DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. m No. 128 Honderd achf en tmntigsie Jaaffflni 192G DONDERDAG Buitenland. 3 JUNI Oil nummer besfaaf uit 2 bladen. Deze Courant wordt iELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, aiigegeven. Abonnemenfsprijs bij vooruitbeialing per 3 maanden voor Alkmaar /2.franco door bet geheeie Rijfe /2.50. Afzondcrlijke en bewijsnummers 5 cents. PRUS DER GEWONE ADVERTENTlfiNi Per regel 0.25, bij groofe contracfen rabat. Groote letters naar plaatarefmfa, Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrakkerij v/b HER Ms. COSTER ft ZOrtf, Voordam C9. Directeur: G. H. KRAK. Telef.nr. Administratie 3. Teiefoonnr. Redactie 33. Hoofdredacteun Tj. N. ADEMA* Postgiro 37060. MET RAPPORT DER BRITSCHE CONSERVATIEVEN OVER RUSLAND. Zooals reeds in het kort gemeid, zijn vier conservatieve Engelsehe parYements 1 eden, sir Frank Nelson, Bootihby, Moore en Bourne gedurende ca. 14 dagen in Rusland geweest en hebben zij van hun verblijf, hoofdzakeiijk in Moskou, een rapport opgesteld. Het verslag begint met de volgende opmer- Iring: De revolutie van 1917 heeft al te diep ge- troffen om slechts een voorbijgaand verr sehijnsel te zijn, en er kan niet de minste twij- fel bestaan of de tegenwoorcyge regeering in Rusland is stabiel en van blijvendien aard. Te dezer zake zijn alle meeningen, die het over- wegen waard zijn, eenstemmig. Ihdien de po litieke en cconomische ontwikkeling in het te- aannemelijk dat zich over een paar jaren een genwoordige tempo voortduurt, is het zeer bestuursstelsel zal hebben ontwikkeld, dat niet ongeschikt is voor de behoeften van dit butiengewone land. Zulk een bestuursvorm te beooraeelen uit het oogpunf van Westersche partijpolitiek, zou gelijkstaan met zich te be- geven in het rijk van valsche waardeschattin- gen. De hoofdmacht ligt in handen van de communistische partij, wier macht in het land over het algemeen wel toeneemi. De. partij staat natuurlijk in nauw contact met de Derde Internationale. Het is van beteekenis, dat slechts een lid dfer regedring zitting heeft in die Internationale en hoe wel de strijd op leven en dood tusscben de regeering en som- mige leden van de Internationale partij steeds meer aan invloed, hetgeen uit de machtsvrr- mindering van Zinowjef ten duidelij kste blijkt. Hoe wel er in het algemeene beheer veel was goed te keuren, moet een uitzondering ge maakt voor de rechtspraak, die als een pas- kwil wordt aaageduid terwijl het geheeie sa- menstel van de justitie geheel op de politick is gebaseerd. De conclusie luidt dan ook, dat ieder die een financieelen eisch indient bij een rechtbank al heel weinig kans vans'a- gen heeft. De geheime politie of Gepoe ge- bruikt nog steeds afgrijselijke methoden van terrorisme, zooals massa arrestaties, gevan- genneming, deportatie en zelfs de doodstraf voor zuiver politieke overtredingen. Afgunst en luiheid behooren nog steeds tot de Russische karakter eigenschappen. Sta- kingen zijn geoorloofd, opdat het proletariaat uiting kan geven aan zijn gevoelens. Hoe dat recht van staken wordt opgevat, blijkt uit de arrestatie van een 400 arbeiders der spoorwegwerkplaatsen, toen er plannen tot staking bestonden. Deze arrestanten zijn anooit naar hun woningen teruggekeerd. De parlemenfsleden brengen hulde aan wat op hygienisch gebied geschiedde. Omtrent het Roode leger zeggen zij, dat het als wapen weinig bruikbaar is en de soldaten vooma- melijk worden afgericht tot communistische propagandisten. De delegatie verklaart verder dat zij wat de betrekkingen tusschen Engeland en Rus land betreft, uitgaat van een viervoudig doel, te weten: 1. Het tegengaan en stopzetten van de propaganda tegen Groot-Brittannie; 2. De verkrijging van de erkenning door de Russische regeering van de vooroorlogsche particuliere schulden; 3. Het verkrijgen van zooveel mogelijk geld voor de Britsche on- derdanen, waafaan