DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. 122 Honderd ar lit en twinfigste Jaargang 1920. Ibonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden fZ.—fr. per post f2.50. Bewijsn. 5 ct Adrertentiepr. 25 ct p. regel, grootere letters naar plaatsrulmte. Brieyen franco N.V. Boek- en Handelsdr. vJl Herms. Coster Zoon, Voor dam CO, Tel. Adjruniitr. No. 3. Redactie No. 33. DONDERDAG 27 MEI Uit het Parlement Buitenland. Gemenird nieuws. Dif niimmer besfaat nit 2 bladen. Direct ear: G. H. KRAK. Hoofdredacteur Tj. N. ADEMA. Den Haag, 26 Mei 1926. Voor den minister van Arbeid is het heden een verdrietige middag in de Tweede Kamer geweest. Na afdoening van eenige wetsont- werpen van minder beteekenis was aan de or* de een interpellatie van mevr. De Vries-Bruins (s.d.a p.) over de wijze waarop de minister de wet had uitgevoerd.'waarbij aan tandtecli- nici, die reeds in 1913 een beperkte bevoegd- heid in zake het inzetten van tanden hadden gehad, welke hun was ontnomen door de nieu* we regelnig op de tandheelkunde, die be- voegdneid weer werd verleend. Er is over die zaak heel wat te doen geweest in de wereld der geneeskunde en mevr. De Vries-Bruins maak- te zich tot tolk van de algemeen heerschende .verontwaardiging, dat de minister haast aan (>Jan en Alleman het recht van prothese; wat feielijk op tandheelkunde neerkwam, had ver leend. Wie in 1913 nog in een kieltje rondliep, du8 zeker niet door de wet uit zijn brood was gestooten, kreeg nu ineens op aanvrage be- voegdheid om als tandmeester op te treden, ook al waren de bewijzen van bekwaamheid voorstrekt onvoldoende. Daarover heeft de in- .ierpellante den minister heden duchtig aan de tand gevoeld en toen het bleek, dat de mi nister volstrekt niet overtuigd was, dat hij daarmee in ieder geval tegen den geest der wet had gehandeld, kwam mevr. De Vries- Bruins met een zeer onvriendelijke mode.voor fden dag, die, als zij ware aangenomen, een einde zou gemaakt hebben aan het ministeri- eel leven van prof. Slotemaker de Bruine Maar blijkbaar gevoelde men zeer sterk, dat de minister in dezen geheel op het compas van zijn ainbtenaren had gezeild we hoor- den zelfs op de perstribune den naam noemen van den meest schuldigen ambtenaar en dus heeft de Kamer genade voor recht later, gelden en een wat vriendelijker motie aange nomen, waarbij hem intusschen toch duidelijk werd gemaakt,"dat de Kamer volstrekt niet in- genomen was met die aanstelling haast in den blinde van tandtechnici tot tandmeesters zonder dat er zelfs een bewijs van bekwaam heid werd vereischt: En die motie is met al- gemeene stemmen op een na aangenomen! De Kamer heeft het er toen voor heden maar bij gelaten. In de Eerste Kamer werd intusschen op de meest vreedzame wijze het belang des lands gediend door algemeene beschouwingen over de Staatsbegrooting voort te zetten, zonder dat men zich er om bekommerde, dat intus schen reeds op de departementen aan de sa- menstellig van de volgende begrooting wordt gewerkt. "Afgedaan zijn heden de begrootin- gen van Justitie, van Binnenlandsche Zaken, van Onderwijs en van Marine. Willen de lezers een paar zakelijke mede- deelingen uit de besprekingen? Dan deelen we mede, dat de minister van Justitie er voor- loopig niet aan denkt de administratieve rechtspraak te regelen, dat de minister van Binnenlandsche Zaken niet voornemens is den Zomertijd in 1927 vroeger dan dit jaar in te voeren, dat een Monumentenwet op ko- mende wegen is, dat het Haarlemsche