umwmi m Radio-Hoekje lip i Zaterdag 19 Juni. a 1050 M- 12 Poliiieberichten 430—6.30 Vooravondconcert door het H D O.-orkest onder leiding van Fr. L up gens. Mej. Annie Lieman, sopraan. 6.30—7.30 Cur- sus in Handelskennis en Handelstechniek, door den heer J. Pelser Jr. 7.45 en 10 PersberiChten. 8.10 V.A R.A.-avond. Mevr Frederika Kapper-Hond, piano, Hr. Albert Kappere bariton. De Arbeiders-Mandoline- club „Excelsior", uit Velsen, Dir. J. W. Raadman. Rede door den heer J. H. Schaper lid van de tweede kamer. la. De Internatio nale. b Woolie Marche, Beka. (Mandoline- club). 2a. Aria uit La Favorite, Donizetti b Mme Favart (Romance), Offenbach, c. Van een herderin, Rich. Hoi, (bariton). 3a Gilly Flower, Joh. B. Kok. b. Ange-Explore, Ma- ciocchi (mandoline). 4. Rede door den heer 'J- H- Schaper. 5a. Mei-fantasie, J. B. Kok, b. Mandolinata, Raadman (mandoline). 6a Aan U alleen, Em. Hullebroeck. b. Le ramier Haring, c. Benvenuto (Arioso), Diaz, (bari ton). 7a. Fior de Gclamo, Carena. b. Onze Dag, v. Berkum. 10.30—12.— Uitzending .van de dansmuziek uit Theater Tuschinsky. Daventry, 1600 M. 4.20—6.20 Paul Moul ders theater-orkest. F. Maynard, sopraan J Yates, bariton. 6.30 Kinderuurtje. De Ratio nal Union of School orchestras, uit Crystal Palace. 7.20 Tijdsein Big Ben, weerbericht, nieuws. Lezing: Glimpses of jersey history the golden eagle. 8.20 Populair orkestpro- gramma. W. Michael, bariton. J. Salisbury, viool. B. Leonard, humorist. 9.50 Weerbe richt, nieuws, causerie. 10.20 „Chez-nous", cabaret. 10.5012.20 Dansmuziek van het Savoy Hotel. Parijs Radio-Paris"1750 M. 12.50 Con cert Luden Paris (piano, viool, cello) 5.05 Concert. Mme. Joly, viool. M. Landeau, de- clamatie. 8.20 Causerie. 8.50 Galaconcert Orkest en solisten. Kb nigswusterkausen, 1300 M. 8.50 Popu lair concert. I. Eden, sopraan. C. Brons- geest, bariton. Orkest. Daarna nieuws. 10.50 12.20 Dansmuziek door de Kermbachkapel. Brussel 486 M. en Antwerpen 265 M. 5 20 Concert. A. Aksor, bariton. 8.20 Orkestcon- cert. 9.05 Gramofoonmuziek. 9.30 Dansmu- riek tot 10.20. Antwerpen om 9 20 Vlaam- sche lezing. MUnster, 410 M. 1.352.50 Orkestconcert 4.05 Kindervertellingen. 4.20 Scenes uit Ibsen's „Nordische Heerfahrt". 6.05 Espe- rantoles. 6.50 Radiopraatje. 7-20 Engelsche les. 8.20 Gedichtenvoorlezing. 9.2011.20 Vroolijke avond. Dialecten, Orkest. f weg naar Guayaquil. De officleren en de be- iii-iuam r blijven aan boord, om eventueel te oij het bergen van de lading. VAN ZEILEN EN ONWEER. De Gezondheidsraad schrijft: Het is hoogst onaangenaam, soma beang stigend op een zeiltocht door onweer te wor de noyerv alien. Tegen den regen is nog te vluchten in de kajuit, als deze tenminste aan- wezig is en anders weet men zich met een zeil wel te dekken. Maar men voelt terecht, dat de mast, als hoogste punt der wijdc, vlakke omgeving, een bedreigde punt vormt voor blikseminslag, terwijl het vaak ondoen- lijk is den mast spoedig te strijken. In dit geval kan men zich troosten met de overweging, dat blijkens de ervaring de tref- kans niet zoo heel groot is, en overigens een zeer eenvoudigen maatregel treffen om het risico tot een minimum te beperken. Bedoelde maatregel