AlKmaarsche Gourant De dochter van Alva. FEIJILLETON. Maandag 7 Juni. Oprichting van een gedenkteeken veor Juliana van Stolberg. Proyinciaal Nienws No. 131 1926 Honderd Acht en Twintigste iaargang. Den 16en Febr. 1506, dus 420 jaar geleden werd op het Slot Stolberg nabij het stadje Van dien naam in den Beneden-Hartz, geboren Juliana van Stolberg, de moeder van Willem van Oranje, den Vader des Vaderlands. In den strijd om de, vrijheid "van het Neder- landsche volk heeft Juliana van Stolberg in stilte een groot aandeel gehad. Haar geloof haar dienende liefde, haar trouw en stand- vastigheid zijn een lichtend voorbeeld en eene bezielende kracht geweest voor haar zonen in hun groot ondernemen de vrijheid der Neder- landen te grondvesten. Zij kweekte in hen de zedelijke eigenschappen, welke alleen hen konden in staat stellen goed en bloed te offe- ren voor hunne rechtvaardige zaak. In oogenblikken van twijfel en tweestrijd iwas het Juliana van Stolberg, die aan Wil lem van Oranje den eisch van het hooge be- ginsel den eisch van het geweten voorhield en hem tot voiharden bewoog, waarom zij dan ook wel „het geweten van haren grooten >Zoon" genoemd werd. De beproevingen zijn haar niet gespaard. Zij zag verscheidene ha- rer zonen sneuvelen; die aardsche goederen van haar en de haren werden geofferd; blind en eenzaam, doch in onverzwakt geloof stierf zij. Deze edele vrouw heeft onze Koningin tot eerste peetmoeder gegeven aan hare dochter Prinses Juliana. In den lande heeft zich thans een Comite gevormd met het doel op 30 April 1927 het feit te vieren, dat de Prinses den achttienja- rigen leeftijd bereikt, door de onthulling van een gedenkteeken voor de Stamvrouwe van het Huis van Oranje naar wie Prinses Juliana is genoemd. Hare Majesteit de Ko ningin met dit denkbeeld in kennis gesteld, heeft hare instemming met dit denkbeeld be- tuigd. Het ligt in het voornemen het gedenkteeken te plaatsen te's Gravenhage, zoo mogelijk op het Juliana van Stolbergplein, het middel- punt van verschillende straten, die haar naam ontleenen aan Prinsessen en Vorstinnen uit het Huis van Oranje-Nassau. Het Meronder vermelde Comite heeft zich belast met het inzamelen van gelden voor het bovenvermelde doel in Noord-Holland, met uitzondering van Amsterdam, voor welke stad een afzonderlijk comite gevormd is. Jhr. Mr. Dr. A. Roell, Comnjissaris der Koningin in de Provincie Noord-Holland, Eere-Voorzitter. Jhr. Mr. D. E. van Lennep, Kamerheer l. b. d. van H. M. d- Koningin, Lid van Gede- puteerde Staten van .Noord-Holland, te Heemstede, Voorzitter. Jhr. Mr. Th. M. Asch van Wijck, admims- trateur aan de Provinciate Griffie van Noord-Holland, te Haarlem, Secretaris. Jhr. F. Teding van Berkhout Jr., Directeur van de Haarlemsche Bankvereeniging te Haarlem, Penningmeester. G. C. van Balen Blanken, arts te Span- broek. Mr. G. J. Bisschop, Burgemeester van D. de Boer Dz., Voorzitter van de Holr. Mij. van Landbouw te Stompetoren. Jhr. Mr J. W. G. Boreel van Hogelanden, Kamerheer i. b. d. van H. M. de Koningin, Oud-lid.van Ged. Staten van Noord-Holland, oud-Burgemeester van Haarlem, te Velsen. Mevr. S. C. C. Bronsveld-Vitringa, Oud- lid der Tweede Kamer, der Staten-Generaal te Hoom. W. Houwing, Burgemeester van Helder. W. J. Kernkamp, Lid van de Prov. Staten van Noord-Holland, Dijkgraaf van het Hoog- heemraadschap van de Uitwaterende Sluizen in Kennemerland en Westfriesland, te Edam. E. Luden, Lid van de Prov. Staten van Noord-Holland, Voorzitter van Stad en Lan de