N HET GESCHIL IN DE BRITSCHE LIBERALE PARTIJ. Lloyd George heeft aan Generaal-Majoor Sir Robert Hutchinson „assistant whip" van de Liberate Partij, een schrijven doen toeko- men, waarin hij het gerucht ontkent, volgens hetwelk hij toenadering zou hebben gezocht met de Labour Party. Hij wijst erop, dat hij eenige maanden geleden in een redevoering ieder samengaan met een andere partij van de hand heeft gewezen en zich ook thans aan deze opvatting wenscht te houden. Het betrek- king tot zijn houding, inzake de algemeene werkstaking wijst Lloyd George erop, dat zijn gedragslijn geinspireerd werd door het oprechte verlangen den vrede en het voile le-. ven van de industrie te herstellen, welke hij meer dan ooit noodzakelijk acht voor het 'herstel van de Britsche welvaart. Qemengd nieuws. HET VERBOD VAN INVOER VAN' 1 GESLACHT VEE IN ENGELAND. Renter seint dat Guinness, de minister van landbouw, in het Lagerhuis heeft meege- deeld, dat de NederlandSche inspecteur het alleen gehad had over het geval in de ,,ba- con"-fabriek van Caraecke, maar dat sl'nds- dien zich een nieuw geval had voorgedaan in Newcastle, waarvan het spoor terugvoeide naar het Rotterdamsche abattoir. De technii- sohe adviseurs van den minister achtten het boven eenige twijfel verheven dat de besmet- ting van deze geslachte dieren afkomstig was. Op de vraag of het publiek niet licht moest worden, dat uit Nederlan ,komstig spek besmet kan zijn, zeide Gum dat het ministerie terzake geen zd. had, maar dat dat van de inspectie zou af- hangen. In het Hoogerhuis heeft lord Bledishoe op een vraag ter zake geantwoord, dat geen sy stem van inspectie werkelijk afdoende was om de besmetting bij den invoer van geslacht vee te voorkomen. Vele jaren geleden leefde Londen bdjna alleen van Deensch varkens- vteeseh, maar gedurende de laatste maanden is bij de apekfabrieken het gebruik opgeko- men, uit Nederland pas geslachte dieren in te voeren en dat beteekent een aanzienlijke vermeerdering van de kans op het binnen- brengen van ziekten in dit land. De heele zaak is uiterst zorgvuldig door het ministe- lie onderzocht en alle moedte is gedaan om zoo goed mogelijik het binnenbrengen van ziekten ujt andere dergelijke bronnen te ver- hinderen. De minister van landbouw heeft een depu te tie ontvangen uit de Londensohen vleesch- handel, die verklaard heeft, dat het invoer- verbod een prijsstijging van het vleesch in Londen zou veroorzaken daar er niets is om de Nederlandsche vleeschindustrie te vervan- gien. Guinness antwoordde, dat er geen ontnid- dellijik vooruitzicht was dat het mond- en klauwzeer op het vasteland zou worden be- zworen, en oaar het gevaar voortduurde kon de regeering haar besluit niet intrekken.* Wij vernemen, zegt de Telg., dat de bacon- export ongestoord kan voortgaan. (Bacon is, zooals men weet, snel en licht gezouten var- kensvleesch). Door het verbod der Engelsche regeering wordt hoofdzakelijk getroffen, de eveneens belangrijke uitvoer uit ons land naar Engelana van verech yleesch, hoofdza kelijk kalfs- en varkensvleesch. Ten slotte herinneren wij er aan, dat de in voer van levend in Engeland reede sedert lang was verbod en. Ho Joewel men het in kringen van vleesch- exporteurs er over eens is, dat Engeland zeer terecht reden heeft het streng ingrijpen, toch betreurt men het, dat Nederland en trou- wens ook andere landen, als