bestaat in het aanbren- gen van een primitieven blikscm-afleider met behulp van een stuk metaaldraad, bijv. tele- grar.fdraad of (dubbel genomen) telefoon- draad. Het eene uiteinde van dozen metaal draad wordt in den mast omhoog gehesdien en het andfere uiteinde, met bijv. een stuk ijzer bezwaard, laat men langs boord zinken. Bij jachten met stalen stag of stalen wan- ten is deze maatregel overbodig, omdat stag of wanten dan zelf den afleider vormen. Al leen moet op scheepjes met houten romp deze afleider nog in verbinding worden gebracht met de aarde, door middel van een om den staaldraad gestagen metaaldraad, of desnoods een ketting, die in het water hangt. Maar hiermede is dan ook de gcheele bliksem-aflei- der voltooid. Vfa MILLIARD CIGARETTEN IN p 6eN JAAR. De volgende tabel geeft de hoeveelheden tabak aan in kilogrammen verbruikt in Frankrijk. v Pruimen en Rooken snuiven 1638 6.069.856 8.665.965 1868 7.888.731 23.243.104 1898 6.058.887 32.090.966 1924 5.035.602 51.043432 Het stedk vefmeerderde tabakverbruik komt ook tot uiting in de opbrengst der accijnzen, die in 1818 40.321.000 francs bedroegen en in 1923 1.186.000.000 frs. Alle organen on ttervinden schade van een overmadg gebruik van tabak; het gevoeligste hiervoor is het ze- nuwstclsel. Het Fransche Conseil superieur d'Hygtene publique heeft aan de regeering aangeraden het tabaksgebruik noch aan te moedigen, noch te beperken. Deze uitspraak is ontlokt door tegenstanders van het tabak- gebruik, die verontwaardigd zijn over de pro paganda, die door den directeur-generaal van de manufactures de PEtat gemaakt wordt. Ook in ons land is de laatste jaren het rookgenot tot een groeiend volkskwaad ge- worden. In het „Katholiek sotiaal Weekblad" Jaarg. 25, no. 1, geeft Van Nispen'tot Seve- naar eenige djfers van het dgarettengebruik in 1924. Er werden een kldne 2y2 milliard dgaretten gerookt voor een bedrag van 43 millioen gulden. Het rooken van kinderen neemt een onrustbarende afmeting aan. De uitslag van een gehouden rondvraag toont aan, dat van de 100 zesjarige jongens er 30 waren, die rookten; van de jongens tusschen 9 en 10 jaar rookte meer dan de helft en on der de 250 jongens van ongeveer 11 jaar trof men 220 rookers aan. In Nederland rookten dan ook in 1924 gemiddeld elke man, vrouw en kind meer dan 423 dgaretten, voor een bedrag van meer dan 7 gulden. Indien men de vrouw en het vrouwelijk kind aftrekt, kan men het gemiddelde voor den man benaderen. Gomeng-d nieuws. ERNSTIG AUTOONGELUK. Uit Nassau Di lien burg (Duitschland) Is te Enschede bericht ontvangen, dat de echtge- noote van den heer W. H. van Heek, groot- induBtrieel te Enschede, ten gevolge van een •uto-ocgeluk otn het leven is gekomen. De beer Van Heek bestuurde zijn auto, toen hij moest uitwijken voor een fietsrijdter. Hierdoor reed de auto tegen een boom. Zwaar gewon-d werd mevr. Van Heek opgenomen. Zjj is aan de gevolgen overledea n£ DELFT". Ofe posttfe van het stoomschip „Ddft" is »er emstdg. De passagiers en de mail zijn op DE EXPORT VAN AARDBEIEN. Naar wij vernemen is Jiet Bestuur van den Kennemer Marktbond, waarin georganiseerc zijn de veilingen ten Noorden van Haarlem, geslaagd in