Bij Griep of Influenza werken Mijnbardt's Sanapirintabletten mede tot een spoedig berstel Voer t I.crl'ngcn van cTc zoo praclitig in hei Bergor bosch gelegen school van de Berger Schoolvereniging is in den tuin van tic school een deel gereserveerd om hen gele genheid te geven een eigen tuintje te venter? gen- Met groote liefde bracht m-en daar onder leiding van het schoolhoofd zeldzaam voorko- mende planten bijeen en groot was de teleur- stelling, toen men Maandagmorgen tot de conclusie kwam, dat baldadigcn met opzet al daar een ruine hebben aangericht en zich oak niet ontzien hebben de tcegangspoort der school door mesinkervingen te beschadigen. De politie is met een en ander in kennis (testeld en zal zeker met kracht tegen derge lijke vemielers optreden. Het publiek zal god dden, indien mogelijk, dergelijke belhar mc's tens geducht ond-erhanden te nemen. UIT URSEM. Naar wij vernemen is de brievenbesteller, de heer J. van Dijk alhier als zoodanig over- gepalatst naar Stompetoren. Bij de politie werd aangifte gedaan dat in het cafe van den heer S. de G. eenige loten zijn mede genomen, die daar ten verkoop voor de ramen waren gehangen. Daar de nummers bekend zijn, zal de dlef indien cr cen prijs op mocht vallen, hieraan weinig heb ben. UIT HEEMSKERK. Ondertrouwd: A. M. Dekker en Joh. de Vries. Getrouwd:L. Nieman en Cath. Hooge- werf. J. Castricum en P. G. Punt. W. P. Nijnian en M. Zuiderduin. Alb. Pirovano en M. M. Boon. Joh. Brands Gz. en M. de Vries Hdr. B e v a 11e r W. FatelsZonneveld, d. A J. AppeldoornAdrichem, d. Nic. de Munek—Mantjes, d. J. v. Duivenvoorde— Wiering, z. Jos. BeentjesRumping, z. O v e r 1 e d e n A. A. de Ruijter, 19 jaar. UIT HOORN. De bloempjesverkoop voor de drankbe strijding heeft 130.25 opgebracht. Naar we vernemen zal het congres van de Schilderspatroons in Nederland op 14, 15 en 16 September zeer waarschijolijk hier ter stede word-en gehouden. UIT OUDE NIEDORP. De tijd nadert, dat de heer M. H. Wont- man', Hoold der Openbare Jagere School in onze gemeente, die wegens gezondheidsrede nen ontslag had aangevraagd, ons zal gaan verlateu. Wij verliezen in hem lemand, die voor het onderwijs steeds op de bres stonci en wanneer zijn gezondiheid hem dat veroor- loofde, altijd vol ijver werkzapm was, om het onderwijs op hooger peii te orengen. Ten al ien tijde stond hij gereed om een ieder hulp of raad te geven en het is dan ook geen won der, dat hij algemeen geacht en bemind was, het zal moeilijk zijn voor hem een opvolger te vinden, die zoo het vertro-uwen der burgerij gen era t en bij de burgerij zoo in aanzieu stond als met den heer Woutman het geva! was. Toen dan ook bekend werd, dat de heer Woutman ons zou gaan verlaten, leefde in veler harten zeker de wensch, dat dit afscheid niet ongemerkt zou voorbij gaan en was het nog slechts de vraag hoe hem van de alge- meene waardeering een blijk te geven. Ten slotte namen de oud-leerlingen Jb. van Zoo- nen Az. en Jb. van Zoonen Dz. in dezen het initiatief, vormden een comite, en stelden vet volgens a'.le belangstellenden in de gelegen h-eid om bij te dragen aan het, den heer Woutman aan te bieden huldeblijk. Het resul- taat van hun actie heeft werkelijk de stoutste verwachtingen overtroifen. Genoemde heeren .stelden nu een oorkonde op, waarin uitvoe- rig werden gememoreerd dc vele goede din- gen welke door den heer Woutman geduren- de zijn bijna 20-jarig verblijf alhier werden verricht en nu kon de aanbieding van dit huldeblijk