"VALET" £7 MIJNHARDT's Hoofdpijn-Tatjletten 60cf- Laxeer-Tabletten 60 c' Zenuw-Tabletten 75 ct- Staal-TabletSen90 c!- Maag-Tabletten 75ct- t Bij Apoxh. en Drogistcn mr. van Lier, voorzitter en secret a ris van de Kamer van Koophandel en eenige leden van die Kamer de gasten opwachtten. De burgemew»ter sprak hen toe. DE BELASTLNGPLANiNEN. Bij de Tweede Kamer zijn ingediend w eb on twexpen tot herziening van de Veidedi- gimgstbelasting II, tot wijziging van de arti- kelen 32, 33 en 34ter dier Leetiing wet 1914 (StW. no. 612benevens beeindiging van de hefting van opcenten op den aceijns op sui- Jjer, ais bedoeld in artrkel 37 van geooemde wet, tot wijziging van d«e wet osp <3c Personee- lie betas ting 1896, tot aanvulUng der Zegel wet 1917 en tot hefting eener weeldeverte- Jet aan'hangige weteonitwenp tot aativul- ling van de Zegelwet wordt thans vervangm door twee nieuwe ontwerpen, waarvan het 6ene een aanvulling der Zegelwet beoogt, en het anidere het in het leven roepen van een af zander litk en „weel deverter ingsbdasting". Tezamen zuffleo zij plm. 20 millioen oplevo ren. De aanhangige herziening der inkom- stenbelaarting, welke beoogt een ontlasting der groote gezinnen wordt vervangen eener- rijdls door een afschaffing van de ten behoeve van het Leeningf ond's geheven opcenten op de pereoneele belasting en op den suikerac- cijo6, anderzijds door een verlaging van dte hooMsom der pereoneele belasting. Deze wij'zigingen in de door 's ministers amfctevoorganger ingediende belastingplan- nen hebben ten gevolge, dat de Verdedigings- betastmg II stechts tot de helft kan worden yermdn-derd De verdedigingsbelasting II, zooals die is geregeld bij de wetten van 18 Augsutus 1916, StbM. 412, 11 April 1919 Stbld. 171 en 5 'Juli 1920 Stbld. 342, wordt voor het laatst geheven over het belastingjaar 1926/1927 De aanvulling der Zegelwet treedt in wer- king met ingang van een bij Kon. besluit te bepalen dag met uitzondering van artikel II, dat in werlnng treedt met ingang van 1 Janu- ari 1927. De Weeldeverteringsbelasting treedt in werJcing op nader te bepalen dag; de wij'zi- ging der Siiccessiewet op den dag na dien ha- rer afkondiging; de wijziging der Leening- wet en herziening der wet pp pereoneele be lasting op. 1 Januari 1927. Ctoafhankelifk hiervan is nog voorgesteld een wiitziging der wet op de Inkomstenbelas- ting 1914 am te komien tot een regeling, die het mogelijk maakt positieve en negatieve re- sultaten van verschillende jaren met elkan- der in compensatie te brengen. EE!N BOSCHWACHTER AA'NOE- VALLEN. Het Dghl. v. N. Brabant meldt: Toen de boschwater Vermonden uit Prin- cerihage rich Vrijdagavond omstreeks 8 uur nabij het Huis ten Bosch op den weg Prin- oewhageEtten, onder de gemeemte Etten, be yond, werd hij plotseling door twaa'l'f man- nen van Het Heike aangevallen. De kerels begonnen den bosdhwachter onmid'dellijk met atraatkeien te gooien. Vermonden loste eenige schoten in de lucht, maar het hielp niet. In- ziende dat hij door het groote aantal aanval- lers het ondersprt zou moeten deiven, vlucht- te hij het Huis ten Bosch binnen, van waar- »it om hullp werd getelefoneerd. Ond'ertus- 3chen koelden de aanvallers hun woede op het huis, dat zij zoodlanig met steenen born- bardeerden, dat verschillende ruiten werden vernield. Een rijwiel, dat tegen den muur van het huis stond, werd totaal