Alkmaarschs Gsurant if. Vrijdag 21 Mei. No. 118 1928 Honderd Acht en Twintigsti Jaargang, HINDERWET. BURGEMEESTER en WETHDUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken- nis, dat zij bij.hun besluit van hedien ver- gunniug hebben verleend aan de Maatschap- I 0IT!..^€t aldtis voor d< pij FRANCO-EGYPTIENNE te Amsterdam, £ehJk te make" ke Wjeeflf ceding van de Kamer, waarvan de wenschelijkheid gisteren ook door het bestuur der radicale partij werd uitge- sproken, zoo verklaren verschillende minis ters, dat daarvan voor 27 Mei geen sprake meer kail zijn. Van verschillende zijden wordt op het af- treden der huidige Fransclhe regeering aan- gedrongen, niet alleen door de links-radicale „Quotidien" maar zelfs door Romier in de „Figaro", die de regeering aanraadt af te treden, voor het parlement bijeengekomen is om het aldus voor de nieuwe peering mo een energiek financieel tot het uitbreiden van hare petroleum- en bcnzinebewaarplaatsen, door het bijplaatsen van een ondergrondscii benzine-reservoir, met een inhoud van 40 M3, in het perceel KANAALDIJK, hoek OUDORPERDIJKJE. Alkmaar, 19 Mei 1926. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. F. THOMSEN, 1 o co-B u rgemee s t er A. KOELMA, Secretaris. Buitenland. NA DE GROOTE STAKING IN ENGELAND. De conference van de gedelegeerden der mijnwerkers heeft gister eenstemitiig de ver klaring afgelegd, dat, hoewel zij grootendee! kan meegaan met de wettelijke en administra- tieve voorstellen van den premier voor de re organisatie van de mijn-industrie, zij den mijnwerkers niet kan aanbevelen, zijn voor- stel voor verlaging der loonen aan te nemen Deze beslissing is aan den premier meege- deeld en de commissie der mijneigenaren zal den premier eveneens vanavond van haar be slissing in kennis stellen. Vernomen wordt dat de mijn-eigenaren bezwaren hebben, tegen een bepaald gedeelte van des premiers reor- ganisatievoorstellen, welke volgens hun oor- deel nationalisatie-bepalingen inhoudt, of- schoon zij de andere gedeelten van het plan accepteert. Verwacht wordt dat de premier, die met de Pinksterdagen te Londen blijft, vertegenwoordigers van beide partijen za! ontvangen, nadat hij in kennis zal zijn ge- steld van beider beslissingen. Churchill, de Kanselier van de schatkist, heeft gister in het Lagerhuis opnieuw de kos- ten van de jongste algemeene staking ter sprake gebracht en wel in den loop van het debat over de financieele wet. Hij zeide dat het cijfer van drie kwart millioen pond ster ling, dat genoemd was als het bedrag, dat de regeering heeft uitgegeven in verband met de staking, natuurlijk alleen de directe uitgaven beslaat. Echter wordt geloofd dat genoemde uitgave vrij veel minder dan drie kwart' mil lioen pond sterling zal bedragen. Sprekende over de begrooting, welke Woensdagavond werd gegeven door Walter Runciman, en wel ke voor het verlies door den handel 'n bedrag van 30 millioen pond sterling aanwijst, wees Churchill er op, dat deze begrooting een be drag van circa 10 millioen aan inkomsten- verlies raamt, hetgeen een verlies van 2 milli oen op de inkomstenbelasting beteekent. In- dien dit juist mocht blijken te zijn, dan zou de begrooting van dit jaar hierdoor niet wor- den gedrukt, doch invloed uitoefenen op die van het volgende jaar. Indien aan het stil leggen der mijn-industrie nog in deze maand een einde komt, zal het, aldus spr., niet noo- dig zijn de begrooting verder aan te vullen of extra-belastingen in het huidige jaar in te voeren. Ware deze arbeidsconflicten achterwe- ge