orkest wellicht het volgend jaar subsidie uit de staatskas zal ontvangen en dat de brug over de Maas bij Maastricht vermoedelijk wel ten doode is opgeschreven als een sta-in-den-weg voor de scheepvaart. Daarmede zijn wel de voornaamste punten uit het debat medege- deeld. HET SPOORWEGONGELUK TE MuNCHEN. De geruchten, als zou de machinist van trein 814 verdwenen zijn, worden niet beves- tigd. Momenteel bevindt hi] zich te Rostu- heim, en hij verkaart, dat hij niet door onvei- lig sein is heengereden, doch integendeel stond het sein op veilig. Wat de verdwijning betreft, hier schijnt het om een anderen treinbeambte te gaan. De beambten, die met het onderzoek naar de oorzaken van het treinongeluk zijn belasr, hebben verschilende personen in verhoor ge had. De machinist van den trein, die op den anderen is ingereden, verklaardedat trein 814 door Rosenheimer personeel is gereden. Op de locomotief bevonden zich de machinist Aubele en diens helper Schrddel, die beiden ongedeerd zijn gebleven. Aubele, een man van 52 jaren, verklaarde met veel beslistheid, dat bet signaal op „Offen" heeft gestaan. Ook zeide hij, dat hij in geenen deele vermoeid en volkomen nuchter is geweest. Ter staving van zijn mededeeling, dat het signaal op het noodlottige oogenblik op „offen" heeft ge staan, kon hij getuigen medebrengen. Ook Schrddel heeft verklaard, dat het signaal groen, en geen rood licht vertoonde. 1 ech- nisch is echter bewezen, dat het signaal op „Halt" moet hebben gestaan. De president van de algemeene direche van de Zwitsersche Spoonvegen heeft een tele gram van deelneming' verzonden. DE OORLOG IN MAROKKO. Officieel wordt uit Parijs gemeld, dat Abd- el-Krim zich aaar de Fransche linies begeeft. Hij zal naar Taza worden geleid. Abd-el-Krim stelt zich met zijn familie en zijn bezitiingen onder de beschenning van Erankrijk. Hij had tevoren alle Fransche, Spaansclie en inlandsche gevcngenm terug- gezondeu. Te Taza, waarh u liij gdeki zal wtfrtrec, worden ins true ties van Stee.- afeewacht. liij zal daarna naar Fez worden gebracht. De gretermorgen teruggezonden gevange- nen omvatten 6 Fransche officieren, 8 onder- officieren, 25 soldaten, 112 Algerijnen en Se- negaleezen, 105 Spaansche soldaten, 19 bur gers, 2 vrouwen en 4 kinderen. Alle medische schikkingen zijn getroffen. HET AANSTAANDE ITALIAANSCHE KEIZERRIJK. Telkenmale wordt de verwachting geuit, dat 1926 voor Mussolini het „Napoleontische jaar" zal worden en dat v6or Dkember het herboren Italiaansche Kedzerrijk zal zijn uit- gcrcepen. Men kent de berichten over de ex- "pansie-begeerten van het nieuwe Italic, en thans verluidt zelfs, dat de Italiaansche offi cieren een miniatuur-kaartje bij zich dragen, waarop Nice en Malta als Italiaansch bezit staan aangeduid. De „Impero". het regee- ringsblad, schreef onlangs, dat Frankrijk eenige zijner kolonien zal moeten afgeven, daar Italie anders zich zelf zal helpen Intusschm wordt met eenige spanning de verklaring verwacht, welke de Paus de vol gende maand in het Consistorie over de be- trekkingen tusschen het Vatikaan en den Staat zal afleggen. Mussolini geeft herhaal- delijk blijken van toenadering tot den Heili- gen Stoel en hij zou zelfs in het geheim on- derhandelingen voeren. Mussolini zou hopen profijt te trekken uit de moeilijkheden, welke er bestaan tusschen het Vatikaan en de ver- schillende staten met belangen in de nabij- heid, vooral wat het geschil met Frankrijk over het clericalisme in Syrie betreft, teneinde