DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No, 116 Hondcrd actit en fwinticste JaarTane 1926 WOENSDAG 19 ME1 L>if numtm beriaat uit 2 bladen. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feesfdagen, uifgegeven. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkmaar /2.—franco door bet geheele Rijk /2.50. Afzonderlijke en bewijsnutmners 5 cents. PRUS DER OEWONE ADVERTENTlfiNi Per regel /0.25, bij groote contraeten rabat. Groote letters oaar pfaafsrnfmfe. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v/b HERMs, COSIER ft ZOOHU Voordam C9. m Directeur: O. H. KRAK. Telef.nr. Administratie 3. Telefoonnr. Redactie 33. Postgiro 37060. Hoofdredacteuri Tj. N. ADEMA* Uit liet Parlement i TWEEDE KAMER. Den Haag, 18 Mei 1926. Na een weekje vacantie genomen te heb- ten, is de Tweede Karaer hedenmiddag weer ijeengekomen tot voortzetting van de alge meene beschouwingen over de Staatsbegroo- ting. Dit herkauwingswerk,.men vergeve mij deze uitdrukking, maar het is toch wel wat mal, dat de Kamer nog maar steeds na- praat over de begrooting van dit jaar, hoe- wel deze reeds is aangenomen en werkt, dit herkauwingswerk dan schiet bovendien niet hard op. De begrooting van Marine zou besproken word em doch daar de waarne- mende minister Lambooy nog met een supple- toire begrooting wenscht te komen, is de zaak aangehouden, waarop de Kamer zich heden verder verdiept heeft in de interpellatie van den heer Lovink over de moeilijklieden, weIKe onz bollenkweekers ondervinden bij hun po- gingen om hun geurig en kleurig product in Amerika aan den man te brengen. Er worden hun zoo ernstige tnoeilijkheden in den weg gelegd, dat de handel feitelijk stop is gezet en nu was de vraag, wat daaraan is te doen Het antwoord, daarup te geven, was moei- lijk anders als negatief, en zoowel minister Kan als na hem minister Van Karnebeek hebben in dien geest geantwoord Het strookt wel niet met de goede verhoudingen, gelijk minister van Karnebeek zich uitdrukte, maar laten wij maar op goed Hollandsche wijze verklaren. dat het met groote heeren nog al- tiid kwaad kersen eten is, om niet te spreken van de slechte jacht, welke men heeft met on- willige honden. De heer Kortenhorst vond de gelegenheid gunstig om voor zijn protectionistische denk- beelden een lans te breken, en aan te raden Amerika te straffen door onzerzijds den in- voer van Amerika te bemoeilijken, maar wat kunnen wij met b.v. retorsiemaatregelen be- ginnen tegenover een werelddeel, dat het op econon.isch gebied best zonder ons kan stel len? In Frankrijk ondervinden de narcissen- kweekers denzelfden last als onze tulpen- en hyacinthenkweekers Daar is men er toe over gegaan Amerika dwars te zitten door aUen uitvoer van narcissen derwaarts fe verbie- denzou het iets helpen zoo wij het- zelfde deden met onze tulpen en hyacinihen? Als daartoe de mogelijkheid bestond, zou het misschien beproefd kunnen worden De heer Lovink heeft intusschen zelf gevoeld. dat het voor Nederland op het oogenblik een vechten tegen de bierkaai zou zijn een strijd op eco- nomisch gebied met Amerikt aan te gaan en heeft zich bij de antwoorden van de regee- ringstafel nedergelegd Hedenavond hervat de Kamer de alge- meene beschouwingen over de begrooting van Arbeid. terwiil de Eerste Kamer zicf te- geliikertiid aangordt tot algemeene be schouwingen over de Staatsbegrooting Maar meer dan drie dagen zullen die bij daf lichaam wel niet in beslag nemen! Hniten land. DE VOORBEREIDENDE ONTWAPENINGS- CONFERENTIE Jhr. Loudon voorzitter: In een gedeelte onzer vorige editie hebben wij reeds bericht, dat de commissie ter voorbe- reiding der onwapeningsconferentie te Geneve tot voorzitter heeft gekozen den Nederland- schen gedelegeerde ]hr Loudon. De twintig staten, die vertegenwoordigd zijn, zijn de volgende: Frankriik, Groot-Britannie, Italie, Japan, Brazilie, Spanje, Cechoslovakije, Belgie. Uru guay, Zweden, Ver. Staten, Duitschland, Bul- garii, Roemenie, Joegoslav e, Polen, Finland, Chili, Argentinie en Nederland. Rusland heeft geweigerd deel te nemen, om- dat de conferentie op Zwitsersch grondgebied plaats heeft. Debatten De voorbereidende ontwapeningsconferen- tie is begonnen met de behandcling der vra- genlijst, die door een comite uit den Raad in December j.l. was opgesteld. Lord Robert Cecil, (Engeland) deed uitko- men, dat Engeland cm economische redenen en wegens de verhocgde zekerheid de ontwa.