T DAOBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. S. KROM, Alkmaar, Telefoon 897, STOOMT, VERFT en KLOPT KLERDEN correct, vlug, tegen billijken prijs. No. 126 Honderd aeht en twintisrute Jaarsrane 1926 DINSDAG 1 JUNI Dit nammer besfaaf u?t 2 bladen. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Fecstdagenuifgegeven. \bonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkmaar /2.—franco door bet gebeele Rijk /2.50, Afzonderlijke en bewqsnummers 5 cents. PRUS DER GEWONE ADVERTENTIENi Per regel 0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaafsnjfmfe. Brieven franco aan de N. V. Bock- en Handelsdrukkcrij v/h HERMs. COSTER ft ZOOM* Voordam C9. Oircctaari G. H. KRAK. Telef.nr. Administrate 3. Telefoonnr. Redactie 33. Postgire 37960. Hoofdredacteuri Tj. N. ADEMA* BuiteHlaud. DE PRESIDENTSVERKIEZING IN POLEN. Nog een uur voor het begin van de zitting der Nationale Vergadering, waarin de ver kiezing van een president der Poolsehe repu bliek zou plaats hebben, was er omtrent de houding van de partijen nog geenszins,zeker- heid. De eenige ernstige candidaat was maar schalk Pilsoedski. De eandidatuur van prof. Glombinski, die de nationaal demdcraten iwilden stellen, hadden ze reeds meer terugge- trokken. Verschillende partijen zouden zich dus van de stemming onthouden. Naast de stemmen der linker partijen kon Pilsoedski echter reke- nen op die van de Joodsche groep. Omtrent de cijfers van de verkiezing van Pilsoedski wordt medegedeeld, dat er 546 stemmen wer- den uitgebracht waarvan 292 op Pilsoedski en 193 op zijn tegencandidaat Borinski, woi- wode in rosen; 61 stemmen waren ongeldig. De maarschalk heeft echter, gelijk gister nog onder de telegrammen gemeld, verklaard zijn benoeming niet te kunnen aanvaarden; zijn besluit is onherroepelijk. In zijn plaats heeft hij aanbevolen de verkiezing van pro fessor Mazjanzdziecsowsci uit Wilna of prof. Ignaz Moscieccki uit Lemberg. In verband met de weigering van Pilsoeds ki zal de nationale vergadering weer bijeen- komen. Het weigeren van het ambt moet worden apgevat als een protest tegen het feit, dat het Parlement heeft geweigerd hem de noodzake- lijke bevoegdheden te geven. Hij kan geen funetie aanvaarden, wanneer hij niet de macht bezit het Parlement in geval van dringende noodzakelijkheid te ontbinden. De brief, waarin maarschalk Pilsoedski kennis geeft van het niet-aannemen van zijn verkiezing tot president der republiek, luidt als volgt: „Ik dank de Nat. Vergadering voor de verkiezing, de tweede in mijn leven. Mijn da- dert, mijn arbeid, die voorheen in vrij hooge mate op verzet stuitten en op gebrek aan sympathie, zijn thans gewettigd. Ik ben helaas niet in staat de verkiezing te aanvaarden. Ik kan niet nogmaals betoo- gen, dat ik niet kan leven zonder te arbeiden, waar de vigeerende constitutie den president verstoken houdt van den arbeid. Ik zou te veel moeten lijden en mij te veel moeten plooi- en. Daarvoor is een ander karakter noodza- fcelij-k. Ik bied mijn verontschuldiginegn aan voor de teleuistelling, welke ik heb bereid, niet alleen aan hen, die voor mij hebben ge- stemd, maar ook aan hen, die reeds buiten de vergaderzaal van mij hadden geeischt, dat ik de verkiezing zou aanvaarden. Het geweten, waarop ik dezer dagen duizenden malen een beroep heb gedaan, staat mij niet toe aan dit verlangen te voldoen" 9 Vandaag zal een nieuwe verkiezing plaats hebben. Daar Bobrzynski heeft geweigerd zich voor het presicfentschap candidaat te stellen, besloten de drie partijen der rechter- »ijde opnieuw graaf Borinski, den wojwode van Posen, te candideeren. DUITSCHLAND EN DE VOLKENBONDSRAAD. De mediedeeling, dat Brazilie er definitief van heeft afgezien gebruik te maken van zijn Scht van veto tegen de toekenning aan ultschland van een permanenten zetel in den Raad als Brazilie zelf er geen kreeg. is voorbarig. Volgens de nilichtingen, die de "rankf. Ztg." heeft ingewonnen, is liet nog aact zoover. Het permanente lid van Brazilie bij den Volkenbond. Mello Franco, heeft het bericht van het prijsgeven van het vetorecht op atellige wijze voor onjuist verklaard. Voor zoover de „Frankf. Ztg." bekend is zijn er, nadat de studiecommissie haar werk beein- digd heeft, geen nieuwe feiten meer te me!