van Gooiland te Hilversum. C. Maarschalk, Lid van de Provindale Staten van Noord-Holland, Burgemeester van Haarlem. G. A. de Reede, Majoor der Infanterie, Gamizoenscommandant te Haarlem. Mr. P. J. Reijmer, oud-lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal, Burgemeester van Hilversum. Dr. A. A. van Schelven, Hoogleeraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, Voorzitter van de „Groep-Nederland van fiet algemeen Nederlandsch Verbond te Haarlem. Mr. A. Slob, Burgemeester van Haarlem- mermeer. P. Slot, Burgemeester van Broek op Lan- gendijk. J. A. E. Verkade, Voorzitter v. d. Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zaanland te Zaandam. 1 W. C. A. Vink, Kapitein ter Zee, Comman dant der Marine-Kazerne te Helder. Mr. W. C. Wendelaar, Burgemeester van Alkmaar. J. J. M. Wiegman, Burgemeester van Heems- kerk C. Wilg van der Wal, te Hilversum. C. Wijdenes Spaans Jr. Dijkgraaf van het Hoogheemraadschap Noord-Holl. Noorder- ktfartier te Anna Paulowna. Ongetwijfeld zal voor het bovenaangege- ven plan ook in deze gemeente groote be- langstelling bestaan. De ondergeteekende doet derhalve, voor wat deze gemeente betreft een beroep op de medewerking der ingezetenen en ver- zoekt ieder die van zijne instemming met dit nationale doel wenscht te doen blijken daartoe een bijdrage af te zendenen. Elke bijdrage hoe bescheiden ook, is welkom. Tot dat einde zullen eenige personen, voorzien van de betreffende circulaires, zich met gesloten bussen aan de huizen der in gezetenen aanmelden. WENDELAAR, Burgemeester van Alkmaar. GEMEENTERAAD VAN ALKMAAR. De agenda voor de Donderdag a.s. te hou den gemeenteraadsvergadering luidt als volgt. 1. Vaststelling van de notulen der vorige vergadering. Mededeelingen. Ingekomen stukken. 2. Benoeming van een lid wan het College van Curatoreu van het Gmnasium. (Bij lage No. 70). 3. Idem van het Burgerlijk Armbestuur. (Bijlage No. 66). 4. Voorstel tot wijziging der verordening, houdende bepaligen omtrent het ge- meentelijk ongevallenfonds. (Bijlage No 49). 5. Idem tot afwijzing van een beroep tegen de weigering eener bouwvergunning. (Bijlage No. 61). 6. Idem tot wijziging van het Raadsbesluit tot onderhandsche verhuring van het pand Langestraat No. 74. (Bijlage No. 67) 7. Idem tot wijziging der verordening, re- gelende de levering van gas door de ge- meente-gasfabriek, voor wat betreft de munt-installaties. (Bijlage No. 68). 8. Idem tot het instellen van de functie van adjunct-armfcezoeker en van bevolkings- controleur. (Bijlagt No CQ). 9. Idem tot herziening d<r verordeningen, regelende de aanstelling, bet getal les- uren en de iaarwedden vaD het onderwij- zend persorieel aan het Gymnasium en de Handelsscholen. (Bijlage No. 71). 10. Idem tot het aangaan eener overeenkomst met het Provinciaal Watcrleidingbedrijf van Noordholland inzake de door de Provincie te betalen scnadeloosstelling aan de gemeente. (Bijlage No. 73). 11. Idem tot verkoop van grond aan cie Ar beiderswoningbouwvereeniging „Roch- dale". (Bijlage No. 74). 