- pening vurig wenscht. De oorzaak van den wedloop in bewapening is voigens hem veela! de vrees voor de weermacht van andere sta ten. Reeds de toesiemming der staten hun weermacht te verminderen zal grootere zeker heid brengen. Graaf Bernstorff (Duitschland) legde den nadruk op de verplichting tot inkrimping van de bewapening, die de Bondsleden door de teekening van het Pact op zich hadden geno men. Hij mcent dat het doel het best kan wor den bereikt door een aantal kwestie te beper- ken. Duischland verwacht dat, nil door Lo carno de vereisihtc- zekerheid is geschapen, de Staten het Duitsche voorbeeld der ontwape- ning zullen vo'gen en dai de bewapenings- concurientit za! p'aats maken voor een vre- delievenrien strijd, die de vo'ken tot het hoog ste beschavingsniveau zal opvoei en. Gibson (Vereen'gde Staten) verklaarde dat de regeering der Vereenigde Staten de ont- wapening gunstig gezind is, aangezien zij er van overtuigd is dat de wedloop in bewape ning onvermijdelijk in oorlog eindigt. De Ver eenigde Staten meenen de ontwapening ge- makkelijker te beriken door begionale overeen- komsten dan door een algemeen plan. Lord Cecil meent, dat de beperking van be- waping alleen kan worden toegepast op di- rect-bruikbare striidmiddelen. Boncour (Frankrijk) wil bij de bepaling van de schaal voor de beperking der natio nal bewapeningen althans rekening houden met alle economische en technische hulpmid- delen, die een staat in tijd van oorlog tegen den vijand kan gebruiken, alsmede met den steun, dien de aangevallen staat van de Bondsleden kan verwachten. De Italiaansche gedelegeerde generaal Ma- rini verdedigde eveneens het siandpunt, dat bij de bepaling van de bewapening van een land het totale oorlogspotentieel den doodslag moet geven. De Brouckere (Belige) is van oordeel, dat de strijdmacht onderverdeeld moet worden in een vredeseffectief, een mobilisecrbare weer- rrtacht en een industrieel potentieel. Dit punt is naar een militaire subcommis- sie verwezen. De verkiezing van den voorzitter. De verkiezing van jhr. Loudon een on- derscheiding voor Nederland is op Fransch voorste! geschied, n.l. door Paul Boncour. Tot ondervoorzitters zijn gekozen Cobian (Spanje) en Buero (Uruguay). Jhr. Loudon heeft na zijn verkiezing een redevoering gehouden, waarin hij, voigens de Tel., verklaarde, verrast te zijn door deze keuze. Hij bracht Boncour dank voor diens waardeerende woorden en huldigde op zijn beurt Bongouf, die voigens Loudon de beste voorzitterzou zijn gewees. Loudon hoopte, dat Boncour hem bij het vervullen van zijn taak dikwijls zou inspireeren en raad geven. Zich tot de commissie wendend, zeide Lou don er van overtuigd te zijn, dat wannter zijn collega's aan hun kennis veel goeden wil wilden paren. en hun gedachten kort en zake- lijk wilden uitdriikken in korten tijd tastbare resultatcn bereikt zouden worden Loudon vestigde er ten s'otte den aandacht op, dat deze bijeenkomst een commissie-vergadering is, en geen conferentie. De besprekingen kun nen daarom een eenvoudiger karakter dTagen. NA DEN OPSTVT,r> IN POT FN. Is het nog niet rustig? Ondanks de kalmeerende mededeelingen der regeering schenkt men te Krakau geloof aan de geruchten, waarin gezegd wordt, dat de militaire tegenstand tegen het Pilsocdski- bewind nog niet geheei gebroken is. Als be- wijs voert men aan, dat