B ■"V burg ved Heeft gepresteerd was dat van 'de tu- berculose-bestrijding. Van het begin af aan heeft hij zich in dienst daarvan gesteld, spe- ciaal wat betreft Amsterdam en al de jar en is ■hij hier ter stede van die bestrijddng de ziel geweest. O.a. was hij van de oprichting af in Het bestuur der Amsterdamsche Vereeniging tot bestrijding van tuberculose, jarenlang als secretaris en del aatste vijf jaar als voorzitter. Hij heeft een zeer werkzaam aandeel genomen hi de oprichting eerst van het sanatorium Hoog-Laren en later van het kinder-sanato rium Hoog-Blaricum. Met al zijn vuur, met al zijn geestdrift heeft hij hiervoor geij- verd, en anderen meegesleept. Hij was een pushing power. Men lean gerust zeggen dat de tuberculose-bestrijding hier ter stede door hem is georganiseerd en geleid. Ten slotte is hij ook lid geworden van het dagelijksch bestuur van de Nederlandsche Centrals Ver eeniging te's Gravenhage. Het derde punt van zijn aandacht was de uitzending van kinderen naar buiten. Consta- teerend dat er zoo weinig gedaan werd voor de kinderen uit tuberculosegezinnen, en over- tuigd dat voorkomen beter is dan genezen, jnam hij het initiatief voor de stichting van <het Kolonie-huis te Egmond aan den Hoef. iTen einde zooveel mogelijk kinderen te kunnen {fcelpen werd dit tehuis zeer eenvoudig inge- richt, en zoo gelukte het hem daar een gele- genheid te scheppen waar 150 kinderen tege- Tijk verpleegd kunnen worden, wat dus ^en verblijftijd stellend op gemiddeld zes we- ken, een totaal geeft van 1200 kinderen !ifer jaar. Ziehier drie min of meer onafhankelijk van -elkander staande belangen welke hij behar- Mde, en kon behartigen ten voile, dank zij Srijn geweldigewerkkracht. Hij bezat de merk- /.waardige gave zich aan alles geheel te knu- ,nen geven. Men zeide wel eens, duidend op ,;de drievoudige taak die hij op zijne schouders rhad genomen en zijne algeheele overgave aan elk dsezer, dat hij drie levens leefde. Helaas had dat ook zijne schaduwzijde voor# zijne gezondheid. Zijne vrienden vroegen zich wel eens met bezorgdheid af, hoe lang hij dit le- ven zou kunnen volhouden. Zijn plotselinge dood heeft nu antwoord gegeven op die vraag. Met weemoed zullen velen hem blijven gedenken! DE VERDEELING VAN DE GEMEENTEN IN KLASSEN INGEVOLGE HET BEZOLDIGINGSBESLU1T. Op vragen van het Tweede Kamerlid Moller: 1. Is de minister bereid mede te deelen op welke gegevens de verdeeling van de ge meenten in klassen berust, bedoeld bij de ver schillende Bezoldigingsbesluiten? 2. Is de minister bereid mede te deelen waarom bijv. de gemeenten Eindhoven en Tilburg niet van de tweede tot de eerste klas zijn zijn bevorderd en bijv. Boxtel niet van de derde tot de tweede klas? 3. Is het den minister bekend, dat nog al tijd in art. 27, 2a, van het Bezoldigingsbe sluit van 9 December 1925 het woord „te- werkstdling" blijkbaar zoo wordt uitgelegd. dat, ambtenaren, reeds te voren werkzaam in een gemeente, die tot een hoogere klas is be vorderd, in bezoldiging worden achtergesteld bij ambtenaren, die naar die zelfde gemeente worden overgeplaatst uit een andere, die i een Iagere klasse gebleven is? 4. Is het antwoord op de vorige vraag be vestigend, acht de minister het dan-niet billijk dat aan dezen toestand een einde wordt ge< maakt, te meer daar in het georganiseerc overleg verklaard is, dat de verhoogingen ten gevolge van herclassificatie, aan alien ten bate zouden komen? heeft de mmister van financien, voorzitter van den raad van ministers, geantwoord: Aangezien* het Bezoldigingsbesluit 1925 