die schulden toekomen; 4. De vermeerdering van den handel tusschen Groot-Brittannie en Rusland ten bate van de Engelsehe werkloozen. De delagtie nu zegt dat de moeilijkheid is, het psychologische mQment'te bepalen om weer onderhandelingen aan te knoopen, om- dat vruchtelooze onderhandelingen erger zou- den zijn dan geen onderhandelingen. Er zijn voorzooveel de delegatie kan zien geen on-1 overkomelijke moeilijkheden, indien de Sov- jetregeering toezeggingen wil geven wat de drie eerstgenoemde desiderata betreft, omdat de feitelijke voorwaarden van een sehuldrege- ling, tezamen met de kwegtie van een lee- ning, zuiver op zakelijken grondslag dienen te worden besproken en geregeld en geen re- geeringswaarborg met zich mee behoeven te brengen. De delegatie heeft intusschen kunnen vast- steilen, dat de Duitschers en Amerikanen in grooten getale beginnen Rusland binnen te dringen en dat onderhandelingen tusschen de Sovjetregeerig en verschillende buitenland- sche maatschappijen werdten geopend toen zij zich te Moskou bevond. De delegatie geeft aan de Engelsehe re geering in overweging den toestand zeer aan- dachtig gade te slaan opdat zij geen gunsti- ge gelegenheid laat voorbijgaan tot het ver krijgen tusschen Engeland en Rusland van een diplomatieke en commercieele rcgeling, voor beide landen bevrcdigend, daar de dele gatie gelooft dat zulk een gelegenheid zich binnenkort" zal voordoen. De delegatie is voorts van meening dat het evolutie-proces in Rusland zich eerder in de goede rich ting bewcegt. dan in de slechte en dat de tegenwoordige financieelc politick van dit land gezond is. De delegatie betoogt verder, dat langdurige handelscredieten, op voorzichtige wijze door de betrokken bedrijven verleend voor den aan- koo-p van landbouwmachinerieen enz., een on- middellijken en enormen invloed zouden heb ben op den Engeischen handel en de tewerk- stelling.in Groot-Brittannie, en besluit dat een groote verantwoordelijkheid rust op alien, die in de zaak iets te zeggen hebben, er voor te zorgen, dat deze kwestie spoedig onder het oog wordt gezien. I}E OORLOG IN MAROKKO. Uit verklaringen van Spaansche gevange- nen, gepubliceerd in de bladen, blijkt, dat op bevel van Abd-el-Krim een groot aantal Sene- galeezen werden gefusilleerd om op het voed- sel te sparen. Het B. T. A. meldt uit Fez dat de sergant- majoor Klems, een Duitscher, die uit het Spaansche vreemdelingenlegioen is gedeser- teerd en zich tot Kai'd Elhaja heeft doen be- noemen, gcvangen genomen is. Van het Spaansche front wordt een weder- opleving der bedrijvigheid van den kant der Riffijnen gemeid. Zoo werden in de streek ten Zuiden van Tanger uit Regala vertrokken co- lonnes heftig bestookt. Ook uit de streek van Tetoean wordt eenige bedrijvigheid gemeid. (Gister meldden wij reeds onder de tele- grammerr dat een broer van Abd-el-Krim nieuwe vijandelijkheden begonnen is.) DE PRESIDENTSVERKIEZING IN POLEN. De nieuwe staatspresident zet in een mani fest zijn program uiteen. Hij acht een onver- wijlde uitbreiding der bevoegdheden van den president noodzakelijk, die de Sejm en den Senaat moet kunnen ontbinden (dit was ook een eisch van Pilsoedski). Deze zullen ook worden ontbonden. Aan een kabinet van vakministers moet de saneering van het cco nomische leven worden toevertrouwd, terwijl ook het openbare leven moet worden gezui- verd. Morgen zal president Moscicki den eed af- leggen. Hoewel er in het land een teleurstelling is, dat Pilsoedski zijn benoeming niet heeft aan- genomen, vindt de verkiezing van Moscicki toch algemeenen bijval. Zaterdag wordt de definitieve samenstel- ling der regeering-Bartel gepubliceerd. Maar- schalk Pilsoedski blijft minister van oorlog. E)e rechtsche pers toont zich zeer tevreden over de rustige beeindiging der Mei-gebeur- tenissen door de verkiezing van den on-poli- tieken geleerde Moscicki tot president. Mos cicki zal werkelijk