Dienstbode, nette Dienstbode. BAKER I net Meisje gevraagd, Wagenmakersleerling. lemand gevraagd Modiste. Advertentien. Voor de huishouding td« bijgewoond lie heb mi] verwonderd, dat de heer Crefeld nog zooveel muziek kon halen uit zoo'n verzameling „oud roest". Dit betreft in hoofdzaak het „handklavier", pedaal en draadgeleidingen. De klokken mogen ook door den tijd geleden hebben, deze zijn door kundige handen weder goed te krijgen. De firma Van Bergen, klokkengieter te Heiliger- lee, is daarvoor een speciaal adres. A1 het andere moet vernkeuwd wordem Het carillon der Orootc kerk heeft klokjes, veel mooier dan de Waag, kldiner maar iijner. Ook dit heeft erbarmelijk geleden, zelfs zoo, dat bijna niemand weet dat er vroeger jaren ook op gebeierd kon worden. Ook dit is herstelbaar en wat zou het een voorrecht zijn wanneer Alkmaar zich mocht beroemen op twee goed bespeelbare carillons. De heer Crefeld zou dan wel zorgen dat het muzikale gedeelte tot zijn recht kwam, want dit is wel in goede handen." Wij kunnen hier aan toevoegen, dat vol- gens de Alkmaarsche Courant van 19 Octo ber 1915 Jef Denijn het Alkmaarsche klok- kenspel bekeken heeft. Hlj vond het materiaal wat de klokken betreft van den eersten rang- Eenige minder goede werden afgekeurd. Volgens den heer Denijn verhinderde de cir- kelvorm waarifl ze geplaatst waren om er een zoodanigen beiaard van te maken, dat er uitgehaald kon worden wat er uit te halen ,viel. De cirkelvorm toch geeft een warnet van draden, de verderaf gelegen klokken moe .ten op een overbrengende wijze aangeslagen worden, waardoor de aanslag voor iedere Jdok verschillend moet zijn. Evenwel was volgens dezen deskundige de bestaande toestand zeer belangrijk te verbe- teren. DE ZAAN'LANDiSCHE BANIK. In de aanvraag om surseance van betaling, onlangs door de Zaanlandsche Bank te Krommenie bij de arrondissements Recht- \bank te Haarlem ingediend, deelt de N. V. 'Zaanlandsche Bank, te Krommenie, met bij- kantoren te Alkmaar, Amsterdam, Broek op \(Langendijk, Midden Beemster, Schagen en Zaandam, o.a. mee, dat zij voorziet, dat zij i met beta-len van haar opeischbare schnlden niet zal kunnen voortgaan. Haar kaspositie is bij opvraging door haar crediiteuien van de hun toekomende saldi niet voldoende en ihet liquide maken van haar middelen, ten einde de liquiditeit daarvan gelijken tred te doen houden met de mogelijike opvragingen door crediteuren, levert bezwaar op. Het voor- nitzjdit bestaat, dat de bank bij verieening van surseance van betaling haar bedrijf zal kunnen blijven voortzetten en na verloop van tijd haar schuldeischers zal kunnen bevredi- gen door met hen een bevredigende regeling te tref fen. De bank dient bij haar verzoek om surseance van betaling een staat in, waaruit de aard en het bedrag van haar baten en schnlden blijkt, alsmede bescheiden ter sta ving van op den staat van baten en schnlden voorkomenae posten, beuevens een exemplaar [van haar jaarverslag over het boekjaar 1925. De reditbank heeft tot bewindvoerder be- noemd mr. W. P. Vis te Haarlem en tot des kundige W. A. Hamelberg, accountant te Amsterdam. Schuldeischers en schuldenaars ssullen gehoord worden op 12 Juni a.s. De staat van activa en passiva wijst een nadeelig saldo aan van f 1,356,662. In de aanvraag om surseance van betaling van het Spaarfonds der Zaanlandsche Bank geeft deze bij acte van 