zijn pogingen om rechtstreeksdie verscheepgelegenheid voor aardbeieti via IJmuiden tot stand te brengen. Dat de be- moeilngen van den Bond in deze aangelegen- heid met succes bekroond werden, is te dan- ken aan de bereidwilligheid van de Directie van het Hoogovenbedrijf, om baar haven cn transportgelegenhed voor dit doel beschik- baar te stellen. De aardbeien kunnen thans langs de spoorbaan van het Hoogovenbedrijf naar den steiger in de haven der hoogovens vervoerd worden, waar dan de schepen kun nen worden geladenMet een stoomvaart- maatschappij zijn reeds besprekingen aanhan- gig gemaakt over het verschepen der aard beien, van welke onderhandelingen eveneens gunstige resultaten verwacht worden. EEN VERBETERING IN DE BOTERBEREIDING. Het „Officeel Orgaan" van den F. N. Z. ontleent aan Nieuw-Zeelandsche vakbladen, dat men in N.-Z. sedert eenige jaren proeven heeft genomen met een flieuw zuivelwerktuig, dat bij de boterbereiding dienst kan doen en het mogelijk maakt, de hoedanigheid van het product te verbeteren. Het doel van het nieuwe werktuig is, door de verhitting van den room onder lage druk- king, de vluchtige olien, die een minder aan- genamen geur en smaak veroorzaken, te ver- wijderen. Het werktuig is naar den uitvin- der „Murray deodoriser" (reukloosmaker) ue- noemd. Bij het nemen van vergelijkende proeven door verwerking van den room, gedeeltelijk op deg ewooe, gedeeltelijk met behulp van den Murray Deodoriser", bleek dat de bo- ter, die op laatstgenoemde wijze verkregen was, bij de kwaliteitskeuring steeds 1 a 2 punten meer behaalde dan de andere boter. Voor een doelmatig gebruik van den „E)eo- donser" moet de room eerst naar hoeveelheid in verschillende soorten verdeeld worden, terwijl elke kwaliteit een speciale behandeling in het werktuig moet ondergaan. Bij proeven in N.-Z. door rijkszuivelambtenaren geno men, bleek, dat inderdaad op deze wijze goe- de resultaten werden verkregen. Vele zuivel- fabrieken in N.-Z. zijn reeds overgegaan tot aanschaffing van een „deodoriser", welke door de „Deodoriser Company" te Palmer- ston North, N.-Z., in den handel wordt ne- bracht. EEN BERUCHTE SURINAMER De Surinamer J. J. J. Vijent een welbeken- de van de politiden J ustitie stond gister weer eens terecht voor de Vierde Kamer der Recht- bank te Amsterdam. Ditmaal wegens diefstal van een regenjas. Zijn gewone tactiek vol- gend, had hen zijn intrek genomen in een pen sion aan de Weteringschans er* met allerlei praatjes en uitvluchten de betaling van de nota weten uit te stellen. Tot hij op een goe- den dag zonder betalen verdween, echter met medenemen van regenjas van een der andere pensiongasten. Met zijn gewone radheid van tong ontkende Surinamer, dat het zijn bedoeling niet ge- weest was de jas te stelen. Hij had hem te leen gekregen en was vast van plan geweest hem terug te brengen. Het O.M. waargenomen door mr. Jorissen, wees erop, dat deze verdachte reeds herhaal- delijk terechtstond. Reeds zeven veroordeelingen heeft hij ach- ter den rug en bovendien stond hij eenige ma- len terecht wegens oplichtingen, waarvoor hij vrijgesproken werd. Spr. vond de diefstal bewezen, niettegen- 0, moeeje, Wlllem spealt Undartsje en hfj trekt alle I tftnden sit de hark. iHumoriat) sfaande verdacnte's uitvoerige beweringen en eischte zes maanden gevangenisstraf. De verdediger pleitte vrijspraak en vroe.