I Kadlo-Hoekfe. i L. PAANKENBER6, Alkmaar Noodlottige brand te Oudehaske. -I £12 - ikmderdag 27 Mei. Hitversum, 1050 M. 12.— en 7.— Politie- berichten. 3.304.30 Uurtje voor wees- en ziekenhuizen, door Mevr. Ant. v. Dijk. 6.30— 7-Fransche les, voor beginners, door den heer Ch. Miche. 7.Aansluiting van den Stadsschouwburg te Amsterdam. „De Wag- nervereeniging". „Don Juan", opera in 2 be- drijven van Lorenzo da Ponte. Muziek van Mozart. Rolverdeeling: Don Juan (een jon- ge, zeer lichtzinnige ridder), G. Schutzen- dorf. Donna Anna (Verloofde van Don Ok- tavio), F. Leider. De commandeur, List. Don na 'Elvira (voorname dame uit Burgos, Don Juan's verlaten echtgenoote), E. Oms' Don Oktavio, C. Efb. Leporello, B. Sterneck. Mas- setto (Bruidegom van Zerlina), Kandio. Zer- •lina (Boerin), M. Ivogiin. Het stuk speelt in een stad in Spanje. Dirigent: Dr. Karl Muck Regie: Dr. Fr. L. Horth. Orkest van het concertgebouw. Koor van de leden van het Amsterdamsch Toonkunstkoor. In de Pauze. Persberichten en kamermuziek-ensemble, sa- mengesteld uit leden van het H. D. O.-orkest Daventry, 1600 M. 11.20—1.20 Concert door het radiokwartet. 1.202.20 Tijdsein, jramofoonmuziek. 3.35 Schoollezing: Sha- :espeare's Heroines, Ophelia and Desdemo- na. 4.20 Tijdsein. Lezing: Points about mi niatures. 4 35 Trocadero-theemuziek. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 6.55 Land- bouwbulletin. 7.20 Tijdsein Big Ben, weerbe ncht, nieuws. Lezing: Motorists and pe destrians. 7.45 Pianosonates van Mozart. 8.Causerie. 8.20 „ln a Persian Garden". 9.50 Weerbericht, nieuws. Lezing: Anglo- American Friendship. 10.20 Het Southern trio. Muziek en zang. 10.5012.20 Dans muziek van het Savoyhotel. Parijs „Radio-Paris," 1750 M. 12.50 Con cert Lucien Paris (piano, viool, cello). 5.05 Klassiek uur. 8.20 Esperanto en boekhoud- •les. 8.50 Concert Konigswusterhausen, 1300 M. 8.50 Ka mermuziek van Brahms do6r het Havemann- kwartet (2 violen, viola en cello) R. Schmidt, »iano. 9.50 Concert. V. Antonescu, Anto- janjo. K. Rogozinsky, bandonion. Het Inter nationale Joegoslavische Tamburiza-kapel 10.5012.20 Dansmuziek. Brussel 486 M. en Antwerpen 265 M. 5.20 Kindermatinee. 8.20 Concert. Miss May Linnett, sopraan. 9.30 Dansmuziek, tot 10 20 Antwerpen om 9.20 Vlaamsche lezing. MOnster, 410 M. 10.20 en 11.20. Lezin- gen. 1.352.50 Vroolijk orkestconcert. 3.50 spel in 3 acten. 10.05 Lezing „Der Vogel in der Gefangenschaft". 10.35—11.05 Radio- praatje. MOORD. Maandagavand halftien is de 37-jarige Ja cob Vos te Veen, bij Heusdten, v6or zijn wo ning door een revolvexschot in de borst ge- dood. De vermoedelijke dader, zekere M. K. al- daar, is gearresteerd en gevankelijk naar Den Bosch overgebracht. Tusschen den dader en den vermoorde moet een oude veete hebben bestaan. HET AUTO-ONGELUK IN BELGIe. Het Hdbl. meldt: Aangaande het auto-ongeluk bij Charleroi, waarbij een Amsterdammer om het leven is gekomen, vernemen wij nader, dat het slacht- offer is de heer Karel Siegmund Schutte. (In het vorige bericht was de naam niet volle- dig vermeld). De heer Schutte, die 61 jaar oud was, was commissionnair in effecten en een bekend fi- guur op de Amsterdamsche beurs. De heer J. Hagedoorn, die 00k emstig gewond is, is een neef van den heer Schutte. De heer E. Velt- man is lid van de firma Veltman en Meijer. SPOORWEGONGELUK BIJ WOUW. Gistermiddag