Denemarken thans de gevolgen ondervinden van het feit, dat een ander land, Belgie, een aantal met mond- en klauwzeer besmette carcassen zij het ook met Rotterdam als transito-haven naar Engeland heeft uifgevoerd. Intusschen zit, naar wij vernemen, de Ned. regeering verre van stil; reeds is Dr. A. ten Sande, Inspecteur van den Veeai tsenijkundi- gen Dienst, te Londen aangekomen en al- daar in onderhandeling getrcden met de En gelsche regeering. De „Times" juicht de beslissing toe van den minister van Landbouw om den invoer van vleesch uit het buitenland te verbieden, met het oog op de besmettingsgevaren met mond- en klauwzeer, die volgens het blad door de genoemde geval len duidelijk zijn bewezen. Het blad wijst verder op het gevaar van over- brenging der besmetting door ingevoerde groenten en veevoeder. De president van de Associatie van groot- handelaren in vleeschwaren te Manchester oefende heden scherpe critiek uit op de tegen- Stand der Engelsche boeren om spek te zou- ten en te bereiden en op de Engelsche varkens- fokkerij. Zoolang de Engelsche boeren geen beter soort varkens fokken, verklaarde hij, staat er niets anders open, dan uit het buiten land spek aan te voeren. BELGISCHE ONDERSCHEIDING VOOR DR. BERLAGE. voordracht van minister Huysmans is lerlandsche bouwmeester Dr. Berlagc ,oemd tot off icier in de Orde van Leopold maarde dierenverzanrding bezichtigd Te ruim zevea uur vetrrokken de bezoe kers. GEEN SPOOR GEVONDEN. Bij het graven in den Cannebsrg is, naar de Telg. meldt, thans de plaats bereikt, waar men vermoedde, dat de ongelukkigen zich zouden bevinden. Men heeft echter niets ge vonden. Wei vond men een karreweg met een spoor, en kort bij de plaats, waar de blokbre kers hebben gewerkt een beitel. Men heeft vaniut die. plaats nog eenigen tijd verder ge graven, maar nergens sporen van menschen of paarden gevonden. Naar wij vernemen zal het opgravings werk nog tot het einde der week worden voortgezet, en, mocht men dan geen verdere aanwijzingen hebben verkregen, worden op gegeven. EEN NEDERLANDSCH DOORVOER- VERBOD VOOR VLEESCH? Naar de Telg. van zeer betrouwbare zijde verneemt overweegt de regeering zeer sterk een doorvoerverbod voor buitenlandsch vleesch uit te vaardigen. EEN SLACHTHUIS VOOR DE ZAANSTREEK. B. en W. van Zaandam hebben, naar de Telg. aan de gemeentebesturen van Koeg aan de Zaan, Zaandijk, Wormerveer, Wormer, Jisp, Oostzaan, Westzaan, Krommenie en As- eendelft medegedeeld, dat zij voornemens zijn den gemeenteraad voor te stellen de oprich ting van een slachthuis bij de Noorderbrug. Ten einde de grootte van dit slachthuis te kunnen bepalen, hebben zij aan genoemde gemeentebsturen bericht gevraagd voor 1 Juli a.s., of deze het bedoelde slachthuis ingevolge de Vleeschkeurigswet ook voor gebruik door hun gemeenten denken aan te wijzen. In dit schrijven is er op gewezen, dat, is het slachthuis eenmaal gesticht, toetreding .van andere gemeenten wegens de beschikbare ruimte vermoedelijk niet meer mogelijk za zijn. EEN SCHAT IN DEN GROND. De 46-jarige landbouwer C. P. te Princen hage heeft in het vorige jaar een bedrag van 6400 uit den grond gehaald, welk bedrag zijn vader daar had weggestopt. Alleen aan C. P. en zijn vrouw was het geheim van de< zen schat bekend. Toen de vader gestorven was en zijn erf' genamen slechts weinig geld vonden, konden zij niet begrijpen, waar de 