>: ontslag uit de pre\'. hechtenis, helgeen dec. i de Rechtbank geweigerd werd. INBRAAK. Gisfernacht is ingebroken in het postkan- toor te Nuenen bij Eindhoven. De dieven hebben alles ondersteboven gehaald, terwijl de deuren hedenmorgen open werden gevon- den. Er wordt een bedrag van ca. 300 ver- mist, welk geld bijna geheel particulier eigen- dom is. De gelden der posterijen in de brand- kast hebben de dieven onaangeroerd gelaten. Van de daders is geen spoor. Het vermoe- den bestaat, dat hier geen onbekenden aan het werk zijn geweest. SCHAT IN DEN GROND. C. P., landbouwer te Princetrhage, heeft zich verleden jaar een bedrag van ruim J 6400 toegeeigend, zijnde de spaarpot van zijn overleden vader, door dit geld uit den grond te halen, waar zijn vader het bewaard Wegens verduistering was tegen hem een gevangenisstraf van 3 maanden geeischt. De rechtbank te Breda oordeelde het onder- zoek onvolledig en beval, dat een nieuw onderzoek zal worden gedaan door het hoo- ren van nog eenige getuigen. HET ENGELSCHE INVOEKVERBOD VAN VLEESCH. Onder leiding van den minister van bin nenlandsche zaken en landbouw, mr. Kan, is gistcren een bespreking van deskundigen en belanghebbenden geljoudta inzake het door Engeland uitgevaardigde verbod van invoer van vleesch. Ook de minister van arbeid, han del en nijverheid, de heer Slotemaker de Brui- ne, woonde de bespreking bij. Uitgenoodigd waren: Het Kon. Ned. Land- bouweomite, de Chr. Boeren- en Tuinders- bond, de R. K. Ned. Boeren- en Tuinders- bond, de Ned. Bond van Veehandelaren, de Bond van Ned. Vleeschexporteurs, de Ver. van Baconzouters, de R. K. Hanzebond van Sla- imcene Nederlandsche led. Veireeniging van ;erspatroons, de A1 Zuivelbond en de Vleeschimporteurs. Er heerschte algeheele overeenstemming in de overtuiging, dat de regeering al't mogelij- ke doet om den maatregel der Engelsche re geering opgeheven te krijgen, dat er voors- hands geen aanleiding bestaat tot verbodsbe- palingen ten aanzien van den uitvoer van overzeesch bevroren vleesch, en dat het overi gens in dit stadium aangewezen is een af- wachtendoe houding aan te nemen. Bij het ter sprake komen vain de vraag, in hoeverre, zooals in sommige Engelsche pers- berichten naar voren is gekomen, Nederland sche geslachte varkens tot de besmetting van vee in Engeland en als gevolg daarvan tot't invoerverbod aanleiding zouden hebben ge- 8even, verklaarde dr. ten Sande, die bij zijn bezoek aan Engeland in de gelegenheid was, de deelen der besmette varkens te zien, dat Nederlandsche varkens niet de smetstof kun nen hebben overgebracht. Ook bij de uit Engeland1, aan boord van net stoomschip „Schokland", teruggezonden Nederlandsche varkens werden in bijzijn van den Engelschen veterinairen inspecteur Peacey door de Nederlandsche deskundigen geen verschijnselen van mond- en klauwzeer geconstateerd. KORTE BERICHTEN. Op die Elandsgracht te Amsterdlam is Woensdag een jongetje van 4 jaar door een auto overreden. Op weg naar het gasthuis is het