door dfen voorzitter van den raad van minis ters is gecontrasigneerd, geschiedt de beant- woording van deze op dat besluit be,trekking hebbende vragen door mij in die kwaliteit. Ad lum. Als voornaamste factoren, die bij de herclassificatie der gemeenten in aanmer king zijn genomen, hebben gegolden: a. de kosten van 51 artikel van dagelijksch levensonderhoud voor een gezin, bestaande u it 4 eenheden en beschikkende over een jaar- lijksch inkomen van f 3000; b. de woninghuren, besteed bij een jaar- lijksch inkomen van 3000— f 4000; c. de druk, bij een jaarlijksch inkomen van [f 3000, der Rijks- en gemeentelijke inkom- stenbelastingen plus opcenten, alsmede een derde gedeelte der opcenten op de personeele belasting. Op de volgens de factoren a en b verkre- gen resultaten zijn, ten einde betrouwbare gemiddelden te verkrijgen, correcties toege- past, verband houdende met het inwonerstal ende geografische ligging der gemeenten Ad 2um. Aan de hand van deze factoren is een lijst opgemaakt, waarop alle Neder landsche genleenfen naar volgorde van duurte zijn gerangschikt. Het hoogste duurte- cijfer is 1872, het laagste 1332. E)e overgang van duur naar goedkoop blijkt een zeer ge- leidelijke. Op deze lijst nemen Eindhoven met het cijfer 1729, Tilburg met het cijfer 1767 en Boxstel met het cijfer 1610 niet een zoodanige plaats in, dat herclassificatie noodzakelijk bleek. Evenmin konden voor deze gemeen ten andere dan duurtefactoren in aanmerking worden gebncht, waarop een verhooging in klasse zou kunnen worden gegrond. Ad 3um. Ware aan de wijzigingen, met in gang van 1 Januari 1926 in het Bezoldigings besluit aangebracht, formeel terugwerkende kracht verleend tot 1 Januari 1925, dan zou de garantiebijslag, op grond van art. 27, Iste lid (oud), toegekend aan een ambtenaar, werkzaam in een in klasse verhoogde ge meente, juist zooveel minder hebben bedra- gen als hij ten gevolge der gewijzigde classi- ficatie aan wedde meer ontving. Aangezien art. Ill van het Koninklijk besluit van 9 De cember 1925 (Staatsblad no. 467) practisch grootendeels neerkomt op het verleenen van terugwerkende kracht aan het gewijzigde Be zoldigingsbesluit tot 1 Januari 1925, heeft voor de hierbedoelde ambtenaren, voor de zoogenaamde uitkeering.. in eens, te recht ver- rekening van weddeverhooging en garantie bijslag plaats gehad. Het bepaalde in art 27, 2de lid, onder a (oud), is voor het onder- havige irrelevant, omdat dit lid slechts be- trekking heeft op wijzigingen, die de wedde van een ambtenaar «a 1 Januari 1925 onder- gaat. Ook het bepaalde in artikel 27. 2de lid. on der a (neuw) kan, van 1 Januari af, voor h«u JiWr besprokeu geval niet geldeg, omdat dit MIJNHARDTs Hoofdpijn-Tabletten 60ct- Laxeer-Tabletten 60 c* Zenuw-Tabletten 75 et Staal-Tabletten90 ct- Maag-Tabletteri 75ct Bij Apoth. en Drogisten iid slechts ziet op ambtenaren, die met ingang van 1 Januari 1926 of een lateren datum van ge een lager naar een hooger geclasseerde meente worden verplaatst. Het is juist, dat de regelmatige toepassing van het Bezoldigingsbesluit dus verschil inkomen doet ontstaan tusschen .de 2 groe pen van ambtenaren, waarvan in de vraag sprake is. Verschil in bezoldiging is er in tusscben nieta Beide groepen genieten de zehde wedde. Alleen is de eene groep nog in het txzit van een persoonlijken bijslag, dier de andere mist. Als regel zal het verschil slechts tijdelijk zijn, omdat de bijslag, b v. voor het verkrijgen eenei periodieke verhoo ging, het raaken van promotie e. d., word inverd'end. Ad 4um. Em onbillijkheid kan