het Italiaansche streven naar cen event, man- claat te bevorderen. Ook zou hij voornemens zijn de „Romeinsche quaestie" (de wereldlijke macht van den Paus) te regelen door den Paus gebied te verschaffen aan de zijde vac de Tiber, waar het Vatikaan zich bevindt. EEN RELLETJE VAN ITALIANEN TE PARIJS. De Italiaansche minister van justitie, Al fredo Rocco, die op het oogenblik in Parijs vertoeft, heeft een krans gelegd op het graf van den Onbekenden Soldaat, ter herdenking van het feit, dat Italie in 1915 zich in den wereldoorlog mengde. De minister was verge- zeld door den Italiaanschen gezant en een honderdtal Italiaansche fascisten. Tijdens de plechtigheid begonnen ongeveer zestig Italiaansche communisten tegen hun landgenooten te betoogen. Er ontstond een botsing, waarij eenige stokslagen vielen. De politic moest de mariifestanten op hardhandi- ge wijze uiteenjagen. DUITSCHE HOTELHOUDERS EN HET PUTSCHOEVAAR. De Vereeniging van Berlijnsche Hoteleige- naars heeft een uitvoerigen brief gez^nden aan het ministerie van buiienlandsche zaken, waarin wordt gewezen op de nadeeligv gevol- gen van de jongste mededeelingen over putschplannen. Iu ditschrijven wordt gezegd, dat het natuurlijk niet in de bedoeling van de Berlijnsche Hoteleigenaars ligt zich in po- lvtieke aangelegenheden te men gen, maar dat zij economische nadeelen van een en ander on- dervind'en, daar hun van bevriende Ameri- kaansche zijde is medegedeeld, dat zeer vele Amerikanen thans Duitschland mijden met het oog op de verspreide berichten omtrent putschplannen. OVERSTROOMING IN JAPAN. Een telegram uit Akita melclt, dat^ hot re servoir van Mapama, een stad met 7000 in- woners, in het Noorden van Japan, is bezwe- ken. Het water richtte verwoesticigen aan in de stacl Kitaoera, waar o. a. de bank, de schouwburg en andere gebouwen vernield werden. Officieel wordt gemeld, dat cr 114 lvuizen vernield zijn. Er zijn 18 lijken gevonclen, Ver- moed wordt, dat het aantal slachtoffers be- trekkelijk gering is, daar de ramp overdag ge- beurde. DE PRES1DENTSVERKIEZING IN POLEN. Uit Warscau wordt gemeld, dat de recht- sche partijen hun vertegenwoordiger Strons- ki aan den voorzitter van de Seym, Rataj, hebben doen medecleelen, dat zij niet zullen deelneinen aan de zitting der Nationale Ver- gadering, waarin een tiieuwe staatspresident zal worden gekozen. EEN CYCLOON IN BIRMA. Een hevige cvcloon heeft Zondagavond Akyab geteisterd en een groot aantal rnen- schenlevens doen verioren gaan. Tai van ge bouwen, o. a. regeeringsgebouwen, werden vernield; de verbindingen werden verbroken. DE VULKAANRAMP IN JAPAN. Uit Tokio wordt gemeld: De vulkaan is thans tot rust gckomen. Ge- weldige rookwolken stijgen nog uit de krater omhoog. Vele mcnschen werden door het ge- rommcl, dat aan de uitbarsting voorafging, gewaarschuwd en konden bijtijds vluchten. Doord'at de uitbarsting bij dag plaats had, konden vele op het veld wcrkende boeren zich in veiligheid stellen. Hun families in de dor- pen echter moesten jammerlijk omkomen en van alien is have en vee verioren. Daar de vloedgolf zich met donderend geweld een weg baande. konden vele inwoners der dorpen zich niet meer in veiligheid brengen. In Ka- mifurano zijn 200 mcnschen verdrenken. Ge- vreesd wordt, dat de bercemde Japansche badplaats Matsuyaraa Spa geheel vernield is, ofschoon daaromtreat nog niets met zekerhcid vaststaat. Vele lijketi drijven stroomafwaarts op die rivier Furano, die buiten haar oevers is