6400, de op- brengst van kort voor vaders dood verkoch- te eigendommen, gebleven was. De politie werd in den arm genomen en al spoedig bleek, dat C. P. zich het grotste deel der er- fenis had toegeeigend. Gisteren is deze zaak voor der echtbank te Breda behandeld. Er weren 6 getuigen. Uit het getuigenverhoor blee ko. m., dat er tusschen ouders en kinder re neen vreemde verhouding bestond. Notaris E. verklaarde, dat de vader bij hem het gelc in ontvangst heeft genomen in tegenwoordig- heid van den verdachte; als de andere kinde- rken hem om het geld vroegen, hield hij zich van den domme. De officier eischte wegens verduistering tegen C. P. een gevangenisstraf van 3 maan den. Uitspraak over 14 dagen. 4 <Je EEN VREEMDE GAST. fan het hotel-pension „Velserbeek" te Velsen fcwam dezer dagen een gast, die voorgaf lid Van het concertgebouworkest te Amsterdam ,fc zijn. Hij had wegens overspannenden ar- beid rust noodig en goede voeding was mede ^oocfaakdijk. Maar na eenige dagen ver- dween de gast zonder betaling en hij nam nog verschillende zaken uit het hotel mee. fiij ooderzoek bleek de man geen lid van Mengelberg's orkest te zijn. t AANOEREDEN. De voennan-rangeerder P. P. te Venlo is Donderdagmiddag, toen hij te Venlo het orweg-emplacement wild? oversteken, r een rangeerenden trein aangereden. kneuzingen en verwondingen aan gezicht en redjterhand is hij naar het R. K. gast- fcuis Joseph" overgebracht. Zijn toestand •ciiijnt niet levensgevaarlijk te zijn. DE EX-KEIZER NAAR 's-GRAVELAND. Dinsdagmiddag brachten de ex-keizer, ge- •alin en doehter, mei klein gevolg een be- zoek aan „Gccdu3t'\ de bekende bezitting van den heer F. L. Blaauw te 'sGraveland. Na eerst te hebben thee gedronken werd Let bndgocd met de fraaie en wereldver- DE RAMP TE CANNE. De correspondent der N. Rott. Crt. te Brussel meldt: Bij de algemeene bespreking van de be- grooting van arbeid en nijverheid, Woensdag in de Kamer, stelde het Vlaamsch-nationalis- tisce lid Van Opdenbosch de vraag, waarom de Belgische overheid verzuimd heeft, bij de ramp te Canne op energieke wijze hulp te bie- den. Minister Wauters antwoordde dat het ingestorte deel opNederlandsch grondgebied is gelegen,, wat dit zoogenaamd verzuim verklaart, en bracht, bij deze gelegenheid, hulde aan de Nederlandsche autoriteiten en speciaal aan den burgemeester van Maas tricht en aan de ingenieurs en arbeiders, die nog steeds het zoo gevaarlijke reddingswerk voortzetten. BRANDSTICHTING. Voor de rechtbank te Groningen is gisteren behandeld de zaak tegen W. B., handelaar in glas-, porcelein- en aardewerken te Appinge- dam, verdacht van brandstichting in zijn winkel en magazijnen. Op Zondag 31 Januari, 's avonds halfnegen, is daar brand uitgebro- ken. De brand is beperkt gebleven tot het bovenste gedeelte van de ruime behuizing; de slaapkamer is uitgebrand, maar de overige vertrekken en de winkel hebben aanzienlijkc waterschade gekregen. Bij onderzoek is gebleken, dat de brand op zes plaatsen tegelijk was uitgebroken, ter- wijl deze brandpuhten niet met elkaar in ver- binding stonden. Verdachte ontkende de hem ten laste geleg- de brandstichting. Hij heeft op den bewusten Zondag met zijn gezin vertoefd ten huize van zijn schoonouders. In den middag is hij met zijn schoonvader nog naar het perceel geweest om de kachel aan te leggen. Nadat dit was gebeurd, zijn zij direct