- den. In de laatste zitting der studiecommis- sie heeft de Braziliaansche gedelegeerde Montarroyos een verklaring afgelegd, waar- uit en vriendelijke gezindheid jegens Duitsch land sprak; hij zeiae, dat Brazilie alles zou doen om het toetreden van Duitschland tot den Bond te bereiken. Montarroyos bracht daarna een bezoek aan von Hosch in zijn ho tel en stelde er prijs op dezen persoonlijk op bet station vaarwel te zeggen, om aldus blijk te geven dat Brazilie de beste verhouding met Duitschland wenschte. Van een gesprek tusschen von Hosch en Mello Franco is, zoo- als de „Temps" beweert, geen sprake ge- weest. Een formeele verklaring betreffende het afstand doen van het vetorecht is toen ter tijd noch later afgelegd. Alleen weet men dat door Brazilie (zooals ook door Spanjc) ze- kere geruststcliende verklaringen zijn afge legd. die echter tot niets binden. Misschien is het eenige nieuwe, dat Mello Franco thans ook tegenover graaf Bernstorff van de vriendelijke gezindheid jegens Duitschland heeft gesproken. Verder is de „Frank{. Ztg." niets bekend. Het blad zegt, dat het ciiet duidelijk is, waar- om nu van Fransche zijde, terwijl thans voor Brazilie geen aanleiding is om zich po- te tytef), dit bericht yerbreid yvoj^t. GOOLIDGE BEPLEIT BEPERKING VAN BEWAPENINO. President Coolidge, die ter gelegenheld van den Memorial Day het woord heeft gevoerd op het nationale kerkhof van Arlington, zei- de o. a.: Er dienden zich nog andere naties aan onze zijde te scharen teneinde hhun ach- terdocht en haat terzijde te stellen en het onderling eens te worden over de mettioden tot verlichting van de zware lasten van leger en vloot. Dit kan niet geschieden, wanneer zij gestadig er aan denken tot den oorlog hun toevlucnt te nemen om kwaad te herstellen tn rechten te doen gelden. Wij moeten de moeilijkheden der Euro- peesche naties niet onderschatten, aldus de president, noch nalaten het uiterste geduld en consideratie te betrachten, doch wij moe ten onze eigen positie handhaven. De Euro- peesche staten hebben groote behoefte aan een ineuwe beperking der bewapening. EEN REDE VAN Dr. STRESEMANN. Op eeni vergadering der Duitsche Volks- partij heeft dr. Stresemann een rede gebou- den, die vooral om hetgeen hij daarin gezegd heeft over de Duitsche schaddloosstellings- politieik van belang is. Vrijdiag had graaf Westarp, de leider der Duitsch-nationalen, den politieken toestand besproken en den val van het ministerie-Luther geweten aan de fouten en ontgoochelingen der politick van Locarno. Het was vooral deze rede, die dr. Stresemann weer leg de. Graaf Westarp, zei- de hij, heeft vooral aangedrongen op een „krachtige buitenlandsche politiek". Slechts deze zou Duitschland uit zijn moeilijke situ- atie en grooten economischen nood1 kunnen redden. Voorts is graaf Westarp van oor- deel, dat de. moeilijkheden van het Duitsche economische leven te wijten zijn aan het plan- Dawes. Dit is, zeide, de rijksminister, volko- men onjuist gezien. Hoe zag't er in Duitsch land niet uit voor het plan-Dawes? Sedert de sluiting Van dit verdrag is de toestand op fi- nancieel en conomisch gebied veel beter ge- worden. Het Duitsche economische leven, se dert 1918 tot het verdrag-Dawes, ging van kwaad tot erger en eindigde in een totale ver- woesting der Duitsche valuta, waardoor weer het grootste deel van het Duitsche ver- mogen verloren ging. De onderhandelingen