stukgeslagen Vermoedelijk vreezende, dat er hu'lp voor den boschwachter zou komen opdagen, zijn de aanvallers daarna afgetrokken. ONB'EVOEGD UITOEFENEN VAN DE GENEESKUNST. De kantonrechter te Assen heeft L. A. B., doctor in de theologie te Paterswolde, wegens het onbevoegd uitoefenen van de geneeslkunst tot 25 boete of 25 dagen hechtenis veroor- deeld, met vrijspreking van het tweede fev.t TRACTEMENT VOOR VR1JZINNIGE PREDIKANTEN IN N-HOLLAND. Zaterdag heeft de Vereeniging tot verbete- ring van de tractementen voor vrijzinnige pr«iikanten in N.-Holland te Hoorn verga- derd. De voorzitter, de heer V. Kay (Hauwert), heette de aanwezigen welkom met den wensch, dat in de toekomst het belangrijke vraagstuk van den middag een goede oplossing zou mo- gen vinden. Na lezing der notulen door den secret a r is, den heer Meier, volgde het jaar- veralag. Hieruit blijkt, dat alleen aan Kol- horn een subsidie van 200 is verleend. Het apreekt voorts van de verwachiing, dat de raad van Beheer zal verdwijnen. De finan- cieele toestand der vereeniging is gunstig Men heeft een kas van 10.0CK) belegd in so- liide papieren. Naar aanleiding van het jaar- verslag wordt gei'nformeerd waarom men de reserve zoo hoog opvoerde? De voorzitter meen;, dat het noodzakelijk is goed financieel gefundamenteerd te zijn met het oog op dc toekomst Met bestuur vraagt de gcedkeuring van de vergadering om Kolhorn dat thans gecombi- necrd is met Wieringerwaard, weer een sub sidie te verleenen, overeenkomende met dat van het vorige jaar. Eenige leden maken bezwaar, omdat het thans een gemeente betreft, welke in verbjn ding staat met den Raad van Beheer. Ten slotte besluit men het voorgestelde subsidie te verleenen. Voorts besluit de vergadering ten hoogste f 1000 te reserveeren voor cventueelen steun, De bestuursverkiezing heeft tot resultaat, dat gekozen worden de heeren W. Kouwenho- ven Westzaan en Van Aken te Naarden. Nadat de rekening van den penningmees- ter is nagezien en accoord bevonden met een bedrag van in ontvangsten en uitgaven van 4620.05, houdt de heer Kay een inleiding over het voorstel van de kerkbesturen van Hauwert,Wognum en Oostwoud om aan de synode der Ned. Herv. Kerk te's Gravenha- ge te verzoeken: a. Het huidige reglement op de predikants- tractementen in te trekken of eeniee iaren huffen werktHg te stellen en art. 41 van het reglement op de vacaturen te wijzigen zoo, dat wat thans onder a voorkomt, wordt ver vangen door het volgende: „dat de versche- nen, classicale quota (quota voor de kosten van bestuur) zijn betaald, dat aan den be- roepen predikant voor gemeenten met minder dan 1500 zielen een tractemect van /3000, boven de 1500 tot 3000 zielen 3500 sn bo- ven de 3000 zielen een tractement van 4000 met vrijc woning of vergoeding daarvoor wordt gewaarborgd, onder erkenning dat ieder lid zich moreel verplicht daartoe mede te willen werken". Uitvoerig wordt door den inleider uiteengezet dat de Raad van Beheei geen resultaten bereikt, al doet men het an- ders voorkomen- Verleden jaar nog werd er- lcend, dat er 160 predikanten een inkomen ge- noren van 1600 a 1700. Uit de besprekingen die volgen en waaraan ook wordt deelgenomen door vertegenwoordi- gers van arme kerkvoogdijen, welke geen lid waren van bovenstaande vereeniging, doch die bijdroegen aan den Raad van Beheer. bleek, dat de grootste grief tegen