gebleven, dan zou de financieele toestand er waarschijnliik in het volgende jaar gunsti- ger uitgezien hebben, dan thans verwacht kan worden, voegd" Churchill hier aan toe Vooral een voortduren van het conflict in de mijnen zal offers van de belastingbetalers met zich mede brengen Het Lagerhuis verwierp met 324 tegen 177 stemmen een Labour-motie, waarbij verwer ping van het begrootings-ontwerp werd ge vraagd. In een te Londen gehouden rede heeft Sir William Joynson Hicks, minister van Binnen- landsche Zaken, in verband met de jongste algemeene staking medegedeeld, dat de re geering niet zal pogen de wettige positie en den invloed der vakvereenigingen te vernie- tigen, maar dat zij echter met van plan is het land opnieuw aan het risico van een alge meene staking bloot te stellen. Het is onze plicht, zeide spr., om het land tegen elken terugkeer van dien aard re beschermen, doch het is eveneens onze plicht om niet haastig wetten te stellen. Wij hebben zeer nauwkeu- rig en volledig na te gaan, wat gedaan kan worden aan den eenen kant, om het land te beschermen, terwijl dit aan den anderen kant z66 moet geschieden, dat de wettige werk- zaamheid der vakvereenigingen er niet door wordt geschaad. NA DEN POOLSCHEN OPSTAND Uit Boekarest wordt gemeld: In verband met het aanwezig zijn van Rus- sische troepen aan de Poolsche grens heeft de program voor de Kamer te komen. Van meer dan een kant, maar meest van uiterst rechts, wordt, vo1gens de Tel., Tardieu als de aangewezen man voor de vorming van een nieuw ministerie genoemd, daar hij bui ten de partijen staat. Voorts wordt ook een combinatie Tardieu-Loucheur naar voren ge bracht. HET VALSCHEMUNTERSPROCES TE BOEDAPEST. Aanvang met het requisitoir. Het bewijsmateriaal in het proces tegen de francsvervalschers was gistervoormiddag bijeengebracht, zoodat in den namiddag de procureurgeneraal zijn groot opgezet en meerdere uren in beslag nemend requisitoir hield Hij wees er op, dat het verdrag van Trianon Hongarije in werkelijkheid „kreupel" breftigemaakt, doch dat desalnietemin een ac- tie als door prins Windisch-Gratz en zijn helpers op touw gezet, het land van alle sympathie in het buitenland berooven moet, weshale de misdadigers streng dienen te wor den gestraft. Vervolgens wees de proeureeur generaal er op hoe de beweringen van de tot de oppositie behoorende politici, als zou de regeering aan de lichtzinnige acte van Win disch-Gratz hebben meegedaan, b'jdens de be handeling als een kaartenhuis zijn ineen ge. stort. De procureur-generaal laakte het voorts ten zeerste dat prins Windisch-Gratz en zijn helpers bij het pTian om de valsche francs- biljetten in het buitenland te plaatsen, Ne- derland niet uitzonderden, een land, hetwelk het arme Hongaarsche kind en zijn ouders en d'aarmedfe dfe gansche Hongaarsche natie tor eeuwige dankbaarheid heeft verplicht HET STANDBEELD VAN WIJLEN LORD KITCHENER. De Prins van Wales zal op 6 Juni a.s. het standbeeld onthullen van wijlen1 Lord Kitche ner, dat is opgericht op Horse Guards Pa rade. HET HOOGE WATER IN DUITSCHLAND. Door de regens der laatste dagen stijgt het water van den Rijn. Wel is waar was het wa ter de laatste dagen tot 2.10 M. gedaald, doch hedenmorgen is het wederom tot 2.70 M. ge- stegen. De was bedraagt sinds gistermorgen 50 c.M. De oevers der rivier staan reeds on- der water. Ook de Roer en de Wurm zijn bui- ten haar oevers getreden. Verscheidene dor- pen zijn gei'soleerd. ERNSTIGE BOSCHBRANDEN. Aangewakkerd door een stormwind, die een snelheid van 35 mijl