kind overledien. Te Middelburg is de losse werkman B. van den technischen dienst der telegrafie uit een telegraafpaal gevallen en aan de gevol gen daarvan overleden. Gistermiddiag omstreeks half twee is de Kamngin Moeder te Leiden gekomen tot het bezichtigen van de Jan Steen-tentoonstelling Te Nieuw Wendinge is gisternacht het schip met lading turf van den schipper K. Rijks voor het gi"ootste deel uitgebrand. Het schip was verzekerd, de lading niet. De opgravingen naar oudheidukndige overblijfselen op de Erfgooiersheide onder Laren zijn thans onder leiding van dr. J. H Holwerda, directeur van het Leidsch Museum voor Oudheden, hervat in een tweetal nieu we grafheuvels. Stad en Lande geeft voor de ze nasporingen een subsidie. r In de afgeloopen week (van 7 tot 2 Juni) heeft de Nederlanc sche Heidemaat- schappij haar gewone jaarlijksche buitenland- sche boschbouwexcursie gehouden. Ditmaal werden verschfllende belangrijke bedrijven in de omgeving van Dresden en Berlijn bezich- ngd. lingen van die 16 pCt. bij den H. en I. Mid- denstand zijn terecht gekomen en welk per centage van de leer lingen die tot de le klasse van die R. H. B. S. zijn toegelaten, het eind- exainen met succes hebben gedaan. Dan zal het mij makkelijik vallen dfc waarde van de R. H. B. S. voor de H. en I. Middenstand te belichten en het ongunstig oordeel dat over het algemeen over de R. H. B. S. bestaat in het belang van de R. H. B. S. te Alkmaar weg te nemen, want dat is ook ons belanj Hier denk i'k aan de uitspraak van Prof. Casimir en van Dr. J. Revesr omtrent de re sultaten van het onderwijs op onze H. B. Scholen. „Van de leer lingen die otp de H. B. S. komen bereikt nog niet de helft het eind- di.ploma. Onder degenen die dat einddiplo- ma bereiken, zijn ei- die toch feitelijk te zwak zijn voor het leerplan. Eigenlijk is maar een derde deel geschikt". Waarna de vraag ge- steld wordt: is het niet voor een groot deel der kinderen beter een andere opleiding te ontvangen, die voor de gemeenschap minder kostbaar en voor hen zelf minder ontmoed'i- gend is? Daarna zegt Prof. Casimir van dr. J. Revesz „terecht wijst hij erop dat het voor onze H. B. S. zoo moeilijk is dat zij een dub bel ideaal heeft: Voorbereidend hooger On derwijs te zijn en eindonderwijs voor het practische leven". Uw uitspraak „de leerlingen van de R. H. B. S. kunnen na 3 jaar ook hun weg wel vin- den", is totaal overbodig, daaraan twijfeltnie rnand, al was het alleen maar omdat er zoo- veel leerlingen zijn die alleen L. O. genot»n en toch met zeer veel succes den strijd om het bestaan strijden. Uw beschuldiging dat onze veel te simpeile voorstellen van zaken misleidend is, wil ik laten rusten gedachtig aan het spreekwoord: veel is bewezen wat niet waar is en veel is waar hoewel het bewijs niet daar is. U, mijnheer de Redacteur, dankend voor de plaatsruimte, J. CLOECK. (De heer Cloeek deed reeds uitkomen dat het bovenstaande zijn persoonlijke meening weergeeft. Om verwarring te voorkomen, wiil- len wij er ook nog even nadrukkelijk op wij- zen, dat het bovenstaande dus niets anders is dan een ingezonden stuk waarvoor de heer Cloeck, voorzitter van het Comite van actie, ons