genoemd lichaam deze was, dat de heffingen zoo ver- schillend en dus onrechtvaardig waren. Bo- vendien bleek in vele gevallen het te betalen bedrag uit te gaan boven den financieelen steun, die werd genoten. Een der woordvoerdere van de z.g. rjjke kerkvoordijen zei liever /500 vrijwillig te'-'be talen aan een armere gemeente dan 100 ge- dwongen aan den Raad van Beheer. Tenslotte vereenigden zich alle aanwezigen met het voorstel, waama de vergadering ge- sloten werd. HET VAD'ERLANDSCH VERBON'D De algenteene ledenvergadering van het Vaderlandsch Verbond, te Utrecht gehouden, heeft aangenomen het voorstel van het hoofd- bestuur, om de vereeniging te ontbinden, met ingang van den dag waarop in samenwer- king met ruim 100 uitgetredcn leden van het Verbond van Actualisten (groep-De Jong) een nieuwe vereeniging zal worden gesticht. Een coinmissie werd benoemd voor de veref- fening van zaken. De constitueerende vergadering van de nieuwe vereeniging za'l vermoeckijlk op Za terdag 12 Juni a.s. te Amsterdam worden gehouden. AUTOONGELUK. Een der auto's van de N.V. Philips' Gloei- lampenfabrieken, die Zaterdagavond van Antwerpen naar Eindhoven terugkeerde, is tusschen Leuven en Diest tegen een boom fereden. In den auto zaten de heeren P. taal, onderdirecteur van genoemde fabrie- ken, ir. Fiirstner, A. de Broekert, Hofkamp en in Bouten, alien verbonden aan de Phi- lipsfabrieken. De chauffeur was K. Haman. Deze en de heer De Broekert schijnen nog al emstige verwondingen- gekregen te hebben; zij zijn althans naar het ziekenhuis te Leu ven overgebracht. Een paar inzittenden zijn licht gewond. KORTE BERICHTEN., Zaterdag heeft de Vereeniging voor Wijsbeg-eerte dss Rechts in het Gebouw van deri Hcogen Raad te 's-Gravenhage verga- derd. Bij ontstentenis van den voorzitter werd de vergadering gepresideerd door prof. mr. Krabbe. Mr. J. H. Carp, hoofdeommies ter Provin- ciale griffie van Z.-Holland, te 's-Gravenha- fe, hield1 een inleiding over het onderwerp ijdgeest en staatswetenschap. Bij een onschuldige stoeipartij tusschen twee jeugdige werklieden in de fabriek van 1. Serphos en Co. te Enschede, zake Zater- dagmorgen dte 20-jarige W. v. d. B. na een lichten stoot, plotseling ineen en stierf. Ver- moedelijk is de oorzaak van den dood1 niet te wijten aan de stoeipartij. In het huis van bewaring te Leeuwar- den is opgesloten H. W., te Houtigehage, verdacht van brandstichting in zijn woning, die geheel is afgebrand. Zaterdag is te Utrecht de algemeene vergadering aangevangen van de Vereeni ging van Leeraren aan Rijks Hoogere Bur- gerscholen, onder voorzitterschap "van den heer N. T. Swierstra, uit Enkhuizen. Zaterdag is tusschen 's-Heerenberg en Zeddam een partij poetskatoen. geladen in een goederenwagen van de stoomtram ZutphenEmmerik, in brand gevlogen. De geheele partij ging verloren. Woensdag hebben een 60 leden van de Duitsche Gartenstart Gesellschaft Amster dam bezocht. Het gezelschap bestond uit burgemeesters en hoofden van technische diensten van een aantal Duitsche steden. De Koninklijke Militaire Kapel is na haar glorieusen intocht in de Residentie Za terdag in meer intiemen kring gehuldigd we gens haar succes op het internationaal mu- ziekconcours te Havre. Vrijdag is in E'lst (O.B.) de 284ste ver gadering van het hoofdbestuur van de Gel- derech-Overijselsche Maatschappij van Landbouw gehouden, onder