bereikte, woeden er ongeveer 75 boschbranden in het Noorden van Minnesota. Veertien boeren zijn dakloos en tal van kleine gebouwen in verschillende districten zijn verwoest. DE VERHEERLIJKING VAN HET FASCISME. Grandi heeft bij de behandeling van de be grooting van buitenlandsche zaken in de Italiaansehe Kamer verklaard, dat ieder lid van den Italiaanschen diplomatieken consu- lairen dienst thans fascist is in hart en nieren. Door Mussolini's arbeid is Iialie een land geworden, dat overal geeerbiedigd wordt, zoowel te Washington als in Londen. Sedert het aan het bewind komen van het fascisme zijn 50 diplomatieke of consulaire vertegen woordigers afgetreden, terwijl 120 nieuwe benoemingen hebben plaats gehad. van de haven naar Washington moet wofden getransporteerdl HET ONVEILIO BEZIT VAN JUWEELEN. Juweelen ter waarde van ruim U/2 mil lioen francs zijn gestolen uit een slaapcom partiment van de Rivierra-express even voor- bij het station Lyon in Frankrijk. De juwee len behoorden toe aan Mme Jezir die zich even had verwijdcrd om haar zuster in een aangrenzuid compar-timent te spreken. De le- dige koffer werd later onder een stations- bank gevonden. De juweelendieven maken zich in den laat- sten tijd berucht te Parijs. Verscheidene in- braken in juwelierszaken en bij particulieren zijn gcpleegd en voor een groote waarde aan juweelen is meegenomen. 'In verband met de vele juweelendiefstallen heeft de prefect van politie een audientie ver leend aan de vertegenwoordigers van de „Chambre Syndicate1 de la Byouterie". Be- sproken werd het plan om binnen afzienba- ren tijd een leger van burgerlijke nachtwa- kers te organiseeren die dan dezelfde rechten zullen hebben als politie-agenten. Deze bur gerlijke politie komt dan te staan onder de orders van den prefect en onder controle van het stadsbestuur. Het resuttaat van de au dientie was, dat de „Ghambre Syndicate de la Byouterie" in overleg met de politie-auoritei- ten een plan zal ontwerpen omtrent de op- richting van bedoeld keurcorps waardoor de veiligheid van de Fransche juwelierszaken voortaan beter verzekerd zal zijn. DE MOORDZAAK-QUEMENEUR. De pagingen van mevr. Seznec, dfe met be- wonderenswaardig doorzettingsvermogen voortgaat materiaal aan te brengen, dat haar man, die, zooals men weet, werd veroordeeld wegems moord op Quemeneur, onschuldig is, hebben eindelijk succes gehad. Reeds ver- scheiden malen had1 zij brieven aan de Justi- tie gezonden,, van personen, die meer licht in deze duistere verdwijnmigszaak konden ont- steken. Thans heeft het gerecht besloten, een nieuw onderzoek in te stellen en de procu- reur-generaal van Rennes heefe twee politie- beambten, die zich reeds van den aanvang af met de zaak-Quemeneur hebben bezig gehou den, cpgedragen daartoe het ncodige te ver- riehttu. Men veiwacht van dit onderzoek be- langrijke onhullingen. Interessant is intusschen, dat Seznec, die in afwachting van zijn deportatie naar het bagno op het eiland Re gevangen zat, zelf belangrijke gegevens heeft weten te verzame- len. Voorts heeft mevT. Seznec bij haar po- gingen om een rivisie van het vonnis te ver- krijgen, veel hulp ondervonden van een par- ticulier detective, die volkomen onbekend wenscht te blijVen. Slaan, aan uitputting is ovdrleden. Deze eer sbe hcogerdood van een hongerkunstenaar heeft in Saksen nogal wat opwinding veroor zaakt. De autoriteiten willen de Rijksregee- ring verzoeken, nu eens en voor ail deze soort „Unfug" te verbiedlen. Men gelooft dat de re geering hier ten slotte wel toe zal