De Laage De Moraaz Radio-Hoekje. Vrijdag 4 Juni. Hilversum, 1050 M. 12.— Politieberichten 6-307.30 Fransche les door den heer Ch Miche. 7.— Politieberichten. 7.45 en 10.— Persberichten. 8.10 Gemengd programma. Het dubbelmannenkwartet „Ars musica", Dir. Jacob Hamel. Hr. S. Stap humorist. M andoline-orkest „Sempre Avanti", Dir. J. E. Koldijk, Harmonicavirtuoozen „De Volen- dammers". E>ir. Hr. van Dijk. Mondacor- deooclub „Door oefening Kennis", onder a f- deeling van Bloemenkwartiers „Blijde Jeugd" te Hilversum, Dir. D. Jansen. 'Daventry, 1600 M. 12.50 Orgelconcert van de St. Mary-le-Bowkerk. 1.20—2.20 Tijdsein, lunchmuziek. 3.40 Lezing: Elemen tary French. 4.05 Concert door de People's society. 5.05 Concert. 5-35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 7.10 Uittreksel uit de radiobla- den. 7.20 Tijdsein Big Ben, weerbericht, nieuws, causerie: Seen on the screen. 7 45 Pianosonate's van Mozart. 8.— Lezing: What a building society really is. 8.20 Va- riete. „That Child", tooneelstukje. Kimberley en North, in een muziekscene. R. Gourley, in zijn repertoire. 9.20 Symphonieconcert 9.50 Weerbericht, nieuws. Lezing: The hospitals and the nation's health. 10.20 Weber-feest R Morton, sopraan, Ticciati, piano. Symphonie- orkest. 11-201.40 v.m. Dansmuziek van Kettner's restaurant. Parijs ,ftadio-Paris", 1750 M. 12.50 Con cert Ludien Paris (piano, viool, cello). 5.05 Jazzmuziek door de Jazz Andre. L. Malsang, viool. 8.20 Engelsche les. 8.50 Concert. Konigswusterhausen, 1300 M. 7-50 „Rigo letto", opera in 4 acten van Verdi. Daarna nieuwsberichten. Brussel 486 M. en Antwerpen 265 M. 8.20 Orkestconcert. 9.05 Gramofoonmuziek. 9.20 ,Galaconcert. Militaire liederen. Milnster, 410 A4. 1.352.50 Volksconcert Orkest. 4.20 Causerie: Ratselmadelgeschich- ten. 5.20 Mugiek van Schubert. 6.20—7.20 Septet op. 20 van Beethoven, voor kamer-or- kest. 8.20 Engelsche les. 8.50 Moricke-avond. Gedichten. 10.20 ,,Eine Funkreise durch Europa", heruitzending van andere stations en klauwzeer, in Leith ontscheept is. Op 22 Mei brak, gelijk bekend, mond- en klauwzeer uit op een boerderij te Lanarks hire, waar dat vleesch geimporteerd was uit het stoomschip „Lanrich". Een deel van dit vleesch kwam uit Belgie. Later werd verder vastgesteld, in een spekrookerij te Carlisle, dat geslacht vee aangevoerd urt Rotterdam, met mond- en klauwzeer besmet was, terwijl het stoomschip „Schokland" op 31 Mei te Leith iut Rotterdam opnieuw besmette kar- kassen aanvoerde. Door deze gevallen is defi- nitief vastgesteld, volgens de verklaringen van den minister van landbouw, dat hier een der meest gevaarlljke bronnen van de besmet- ting met mond- en klauwzeer ligt en de re- geering is tot de conclusie gekomen, dat geen anderen weg openstaat, dan den invoer uit Continentale havens te verbieden. (Naar men weet, is gebleken, dat het des- bctreffende besmette vee niet van Nederland- schen oorsprong was). eommercieele praktijlk en vervulling van be- roepsplichten nimmer in klein egoi'sme onder te gaan, maar veeleer in eigen gedragingen de gemeenschapsgedachte, het solid'ariteitsbe- ginsel te doen triomfeeren. Een wekelijksche lunch en andere bijeenkomsten waarborgen het geregeld contact der leden. „De blik van de zakenman, van de indus trieel wordt verruimd, als hij niet altijd in zijn eigen kringetje ronddraait, maar ook kooplieden ontmoet, die gansch andere be- sognes hebben, fabrkanten, wier .belangstel- ling heel andere producten geldt, advocaten, medici, predikanten, ambtenaren, enz., kort- om lieden, die in een andere sfeer leven en die op hun burt ook hun menschenkennis kunnen