getreden. Een hulplegertje, bestaande uit art- sen, ziekenverpleegstfers en infanterie, is di rect naar het geteisterd e gebied vertrokkeu De reddingspogingen worden echter ten zeer- ste bemoeilijkt, doordat de rails onder een verscheidene voeten hooge lavtamassa zijn be- dolven, waardoor het geheele spoorwegver- keer is ontwricht. DE VONNISSEN INZAKE DE VALSCHE-MUNTERS-AEFAIRE TE BOEDAPEST. Onder gewrldige spanning is gisteravond laat de uitspraak gevallcn inzake de valsche- munters-affaire te Boedapest te dezer stede. Gabriel Baross en Joseff Szoertsey werden vrijgesproken, de overige beklaagden kregen straff en, varieerend tusschen vier jaren en twee maanden. Prins Windisch-Gratz en Na- diossy werden elk veroordeld tot vier jaren tuchthuisstraf, tien millioen boete en drie ja ren ambtsverlies, terwijl vier maanden en 14 dagen preveniieve hechtenis zullen worden afgetrokken. De leidei's van het Kartogra- fisch Instituut. Halts en Kurtz, kregen elk een jaar gevangenisstraf, de particulierc secretaris van windisch-GrJtz, Raba, ^n jaar en 6 maanden, en Geroe twee jaren gevangenis straf. De vrijspraak voor Baross heeft opzien gebaard, daar de officier van justitie zich in zijn requisitoir scherp tegen hem had ge- keerd. De broeder van den In VGravenhage ver- oordeelden Mankovitch werd tot een jaar. en de broeder van den in Hamburg veroordeel- den Olchvary tot zes maanden gevangenis straf veroordeeid. In politieke kringen wordt dit vonnls ook van den kant der oppositie als streng en rechtvaardig gekenschetst en men is er van overtuigd, dat het een gunstige uitwer- king- in het buitenland zal hebben. ZELFSTANDIGE KERKEN IN WEST-AFRIKA. In West-Afrika oniwikkelen zich uit de in- boorlingen-kerken die voor den oorlog geheel en al door de (Duitsche) zendelingen geleid werden-, thans hoe langer hoe meer zelfstan- dige inboorlingen kerken. De blanke zende lingen, allengs teruggekomen, vonden dezen toestand, in den oorlog noodgedwongen den inboorlingen opgelegd, reeds half volgroeid. Aan de Goudkust vindt men thans reeds een compleet opvoedingssysteem voor inbqorlin- gen; van de bewaarschool af tot de Hooge- school toe. Tevens groeien de kerken sterk aan. De Bazeler Mission heeft aan de Goud kust haar kerken van 1914 tot 1924 van 25.000 tot-41.000 leden zien groeien, terwijl de Westegaansche kerk zelfs 90.000 inboor lingen telt. HET 1NTERNAT10NAAL ARBEIDS- BUREAU. Mgr. Nolens is tot voorzitter van de acht- ste Internationale arbeidsconferentie gekozen op voorstel van de Belgische en Engelsche regeeringsafgevaardigaen Mahaim en Wolff, den Belgischen patroon Carlier. den Belgi- schen aibeider Mertens en den Cubaanschen regeeringsafgevaardigde Aguerro. DE ON'RUST OP DE PHILIPPIJNEN De Amerikaansche politie heeft drie forten, welke door bandieten waren bezet, genomen. Twee politiebeambten werden gedood en siechts twee bandieten gearresteerd. Om- streeks 500 wisten door geheime uitgangen naar de bergen te ontsnappen, veertig zouden er naar verluidt zijn gedood. Achtentwintig gewapende Philippijnen, tot de gendarmerie behoorende, zijn gearres teerd, beschuldigd van moord en diefstal na een geveeht, dat Zondagavond in een dans- zaal te San Fernando, op het eiland Luzon, begon, waarbij vier burgers werden gedcod en negentien gewond. EEN JOURNALIST VERBAN'NEN. De correspondent te Boekarest van de „Ti- mes" meldt, dat de bijzondere medewerker van den „New York Times" op bevel van de regeering uit het land is gezet in verband