overgaan. De algemeene raad der Belgische socia- listische partij heeft zich met 63 tegen 11 stemmen en 3 onthoudingen uitgesproken voor deelneming aan de regeering. Prormciaal NIenws HET IN SPIONNAGE-GEVAL FRANKRIJK. In antwoord op een vraag, hem gesteld in het Lagerhuis, antwoorddd de Britsche minis ter van Buitenlandsche Zaken, Sir Austen Chamberlain, dat Lord Crewe, de Britsche gezant te Parijs, hem heeft ingelicht over de veroordeeling van Britsche onderdanen ter zake van spionnage. Spr. las vervolgens het dementi voor, dat Lord Crewe in December 1.1. bekend maakte, toen de bovenbedoelde per sonen werden gearresteerd en waarin ver klaard wordt dat geen enkel departement van de Britsche regeering eenige connectie met of kennis van de werkzaamheden der Britsche radio-firma had, in welker dienst de veroor- deelden waren. Sir Austen voegde hier aan toe dat hij geen inzage heeft gehad van het - :fte £Tens hoett Ue i rappoit van het gerechtelijk onderzoek, maar Roemeensche regeering in overeenstemming hlj had geen reden om te veronderstellen dat met het Poolsch-Roemeensche verdrag een ge- deeltelijke mobiliseering van de troepen be- werkstelligd aan de Bessarabische grens. Ook een gedeelte van de Manne wordt in gereedheid gehouden. DE FRANSCHE FINANCIER Peret, Frankrijks minister van finanrien, heeft na den ministerraad van gisteren o.m. verklaard: De ministerraad heeft het probleem der wisselkoersen in zijn geheel onderzocht. Hij heeft de noodzakelijkheid ingezien met kracht en vastberadenheid te handelen. Eenstemmig was men van meening, dat vooral technische maatregelen genomen dienen te worden, tot herstel van den franc, waarvan de daling door den binnenlandschen toestand in geen enkel opzicht gerechtvaardigd is. Volgens de verkregen inlichtingen zijn ten gevolge van de toenemende speculate, de energieke maat regelen, welke men tot nu toe geaarzeld heeft toe te passen, onvermijdelijk geworden. De regeering heeft besloten, zoo eindigde de mi nister, van dit oogenblik af aan voor de ver- dediging van den franc alle hulpbronnen te benutten, waarover het openbaar crediet be- echikken kan. Morgenochtend zal op het Elysee een nieuwe zitting van den ministerraad gehou den worden, tot verder onderzoek van den toestand. Wai het verzoek der socialisten beireft tot de veroordeeling door de rechtbank eemgen 'Wijfel inhitid omtrent de waarheid van de mededeeling, namens de Britsche regeering gedaan. BYRD WIL NAAR DE ZUIDPOOL. De „Aftenposten" heeft een bericht van Spitsbergen ontvangen, waarin wordt mede gedeeld, dat luitenant Byrd, die onlangs over de Pool gevlogen is, met de leden van zijn expeditie Donderdag van Kingsbay naar Lon den zal vertrekken. In het bericht wordt voorts gezegd, dat Byrd, naar vernomen wordt, het voornemen heeft, zoo spoedig mo- gelijk een nieuwe expeditie voor een vlucht over de Zuidpool te organiseeren. REUSACHTIGE BRAND TE SAO PAULO. Te Sao Paulo is een reusachtige brand uit- gebroken, waarbij groote fabrieksgebouwen in de asch zijn gelegd. De schade wordt op 750.000 dollar geschat HET DRANKVERBOD IN DE VEREENIGDE STATEN. Uit Washington wordt gemeld, dat de rechten der buitenlandsche diploma ten tot het verkrijgen van alcoholhoudendoe dranken, in zooverre bsperkt zijn, dat de autoriteiten be sloten hebben dat deze alcohol niet meer ver- voerd mag worden met tot den staat behoo reoe transportaiddelen, doqh met ejjgea auto's KORTE BERICHTEN. De strijd tusschen de Natten en Drogen in den Washingtonschen Senaat is hervat met de indiening van