boven de partijen staan. De Joden zijn met de keuze van Moscicki ook ingenomen, omdat hij democratische denkbeelden ten opzichte der nationale min- derheden heeft en tegen den „numerus clau- sus" is. Het „Berl. Tag." heeft van zijn correspon dent te Warschau bijzonderheden over de nieuwe a.s. regeering. In de eerstvolgende dagen zal, seint hij, de voorloopige regee ring Bartel wel aftreden, maar hij meent dat het kabinet-Bartel wel met eenige wijzigingen zal terugkeeren. Moscicki is een persoonlijke vriend van Bartel en hij is ook een goede be- kende van Pilsoedski. Pilsoedski. Moscicki en Bartel zullen een triumviraat vorrfien, dat systematisch dc sa neering van Polen op economisch en politiek gebied zal doorvoeren. Het parlement zal dit driemanschap binnenkort buitengewone vol- machten geven. De nieuwe regeering zal bin nen twee weken de Sejm een uitgewerkt sa- neeringsplan voorleggen. Nadat den staats president en der regeering buitengewone volmachten zijn verleend, zal de Sejm eenige maanden op reces gaan. Waarschijnlijk zal de Sejm niet onmiddel- lijk Worden ontbonden en er zullen ook niet direct nieuwe verkiezingen uitgeschreven worden. Eerst zal de kieswet gewijzigd wor den en 'grondwet om den president meer macht te geven. Is dat gebeurd, dan zal de president den Sejm verzoeken, nieuwe verkie zingen uit te schrijven. Dit zal wel niet voor het einde van het jaar zijn. De regeering Bartel zal bezuinigingen in- voeren, het aantal ambtenaren verminderen en omkooperijen van ambtenaren tegengaan. Er zullen nieuwe handelsverdragen geslo- ten worden met Duitschland en Rusland. Het is in belang van geheel Polen, dat de iol-oor- log met Duitschland zoo spoedig mogelijk beeindigd wordt. DE ONRUST IN CHINA. Baadieten hebben een Britsch ambtenaar eener petroleumonderncming gevangen geno'- men. Troepen trachten den Brit te bevrijden. De autoriteiten te Swatow hebben openlijk hun vercntschuldigingen aangeboden we- gens den aanslag op den Britschen consul, omdat deze eenige communistische aanplak- biljetten, welke op de muren van het consu- laat waren geplakt, had verscheprd. De opwinding in dc wijk der buitenlanders is "eheel verdwenen. De stakers 'nebben het werk onvopTwaarde- liik hervat. HET CONFLICT IN DE BRITSCHE MIJNEN. In het Britsche Lagerhuis werd gisfer bet debat geopend over de verlenging der bepa- lingen betreffende den noodtoestand. MacDonald, die zich tegen de verlenging verzette, zeide, dat, hoewel hij erkende, dat elke regeering die tegenover de huidige om standigheden staat, verplicht is, bevoegdhe den voor den noodtoestand te vragen, hij van meenimg is, dat verlenging niet langer noodzakelijk is, met het oog op het voorbeel- dige gedrag van het volk. Dc minister van binnenlandsche zaken, Joynson Hicks, sloot zich aan bij den lof van MacDonald ten aanzien van hetgedrag van de natie gedurende de staking en zeide ver der, dat, terwijl de goede geest van de massa der bevolking, met inbegrip der stakers, schitterend was, er ook uitzonderingen wa ren. Het voorstel tot verlenging van de be voegdheden voor den noodtoestand werd daarop aangenomen met 249 tegen 100 stem- men DE REGELTNG MET DE VROEGERE DUITSCHE VORSTEN. In den Pruisischert landdag hebben de heeren van rechts andermaal gelegenheid ge- had om lawaai te schoppen en zij hebben van deze gelegenheid dan ook ruimschoots gebruik gemaakt, volgens het Hbld. Dinsdag was het de leider der Pruisiche politie, Minsterialdirektor Abegg, die hun wcede gaande maakte, gister moest de Pruisi- sche minister van finaucien, dr. Hopker- Aschoff, het ontgelden. Van Duitsch-natio- nale zijde was de minister scherp aangeval- len, omdat hij niet voetstoots aan de finan- cieele eischen der Hohenzollems had vol- daan, maar getracht had te redden, wat er te redden viel. Dr. Hopker-Aschof, die zich door het geschreeuw en de venijnige inter- rupties van de Duitsch-nationalen