28 Juli 1922 opge- richte stichting te kemnen, dat zij voorziet, dat zij met betalen van haar opeischbare schnlden niet zal kunnen voortgaan. Haar kaspositie is bij opvraging door haar credi teuren van de nun toekomende saldi niet vol doende en het liquide maken van haar mid delen, teneinde de liquiditeit daarvan gelijken tred te doen houden met de mogelijke opvra gingen levert bezwaar, daar de N.V. Zaan landsche Bank, bij wie de stichting haar gel den heeft gedeponeerd, vooraamens zijnde surceance van betaling aan te vragen, sedert eenigen tijd haar betafingen heeft opgeschort. Het vooruitzicht bestaat, dat de stichting bij verieening van surseance van betaling haar ibedrijf zal kunnen blijven voortzetten en na verlOop van tijd haar schuldeischers zal kun nen bevredigen of met hen een bevredigende regeling zal kunnen treffen. Uit den overgelegden staat van de baten ien schulden blijkt, dat de stichting op 26 April 1926 bij de Zaanlandsche Bank een tegoed had van 1,372,675, beneveus rente van 1 Januari 1926 af. De arrondissementsrechtbank heeft tot be windvoerder benoemd mr. W. P. Vis, adVo caat en procureur te Haarlem en tot deskun dige W. A. Hamelberg, accountant te Am sterdam. Schuldeischers en schuldenares zul len worden gehoord op 12 Juni a.s. De recapitulatielijst van crediteuren wijst aan, dat zij van de stichting te vorderen heb ben een gezaimenlijk bedrag van 1,372,560. De nog te betalen geraamde rente aan cre diteuren- bedraagt 21,450. SCHAAKWEDSTRIJD TE ALKMAAR Uitgeschreven door de schaakclub V. V. V. op „Pin>kster drie" in den muziektuin te Alk maar. Hoofdklasse A. J. Toren, den Haag, 2X punt, le prijs T. C. Kwik, Amsterdam, 2 pun ten, 2e pr. H, J. Walkate, Utrecht, 1 punt. R. C. de Lange, Krommenie, X punt. Hoofdklasse B. P. Ooijkaas, Alkmaar, 2 punten. le prijs Ph. Th. Stol, Haarlem, 1 X punt. Na lo Sng 20 prijs. P. de Vilder, Amsterdam, 1 punt. A. Nederlof, Rotterdam, 1 X punt. le klasse A. G. v. Nieuwkuijk, Alkmaar, 3 p. le prijs T. Visser, Utrecht, IX p. 2e prijs. !J. G. Gort, Haarlem, 1 p. J. Bource, Rotterdam, p. le klasse B H. Pijpers, Alkmaar, le pr. 2 punten A. Vader, Alkmaar, 2e pr. 1 X punt, na loting. J. H. L. Bource, Rotterdam, 1X punt. W. C. Drost, Amsterdam, 1 punt. 2e klasse A. J. Kramer Azn., Assendelft, 3 p. le pr. Ji Reijnen Pzn., Heiloo, 2 p. 2e pr. H. L. Spoor, Wormerveer, X punt. J. B. Janscn, Alkmaar, X punt. 2e klasse B. A. v. Vliet, Alkmaar, 2 p. le pr. B Ligtvoort. Zaandijk, 2 p. 2e pr. S. Schilder Jzn., Spierdijk, 1 punt. H. Schipper, Bakkum, 1 punt. 2e klasse C. A, W. Tegel, Alkmaar, 2% p. le pr. H. v. Gelder, Amsterdam, 2 p. 2e prijs. A. Teljeur, Alkmaar, 1 X punt. M. A. Post, Velseroord, niet opgekomen 3e klasse A. D. Oudes, Alkmaar, 2 p. le pr. T. Starreveld, Zaandam, 1 X p. P. de Wit, Grootebroke, 1X p. 2e pr. K. Oosterhuis, Zaandijk, 1 p. 3e klasse B. P. Reijne, Heiloo, 2 p. le pr. H. Bulthuis, Alkmaar, 1 Y» p.*2e pr. W. v. Es, Amsterdam^ 1X p. C. Brakenhof Gzn., Castricum, 1 punt. 3e klasse C. G. Duijn Hzn., Spierdijk, le p. 3 p. met medaille uitgeloofd door de muziektuin- commissie. J. Hoilwedd, Amsterdam, 2 p. 2e pr. D. Duis, Zaandijk, 1 punt. M. Mulder, Castricum, 0 punten. 3e klasse D. K. Pander, Alkmaar, le pr. 2X punt. C. Mulders, Amsterdam, 2e pr. 2X pt. S. vos, Alkmaar, 1 punt. J. Kalverboer, Heiloo, 0 punten. 