leiding van mr. A. G. A. ridder van Rappard, te ml. Zaterdagmorgen half elf is een 29-ja- rige arbeider, werkzaam bij de Nederland- sche Dok-Maatschappij te Amsterdam, toen hij op een der dokwanden iiep, gestruikeld en op den d'okvloer terecbt gekomen. Hij was dadielijk dood. Per ambulanceboot van den geneeskun- digen dienst is naar het Binnengasthuis te Amsterdam vervoerd1 het lijk van een 32-jari- ge man, die van den bovenkant van een dak in den voormaligen Polder VIII op den be- tonnen bodem was gevallen, vermoedeiijk door het struikelen over een bout. Gisternacht omstreeks 3 uur is in die haven van Urk binoengebracht het motor- schip Nooit Gedacht, schipper W. Brand, uit Breskens. Het vaartuig dat met aardap- pelen was geladen en op weg was van Gro- ningen naar Antwerpen, was op het Enkhujr zerzand aan den grond geraakt. Een gedeelte der lading is overboord geworpen. Provlnciaal nieuws UIT OUDKARSPEL. Voctbal. D. T. S. I speelde Zondag tegen een militair elftal uit Helder en won danr- van met 6—3. UIT HEERHUGOWAARD. De vereeniging ter bevordering van g«- trouw schoolbezoek hield in het lokaal van den heer Rus hare jaarvergadering. I>or den voorzitter, den heer P. Wonder, werden de aanwezigen, vooral ook de dames onderwi1- Goede eeflust, goede spljsvertering, goed b'oed en een goed humeur warden verkre- §m door Foster's Maagpillen te genruiken. eze pilletj-es helpen de lever, maag en inge- wanden door de vloeiing der gal te regelen. Zij werken zeer zacht en hebb«i geen nadiee- lige reactie. Prijs per flacon van vijftig ver- suikerde pill en 0.65; in ap*otheken en dro gistzaken. zeressen. welkom gehceten, terwijl spr. tevens in zijn openingswoord herdacht den heer G Smit Az., die zich zoo'n lange reeks van ja ren heeft gegeven aan het onderwijs, aan het gemeenschapsleven en vooral ook aan onze vereeniging, zoodat hij, trots zijn hoogen ou- derdom door velen nog zal worden gemist en ongetwijfeld bij zeer velen in dankbare herin- nenng zal voortleven. Door den heer A. Kooij Czn., werden hier- n i de notulen gelezen, welke worden goedge- keurd. Voor den aanvang der vergadering is de rekening nagezien door de heeren Van der Meer, Hartog en Brugman; bij monde van laatstgenoemde verklaarde deze commissie alles :n orde te hebben bevonden, zoodat tot goedkeuring wordt geadviseerd. De pennmgmeester, de heer Molenaar bracht vervolgens financieel verslag uit. Met inbegrip van het batig saldo over 1924, groot 75.31, bedroegen de totaal-ontvang- sten 531.01de uitgaven beliepen 525.88, alzoo een batig saldo groot 5.12. Naar aan leiding der voorgelezen cijfers werd door den heer P. Smit opgemerkt, dat het ledental zoo gering is. Algemeen werd dit betreurd, zoodat beslo ten werd door persoonlijk bezoek der be- stuureleden meerderen voor het lidmaatschap te winnen. De penningmeester las de ledenlijst voor De rekening werd onder dankzegging goed- gekeurd. Aan de orde kwam nu de bestuursverki zing. Voor de schoolwijken I, II, HI en IV moesten respectievelijk aftreden de heeren fac. Stekelbos, Jac. Zomer, P. Waker en A. Rentenaar. Besloten werd, onder voorbehoud van nadere goedkeuring dcor de volgende al gemeene vergadering, het reglement te wijzi gen, in dien zin, dat de aftredende bestuursle- den terstond herkiesbaar zullen zijn. Herko- zen werden nu de heeren Stekelbos, Waker en Rentenaar. Aangezien