niet van de wijs liet brengen, wees er in zijn antwoord op, dat de Pruisische regeering zich inzake de financieele regeling met de Hohenzollems op hetzelfde standpunt heeft geplaatst, dat indertijd reeds door Frederik de Groote werd ingenomen en dat in het Pruisische Land- recht is omschreven. Nadrukkelijk wordt daarin bepaald, dat het geheel mobiele ver- niogen het eigendom'van den Staat is en dat de Koning ter nakoming van zijn repressen- tatieplichten alleen het vruchtgebruik van verschillende gedeelten van dit vermogen heeft De minister yerklaarde, dat hij per- soonlijk een tegenstander is van het plebisciet over de financieele regeling met de vorsten- huizen en dat hij ook niet gelooft, dat het cnteigeningsontwerp voldcende stemmen zal krijgen; maar als dit toch mocht gebeuren en dus de bezittingen der vorsten verbeurd zouden worden verklaard, dat men dan nog in geen geval van roof zou mogen spreken. Het plebisciet immers is een constiuticneele instelling. Vroeger besliste de kroon door kabinetsorder, thans beslist het volk door zijn votum. Bij herhaling sprak de minister in het ver- loop zijner rede er zijn teleurstelling over uit, dat de rijksregeering en de rijksdag niet hebben zorg gedragen voor een over het ge heeie Rijk geldende wettelijke regeling van de schadeloosstelling Dan immers zou er van een plebisciet geen sprake zijn geweest. De rede van dr. Hopker-Asehoff werd door de partijen van het midden en van links met demonstratief applaus begroet. De heeren van rechts daarentegen floten op hun huissleu- tels. DE REVOLUTIE IN PORTUGAL'. Na een conferentie tusschen majoor Cabe- cadas en generaal Gomez is er een voorloo pige regeering gevormd. Het Vakverbond heeft in beginsel de alge meene staking voor het heele land afgekon- digd om weerstand te bieden aan een even- tueele militaire dictatuur. DE CHINEESCHE GEDELEGEERDE IN DE OPIUM-COMMISSTE ZOEK! De Chineesche afgevaardigde in de Opi- um-Commissie, Tsjoe, die Maandag zoo hef tig met den Engeischen gedelegeerde polemi- seerde, ontbrak gister in de commissie; hij had evenmin een plaatsvervanger gezonden. Alleriei geruchten doen hieromtrent de ron- de. Bij informatie bij de Chineesche delegatie is gebleken, dat geen verband moet worden gezocht tusschen Tsjoe's afwezigheid en het Engelsch-Cineesch incident. Tsjoe was echter ook afgevaardigde ter Arbeidsconferenfie! DE OPIUMCOMMISSIE. In de Opiumcommissie had gister een iet- wat onaangename woordenwisseling plaats tusschen den Zwitserschen hoofd'ambtnaar van het ministerie van buitenlandsche zaken, Dinichert, en den Nederlandschen, gedele geerde Van Wettum, veroorzaakt 'door de mededeeling van eerstgenoemde over het op- treden in Zwitserland, zonder voorafgaande toestmming dr Zwitsersche autoriteiten, van een Rotterdamsch politie-ambtenaar, die ter nasporing van den oorsprong eener zending van 144 kg. morphine, welke in Rotterdam in beslag was genomen, naar Zwitserland was gezonden. Dinichert verzocht Van Wettum de aandacht der Nederlandsche regeering te vestigen op een dergelijk optreden, dat in strijd was met de intemationale gebruiken Van Wettum antwoordde hieraan geen ge- vlg te kunnen geven alvorens nadere bijzon derheden vernomen te hebben. Dinichert ver- wees naar het uitvoerig procesverbaal inzake deze aangelegenheid van de Rotterdamsche poliie, waarin geen melding werd gemaakt van verkregen toestemming. Van Wettum on derstelde het vanzelfsprekend dat een Neder- landsch ambfenaar, alvorens op weemd terri- toir te ageeren, toestemming vroeg aan de betrokken autoriteiten. Dinichert kon geen bij zonderheden mededeelen en verklaarde een nader onderzoek te zullen instellen. Mocht blijken dat de onderstelling verkeerd is, zoo is hij bereid amende honorable te maken. Malcolm Delevingne wees daarop op het verdienstelijk optreden der Rotterdamsche po litie, aan welker ijver het is te danken dat