3e klasse E. H. Booij, Alkmaar, le pr. 2 p. C. v. Starn, Bergen, 2 pr. 2 p. H. B. v. Wolveren, Grootebroek, 1 punt P. de Rood, Alkmav, 1 punt. 3e klasse F. C. Terra, Uitgeest, le pr. 3 p. P. Beers Kzn., Heerhugwwaard 2e pr. 2 p. P. Butter, Alkmaar, 1 punt. P. Obdam, Alkmaar, 0 punten. De heele wedstrijd had een prettig verloop en stond onder leiding van den voorzitter v. de Schaakclub V. V. V. te Alkmaar. Tegen half negen had de uitreiking der prjjzen plaats. Deze bestonden uit kunstvoor- werpen. V. V. V. kan weer met genoegen te- rugzien op dezen welgeslaagden Pinkster- wedstrijd. Met 52 deelnemers maakt Alkmaar een best figuur tusschen de clubs, die op gezette tijden na-tionale wedstrijden uitschrijven. ko en de voorstellen van Abd el Krim. Besloten werd, daar die voorstellen als on- voldoende werden beschouwd, de militaire operaties niet te staken. Na afloop van-den ministerraad verklaar- de Briand, dat met Abd el Krim niet onder- handeld kan worden, daar hij slechts tijd tracht te winnen om zijn stellingen te verster- ken, wat nieuwe bloedige gevechten tot ge- volg zou hebben. A lies wat men doen kan is een politiek van verzoening tegenover de stammen te volgen. Bij het verlaten van het Elysee verklaarden Briand en Painleve, dat Abd el Krim ge- vlucht is. De te voeren onderhandelingen over den vrede in Marokko zullen niet met hem, doch met de nog overgebleven stammen, die in verzet zijn, worden gevoerd. Volgens particuliere berichten zouden in- boorlingen de woning van Abd-el-Krim te Tamasent geplunderd en in brand gesto-ken hebben, alsmede zijn verblijf te Boehemn. De Tensamane-stam gaat voort de wapens uit te leveren; het schijnt, dat de Boekoeja-stam zich zal overgeven. Buitenland. DE BELGISCHE REGEERINGS- VERKLARING. In de gister in de Belgische Kamer voorge- lezen regeeringsverklaring word o.a. gezegd, dat de S"ie groote politieke partijen, in het parlement vertegenwoordigd, een wapenstil- stand sloten. De huidige regeering is de ui- ting van deze eenheid. Daar elk der leden zijn eigen overtuiging behoudt, zal de regeering geen enkele wijziging voorstellen van de be- st'aande sociale of taalwetgevingzij zal wa ken over de uitvoering er van en den gods- dienst- en den schoolvrede angstvallig eerbie- digen. Op het gebied der buitenlandsche betrek- kingen zal de regeering het vredeswerk ha- rer voorgangsters aan de zijde der groote mogendheden voortzetten, tot waarborging der onafhankelijkheid. Belgie zal er naar stre- ven om aan de verdragen van Locarno bin- nen het kader van den Volkenbond volled'ige uitvoering te geven. Arbitrage-verdragen door dezelfde beginselen ingegeven, staan op het p'unt gesloten te worden, met name met Zwitserland1, Zweden, Finland en Denemar- ken. De regeering zal onverwijldi wetsontwer- pen indienen, waafbij de apheffing der ver dragen van 19 April 1839 wordt geconsta- teerd en waarbij aan de vriendschappetijke betrekkingen met Nederland een economische grondslag wordt gegeven, die gunstig is voor bcidie landen. De regeering hoopt ze in den loop der huidige zitting bekrachtigd te zien Als gevolg van de te Londen bereikte over- eenstemming tuschen de ministers van arbeid van Duitschland, Belgie, Frankrijk, Engeland en Italie, zal de regeering aan de Kamer voorstellen de desbetreffende conventie goed te keuren. Wat het binnenland betreft is de regeering. afgcscheiden van eenige wetten, die