verrijken, hun saamhoorigheidsgevoel, zul len versterken door nauwer contact met ont- wikkelde personen uit een levenskring, die hun tot dusver min of meer vreemd was. Zoo is dan de bedoeling van Rotary, dezen alien nader tot elkander te brengen. Wie iets op ALKMAAR Deposito Effecten Credieten Vf\j leyeren alle Lederwaren met volledige garantie. L. FRANKENBERG, ALKMAAR. VL1EGTUIG VERM 1ST. Een vliegtuig van den dienst Parijs—Lon- den, dat Maandag uit de Fransche hoofd- sta dvertrokken was, is niet te Croydon aan- gekomen. Men heeft niets meer van het vjieg- tuig gehoord en vreest, dat het in het Kanaal gestort en gezonken is. Er waren verscheide- ne passagiers een boord. OPPOSITIE TEGEN BETHLEN. In de Hongaarsche Nat. Vergadering heeft afgevaardigde Stefan Rakowski een aanval gedaan bp den premier Bethlen en diens re gime, dat hij een openlijke dictatuur noemt Bij de regceringspartijen ontstond groot tu mult, toen spr. zijn afkeuring uitsprak over het vervalschen van Tsjechischc en Fransche bankbiljetten. In de Fransche pers, ging hij voort, vindt men geen aanvallen op Hon- garij^, wel op Bethlen en het gerecht. Bethlen moet verdwijnen. Hij voert zijn volk den on- dergang tegemoet. Immoraliteit en corruptie waren geen goede grondslagen. Onder buitengewone opgewondenheid en stormachtige tooneelen antwoordden de plvv. ministerpresident Vasz, dat Rakowski een valsch beeld had gegeveu. STUDENTEN CONTRA PROFESSOR Het disciplinaire onderzoek tegen de stu denten der Technische "Hoogeschool te Han nover wegens het demonstreeren tegen prof, dr. Lessing is geopend. Het stuit echter op buitengewone moeilijkheden, zegt bet Hbld Niet minder dan 500 studenten hebben zich als schuldigen gemeld, zoodat de professoren op het oogenblik voor de vraag staan, of dez alien gestraft moeten worden, dan wel of het zal gelukken de belhamels van de demon stratie te ontdekken. De studenten weigeren echter aan eenigen hunner de schuld te ge ,ven. Ze verklaren alien collectief de verant- woordelijkheid voor de' demonstratie te wil- len dragen. INTERNATIONAAL CONGRES VOOR VROUWENKIESRECHT. Het Intemationaal congres voor vrouwen- kiesrecht, dat te Parijs gehouden wordt, heeft zich uitgesproken tegen een reglementeering der prostitutie. Een uitvoerig debat ontspon zich over de vraag of een speciale wetgeving op den arbeid van vrouwen noodig is of dat de arbeidswetgeving voor beide geslachten gelijk moet zijn. Met 91 tegen 76 stemmen verklaarde het congres zich voor handhaving der speciale wetgeving op den arbeid van vrouwen. DE KOLENVOORRADEN IN HET f RUHRGEBIED. Uit de berichten der kamers van koophan- del in het Ruhrgebied aan" het Pruisische mi- nisterie van handel blijkt, dat de staking in Engeland slechts een zeer geringen invloed op de kolenmarkt in het Ruhrgebied heeft ge- had. De kolenvoorraden bij de mijnen zijn slechts met circa 300.000 ton verminderd, terwijl de cokesvoorraden met circa 80.000 ton zijn gestegen. Op het oogenblik liggen er nog altijd ruim 9 millioen ton aan voorraden op de terreinen van de mijnen opgestapeld. GEEN GESLACHT VEE MEER ENGELAND. De Engelsche minister van landbouw heeft een order uitgevaardigd, waarbij de invoer naar Engeland van. geslacht vee uit conti nentale havens verboden wordt. De order wordt onmiddellijk van kracht, doch cargo's, verscheept vo6r middernacht tusschen 3 en 4 Juni, zijn nog niet aan deze bepaling onder- worpen. Buiten dit invoerverbod vallen volkdig gcpekeld spek, ham en reuzel, gekookt vet, gecon^erveerd vleesch, vleeschextract en ge- droogde huiden. Behalve deze uitzonderingen is de invoer van geheele karkassen, of