met een reeks artikelen over het regeerend huis en de regeering. Dit is de eerste keer, dat een buitenlandsch journalist over de grens is geziet. EEN BOEKENVEILING TE NEW YORK. De unieke oud-Engelsche bibliotheek van John L. Clawson, uit Chicago, wordt geveild. De eerste dag bracht 85.662 dollar op. De hoogste prijs 3.250 dollar werd betaald voor „Shoemaker's Holiday", van Thomas Bekker, gedrukt in 1600. Een „Delia," van Samuel Samel (1592) werd voor 2900 dollar verkocht, „Polimanteia", van William Covell (1595), het oudste boek, waar gegevens over Shakespeare in staan, voor 2500. Verschei dene andere werken hebben nog meer dan 1000 dollar opgebracht. EEN SCHEDEL VAN VIJFTIENDUIZEND JAAR. Sir Arthur Keith, conservator van het mu seum van het Royal College of Surgeons of Engeland heeft aan't Genootschap voor Na- tuurlijke historie te Torquay een rapport ge- zonden over den door den heer Powe in Kent's Cavern gevonden menschelijken sche- del. Sir Arthur Keith stelde vast, cinf de scheclel van hetzelfde tvpe was als de merkwaardige schcdels, die vier jaar geleden werden ontdekt In Aveline's Hole, een grot in cfe Mendips. Die zijn afkomstig uit het laat-palaeolithische tijdperk, tusschen 12.000 en 15.000 jaar gele den. Ze kenmerkten zich door een ronden vorm, hooge welving en een van boven naar voren stekend voorhoofd, dat bij den wortel van den neus meer terugweek. Fransche archaeologen hebben uitgemaakt, dat dit rondhoofdig palaeolithisch volk tij dens het Aurignaciaansche tijdperk te Solutre van jacht leefde. 't Is waarechijnlijk dat de in Kent's Cavern gevonden schedel uit hetzelfde tijdperk sjamt als die Aveline's Hole. Reeds jaren was't bekend, dat de kusten in het Oosten van Engeland veroverd en be- woond waren door een rondhoofdig volk te gen het eind van de Neolithische periode. Men dacht, dat dit de eerste maal was, dat rond- hoofden in Engeland woonden. Nu blijkt, diat ze er al veel eerder zijn geweest, tegen het eind van den ijstijd. Alles aan den Kentschen-schedel wees er op dat hij van een vrouw afkomstig is. Het gezicht was kort, de neus was stomp. GROOTE FABR'IEKSBRAiND IN BELGIe In de wolspinnerij Pirnay te Ensival (pro- vincie Luik) is brand ontstaan in de paklo- kalen. De brand nam onmiddellijk een groo- ten.omvang aan. Na drie uur van onver- poosden arbeid gelukte het de brandweer van Verviers het vuur in bedwang te krijgen, zoodat de brand zich niet verder kon uitbrei- den. De gebouwen, de machines en de wol- voorraden, ter waarde van 2 millioen francs, zijn vernield. MEVROUW OF MEJUFFROUW Naar de „New York Herald" uit Kopen- hagen meldt, hebben de Deensche feministen bij het parlement een wetsvoorstel ingediend, dat naar alle waarschijnlijkheid zal worden aangenomfji. De dames konden het namelijk niet ver- kroppen, dat terwijl de titel voor een lid van het mannelijk geslacht, getrouwd of onge- trouwd, onveranderd b' ijft, bij de dames on- derscheid wordt gemaakt. Overeenkomstig de nieuwe wet zullen voortaan alle.dames wor den aangeduid met „Frue" welk woord tot nu toe slechts voor getrouwde dames werd gebruikt. IN HET „DROGE" NEW YORK. In Februari gaf de schouwburg-directcur Earl CaiToll te New-York een groot feest op het tooneel in zijn schouwburg. Er waren 500 personen aanwezig en de clou van het feest was, de verschijning van een badkuip op het Eoidum waarin zich een rood vocht bevond. lit de coulissen trad een 17-jarige mooie koriste te voorschijn die niets aanhad dan een paar