12. Idem tot afwijzing der ingekomen adres- scn inzake de invoering bij gemeentelijkc verordening van een verpiichte winkel- sluiting. (Bijlage No. 72). UIT AKERSLOOT. Donderdag 3 Juni 1926 vm. 914 uren ver- gaderde de- raad dezer gemeente in voltalli- ge zitting. Ingekomen stukken. Van Ged. Staten goedgekeurd terug ontvangen de suppl. begrootingen dienst 1925-1926. Be richt van Ged. Staten van de ontvangst der ter mededeeling gezopden Alg. Pol. verorde ning vastgesteld 8 Maart j.l. Deze verorde ning is afgekondigd den 3 April 1926. Be- schikking van den Minister van Onderwijs Kunsten en Wetenschappen inhoudende dat het, door het rijk uit te keeren bedrag als ver- goeding der onderwijzersjaarwedden over 1924 (ingevolge art. 56 der L. O. Wet 1920) is vastgesteld ope/ 11411.80. Het te weinig genotene a f 44-6.80 zal in de gemeenfeKas worden gestort. Schrijven van den Inspecteur der Directe Belastingen te Beverwijk^ dat op het Kohier der Personeele Belasting dienst 1925 voor de gemeente een bedrag aan opcen- ten is uitgetrokken van 2264.55. SchTijven van Ged. Staten dat het aandeel in de kwade posten in de personeele belas ting over 1923 bedraagt 17.55. -Bericht van den Directeur der Directe Be lastingen houdende mededeeling dat het aan deel der gemeente in de opcenten der Riijks Inkomstenbelasting dienst 1922/23 bedraagt 2637.51. Schrijven van Ged. Staten dat door hen de begrooting voor den keurings- dienst van waren is vastgesteld over 1925 en dat door\de gemeente Akersloot moet wor den bijgedragen 349.42, terwijl bij de af- sluiting der rekening dienst 1924 bleek dat de gemeente te veel had betaald een bedrag van 41.02, hetwelk zal worden gerestitu- eerd. Bericht van Ged. Staten dat door een com- missie uit hun midden de boeken en kas der gemeenteontvanger zijn onderzocht en in or- de bevonden, hetgeen eveneens het geval was met de kasopname gedaan door Burgemeester en Wethouders. Schrijven van den Pensioen- raad dat dr. Schroder voorheen arts al'hier zijn jaren in gemeentedienst doorgebracht wil inkoopen, en dat de bijdrage van de gemeente voor dezen inkoop bedraagt /32.50, ingevol ge art. 156 le lid der Pensioenwet. Mededee ling van het Bestuur van het Witte Kruis afa. Akersloot dat, gezien de gunstige finan- cieele toestand der Afdeeling, zij onder dank- zegging voor de jaarlijks genoten subsidie daar in't vervolg geen gebruik meer van zal maken. A1 deze stukken werden voor kennis- geving aangenomen. Ingekomen een verzoek van J. Verhage te West Graftdijk, lijnwerker aan het G. E. B. in de Starnmeer en Woude om verhooging van salaris. B. en W. stellen voor hierop niet in te gaan mede op advies van den administrateur. Alzoo besloten. Ver zoek van de bewoners van de Westdijk om aan het electrisch net aangesloten te wor den. B. en W. stellen voor om met het oog op de hooge kosten, hoewel zij graag ieder elec trisch1 licht gunnen, tot deze aansluiting nog niet over te gaan. Met algemeene stemmen besloten. Verzoek van het Bestuur van het Witte Kruis Afd. Akersloot om van gemeen- tewege een jaarlijksche subsidie te mogen ontvangen voor het aanstellen van een wijk- verpleegster. nV en W. hebben dit verzoek in emstige overweging genomen en gezien het adres zooals het is gesteld, zouden zij onver- hoopt geen besluit willen nemen. Beter is het het adres naar B. en W. te renvoyeeren en eerst af te wachten wat de andere corporaties bijdragen, eerst dan kan de gemeenteraad na- gaan welke subsidie noodig is. Nil weet men van niets. De beer van't Hof: De gemeente, dacht ik, moet voorgaan. Het is niet direct noodig dat de gemeente een som vaststeld, maar laat zij zich nu uitspreken of ze er v66r is. Het is voor de gemeente zeer noodig, want een wijk- verpleegster zal hier werk genoeg hebben. De heer Berkhout tevens bestuurslid van het Witte Kruis zal er ook wel iets over willen zeggen. De heer Berkhout: Ik kan met het voorstel van B. en W. meegaan, omdat Ik heb verno- men dat er enkele