volgen. Deze aanbeiding nu vqnd plaats op Maandagavond 17 Mei. Aangezien ce heer Woutman echter langen tijd ong-esteld was geweest, werd het wenschelijk geacht, de aanbieding van het huldeblijk niet in het openbaar te doen plaats hebben, of daaraan eenige feestelijkheid te verbinden, temeer nog daar de. redenen, die de heer Woutman tot't aauvragen van onslag hadden genoopt, een feestelijke bijeenkomst in't geheel niet wettig- den, terwijl de vrees niet misplaatet was dat een dergelijke bijeenkemst van oud-leerlingen enz. den heer Woutman dusdanig zou heb ben aangegrepen. dat hieruit, voor zijn ge zondheid schadelijke gevolgen waren voort gevloeid. Hierom werd aan deze gebeuTtenis geen ruchtbaarheid gegeven, dodi vervoegde zich het comite des avonds ten huize van den heer Woutman, waar hem in huiselijken kring genoemde oorkonde werd aangebeden na- mens alien die blijkens hun ondertcekening bchoefte gevoelden om hem te huldigen. Het einde der orkonde vermeldde een respectabel bedrag, waarvoor ten zijnen huize in zijn nieuwe woonplaats Gorssel een voile dig radiotoestel zal worden geinstalleerd. De heer Woutman aanvaardde dit geschenk met groote vreugde en betuigde zijn welge menden dank aan alien, die hem dit afscheid dat hem zwaar viel, op deze aangename wijze verlicht hadden en waardoor hij zulk een prettige herinnering aan ons dorp zal bewa- ren. UT HEILOO. De Raad heetf in comite vergaderd ter be- spreking van het Raadhuisplan. Naar we van bevoegde zijde vei'nemen is de bedoeling om zoo spoedig mogelijk tot de aanbesteding over te gaan en om deze reden wordt de openbare vergadering van den Raad uitgesteld. Het bestuur van de gemeente zal heden verschillende raadhuizen bezichtigen, om zich een ordel te vormen over de indeeling. Naar we vernemen komt een 3-tal ontwer- pen van het raadhuis in aanmerking voor uit voering, althans de Raad heeft hierop de keuze gevestigd. Omtrent hgt ontwerp dat de meeste kans kriigt, kon men geen inlichting geven Intuschen is het een verblijdend verschijn sel dat de Raad spoed betracht. De gevaarlijke hoek WesterwegVvenne- watersweg waar de wegen smal zijn en het gezicht wordtb elemmerd door een hooge doomhaag is weer ems corzaak geweest dat een auto van den here B., uit Castricum, geladen met petroleum, te plotseling moest uitwijken en daardoor verplicht was in de haag te rijden, om een emstige botsing te voor komen De smalle wee is aiet breeder te Glazen Buisje 75 cent. Bij Apoth. en Drogisten maken, althans niet gemakkelijk, doch dat dc autoriteiten nu niets doen om die hinder- nissen op te ruimen, is een raadsel. Reeds meerdere malen is daar een ongeluk gcbeurd, doch de hindernissen blijveu be- staanv De aangeslotenen aan de Waterleiding werden Ma-andagmiddag en gister anaange- naam verrast, daar het water vol vuil was en ongenietbaar was van den carbolineum- stank. Natuurijk was het aantal klachten legio. We vernamen( dat deze stagnatie is veroor- zaakt door het aansluiten van de gemeente Limmen. Blijkbaar oordeelde men het bij het Pr»v Waterleidingbedrijf te Bloemendaal onnoodig om de abonne's op de hoogte te stellen, het- gcen ontsteming heeft veroorzaakt. Aflop veiling door notaris Rees te Be- ningbroek (bij Hoorn), van een woonhuis met schuurtje en tuingrond, aan den Rijks straatweg bij den Stationsweg alhier, groot 6.85 aren, behoorende tot de nalatenschap van den heer P. Stapel Sr. Opgehouden voor 6315. AMSTERDAM—PURMEREND- HOORN. Het Eerste Kamerlid Haazevoet