het formeele rapport dier juridische commissie over de nieuwe wet tot krachtiger handhaving van de drooglegging. De „Natten" voorspellen, dat de wet niet zal kunnen worden aangenomen en zijn van plan de amendementen in te dienen, die zij voor de verandering van de Volstead-wet hebben ingediend. In de Spaansche pers wordt een wet af- gekondigd, strekkend tot verscherping van de dictatuur in dien zin, dat ieder oogenblik disciplinaire straff en, door den ministerraad te bepalen buiten het kader van de wet kun nen worden gegeven. In het Noorden van Italie zakt het wa ter geleidelijk. Te middemacht is het evenwel opnieuw hevig begonnen te regenen. Men vreest nieuwe overstroomingen. Een groot aantal vluchtelingen uit de overstroomde ge- bieden crvernachtte in kampen. Groote bedra gen worden beschikbaar gesteld voor steun. Het stoomschip „Califomia" meld't bij aankomst te Londonderry 12 dezer nabij de New-Foundlandbanks in den mist in botsing met een ijsberg te zijn gekomen. Het schip heeft geen schade opgeloopen, daar de stoot onder water van het schip den ijsberg in twee- en deed splijten. Bij Petrowski is een boot, waarop zich 50 personen bevonden, op de Soetak-rivier gezonken. Meer dan 20 personen verdronkeo De overigen werdten met moeite gered. De Italiaansche Kamer heeft met 163 te gen 7 stemmen dfe Wet tot beperking van den verkoop van alcohol aangenomen. Volgens dfeze wet mag geen alcohol verkocht worden aan kinderen beneden 15 jaar, terwijl verder het aantal verkoopsgelegenheden verminderd wordt. Op weekdagen zullen dfeze om 10 uur, des Zondags om 11 uur 'savonds moeten sluiten. In den staat Illinois heeft, volgens be- richten uit Chicago, een hevige orkaan ge- woed. Talrijke gebouwen werden verwoest. Gistermidd'ag is het 'vliegtuig, dat iede- ren dag meteorologische waarnemingen dioet, boven het observatorium van Ukkel (Belgie) neergestort. De vliegmachiene kwam in den tuin van het observatorium terecht. De twee inzittenden werden met ernstige verwondin- gen opgenomen en zijn daarna bijna onmid- dfellijk overleden. Naar aanlddlng van een aantal parti eele stakingen in een auto-fabriek te Billan- court heeft de directie dezer fabriek besloten tot een lock-out over te gaan. Hierdoor gera- ken 25.000 arbeidfers zonder werk. De leden van de „NorgeM-exped!itfe spre ken de berichten van ae Amerikaansche pers tegen, volgens welke rotsen bdj de Noard- pool gezien zoudfen zijn. Ellworth verklaar- de: ,,Die berichten zijn beliachelijk", terwijl Onwfahl zeide: „Wat water en veel blauw is is het eenige, wat wij waamamen. Er waren geen ijsbergen te zien en nog meer noorde- lijk dan 82 graden was geen leven te bespeu- ren". Woen6dag is op de route Moskou-Tiflis, nabij Charkof, een passagiersvl iegtuig naar beneden gestort. Een passagier werd gedood en twee werden emstig gewondL De rechtbank te Leipzig verwierp het verzoek van den handelaar (Sans uit Hanno ver om reviate van het vonnis, waarbij hij wegens medeplkhtigheid aan moord in twee gevailen in samenwerking met Haarmanmi, werd veroordedd' tot 12 jaren tudithuisstraf en tien jaar eerverlies. Uit Bautzen (Saksen) wordt gemeld, dlat de befaamde hongerkunstenaar Max aldaar, MS een Dogiog om he* werehUrecord vasien te i UIT HEILOO. Naar we vernemen is in den Raad een be- spreking gevoerd om van het raadhuisplan in zijn tegenwoordigen vorm af te zien. Er is voor het promenadeterrein door een particulier de niet onbelangrijke som van 15000 geboden en de Raad heeft daarom overwogen of het wel verantwoord is om