in Londen in 1924 waren een eerste poging om een regeling der der betalingen na het verdrag-Dawes waren schadevergoeding te krijgen. De eerste iaren bedoeld als een periode van op verhaal ko- men voor Duitschland. Maar-de feiten heb ben geleerd, dat men de toekomstige ontwik- keling der economische gebeurtenissen niet in theorie kan voorspellen. Want juist in deze twee jaren kwam de groote werkloosheid in Duilschland, waaronder wij thans lijden, en die na het einde van den winter nog niet zoo- danig is afgenomen, als men had verwacht. Maar hoe zou Duitschland tegenover deze crisis, die toch ook een credietcrisis is, ge- staan hebben, indien het Verdrag-Dawes er niet was en Duitschland aan de willekeur van zijn schuldeischers zou zijn ovcrgeleverd, zooals dat gebruikelijk; was voor de Londcn- sche overeenkomst? Mocht echter blijken, dat de methoden en het wezen van het verdrag-Dawes een ander resultaat hadden, dan van beid'e zijden daar- van werd verwacht, dan zou een herziening daarvan alleen mogelijk zijn krachkns een buitenlandsche politiek, die op wederkcerig begrip is gebouwd. Het woord ,,krachtdadige buitenlandsche politiek, is heel aangenaam voor de ooren, maar in werkelijkheid1 kan men daarmec heel weinig beginnen Als graaf Westarp deze kraclitige buitpnlandsche .politiek ook wil uit- breiden tot de handelsverdragen, dan weet hij heel goed, dat er nog nooit een handelsver- dirag is gesloten zonder compromdssen. DE CHAOS IN CHINA. Naar verliudt zal Woe-Pci-foe binpenkort een bespreking hebben met Tsjang-Tso-lin, op korten afstand ten Zuidcn van Peking, ten einde een beslissing te nemen over den aard der regeering van Peking. Men hoopt dat aan den tegenwoordigen onzekeren toestand door hun besprekingen een einde zal worden gemaakt. De oorlog met Kanton, die reeds vaker dreigde, is thans begonnen. De troepen van Woe-Pei-foe zijn door de provincie Hoenan opgerukt en vallen nu de verdedigers van Kanon van d'rie sirategische puuten langs de grens van Kwantoeng aan. DE OORLOG IN MAROKKO. De onderwerpingen gaan aan het geheele front voort. Een Havas-telegrara raeldt, dat de fosi- dent-generaal Steeg van alle stammen der Be- ni Zeroeal onderwerpingen heeft aaiivaard. Officeel wordt thans medegedeeld, dat de broeder Abd-el-Krim zich tegelijk met Azer- kane en Gheddy, die bij de vredesonderhande- lingen te Oedjda tot de onderhandelaars be- hoorden, onderworpen hebben, evenals ver- scheidene anderen van Krim's aanhangers. Eenige dagen geleden werd een Marokkaan door de Spaansche wachtposten neergescho- ten, terwijl hij trachtte, binnen de Spaansche linie® te komen. Naar thans is vastgesteld, betrof het hier den gewezen minister van Oorlog van Abd-el Krim. De Spanjaarden eischen Abd-el-Krlm voor zich op, ten eerste omdat er 18 gevangen offi- cieren ontbreken, en ten tweede omdat Abd-el- Krim voor Frankrijk met Spanje den strijd heeft aangebonden. De toestand der Spaansche geyangenen Is allertreurigst; zij bdklagen zich bitter over de behandeling en verklaren dat de Franschen beter worden behandeld. DE ON'RUST IN SYRIe. Naar uit Damascus gemeld wordt heeft de krijgsraad aldaar den Dntsen-leider Sultan El Atrasch, benevens een aanital andere Dru- sen-opperhoofden bij verstek ter dood veroor- deeld. HET GESCHIL IN HET BRITSCHE MIJNBEDRIJF. - De beperktheid van de steenkolenvooraden neemt voortdurend toe. De maatregelen tot bezuiniging van het gebruik zijn verscherpt. De straatverlichting is zeer gebrtkkig. Baldwin is gister van Ghequeer naar Lon den teruggekeerd. Er heeft een eonferentie plaats gehad tusschen hem en het kolen- comite. waarbij ook de minister van binnen landsche zaken, de minister van arbeid en de minister van het mijnwezen vertegenwoor- digd waren. De federatie van transportarbeiders en de bond van het soporwegpersoneel hebben