geen aan leiding geven tot principieele discussie, voor nemem zich geheel te wijden aan don arbeid van het herstel, the haar reden van bestaan is. Zij is bovenal vastbesloten, de uitgaven, welke deze ook zijn, voor de openbare bestu ren tot het strikte minimum te beperketi. Zi zal alle besluiten nemen, die noodig zijn oni een vol'komen vertrouwen te doen heerscljen en zal er naar streven aan nijverheid, hande en land'bouw grooter ontwikkelingsmogelijk heden te verleenen. Het lot van deq franc zal het essentieele doel der regccrihgsbc moeiingen zijn. Oin dit lot te verzekeren za' de regeering met kracht het herstel van het openbare crediet ter hand nemen en daarvoor zal zij bij het parlement belangrijke finan- cieele voorstellen aanhangig maken. Reedls de volgende week zal zij o. a. de instelling voor stellen van een garantie- en amortisatiefonds, dat voor alles zal diencn om de inflatie van het papieren geld te verminderen en aan de houders van staatsstukken de betaling te waarborgen van de op korten termijn geleer- de gelden. De regeering verklaart, dat alle buitenland sche en binnenlandsche verbintenissen, die de Belgische staat op zich heeft genomen, zullen worden nagekomen «op den vervaldatum, zij zal er naar streven den spaarder te bescher- men en zal met spoed overgaan tot een hcr- ziening van het belastingstelsel om dit een- voudiger te maken. Zij doet een beroep op het vertrouwen der natie en op den onverzettelijken wil der bur gers onPdte buitensporige en stuitende uitga ven voor weelde en genoegen te verminderen. Onmiddellijk na de voorlezing van de re geeringsverklaring werd besloten het debat tot heden te verdagen. Het wetsontwerp voor het ratificeeren van het Nederlandsch-Belgjsch Scheldeverdrag, waarop in de regeeringsverklaring werd gc- zinspeeld, zal vandaag, vergezeld van een memorie van toelichting, door de regeering in de Kamer worden ingediend. ONLUSTEN OP D'E PHILIPPIJN'EN. Bij ernstige oniusten te San Ferrandon, de hoofdstad van de provincie Pampanga, wer den twee politie-agenten en twee burgers ge- dood en zeventien burgers en twee leden der Philippijnsche politiemacht gewond. Het op- Eoer begon in een danszaal toen politieagen- m van hun bajo-netten gebruik maakten om vechtenden uiteen te drijven. DE STRIJD IN MAROKKO. De Fransehe ministerraad, die gister onder voorzitterschap van Briand heeft vergaderd, beraadslaagde over den toestand in Marok- loopen, volgens de cafehouders wel rustig genoeg. Den 2en Pinksterdag trokken honderden er o puit, vooral naar Bergen, dat altijd een geliefd verblijf is voor dagjesmenschen. Zoo ver we hebben kunnen nagaan zijn geen on- geregeldheden voorgekomen. Het heeft van Maandag op Dinsdag- nacht bijzonder hard gevroren. 's Morgens 5 uur (zonnetijd 4 uur) was op het weiland alles ijs, terwijl de kleine slootjes met een ijsvliesje warOn bedekt. De aarda-ppelen hebben veel geleden terwijl de boonen zwart zijn gevroren en daardoor waardeloos. Ook de aardbeien zullen wel hebben gele den hoewel dit nog niet was te overzien. Maandag speelde V.V.H. I tegen Aik maar I een vrien-dschappelijken wedtsrijd, uit- slag 02. UIT GRAFT. Onze vroegere plaatsgenoot de*heer J. H. van Giezen, 2e Luitenant der ifrtillerie in ople Provinciaal Nieuws HOOIBOUW-WERKTUIGEN. De werktuigen-commissie van de Vereeni- ging tot Ontwikkeling van den Landbouw in Hlolandsch