een neder laag ontsnapte. K. V. speelde met een inval- ler voor Jongbloed, waarvoor H. v. Zonne- veld inviel. Deze kan op een goeden wedstrijd terugzien. VOETBAL. Alcmaria II wint met 41 in Amsterdam. De wedstrijd door Alcmaria's tweede elftal gisteren tegen V. V. A II gespeeld, bracht een mooie 41 overwinning, zoodat Hilver- sum II in't gunstigste geval gelijik kan ko men met Alcmaria II. Voor dte rust had Alcmaria tegsn den wind in te spelen. V. V. A. II nam de leiding doch de gelijkmaker kwam nog voor de rust. Na de pauze voegde Alcmaria nog drie goals aan de score toe. De Alcmaria adspiranten speelden in het Corinthianstournooi te Leiden. Zij wonnen in de eerste ronde van H. F. C. met 20, doch verloren tegen Quick. H. F. C. speelde in de verliezersgroep twee- maal 0—0, won beide malen door loting, kreeg het recht om in- de finale uit te komen en klopte toen Quick. Zeker niet onfortuin- lijk. De beide kampioenswedstrijdten eindigden fisteren in een gelijk spel. Feiienoord— tormvogels 2—2. Enschede—B eQuick 3-3. (Be Quick stond met 30 voor). R. C. H.Unitas 11 Q. S. C.—D. W. S 2-0 HaarlemC. V. V. 31 Haarlem heeft dus nog kans op behoud voor de le klasse. Beker. Spartaan—E. Boys 2—0 AdoBl. Wit 1—3 Tennis. Davis-Cup wedstrijd tegen Italie. Timmer wint van Serventi met 6—4, 6—3, 6—4. v. Lennep verloor van de Morpurgo 63, 6—3, 6—4. Ver100 fd L. J. TER BERG en G. NIEUWLAND. Heemstede, Bergen 15 Mei. Inplaats van kaarten. Dndertrouwd j J. F. B. SWART ST. v. d. PLOEG Alkmaar Schalsum 10 Mei 1926. Huwelijksvoltrekking D. V. 27 Mei a.s. BEKENDMAKING. Dienstregeling- voor A. en 0. Spoor- en Tramboekjea (ingaande 15 Mei). C. v. d. Tooren, Koningsweg 7 en 11 Doe: net gepensionneerd persoon wordt i f SOO ter leen gevraagd tegen wekeiijksche a flos sing en rente. Brieven onder letter S 515 bureau van dit blad. NET PERSOON, N.H., wenscht kennis te maken met leeftijd 20 j., om de Pinksterdagen gezellig door te brengen. Brieven met portret onder lett. P 513, bur. v. d. blad. FLTNKE gevraagd, zelfstandig kunnende werken en burgerpot koken. Adres SPOORSTRAAT 36. gevraagd voor de zomermaanden, flink verval, voor direct. Pension Klemkerk, Bergen, Wil- helminalaan. GEVRAAGD nette jonge bij J J. DE ROOS, Ged. Nieuwe- sloot B 57. GEVRAAGD een net niet beneden 16 jaar, van 8—2 uur. Aanmelden na 7 uur's avond#. CABELJOUWSTRAAT 8. Gevraagd bekwame of aank. hoog loon, bus vergoed. Bij A. TEN HERKEL, Prinsesse- laan 2, te Bergen. Net Meisje vraagt leeftijd 2530 jaar, met fiets. Brieven onder lett. T 516 bnrean van dit blad. W INDISGHE THEEHANDEL wenscht DAMES van besch. st. ala aan te stellen. Maandei. afrek. Da thee wordt in depot gegeven. Br. VAN GELDEREN's Adv. Bur., DEN HAAG. Wan onbesproken gedrag zoekt eon hem passende als Bode, Looper of iets dergelijks, zoo noodig borg kunnende otorten, ook genegen een zaakje over to nemen. AdrosLeeuwenhoekstr. 15 GEVRAAGD. ,^|5 Schriftelijke aanbieding bij C. KIEFT, Handelskade 36. Fa. W. BURGER, Nieuwealed, vraagt voor direct flinken niet oudter dan 15 jaar. gevraagd, goed kunnende melkea bQ Jb. GROOT in de Woudte bij Weat- Graftdljik. 1 Terstond gevraagd DRIE BE KWAME TIMMERLIED0N bij J. ROSING te Egmond a/d. Ho*".

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 3