in den toe- stand. die in het artwoord op vraag 3 is ur ecngezet, niet woiden gez'cn. De beide be- rproken gevalhi liggen mafcr.eel anders. la hi erne geval blijft de ievenswijze van den ambtfi.aar onverenderd en woriit deze slechts van 'en bepaa'ien datum a' anders gewaar- leerd Hen word* dan ook 4vpCt. weddever hooging gegeven. In het andere geval daar- entegen wordt het leven reeel duurder en tnoet, om het eenmaal gegarandeerde levens- feil te kunnen handhaven, de eenmaal toege- ende persoonlijke bijslag onaangetast wor den gelaten. In de schriftelijke toelichting op art. Ill van het Koninklijk besiuit van 9 December 1925 (Staatsblad no. 467), zooals deze aan de centrale commissie voor georganiseerd ovreleg in ambtenarenzaken is voorgelegd, is inderdaad de indruk gegeven, dat, voor de zoogenaamde uitkeering in eens, de voor- deelen van de classificatiewijziging- buiten het inverdienen op den bijslag ex art. 27 zouden worden gelaten. Deze interpretatieve vergis- sing is niet gemaakt bij de besprekingen, die in de commissie van advies voor de arbeids- voorwaarden der Rijkswerklieden over de salarisherziening zijn gevoerd. Bij die be sprekingen is de beteekenis van art. Ill op dit punt in het juiste licht gesteld. Ook heeft de regeeringsdelegatie in de vergadering van het centraal overleg d.d. 16 Februari 1926 ter zake aan de organisaties nadere mededee- lingen gedaan. GROOTE BRAND TE OOSTZAAN. Te Oostzaan heeft gistermiddag ruim 1 uur een groote uitslaande brand gewoed.' waardoor het grootste winkelpand van Oost zaan en het postkantoor een prooi van de vlammen zijn geworden. De brand is ont staan in de achterkamer van den manufactu- rier H. Mooy, waarschijnlijk tengevolge van een gaslekkage. De brand greep buitengewoon snel om zich heen. Toen de Oostzaansche brandweer aankwam, viel aan Redden niei meer te denken, en zij mocht er ook niet in slagen, het postkantoor voor brand te vrijwa- ren. De directeur van het postkantoor heeft nog getracht, eenige boeken en andere bescheiden uit het kantoor te redden, doch door de vlam men kon hij dit plan niet volvoeren. De gelds- waardige stukken waren juist om 12 uur naar het postkantoor te Zaandam gegaan. De brandweer werd geassisteerd door de Zaand^msche vrijwillige brandweer. Op het terrem waren aanwezig de burgemeester van Oostzaan, de diecteur van het postkantoor van Zaandam en de heer Stam, commandant van de brandweer in Zaandam. Nader wordt gemeld. Omtrent de fellen brand te Oostzaan, waardoor het van den meldt men ons nader, dat de oorzaak vermoe- delijk te zoeken is in een gasontploffing ten gevolge van een verborgen lek in de leiding. Noch van den inboedel en de belangrijke goederenvoorraad, noch van de administratie van het postkantoor is iets gered. Ook het materiaal van telefoon en telegraaf.is verlo- ren gegaan, zoodat Oostzaan in dit' opzicht geheel gei'soleerd is. Aanvankelijk meende men den brand met eigen materiaal te kunnen bestrijden. Toen echter ook het postkantoor een nieuw, ge heel van steen opgetrokken gebouw werd aangetast, ging men de hulp van de Zaan- damsche brandweer inroepen Doch toen kon dat al niet meer langs telefonischentof tele- grafischen weg en moest iemand naar Zaan dam gezonden worden, die daarbij nog aan het verkeerde adres terecht kwam, zoodat het geruimen tijd duurde eer de gevraagde hulp kwam opdagen. Vanwege de posterijen zijn terstond maat- regelen getroffen om zoo spoedig mogelijk de dienst weer te laten functioneeren. Nog nader meldt men: Het kantoor der posterijen te Oostzaan is thans