heeft den minister van waterstaat de volgende vragen gesteld: 1. Heeft de minister reeds gelegenheid g - vonden tot het instellen van het in de nota naar aanleiding van het eindverslag over hoofdstuk IX der Staatsbegrootig 1926 toe- gezegde onderzoek, o.m. naar de onvoldoende vervoergelegenheid, zoowel van personen als van goederen op de lijn Amsterdam—Pur- merendHoorn, op welke lijn slechts weinige treinen gebezigd worden om belangrijke han- delscentra als Purmerend, Kwadijk-Edam en Volendam met het spoorwegnet des lands, via de hoofdstad te verbinden? 2. Heeft bedoeld onderzoek reeds -eenig Iicht verschaft omtrent de motieven, waarom de laatste verbinding VolendamKwadijk is opgeheven, ten gevolge waarvan o a. de visch- export ernstig wordt belemmerd? 3. Is de minister alsdan bereid, om in de ze spoedige en afdoende verbetering in het belang van handel en verkeer aan te bren gen? Oemeng'ci nieuws. CHRISTEL1JK OVERHE1DS PERSONEEL. In de Maandag gehouden vergadering van het permanent comite van Christelijke orga- nisaties van personcel in publiekcn dienst is het Bezoldigingsbesluit voor burgerlijke rijksambtenaren, zooals tlat na de jongste herziening tot stand is gekomen, aan ernsti- ge critiek onderworpen. Geconstateerd werd, dat de teleurstelling onder het lagere perso- neel zeer groot is, nu blijkt, dat slechts een salarisnorm onder de 2000 voor verbete ring in aanmerking kwam. Het stelsel van salarisnormea heeft schipbreuk geleden, om- dat de regeering ten aanzien van de bijzon- dere commissies van overleg geen vastgestel- de leidraad kon verschaffen. Besloten werd te ijveren voor een techni- sche herziening van het Bezoldigingsbesluit, waarbij het stelsel van sa-larisnormen wordt afgeschaft en een volledig en overzichtelijk salarisreglement verkregen wordt, terwijl het salarispeil van 1920 meer benaderd wordt. Tenslotte sprak de vergadering er haar ernstig leedwezen over uit, dat de regeering inzake de bevordering tot schrijver le klasse, welke functie bij wijze van compromis tus- schen regeering en de orga-nisaties is inge- voerd, nog geen maatregelen heeft genomen, waardoor de betrokkenen reeds 5 maanden nadeel ondervinden. UIT DE S. D. A. P. In de jongste vergadering van het Partij- bestuur van de S- D. A. P. is, naar het Volk meldt, besloten tot het ipstellen van een com- missie ter bestudeering onzer huwelijkswetge- ving. Uitgenoodigd zullen worden om hierin zitting te nemen: mr. Donker, mej. S Groene- weg, mr. M. Mendels, mevr. C. Pothuis-Smif, mej mr. E Ribbius Peletier, W- H. Vliegen en F. M. Wibaut. De van verschillende kanten geopperde be- zwaren tegen de vereeniging van de functie van Gedeputeerde van Zuid-Holland en het lidmaatschap der Tweede Kamer door den heer J. H. Schaper werden besproken. Daar beide functies gezien de woon plaats van den heer Schaper en de plaats, waar beide functies worden uitgeoefend behoorlijk door hem kunnen worden vervuld en de beslissing in dezen volgens congresbe- sluit bij het Partijbestuur berust, meende dit college tegen deze verbinding geen bezwaar te moeten maken. DE OPLE1DING VAN MATROZEN. Het Tweede Kamerlid Snoeck Henkemans heeft den minister van marine a- i. de volgen de vragen gesteld: 1. Zijn .de geruchten juist, dat de minister een ingrijpende verandering overweegt ter. opzichte van de thans te Gorinchem gevestig- de opleiding van matrozen? 