be- raadslaagd over het verzoek der mijiwverkers om het embargo uit te vaardigen over kolen uit het buitenland en om te weigeren de bui tenlandsche kolen, welke zich reeds in het laud bevinden, verder te behandelen. De kwestie is zeer moeilijk in verband met de onderhandelingen' over het terug in dienst nemen van sommige slachtoffers der staking. ANTI-FASCISTISCHE DEMONSTRATIE. Een groote socialistische demonstrate, be doeld als protest tegen het fascisme, is te Charleroi gehouden. De burgemeester deed aan de betoogers weten, dat de Italiaanschen consul geprotesteerd had tegen het feit, dat Italianen in den optccht „den dood aan Mus solini" hadden geroepen." De burgemeester verklaarde, dat hij, indien dit feit zich her- haalde, verplicht zou zijn maatregelen te ne- nien. De betooging liep verder zonder inciden- ten af. DE REVOLL'TIL IN PORTUGAL". Majoor Cabecadas heeft het minister-pre- sidentschap cn de portefefiille van binnen- landsche zak:.i aanvaard. Het is waarschijnlijk. dat generaal Gomez Costa, die heden met zijn divisie in Lissabon wordt verwacht. de portefeuiile van oorlog zal nemen en majoor Filomeuo Camero die van marine. De uit Lissabon ontvangen telegramm°n wijzen er op. dat de opstandelingen hebben gezegevierd. De president der republiek heeft, nadat het kabinct afgetreden was, cfen leider der revolutionnaire beweging Cabecadas met de vorming van een regeering belast, welke opdracht deze heeft aanvaard. De nieuwe re geering zal uit burgers en militairen zijn sa- mengesteld. De opstandelingen hadden door het vernie- 'en van de spoorwegen in het noorden des lands de treinverbinding met Oporto belet. Het revolutionnaire comite had cen procla- matie verspreid waarin gezegd werd, dat de beweging een republikeinsche was en geen militair karakter droeg en dat men een regee ring wenschte te vormen op den grondslag der democrtische beginselen. De matrozen- school had zich bij de beweging aangeslot n evenals de troepen te Lissabon en Oporto. De revolutionnairen zorgden voor. de handha- ving der orde. VOOR DE SLACHTOFFERS DER WETENSCHAP. De Fransche minister van Arbeid, Gezond- beid, Durafour, heeft besloten voor te stellen het geheele personeel der ziekenhuizen, met name geneesheeren, apothekers enz.. die zoo vaak het slachtoffer worden van de weten- scban en van hun plieht, te doen vallen onder dc Ongevallenwet van 1898. Eyn deel van het personeel viel er reeds onder. OOSTENRIJK'S FINANCIEELE CONTRoLE GEelNDIGD. Mr. Zimmerman is gister naar Geneve ver- trokken, waar hij officieel uit zijn ambt van commissaris-generaal van den Volkenbond za! worden ontheven. Einde Juni zal hij uit Weenen vertrekken, om zich vervolgens op 20 Juni te Rotterdam naar de Vereenigde Staten in te schepen, waar hij in eenige steden voordrachten zal houden over de saneering van Oostenrijk. RUSLANDS SCHULDEN AAN FRANKRIJK. Op het congres van de Fransche houders van Russische obligaties, Zondagmiddag te Parijs gehouden, werd het resultaat medege deeld van het referendum, dat gehouden is teneinde de meening der Fransche obligatie- houders vast te stellen ten opzichte van de er- kenning door Frankrijk van de Sovjetregee- ring, en 225.000 voor herziening van de voor- waarden dier erkenning. Het congres heeft verder besloten het re sultaat van deze stemming aan de Fransche regeering mede te deelen, den nadruk leg- gend op den- wensch van de obligatie-hou- ders terug te keeren tot den toestand, zooals die bestond voor de. erkenning. Het congres heeft voorts besloten volledige volmacht te geven aan zijn vertegenwoordi- ging, teneinde direct met de Sovjetregeering te onderhandelen, zonder tusschenkomst van de ambtenaren der Fransche regeering. De Fransche regeering, heeft namelijk zooals be kend, medegedeeld dat zij haar positie bij de regeling der Russische