corporaties zijn die niets voor een bijdrage gevoelen en dan wordt het bedrag voor de gemeente te hoog. De heer Schut vindt het ook een dure ge- schiedenis. De Voorzitter: Laten wij afwachten, dat wij weten welke subsidie van de gemeente noodig is, verleenen wij 400 en het blij-kt later dat er 500 noodig is dan komt er weer een verzoek om het restant. Nadat de heer van't Hof de zaak had bepleit om nu af te handelfen werd het voorstel van B. en W. aangenomen. Verzoek van den autobushouder J. Th. Ver- duin om gedurende 3 jaren een subsidie van gemeentewege te mogen ontvangen groot 500 voor het aanschaffen van een nieuwe autobus voor 19 personen waarvan de kosten bedragen 6800. In verband met dit verzoek vermeenen B. en W. dat het niet op den weg der gemeente ligt om subsidie aan een auto- busondememing te verstrekken, ook anderen zouden dan kunnen aankloppen. De Voorzit ter zegt dat bij als minderheid in het college van B. en W. nu dit wilde zeggen. Het auto- busverkeer is voor deze gemeente een belang- rijk verkeersmiddel. Daardoor is de gemeen te uit haar isolement verlost. De gemeente heeft destijds gelden gevoteerd voor despoor- lijn HoomUitgeest ook om het verkeer hier veribeterd te krijgen. De gemeente Heemskerk verleent ook subsidie aan het aufoverkeer en wat doet Alkmaar om de tractortram te be- houden. En hier neemt het particulier initia- Een verhaal uit den Tachtigjarigen Oorlog. Door Archibald Clavering Gunter. r Vertaald door Mr. O. Keller. 50) „Ga dadelijk met de papieren naar het kan- toor der douanen," fluistert Guy. Hij zelf spoedt zich naar zijn schip terug, verdwijnt in zijn kajuit en verschijnt enkele minuten later weder, uitgedost niet als An drea Blanco, maar als Guido Amati, de koene Spaansche off icier, wijl hij dit de beste ver- tnomming acht om met oua-burgemeester Vol- cker een onderhoud te hebben. In het maga- zijn van den koopman vemeemt hij tot zijn teleurstelling, dat de man nog steeds toeft in de woning aan de Meir. Op weg daarheen jrrijgt hij plotseling de gedachte, dat hij de zaak beter af kan doen als loszinnig verkwis- ter dan in eenige andere vermomming. Hij zal doen, als of hij een spion ware, die er op uit is een extra-slaatjc te maken, en hij zal om goud vragen, maar tenslotte de noodige pa pieren verkrijgen. Om de ignobele rol goed te kunnen spelen, brengt hij zijn haar in de war, trekt zich den hoed over de oogen en de gang aannemend van iemand die licht aangeschoten is, ver- volgt hij zijn weg naar Bode Volckers huis en gaat het deel waar het kantoor is gevestigd binnen. Een aantal bedienden zijn daar druk in de weer en hij wordt op de onderdanigste wijze ontvangen door een diep buigende bediende, die hem bijna bevende vraagt naar zijn naam en zijn wenschen. Die Spaansche officieren toch waren tegenover Vlaamsche burgers in die dagen al gauw klaar met de hand of het zwaard. Hij yraagt Bode Volcker te spreken en wordt na enkele oogenblikken in diens kan toor binnengelaten. Met een goed geimiteerd dronkenmansge- zicht en een paar flinke duidelijke hikken be- gint hij met de deur te sluiten, terwijl de koopman met een verbaasd en misschien wel ongerust gelaat naar hem kijkt, daar Guy's uiterlijk met zijn verwarde haardos en zijn rollende oogen, voor een deel wellicht ook ver- oorzaakt door den wanhopigen toestand waarin hij verkeert, hem zou doen vermoede'n, dat hij zooeven is opgestaan van een feest- disch, die tot in den vroegen morgen heeft voortgeduurd. „Ja, je kent me welje kent me