te ongeveer kwart voor drie is nabij den overweg op den weg Wouw-Pin- dorp van de lijn Bergen-op-ZoomRoosen- daal de sheltrein No. 18 VlissingenAmster dam, welke te Roosendaal te 2 u. 39 aankomt. ontspoord. Vermoedelijk is de oorzaak, dat door de droogte de biels zijn gaan werken en zoo de rails zijn losgeraakt. De vijf achterste wagons liepen uit het spoor en de laatste, die een heel stuk rails meenam en op de voor- laatste wagon liep, kantelde. Aanvankelijk liet het ongeluk zdch zeer ernstig aanzien, vooral 00k doordat een der gasreservoirs ji brand raakte. Men seinde onmiddellijk om hulp naar het station Roosendaal, vanwaar een trein met hulpmateriaal vertrok. Eveneens werden de doktoren van Wouw en Roosendaal naar de plaats der ontsporing gebracht. Het bleek echter dat, ondanks de groote materiee- le schade, het ongeluk vrij goed is afgeloo- pen. Tamelijk ernstig gewond zijn een viertal reizigers, n.l. het echtpaar Veenstra, uit Arn- hem, en de heeren A. Polderman, uit Den Haag en Van Leeuwen, uit Dordrecht Ver- schillende reizigers waren licht gewond. De lijn is over een lengte van ca 170 meter vemield. Men begon direct dezen weg te her- stellen. Het verkeer wordt over een spoor ge handhaafd. Men hoopte vanmorgen vroeg de andere lijn weer vrij gemaakt te hebben. MALVERSATIES. De justitie te Arnhem heeft Vrijdag den geheelen dag ten gemeentehuize van Wehl vertoefd. in verband met loopende geruchten van malversaties. Eenige boeken zijn in be- slag genomen. Omtrent de geplee nader vernomen, dat deze aan't licht zijn ge- trent de gepleegde malversaties wordt komen bij het onderzoek in de zaak van den ontslagen ambtenaar ter secretarie T., die zich ter zake van verduistering in het huis van bewaring te Arnhem bevindt. Thans zijn onregelmatigheden gebleken in het beheer van de gemeentelijke Spaar- en Voorschotbank die onder toezicht van B. en W. wordt bestuurd door den gemeente-secre- taris. In 1923 vervoegde zich ten kantore der bank mej. te B om een bedrag te innen op het spaarbankboekje van haar overleden vader, den oud-wethouder W. In plaats van het ge- vraagde te verstrekken, heeft de secretaris toen het geheele restant op het boekje, circa 1800 gulden, afgeschreven, met de boodschap dat het tegoed foutief was en zij krachtens de boeken der bank niets meer had te vorderen Mej. te B. heeft wel den burgemeester het ge- hpurde medegedeeld, maar er verder geen werk van gemaakt, omdat tegen „de groote heeren" toch niet te vechten viel. Ze be- schouwde het geld als verloren De burge meester had destijds gezegd, bij gelegenheid de zaak wel eens te zullen onderzoeken De justitie heeft thans een uitgebreid on derzoek ingesteld of nog meer verduisterin- gen hebben plaats gehad. Deswege zijn de boeken der bank in beslag genomen. Krachtens de bepalingen der bank is de ge- meente Wehl verantwoordehjk voor de inleg- gelden der spaarders en dus straks 00k voor het nog niet vastgesteld tekort. INLIJVING. In het tijdvak van 1 tot 5 Juli a.s. zullen uit de provincie Noord-Holland de voorge- oefende dienstplichtigen der hchting 1926 worden ingelijfd. KINDERMOORD? De Haagsche politie stelt een onderzoek in naar een geval van vermoedelijken kinder- moord, die op den lsten Pinksterdag zou hebben plaats gehad. Een ongeveer 36-jarige vrouw, samenwenende met zekeren S., in een perceel aan