ondergebracht in een kamer van het ge- meentehuis. Door de bijzondere werkzaam- heid van den directeur van het postkantoor te Zaandam is men er in geslaagd, reeds van- avond de telegraaflijn met de gemeente Oost zaan weer in dienst te stellen, zoodat tele- grammen voor deze gemeente wederom aan genomen kunnen worden. Met de herstelling van den telefoondienst zal wel een week ge- moeid zijn- Hiervan ondervindt vooral de uit- ebreide eier- en pluimgediertehandel veel nder. de is als te AFSCHUWELIJK ONGELUK. Gistermiddag is de 10-jarige M. L. uit de Cronjestraat op den Breeden Hilledijk te Rot terdam bij het spelen met een vcet bekneld geraakt tusschen de spoorrails, juist toen van de zijde van den Parallelweg een rangeertrein aankwam. Voor den trein uit liepen twee ran- geerders. Deze zagen den jongen wel, maar dachten, dat hij voor de grap zoo was gaan staan, zooals zoo dikwijls gebeurt Pas op het aatste oogenblik bleek dat de jengen inder daad niet meer weg kon. Toen was het even- wel al te laat, om de trein nog tijdig te doen stoppen en een van de wagons de trein werd geduwd ging over de beenen van den jongen. Het linkerbeen is verbrijzeld, het rechter is zeer ernstig gewond. In hoogst ernstigen toestand is de jongen per auto van den egaeeskundigen dienst naar het zieken- huis aan den Coolsingel gebracht, waar hij ter verpleging is opgenomen. Nader wordt gemeld: De 10-jarige M. L. uit de Cronj&traat, d!ie gistermiddag op den Breeden Hilledijk te R'dam onder 'n rangeertrein geraakt, is gister avond in het ziekennuis aan den Coolsingel, waarh ij ter verpleging was opgenomen, aan de bekomen verwondingen overleden. (Het is te hopen, dat de betrokken rangeer- ders zwaar gestraft zullen worden, zelfs al had men gedacht dat het jongetje uit de grap op de rails stond, dan nog was het on verantwoordelijk om den trein maar te laten doorrijden Red. Alkm. Crt.) EEN DOODELIJK SCHOT. Toen Woensdagnacht de koopman Heyli- grrs uit Herkenbosch met zijn vrouw en zeke ren Wevers j»t Vlodrop per auto het douane- kantoor Rettenbach bij Vlodrop passeerde merkte hij niet, dat de daar dienstdoende ma- rechaussee hem aanriep. Deze loste een schot, waardoor Heyligers in den rug werd getrof fen. In levensgevaarlijken toestand is hi; naar het hospitaal te Roermond overgebracht. VERVALSCHING VAN EEN KAASMERK. De rechtbank te Leeuwarden heeft gisteren H. de W., 38 jaar, koopman te Oranjewouc wegens het vervalschen van een kaasmerk veroordeeld tot een maand gevangenisstraf Bij verstek was hem onlangs twee maanden opgelegd. BRANDEN. Woensdagavond omstreeks 12 uur is branc uitgebroken in een houten nachtwakersge bouwtje, staande op een binnenterrein aan de Keerweerlaan te Rotterdam. De waker was even afwezig en in dien tusschentijd -is een brandend petroleumlichtje gevallen; de olie vatte vlam en het vuur deelde zidi snel aan de omgeving mee. Gasten van spuit 26 heb ben het vuur met een straal op de waterlei ding gebluschl net gebouwtje is geheel afgebrand. EERVOL ONTSLAG VAN PROF. KOUWER. „De Staatscourant" van 19 Mei bevat mcdedeeling, dait op zijn verzoek eervol cnitslagen met dank, dr. B. J. Kouwer, hoogleeraar aan de Rijks Universiteit Utrecht. LANDARBELDERSWET. Bij Kon. besluit van 15 Mei is aan de ge meente Andijk een voorschot verleend ui 's rijks kas tot een maximum van 6250, ter uitbetaling van het door twee landarbeiders benocdigd bedrag voor de verkrijging van een plaatsje; aan de gemeente Beemster een voorschot tot een maximum van 1700, ter uitbetaling van het door een landarbeider