Noorderkwartier hoopt, zooats uit een advertentie in dit nummer blijkt, weldra bij landibouwers in de provincie vei-schillende systemen, weike in het gebruik zijn bij deu hooibouw, te gaan bezichtigen, waartoe zij de medewerking der landbouwers inroept. Gaaroe zal zij nota nemen van gecombinecr- de zwadteerders, schudders en harken, hooi- vervoerwerktuigen en inrichtingen voor iiet bergen van het hooi in de schuur. UIT WIERINGERWAARD. De boomen langs de wegen en op sommige erven, die andere jaren zulk een mooi aanzien geven aan ons dorp, geven thans op vele plaatsen wel een treurig aanzien. Men spreekt van Iepziekte. Vele takken zijn geheel blad- loos en gaan dood, terwijl het nog aanwezige blad Mem blijft en niet die friseche groene kleur heeft zooals we dat gewoon zijn. Hoe wel de Noordenwind ook wel van invloed is geweest op de kleur, kan dit toch niet de oor zaak zijn van doodgaan. Het is werkelijk jam mer. UIT NOORDSCHARWOUDE. Door de firma Kok, Tubman en Wilken is wederom een nieuwe Renault auto-omnibes in dienst gesteldi, waarin plaats voor 18 per sonen. Deze firma voert nu den dienst Oud- karspelAlkmaar o. m. met een drietal dezer wagens uit. UIT ZUIDSCHARWOUDE. De heer A. Dekker alhier slaagde tt 's-Gravenhage voor het gehouden examcn der Posterijen. UIT BERGEN. Voor de benoeming van een onderwijzer a an de openbare lagere school alhier (vaca ture Posthumus) is door B. en W. de volgen de voordracht aan dtn Raad ged'aan: 1. N. Kampman, tijdelijk onderwijzer aan de openbare U. L. O.-school te Zaandam; 2. J. Smit, te Hoogkarspel; 3. W. E. A. Hof- man, te Assen. UIT HEERHUGOWAARD. Dat onze gyninastiekvereeniging „T.A.V.E.N.U." bloeit Onder de kranige lei ding van haren directeur, den heer Nol, blijkt wel hieruit: Op de j.l. gehouden wedstrijden te Oudkarspel werden door deze vereeniging niet minder dan 10 prijzen behaald, en wel als volgt: le prijs stokoefeningen dames, zilvercn lauwei tak met 4 dito bladwijzers; leprijs knotsoefeningen dames; 2e prijs marschwed- strijd diames; 2e prijs marschwedstrijd hee ren; 2e prijs staafcefenicigen heeren; 2e prijs dames-toestelturnen 3-kamp; 2e prijs esta fettdoop dames; 3e prijs heeren toesteltur nen 4-kamp. Mej. A. Zomer le prijs personeele wedstrijd 2-l:amp; mej. D. Talsma 3e prijs 80 Meter hard'loopen. Zeker een bijzonder mooi succes. UIT EGMOND AAN ZEE. Hedennacht heeft er een ernstig ongeval plaats gehad ongev. ter hoogte van den zoo- genaamden „blauwe paal", die de grens. aan geeft tusschen deze gemeente en Egmondbin- nen. De monteur van den heer J. G., rijwiel handelaar op Egmond aan den Hoef, zekere I<. K., diei een kameraad van Egmond aan Zee .op de motorfiets naar h-uis wilde bren gen, kwam op de aangeduide plaats in bot- sing met een paard en wagen, waarin ver moedelijk een gezelschap kermisbezoekers van Egmond aan Zee huiswaarts keerde, met het noodlottig gevolg, dat hij kermend aan den weg bleef liggen. De wagenbestuurder, die volgens eerste gerucht de eigenlijke oorzaak van de aanrijding was, reed door zonder zich om het slachtoffer te bekommeren. Met behulp van den metgezel en passanten werd de d ok ter van Egmond aan den Hoef ge- haald, die onmiddellijk vervoer naar het zie- ken'huis te Alkmaar noodig oordeelde, zoodat de autobus van den heer C. de G. van Eg mond aan Zee werd gerekwireerd, waarmede de patient naar het