de Laan, is bevallen van een kind, dat eenigen tijd daarna door den geneesfcun- digen dienst dood in een emmer water is gevonden. Het vermoeden bestaat, dat het kind gen natuurlijken dood is gestorven, maar door geweld om het leven is gebracht. Hoewel beid'e personen ontkennen, het kind van het leven te hebben beroofdi, heeft de po litie termen aanwezig geacht om den man te arresteeren. De vrouw is naar de ziekenin- r Hiring aan den Tapijtweg gebracht. HET OPTREDEN VAN EEN SERGEANT DER POLITIETROEPEN. Naar de Tel. verneemt, is omtrent het op- treden van den sergeantder politietroepen T., die de vorige week te Heer.'en zekeren J H. met een karabijnschot levensgevaarlijk ver- wondde, toen deze als passagier met een auto niet direct op bevel van den sergeant wilde stoppen, door den inspecteur der mare- chaussee een gestreng onderzoek ingesteld. WAT EEN WEGMISBRUIKER VEROORZAAKTE. Te kwart over een is gisternacht op den Coolsingel te Rotterdam een tragisch onge- val gebeurd. De 71-jarige J. Klaverdijk, ver- pleegde uit het Tehuis voor Ouden van Da- gen, is door een auto van de „Nieuwe Rot- terdamsche Courant" overreden en aan de gevolgen overleden. De auto die met flinke vaart uit de richting Kruiskade kwam reed ter hoogte van het postkantoor op de tram- baan tusschen de vluchtheuvels door en heeft daar het slachtoffer, dat voor den auto de tramrails wilde oversteken, overreden. De chauffeur is na het gebeurde doorgere- den. Volgens getuigen heeft hij geen signalen gegeven. Later in den nacht is de chauffeur, de 42-jarige B. O. uit de Boomgaardstraat in de garage aan vorengenoemde straat ge arresteerd. Er is procesverbaal tegen hem opgemaakt wegens het veroorzaken van dood door schuld. De auto is in beslag genomen. KORTE BERICHTEN. Het'biina twee jarige dochtertje van den veehouder C. v. d. K. te Reeuwijik is te water geraakt en verdronken. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 26 Mei. Aangevoerd* 344 vette kalveren, le kw. 0.88 tot 0.98, 2t kw. 0,74 tot 0,88, 3e kw. 0,60 tot 0.74 per Kg. levend gewicht, 100 nuchtere kalve ren 10 tot 16 per stuk, 530 varkens, Holl, le kw. 1.02 tot 1.03, id. 2e kw. 1 tot 1.02, vette varkens 0.96 tot 0.98 per Kg. slachtgewicht. STAATSLOTERIJ. Hoofdprijzen. Trekking van heden. Ns. 515, 2636, 17254, 20597 en 20806 f 1000. Ns. 5851, 9351 en 11583 400. Ns. 1834, 7552, 7684, 19378 en 20985 200. Ns. 1021, 1252, 3067, 3723, 5731, 6396, 6626, 9689, 10330, 10678, 11468, 13515, 14860 en 16119 100. Telegrammen van heden. Oedeeltelijk geeorrigeerd. EERSTE KAMER. 'S GRAVENHAGE, 26 Mei. Aan de orde is de voortzetting van de behandeling der administratiebegreoting. E>e heer De Savornin Lohman bespreekt de administratieve rechterlijke contrdle over de Kroon en Ged. Staten, lagere besturen en de onrechtmatige overheidsdaad. Spre- ker vraagt een wettelijke regeling, waarbij, in verband met een arrest van den Hoogen Raad van 20 November 1924 den staat meer zelfstandigheid wordt gewaarborgd Minister Donner ontkent tegenover den heer Hermans dat ons strafstelsel aehter- lijk zou zijn. Een wettelijke regeling aan de materie door De Savornin Lohman bedoeld is te moeilijk. Aan afscheiding tusschen politie- ke en andere gevangenen is de grondslag ontnomen door afschaffing van de onter- ende straffen. De heer Polak wenscht eveneens een wettelijke regeling