stuk- ken daarvan, van koeien, schapen, paarden en geiten verboden. - Deze order is uitgevaardigd nadat vastge steld was, dat geslacht vee, besmet met mond- KORTE BERICHTEN. Uit Straatsburg wordt gemeld, dat op den partijdag van de radicalen uit devbene- den-Elzas een besluit is genomen om de auto nomic te eischen voor dit gebied. Van de 148 gedelegeerden hebben 90 voor een resolutie in dicn geest gestemd. MacDonald, aan wien indertijd het eere- doctoraat in de rechten van de Cambridge- uiriversiteit is aangeboden, heeft verzocht dit aanbod in te trekken, omdat hij dezen graad slechts wil aanvaarden, indien de aanbieding met algemeene stemmen geschiedt. Het Amerikaansche Huis van Afge- vaardigden heeft de Fransch-Amerikaansche schuldregeling goedgekeurd. De gemeente-ambtenaren van Weenen hebben het gemeentebestuur een ultimatum gesteld, omdat het heeft geweigerd te onder- handelen over een duurtetoeslag. Indien deze duurtetoeslag niet voor 11 Juni wordt toe- gekend, zal het geheele gemeentepersoneel in staking gaan. Op 12 Juni zal op de place Malesherbes te Parijs een standbeeld voor Sarah Bern hardt worden onthuld. Er hebben zich te Konstantinopel twee gevallen van pest voorgedaan. E>e tot het voeren van officieuze econo- mische besprekingen te Parijs vertoevende Duitsche afgevaardigden zijn gisterochtend door den Kamervoorzitter Herriot en daarna door Briand ontvangen. China zal een Nationale Bibliotheek krijgen, benevens zes aanvullende bibliothe- ken, die over het land verdeeld worden en waarin naast Chineesche ook Europeesche boeken worden opgenomen. De middelen zijn yerstrekt door de Amerikaansche China-stich- ting voor opvoeding en cultuur. De groote boekerij komt op het Winterpaleis te Peking Bij een reusachtigen brand in het hotel „Tafd" te Brooklyn (New York) zijn, vol gens een bericht uit New York acht pgrsonen om het leven gekomen, terwijl zes hotelgasten worden vermist. De arbeiders in de Belgische glasbla- zerijen vragen een loonsverhooging van 10 ■pet. en hebben aangekondigd, dat zij over eenige dagen in staking zullen gaan, indien hun verzoek niet wordt ingewilligd. De Oekrainsche Academie van Weten- schappen heeft zich tot het districtscomite te Kiew met een uitvoerig rapport gewend, waarin zij er op wijst, dat de Sofiakathedraal te Kiew, een van de schoonste en oudtete mo- nu men ten van de Byzantijnsche kunst, in ver- val is geraakt. Indien de autoriteiten niet da delijk ingrijpen, zal de kerk instorten. zijn hart heeft vertelt het, wie door een gewe- tensvraag gekweld wordt en bij een schijn- baar conflict van plichten gaarne de voorlich- ting van onpartijdige vrienden ontvangt, spreekt zich uit. Wie iets belangrijks mede te deelen heeft, ervaringen als wetenschappelijk man, vindt eveneens gaarne gehoor. En ook nadert voor ieder wel eens het oogenblik, waarop hem verzocht wordt, zijn levensge- schiedenis te verhalen. Ook dit kan de ver- standhoudingen verinnigen. Vogels van diverse pluimage. En hier een ander kenmerk van Rotary nim mer twee van precies dezelfde soort. Van elk beroep, elke branche kan slechts een vertegen- woordiger in de club worden opgenomen en slechts in wereldsteden gelijk Londen vindt „Overleg en leg wat over". Gemens;<1 Nieuws EEN CLUBKRONIEK. Te 's Gravenhage is, naar de N. R. Crt. meldt, verschenen het eerste nummer van een maandblad, gewijd aan het societeitsleven, ge- titeld Club-Kroniek, onder redactie van den heer A. B. van Tienhoven. De redactie ge- looft, dat de societeit in Nederland de eenige installing is, dieer nog geen orgaan op na houdt, en zonder orgaan sdiijnt haar toe, dat