men den ernstige frauduleusen uitvoer op het spoor was gekomen. DE STRIJD VOOR DE FRANSCHE FRANC. De door de regeering benoemde commissie va nexperts in zake het financieele herstel is gistermiddag in het ministerie van financien bijeen gekomen. Zij zal voornamelijk de practische verwezenlijking te bepaleft hebben van het openen van speciale rekenihgen bij de Banque de France, welke ten doel hebben de regatrieering der Fransche kapitalen, die in het buitenland zijn gevormd, te begunstigen en zal voorts de fiscale limieten moeten vast- stellen, zoowel per categorie van belastingbe- talers als wat den aard der belastingen be treft. De arbeid zal in het bijzonder zeer delicaat zijn. wat betreft de limiet der belasting op de effecten, ten gevolge van de aanzienlijke ont- duikingen, die zich daarbij voordoen. - Het is waarschijnlijk, dat twee limieten zullen worden vastgesteld, een voor de ver schillende belastingen, die op de coupon? drukken, en een ander voor de overdrachts rechten. De behandeling van de financieele ontwer- pen zal nieuwen strijd in de Kamer geven, maar het laat zich aanzien, dat de nieuwe, d.w.z. de rechtsche merederheid zich, althans voorloopig, op het financieele probleem zal consolideeren. De commissie van experts zal in den eerst- volgenden tijd elken middag op het ministerie van financien bijeen komen. De minister van financien, Peret, zal hedenmiddag voor de fi nancieele comimssie van de Kamer komen, om op de door deze commissie opgestelde vragenlijst te antwoorden. NOODWEER. In de Italiaansche provincie Bergamo heeft een slaghagel groote verwoestingea aange- richt. In verscheidene plaatsen werd de oogst geheel vernield. In de provincie Caserta wordt de oogstschade op 10 millioen lire ge- raamd. In de nabijheid van Cavernole werd een deel van den straatweg door een aard- verschuiving versperd. Te Triest is tenge- volge van een wolkbreuk in de oude stad een geheel stadskwartier oVerstroomd, zoodat tal van huizen ontruimd mcesten worden. Maandag en Dinsdag werd de streek van de Ober-Lausitz (Saksen) met name de om- geving van Lobau en Bautzen, door een zwaar onweer met wolkbreuk en hagelslag geteisterd. Uitgestrekte graanvelden werden vernield, zoodat hier en daar 50 a 75 pet. van den oogst, ook van den fruitoogst, verlo- ren is gegaan. In de bosschen is de schade eveneens aanzienlijk. VERPLICHTE ARBITRAGE BIJ STAKINOEN IN FRANKRIJK. In de Fransche Kamer is gistef een inter- pellatie gehouden over de staking bij de auto- mobielfabrieken van Renault. Minster Durafour verklaarde, dat de direc- tie der genpemde fabrieken een zeker aantal arbeiders weder in dienst heeft genomen en dat zij heeft toegezegd, ook de anderen te zul len terugnemen, zoodra de. omstandigheden zuiks zullen toelaten, zonder acht te slaan op de vakvereeniging, waartoe zij behooren, of de politieke richting, die zij aanhangen. De minister voegde er aan toe, dat hij een wetsontwerp betreffende verplichte arbitrage in geval van staking bij de Kamer heeft inge- dierid. DE NIEUWE BELASTING- ONTWERPEN IN BELGIe. In de gister gehouden kamerzitting diende de minister van financien de aangekondigde wetsontwerpen in, waarbij de belastingen worden gewijzigd. De minister verklaarde, dat de regeering krachtig zal strijden tegen de inflatie, terwijl ze haar verplichtingen geheel en zal uit- voeren. De maahcgelen, die zij wil nemen. zullen snel worden toegepast Buiten de vermindering van uitgaven, za' men 360 millioen moeten vinden voor de ge- wone begrooting, 440 millioen voor de bui tengewone begrooting en 800 millioen als aanvulling op de begrooting-1925. De minister stelt als uitweg uit de moeilijk heden voor, een amortisatiefonds te stichten dat eerstens het bedrag der bank-emissies zai beperken, vervolgens dat van de vlottende schuld- De regeering wil de uitgaven voor luxe meer belasten. Gedeeltelijke vrijstellingen zul len worden