2. Bij bevestigende beantwoording van de eerste vraag, is de minister dan bereid, de voorbereiding van zoodanig plan op te schor- ten tot na de behandeling van de aangekon- diede suppletoire begrooting van hoofdstuk VI? EEN LEENING VAN 15 MILLIOEN. De burgemeester van Amsterdam heeft de leden van den gemeeneraad uitgenoodigd tot het bijwonen van een spoedvergadering op vanmiddag 2 uur, ter behandeling van een voorstel van B. en W. tot het aangaan van een leening groot 15.000.000. Het voorstel zou eerst heden aan de leden van den raad worden toegezonden. NOG JUIST ACHTERHAALD. De 2-5-jarige vrouw V. te Rotterdam deed Zaterdag bij de politie aldaar aangifte, dat uit haar woning aan den Schiedamschen dijk een gouden ring met vier diamanten was gestolen. Zij had dit bemerkt kort na h«t be- zoek van een koksmaat van de Batavierlijn. De politie s-telde een onderzoek in, in de hut van den man met het resultaat dat de ring in een oud vest werd gevonden. De man werd naar de Telegr. meldt, ge- arresteerd en naar het bureau Groote Paau- wensteeg gebracht, waar proces-verbaal te gen hem wei'd opgemaakt. I>och omdat hij om zeven uur moest varen werd hij weer los- gelaten. Bij ^ijn verhoor verklaarde de kok, dat hij reeds meermalen om een ringetje aan mej. V. gevraagd had om dit als aandenken te bewaren, doch steeds had zij geweigerd, daarom, had hij, toen hij zijn kans schoon zag, er zelf maar een genomen. HERSTEL VAN MUIDENS ZEEDIJK. Naar wij vernemen zegt de Telegr. hebben Ged. Staten van Noord-Holland aan het be stuur van het hoogheemraadscha-p van den zeedijk beoosten Muiden te kennen gegeven, 'at zij voornemens zijn, aan de Provinciale tatrn voor to stellen. uit de provinciale kas aan het hooghcemraadschap een voorschot te verleenen van omstreeks 250.000, tot dekking van de kosten der onlangs gehouden aanbesteding tot herstel van den zeedijk. Na der zal dan een regeling moeten worden ge- troffen ten laste van welke waterschappen deze kosten later moeten worden gebracht, eventueel ten laste van het op te richten Hobgheemraadsehap NoordhoTlaods Zuider- kwartier. OUDE NIEUWE HARING! Men schrijft uit Zutp-hen: De laatste dagen wordt hier nog al gevent met nieuwe haring, welke ook tegen den prijs. die voor dit artikel pleegt betaald te worden, van de hand wordt gedaan De keu- rin-gsdienst van waren heeft gisteren die ha ring onderzocht en toen blcek, dat het oude haring was. die met kunstmiddeltjes was op- gekalefaterd, om den schijn-t te wekken, dat het nieuwe was. Tegen den venter, een man uit Deventer, is proces-verbaal opgemaakt. DE GEVAREN VAN HET BURGE- MEESTERSCHAP. Het O. M. bij de rechtbank te Breda heeft tegen J. v. P. uit Geertruidenberg 2 maanden gevangenisstraf geeischt, cmd'at hij bij een vechtpartij, waarbij de burgemeester de vehtenden scheiden wilde, dezen ecti trap ge geven had. DE INBRAAK MET GEWELDPLEGING TE OVERSCHIE. Nader wordt gemeld: Een van de slachtoffers van de inbraak met geweldpleging te Overschie, de 27-jarige J. M. Hoogenbruggen, is gisteravond in het ziekenhuis aan den Coolsingel aan zijn ver- wondingen overleden. De toestand van het tweede slachtoffer, W. Hoogenbruggen, is nog steeds ernstig. De dader, de ,19-jarige J. V., uit Delft, heeft bekend, dat het in zijn bedoeling heeft gelegen,. geld te stolen, om de overneming van den bcter- en kaaswinkel te kunnen be- kostigen. VOORZICHTIGHEID WAS HEM BLIJKBAAR NIET EIGEN. Op 27 April jl. lag er's morgens'om viji uur, aan de De Ruyterkade te Amsterdam een schip, beladen met 30 vaten elk inhoudende 200 liter benzine. Een havenbeambte