heden ten dage niets meer kan bestaan. De vrouwen op het Haagsche Voorhout wa ren de mannen hierin echter al voor geweest. De Witte zal het nieuwe maandblad ge- bruiken voor hare mededeelingen aan de le den. De hoop wordt geuit, dat ook andere roote societeiten dit voorbeeld zullen volgen. erder zal de redactie zich de verplichtingen van een genoegelijk causeur voor oogen hou- den en op zijn tijd ook eens iets wetenswaar- digs en interessants trachten te geven. De inhoud van de aflevering bestaat uit een gedicht op „de Societeit" van D. Tom- kins, bijdragen van mr. J. J. v. Bolhuis over de Rotary-clubs en van A. B. v. Tienhoven over het Paviljoen van de Witte te Schevenin- gen, historische causerien van D. H. v. Bue ren, causerieen van mr. C. P. van Rossum, jhr. D. C. de Marees v. Swinderen, mr. W Coops, enz. Mr. van Bol'huis vertelt, dat de Rotary- clubs hun oorsprong gevonden hebben in ae oprichting, door den advocaat Paul Harris, 21 jaar geleden, van een clubje te Chicago, dat zijn leden den eisch stelde, in zakenleyen. menmeer dan een club in dezelfde plaats. In dertijd heeft men aan de andere zijde van den Atlantischen Oceaan een zeer uitgewerkt classificatiestalsel bedacht, waaraan men zich ook in Engeland en op het vastaland van Europa pleegt te houden. Daarnaast zit de bedoeling voor, van elke industrie, elken be- drijfstak een representant te bezitten, die zijn vak eer aandoet. Op die manier aldus het Amerikaansche maandblad „The Rotarian" van Februari 1926 (een der vele tijdschriften welke de boven-vermelde opvattingen over de aarde verbreiden heeft Rotary in elke plaats bij elken tak van werkzaamheid zijn gezant. Ja, het mag zoo bogen op (ik citeer letterlijk) „two thousand ambassadors in each field of business or pfofessional endea vor." Het getal 2000 sloeg op het aantal aange- sloten clubs, dat sinds dien reeds weder aan- zienlijk vermeerderd is. „The Monthly Letter" van Mei 1926 gewaagt al van 2331 Clubs, die verdeeld zijn over 35 landen en te zamen op zijn minst 118.000 leden tellen." Hier te lande bestaan nog slechts zes clubs: te Amsterdam, Utrecht, 's Gravenhage, Rot terdam, Haarlem en Leiden. OONORES VOOR INWENDIGE ZENDING Op het referaat van prof. dr. Rendtorff volgde gedachteciwisseling, waaraan deelna- men ds. A. Kafzemeyer uit Amsterdam, graaf Podmanizky uit Hongariie, ds. Segond uit Frankrijk, as. Boeke uit Amsterdam, prof. dr. F. W. Grosheide uit Amsterdam, dr. Berg uit Duitschland, Freiherr von Euken uit Duitsch- land, ds. Chrispeels iut Belgie en dr. P. J. Kromsigt uit Amsterdam. In verband met 't vergevorderd uur kon prof. Rendtorff slechts enkel minuten repli- ceeren. De zitting is hierna geslotcn. 's Middags hebben de deelnemers aan het congres een bezoek gebracht aan „Meer en Bosch", de inrichting voor lijders aan valkn- deziekte te "Heemstede. 'sAvonds hebben zij zich te Zandvoort aan een maaltijd vereenigd. DE POLITIEAGENT NAM DEN KOP. In de afgeloopen weken, zegt de Telg. was Beverwijk een zeer gewild operatieterrein voor het gilde der zwijntjesjagers. Herhaa'- delijk werden rijwieldiefstallen bij de politie aangegeven; vooral fietsen, welke tijdens de kerkdiensten onbeheerd voor de R.