de troepen van Pil- soedski bij Warschau nog steeds gevechts- posities innemen De haard van den tegenstand bevindt zich, naar de Tel. meent te weten, in Posen en Op- per-Silezie De oude tegenstanJers van Pil- soedski, generaal Haller, is na een kort ver- blijf in Opper-Silezi§ te Posen teru<rgekeerd. Daar bevinden zich ook de rechtslhe afge- vaardieden en senatoren Zij zijn voornemens een rompkabinet te vormen en tegen het bij- eenkomen der Nationale Vergadering te War schau te protesfeeren cp grond van let feit, dat* Warschau onder militaire dictatuur staat. Hier scnat men de veriiezen bit de iongste pevechten op 600 dooden en 2000 gewonden. Bij de luchtwvechfen ziin 7 vliegers gedood Afkeuring over Pitsoedski's daad. fn de'vergadering van het Silezische Sejm is Maandag een motie van de Korfanty-partij en de nationale arbeiderspartij, waarin de af keuring wordt uitgesproken over de Staats- greep van Pilsopdski, welke, zoo wordt ge zegd, den econrmischen toestand van Opper- Silezie ten zeerste heeft geschaad, met een meerderheid van vijf stemmen aangenomen. Naar de „Po!onia" uit kringen der Industrie veraeenn, is het laden van kolen in Poolsch Opper Siiezie ten gevolge van de onrust in het land met 50 pCt achteruitgegaan. Het anti-semietische blad „Dziennik Wilens- kiis opn-eht-ven. De redacteuren zijn gevan- gengenomen. Gunstige berichten. Er komcn steeds gunsager berichten uit Polen, wat betreft de normaliseering van den toestand. Zoo wordt gemeld, dat de spoorwegen nor- maal functionneeren. De hoogere ambtenaren aan de Bank van Polen doen hun gewonen dienst en zijn niet vervangen. Ook de P. T. T.-dienst werkt weder ge- wcon; de militaire controle op de telcfoon- gesprekk.n is opgeheven, evenals sinds Maan- dagavend de militaire censuur op de pers. De minister van buitenlandsche zaken a. i., Zaleski, heeft aan de vertegenwoordigers der pers verklaard, dat het voornaamste doel van de buitenlandsche politick zal blijven de bandbaving van dai vrede en samenwerking met al e staten, die de werkeiijke pacificatie der iaternation e fce.rckklngen wenschen fytoogingen tegen Pilsoedski. Vdlgen? den specialen correspondent vaa de „Echo de Paris" te Posen hebben in die stad betoogingen plaats gehad tegen Pil- soedski. Nationale vergadering De kwestie der bijeenroeping van de Pool- sche Nationale Vergadering staat op den voorgrond der publieke beTangstelling, aldus de Tel., daar de verkiezing van een nieuwen staatspresident en de instelling eener nieuwe regeering aan den bestaanden uitzonderings- toestand een einde zou maken en den terug- keer tot normale verhoudingen zou betee- nen. De vertegenwoordigers der partijen van rechts en van het midden verlangen het bij- eenroepen der Nationale Vergadering, doch niet te Warschau." Geruchten Icopen, dat de generaals Dow- bor, Rasjewski en Haller vrijwilligerslegers tegen Pilsoedski trachten te organiseeren. Het valt ecther niet te overzien, hoe sterk deze be- weging is. De partijen van links verlangen, dat maarschalk Pilsoedski de leiding van den staat in handen zal nemen, dat de Nationale Vergadering niet zal bijeenkemen en daf Pilsoedski, in strijd met de Grondwet, de Na tionale Vergadering zal cntbinden en nieuwe verkiezingen zal uitschrijven. NA DE ENGELSCHE STAKING. Het cadeautje van Rusland-aangenomen. Voigens het officieel nieuws-agentschap 1 heeft het Russische Mijnwerkerscongres het volgende telegram ontvangen van den leider der Britsche mijnwerkers, Cook: „Uw telegram gisteren ontvangen; wij zijn u hartelijk dankbaar. De Russische mijnwer kers hebben ten schitterend voorbeeld gege- ven van practische internationale solidariteit Verzoeke het bedrag onverwijld te doen toe- komen aan onze bankiers, de Cooperatieve Wholesale Society Bank, op mijn naam, daar de nood der mijnwerkers zeer groot is". Bestudeering der regeeringsvoorstellen. De