ten aanzien van de be handeling van politieke gevangenen en wijst er op, dat 00k in Duitechland en En gland zulk een regeling bestaat. Aan de orde is de begrooting van Bin- nenlandsche Zaken en Landbouw. De heer Polak wijst op de vernieling aan natuur- schoon in het Gooi en vraagt een uitbrei- dingsplan en vereeniging voor alle Gooi- sche gemeenten. Spreker vraagt voor vol- gende jaren invoering van den zomertijd met de andere Europeesche landen. cn slotte viaagt hij afschaffing van het ge- bruik van den hond als trekdier. De heer Hermans bepleit meer steun aan de gementen voor werkv rschaffing. De heer Smeenge bespreekt den toestand in de veenkolonien. TWEEDE KAMER. 's-ORAVENHAGE, 26 Mei. Zondcr hoofdelijke stemming is aangenomen een reeks kleinere wetsontwerpen, 0. a. her verdragsontwerp inzake oeteugeling van de verspreiding van ontuchtige uitgaven, wijziging van het ontwerp Volkenbonds- verdrag 6e ziking, wijziging M. O.-wct en een wetsontwerp tot overschrijding van belastingtermijnen. Op verzoek van de regeering is het wetsontwerp tot wijziging van de Land- bouwwet van de agenda afgevoerd. Aan de orde is de interpellate De Vries-Bruins Kastpapier, Kastranden, Punaises. Uiterst billijke prijzen. over de bevoegdheid van de uitoefening van de tnadheelkunde. Mevrouw De Vries- Bruins zegt, dat er in plaats van plus mi nus 20, zooals bij de debatten over het ontwerp is verklaard, wel 160 vergunnin- gen weldra zullen zijn uitgereikt, zelfs aan personen van 25 jaar, in strijd met den eisch der wet en tot schade van de volks gezondheid. Vier kinder en verbrarul. HEERENVEEN, 26 Mei. In den afge- loopen nacht heeft te Oudehaske nabij Hee- renveen in de woning van den arbeider Haisma een brand gewoed, die zeer nood lottige gevolgen heeft gehad. Het gezin van den arbeider bestond uit man, vrouw en acht kinderen. Een zoontje van 9 jaar wekte in den nacht de ouders met het geroep „Brand!" De woning stond toen al zoo goed als ge- heel in lichte laaie. Vijf kinderen sliepen boven en van hen kon slechts een gered worden. De vier an- deren, respectievelijk 10, 6, 5 en 3 jaar oud, zijn jamxiierlijk in de vlammen omgekomen. De man, de vrouw en de overigc kinde ren konden met moeite worden gered. Uit Oudehaske wordt nog nader geseind: De brand in de woning van den arbeider J. Haisma heeft in de gemeente Hasker- land, waaronder Oudehaske ressorteert, groote ontroering verwekt. De woning stond aan den grintweg tusschen Joure en Heerenveen. Omstreeks een uur heden- nacht werd een der vijf kinderen, die op de zolderverdieping van het kleine huisje slie pen, wakker. Het jongetje bemerkte dat er brand wai en ging langs de ladder, die de verbinding vormt tusschen de kamer en den zolder, naar beneden om zijn ouders te waarschuwen. Toen deze wakker werden, had het vuur, dat ontstaan was in de uitge- bouwde keuken, reeds zoo'n omvang aan genomen, dat het niet meer mogelijk was langs de ladder weer naar boven te komen om de andere kinderen, die resp. tien, zes, vijf en drie jaren,oud waren, te redden Evenmin was het mogelijk langs de deur naar buiten te komen. Door het venster moesten de drie kinderen, die beneden slie- jen en het jongetje dat zijn ouders gewekt had, naar buiten worden gebracht en langs denzelfden weg konden de ouders zich red- ren. Het vuur greep snel om zich heen en toen na korten