weer wegge- gaan. Later op den avond is verdachte met vrouw en kinderen en zijn schoonouders naar huis gegaan en heeft hij ook nog 'n paar per- sonen op bezoek gehad. Tijdens dat bezoek is de brand uitgebroken, maar verdachte is v6or dat oogenblik de kamer niet uit geweest. Hij had met de aanwezigen direct meeg£hol- pen om den brand te blusschen. Er waren 14 getuigen gedagvaard en de verdediger, mr. A. T. Vos, had 11 getuigen a decharge opgeroepen. Het G. M. heeft tegen verdachte een jaar gevangenisstraf geeischt. Mr. A. T. Vos pleitte vrijspraak. Uitspraak 17 Juni. HET KONINKLIJK BEZOEK AAN AMSTERDAM. Wij meldden gister reeds het een en ander over het bezoek der Koninklijke familie aan de school voor maatschappelijk werk. Bij het afscheidnemen heeft de Koningin tot de directrice woorden van groote waardeering gesproken voor den arbeid van deze stichting. Op den terugweg is eenige malen halt ge- houden, o.m. voor de Huishoudschool in de Gabriel Metsustraat en voor de Huishoud school aan het Zandpad, welker leerlingen bloemen aanboden. Langs een kleinen omweg reed de Konink lijke familie naar het Paleis terug, n.l. over de Nassaukade en de Elandsgracht. Daar heeft zich een incident voorgedaan van welis- waar onbeteekenenden aard. maar dat, omdat het een wanklank was, toch te betreuren is. Verschillende leden van anarchistische propa- gandaclubs, die zich bij de Hazestraat verza meld hadden het is moeilijk uit te maken hoeveel hieven een geschreeuw aan en de- den onvriendelijke uitroepen hooren. Het was maar een armzalige 1)etooging, die echter voorzichtiger dan de vorige, soortgelijke, was voorbereid, want men stelde de politie ermee voor een voldongen feit. Deze heeft er echter zeer spoedig een eind aan gemaakt; zij heeft gebruik gemaakt van den gummi-stok en daarmee de betoogers in een oogwenk wegge^ werkt. Ruim 4 uur was het Koninklijk gezin terug ten Paleize. De gala-voorstelling. De Stadsschouwburg was op alle rangen dicht bezet. Op de fauteuils de balcon, voor de met kleine roosjes versierde Koningsloge, zag men den gezant van Zweden, den heer Van Adlecreutz; den consul-generaal van dat land te Amsterdam, den heer Broms; de commandanten van de beide Zweedsche oor- logsschepen en den commandant van de Gel- derland; den waarnemend commissaris der Koningin in de provincie Noord'-Holland, jhr. Van Lennep; generaal Fortanier, admi- raal Fock, kolone! Prillevitz, chef van de marine te Amsterdam, en anderen. Ook in de stalles blonk het goud van talrijke Zweedsche uniform en. Aan den ingang van het gebouw werd de Koningin, die vergezeld was van Prins Hen- drik en van Prinses Juliana, namens het ge- meentebestuur welkom geheeten door den waarnemend wethouder van de kunstzaken, den heer Ed. Polak, de wethouders Vos en Von Freytag Drabbe en den gemeenteseereta- ris, mr. Falkenburg, alsmede den directeur van den stadsschouwburg, mr. Berckelbach. Hier boden mej. C. J. Freyer en jongejuf- frouw J. Verbeek Koningin en Prinses bloe men aan. Toen de Koninklijke familie de zaal bin- nentrad, speelde de muziek zacht het Wilhel- mus. Alle bezoekers stonden met het gezicht naar de Koningsloge gekeerd. De Koningin was in roze zijden avondtoi- let, een hermelijnen stola om de schouders, op het hoofd het diadeem van het nationaal huldeblijk. Prinses Juliana droeg een wit zij- dep kleedje; Prins Hendrik was in