wel ik ben majoor Amati, van Romero's voet- volk," hikt de pseudo-pretmaker. „Ja, ik heb de eer gehad u eenmaal in mijn woning te ontvangen, kapitein Amati." „Majoormajoor Amati de Medina vergeet vooral dat Medina niet. Ga zitten en teeken dit!" En Guy drukt den koopman in zijn stoel, waarvan hij halverwege was opge staan, en werpt den vrachtbrief voor hem. „Wat is dat, wat moet dat?" stottert BodC Volcker. „Het is een vrachtbrief van de firma Ja- cobszoon en Olins voor kapitein Andrea Blancoje kent hem toch wel, kapitein An drea Andrea Blanco?" met een gebaar van verstandhouding, „de kapitein van de „Esperanza". „Een vrachtbrief voor een ballastlading?" roept Volcker, wiens koopmansgeest zich daartegen verzet „wat is dat voor een dron- ken waanzin? Daarin is toch niets te verdie- nen!" „Neen, die vrachtbrief is niet voor ballast, maar een middel om twaalf kisten met goed, welke in den afgeloopen nacht in uw maga- zijn zijn geborgen, veilig te stellen. Dat was zoo tegen twaalf uur. Goed begrepen, snap je het Volcker? En nadat hij dit een paar maal herhaald heeft met het gelal en gebaar van een dronken man, begrijpt Bode Volcker met ontzetting, waar het om gaat en roept dan met vertoornde stem: „U beschuldigt me van smokkelen, maar daar staat enkel boete op!" „Jawel, boete, boete met je hoofd!" „Smokkelen van kantdaar zou de dood- straf op staan? U is dronken, heer," herneemt de koopman, al zijn moed bijeengarend. „Nu, smokkelen van haakbussen, gepakt in kant, in oorlogstijd daar hoort ook de pijnbank bij!" „De hemel sta mij bij!" roept Volcker, „haakbussen! Dan hebben ze me misschien misleid! Dat heeft die gemeene Olins gedaan haakbussen!" En Guy komt tot de overtuiging, dat Vol cker geen patriot, maar eenvoudig een smok- kelaar is. „Dat komt op hetzelfde neer, en dat kost jeje hoofd, stamekfe Guy al hikkend. Dan vervolgt hij met een dronkenmansblik: „Maar ik mag het toch niet toelaten, dat mijn toekomstige geldschieter, de man die me aan genoeg geld zal helpen om mijn leven lang te kunnen spelen, te vroeg afscheid neemt van deze wereld. Snap je het Volcker?" „Hoeveel geld vraagt ge? Ik ben maar een arm mensch!" „Je zult gauw nog veel armer zijn! Snap ie het .Volcker.?" En gjerigheid en vrees ko- tief dit bedrijf ter hand om het te verbeteren, te moderniseeren. Ttoch is er wel iets voor te zeggen am eenigen steun te verleenen al is't niet het gevraagde bedrag om het regelmatig verkeer gaande te houden. De heer Schut: Er is nog al eens een verzoek gedaan om subsi die en dan zou er controle gehouden worden op de plaatsbewijzen, maar daar is geen ge- volg aan gegeven. Het is voor de gemeente wel noodig dat de dienst er blijft. De voorzit ter: De autobusdienst zal wel blijven bestaan, maar de thans rijdende wagens is niet veel wa-t het comfort betreft, de veiligheid gaat nog. De heer van't Hof: Al zou men steun wil len verleenen, wij1 begeven ons daardoor op zeer gevaarlijik terrein. Uit andere g^meenten zouden ze ook kunnen komen. De vrachtrijder Groen is ook onmisbaar, wanneer die een vrachtauto aanschaft zouden wij een zelfde verzoek krijgen. Daar komt nog bij wanneer hij de bussen zoo blijft onderhouden als te- fenwoordig zal er gauw een ander tusschen omen, want het is werkelijk treurig. Met de nieuwe bus zou dat ook zoo gaan. De heer Aafjes: De gemeente Heemskerk steunt omdat, dat daar dagelijksch een p£\r bussen heenrijden omdat Heemskerk ver van het sipoor te Beverwijk en Uitgeest af is. De heeren Groot, Helder en