tijd de brandspuit van Oude haske, die inmiddels door buren' was ge- haald, ter plaatse was verschenen, was er van blusschen van den brand en nog min der van redden der kinderen, meer sprake. De vier kinderen die op den zolder sliepen, waren vermoedelijk reeds door den rook ge- stikt, voordat de vlammen de zolderverdie ping bereikt hadden. Het geheele huisje, dat slechts bestaat uit een groote kamer, de uitgebouwde keu ken en de met riet en pannen afgedekte zol derverdieping, werd door den brand ver- woest. Aan beide zijden van het huis staan op ongeveer een meter afstand ongeveer ge- lijke woningen. Dank zij de windstilte kon den deze behouden blijven. Hedennjorgen hebben de burgemeester van Haskerland, jhr. P. B. J. Vegelin van Claerbergen, en de inspecteur van politie een bezoek aan Oudehaske en aan de plaats des onheils gebracht. De arbeider Haisma, zijn vrouw en de vier geredde kinderen zijn voorloopig bij buren onder dak gebracht. Toen Haisma en zijn vrouw en vier kin deren zich door het stukgeslagen raam naar buiten hadden begeven, heeft de man nog een poging gedaan de kinderen, die op den zolder sliepen, te redden. Langs een ladder klom hij langs den zijkant van de woning naar het dakraam, dat hij open sloeg. Door dSt raam wilde hij zich naar binnen begeven, doch tengevolge van den rook was dat niet meer mogelijl.. De kin deren waren toen vermoedelijk reedA ge- stikt. Haisma en zijn vrouw hadden acht kin deren, vijf meisjes en drie jongnes. De oudste was tien jaar, de jongste negen maanden. Omgekomen zijn de drie meisjes Klaske, 10 jaar; Lamkje, 6 jaar; en Jen- ke, 4 jaar en het 3-jarige jongeutje Mar ten. De verkoolde Hjkjes der kinderen zijn hedenmorgen onder de puinhoopen van- daan gehaald. DE INBRAAK TE TILBURG. GRAVE, 26 Mei. Vannacht is een In het bosch ronazwervend persoon, die gewa- pend was met inbrekerswerktuigen en een revolver, door den veldwachter van Gassel gearresteerd en gevankelijk overge bracht naar Tilburg. Vermoedelijk heeft men hier een der drie daders van de in- braak te Tilburg, waarbij op de politie ge- schoten is, gevat. DE MAN MET VIJFTIG VROUWEN. NEW-YORK, 26 Mei. De „Masler Sheik" van Amerika, die in de afgeloopen twee jaren niet minder dan 50 rijke vrou- wen in even zooveel steden trouwde, is te Philadelphia gearresteerd. Hij stelde zich steeds met een anderen nam en ander be- roep voor en slaagde er zoo in steeds cp- nieuw te trouwen, om zich dan van de ju- weelcn zijner slachtofers meester te maken. CORRESPONDENCE. Eenige omwoners van den Waagtoren. Wanneer U'w naam aan de Redactie niet bekend is, kan Uw stuk niet WQrden opgeno- men. Red, Alkm. Crt. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: Henricus BernardUs Josephus Caarls en Alida Margaretha Wagemaker, GEBOREN: Ida, d. van Luigi Cristofoli en Letizia Feli- cita Cristofoli. Maria Johanna, d. van Si mon Joseph Blankendaal en Tecla Albers. OVERLEDEN Dieuwke Fopma, wed. van Petrus Adria- nus van der Poll, 72 jaar. Greta Schaats- bergen, 1 maand. Cornelia Adolfina Mtl- chior, wed. van Qaltjo Derk Geertsema, 83 jaar. Cornelia Koopman. wed. van Roelof van de Pol 85 jat? Stadsttieiiws DE WERKZAAMHEDEN HERVAT. De Burgemeester heeft heden zijne ambts- bezigheden ten Stadhuize hervat, AANBESTEDING. Door dijkgraaf en hoogheemraden van Noordhollands Noorderkwartier werd he den in het Gemeenlandshuis aanbesteed het verrichten van onderhoudswerken en ver- nieuwingen aan de Zuiderzeedijken met hun vooroeverwerken in twee perceelen. Voor bestek 30 werd in massa als volgt ingeschreven I<. Ooms, Scharwoude, 16640; J. W. Roe- lofs, Papendrecht, 20480; P. Smit. Alk maar, 1 16840. Voor bestek 28 waren de volgende biljet- ten ingekomen: J. Hille, Ursem, 1700; J. Ooms, Grost- huizen, 1728; K. Ooms, Scharwoude, 1810; P. de Lange, Spanbroek, 189L- De gunningen werden aangehouden. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen te 9.31 uur licht op. Voor rij- en andere voertuigen een half uur later. DENK OM DE RIJWIELPLAATJES. Gistermiddag hadden de commiezen van 's Rijks Directe Belastingen zich bij den overweg aan den Bergerweg opgesteld om vast te stellen of de door de wet voorgeschre- ven rijwielplaatjes wel aan de fietsen beves- tigd" waren. Tegen de wielrijders wier fietsen niet van het bekende plaatje waren voorzien werd pro- ces-verbaal opgemaakt en hen werd daarna gelegenheid gegeven om onder begeleiding van twee commiezen op het belastingkantoor een transactie af te sluiten, waar dan tegen betaling van 3 boete de vervolging kon worden voorkomen. Ook de wielrijders die het plaatje wel in hun zak doch niet aan hun rijwiel hadden kregen geen waarschuwing, doch een proces verbaal en zagen zich ten belastiogkantore met 1 beboet. Voor het publiek, dat nog allesbehalve sympathiek staat tegenover deze onpopulaire Coilijnsche belastingwet, was het vooral on- aangenaam, dat ook zij die door het koopen van een plaatje de rijwielbelasting toch vol- daan hadden, ook nog mee moesten naar het belastingkantoor en daar beboet werden. Wij waren er getuige van, dat een jongen van buiten, die per trein naar Alkmaar was fekomen, aldaar een fiets huurde om naar ergen te rijden, en zijn eigen balasting- plaatje in den zak haa, ook genoodzaakt werd ten belastingkantore de boete te vol- doen. Wij meenden, dat in dit geval wel me! een waarschuwing kon worden volstaan. Wij vernamen, dat de.ambtenaren in het begin van het jaar nog wel eens een waar schuwing gaven, doch thans, nu iedereen kan weten, dat ieder rijwiel, dat op den open- baren weg gebruikt wordt voorzien moet zijn van het plaatje op de door de wet aangege- ven plaats, zich op het standpunt stellen, dat men zonder meer aan de wet heeft te vol- doen. De bedoeling van de wet is juist om be- lasting te heffen zonder kosten van uitvoe- ring. Dit is alleen mogelijk wanneer de con- troleerende ambtenaren bun controle loopen de kunnen uitoefenen, wat niet mogelijk is, waneer de wielrijders hun plaatje in de zak houden. Men heeft dan ook pas aan de wet vol- daan, wanneer men een plaatje heeft ge- kocht en op de voorgeschreven plaats aan de fiets bevestigd. Het publiek dat meent vrij uit te gaan als men het plaatje maar bij zich draagt, zij dus gewaarschuwd. EEN UITSTAf'JE. Gisteren hebben de jongste klassen van de gymnastiekvereeniging Kracht en Vlugheid weer hun gewoon jaarlijksch uitstapje ge maakt. Dezen keer was IJmuiden't doel van den tocht. Per trein ging het gistermorgen om half negen tot Beverwijk en vandaar werd gewandeld langs de hoogovens naar IJmuiaen. Het dorp werd ddorkruist, de slui- zen en de vischhal bezichtigd, zelfs een tochtje op zee met een stoomboot gemaakt en natuurliik aan het strand gespeela. De