constafeerde dat de ben zine niet met kleeden of zeilen afgedekt was en de schipper heel gemoedelijk met een bran- dende sigaar over de lading liep. Proces-verbaal werd opgemaakt. De schip per had zich heden voor den kantonrechter te veraniwoorden. Hij gaf de feiten volledig toe en zeide, nooit zeilen of kleeden ter bedekking der vaten aan boord te hebben. De kantonrechter mr. Hofelt veroordeeldc, naar de Tel. meldt, hem wegens het niet af- dekken der lading tot een boete van f 3 en we gens het rooken op de vaten tot een boete van 10. EERST UIT AUTO'EN EN TOEN BEROOFD. Toen Zondag zekere K. uit Schiedam met mej. S. uit Rotterdam een autotochtje had ge- maakt, kwam hij tot de minder aangename ontdekking dat hij was beroofd van 275 Bij het door de Delftsche recherche ingestelde cndcrzoek Week dat mej. S. de berooving had gepleegd. De bankiljetten werden later ge vonden in de W. C. van een cafe te Kethel. DE BELLADONA-VERGIFT1NGEN (Vervolg). Gistermidda-g heeft het Hof de behandeling der zaak tegen den gepension'neerden ender- officier P. B. (belladonnavergiftiging) voort- gezet. De laatste deskundige, dr. Mestrora, af- deelingsgeneesheer aan het krankzinnigen gesticht te Woensel, beschouwde den ver- dachte wel als smiulant, maar den man was z .i. misschien toch niet volkomen normaal van geestvermogens. In zijn requisiioir wees de advocaa-gene- raal, mr. Harinxma thoe Slooten, er op, dat sinds verdachte's pensionneering als onder- officier tot zijn aanhouding in 1919 niets van krankzinnigheid bij hem is geb-leken. Duidelijk is het uit het ingestelde 'onderzoek, dat hij destijds zijn afkeuring voor va'dcren mlitairen dienst met pensioen heeft weten te bewerkstclligen door zich kranzinnig te hou- den. Voor zijn familie wilde hij echter niet krankzinnig zijn; daarvoor heette het dat hij wegens lichamsgebreken was afgekeurd. Zoo dra het in zijn belang is. wordt hij krankzin nig; is het niet meer zijn belang, dan is hij genezen. In het lcrankzin-nigaigesticht, waar hij ter observatie was opgenomen, heeft hij zich in het bezit van een wetboek weten te stellen, waarin hij de krankzinnigenwet heeft nageslagen. Daaruit meende hij te moeten af- leiden dat hij, als hij eemmaal na een jaar ob servatie ontslagen zou zijn, de zaak zou zijn afgeloopen, wat hem thans gebleken is een juridische dwaling te zijn. En consequent heeft hij daama zijn simulatie volgehouden. Spr. kwam tot de conclusie, dat verdachte volkomen toerekenbaar is en vorderde beves- tiging van het vonnis der rechtbank in zijn gehed. Als verdedigers traden op mx. Th. Muller Massls m J IT. G B'.ker j Mr. Mulier Massis wees er op, dat cr in d stukken een voor den rechter-commissaris af- gelegde bekentenis ligt, welke de verdachte thans evenmin handhaaft als vcrlooclient Hij geeft ook op de daaromtrent gcstclde vra gen eenvoudig geen a-ntwoord De groote moeilijkheid is, welke waarde onder deze om- standigheid aan deze bekentenis gehecht moet worden. Kunnen we, aannemende, dat er een vermindcrde to'erekenbaarheid is, deze beken tenis nemen voor wat ze is? De psychiaters zijn toch wel van meening, dat verdachte een zeer leugenachtig persocm is, met wiens ver- klaringen men zeer voorzichtig moet zijn. Voor zoover dc bekentenis niet wordt bevesr tigd door positieve getuigenverklaringen, wat niet hetgeval is, moeten we haar dus voorbij gaan. Pleiter wijst er voorts op, dat geenSr zins vaststaat, dat in dit concrete geval attro- pine is toegevoegd. De diagnose