admiraals- uniform. Dadelijk na het Wilhelmus begon de voor- stelling door het Vereenigd Tooneel van het stuk, waarop voor dezen avond de keuze was gevallen: het blijspel „Deftige Straat" van J. M. Barrie. Vooral de Prinses vermaakte zich blijkbaar bijzonder. Herhaaldelijk nam zij aan de toejuichingen deel. In de pauze begaven de vorstelijke bezoe kers zich naar den voor hen gereserveerden foyer. Daar ontving de Koningin o.a. den Zweedschen gezant en de commandanten van de Manligheten en de Tapperheten. De voorstelling, die om kwart over achten begonnen was, eindigde omstreeks k\fartier voor elven. Met hetzelfde ceremonieel, waarmede zij ontvangen waren, werden de Koningin, haar gemaal en haar doehter uitgeleide gedaan. KORTE BERICHTEN. Woensdagmiddag is, naar de L. K. meldt, de witter H. H. te Margraten, terwijl hij bezig was een gevel-te witten, van een hoogte van pl.m. 6 M. gevallen, met het ge volg, dat hij bij na op slag dood was. Hij laat een weduwe met vijf kinderen achter. Provinciaal nieuws UIT HOORN. De bouw van het Tehuis voor Ouden van dagen (Avondlicht) aan het Keern alhier is jgedragen aan den heer P. A. Holtes te eiloo. Het schilderwerk werd gegund aan den heer A. Glas te Benningbroek. In de Noorderkerk wordt een bazar ge- houden ten bate van het bouwfonds der Geref. kerk. Verschillende attracties zorgen voor de noodige afwisseling.. De leden van het Inst, voor Arbeiders- ontwikkeling hebben een bezoek gebracht aan het Wesifriesch museum, waar het gezelschap werd rondgeleid en voorgelieht door den heer Kerkmeyer. De collecte voor uitzending van kinde ren naar buiten heeft 194.02 opgebracht. UIT EGMOND AAN ZEE. Naar we vernemen bestaat er mogelijkheid, dat de jaarlijksche turndag van den „Alk- maarschen Turnbond", die gevormd wordt door de verschillende gymnastiek-vereenigin- gen in Alkmaar en omgeving, zal gehoudeu worden in deze gemeente in de tweede helft van Juli. De vereeniging „A£hilles" alhier die als gastvrouw moet optreden, zal voor de 6 a 700 turnsters en turners een geschikt terrein moeten zoeken, terwijl zij ook moet zorg dragen voor de vorming van een gar an tiefonds, waarbij zij den steun der ingezete- nen niet zal kunnen ontberen. Het bestuur van „Achilles" is gaarne bereid daartoe zijn beste krachten in te spannen en het is te hoo- pen, dat het erin slagen mag de gemeente een mooien dag te bereiden. UIT EGMONDBINNEN. Door B. en W. is aan de ouders der niet- R.K. kinderen, die nog de openbare school op' het dorp Egmondbinnen bezoeken, het volgen- de schrijven toegezonden. „Bij Koninklijk Besluit van 28 Mei 1926 No. 59 is het beroepschrift van Blokker en anderen tegen het Raadsbesluit dezer gemeen te tot opheffing der openbare lagere school in het dorp Egmondbinnen ongegrond ver klaard en zal gemelde school dus worden op- geheven. Het openbaar lager onderwijs in deze ge meente zal derhalve vanaf een nader te bepa len dag alleen worden gegeven in de open- bare lagere school te Egmond aan den Hoef. Wij verzoeken U thans ons voor Woensdag dezer te berichten, of Uw(e) kind(eren) van af het moment der .opheffing van de openbare lagere school te Egmondbinnen de openbare lagere school te Egmond aan den Hoef zal izullen) bezoeken. Indien op Woensdag 9 dezer van U geen >ericht zal zijn ingekomen, zal dezerzijds worden aangenomen, dat Uw kind(eren) de nbare lagere school te