plaatsing. verzocht heeft. Het antwoord van het comite zelf zal, naar wij vernemen, niet lang op zich laten wach- ten. Red. Alkm. Crt.) Marktherichten ALKMAAR 18 Juni 1926. Op de heden ge houden graanmarict waren totaal 259 H.L. aangevoerd, waarvan aanvoer en prijzen als volgt waren: 37 H.L. Tarwe f 18—/ 21: Rogge f 11; 92 H.L. Gerst chev. 10—/ 12; 67 H.L. Haver 1112.50; 18 H.L. Boonen, bruine boonen f 15f 21; citroen boonen f 20 23; duivenboonen 16.50; witte boonen f 32; 5 H.L. Karwijzaad; 2 H.L. Diversen; 38 H.L. Erwten, groote groene erwten f 46, alles p. 100 Kilo. - ALKMAAR, 18 Juni. Op de heden ge houden kaasmarkt waren aangevoerd: 64 stapels kaas, wegende 221000 Kilogrammen. Prijs: Kleine Fabriekskaas met rijskmerk 38, zonder rijksmerk 34, Commissie-Fa- briekskaas met rijksmerk 38, kleine Boe- renkaas met rijksmerk 40, zonder rijksmerk 39, Commissieboerenkaas met r.m. 41. Handel sing. Stadsnieuws. VOOR HET NEUTRALE CENTRALE ZIEKENHUIS. Wij ontvingen heden weer een bedrag uit een kaartpotje. Ook het buitenland begint weer belangstel- ling te toonen en een dame uit Detmold zond ons een bijdrage van f 5.—. Met hartelijken dank aan de gevers publi ceeren wij heden de volgende verantwoor- ding: Uit een kaartpotje 1.06 Mej. G. B. te Detmold 5. H. Habieeht en P. J. de Bakker. Klachten over het niet naleven van hel Landelijk contract moeten schriftelijk door en namens het bestuur eener plaatseliike afdee- ling in gediend worden bij den secretaris, den heer H. Habieeht, Kweerenpad 20. LANDBOUWTENTOONSTELLING. De tentoonstelling van de Afd. Alkmaat van de Hollandsche Maatschappij van Land bouw, die op 22 September a.s. zou worden gehouden, is uitgesteld tot 29 September. Dit in verband met de omstandigheid, dat op 27, 28 en 29 September hier ter stede het Land- bouwhuishoudkundig congres wordt gehou den. HET CIRCUS VAN GEBR. AMAR. De circusdirectie deelt ons nog verschil lende bijzonderheden over de groote inrich- ting mede, waarvan wij er hier nog eenige laten volgen. De vier gebroeders Amar zijn Franschen. Zij stammen af van de familie Bonnefoux, een oude Fransche familie. Hun grootvader was eigenaar van een groot beestenspel, door hem in 1856 gesticht onder den naam „Menagerie Lozerienne. De gebroeders Amar zijn rasechte temmers en vrijwel de laatsten van een groote Fran sche familie van temmers. Zij breidden de in- richting van hun vader uit en hemamen na den wapenstilstand, door hun moeder bijge- staan, het werk. Thans trekken zij rond met een menagerie-circus. De gebroeders Amar zijn met hun wilde dieren in de grootste Parijzer inrichtingen verschenen en werkten met hun wolven o. a. mee aan de groote film „Le miracle des loupes" (Het wonder der wolven). Het programma omvat twee gedeelten. Het eerste is gewijd aan ruiteroefeningen, o. a. worden de 10 getijgerde paarden voor- gesteld en treden jockey's en een trapeziste op. Miss Woolford werkt met haar 50 duiven en verscheidene acrobaten en clowns, bene- vens den chineeschen springer Chotachi, die over olifanten springt, vertoonen hun kun- sten. Daarna volgt het tweedie deel der voorstel- ling, waarin de wilde dieren in een kooi in de arena komen. Twee jonge