atropinc- vergiftiging is niet onmiddellijk door de me dia gesteld; deze is eerst lata' aangenomen. Er staat ook niets van in de bekentenis van d'en beklaagde; als men deze als volwaardig neemt, brengt ook zij in dezen geen zeker- heid. Pleiter concludeerde tot vrijspraak. De tweede verdediger, mr. J. H. G. Bek- ker, bctoogde, dat de vadachte ontoereken- baar geweest kan zijn op het oogenblik, dat hij de fcitcn pleegde. HOOG WATER. Men schrijft uit Grave d.d. gisteren: De Maas voor deze gemeente is zoo sierk gewassen dat vanmorgen de loozingsslu.zcr, van het riviertje de Raam aldaar geslotcn zijn. De Raam voert zdoveel Peeltfater af, dat verwacht wordt, dat ftiorgen de landerij en (binnendijks) rondom Grave onder water zullen staan- De aannemersmaatschappii Den Bosch, die bezig was met het opspuiten van den toegangsdijk naar de brug over de Maas, is aangezegd dat spuiten te staken, daar nu het water, dat met dat opspuiten mee- komt, niet meer naar de Maas kan worden afgevoerd. Van gistermorgen 8 uur tot gistermiddag 1 uur wies de Maas alhier pl.m 10 c.M. per uur. De peilschaal te Grave teekent thans 7.70 M. plus N.A.P. Uit Roermond wordt gemeld: De Maas is het laatste etmaal sterk gewas sen: de uiterwaarden staan weer grooten deels onder water. Vele boeren waren genood- zaakt hun weivee te stallen. Men meldt uit Maastricht: De Maas valt slechts langzaam; sedert 12 uur maar 5 c.M. De stand is om 8 uur 2.60 M. De beken kunnen het water niet verzwel- gen. Op den Meersenerweg hebben de men- schen al weer water in de kelders. EEN THe TEN PALEIZE HET LOO. Ten Koninklijken paleize Het Loo heeft Maandagmiddag de Koningin een the aan- geboden aan eenige dames en heeren, in hoofdzaak uit Apeldoorn en omgeving. Tot de genoodigden behoorden de voorzit- ter der Eerste Kamer, baron Van Voorst tot Voorst; het lid der Eerste Kamer, baron Van Nagell; baron Van Nagell, landcommandeur der Duitsche orde van Balije; baron Van Sytzama, burgemeester van Oldenroek; jhr. mr. Van der Does de Willebois, president van het gerechtshof te Arnhem; mr Van Lulofs Umbgrove, procureur-generaal bij het ge rechtshof te Arnhem; mr. Rcosmale Nepvue. burgemeester van Voorst te Twello; baron Van der Feltz, inspecteur der directe belas- tingen te Apeldoorn; dr. Strootman, rijksin- specteur van het lager onderwijs te Apel doorn; ds. Hattink, predikant der Ned. Herv gemeente te Apeldoorn; mej. Schoch. direc- trice der particuliere zaken van de Koningin voor Apeldoorn en omstreken; baron Creutz, burgemeester van Ede; mr. baron van Heem- stra, griffier bii het kantongerecht te Nijme- gen; luitenant-kolonel Rambonnet, comman dant der rijdende artillerie; kapitein der artil- lerie De Witt, te Ede; kapitein der marechaus- see Kappelhoff, te Aneldoorn, en eenige le den van Hr. Ms. hofhouding. onder wie ad- judanten in buitengewonen dienst. KORTE BER1CHTEN. De Rijksmid-delen hebben, wat de gewone bronncn betreft, in April 42.2 millioen op- geleverd, zijnde 4.8 millioen meer dan ver- leden jaar, waarvan ruim 2 millioen aan de stijging bij de invoerrechten te danken was. Sedert 1 Januari bedroeg het accres ruim .f 14 millioen, waarvan biikans 8 millioen door vermeerdcring van de invoerrechten. Te Winscboten is Maandag geboeid binnengebracht J H Z., 42 jaar, schoenma- ker te Terapel,%medeplichtige bij de inbraak in bet bankgebouw aldaar, waarbij H R is doodgeschoten Na verhoord te zijn, is Z Gvergebracht naar het huis van bewaring De rechtbank te Maastricht