een gebouw van 35000 op een terrein te plaat sen, dat 15000 waarde vertegenwoorddgt, want met die 50.000 is men er nog niet, want er komt bij een passend meubi'lair en la ter een woning voor den bode (aangenomen dat de bode niet in het raadhuis komt te wo~ nen) wait ook zeker 5000 zal kosten en er zijn meerdere raad&Ieden dfe 55.000 a 60.000 voor een gemeente met 4000 inwo- ners een belangrijk bedrag vioden. Daarom is reeds het dienkbeeld geopperd om het z.g. schoolhuis tot raadhuis in te rich- ten, wat wel niet zoo'n luxueusen indruk zou maken, dioch in iedfer geval een hecht en sterk gfebouw is en wat met eenige verandering er wel voor geschikt is. Ook is het idee geopperd om het nieuwe raadhuis te bouwen op d'e plaats waar thans het raadhuis staat. Het staat echter wel vast, dat de meerdfer- heid van den Raad zich wel tweemaal zal be- denken voor men 55.000 a 60.000 voteert voor een raadhuis. Gister werd de groentekar van den heer K. aangereden door den auto van de Ee1- te Heilooer Melkinrichting. De tuigen van de hit waren kapot, terwijl de groente over de straat rolde. Het ongeluk werd veroorzaakt door het snelel rijden op den Holleweg, waar het bo- vendien zeer smal is. Tot penningmeester van het Witte Kruis is in de vacature-Brouwer gekozen de heer H. Bakker. UIT ANNA PAULOWNA. Uitslag verkoop van een huismanswoning, 2 schuren, erf en bouwland, groot 20.96 00 H.A. gelegen aan den Middenvliet te Bree- zand, eigendom van den heer A. Kaptein door Notaris van Riet te Bergen. Perceel 1. huismanswoning met 3.18.00 H.A. weiland, kooper S. Raven, Breezand voor 10810; perceel 2. groot 2.65.90 H.A. fam. Kaptein, voor 5371.18; perceel 3 groot 2.65.801 H.A., P. Hoogland c.s. voor 4678.08; perceel 4. groot 2.64.40' H.A., C. Smit, Heilco voor 4653.44, perceel 5. groot I.23.40 H.A. J. Vlaar, Breezand voor /246S perceel 6 en 7 groot 4.81.80 H.A. H. Timmer Anna Paulowna voor 9260.20; perceel S, arbeiderswoning, kooper P. Hoogland c. s voor 1560; perceel 9. groot 1.26.80 H.A. kooper L. Raven, Breezand voo 2054.16; peceel 10. groot 2.31.90 H.A., kooper H. A. v. IJzendoorn, Breezand voor 4266.96. To taal bedrag 45122.02. lTigez«nden stukken (Buiten veramwoordelijkheid. van de.Redac tie. De opname in deze rubriek bewijst geens zins dat de redactie er mede instemt.) Alkmaar, Mei 1926 Den Heer Hoofdredacteur der Alkmaar' sche Courant, alhier. Namens het comiite uit de ouders, wier kin deren de Handelsscholen hier ter stede be zoeken, betuigen wij U onzen hartelijken dank voor de wijze waarop U het Vrijzinnig begin sel voor de openbare school in uwe courant debt hoog gehouden. Wij zijn er van overtuigd dat zonder uwe krachtige medewerking de pogingen om onze Handelsschoiten te doen verdiwijnen, zouden zijn geslaagd. Door uwe artikelen zijn dfe oogen van de vrijzinnige burgers tijdig geopend en wij ver' meenen dat u daardoor niet alleen het Han- delsomdferwijs, maar ook de gemeente Alk maar aan u hebt verplicht. Mogen de woorden van Mr. Kusters in den Raad gesproken, dat de tegenstandfers van thans over een paar jaar voorstanders van het plan der Commissie van Toezicht zullen zijn, nimmer be waarheid worden. Met dlank voor de plaatsing. Hoogachtend: M. RENTENAAR, Voorz. P. C. VAN HA REIN, Secretaris. VACANTIE-KINDERTRANSPORT. Op verzoek van een groot aantal pleeg ouders zal het Centraal Protestantsch Comi- te te Bussum ca. 16 Juli a.s. een Gastkinde- ren-transport uit Oostenrijk naar Holland laten komen. Kinderen die den leeftijd van 17 jaar nog niet hebben bereikt, kunnen met dit transport medereizen. De kosten bedragen 30.re tour. Pleegouders die hun vroeger pleegkind met dezen kindertrein willen laten overkomen ge- lieven zich omgaand te wenden tot een der ondergeteekenden of tot ons Secretariaa* Nieuwelaan 10, Bussum, Telef. 