schulden slechts be- schouwde als die van een welwillende bemid- delaarster. Hiermede is volgens de obligatie- houders de Fransche regeering afgeweken van de positie, zooals die bestond bij de ope ning der onderhandelingen in Februari, toen de regeering zichzelf als de directe onderhan- delaarster beschouwde en den obligatiehou* ders slechts om advies had gevraagd. VLOEKVERBOD IN ITALIE. De katholieke Italiaansche afgevaardigde Macarini had den minister van Justitie ver- zocht, in het strafwetboek een bepaling op te nemen, die het vloeken verbiedt en er straf op stelt. Vrijdag nu heeft de regeering schrif- telijk op dit verzoek geantwoord en de nood zakelijkheid erkend om met het oog op haar program van verheffing van het zedelijk peil des volks, het vloeken te verbieden. In d? nieuwe strafwet zal dus het vloeken als straf- baar feit worden beschouwd. TOT HERSTEL VAN RUSLAND. De Raad van Russische Volkscommissaris- sen heeft het lange rapport besproken, waar in zooals reeds in het kort gemeld, voorge- steld werd, aan buitenlandsche kapitalisten cencessies te verleenen voor het herstel van gebouwen in Rusland, die allengs overal in z"cr slechten toestand zijn gekomen. In het rapport wordt gemeld, dat niet al leen wconhuizen, fabrieken en waterwerken in vervallen staat verkeeren, maar eveneens de wegen en de tramlijnen. Besloten is, aan buitenlandsche firma's toe te staan, de herstelwerkzaamheden uit te voe- ren en zelfs nieuwe gebowuen op te trekken, waarbij speciale privileges en faciliteiten zul- len worden verleend. Zoo zulleu machineri;- en, instrumenten en materialen vrij van in- voerrechten mogen worden ingevoerd. Voorts zal vevmindering op de belastingen worden tcegestaarf, terwijl vele van de tot nu toe be- staande, beperkende bepalingen zulKn wor den ingetrokken. Buitenlandsche coniractanten zullen ver- lof krijgen, een zeker percentage buitenland sche arbeiders te werk te stellen. Tr'otski is van zijn verlof teruggekeerd en heeft het bcheer over het concessie-departe- ment weer op zich genomen. ELSENEUR 500 JAAR. Van begin Juli tot midden Augustus zal de stad Heisiogor (Elseneur) haar 500sten verjaardag vieren. Een uitgebreid feestpro- gram is opgesteld. De officieele dag is feite- lijk morgen. De stedelijke marktrechten wer- den 2 Junirr 1428 verleend door vorst Erik van Pornniercn, toenmaals koning van Dene- marken. Elseneur zal daarom morgen spe ciale feestelijkheden organiseeren, op welken dag een stanclbeeld van koning Erik door prof. Utzon Frank zal worden onthuld. Dii zal geschieden in tegemweordigheid van de koninklijke fatnile en de ministers. De feeste lijkheden zullen besloten worden met een feestmaal cn een vuurwerk. DE'FRANSCHE FRANC. De namen van del eden van.het comite, dat maatregelca zal vnorstellen tot verdediging van deii franc, zijn gisteravonc! gepubliceerd. Het bestaat hobfdzakelijk uit bankiers, maar ook handel en industrie zijn er in vevlegen- woordigd. j Het comite der regeering metbetrekking tot haar financieel plannen is bijzonder goed ontvangen door de pers en heeft ook een goe- den indrnuk op de beurs gemaakt. Dit be- vorderde waarschijnlijk de stijging van den franc vergeleken met den koers van Zater- dag, ofsclioon de verbetering niet gehand- haafd werd. Wat het publiek het meest gerustgesteld heeft, is hetbericht, dat er niet meer belastin gen zullen worden geheven en dat er pogin ge nin het werk zullen worden gesteld; om een maximumgrens vast te stellen, voor het totaal aan belastingen, die door de verschil lende categorien van belastingbetalers zullen worden betaald. De verklaring, dat er geen nieuwe belas tingen zullen worden ingevoerd, zoolang de franc in gevaar verkeert, wordt aanvaard als een garantie, dat de regeering niet het hoofd zal buigen voor socialistische theorien aan- gaande