-K. kerk stonden, moesten het ontgelden. Thans is het de politie gelukt, den dief te arresteeren. Iemand plaatste zijn rijwiel bij het kerkgebouw en trad de kerk binnen. Hij kwam kort daarna weer buiten, doch zijn kar- retje was in die enkele minuten verdwenen. JEen pientere jongen wist den kerkganger den in alle haast voortpeddelenden gauwdief nog aan te wijzen. Onder den gebruikelijken strijdkreet „houdt den dief" begon een sensa- tioneele achtervolging. Verschillende perso nen namen ijverig aan de achtervolging deel. Een juist per rijwiel passeerende agent van politie nam den kop en met een formidabele spurt wist hij den zwijntjesjager in te halen. De politie bracht natuurlijk direct verband tusschen deze en de vorige diefstallen. Het onderzoek bracht aan't licht, dat de man, de 44-jarige Uitgeester J. P. S., twee karretjes had gekaapt, terwijl een huiszoeking de poli tie bovendien nog een voorwerp in handen speelde, afkoihstig van een vroeger te Uit- geest gepleegden diefstal, waarvan de thans aangehoudene destijds wel verdacht werd, doch waarvoor toen geen bewijzen waren Ook deze zaak zal waarschijnlijk nu wel tot klaarheid komen. Voorts had ook de wachtmeester der mare- chaussee een appeltje met hem te schillen. De marechaussee heeft n.l. in onderzoek een rij- wieldiefstal gepleegd aan de Hoogovens. Ontkennen baatte nief's Mans zondenregis- ter bleek evenwel meer te bevatten. Het onder zoek wees n.l. uit, dat hij reeds eerder we gens diefstal voorwaardelijk was veroordeeld. Zijn proeftijd was nog niet geeindigd, zoodat hij ook deze straf zal hebben uit te zitten. S. werd naar Haarlem overgebracht. KO'RTE BERICHTEN. Onder Oosterhout (gem. Valburg) is gisteren uit de Waal opgexvischt het lijk van C. J A. Willemse, een der twee jongens diC dezer dagen bij het kantelen van een roeibooi op de Waal voor Nijmegen zijn verdronken. Stadsnie*ws. Voor bet Neutrale Centrale Ziekenhuis. Wij ontvingen heden, met hartelijken dank aan de gevers, van de familie P. 25 en on der het motto „Wie volgt?" 5 voor het neu- trale ziekenhuis. Erg veel komt er tot dusver nog niet bin nen. Er is heel wat meer krachtsinspanning noodig om het doe! te bereiken dan tot dus ver getoond wordt. Als de wilskrachtigen nu eens een goed voorbeeld geven, zullen de twijfelmoedigen van zelf volgen. Elke gepubliceerde gift is een herinnering aan het doel en een aansporing voor anderen om ook nog eens wat voor het ziekenhuis bij te dragen. Onze rekening ziet er voor de tweede inza- meling op het oogenblik als volgt uit: Familie P. Motto „Wie volgt?" Vorige verantwoording I 25.— 5.- 122.— Totaal 152.— Wij geven, desgewenscht, voor elke bij- drage gaarne een kwitantie af, die men te alien tijde als stortingsbewijs zal kunnen toonen. MOTORONGELUK. De heer Th. van L. van hier, die bij de onlangs gehouden motorraces otp het Sport- park een tweeden prijs wist te veroveren, reed gister in de bu-urt van Camperduin en hield waarschijnlijk den straatweg voor een racebaan, althans naar men ons mededeelt, reed hij met bijzonder groote snelheid door vele bochten in den weg. Een dezer kon hij echter niet vlug genoeg nemen, zoodat hij een buiteling maakte en eenige meters verder van den motor op den weg terecht kwam Vrij ernstig gewend werd hij opgenomen en naar het St. Llisabethgesticht al'hier overgebracht. Naar wij vernemen is gebleken, dat het lin- kerdijbeen is gebroken. Overigens maakt de patient het uitstekend. AANRIJDING, Een auto van den heer M., wonende aan de Laat, is hedenmorgen bij het nemen van den hoek LaatKoorstraat met zoo'n groote snelheid tegen het trottoir voor de Neder- landsche bank aangereden, dat een achter- wiel versplinterd werd. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen te 9.45 uur licht op Voor rij- en andere voertuigen een half uur later. DE ALKMAARSCHE BRANDWEER ALS. BRANDSTICHTSTER Een niet-alledaagsche gebeurtenis. In dien vroegen morgen van dezen dag hebben wij een niet-alledaagsche gebeurtenis zich zien afspelen: Wij hebben de Alkmaar- sche brandweer als brandstichtster zien op- treden. Het was ons bekend, dat het dagelijksch bestuur der gemeente besloten had de krot- woningen achter het Scharloo door middel van vuur te verniet'gen, in verband met de verbreeding van* die straat. Hedenmorgen heeft dit feit plaats gehad. Wij waren vriendelijk gewaarschuwd en zoo kwam het, dat we vanochtend om 5 uur reeds op het Waagplein waren om getuige te zijn van het uitrukken van de brandweer, die ditmaal nu eens niet het vuur ging be- strijden. De ontvangst op het Waagplein was aller- hartelijkst. Een dampende kop thee werd ons door een lieve jonge dame overhandigd' en vriendelijk werden wij uitgenoodigd daarbij tevens een koek, te consumeeren. Hetgeen wij natuurlijk niet afsloegen. Intusschen had de kranige chauffeur der brandweer zijn plaats ingenomen achter het stuurrad der auto, en voort ging het naar de Laat om van den hoofdpost de motorspuit te halen. De heer G. W. van der Veen, gepension- neerd brandmeester, had den lust niet kunnen weerstaan om den brand bij te wonen. Bij aankomst aan het Scharloo bleek, dat zich daar reeds verscheidene nieuwsgierigen hadden opgesteld, om toch vooral deze ge beurtenis niet te missen Allengs groeide de ze menigte aan. De politie wees dezen toe- schouwers een plaats aan de overzijde van de Zocherstraat, vanwaar zij dm brand zoo niet geheel dan toch gedeeltelijk konden gade- slaan. Een zevental huizen werd „bewerkt": Dat wil zeggen, de vloeren werden bestrooid met in petroleum gedrenkfe houfkrullen, ruiten werden stukgeslagen en de daken op ver schillende plaatsen doorgestoken om voor zooveel mogelijk „trek" te zorgen. Klokslag 6 uur werden alle huizen tegelijk in brand gestoken. IJet was bijna een histo- risch moment. Een enkele lucifer verrichtte wonderen. In den tijd van enkele minuten laaiden de vlammen hoog op en vonden gre- tig voedsel in het droge houtwerk der wonin- gen. Met de slangen van de motorspuit werden de belendende huizen, voorzoover dit noodig was, voor overslaan van den brand behoed. Een viertal andere krotwoningen zullen bin- nenkort verdwijnen, wanneer een daar nog inwonend gezin een andere woning gevonden heeft. Op het dak van de woning van den heer Berger werden brandzeilen gelegd. i De hitte, die ontwikkeld werd, was gewel- dig groot, zoo hevig, dat men al spoedig niet meer voor de huizen kon blijven staan, doch integendeel zoover mogelijk achteruit moest dringen en een schuilplaats zoeken achter een daar staande schutting. De snelheid, waarmede het vuur om zich heen greep, whs geweldig Een uur na de „brandstichting", die ondei leiding stond van den heer Frayman, brand- weercommandant, waren de woningen bijna geheel uitgebrand. Muren werden omvergetrokken met de lange brandhaken, schoorsteenen stortten met donderend geraas naar beneden, rooken- de en vlqmmende balken vielen her- en der- waarts. Het was een waar genoegen, de brand- weermannen zoo kranig bezig te zien met vernielen. Het is opmerkelijk hoe graag de menschen dit over het algemeen schijnen te doen. Om half 8 was dan ook bijna geen enkele steen meer op den anderen gebleven, bij wijze van .preken. Waar nog wat te ver- branden viel, of waar nog iets te weinig brandde naar den zin der brandweerlieden, werd rijkelijk petroleum gestrooid. Een oogenblik schoten dan de vlammen weer hoog op en zetten haar vernielingswerk voort. Allerlei opmerkingen werden gemaakt en gehoord over de beestjes, waarvan" de hui zen zoo buitengewoon goed voorzien waren, gezegd de wandluizen. Zelfs hoorden wij iemand verzuchten, dat „Dierenbescherming" tegen het verbranden dier beesten te velde moest trekken. Anderen