benoodigd be drag voor de verkrijging van een plaatsje. AFLOSSING VAN TUI'NDERSCREDIET. Naar het Alg. Nederl. Land'bouwblad ver- neemh is wederom door Gedeputeerde Staten van Noord-Holland een onderzoek ingestelc naar de mogelijkheid van geheele of gedeelte- lijke aflossing van het onder provindale ga- rantie verstrekt tuinderscredfeit. Hoewel de uitkomsten van den tuinbouw niet slecht zijr. te noraen, zal toch nog een belangrijk dee van dti crediet ook dit jaar ooafgelost moeten blijven. Verwacht woidt, dat aan een betrek- kelij-k groot aantal voorschotnemers nogmaals verlenging van den aflossingstermijn zal wor den toegestaan. GRUWELIJKE DIERENMISHANDE- LING. De politie te Arnemuiden heeft proces-ver- baal opgemaakt tegen een aldaar woonachtige vrouw, die zich aan een gruwelijke dieren- mishandeling zou hebben schuldig gemaakt. Zij had n.l. een hond, die zij kwijt wilde zijn. Inplaats nu van het dier weg te geven of het door een veearts te doen afmaken, heeft zij het dier in een hondenhok opgesloten en het met kokend water overgoten, vervolgens met een hakmts bewerk, waardoor het dier een ern- stige wond aan den poot bekwam, waarna zij het hondenhok dichtspijkerde, met de bedoe- ling om het beest te laten verhoogeren. Een juurman, die op het gehuil van den hond af- kwam, heeft dit laatste even wel weten te voorkomen. Toen men het hondenhok open- maakte bleek een met steenen bezwaarde zak om den nek van het dier te zijn gebocden, om te voorkomen dat het wegliep. MOLEN5. Men schrifft uit Oudkarspel aan die N. Rott Crt.: De groote polder Geestmerambacht Oos- terdijk en Molengeerzen, die een groot deel van 't Noorderkwartier omvat, heeft na een proeftijd van twee jaar besloten, alle nog in den polder staande watermolens buiten wor king te stellen. In deze twee jaar acht men let bewijs geleverd, dat de watermgehine het werk goed' af km Er is over het lot der mo- lens nog niet beslisit, all lijkt het wel in de bedoeling te liggen, tot slooping over te gam. Er waren tot v6or twee jaar vijf molens in unctie. Ook in 1913 was reeds met het ne men van een proef begonnen, doch deze moest door den oorlog worden afgebroken. KORTE BERICHTEN. Woensdag is te Zwolle een bultenge- wene vergadering van de Overijsselsche Landbouwmaatschappij gehouden. Gistermorgen is de 69-jarige C v. D. in zijn woning aan de Josephstraat te Rotter dam van de trap gevallen. Hij brak een paar ribben en kreeg enkele kneuzingen. Hij is in het ziekenhuis aan den Coolsingel ter verple- ging opgenomen. Gisteravond is hij aan de bekomen verwondingen overleden. Provinciaal mVuwsi UIT WARMENHUIZEN. De vorige week vergaderde de tuinbouwver- eeniging ,.De Noord" in het cafe van den heer Wester. Wegens huiselijke omstandigheden in het gezin van den heer Slot, leidde de heer W. Gutker de vergadering en sprak den wensch uit, dat de ziekte van den zoon van den heer Slot een goede wending moge ne men. Spr. drukt zijn leedwezen tevens er over uit, dat zoo weinig leden zijn opgekomen, het- geen getuigd van weinig belangstelling in het vereenigingsleven, te meer daar verschil- lende besluiten en voorstellen voor de alge- meene vergadering der C. V. V. De notulen worden vervolgens voorgelezen en goedge- keurd Medegedeeld werd, dat bij de vereeniging een boekje is ingekomen, samengesteld door dsn heer P. Glas. tuiabouwonderwiizer te Zuidscharwoude, over de aangifte, betreffen de de Rijksinkomstenbelasting en waarin in lich'tingen worden verstrekt over het vaststel len van het inkomen. Uitgave drukkerij Bou ma- te Zuidscharwoude, waar