de mededeeling is ge- daan, dat de heer Zomer niet meer in aan- merking wenschte te komen, zal door het be stuur van wijk II nog in deze vacature wor den voorzien. Met betrekking tot het te houden school- feest stelde de voorzitter de vraag, of voor al le vier scholen het feest gezamenlijk zal wor den gehouden. Hiertoe werd met algemeene stemmen besloten. Uit de door de Hoofden der scholen ver- strekte gegevens blijkt, dat aan het feest mo- gen deelnemen van de scholen 1, 2, 3 en 4, respectievelijk 40, 68, 45 en 49 leerlingen. terwijl in dezelfde volgorde voor een prijsje in aanmerking komen: 40, 67, 45 en 49 leer lingen. Aangenomen werd, dat de leerlingen, die de school hebben verlaten, ook een prijsje zul len ontvangen, indien de kas toereikend blijkt te zijn. Na eenig debat wordt bepaald, dat de prijsjes zullen worden uitgereikt met Sint Nicolaas. Besloten werd het feest te doen bestaan in het maken van een rijtoer, waarbij een bezoek zal worden gebracht aan het strand te Eg- mond, terwijl voor duinvermaak te Bergen zal worden vertoefd. Minder spoedig kwam men tot overeenstemming voor de vaststelling van den dag, waarop het feest zal worden ge houden, tot ten slotte Dinsdag 1 Juni daar voor werd aangewezen. Door den heer Groen- veld werd nog bezwaar gemaakt tegen het gebruik van bakwagens, anderen vonden ech- ter dit bezwaar niet zoo groot, mits men de grootere jongens daarop plaatste; bovendien werd opgemerkt, dat de beschikbare dichte rij- tuigen lang niet in de behoefte aan plaats- ruimte te kunnen voorzien. Bij de rondvraag werd nog een opmerking gemaakt omtrent de ongelijke contributie, waarop werd geantwoord, dat van nieuwe leden een gelijke contributie werd geheven, zoodat dan maar enkele leden met een zeer lage contributie overblijven. Hierna werd de vergadering door den voor zitter gesloten met een woord van dank voor de aangename samenwerking en den wensch, dat het feest door mooi weer begunstigd mag worden en zoo goed mogelijk zal mogen sla- gen. UIT AKERSLOOT. Het woonhuis, schuur- en erf van wijlen de wed. KraakmanKaptein in openbare veiling te koop aangebo-den. Het kon slechts opbrengen /3800. Het werd bij afslag ge- mijnd op 95 en is opgehouden. Verpachting Groote en Kleine Uiterdijk gras en rietgewas. De noordzijde vain de Groote Uiterdijk bracht op 72, pachter A. Schoon. De Zuidzijde 100, pachter P. Zoon. Kleine Uiterdijk 51, pachter J. Terluin Jnzn en het rietgewas 40, pachter P. Schut Pzn. De mindere opbrengst vergeleken bij het vo rige jaar bedroeg 39. UIT OTERLEEK. Naar wij uit goede bron vernemen, zijn in de lichtcommissie van het G. E. B. mede naar aanleiding van een correspondenfie in dit blad, besprekingen gevoerd over het slechte net aan de lange Molenweg. Besloten werd een deskundig onderzoek in te laten stellen naar de kwaliteit van het koperdraad en den bouw van het met. Wij willen hopen dat daar- mede zoo spoedig mogelijk wordt begonnen, voor er ongelukken plaats vinden. Ook In (fit geval geldt: voofkomen is beter dan genezen. De heer A. Hoogland alhier is benoemd tot armvoogd in plaats van cfen heer P. Mo lenaar die vertrokken is. Hii heeft rich <Je be- noeming laten welgevallen. UIT SCHERMERHORN. Vrijdagavond vergaderde de Vereeniging „Eendracht", ter beapreking van de te nou- den school feest en, onder leiding van den heer J. Covers. Uit