770. Centraal Protestantsch Comit6 voor OostenrijksChe kinderen. Mevr. Prof. dr. I. E. Pont-Lechner, Bus- sum; Mevr. H. L. Oosting-de Marez Oyens, Bussum; Mevr. W. J. M. Polman-Blekkink, Gebouw Immanuel, Amsterdam; De heer J Fabery de Jonge, Apeldoorn; Mej. C. van der Graaff, Biezelinge; H. P. Schneyder, Se cretaris, Bussum. Stadsniewws. VERTROKKEN PERSONEN. J. Brinkers, slager, Oeref., Rochdalestraat 29, Laren N.H. Tr. Hazes, Geref., Land- straat 23, Laren N. H. H. A. Pekel, R.K., los arbeider, Boomkampstraat 42, Schoorl. A. Borgmeyer, Luthae dienstbode, Metius- acht 222, Duitschland. J. Mak, R.K., lienstbode, Langestraat 10, Zijpe, 't Zand. J. Voorthuysen, N.H., gepens., Tienewal 9a, Oudorp. J. M. Huskes, R.K., dienstbode, Nieuweslool 87, Diepenveen. A". A. Witfc. man, R.K., schoenmake.r, Oudegracht 33 Hoorn. M. A. Idema, R.K., horlogemaker St. Josephstraat 9, Bovenkarspel. H. q' Dirken, R.K., Oudegracht 287, Heemstede. R. Rempt, N.H., bakkersknecht, Kooltuin 9a Nijmegen. S. B. Cremer, Rem., winkelbe' diende, Geestersingel 32, Rotterdam. N, Brandwijk, N.H., reiziger, Rochdalestraat 33 Bergen N.H. A. A. v. Mourik, N.H., apoth! ass., Nassaulaan 10, Amsterdam. H. W, Tenge, N.H., kant. bed., Oudegracht 231 Amsterdam. J. v. Aalst, N.H., huishoud' ster, Luttik Oudorp 7, Amsterdam. H. Specht, E.L., dienstbode, Nassauplein 7 Duitschland. T. Thiele, R.K., dienstbode' Nassaulaan 19, Duitschland. U. Talstraj Geref., dienstbode, Paternosterstraat 4, Hille- gom. M. Hollenberg, N.H., dienstbode. Langestraat 70, Amsterdam. J. A. C. de Boer, R.G., Doelenstraat 2, Utrecht. A. P, H. M. Plas, geb. ten Plas, R.G., SnaarmansL 74, Bergen N.H. N. de Haan, N.H., arb. meelfabr., Achterweg 35, Schermerhorn. J. Hoogmoed, N.H., dienstbode, Magdalenen- straat 14, Schoorl. K. Weisz, E.L., dienst- bode, Nassauplein 15, Duitschland. E. Woudenberg, N.H., dienstbode, Langestraat 7, Velsen-IJmuiden. N. L. H. van Velsen, N.H., winkeljuffrouw, Dijkgraafstraat 8, Am sterdam. J. P. P. Mos, R.K., chef wasch. fabriek, Schermerweg 180, Helder-Koegras. Th. v. Mierlo, R.K., kapper, Langestraat 65, Amsterdam. P. Mus, N.H., kellner, Verdr. Oord 65a, Noordwijk aan Zee. A. H. Wal- raven, commies, N. S., Ridderstraat 17, Utrecht. J. Tromp, schoolschoonmaker, Hofplein 4, Amsterdam. J. Joman, N.H., gepens., Julianastraat 25, Heiloo. E. Klomp, N.H., dienstbode, Geesterweg 16, Bergen N.H. A. J. Jonker, R.K., Lombard- steeg 19, Den Haag. J. Mulder, N.H., bloemist, Voordam 12, Castricum. Th. Maes, N.H., winkelbediende, Spoorstraat 30, Beverwijk. G. N. K. Akersloot, Nieuw- poortslaan 98, Belgie, Antwerpen. G. Aker sloot, geb. Janssen, R.K., dienstbode, Lange- straat 98, Belgie, Antwerpen. H. Raker#, O.K., kruideniersbediende, St. Antoniusstraat 9, Tiel. J. B. Riepen, H.L., adj. commies R. v. A., v. d. Woudestraat 3, Bergen. J. Zutphen, Ger., huishoudster, Wilhelminalaan 26, Schoorl. J. de Jong, N.FL, draaier, Landstraat 19, Helder, KOegras. Wed. J. Tesselaar, D.G., Steynstraat 31, Ter Apel. J. Schrieken, N.H., grondarbeider, Noorder- kade 7, Wieringerwaard. E. J. van Ber- kel, N.H., proc. houder. Wilhelminalaan 24, Zwitserland, Luzern. Kl. Sant, N.H., mach. houtbewerker, Ingelandstraat 13, Heiloo. H. Smit, Laat 193, Heiloo. A. Mes, N.H., kant. bed., Snaarmanslaan 