Mul zeggen dat er in de Starnmeer en de Schermeer ook bussen door Akersloot rijden en deze vragen ook niet. Deze heeren achtten tariefsverhooging het beste. De Voorzitter stelt voor in het al gemeen belang subsidie of een bedrag in eens te verleenen. Met algemeene stemmen werd dit voorstel verwonpen. Bericht van de Ge- zondheidscommissie te Beverwijk dat geen bijdrage over 1926 vau de gemeente gei'nd zal worden en dat de bijdrage voor de gemeente over 1927 is vastgesteld op 31.47. De reke ning 1925 van deze commissie werd goedge keurd. B. en W. stellen voor aan te sluiten bij het oentraal archief voor maatschappelijk hulp- betoon tegen een bijdrage van 10's jaars. Alle inlichtingen kunnen daar gevraagd wor den of gecolleeteerde gelden goed besteed worden en of de personen die collecteeren daartoe gerechtigd zijn. Met algemeene stemmen aangenomen. B. en W. stellen den raad voor niet over te gaan tot den- aankoop van het perceel van den heer J. de Jong aan den Pontweg De bedoeling was dit perceel te amoveeren en de weg te verbreeden waardoor ook het uitzicht op die hoek beter werd De koopprijs 1200 kwam hun te hoog voor. Besloten werd niet tot aankoop over te gaan, maar de weg aan de westzijde te verbreeeden en verharden en een lichtbak bij avond electr. verlicht met de woorden „gev. boc'ht" aan te brengen. De verordeningen die thans van kracht zijn wer den weder voor 5 jaar in verband met arti- kel 178 der gemeentewet vastgesteld, even- als de wijziging van de motor- en rijwielver- ordening der gemeente wat betreft de namen der wegen die verandering hebben ondergaan De voorloopige rekening van het Gem. Electr. Bedrijf werd vastgesteld met een winsteijfer van 2640.03. Voorstel B. en W. tot verhooging van het salaris van den Administrateur van het G. E. B. Het voorstel luidt: met 1 Juli 1926 het salaris te brengen van 450550, 1 Juli 1927 550—/ 600 en 1 Juli 1928 van 600 tot 700. De beer Berkhout wil met 1 Juli 1926 het salaris op 700 vaststellen en maakt daar een voorstel van. De heer Aafjes stelt voor het salaris te be- palen 1 Juli 1926 van 450600 en 1 Juli 1927 op 700. Het voorstel-Berkhout werd verworpen met 5 tegen 2 stemmen. Voor Berkhout en Schut, Het voorstel-Aafjes werd met algemeene stemmen aangenomen. Tot tijdelijk lijnwerker aan het electrisch net in de Schermer werd benoemd de heer J. Boldewijn op een salaris van 100. Aan mej. Hoogland werd eervol ontslag verleend als Schoolschoonmaakster met ingang van 1 Juli a.s. Sollicitanten zullen worden opgeroe- pen. De raad gaat in comite ter bespreking aan sluiting Waterleiding. Na heropening deelt de voorzitter mede dat B. en W. besluiten aan te sluiten aan het Waterleidingsbedirijf, met dit beding dat voor de defenitieve aansluiting nader het huizenplan zal worden besproken om veranderingen in het buizennet ingevoerd te zien. Afhankelijk van de wensdi van het Prov. Waterl. bedrijf zou Akersloot dan van water worden voorzien om met bekwamen spoed besprekingen te voeren werd dit met algemeene stemmen aangenomen. Rondvraag. De heer ScfTut vroeg verbetering van den Limmerweg deze dient bijgehaald te worden. Hierin zal worden voorzien. De heer Aafjes men bij den koopman in botsing. „Hoeveel geld heeft u noodig?" vraagt de man half smeekend. „Een heeleboel, maar daar spreken we la ter over," antwoordt Guy al hikkend, „tee- ken eerst maar dien vrachtbrief. Het schip moet eerst weg, dan zullen we onder een paar fijne flesschen met elkaar daar eens over praten, en trek ik een