de ingekomen stukken blijkt, dat het mallajhip „Johan de Witt" niet op 10, maar op 7, 8 of 9 Juni bezichtigd kan worden Daar lr datum van het schoolfeest zeer ba- zwa'rlijk vervroe^'j kan worden, wordt een bewieK aan een SOaiiadiiip geschrapt. Het voorstel van het bestuur oat thans luicK: n?ar Amsterdam op 10 Juni, bezoek aan Artis, Iffa. Ps'eis, en terug per Alkmaar 1 Packet, vertrek 6 uur n.m. uit Amsfer3am, aankomst Alkmaar S.45 n.m-, alwaar de rii- tuigen tot afhalen klaar zullen staan, wordt aangenomen. Hierna deelde de Penningmeester mede, dat de opbrengst der inteekenlijsten 200. bedraagt, hetgeen lager is dan in 1925. De rekening over 1925 werd nagezien door de heeren B. Plugboer en C- Bakker; bij monde van den laatstgenoemde werd goedkeuring voorgesteld, waarna de penningmeester werd gedecharcheerd. Aan de orde was de verkiezing van 3 be stuursleden door de periodieke aftreding van de heeren J. Klippel, A. de Lange en M. de Wit, welke weder werden herbenoemd en hue ne benoeming aannamen. Mej. G. Visser zal worden gevraagd de behulpzame hand te bieden. Als datum van den rijtoer voor de kleine- ren werd voorloopig gesteld 22 Juli. Na het feest der grooteren zal alsnog eene vergade ring worden belegd. Door B. en W. is eene aanbesteding gehouden van den bouw van een plaatsje, voor den heer A. Kluft, ingevolge de landar- beiderswet. Ingeschreven werd als volgt: J. Ruijfer 3200.—J. van de Cappelle 3175; R. Loods 3121G. Borsjes 3100; S. Kan /3087; D. van Diepen /2845. De begrooting was 3232. Het werk is gegund aan den laagsten in schrijver, den heer D. van Diepen. v UIT HEILOO. Aan den ouden Heerenweg (be2ruiden den Stationsweg), waar een geheel nieuw complex van woon- en winkelhuizen is verrezen, opende Zaterdagavond de heer V. M. Oud een geheel naar de eischen des tijds ingc- richte brood-, koek- en banketbakkerij. De bakkerij is voorzien van een heetelucht- oven en andere gerieflijkheden, welke men in een moderne bakkerij aantreft. Ook de win- kel is goed ingericht, met mooie uitstalkas- ten, welke in het mooie winkel- en woonhuis* gced uitkomcn. Het pand is ontworpen en uitgevoerd door de firma J. Kaandorp en Zoon, die hiermede eer hebben ingelegd. Zaterdagavond werden de bewoners aangenaam verrast doordat de gymnastiek- verecniging een rondgang door het dorp maakte. Door den voorzitter, den heer J. L. Groot, de ziel van de vereeniging, was het fanfarecorps „Eensgezindheid', directeur de heer D. Harder Jr., gevraagd en bereid ge- vonden om den optocht op te luisteren. De pl.m. 200 turnsters en turners, gestoken in hun keurig costuum, trokken de aandacht en de bewoners hebben wel gemerkt, dat de ver eeniging in haar kort bestaan den steun en de sympathic van gemeente en burgerij ver- dient. Door B. en W. is aan den heer A. Bol- ten gegund het maken van een brug in de Boekelermeer. Bij den gister gehouden Schaakwed- sirijd voor den Ned. Schaakbond behaalden onzo plaatsgenooten J. Reijne Pz. een 2en prijs in de 2e klasse en P. Reijne een lsten prijs in de 3e klasse. In het bestuur van den Vennewaters- polder is gekozen de heer Th. Broers. Het vorig jaar is door den tuinder J. Drijver een proef genomen om stroo te leg- gcr. tusschen de aardbeienrijen om het ver- drogen der vrucht te voorkomen. Dit heeft toen succes gehad, zoodat meerdere tuinders dit voorbceld volgen. Eigenaardig is