heeft giste ren P. M., zwerver, ter zake van poging tot doodslag, gepleegd in het cafe „de Witte Bal- lons", in de Brugstraat te Maastricht, vei- oordeeld tot 9 maanden gevangenisstraf, met bevel tot gevangenneming. Het O. M bij de rechtbank te Roer mond heeft gisteren tegen W. H., 21 jaar. reiziger uit Blerick, gedetineerd, beschuldigd op 5 April j.l. in een danszaal te Blerick Jo hanna A., huisvrouw van K-, aldaar, met een mes een steek in de borst te hebben toege- bracht, 2 iaar gevangenisstraf geeischt. Te Hengelo is Maandagochtend het personeel van H. Wilbrink, bewoond door den heer Snijder, afgebrand. Gistermiddag is de rangeerder H. Wel- ten op het stationsemplacement te Helaiaveen tusschen den wissel geraakt en ged-ood. De man laat een vrouw met zes kinderen achter. De Algemeene Nederlandsche Christe lijke Ambtenaarsbond heeft gisteren zijn jaarlijksche algemeene vergadering gehou den te Dordrecht Maandag is te Amersfoort de jaarlijk sche algemeene vergadering gehouden van de kanaalverceniging De Geldersche Vallei, onder voorzitterschap van mr. J. C. graaf van Randwiick P)1 !RGF M FESTER en WE i I lOUDERS van ALKMAAK trengen ter algemeene ken nis dat in het Gemeenteblad van Alkmaar i« opgenomen lo. De verdeeling der gemeente in kieskii-n- gen en standistricten (Gem.blad w. 1013); 2o. Eene verordc-ning tot aanwijzing der stemlokalen voor de verkieziog van leden voor de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal, de Provinciale Statene en den Ge- meenteraad (Gem.blad nr 1015). Deze verordeningen zijn heden afgekon- digd en liggen gedurende drie maanden tei gemeentesecretarie ter lezitig, waar rij tevow in afdruk tegen betaling der kosten verkrijg- baar zijn. i Alkmaar, 17 Mei 1926. Burgemeester en Wethouders vnornoemd, A. F. THOMSEN, lo. Burgemewfet A. KOELMA, SecTetaris, WIJBENGALEEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken nis, dat Bestuurders-Collatoren van het WIJ- BENGA-LEEN te BOLSWARD voomne- mens zijn, over te gaan tot de begeving van een studiebeurs. Nakomelingen uit de familie van de attcb- teres, die naar de beurs wenschen te dm^ea, zullen zich, onder over-legging van eene ge- boorte-ACTE en met opgave van genoten on derwijs, VooR 6 JUNI A.S. schriftleifk moe- n aanmelden bij den heer Dr. C. J. N1E- MEIJER te Bolsward. Zij dienen dan dm keftijd van 12 jaren te hebben berdlct. De begiftigde is vrij in de keuxe van een vak van studie. De sollicitanten hebben zich te onderwor pen aan een vergelijkend examen, waarvan de datum later zal worden bekend gemaalrl. Alkmaar, 19 Mei 1926. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. F. THOMSEN, lo. Burgemoertei'. A. KOELMA, Secretaris. Stadsnipnws. OPENBARE LEESZAAL EN BOEKERIJ TE ALKMAAR. Het bestuur dezer instelling verzoekt ons opname van het volgende schrijven, dat aan dien heer Poeze is gezonden Het bestuur der Openbare Leeszaal en Boekerij heeft naaT aanleiding van uw inge- zonden stukken in de Alkmaarsche bladen de eer u te berichten: dat het bestuur deze aangelegenheid nauwkeurig heeft onderzocht; dat geen openbare aanbesteding werd ge houden, maar d-at aan eenige leveranciers priisopgave werd gevraagd dat door de commissie van inrichting imi den heer Grondsma werd opgedragen deze aangelegenheid te regclen, zoodat er geen sprake is geweest van het optreden door den heer Grondsma als voorzitter da Vereeni ging, hetgeen buiten zijn bevoegdheid zom zijn; dat uwe inschrijving niet de laagste was; dat