toegestaan voor alles, wat van openbanr nut kan zijn. De nieuwe lasten zullen een tijdelijk karak ter dragen. De kamer verwees de finacieele wetsont werpen naar de financieele commissie voo: een spoedig onderzoek. RABINDRANATH TAGORE TE ROME. Sedert Dinsdag bevindt zich te Rome de Indische dichter Rabindranath Tagore, als gast der Italiaansche regeering. Hij is door Mussolini ontvangen en zal veertien dagen te Rome blijven, alwaar talrijke feesten te zij ner eere zullen worden gehouden. In de interviews, die Tagore toestond, gai hij bijlk van zijn geestdrift voor Italic, voor Rcme en voor het fascisme. DE BRAND TE KOTELJNITSY. Omtrent den geweldigen brand in het Russische stadje Kotjeljnitsj, waarover tot dusver slechts zeer korte telegrammen zijn ontvangen, vinden wij thans in de „Izwestija" de volgende officieele, bijzonder heden: De brand brak uit's morgens om half elf, tengevolge van het onvoorzichtig oragaan met vuur, door den bewoner van een particu- lier huis. De vlammen sloegen weldra over op de graan-opslagplaatsen van de „Chlje- boproduct", gelegen naast genoemd huis. Door den hevigen wind breidde de brand zich meer en meer uit en had binnen and'er- half uur het centrum van het stadje bereikt. Tegen de geweldige vlammenzee was de plaatselijke brandweer niet opgewassen. In allerijl werd dan ook om hulp naar andere steden geseind. Na verloop van twee uur was de brandweer uit Wjatka gearriveerd. Deze kon echter eerst den strijd met het vuur om vier uur's namiddags aanbinden, daar toen de hevige wind was gaan liggen. Pas den volgenden morgen om drie uur was het gevaar voor uitbreiding bezworen. Het geheeie centrum van de stad is in de asch gelegd. Tachtig openbare gebouwen, alsmeae 150 groote particuliere huizen zijn een prooi der vlammen geworden. Vernietigd zijn o.a. de electrische centrale, het post- telegraaf- en telefoonkantoor, de stadsdruk- kerij, het voornaamste badhuis, een theater, een bioscoop, bijna alle staatsgebouwen, een bankgebouw, het museum, alle stadsbiblio- heken, zes scholen,.alsmede alle opgeslagen waren. Omtrent de schade konden nog geen defi nitieve cijfers worden vastgesteld Volgens de eerste opgave moest deze minstens 10 millioen roebel bedragen. Latere ramingen zijn echter lager. Dakloos werden ongeveer 7000 personen. Het aantal dooden bedraagt tot dusver 7, dat der zwaar gewonden 8. Verscheidene bewoners van de stad worden echter nog vermist. Door de Sovjet-regeering, die den volks- commissaris van Binnenlandsche Zaken, Bjeloborodof, naar Kotjeljnitsj heeft gezon den, zijn maatregelen getroffen tot leniging van den verschrikkelijken nood. AMUNDSEN'S RELAAS VAN ZIJN POOLVLUCHT. In de „New York Times'' publicee,-' Amundsen in een serie artikelen zijn relaa? over den toch der „Norge". Het eerste artikel is onmiddels reeds ver- schenen en houdt zich bezig met de voorbe- reidingen voor dn tocht. Amundsen vergelijkt de methodes der vroegere ontdekkingsreizi- gers met de thans gevolgde methodes. „Ter- wijl ik hier in Nome zit en terugzie op de ver schillende expedities, waaaan ik heb deelge- nomen, komt de jongste tocht mij zelf onge- looflijk voor," zoo schrijft hij. REMBOURSVERKEER MET DUITSCHLAND. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands' Noorderkwartier, gevestigd te Alkmaar Oudegracht 182, deelt mede, aat de Duitsche Rijksspoorweg-Maatschappij. Hoofddirectie, Berlijn, zich ermede accoord verklaart, dat in het Duitsch-Nederlandsch goederenverkeer, bij wijze van - proefneming. onder voorbehoud1 van her wederopzeggings- recht het remboursverkeer onbeperkt wordt toegestaan, inzooverre als het met het* Berner Verdrag overeenkomt. Tevens vestigt zij de aandacht erop, dat ten hare kantore voor belangstellenden ter inza- ge liggen, vier d'rukwerken, aangaande het spoprwegverkeer met Duitschland. LRMAARSCHE - y

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 1