ook voor zoover we hebben waargenomen dat deze rijen ook niet van de vorst hebben gc- leden. De Tuinbouwvereeniging te Egmond- binnen heeft besloten de tuinbouwproducten van zijne leden te veikn aan de Coop. Vei- lingsvereeniging „St. Wil'kbrordus" alhier- UIT HOORN. De afdeeling Hoorn van de Ncordhoiland-' sche Vereeniging „Het Witte Kruis" hoopt op 24 Juli haar zilveren jubileum te vieren. Op uitnoodiging van het bestuur is een eere- comite gevormd. Behalve het houden van een expositie in het Witte-Kruis-gcbouw, worden festiviteiten voorbereid. O. a. zal een Witte- Kruis-revue worden opgevoerd. Alhier is in het Wilson-theak:. een uit- stekend geslaagde bijeenkomst geho-uden, waar de heer mr. H. J. van Maanen, secreta- ris van de Vereen. voor Volkenbond en Vre- de, het woord voerde. Tevens werd de propa- gandafilm vertoond. Een 45-tal aanwezigen gaf zich als lid op voor het stichten van een afdeeling. Het voorloopig bestuur bestaat uit burgemeester Bisschop, voorzitter, mevr. Best-Zijp, secretaresse. We vernemen, dat thans definitief is be sloten, dat het ccngres van den bond van schilderspatroons in Nederland hier ter stede op 14, 15 en 16 Sept. gehouden zal worden. B. en W. stellen den gemeenteraad voor het vermenigvuldigingscijfer te bepalen op 1.2. De heer J. werd even voor de teraarde- bestelling van zijn vrouw plotseling onwel en overleed binnen enkele mmuten. De Seriewedstrijden werden Zondag voortgezet. Door het ongunstige weer was er niet veel publiek. De wedstrijden, die werden opgeluisterd door ons fanfarecorps „Eensgezindheid", hadden geen vlot verloop, doordat het veld door den regen in slechte conditie was. Gespeeld werd: Hillinnen II Hillegom te gen Oranje-Zwart Amsterdam, uitslag 2—0. A. E. D. I Amsterdam tegen S. L. T. O. Amsterdam, uitslag 1—2. Annimo I Amsterdam—V. O. G. I Haar lem, uitslag 5—0. Tot slot had een vriendschappelijke wed- riid plaats tusschen V. O. G. I Haarlem en V. v. H. Heiloo, uitslag 0—2. ReflJutaakoB. KANTGNGERECHT TE ALKMAAR. Mondelinge uitspraak van 28 Mei. N. W. te Uitgeest, nachtrust verstoren, 7 boete pf 4 dagen hecht. P- G. t« Harenkarapel, overtreding Bin- nen-Aanvarings-Reglement, 6 boete of 3 dagen hecht Th. v. S. en C. J. te Heerhugowaard, over treding Arbeidswet, de le 6 boete of 3 da- hecht., de 2e 8 en 4 boete of 4 cn 2 agen hecht. te Alkmaar, overtreding Leerplicht- Een man met een schoon geschoren gezicht dwingt res pect af en doet zijn werk met plerier. Veiligheidsscheermes wet, f 5 boete of 3 dagen hecht. J. R. te St Pancras, overteding Spoorweg- wct 15 boete of 10 dagen hecht. w. Z. Fz. te Egmond aan Zee, overtreding Vogelwet, 6 boete of dagen hecht J. K. te St. Pancras, dronkenschap, 2 boete of 1 dag hecht P. v. d. M. te Egmondbinnen; P. S. te Uit geest; W. J. M., J. R. en P. J. M. te Alk maar; J. S. te Zuidscharwoude; M. K. te Westzaan, overtreding Politieverordening, de le, 3e en 7e ieaer 4 boete of 2 dagen hecht., de 2e f 3 boete of 3 dagen hecht., de 4e en 5e kder f 2 boete oi*2 dagen hecht., de 6e 2 X 20 boete of 2 X 10 dagen hecht .j.v en Duin, overtreding Jachtwet, de le 2 X lagen R. Z., P. G. Dz, C. G., H. V., I. V. en A. K. te Egmond aan Zee; J. W. te Wijk aan Zee 40 boete of 2 X 20 dagen hecht., de 2e en 7e ieder 25 boete of 12 dagen hecht., de 3e en 4e ieder 45 boete of 20 dagen hecht., de 5e en 6e ieder voorwaardelijke