schoenen en een broekje. Op last van Earl Carrol ontdeed zij zich van net ge- noemde kleedingstuk en de schoentjes en stapte in het bad. De gasiheer schepte een beker van het vocht uit de kuip en dronk daarmee op de gezondheid van de aanwezi- gen. Het gebeurde wekte veel schandaal. De Engelsche sdirijfster lady Cathcart, die bij het feest heette tegenwoordig te zijn geweesi, verklaarde dat zij al lang voor he tincident naar huis was gegaan. De schouwburgdirecteur vertelde voor den rechter, dat er in de badkuip geen geestrijke drank en geen ongekleed meisje waren ge weest. Thans is het kind zelf voor den rechter ge weest. Zij vertelde dat zij inderdaad bijna on gekleed op het tooneel was gekomen en ge heel ongekleed in de badkuip was gestapt. Daarin was eea rood vocht geweest; onge veer 4 c.M. diep. Toen het incident voorviel, was zij zelfdronken geweest. Zij was begonnen te schreien en was toen met bad en a! achter de coulissen gebracht. Wat zij ook heel erg vond1 was, dat zij la ter niets voor haar optreden had gekregen, Earl Carroll wordt vervolgd wegens mei- need. Hij had ondet eede verklaard dat er in het bad geen gestrijlk vocht was geweest en dat er geen naakt meisje op het tooneel was gekomen. RiELLETJES TE BERLIJN. Dinsdagavond hebben in Neukolln (Ber- lijn) ernstige botsingen plaats gehad tus schen leden van den „Roter Frontkaniipfer- bund", leden van de vereeniging „Stahl- helm" en de politie. De relletjes duurden tot in den nacht voort en namen een zeer dreigend kara'.ter aan. De „Stahlhelm"-'!eden hadden zich in een cafe teruggetrokken en werden daar door een menigte van verscheidene duizenden bele- gerd. Alhoewel de politie herhaaldelijk de stra- ien schoonveegde, duurden de ordeverstorin- gen voort. Toen eindelijk de „Stahlhelm"-le- den door een achterdeur het cafe hadden ver- laten, richtte de woede van het publiek zich tegen de politie, die met steenen bekogetd werd. Toen deze er ondanks alle moeite niet in kon slagen, de straat schoon te vegen, wer den de in het brand punt der relletjes gelegen portalen en cafe's door haar ontruimd en ge- sloten. Een der gearresteerden droeg het insigne der „Reichsbanner" op zijn jas, op zijn vest een „Hakenkreitz" en bovendien nog het in signe van den „Roter Frontkampferbund", zoodat men aanneemt, met '„agents provoca teurs" te doen te hebben. In totaal zijn 27 personen gearresteerd. Zeven politiebeambten zijn door steenworpen licht gewond.. terwijl een aantal der ordever- stoorders door slagen met den gummistok kwetsuren hebben opgelqopen KORTE BERICHTEN. De Internationale parlementaire han- delsconferentie hieid gister te Londen haar tweede plenaire zitting in het Lagerhuis en besprak de belangrijkc kwestie der wereld- kolenmarkten. Naar- gemeld" wordt, hebben de verkie- zingen voor het parlement in Rftemenie, bij een betrekkelijk geringe deelname een over- winning uitgewezen voor de regeeringspartij, die ongeveer 60 pet. der stemmen op zich vereenigde. Volgens van de Britsche consuls in Chi na ontvangen berichten is aan den boycot van Britsche goederen in alle opzichten een einde gekomen. Op de straat van Mittelbach naar Bet- tingen (Saargebied) hebben ongeveer 2G personen een Duitsche tolbeambte aangeval- len en hem doodgestoken. Negen daders zijn gearresteerd. Het aantal steuntrekkende werkloozen is in Duitschland in de eerste helft van de maand Mei gedaald van 1.782.000 tot 1.743.000 of met ruirn 2 pet. De uitsluiting bij de Renault-autofabrie- ken is opgeheven. Te Schonau-Wiesenthal (Baden) ont stond Dinsdagoacht in de wijk Neustadt in een oude boerderij brand, die binnen korten t:jd twintig woonhuizen aantastte, waarvan er 15 totaa! werden vernield, zoodat 27 ge- zincen, bestaande uit 120 personen, dakloos werden. 