St. Elisabethgesticht werd overgebracht. De toestand schijnt nogal errtstig. Hedennacht plm. half 2 werd de visscher K. de G., die bij de fietsstalling van den heer P. de Graaf stond te wachten, onverhoeds bij de keel gegrepen, terwijl hem bovendien een messteek in den rug werd toegebracht, die nogal ernstig aankwam, zoodat de ge- troffene nu bedlegerig is. De vermoedelijke dader werd door de politie aangehouden en voorloopig wegens dronkenschap het cachot ingebracht. Hij zeide zich niets te herinneren. UIT HEILOO. Uitslag seriewedstrijden op 23 Mei: Electra I Amsterdam tegen A. E. D. II Amsterdam uitslag 12. A. E. D. I Amsterdam tegen T. H. B I Haarlem, uitslag 21. Uitslag van 24 Mei: Alkmaar I tegen O. V. V. O. I Amsterdam uitslag 50. Door het niet opkomen van de clubs gin- gen een 2 tal wedstrijden niet door. De vrouw van IT K. geraakte Zater- dag met haar hand tusschen de waschmachi- ne. Het geval liet zich ernstig aanzien, doch na een behandeling door den dokter en eeni ge weken rust zal het wel weer gaan. De Pinksterdagen zijn hier rustig var- garnizoen te Oorinchem, is ter opleiding voor vliegenier overgeplaatst naar het vliegkamp Soesterberg. De verkoop van bloempjes in de Blau- we Week der Geheelonthoudersvereeniging heeft in Graft en Noordeinde 7.02 opge bracht; terwijl in Oost- en West-Graftdijk zulks f 10.93 bedroeg. Onze vroegere Ned. Herv. Predikant ds. F. W. Boers, thans te Abbekerk—Lambert- schaag, heeft zijn beroep naar de Ned. Herv. Gemeente te Wommels en Nijdaard niet aan- genomen. UIT DE RIJP. In de kosten voor de Restauratie der Ned. Herv. Kerk alhier is dezer dagen door het Rijk de eerste termijnsubsidie toegekend voor het meerdere werk, waarmee de oorspronke- lijke bouwkosten zijn overschreden. Deze be draagt voor 1926 4745—terwijl eenzelf- de bedrag telkens voor het iaar 1927 en 1928 is voorgesteld tn als eindbedrag voor 1929 /4995; met een totaal bedrag van 19230. Dit bedrag komt overeen met omstreeks 50 pet. van het bedrag waarmede de begrooting is overschreden. De heer O. Alberda is geslaagd voor het examen boekhouden voor de vereeniging „Mercurius". Marktberichten ZAANDAM, 25 Mei 1026. Veiling „De Zaanstreek". Sla f 1.50 tot /2 per kist, Spi- nazie 2.60 tot 3.60 per kist, Postelein 88 tot 9'6 ct. per kl. kist, Selderie 30 tot 38 ct. per bos, Pieterselie 12 tot 13 ct. per bos, Radijs 3 tot 4 ct. per bos, Bloerokool 20 tot 48 ct. per stuk, Raapstelen 50 tot 58 ct. per 10 bos, Peen 30 tot 35 ct. per bos, Komkom- mers 9 tot 24 ct. .peitstuk, Sjalotten 6 tot 9 ct. per bos. BOVENKARSPEL, 25 Mei 1926. Vei ling „De Tuinbouw". Heden besteedde men voor: Bloemkool I 18 tot 25.50, Bloemkool II 10 tot 16.80, Blauwe Aardappelen 2.25, Groote Schotsche Muizen 0.23 tot 0.28, Kleine Schotsche Muizen 0.17, Meirapen 18 tot f 22.50 per 1000 stuks. PURMEREND, 25 Mei 1926.. „Afslag vereeniging Beemster, Purmerend en Ornstre- ken". Peulen 0.89 per Kg., Aardbezien 0.92 tot 1.88 per Kg., Bloemkool 7 tot 39 per 100, Spinazie 30 ct. tot f 1.04 per mud. (5 Kg.), Postelein 0.24 tot 0.32 per 1 Kg., Sla 1.10 tot 5.50 per 100 kr., Radijs 0.80 per 100 bos, Selderie 6.20 per 100 bos, Rabarber 17.70 tot 18.50 -er 100 bos, Wortelen 22 tot 30 per 100 is, Prei 4.40 tot 6.80 per 100 bos pe: bo; RADIOFONISCH WEERBERlCHT, naar waarnemingen, verricht in deo morgen van 26 Mei. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt, Hoogste barometerstand 772.8 te Jan- maijen. Laagste barometerstand 755.3 te Blacksod Verwachting (geldig van den avond vao 26 Mei tot den avond van 27 Mei) Zwakke tot matigen, zuid-oostelijke tot zui- dtelijken wind1, meest licht- tot halfbewolkt, waerschijnlijk nog droog, behoudens kacis op onweer, lets warmer, 1901, 9 Juni. 1926. JAC. v. d. HOEK en CATH. E. v. d. HOEKGeerding. Ontvangdag Zondag 4 Juni van 24 uur Ramen B 32. Tot onze diepe droefheid overleed heden zacht en kalm onze lieve, zorgzame Moeder, Behuwd-, Groot- en Over- grootmoeder, Mejuffr. CORNELIA KOOPMAN, Wed. van Roelof van de Pol, in den ouderdom van 85 jaar. G. W. v. d. POL. J. v. d. POLMarees. K. v. d. POL. W. v. d. POLKroidering. J. v. d. POL. A. v. d. POLPdrmer. R. v. d. POL. A. v. d. POL—Slop. ANNA M. v. d. POL. A. v. d. POL. G. v. d. POLVraij. G. v. d. POL. B. v. d. POLde Boer en Kleinkinderen. Alkmaar, 25 Mei 1926. Dubbelebuurt 13. De teraardebestelling zal plaats vinden a.s. Vrijdag n.m. 3.30 uur vanaf het sterf- huis op de Algemeene Be- graafplaats. Heden overleed onverwaehta onze geliefde echtgenoote, moedei, behuwd- en groot- moeder, JANTJE VAN BEUSEKOM, geb. KRUK, in den ouderdom van ttjjna 60 jaar. Uit aller naam, F. VAN BEUSEKOM. Grootschermer, 5 Mei 1926. Den 3en Juni a.s. hopen onze ge liefde Broeder en Zuster, de Heer S. DE JONG en Mej. A. DE JONGTimmermah te Heiloo hunne 40-jarige Echtver- eeniging in stilte te herdenken. Namens de familie TIMMERMAN, G. HOUTER. Zwaag, Mei 1926. Voor de vele bewijzen van decl ining, ont^angen bij het overlijden van onzen geliefden Man, Vader. Behuwd- en Grootvader, den Heer VOLKERT SIMON OHMSTEDE, betuigen wij onzen hartelijken dank. Alkmaar. A. OHMSTEDEPreijer. Haarlem. A. HASSELOOhmstede. G. W. HASSELO. Zutphen. M. VELDERSOhmstede. G. VV. VELDERS en Kinderen, Alkmaar, 26 Mei 1926. Voor de deelneming, ontvangen bij het overlijden van onzen besten Broeder, den heer VOLKERT SIMON OHMSTEDE, betuigen wij onzen hartelijken dank Familie J. C. OHMSTEDE. Alkmaar, 26 Mei 1926. Hiermede betuigen wij onzen har- teljjken dank voor de vele atte» ties by ons huwelijk ondervonie*. B. DORMANN en echtgenoote. Alkmaar, 26 Mei 1926. Gevraagd een aankomende MO DISTE en een LEERLING. VELTHUYS—BROUWER, Pay- glop 19, Alkmaar. Wegens teleurstelling terstond gevraagd een flinke goed voor kinderen, huiselijk verkeer. Loon f 7.00. Mej. BISKANTER, Magdalenen- s treat. GEVRAAGD voor direct een Adres S. ROSTER, cate „Dc Graanhandel", Luttik Oudorp 28, Alkmaar. voor dag en nacht, f 6.p. week. VELTHUYS—BROUWER, Payglop 19, Alkmaar. Aan de Carosseriefabriek van JAC. MET, Achterweg, is plaatsing voor een gevraagd half Augustus. Brieven onder lett. T 539, barea« van dit blad. TERSTOND die genegen is een ouden beer te verplegen en tevens eenige hulp in de huishouding te verrichten. Adres K. VENNIK, Rijksstraat* weg, Limmen. De WERKTUIGEN-COMMISSIK van de VEREENIGING TOT ONT WIKKELING VAN DEN LAND- BOUW IN HOLLANDS NOOR DERKWARTIER noodigt land bouwers beleefd uit, opgave te willen doen omtrent het GEBRUIK van de nieuwste soorten van ver- schillende Hooibonwwerktnigen en Hooi- vervoermiddelen en eventneelo systemen voor het bergen van het Hooi in de schnnr, het liefst voor 4 Juni a.s. Namens de Commissie, C. KRAMER GLIJNIS te Stomp#torea.

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 3