Egmond aan den oef niet zal (zullen) bezoeken." In verband hiermede schrijft men ons het volgende: Zoo is dan na drie jaar worstelen het pleit beslecht en is aan de niet-R.K. Egmondbin ners een instelling ontnonien, die van ge slacht op geslacht het middelpunt vormde der Egmondbinner samenleving en tusschen de bevolking een band deed groeien, die trots het uiteenloopen van meeningen op gods- dienstig en maatschappelijk terrein, elkander in lief en leed als breeders deed beschouwen, zoodat verdraagzaamheid en onderlinge hulpvaardigheid een sieraad vormden van het kleine dorpje aan den binnenvoet der dui- nen. Mocht de actie voor R.K. onderwijs hier- over al een schaduw hebben geworpen, die voor de vernietiging der openbare school heeft onmiskenbaar aen vrede in ernstige ma te verstoord, te meer, daar er inderdaad ern- aiige bezwaren tegen bestonden, waarvoor geen bevredigende oplossing gevonden kon worden, terwijl het gemeentebestuur blijken gaf zich te ontrekken aan tegemoetkogiingen, waartoe het zelf reeds besloten had. De toestand was dan ook zoo, dat de schei- dingslijn niet geheel liep tusschen R K.-en eenerzijds en niet-R.K.-en anderzijds. Niet al leen, dat vele R.K -en de actie der andersden kenden voor het behoud der openbare school billijkten, maar ook he! R. K. raadslid Belle- man b.v. stond krachtig op de bres om die school te handhaven. Het heeft niet mogen baten Tot in hoog- ste instantie is de zaak' uitgevochten en a werden de argumenten der protesteerendt ouders meer en meer als juist erkend, ook door autoriteiten, die daar aanvankelijk an ders tegenover stonden, de school is ten doo- den opgeschreven. B. en W. hebben het thans den ouders aan gezegd, doch wederom is er geen sprake van eenige tegemoetkoming. De ouders moeUn hun kinderen opgeven, anders tellen deze niet mee bij B. en W. Hierin gaat dit college ver- moedelijk wel wat te ver. De ouders hebben te alien tijde het recht toelating te verlangen, wanneer zij hun kinderen het openbaar on derwijs willen laten volgen en dit op Egmond binnen niet meer te krijgen is. Indien er zelfs op Egmond aan den Hoef ook al geen open- bare school meer stond, dan waren zelfs de R. K. scholen in de gemeente verplicht haar deuren voor hen te openen. De toekomst is anders voor de openbare school van Egmond aan den Hoef niet erg aanlokkelijk. Ze is vrijwel tot een eenmans school gedoemd, waarvan de kinderen over wijden omtrek verspreid wonen. Mogelijk dat op de eerstvolgende raadsvergadering blijken zal, wat het gemeentebestuur nu inderdaad doen wil om te trachten de rrienschen binnen de gemeente te houden en het openbaar on derwijs te bevorderen. Zij het misschien niet uit liefde, dan maar uit welbegrepen eigenbe- lang. Waaruit volgt, dat het mogelijk beter is, dat de ouders eerst zien, wat het gemeentebe stuur niet alleen besluit, maar wat het ook werkelijk doet, dan dat van die ouders een be slissing verlangd wordt, voordat zij er de ge volgen van kunnen overzien. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD: Tjeerk Bosex en Maria Oskam. Johan nes Jacobus Habiffli en Maria Carolina van Gijn. Jan Gerrit Exalto en Elisabeth Bak- ker. Simon Gerardus Groot en Anna Zent- veldt. Wijbe Feenstra en Klaasje de Vet. Johannes Cornelis Scillemans en Aafje Slenters. Cornelis Johannes Paulisse en Engelina de Jong. Jacob Visser en Maaike Veroeks. Pieter Molenaar en Jacoba Uie- leu. GEBOREN Maria Hendrika Adriana Antonia, d. van Pieter Bruin en Maria Cornelia Johanna Schous. Ingezonden stukken. (Buiten ver ant wuoidelijkheid van de Re- dactie. De opname in deze rubriek bewijst geenszins dat de 'edactie er mede insiemt.) b. DE ZANGVEREENIGING „ORPHEUS" EN DE STEDELIJKE MUZIEKTUIN. M-ijnheer de Redacteur! Naar aamleiding van het gelanceerde door het Bestuur van de Zangvereeniging „Or- pheus" in uw blad van 3 Juni j.l., zouden wij gaarne het navolgende onder de aan- dacht van het Allkmaarsch publiek wenschen te brengen 1 e. dat gedurende dit seizoen onderstaan- de Alkmaarsche Vereenigingen in den Mu, ziektuin komen coneerteeren. a. Arbeiders-Muziekvereeniging „Excelsior" 24 Mei. R.K. Muziekvereeniging „St. Caecilia" 2 Juni. Gem. Koor „Harmonie" 10 Juni. d. Alkm. Orkest-Vereeniging 30 Juni. Gem. Alkm. Koor, dir. Jac. Jansen 2 Juli. R.K. Muziekkapel „St. Louis" 23 Juli Zangvereeniging „Stem des Volks" 11 Aug. Zangvereeniging Vereenigde Zangers 31 Aug. 2e. dat de navolgende conrrespondentie tusschen „Orpheus" en de Commissie van den Muziektuin is gevoerd geworden. Aan Mannenkoor ..Orpheus". In beleefd antwoord op Uw vraag gedaan in Uw schrijven van 26 Nov. 1926, heb ik de eer U namens de Expl. Commissie van den Sted. Muziektuin te berichten, dat zij bereid is voor Uw concert op 6 juli as. te vergoe- den de somma van 350. Drie honderd en vijftig gulden. (w.g.) MOESKOPS. Waarop door de Commissie het volgend antwoord van „Orpheus" werd ontvangen. Mannenkoor „Orpheus", Alkmaar 5 Ja nuari 1926. Aan den WelEd. Heer J. B. Moeskops, Seer. Alkm. Sted'. Muziektuin. In antwoord op uw schrijven d.d 14 De cember 1.1. moet ik U tot rnijn spjjt mededee- len, dat wij voor het door U genoemde bedrag 350.geen concert met medewerking van een strijkorkest kunnen geven. Reden waarom wij dus n i e t op uw aanbod kunnen ingaan. Hoogachtend, Namens het Bestuur: (wg.) W. J. OU'DEJAN'S. Commentaar overbodig. N.B. Op de overige insinuaties, beneden critiek staande wordt niet ingegaan, terwijl hiermede onzerzijds alle verdere discussies worden gesloten. Beleefd dankend voor plaatsruimte. De Expl. Commissie, Hioscoppii. Theater Cinema Americain. Programma's van 4 Juni tot en met 10 Juni. le Hoofdnummer: De schaduw van het Oosten (melo-drama). 2e Hoo)dnunimer: De waaghals (sensa tie). Hoojdrol: Tom Mix. Alkmaarsch Bioscoop Theater. Hooftjnummer Vrijdag, Zaterdag en Zondag: De zwijgende ruiter (sensatie). Hoofdrollen: Fred Thomson en zijn paard Silver King. Hoojdnummer Maandag, Dinsdag, Woens dag en Donderdag: Een speelpop der man- nen (drama). Victoria Theater. le Hoofdnummer: Oog om Oog in het hu- welijksleven. Hoofdrollen: Conrad Nagel, Mae Busch en Pauline Frederiks. 2e Hoofdnummer: Tweede deel der Eddie Polo-seriefilm. Hoofdrol: Eddie Polo. Starisnieuws Voor het Itfeutrale Centrale Siekenhuis. Wij ontvingen heden, met hartelijken dank onder het motto „Ik volg" 5.—, en van Aw heer t B. f 10 voor het nentrale ziekenhnb benevens nog 10.— ender het motto „Bijna vergeten". Onze rekening is dus: T. B. f 10.- Motto „Ik volg" 5. Motto „Bijna vergeten" 10. Vorige verantwoording 152. Tctaal 177.