1 Bij Landsend is gister de gtootste zee- kabel der wereld gelegd. Deze loopt over New Foundland naar New York en is in het geheel 4000 zeemijlen lang; hij is bestemd voor de Western Uunion Telegraafmaat- schappij en kan 500 woorden per minuut ovcrbrengen. Twee electrische treinen zijn in het sta-. tion Caulfield (Australie) met elkaar in bot- sii'-v gekomen. Verscheidene wagons werden geteiescopeerd. Er waren een doode en 22 ge-" wonden Te Lemberg heeft tusschen arbeiders, aanhangers van Pilsoedski, en fascistische studenten een botsing plaats gehad- Uit een groep studenten werd een schot gelost, waar op de arbeiders de studenten afrosten. Twaalf personen werden gewond. Gedurende de Pinksterdagen is in de Beiersche Alpen een toerist uit Miinchen en bij Graz een toeriste uit Salzburg verongeiuki De overstrooming van de Wolga breidt zich nog steeds uit. net water heeft Stalin grad in de Duitsche Wolgarepubliek bereikt. >strakan wordt bedreigd. De schade is aan- zien'lijk. Op het oogenblik heerscht er te Parijs een groote hitte. De temperatuur stijgt nog steeds. Uit Antwerpen wordt gemeld, dat de diamanthandelaar W., die zich met een partij diamant ter waarde van 264.000 francs van de Groote Beerstraat naar't postkantoor be- gaf, bij aankomst aldaar constateerde, dat de diamanten verdwenen waren De politie stelt een onderzoek in. Naar de Bjednota bericht, zijn uit St. Petersburg 16 wagons met meubelen en an dere artikelen uit de tsaristische palelzer naar Moskou verzonden. Daar zullen deze artikelen openbaar geveild worden, met uit- zondering van eenige kostbare stukken, die rechtstreeks naar het buitenland zullen wor- clen gezonden. Dinsdagnacht is over Neusatz (in Zuid- Slavie) en omgeviug een hevig onweer met hevigen regenval losgebroken. Een aaotal huizen is verwoest. Negen personen moeten om het leven zijn gekomen. Te Moekden (China) zijn bij een brand in een vliegpark vijftien vliegmachines ver nield. Gedurende de laatste dagen heeft in het Zuidelijk gedeelte van Bessarabie eenige ma- leu een wolkbreuk plaats gehad. Duizenden nectaren bouwland zijn overstroomd. De ge- wassen zijn verioren gegaan. De spoorweg- verbindingen zijn op vele plaatsen verbro ken. ZELFMOORD OF VADERMOORD. Een 21-jarige jongeman is te Amsterdam door de politie gearresteerd, verdacht van een poging tot dooaslag op zijn vader. Er is n.l. na een waarschuvving door de buren in een perceel in de Soendastraat door de polirie ge vonden een 50-jarige man, die gewond op bed lag. De man. wiens toestand gisteravond vooruitgaande was. verklaarde zichzelf V. hebben gestoken. Een deskundig onderzoek wijst echter het onaannemelijke van deze ver klaring uit. De politie veronderstelt dan ook dat de man, die verslaafd was aan den drank tijdens een huiselijke rutie door zijn zoon is gestoken. y De jongen blijff voorloopig in arrest. DUITSCH BEZOEK. 1 Gistermiddag zijn te Amsterdam aan het Centraal Station aangekomen de afgevaar- digden van 18 Kamcrs van Koophandel ALRMAARSTHE DE WILD, TEL. 34 EN 35. ALKMAAR. IJZERWAREN GEREEDSCHAPPEN MACHINES HUISHOUDEL1JKE ARTIKELEN ALLEEN KWALITEITS-ARTIKELEN TOCH GOEDKOOP

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 1