de boekjes voor /0.35 verkrijgbaar zijn. Tevens kan worden medegedeeld, dat deze boekjes verkrijgbaar zijn bij den boekhandel K- Faber alhier. Tot lid van de commissie voor het nazien der rekening der C. V. V. werd aangewezen de heer C. Tesselaar Gz. Thans komt in bespreking de beschrijvings brief voor de algemeene vergadering der Wat de uitkeei"ing betreft ad 1 aan de aangesloten vereenigingen per lid door het C. V. V. wordt uit de vergadering opgemerk of het niet beter zou zijn, dit bedrag te stor ten in het fonds voor uitbreiding der veiling E)e Voorzitter merkt op, dat niet alle vereeni gingen zoo financieel krachtig er voor staan als „de Noord" en verwacht dat niet alle ver eenigingen hiervoor zullen zijn, waarna het voorstel werd ingetrokken. De verdere punten van de agenda lokten geen bespreking uit. Wat betreft de pogingen om de laadplaats bij het spoor uit te breiden deelt de heer P. Klant mede eene bespreking gehad te hebben met 2 ingenieurs en maakte de spreker uit het gesprek op, dat deze heerer. er van overtuigd waren, dat uitbreiding noo dig was. lets definitiefs kon niet worden me degedeeld. Bij de rondvraag deelt de heer Donia mede, dat hij de leden opmerkzaam wilde maken op het bestaan van een tuin bouweursus alhier en achtte het zeer wen schelijk, dat de aankomende tuinbouwers op, de hoogte raakien met de elementaire begrip pen in den tuinbouw en wekte de leden op propaganda te willen maken, dat deze cursus door een groot aantal jonge lieden wordt be zocht. De Voorzitter achtte het ook zeer wen schelijk, dat alle zeilen bij de mast werden gezet om zooveel mogelijk propaganda te maken, daar theorie en praktijk ook in den tuinbouw samen dienen te gaan. De heer Mink vestigde de aandacht der vereeniging er op, dat binnen kort een zang concours alhier wordt gehouden en zou het zeer op prijs stellen dat ook door de vereeni ging e,n medaille of' lauwertak beschikbaar werd gesteld. Algemeen werd goedgevonden hiervoor een bedrag van /15.— beschikbaar te stellen. Hierna sloot de Voorzitter de ver gadering. De voorbereiding voor het concours dei N. H. Zangersbond alhier te houden op 27 Juni en 4 Juli zijn reeds flink gevorderd. De burgerij heeft zeer ruim geteekend op het gar an tie-fonds en er zijn" reeds eenige eereteekenen toegezegd; enkele vereenigingen en particulieren zullen nog worden aange- zocht om een bedrag voor dit doel beschik baar te willen stellen. Het Hoofdbestuur benoemde in de Jury de heeren Sam Vlessing, W. Hesse en M. c. v.d Rovaart. Op 27 Juni, den eersten dag van het con cours, zal gezongen worden door: de zang- vereenigingen in de 3e afdeeling B, in de 2e afdeeling en een Vrouwenkoor. Den 4den Juli, den 2den dag van het Con cours, zullen zingen: 3e afdeeling A, le af deeling gemengde koren, een vrouwenkoor en le afdeeling mannenkoor. Beide dagen zullen de koren, die een eer sten orijs behalen aan den eerewedstrijd deel nemen Het ligt in de bedoeling, dat den eersten dag na afloop van het concours een gemas- kerd bal zal worden gehouden, terwiil de laat ste dag met een bal champetre zal worden gesloten. - De dienstplichtingen van de lichtingen 1914 en 1917 zijn gehouden om op 30 Juni a.s n.m. 2 uur te Alkmaar in het gebouw Ko- renbeurs aan het Luttik-Oudorp aan het jaar- lijksche onderzoek deel te nemen. UIT EGMOND AAN DEN HOEF. Zondiag 23 Mei zal in plaats vaa om \0 uur om Half elf dienst zijn. Tweedfen Pinkster dag eveneens dienst we gens herstel van de kerk te Egmond-Binnen. In het vervolg zullen alle diensten om half elf beginnen (nieuwe tijd). UIT BERGEN. Donderdagmiddag tegen 2 uur is de auto van Glas de Jong, uit Schoorl, die voor een andere auto moest uitwijken, in de Kerkstraat alhier op minder zachte wijze in aanraking gekomen met een zonnescherm van den win- cel van Gebrs. Hoogvorst. Het scherm werd grootendeels vemield. De schade zal, naar wij vememen, op minnelijke \yijze wor den geregeld en afgedaan. UIT HEEMSKERK. Van de beschrijvingsbrief der a.s. Alge meene Vergaderipg maakte de bouwplannen van het eerlang te stichten Centraal bloem- irollenbeursgebouw het voornaamste punt der besprekingen uit van de op Woensdagavond gehouden ledenbijeenkomst onzer afdeeling voor Bloembollencultuur uit. Reeds in de vorige bijeenkomst bepleitte men Haarlem als plaats der vestiging, waar om den afgevaardigde vrij mandaat werd me de gegeven. Omtrent grootsche plannen van Alkmaar om het volgende jaar een tentoonstelling van !>loeiende bolgewassen te houden had de voor zitter onzer afdeeling een aanbieding om zit- ting te nemen in het beoordeelingscomite c oor drukke bezigheden afgeslagen en zal loogstwaarschijnlijk deze fundie door den secretaris worden aanvaardt. Wij hebben onlangs melding gemaakt cat dit jaar ten onzent 4 paren hun gouden luwelijksfeest zouden vieren. Behalve de echtelieden J de Rode en Marg. Duin, zullen nog G. Henneman, J. Bakker en Zwarte Bank Beentjes met hunne echtgenoo- ten dit feit gedenken. UIT WINKEL. De beer J. van Zoonen Dz., ambtenaar ter secretarie dezer gemeente, slaagde voor het schriftelijk gedeelte van het te Haarlem louden examen gemeente-administratie. UIT STOMPETOREN. Al geruimen tijd was d)e luidklok in den rerktoreu alhier in zoodanigen staat, dat zij niet meer gebruikt kon worden en herstelling noodig was. Na lang wikken en wegen beslo ten heeren kerkvoogden, dat de k!ok uit den toren zou worden genomen, om van het me- taal een nieuwe te gieten. Dit werk werd op- gedragen aan de bekende firma Gebrs. van 13erge nte Midwo'.da (Gr.), die Dinsdagmor- gcu met het werk begou. Aan de westzijde ge- werd een groot gat gemaakt, waardoor de luidklok naar beneden moest vallen. Met veei overleg werd hierbij te werk gegaan, zoodat geen enkel ongeluk plaats had en de klok m aen namiddag op den grond terecht kwam. Vele belangstellenden waren hiervan getui- ge en konden zich overtuigen, dat reparatie niet uitgesteld mocht worden. Aau den bui- tenkant kwamen eenige woorden voor, waar- uit bleek, dat de klok in 1604 te Alkmaar was gegoten; ook het wapen van Alkmaar kwatu er op voor. Het gewicht bedroeg 1573 Kg. Het viel niet gemakkelijk, de luidklok te verplaatsen en voor het vervoer naar Mid- wolda in ?tukken te slaan, doch met eenige werktuigen en geassisteerd door de heeren Ackermann gelukte dit toch en kon alles naar Alkmaar gebrachit worden, om verder per spoor te worden verzonden. Naar wij vernamen, zal de nieuwe klok even zwaar worden als de oude en zullen er ongeveer twee maanden verloopen eer men met het werk gereed is. De heer D. Buisman, thans werkzaam als eerste kaasmaker aan de zuiveifabriek „Neerlandia" afhierj is met ingang van 15 Juni e.k. benoemd tot chef-kaasmaker aan de zuiveifabriek „West-Frieslaipd" te Lutjewin- kel. Trekking van Donderdag 20 Mei. 5de klasse 4de lijst. I Prijzen van 70, 311 396 859 921 1113 1251 1374 1787 1815 1932 1946 2074 2298 2389 2409 2584 2598 2700 2897 3158 3431 3702 3795 4186 4280 4331 4651 4665 4684 4909 5110 5112 5114 5406 5740 5762 5800 5814 5854 5992 6012 6072 6146 6172 6256 6287 6761 6933 6969 7014 7140 7161 7165 7396 7408 7477 7695 