dames vertoonen haar bekwaamheid als koorddanseressen bo- ven de leeuwenkooi. Het programma belooft tal van vreemde dieren, o. a. wolven, tijgers, leeuwen, panters, hyena's enz. Het opbouwen van de tent geschiedt met practisch overleg. Binnen weinige uren zijn de twee extra treinen ontladen en is er een circus opgericht van 45 Meter diameter, met 4500 zitplaatsen, een m6nagerie-tent van 50 M. lengte, tenten voor de olifanten, de na- tuurwonderen en de paarden, in totaal meer dan 250 dieren. Het opzetten van het cirucs is het werk van 80 Tsjeco-Slowakijsche werklieden, die een dubbele rol kunnen vervullen en dus ook in het archest en als zeilnaaier, smid enz. kunnen optreden. Ongetwijfeld zullen velen van de gelegen heid profiteeren dit circus te bezoeken. ORPHEUS. Het volgende is als aanvulling te beschou- wen van het bericht over het feestconcert van „Orpheus" op 22 dezer, in de Alkmaar- sche Courant van eenige dagen geleden, waarin o. m. medegedeeld is, dat Mevrouw Suze Luger eenige solo's, waaronder de alt- solo in Brahms' rhapsodie, zal zingen. Mevr. Luger is de gelukkige bezitster van een prach- tige stem, die zeker niet nalaten zal een machtigen indruk op het auditorium te ma- ken. Haar viel de eer te beurt bij een uitvoe- ring der Mattheuspassion ender ldding van Mengelberg als soliste te worden uitgenoo digd en a.s. Vrijdag zingt zij in de door Evert Cornelis te Utrecht te dirigeeren ne- gende smphonie van Beethoven. Een uitvoering van een groot mannenkoor, waaraan ook mede doet een volledig sympho nie-orkest, hoort men niet dikwijls in Alk maar; en wanneer men weet dat zij die aan nde Vorige verantwoording Totaal i 6.06 f 411.31 Ingezonden stukken. (Builen verantwoordelijkheid van de Re- dadie. De opname in deze rubriek bewijst geenszins dat de -edadit er mede instemt.) AAN HET BESTUUR DER RIJKS- LiEER AREiNMERE E NIGI NO. AFD. ALKMAAR. Ondergeteekendte, Voorz. v. h. Comite van Actie tot behood van de Handelsscholen te Alkmaar, heeft de eer U als zijn persoonlijke meening te beriohten dat hij een vergadering van het Comite wil bijeenroepen om uw open brief te bespreken en wil voorstellen dien te beantwoorden, omdat hij zich niet bewusf is, dat onjuiste voorstellingen zijn gegeven ten nacteele van dte R. H. B. S. Dat is ook nook het doel geweest van ons Comtie. Wij willen juist bereiken dat de R. H. B. S. meer dan tot niu toe zal slagen met haar leerlingen, en beweren daarom, dat, wie zijn kinderen na 3 of 5 jaar in het practische za- kenleven wil dioen slagen, in het belang van die kinderen niet de R. H. B. S. maar de Handtelsschool moet kiezen; dat is ook in het belang van R. H. B. S. Zelfs uw statistiek sterkt mij in die overtui ging. Voor 39+17+23 en 5 pet. geeft gij :oe dat de leerlingen die van 19151925 s 1 a a g d e n voor hun eindexamen, niet ge- plaatst zijn in den Handeldrijvenden en Tn- dustrieelen Middenstand. Van die 16 pCt die overblijven zegt gij dat ze allerlei betrekkin- gen vonden op Handielskantoreii (banken in- :>egrepen) Overhei-dskantoreo, Laboratoria enz. Om nu de zaak zuiver te kunnen stellen zoudt gij mij een dienst doen door (ook maar weer per open brief) mede te deelen hoeveel