finaneieele hervormingen. Het voor- nemen, de uitgaven zooveel mogelijk te ver- minderen, woidt ook met voldoening begroet. HERDiENKINO VAN DE SCHIET- PARTI J TE SJANGHAI. Een groote menigte arbeiders, waarbij zich echter ook vele ongure elementen gevoegd hadden, heeft Zondagmiddag te Sjanghai naar aanleiding van" den verjaardag van de schietpartij van verleden jaar, ongeregeldhe- den veroorzaakt. Er werd met steenen gewor- pen, waardoor vele ruiten van huizen en trams werden gebroken. De politie trok even- wel onmiddellijk versterkt uit, zoodlaf de orde tegen zonsondergang reeds weer hersteld was, zonder dat er geschoten behoefde te worden. Verscheidene buiten landers hebben niet tern in lichte verwondingen bekomen. De studenten hebben aan de demons-trades niet deelgenomen. Zondag was het overal in de stad rustig. De tram- en autobusdiensten functtonneer- den orm-aal. Slechts de geregelde politie pa- trouilleerde in de stad, zoodat uit niets bleek dat Sjanghai het tooneel is geweest van- ern stige ongeregeldheden. Men stelt vast, dat de politie er in is geslaagd, de menigte uit- een te jagen zonder van de wapens gebruik te maken. Een staking van drie dragen, door de arbeiders en studenten geproclainerd, is volkomen mislukt. De Chineesche kooplieden blijken vastbesloten, zich tegen alle geweld tr> verzetten. INTER NATIONAAL ARB E IDS- BUREAU. h De Plenaii'e zitting van de Internationalf Arbeidsconlerentie, op welker agenda be- raadslagingen over het verslag van het Int. Arbeidsbureau vermeld staan, werd gister- ochtend geopend. De Belgische arbeidersgedelegeerde Mar tens legde een verklaring af, waaruit bleek, dat de in de vorige arbeidsconferenties steeds met groote meerderheid aangenomen conven- ties slechts voor een zeer klein deel door de betrokken regeeringen werden geratificeerd. Uit naam van de Belgische regeering ver- klaagde spr., dat deze op grond van de re- sultaten aer Londensche eonferentie van mi- nistcrs-van arbeid bij de Kamer reeds een ont- werp heeft ingediend, beoogende spoedige ra- tificeering van de conventie van Washing ton, welk ontwerp reeds dezer dagen in <w Kamer in behandeling zal komen. De vertegenwoordiger van de Poolsehe re geering verklaarde dat-Polen tot dus ver re 13 conventies heeft geratificeerd en een eerste plaats inneemt onder de staten, die hunne verplichtingen jegens het Int. Aibeisdbureau volkomen hebben vervuld. Spr. hield1 zich ver volgens bezig met het tweede deel van het verslag van den directeur van het Int. "Ar beidsbureau, waarin de economische toestand in 1925 behandeld wordt. In dit verslag worden drie groote problemen op den voor- grond gestela: lo. de kwestie van de werk loosheid; 2o. de kwestie van den werktijd1; en 3o. de etnigratie-kwestie. Spr. wees in een lange theoretische uiteen-zetting op de groote economische beteekenis van den arbeid van het Int. Arbeidsbureau en verklaarde aan de Con-ferentie een voorstel inzake een weten- schappelijke organisatie van den arbeid tt zullen voorleggen. Na den vertegenwoordiger van Polen spra- ken nog de Argentijnsche werkgeversgedele- geerde en de Ganadeesche en Zuid-Afrikaan- sche arbeidersvertegenwoordigere. STILTE IN DE NABIJHEID VAN ZIEKENHUIZEN! De Parijsche prefeetuu-r van poll-tie is mensehlievend en practisch tevens. Om een eind te maken aan het onnadenkend straatla- waai nabij instellingen waar de lijdende menschheid venpleegd wordt, heeft zij than# borden aan ziekenhuizen, klinieken, zenuw- inrichtingen e.d. laten aanbrengen, waarop een groot kruis en het woord Silence" ge- schifderd staan, en die chauffeurs en b«- stuurders van andere voertuigen eraan her- inneren, dat zij vaart moeten oiinderen en alle noodelooze geluiden met hoorns, beiien enz achterw;ege late». COORANT.

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 1