- VEERT1GTARIG HUWELIJKSFEEST P. SCHIPPER, HOOFD DER 3e GEMEENTESCHOOL. Vanmorgen werd aan de 3e Gemeente- school het feit herdacht, dat de heer P. Schip- per en echtgenoote voor 40 jaar in 't huwe- lijk traden. Het lokaal was versierd met pal- men en bloemen. Het bruidspaar, dat per auto van de woning was afgehaald, werd door de kinderen toegezongen. Daarna zong een meisje een lied en <Je- den verschillende kinderen een voordrachtje. Een van de oudste leerlingen bood namens de kinderen een staande electrische schemer- lamp aan. Van het personeel ontving de jubi- laris een koperen gangspiegel. Tenslotte wer den de kinaeren en het personeel toegespro- ben door het Hoofd der School, waarna trac- tatie volgde en de school verder dezen dag vrijaf kreeg. 25-JARIG JUBILEUM. De heer J. G. Paul, ladingmeester bij de Spoorwegen alhier, voorheen te 's-Hertogen- bosch, Utrecht en Arnhem, herdacht gister den dag waarop hij bij de Spoorwegen in dienst trad. Namens de directie werd de jubilaris toe- gesproken door den heer de P.aat, die hem de oorkonde met de enveloppe met inhoud over- handigde. De stationschef, de heer Huijer, feliciteerde in een toespraak, waarin hij de verdiensten van den jubilaris deed uitkomen, den heer Paul namens het personeel en bood hem na mens dit personeel een cadeau aan. De dag werd verder feestelijk in familie- kring gevierd i DE MUZIEKTUIN. Zondagavond zingt Bergen's Mannenkoor, directeur de heer Corn. Jonker, in den Mu ziektuin. Mej. Annie Veenenbos, onze bekende Alk maarsche alt-zangers, en mej W. Ham ming, piano-leerares te Bergen, verleenen hare medewerking. Het koor maakte den laatsten tijd groote vorderingen, terwijl de zangers en de pianiste mede een waarborg zijn, dat het Zondag avond een avond van kunstgenot zal zijn. OPENBARE LEESZAAL EN BOEKERIJ. LANGESTRAAT 85. Geopend alle werkdagen van 1010 uur. De boekerij werd met de volgende werken uitgebreid: Gedichten. R. de Cneudt, De stille bioei. Tooneelwerken. H. Ibsen, Spoken. Romans. T. Bonnema, Over de grenzen. L. Couperus, Antieke verhalen. M. P. Downes, De jacht naar geluk. J. Feith, Voorbijgangers. J. Hergesheimer. De drie zwarte penny's. H. Heyermans, Een wereldstad. Ivans, De vlammende pyramide. A. M. de Jong, Merijntie Gijzen's jeugd, deel I Het verraad. A. v. d. Leeuw, De gezegenden. C. Noordwal, In de rue blanche. J. v. Oudshoorn, Tobias en de dood. E. Overduyn—Heyligers, Als de senna's bloeien. Is. Querido, Zegepraal. S. Streuvels, Dagen. E. v, Stuwe, In de nevelen. F. Thyssen, Scnooi-land. P. Verhoog, Onder de tropenzon. C Viebig, De eenzame man M. de Vries, Mijn kleuters, 2 deelen. H. v. Wcrnieskerken, Smeder Zoon. H. v. Wermeskerken, Suikerfreule. H. v. Wermeskerken, Tropenadel. J. M. Wesierbrink-Wirtz, Gelouterd leven A. de Wit, Verborgen bronnen. M. v. Zeggelen, Marianne Hoogland. Geschiedenis der letterkunde. S. v. Praag, De westijoden en hun letter kunde sinds 1860. Bloemlezingen. Winterboek v. d. Wereldbibliotheelc 1925—1926. Wetenschappelijke werken. I 235. M. v. Blankenstein, Russische indruk- ken. L 337. H. Hofer, Waarheid en dwaling fc het socialisme. L 100 A. Jaarcijfers voor Nederland '24/'25. P 65 L. Kiihne, De nieuwe geneeskunde zonder medicijnen of operatiSn. S 71. J. Vijverberg, Vogel-idyllen. S 72. C. S. Th. Gink, De tamme eenden- rassen. S 73. E. Heimans, Wandelen en waarnemen. U 28. W. A. A. Hecker en A. C. Heyn, Ge schiedenis der lichaamsoefenin- gen v. d oudheid tot heden. W 59. J. H. Quinn, Library Cataloguing

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 2