reuze-wissel op je." „U zult me toch niet verradenu weet toch wel zeker dat het haakbussen zijn?" „Haal de douanen er maar bij en laat ze de kitten open maken," roept Guy. Maar de gedacht daaraan vervult Vol cker met ontzetting en hij teekent met bevende hand het stuk, waarbij aan het schip „Espe- ranza" order wordt gegeven om onmiddellijk Antwerpen te verlaten met bestemming naar Amsterdam en andere havens ten einde kust- handel te drijven. „Als je je leven lief hebt, Volcker, mijn beste bankier Volcker, laat dan dadelijk alles aan boord brengen," fluistert Guy, terwijl hij het stuk in de zak steekt, „en laat me een flesch wijn brengen." „Ja, ik zal er onmiddellijk werk van ma ken," stamelt de koopman. Maar tegelijk dat hij opstaat cm zulks te doen, hooren zij geratel van wielen, zweepge- klap en paardengetrappel, terwijl een posts- jees, blijkbaar met den grootsten spoed het binnenhof oprijdt. Een oogenblik later is het den Engelsch- man geheel door het hoofd gegaan, dat hij voor dronkenman speelt. Want een bevelende maar zoetklinkende stem, een stem die zijn hart sneller doet slaan dan de vrees voor ont- dekking, zelfs dan de vrees voor den dood, roept daar buiten de deur: „Zeg aan uw heer. dat Hermoine de Alva brengt B. en W. dank voor de verbetering van de W -C's bij de O. L. School. Sprcker vraagt of de-palen van het electrisch net ge- teerd worden. De voorzitter zegt, dat verle- den jaar die spuit nog geprobeerd is en dat dan 't eerst de spuit in het dorp geprobeerd moet worden. Veel waeht nog op de reorgani- satie van de brandweer in verband met de nieuwe algem. Pol.verordening, alsook op de waterleiding. Spuit probeeren kost altijd veel geld en de spuit wordt toch gere-geld goed onderhouden. Dezelfde spreker vraagt waar om de verzering van gemeentegebouwen die op beurspolis waren verzekerd bij Struif de ze verzekering is opgezegd. De Voorzitter: Deze verzekering is opge zegd omdat de minister had gewaarschmvd tegen slutting van verzekering op beurspolis geregeld op de hoogte te blijven van die maat- schappijen. Een onderzoe-k naar de soliditeit van de maatschappij had tot gevolg dat B. en W. besloten niet meer op beurspolis te ver- zekeren maar bij de Nech-rlanden waar aile gemeentegebouwen verzekerd zijn. Torh spreek ik er mijn verwondeiir.g over uit dat zij hier niet gei'nformeerd hebben, 't is een zaak die B en W. aangaat. Ten alle tijde kan mien lnliehtingeo vragen dan behoeft dit toch niet aan een lid van den raad gedaan te wor den. De heer Berkhout: De discusSies over de brandspuii heb ik al gehoord, maar er zijn 2 brandmeesters weg en nog geen nieuwe be noemd. De Voorzitter:Ieder wil geen brand- meester wezen en met de reorghnisatie en wa terleiding dan zal alles geregeld worden. Ook eischem de zinkputjes in Molenbuurt ver betering deze liggen te hoog. Zal in voorzien worden. UIT SINT PANCRAS. Met niet minder dan 51 wist D. T. S. I Vrijdagavond van Vrone I te winnen, welke uitslag geldende was voor de nederlaag- wedstrijden. UIT ZUIDSCHARWOUDE. In den muziektuin alhier gaf het Fanfare- corps „Kunst na Arbeid" een welgeslaagd concert. Een groote schare luisteraars was opgekomen, hetwelk ook te verwachten was, daar de drie nummers van het Zong te Slo- terdijk gehouden concours op het program- ma voorkwamen. Deze nummers waren: „Sobieski", polonaise triomphale, van A. Puinpace en „Scenes Espagnoles", van Ed. Avan, waarmede men den ten prijs in de eereafdeeling behaalde, wijl met „Overture Symphonique", van