regeeringsvoorstellen inzake de oplos- sing van het steenkool-conflict werden gister- namiddag bestudeerd door het voltallige be- stuur van de Mijnwerkersfederatie en aan het slot van de bijeenkomst hadden de leden een onderhoud met den premier Baldwin in het Lagerhuis. De premier was in gezelschap van Sir Arthur Steel Maitland, minister van Ar beid, Lord Birkenhead,. Neville Chamberlain en kolonel Lane Fox, minister voor de mijnen. Een algemeer-e discussie ontspon zich over de uitlegging der voorstelleu, die door de regee ring waren voorgelegd en na het slot van de vergadering, welke twee uren duiyde, werd medegedeeld dat het b^stuur der Mijnwer kersfederatie morgenochtend opnieuw zal bij- eenkomen. Voorname technische kwesties zijn in de voorstellen aangeroerd en genoemd bestuur zal thans uit den aard der zaak gemakkelijker in staat zijn om het volledige regeeringsplan voor te leggen aan de afgevaardigdenconfe- rentie, welke tegen Donderdag is bijeengeroe- pen. De districtsvereenigingen der mijneige- naars overwegen eveneens hun politick in het licht van de aanwijzingen der regeering omtrent haar oordeel inzake de basis loonen en omtrent de mogelijkheid van een nieuw loonsysteem, dat een lange periode van vrede in de ko'°n industrie zou verzekeren De hoop dat het voorstel voor beropening van de on- derhandelingen Donderdag zal worden ge- daan. is gebaseerd op het feit, dat, behalve de conferentie op Donderdag a s der mijnwer- kersafgevaardigden, de centrale commissie van de miineigenaren-organisatie op dien dag is bijeengeroepen De oladen verwachten dat de regeering nauwe voeling met beiae par tijen zal houden, teneinde te kunnen bemidde- len. als de kwestie van de loon-basis in 't stadium van directe onderhandelingen komt. Hodges houdt een pleidooi In een pleidooi heeft Frank Hodges, de secretaris der internationale mijnwerkers federatie, o.m. gezegd: Wat in onze macht lag op het eind van April, is nu niet meer mogelijk ledere dag van de sti'legging in het mijnbedrijf maakt de feiten der industrie grimmiger Het lot der exportdistricten wordt met den dag erger. Alles moet er thans op gericht zijn, de perio de van onvermijdelijke tijdelijke, onderlinge opoffering zoo kort mogelijk te maken en de regeering, de miinwerkers en de mijneige- naars er toe te brengen zich te wijden aan de groote taak der reconstructie, waarvan de blijvende vrede afhangt. Zulk een vrede moet worden gebaseerd op nieuwe en fijnere technische methoden, ge- combineerd met het toegewijde werk van alien, die arbeiden in de productieve, distri- butieve of commercieele afdeelingen van deze nijverheid. Zuinigheidsgeboden De Engeische minister voor het lransport- wezen heeft er bij de spoorwegmaatschap- pijen op aangedrongen, met de aanwezige voorraedn biandstof zuinigheid te betrachten De spoorwpgdirectei.ren hebben daarop be- sloten verschillende beperkingea in den trein- in te voeren De kosten der regeeringsconrant. Churchill heeft in het Lagerhuis medege deeld dat de bruto kosten van de pubheatie der ..British Gazette" gedurende de algemeene staking ongeveer 22 000 bedragen, maar dat het totale netto-veriies de 10.000 niet zal overschrijden. Het einde var, het conflict in Manchester. Aan het conflict te Manchester is een einde gekoinen Onderhandelingen hebben tot ge- volg gehad, dat heden het werk zou worden hervat. De werkgevers hebben toegestaan, dat voortaan geen diensten meer zullen worden aangenomen van arbeiders, die niet bij de vakvereenigingen zijn aangesloten. Bij de meelfabrieken duurt dc- staking nog voort. Het vertrek der troepen. Gister zijn de troepen, die ter handhaving van de orde naar London waren gerequireerd, naai hun oorspronkeliike kwartieren ver- trokken. De soldaten hebben tijdens de staking geen enkele maal behoeven op te treden Het ver trek vond plaats onder groote belangstc-lling der Londenar°n. Nergens