andere leveranciers geen kennis heb ben genomen van deze prijsopgaven, zoodat zij dan ook niet in de gelegenheid zijn ge weest om hunne opgaven, na inzendirtg dec andere biljetten, te verlagen; dat door bestuursleden aan u geen inlki- tingen zijn verstrekt, waartoe dan ook geen aanleiding bestond; dat de heer Grondsma u mondeling heeft uitgelegd de toedracht der zaak en u heeft in ovcrweging gegeven, om na de gunning in- zage te nemen der stukken, bij de secretanase, Mej. Kaan; terwijl on juist is uwe meening, als zouden deze stukken zoek geraakt zijn; dat het bestuur voomoemd eenstemmig van oordeel is, dat de commissie van inrichting en evenmin de heer Grondsma, die het plan uitvoerde, eenige blaam kan treffen; dat u, wanneer u nog grieven tegen hel bestuur mocht hebben, door het bestuur gaarne in de gelegenheid gesteld zult wor den. die op een ledenvergadering naar vorec te brengen. Namens het Bestuur der Openbare Leeszaal en Boekerij, A. P. H. DE LANGE, Voorzitter. I-' M. KAAN, Secretaresse. (Wij hebben nu de klacht en het antwoord daarop geplaatst en meenen hiermedc vol- doende aan inzenders verzoek om publicatie van een en ander gevolg te hebben gegeven. Wij kunnen nu de discussie over dit oncki - werp sluiten, te meer, daar, zooals uit bo- venstaand schrijven blijkt. het bestuur steeds genegen blijkt den heer Poeze in een leden vergadering desgewenscht gelegenheid te ge ven nog op de zaak terug te komen. Red. Alkm. Crt.) BLANKE BALLAST. Een stuk dat in Amsterdam dit seize ten de honderd voorstellingen reeds achter den rug heeft is zeker de voile belangstelling waard en de Alkmaarsche tooneelliefhebbers zullen toch stellig de gelegenheid niet voorbij mogen laten gaan, de prachtige voovstelling van Blanke Ballast, van Saalbom, door het uitstekende gezelschcfp te gaan zien. De be langstelling voor hedenvond is reeds groot ,en zij die komen, zullen zeker geen spijt van hun bezoek hebben. Ttjrtschriften. GIDS VOOR ZEELAND. Wij ontvingen ter recensie de Engelsche uitgave van een dubbelen folder over Provin- cie Zeeland, welke de Algemeene Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer in samenworking met de Zeeuwsche Afdeelingen en de Stoom- vaart-Maatschappij „Zeeland" heeft uitgege- ven. De bedoeling ervan is Engelsch spreken- de touristen uit te noodigen tot een bezoek aan de betrekkelijk nog zoo weinig bekende Pro- vincie. Van dit boekje verschijnt binnenkort eene Fransche uitgave, geschreven door den Heer Henry Asselin, en eene Duitsche geschreven door den Heer Dr. Fr. Dulberg, beide beken de schrijvers over Nederland. De boekjes worden gratis ter beschitking van aanvragers gesteld en op ruime schaa! in bet buitenland verspreid. De Sfoomvaart-Maatschappij „Zeeeland" hoopt op deze wijzee de uitwisseling van het excursie-verkeer Engeland's Zuidkusf naar Nederland en vice versa tot grooteren bloei te kunnen brengen. Deze popnlaire rei- zen worden steeds meer gewaardeerd. Daar de inkomsten der A. N. V. V. in dc laatste jaren gevoelig achteruit zijn gegaan ten gevolge van het aanzienlijk verminoeren van de regeerings-subsidie en den ongunsti- gen toetsand van scheepvaart en handel, heeft zij dankbaar de medewerking en steun van dc Stoomvaart-Maatschappij Zeeland" aan- vaard, zonder welke het haar niet mogelijk geweest zou zijn, een folder als deze, watr- aan in verband met de groote oplage ettonno kosten verbonden iijn.. te publiceerffl.

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 7