kinde-^ ren troften het nog, dat zij 'n groote Oceaan- stoomer zagen uitvaren, de Priuses Juliana, die naar Indie ging Dat dit een groote at- tractie was, is begrijpelijk. Om pirn. 7 uur des avonds arriveerden de kinderen, de meesten wel vermoeid, maar al ien in «i' beste stemming weer te Alkmaai, dankbaar' voor den zeer genotvollen dag. WAT ER VROEGER VAN ONS CARILLON GEZEGD WERD. Toen er sprake van was, dat de heer De- nijn het Alkmaarsche kiokkenspd zou komen bezichtigen, schreef de heer Hofmeester, stads-carilloneur uit Haarlem in de Alkm Courant van 17 September 1915: „Alvoren? den h( 1 Denijn uit te noodigen een carillon- bespeliHg te houden, zou ik willen voorstel- len: laat den heer Denijn verzocht worden 'n rapport te willen uitbrertgen over de Alk maarsche carillons. Men zal dan zeker ver- baasd staan over de erbarmelijke verwaarloo- zing van de beide cnnllons. Kort geleden heb ik raij daarvan nog kunnen overtuigen, toen ik een bespeling door den heer Crefeld heb van 28 Mei 1926. Opgave van Noordbollandscb Landbouwcrediet. Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te Ksers. STAATSLEENINGEN. 6 NederL 1923 Ai i 5 1919 BANK.INSTELLINGEN. Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij. Cert v. 1000 ft Resc. B INDUSTR. OND. BINNENL. Centr. Suiker Aand. Holl. Kunstzijde I Jurgens Gew. Aand.. M A. n B. tt C. Maekubee Nederl. Kunstzijde Philips Gloeilampen Nleuwe INDUSTR. OND. BUITENL. Anaconda Steel commI CULTUUR MAATSCa H. V. A Java Cultuur Cult VorstenL Dito actions t Poerworedjo MIJNBOUW. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Gee. HolL Olie Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Bandar Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Lampong Sum. Rubber Rotterd. Tapanoeli. Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem. Eig. Scheepvaart Unie Stooravaart MiJ. Nederland Paketvaart Oude Boot 4 Holl Stoomboot Niev. Goudriaan Rotterd. Lloyd. SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pref. TABAKKEN. Oostkust Oude DeB Senembab Deli Batavia AMERIKA. Southern Rails I Union Pacific Wabash 103 102 202 163 145 146 118 116 157«A 91V* 907/8 92 V. 1331/a 321 350 341 947/a 122V, 670 3481/, 1721/, 162 107 257 374 1821/, 3981/, 315* 217 239 442 258 1601/4 312 1601/, 278 15'Vl, 461/, 351/, 175 169 2051/, 8S»/4 54 83 142 9»/« 36i/9 1841/, 384 4291/, 395 14916/1. 43»/l, l.m. 1.30 3l.mj.45 il.m. 2.. 91 ,m. 2J5 mv. 15 V, 9V, it; PROLONGATIE vorige koers 2J pCt., heden 3 pCt, WISSELKOERSEN AMSTERDAM Londen Berlijn I Parijs Brussel BazeJ Weenen p. Sch. 100 1 Kopenhagea Stockholm Oslo New* York Italie 12.101/, 59.26 8.24 8.25 48.20 35.20 65.35 66.65 53.77* NIET OFFICIEEL. Vorige koen Koers op heden Off.noteering 12.09* 59.23 8.08 7.82 48.20 35.20 65.30 b6.62* 53.821/, 2.48J-9 9.20 H p 202* 202-1/, 1631/, 163 145J— 1451/, 145*-* 115* 1576/4 158 157* 157./, 92 90V, 92 133 132J—3 133 324 3241/4 352 340 122 669 670.08* 668 668* 348 350 172*/s 172* 1526/4 162«, t 107 375 3971/, 398-9J 398-1/, 397*- 8 812 311-3 311»/4-2 311* 215 215 214-6 238 237-8 238* 237 433-5 260 256 313 310 307* 159-1/, 159 V, 159-60 -M. 46 35 -t- 175 1758/, 1761/, 205 207 208 88* 89 891/, 888/, 55 144 361/4 188 186—7* 3811/, 379-82 380 427* 427* 4261—7 4251/, 396 386 111 150* 426/, 428/, f P I t ^1 1 - 9.60

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 2