plaatsing in een tuchtschool voor den tijd van 1 maaad met een proeftijd van 1 jaar. J. A. v. E. te Schoten; j. M. te Bergen; J. V. te Wijk aan 'Zee en DuinG. v. M. en A. J. te Schoorl; G. V. te Harenkarspel; N. C. S. te Heerhugowaard; G. J. S. te Alk- iage 5e, 6e en 7e ieder J 4 boete of 4 dagen hecht., maar, overtreding Motor- en Rijwielwet, de le 6 boete of 3 dagen hecht., de 2e, 3e, 4e, de Se 5 boete of 3 dagen hecht., de 9e 3 boete of 3 dagen hecht. DLT VEN SPORT. De Postduivtnvertenigiug „Steeds in Span- uing1' Jiield op 27 April een wedviucht van Lrer (Belgie). Afstand 166 K.M. Wind Noord. ifeider. Duiven los 7 nur 15 mia. voorai. In concours 86 duiven. Aaukomst le pr. C. J. Pijper U.33^1 2e pr. A. liaritig 11.41.53 3e pr. J. A. Stikvoort 11.53.49 4e pr. j. P. Blokdijk 11.53.03 5e pr. C. Rabeling 11.56.37. 6e r. C. de Groot U.57.17, 7c r. J. P. Blokdijk 11.59.53 Se r. P. C. Weei 12.01.17, 9e r. Jac. Dingerdis 12.02.51 lOe r. H. Punt 12.12.45 lie pr. Dezelfde 12.14.19 12e pr. jn. Huiberts 12.16.05 13e pr. jac. Dingerdis 12.18.27 14c pr. Jn. Huiberts 12.36.56 15e pr. B. de Vries 12.39.01 16c pr. H. Balder 1.08.02 17e pr. U. Streicher 1.15.25 lSe pr. R. J. Ran 1.34.19 19e pr. Jn. Kaper 1.42.15 Wedviucht Noyon op 9 Mei. Afstand 358 K.M. Los 7 uur. Wind West. Helder. In con cours 43 duiven. Aankomst le pr. H. Puut 1.14.28 2e pr. F. H. C. Dingerdis 1.24.42 3e pr. H. Balder 1.29.38 4e pr. fc. de Vries 1.26.58 5e pr. H. Punt 1.26.02 6e pr. F. H. C. Dingerdis 1.31.45 7e pr. H. Klaver 1.32.47 8e pr. P. C. Weel 1.33.46 9c pr. H. Punt 1.35.08 lOe pr. Dezelfde 1.41.19 lie pr. J. P. Blokdijk 1.48.06 12c pr. H. Punt 1.50.27 13e pr. J. P. Blbkdijk 1.55.37 14e pr. C. Rabeling 1.58.50 15c pr. C. J. Pijper 2.01.16 16e pr. H. Punt 2.02.26 17e r. F. H. C. Dingerdis 2.14.41 18c pr. P. C. Weel 2.22.30 19e pr. R. J. Ran 2.37.12 20e pr. Jn. Kaper 2.43.24 E>e Postduivenvereeniging „Alcmaria Victrix" te Alkmaar hield Zondag 30 Mei een wedviucht van Orleans. Afstand 563 K.M. Duiven gelost om 9 uur. Wind Zuid. Bewolkt. Aankomst; le pr. C. H. Noome 3.29.11 2e pr. C. Korver 3.35.18 3e pr. C. H. Noome 3.37.11 4e pr. B. Termaat 3.43.50 5e pr. H. J. Struijs 3.55.52 oe pr. K. Jansen 4.00.33 7e pr. Dezelfde 4.00.59 8e pr. W. Godschalk 4.05.52 9e pr. C. J. de Moel 4.06.45 lOe pr. H. J. Struijs 4.19.33 lie pr. W. Godschalk 4.28A0 I2e pr. A. J. de Wit 4.32A5 13e pr. H. J. Caarls 4.33.50 14e pr. J. Hi, w. v. d. Idsert 4 40.50 15e pr. G. E. Koopman 4.44.12 16e pr. W. Godschalk 4.53.10 17e pr. J. B. de Looze 5.01.29 18e pr. C. H. Noome 5.08.21 D« Postduivenvereniging „D« Postduif' hield Zoudag j.l. een wedviucht vanuit Or- leans (Frankrijk), afstand 563 K.M., met Zui- den wind en regen, -T-, Aankomst 1 e pr. 1 h. J. Buismk 3.00.28 2e pr. C. D. Huiberts 3.36.25 3e pr. Dezelfde 3.46.32 4e pr. J. Koolhaas 3.46.58 5c pr. J. Huiberts Sr. 4.26.25 6e pr. Jos. van Seggelen 4.29.40 7e pr. Dezelfde 4.32.49 8e pr. J. Huiberts Sr. 4.35.51 9e r. Dezelfde 4.40.58 10c pr. Jos. van Seggelen 4.59.47 lie pr. J. Huiberts Sr. 4.59.51 12e pr. Dezelfde 5.24.25 13e pr. F. Feijen 5.32.55 U ztilt «!tijd een goed geschoren gezicht hebben, wanneer U een Valet Veiligheids- scheermee koopt, cn dat iederen morgen slechts vijf minuten gebruikt. ImporlBur. CRSMA - DSN HAAS. Wij-k M MaMHH

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 6