leer- JONGEN TE WATER. Een zoontje van den heer K. van het Zeglis is gisteravond spelenderwijs nabij den accijnstoren te water geraakt. Een andere jongen, zekere Jan de Jong, wist hem te red den. deze uitvoering een werkzaam aandeel nemen iets zeer moois kunnen geven, zij de aandacht nog eens op dit concert gevestigd. Maandagavond is de uitvoering (ook in de Groote Kerk) toegankelijk voor leden van f 417.37 I vakvereenigingen, waarvoor bij den heer D. G. van Beek, Schoutenstraat, goedkpope toegangsbewijzen te verkrijgen zijn. Na afloop van het concert van Dinsdag- avond houdt „Orpheus" receptie in de groote zaal van ,,'t Gulden Vlies". MELKWAGEN AANGEREDEN. Hedenmorgen heeft de tractortram een melkkar aangereden nabij de Forestusstraat. De melkkar was eigendom van den heer Hes uit de Kinheinstraat, die een flinke scha- depost heeft te boeken, daar er aardig wat melk verloren ging, als flesschen melk, room en gort met karnemelk. De man zelf kwam met den schrik vrij. Ook den hond mankeerde niets. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijiful- gen te 9.52 uur licht op. Voor rij- en andere voertuigen een half uur later. HET COLLECTIEF CONTRACT IN HET SCHILDERSBEDRIJF. Door patroons- en gezellen-organisaties in het schildersbedrijf hier ter stede is opgericht een commissie tot naleving der collectieve overeenkomst in het bedrijf. Tevens zal deze commissie de regalarisatie in het bedrijf zooveel mogelijk bevorderen. In de commissie hebben zitting genomen: Voor den Bond van Nederlandsche schil- derspatroons afd. Alkmaar de heeren J. Mo- lenaar en W. C. Friedt; voor den Ned. R. K. Bond van schilders- patroons St. Lucas, afd. Alkmaar de heeren G. W. de Munk en C. Breed; voor den Ned. Sehildersgezellenbond, afd. Alkmaar de heeren P. J. de Bakker en H. Habieeht; voor den R. K. Bouwvakarbeidersbond St Joseph, afd. Alkmaar, de heer A- J. Schut; voor den Ned. Bouwvakarbeidersbond, afd. A lkmaar, de heer J. B. Bruin. Tot voorzitter, secretaris en penningmees- ter zijn benoemd resp. de heeren J. Molenaar, CONCERT op ZONDAG 20 JUNI, 'savonds half acht, door Gemengd Koor „ZANGLUST" met afdeeling KINDERKOOR, van Amsterdam (dir. Willem Hespe), in den Muziektuin. Programma 1. Vier Oud-Hollandsche liederen: a. Wilt heden nu treden. Bewerkt door Willem Hespe. b. Bede voor het Vaderland. Bewerkt door Julius Rontgen. c. Gelukkig Vaderland. Bewerkt door Julius Rontgen. d. Een liedje van de Zee. Bewerkt door Julius Rontgen. 2. Zondagmorgen. Corn. Dopper. 3. Koren. Alph. Vranken. (Gemengd Koor.) 4. a. Oude jaar. Cath. v. Rennes, b. Flerders, hoe ontwaakt gij niet. Bewerkt door Willem Hespe. c. Zomer. Corn. Dopper. d. Spinnewieltje. Hendr. v. d. Oort. e. Echo. Hendr. v. d. Oort. f. Ruim Baan. Cath. v. Rennes: (Kinderkoor). 5. Zondagmorgen. Jac. Bonset. 6. Gallia. Ch. Gounod. (Gemengd Koor). 7. a. Avond'-Cantate. Cath. v. Rennes. b. Maart. J. P. J. Wierts. c. Zonnelied. Cath. v. Rennes.- d. Bruidsdans. Cath. v. Rennes. e. Dansliedje. Cath. v. Rennes. (Kinderkoor). PRED1KBEURTEN te Afkmaar. 20 Juni. Gi oole Kerk, v.m. iO uur, Ds. Vundcrink, n m. 6 uur, Ds. Jellema.

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 2