te weinig voedseL De laatste rapporten van de voedselcom- missarissen der 11 districten, waarin Enge land tijdens de algemeene staking was ver- deeld, toonen aan, d,.t er, toen de staking werd opgeheven, nergens tekort aan voedsel bestond Dit is de laatste aanwijzing, zegt de Tel., dat de organisatie van de voedselvoor- ziening doc de regeering buitengewoon goeji heeft geweikt. Het voorstel van Baldwin. De houding der mijnwerkers tegenover het door den Britschen premier Baldwin gedane voorstel, dat als basis zal dienen bij de on derhandelingen tot oplossing van de steen- koolcrisis, is nog niet vastgesteld. De mijn- werkersgedelegeerden zullen hedenavond een onderhoud hebben met den premier voor het verkrijgen van eenige andere inlichtin^en. Op eep groo-te vergadering van mijnwer kers te Wigan (Lancashire) is het voorstel van Baldwin met algemeene stemmen ver- worpen. De mijneigenaren spreken het bericht te gen, dat zij tegen het voorstel gekant zouden ziin en hefcfcen er den nadruk op ge'egd. dat hun definitieve beslissing eerst Donderdag zal vallen. DE PUTSCH-PLANNEN. Gistermiddag is in den Pruisischen land- dag bij het voortgezette debat over de Putsch- plannen van rechts tot een groot kabaal ge- komen, toen de Volkische afgevaardigde von Eynern verklaarde, dat de verdenkingt die de Pruisische regeering tegen de industr.e-mag naten koesterde, als zouden zij arbeiders wil- len ontslaan, teneinde onlusten te verwekken, getuigde van het onvermogen der regeering om zich in het pliehtbesef dezer industrieelec te verplaatsen- De sociaal-democraten en de communister maakten zulk een lawaai, dat de spreker nauwelijks te verstaan was. Een der commu- nisten riep hem toe: „Wat krijg je voor deze rede?" Overigens bestreden, voigens het Hblzoo wel de Volkische spreker als de Duitsch-na- tionaal Wiedemann de verondersteiling, dat de huiszoekingen in verband met de Putsch- plannen wettig toelaatbaar waren. Wiede mann betoogde, dat er wel degelijk een nieu we revolutionnaire golf van links op komst is, waartegen maatregelen dienen te worden ge nomen. Gistermiddag is het in den Rijksdag bij de behandeling van het Volkische voorstel tot afschaffing van de wet ter bescherming der republiek tot een incident tusschen het cen trum en de Duitsche Volkspartij gekomen. De fractievoorzitter der Duitsche Volks partij Scholz viel de Pruisische regeering naar aanleiding van haar optreden inzake de putschplannen van rechtsradicale zijde heftig aan. Daarop verdedigde de vice-voorzitter van Je centrumsfraotie von Guerard de regeering krachtig en attakeerde hij Scholz heftig Het volkische voorstel werd ten slotte naar de juridische commissie terugverwezen. Rijkskanselier dr. Marx heeft gistermiddag nogmaals met de partijleiders geconfereerd. Hij heeft echter nog geen definitief besluit genomen inzake de formuleering der regee- ringsverklaring. In parlementaire kringen verwacht men. dat de V61kischen en de communisten moties van wantrouwen zullen indienen. De sociaal- democraten, democraten en Duitsch nationa- len zullen hun houding laten afhangen van den ichoud d«r i^geeripgaverklariasr. Het is nog onzeker of de regeeringspartijen een mo tie van vertrouwen zullen indienen. DE KABINETSCRISIS IN BELGie. Jaspar heeft de opdracht tot het vormen van een Kabinet aanvaard. De Tel. meent te weten, dat de samenstel- ling van het nieuwe kabinet als volgt zal zijn: Jasper, premier, zonder portefeuille; Van- dervelde, Buitenlandsche Zaken; De Broque- ville, Lansdverdediging; Hijmans, Binnen- landsche Zaken en Justitie; Baron Houtart, Financien; Francqui, Schatkist; Huysmans. Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen; Wauters, Nijverheid en Arbeid; Anseele. Spoorwegen; Vandievoet, Landbouw en Open- bare Werken. Kolonien zal onder Financien ressortee- ren, maar de schakel tusschen beide ministe- ries zal worden gevormd door den heer Ar nold, gewezen secretaris-generaal van,het De- partement van Kolonien. Het kabinet zal dus bestaan uit 4 katholic- ken, 4 sociaal-democraten, 1 liberaal en eeni ge personen, die buiten de politiek staan. DE VERHOOGDE BIERBELASTING IN DUITSCHLAND. De kwestie van het uitstellen der inwerkingtreding. De op voorste] der Duitsche regeering eo den commissaris der verpande inkomsten door den president van het Permanente Hof voor Internationale Justitie in Den Haag benoem- de scheidsrechter in zake de kwestie van het uitsellen der inwerkingreding der verhoogde bierbelasting tot 1 October a s. in Duitsch- Icthd, graaf van Lynden van Sandenburg, heeft aan beide partijen verzocht haar stand- punt te willen uiteenzetien. Dc Duitsche regeering heeft ter zake reeds een uitvoerig rapport ingediend en zal, naar de Tel. meldt, in den loop der volgende we- ken nog aanvullende inlichtingen inzenden EEN GUNSTIGE TOESTAND IN OOSTENRIJK. De Oostenrijksche rekening over 1923 geeft eer batig slot aan wan 51 millioen shil- iino De inkomsten waren 26 pet hooger dar de raming; de uitgaven bleven 8 millioen shilling beneden de door den Volkenbond ge- stelde grens. Deze cijfers zijn van belang. daar zij het einde beteekenen van de Volken- bondscontrole, welk einde afhankelijk was ge- steld van de resultaten van het financieelc jaar 1925 DE O VERSTROO M IN GEN IN ITALIe De Po is bezig te zakken. Het spoorweg- verkeer, dat in verschillende streken ge- stoord was, is hervat. De overstroomingen hebben vooral groot-" schade veroorzaakt te Verona en in de streek van Brescia. Te Pavia is de rivier de Po bui ten haar oever getreden en heeft drie dorpen gei'soleerd. Te Brescia aan de Adamello is een groep arbeiders door een sneeuwlawine verrast. Zeven personen werden meegesleept. Twee lijken zijn reeds gevonden. DE TOESTAND IN MAROKKO. Onderwerpingen stelden de Fransche troe pen in staat, te avanceeren in de uabijheid van Wed Inkoer, die aanvullingstroepen be- reikten. 350 families van de Beni Oeriaghel: kwamen hun enderwerping aanbieden. Hevige gevechten worden gemeld uit den sector van Alhucemas.. Meer dan *100 leden van het Spaansche vreemdelingenlegioen zijn gedood te Rio Martin op 12 K.M, van Te- toean. Ecti compagnie van dit legioen, uit meer dan 300 man bestaande, dat een ravijn was binnengedrongen, werd omsingeld." Allen werden gevangen genomen of gedood. Eenige politie-patrouilles uit Tanger, ondet aanvoering van Fransche officieren, bevinden zich aan de grens. om vluchteiingen van de Beni-Msoear die Tanger trachten te bereiken, tegen de houden. Maandagavond zijn 800 van die daklooze vrouwen en kinderen aan de grens aangehouden. In de laatste helft van de vorige week zijn vierhonderd vluchteiin gen de grens gepasseerd. Afdeelingen van den Anjera-stam zijn te gen de Spanjaarden in opstnd gekomen en de sjeik van Khandak-Zerara is gisteren ver- moord. Bij een bezoek aan het Spaansche kamp te Regaja werden in de verte de 5 brandende dorpen van de Beni-Msoear duidelijk waarge- nomen. De Spanjaarden hebben deze dorpen. die zich aan hen onderworpen hadden, niet voldoede hulp verleend. Met het innemen van deze dorpen valt de geheele streek. van de Be ni-Msoear in handen van Krim. NIEUWE BEGROOTINGSCREDIETEN IN BELGIe. De Belgische Kamer hechtte haar goedkeu- ring aan het wetsontwerp, dat voorloopig credieten op de begrooting \-erleeut. De ralen onthielden zich van stemming. Het wetsontwerp, dat de Nationale Bant machtigt om schatkistbiljetten tot een be drag van 1500 mfl'.ioen francs te verdiseon- teeren, werd met 97 tegen 22 stemmen en i stem in bianco aangenomen LRMAARSCHE COORANT. ALKMAAR OE WILD, TEL. 34 EN 35. IJZERWAREN GEREEDSCHAPPEN MACHINES HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN ALLEEN KWALITEITS-ARTIKELEN TOCH GOEDKOOP

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 1