waren er vast van overtuigd tiet bradende ongedierte te hooren „knappen". Hoe het zij, geen insect is ongetwijfeld den vuurdood ontsprongen. Bij honderden zijn zij gesneuveld. Practisch is deze manier van het verdelgen van ongedierte zeer zeker. Het Alkmaarsche brandweercorps, dat blijk gegeven heeft, evenzeer een brand te kunnen stichten als blusschen, ging na afloop gezellig een kop morgenthee nemen in het .raastbijzijnde cafe. Die thee was wel verdiend! DE JAARLIJKSCHE BRANDWEER- INSPECTIE. De jaarlijksche brandweer-inspectie heeft isteravond plaats gehad op een terrein van blkshuisvesting bij de Brfiinvisstraat. Tegenwoordig waren o a. de burgemees- ter, de wethouders Ringers en Thomson en burgemeester Janssens van Egmondbinnen, enkele leden van den gemeenteraad, de direc- tcur van het gem. slachthuis en het bestuur van de Hoornsche brandweer. De demonstratie begon met de traditioneele werking van alle aanwezige spuiten, een vijf- tal, waarmede 10 stralen werden gegeven. Daarna spoot de Omval. Oefeningen met de Magiriusladder volgden, evenals de beken- de oefeningen met.het springzeil. Alles liep vlot van stapel en had de groote aandacht van het talrijke publiek. Daarna demonstreerde het technisch han- delsbureau Joh. Visser te Den Haag den „Total"-blusseher, een „droge" automatische brandspuit. Er werden daarmede werkelijk verrassende resultaten bereikt. De aandui- ding „droge" beteekent, dat de vulling van dit apparaat niet uit water of iets dergelijks bestaat doch uit een poeder, dat het groote nadeel van waterbeschadiging bij brand ab- soluut opheft. De aanwezigen waren met de resultaten van de genomen proeven zeer ingenomen. Een in brand gestoken kuil met teer werd in en kele seccnden gebluscht Vijf brandende teertonnen eischten geen langeren tijd voor blussching dan 10. a 12 seconden. Een carbidbrand evenzoo Meter- hooge vlammen uit een houtcn koker met benzine slaande, werden verrassend snel ge bluscht. Meerdere demonstraties volgden, die alle de voortreffelijke kwaliteiten van het „To- tal"-apparaat op alleszins duidelijke wijze deden blijken..En, wij herhalen het, alle aan wezigen waren van'de goede hoedanigheid ten voile overtuigd. UITDEELINGSLIJST- GEDEPONEERD. Heden is gedeponeerd de eenige uitdee lingslijst in het faillissement van Willem Pieterse van beroep bakker, wonende te Am- sterdam, voorheen te Koedijk (curator Mr. J. H Judell) met geene uitkeering. Tevens is gCdeponeerd de eenige uitdee- lingslijst in het faillissement van Antje de Graaf, weduwe van A. Wit, winkelierster in lingerie te Alkmaar (curator mr. D. Sluia) met eehe uitkeering van 11.8 procent aan con- currente schuldeischers. Nog is gedeponeerd de uitdeelingslijst In het faillissement van Arie Baken jr., schil- dersknecht te Sint Pancras (curator mr. D Sluts) met geene uitkeering. Heden is failliet verklaard G Bas, timmer- man en pluimve-.houder te Uitgeest, met be- nceming van Mr. N. Muiler tot rechter-com- missaris en van mr C. J. de Lange tot cura tor. Tevens is failliet verklaard Antonius Laan, vroeger cafehouder en winkelier, thans zon der bercep, wonende te Bangert, gemeente Blokkcr met benoeming van mr. R. P. Clcve- ringa tot rechter-commissaris cn van mr. C. A. de Groot tot curator. EEN BOTSING. Hedenmorgen reed kere H. K. op zijn fiets uit hot Ovtrdiepad toen hij op den hoek van den Nieuwlandersingel in botsing kwam zie- Bi) de NUTS-SPAARBANK bestaat d age- Iijks gelegenheid spaargelden op Uw spaar- bankboekje te doen oijschrijven en die gelden worden den volgenden dag rentegevend.

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 2