Sam. Vlessing, den lsten eereprijs veroverd werd. Dat het publiek na de prestatie dezer nummers met handgeklap een spontaniteit betoonde, was voorzeker niet alleen bedoeld voor de mooie uitvoering vaa heden, maar ook ovatie voor de geoogste lau- weren Wij vonden het jammer dat noch officieele noch notabele personen bij deze gelegenheid van zich lieten spreken. De zangvereeniging „Gemengd Koor" zal aan het zangconcours te Warmenhuizen, te houden op 27 Juni en 4 Juli, deelnemen en ook uitkomen met een dameskoor. UIT SCHOO'RLDAM. Naar we vernemen is mej. A. Jonkens, on- derwijzeres aan de Openbare Lagere School alhier, met ingang van 1 Juli a.s. benoemd als zoodanig te Wormerveer. UIT BERGEN. Gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden: Een damesportemonnaie met eanig geld; een paar zwart wollen hand- schoenen; een zilveren ketting met een me dallion van Lourdes; een zwarte kinderpor- tcmonnaie; een linksr'r-e Icderen heerenmo- torhandschoeneea vijwielbelaslingplaatje in lederen etui; een heerenportemonnaie met inhoud; een bruine portemonnaie; een nikke- len heernhorloge; een vergulde" broche met grocnen steen; een zwarte gladde damesriem met nikkelen gesp; een sleutel; een grijze ceintuur van een heerenjas; een zwarte porte monnaie; een zware damesportemonnaie met een paar halve guldanstukkeneen bruin le deren damesportemonnaie; een damespara- pluie (tompous); een alpacca breusje met in houd; een grijs dekkleedje van een kinderwa- gen; een bruin kinderriemschoentjeeea rose wollen kinderschoeneen reisdeken. Verloren: Een gouden kettinkje met col lier; een -rijksdaa'dereen licht grijze hand- schoen; een bruine damesportemonnaie met inhoud; een beige wagenzeiltje; een zilveren armband; een damesportemonnaie; eea bruin gekleurde damestasch, inh. plm. 150, een foto enz.; een banlcbiljet van 10; twee rij- wielbelastingplaatjes; een gouden ring met brillant; een gouden broche (gouden vijfje gevat in gouden hekwerk); een gouden da- mesring met stecofje; er zwarte motorhand- schoen; een zwart mutsje; een gouden hals- hier is!" „Goede hemel! Alva's dochter!" prevelt de koopman. „Zij mag u niet zien. Ga door de achterdeur weg!" Maar Guy denkt nu niet meer aan heen- gaan. „Zoo zoo, vriendelijke Volcker! Dames," zegt Guy al hikkende, er naar trachtend zijn rol te blijven voort spelen, „als er dames zijn ga ik niet weg." „Gauw!" fluistert de oude heer, „u moet hier blijven totdat deze zaak in orde is en ik zal u zoo dadelijk de noodige papieren geven voor de goederen," en haastig duwt hij Chester in een wachtkamertje aaast zijn kan toor, al brommend: „Zoo'n dronken gekin handen van een eltendige speler en doordraaier. Mijn God! wat zal er met mij, armcn Volcker, gebeu- ren!" Maar intusschen wacht Guy de dingen met bonzend hart af. Het vertrek, waarin Volcker hem heeft gebracht, heeft een deurtje met lat- werk, waardoor al wat op het kantoor van den koopman gezegd wordt gemakkelijk kan worden verstaan. Blijkbaar is het voor dat doel gemaakt en gebruikt. Maar amper is Guy binnen, of hij springt verbaasd op. Want hij hoort, hoe de liefclijke stem, waarnaar hij niet moede is te luisteren, deze wonderlijke woorden zeggen: „Senor Bode Volcker, ik ben met de groot- ste haast per postsjees hierheen gekomen om u te zeggen: stuur uW dochter uit Antwerpen weg, als u haar lief heeft, en doe dat onmid dellijk, laat geen oogenblik verloren gaan." (Wordt vervolgd), 4$ Hoom. j t,

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 5