74, Bergen N.H., A. Doves, N.H., dienstbode, Emmastraat 40, Bergen. Dan. Simmons, H. der Inwendige Zending, le Tuindw.straat 17, Hoorn. F. H. Gunnell, H. d. 1. D zendeling, le Tuindw. straat 17, Hoorn. H. R. Buijs, R.K., bar- bier, St. Annastraat 7, Purmerend. J. E. Wit, V.G., Stationstraat 3, Amsterdam. E. A. Beekhuizen, R.K., rangeerder, Bruin- visstraat 34, Velsen, Velseroord. P. E. Veenstra, D.G., timmerman, Dijkgraafstraat 12, Schermerhorn. L. de Jong, N.H., corveer, Oudegracht 21, Amsterdam. G. Zwep, N.H., gepens., Stuartstraat 48, Medem- blik. D. Ven, E.L., slagersknecht, Wester- weg 112a, Koog a. d. Zaan. J. Kooijman, N.H., Zijdam 7, Bergen N.H. J. Knopf, R.G., N.H., kellner, Huigbrouwerstraat 4a, Amersfoort. G. v. Vliet, N.H., timmerman, Cobdenstraat 10, Amsterdam. J. C. Ochque, N.H., dienstbode, Friescheweg 1, Heer-Hugowaard. G. H. Zorgman, N.H., Tweede Kanaalstraat 8, Egmond aan Zee. M. N. v. d. Wal, N.H., dienstbode, Overdie- tsraat 15, Noord- en Zuid-Scharwoude. E. J. Himmelreich', R.K., reiziger, Baansingel 29, Bergen N.H. Wed. P. HofmanKor- ver, R.K., Kl. Nieuwland 25, Haarlem. J. Botterman, N.H., koopman, Groot Nieuw land 47, Ko:g aan de Zaan. L. J. ter berg, R.G., bloemist, Schernferweg 52, Heemstede. N. de Vries, N.H., waschknecht, Druiven- laan 6, Oudorp. C. van Leyen, N.H., dienst bode,- Raaksje 16, Bergen N.H. W. van Hooff, R.K., dienstbode, Kenn. singel 12 Bussum. A. C. de Moel, R.K., buffetjuf- frouw, Kooltuin 11, Hiiversum, J. Snijder, N.H.,1 dienstbode, Eikdenbergstraat 5, Heem stede. Fl. Swart, R.K., boerenarbeider, La- moraalstraat 3, Beemster. H. Wolzak N.H., kant. bed., Luttik Oudorp 39, Eind- hoven. J. Zut. R.K., werkman, Keizerstraat 22, Belgie, Antwerpen. F. J. Hendriks, N.H., kok, Nieuwesloot 49, Amsterdam Maria Kuiper, N.H, dienstbode, Koorstraat 37, Harenkarspel. J. Veeninga, onderwij- zeres, Boezemsingel 55, Anna-Paulowna C. de Visser, kok, Jaagpad 38, Bergen N.H. H. Bornstein, N. I. vol. zuivelfabr, Konings- weg 17, Bolsward. H. Janssens, R.I<, dienstbode, Luttik-Gudorp 28, Diemen. J. Berlchout, R.K., dienstbode, Nassauplein 2Q, Bergen N.H. - L. E. J. Heppenstrijdt, R.K, opz mach. N. S, Stuartstraat 77, Schoten. - Wed. B Otten geb. R. Fokkens, N.H, werk- ster, Kweerenpad 9, Gaasterland. KL Kroon, N.H, Stuartstarat 52, Soest. IJ. Krul, N.H, dienstbode, Zijdam, Bergen. J. Jorritsma, sigarenmaker Uitenboschstraat 2! Bergen. - E. C. Admiraal, R.K, dienst- bode Nassauplein 19, Wijk aan Zee en Duin. - P Kikkert NH, burg. gem. Koedijk, Cabeljoustraat 8, Koedijk. J. H. Swidde, N H, kruidenier, Wilhelminalaan 12, Bergen N H J- A. Brederode. N H, kapt. Infante- rie, Stabonsweg 172 Bergen N.H. I M Kohlschcin vtegt, N H„ mgenieur, Pr. Hendrikstraat 52, Curasao. P. A. M. M. de Lang, R.G, Kerkplein 1, Echt. - M. H. Th. Boddeus R.G, dienstbode, Spoorstraat 34, Amster- aam- J- .Lub, N.H, winkelbediende, Fnid- sen, 103, Tiel. H. P. v. d. Bogaerd, RK timmerman, Schagenstraat 2, Canada, Toron to. W. Boldewijn, timmerman, Drebbeb straat 17, Amsterdam. E. C..Buck, RK, Druivenlaan 8, Nijmegen. W. H. Kater— van Zonen, N.H, Nieuwpoortslaan 15, Am- sterdam. D. Dekker, R.K, Snaarmanslaan1 17, Heer-Hugowaard. M. Wachter, R.-K. dienstbode, Kennemerstraatweg 108, Amster- am A. Louwe, R.K, Verdronkenoord 16, Heythuizen L. T. Nieuwenhuizen, NH, dienstbode, Oudegracht 293, Brunssum L J. M. de Jange, N.H, ingenieur, Lombard- steeg 4, Bergen. M. S. E. du Croca. NJdU

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 10