7793 8183 8295 8304 83^5 8522 8801 8804 8877 9254 9309 9371 9526 9649 9804 9811 10057 10227 10237 10409 10426 10676 10718 10837 10909 11065 11070 11263 11409 11501 11529 11878 11881 11994 12059 12098 12224 12252 12303 12390 12416 12444 12539 12640 12692 12765 12911 13013 13255 13265 13343 13353 13436 13473 13479 13508 13744 13995 14146 14189 14220 14300 14592 14732 14847 14856 14887 14896 14915 15013 15236 15360 15491 15512 15560 15839 15885 16050 16080 16110 16205 16374 16814 16981 17235 17451 17792 18021 18032 18293 18312 18877 19186 19203 19313 19449 19525 19594 19651 19878 19924 19930 20192 20309 20495 2067 20924 20973 - N ie ten. 9 83 131 133 140 160 162 254 261 286 402 427 448 454 475 522 523 575 582 629 634 643 649 706 714 803 815 889 940 972 1032 1129 1136 1145 1182 1314 1362 1478 1490 1492 1575 1585 1604 1682 1736 1750 1778 1884 1943 1989 2028 2097 2200 2271 2361 2372 2477 2484 2493 2564 2572 2585 2591 2663 2667 2703 2713 2764 2797 2893 2925 2972 3062 3132 3177 3190 3290 3337 3422 3456 3494 3543 3572 3600 3605 3638 3643 3700 3737 3882 3895 3915 3923 3937 3990 4065 4084 4094 4098 4181 4258 4315 4316 4318 4335 4364 4370 4392 4408 4431 4453 4475 4497 4499 4536 4545 4624 4631 4662 4670 4703 4721 4768 4838 4951 4965 4972 4975 5077 5113 5134 5154 5173 5193 5197 5226 5347 5361 5368 5382 5398 5423 5462 5464 5489 5511 5542 5612 5660 5675 5687 5692 5696 5701 5707 5710 5795 5826 5847 5901 5902 5973 6023 6088 6141 6142 6246 6284 6299 6412 6475 6507 6520 6765 6793 6825 6863 6977 7007 7008 7069 7101 7224 7265 7302 7315 7352 7374 7523 7555 7562 7567 7685 7740 7768 7787 7789 7815 7832 7867 7870 7888 7926 7953 7998 8025 8055 8606 8115 8198 8203 8205 8257 8265 8286 S342 8424 8430 8493 8539 8591 8669 8693 8695 8755 8756 8884 8901 8923 8944 8964 9043 9116 9143 9379 9456 9491 9501 9508 9517 9595 9600 9604 9640 9691 9769 9778 9795 9815 9827 9844 9899 9900 9906 10063 10069 10074 100S7 10140 10202 10222 10226 10247 10362 10363 10372 10402 10517 10529 10562 10567 10668 10683 10728 10753 10804 10882 10884 10897 10956 10983 10990 11015 11095 11152 11302 11312 11359 11417 11431 11465 11481 11495 11515 11557 11595 11638 11707 11743 11800 11852 12013 12084 12085 12103 12158 12204 12246 12311 12325 12434 12454 12521 12589 12603 12618 12626 12697 12704 12768 12907 12939 12975 12977 13010 13067 13096 13100 13103 13146 13179 13201 12170 13294 13350 13389 13409 13432 13433 13494 13511 13579 13611 13640 13650 13670 13672 13701 13729 13749 13792 13828 13847 13966 13967 13969 13985 14002 14023 14116 14126 14143 14224 14233 14310 14404 14409 14523 14550 14578 14587 14701 14704 14782 14807 14858 14862 14909 14912 14935 14936 14981 14999 15071 15077 15201 15205 15220 15240 15287 15300 15330 15373 15377 15430 15484 15488 15490 15564 15601 15707 15729 15768 15780 15853 15857 15866 15867 15873 15938 15993 16107 16145 16162 16276 16324 16343 16372 16383 16407 16413 16442 .16463 16557 16559 16582 16616 16708 16714 16765 16779 16872 16887 16935 16984 17008 17082 17170 12177 17228 17248 17381 17388 17457 17536 17618 17627 17735 17765 17766 17787 17832 17873 17910 17928 17949 18054 18089 18123 18127 18131 18134 18139 18172 18268 18339 18431 18500 18514 18519 18523 18664 18711 18715 18721 18850 1S879 19032 19093 19131 19173 19206 19245 19263 19307 19372 19384 19396 19418 19458 19489 19513 19534 19690 19727 19730 19733 19760 19850 19866 20141 20263 20277 20334 20338 20373 20385 20409 20465 20472 20493 20521 20659 20310 20865 20SSQ 209O1 20939 2095S 20982 w'

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 6