t Hoofdhuid PUROL Radlo-Hoekje. ITA%T)l:r.®A\mT><5CT-?OOL TE ALKMAAR. (MET 5-JA'RIGE'N CURSUS). Ouders en verzorgers, die hunne of de flan Ivuiuie zorg toevertrouwde kwderon het onderwijs aan de Handelsavondschool wen- schen te doen volgen, kunnen zich daartoe aanmeWen bij den Directeur der school in Im sc h oo 1 g ebou w aan de Doelenstraat, hoek wd °P MA AND AG 28 JUNI of DINS DAG 29 JUNlI e.k., avonds van 79 uur. Na genoemden datum kan men zich nog SCHRIFTELIJK bij den i .j;iec r aaamelden, coder opgave van vol- tediigen naam en voornamen, geboortedatum, atsmede adres van de(n) leerling(e) en van de ouders of verzorgers, en met vermel- drag van de laatst bezochte school en van de Masse waarvoor toelatjng wordt gewenscht. Leertingen die reeds vroeger de* school be- zochten, zullen oprtieuw moeten worden aan~ gegeven. Ale leerlingett worden tot de eerste Masse foegelaten: a. zij die eene verklaring kunnen dyorbe^gen van het hoqfd eener lagere school, waanrit blijkt, dait zij in het jaar, waarin zij foetating tot de Handelsavondschool vragen, met vrucht het zesde leerjaar zijner school hebben ddorloopen en dat hiij ze geschikt acht het onderwijs aan die Handelsavondschool te volgen- b. zij, die het todaMngsexamen met goed gevolg hebben afgelegd. Tot.eene hoogere dan de eenste klasse kun nen- ook zonder examen worden toegelaten ,-teerHngofi die bewtjzen hebbeni gegeven, vol- doende ontwikkeliing te bezitten, om> het on derwijs in- de klasse, waarin zij wenschen te worden opgenomen, te kunnen volgen. De lessen worden gegeven gedurende de maaoden September tot en met April op Maaradag-, Dinsdag-, Donderdag- en Vrij- dagavond van 6'A tot 9 uur. Tot de vakken van onderwijs behooren o.a. Nederlaridsch, Duitsche en Engelsche taal en eorrespotidentie, bcx ,houden en handelsreke- oen. Alkmaar, 19 Juni 192)6. De Directeur der Handelsavondschool, J. H. DE GROOT. BURGEME ESTER en WETHOUDERS van ALKMAA'R maken bekend dat de Raad dezer gemeente in zijne op 10 Juni j.l. ge houdien zitting heeft benoemd: a. tot lid der Commissie van bijstand voor de Lichtbedriiven den- heer Mr. H. A. J. M. KUSTERS in pllaats van den heer D. GEELS, die op zijn verzoek van dat lid- maatschap is ontheven; b. tot. lid der commissie van bijstand voor het gemeemtelijk pmsioenfonds en ongevallen- fonds den heer D. GEELS, in plaats van den heer Mr. H. A. J. M. KUSTERS, die op zrijn verzoek van dat lidmaatsohap is ontheven. Atkmaar, 19 Juni 1926. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester. 1 A. KOELMA, Secretaris. zelden het twee- of drievoudige opbrengen van wat ze nieuw hebben gekost. Men heeft echter ook venduties, waar alles even hoog ■gaat, omdat er toevallig zeer koopkrachtige Ueden aanwezig zijn die niet voor elkaar wil- len bnderdoen. Men heeft er echter ook, waar alles even laag van d£ band gaat, om dat het regent of omdat de inboedei te artis- tiek is of omdat de familie niet veel kennis- sen had of in een buurt woonde, waarvan de naam geen bijzondere inrichting deed ver- wachten. D B. eischen voor de brigade-diploma's A en B terwijl op het programme voor de eerste maa een nummer model-gekleed popduiken werd it het verslag der pers- en propaganda- commissie nemen wij het volgende over: „Met welwillende medewerking van onzen medischen leider Dr. Jb. Maats, werd een 6- tal leden der „Alkmaarsche stillestrandver- eeniging" gelegenheid gegeven deel te nemen aan onzen cursus: „Eerste Hulp aan Drenke- lingen". Meermalen werd bij het Bestuur van ge noemde vereeniging er op aangedrongen, de leden aan te sporen om zwemmen te leeren en daarna het zwemmend reden te beoefenen waartoe uitvoerige inlichtingen werden ver strekt. Helaas, de resultaten bleven tot heden uit. Naar aanleiding van de door de gemeente Alkmaar, op verzoek van het brigadebestuur aangeschafte reddingshaken aan een 20-tal bruggen, werd in de plaatselijke bladen een uitvoerige beschrijving van deze haken gege ven, zoomede van de wijze, waarop deze moe ten worden verbruikt. Ingevolge gemeenschappelijk verzoek van de besturen van brigade en stille-strandver- eeniging werd op 10 Juni 1925 in de „Unie" voor een goed bezette zaal door den Voorzit- ter van de P. en P. commissie den heer A J Meyerink, een interessante propagandalezing met lichtbeelden gehouden, welke in het bij- zonder voor de stille-stranders zeer leerzaam en nuttig was. In de week van 511 Juni werd op ons ver zoek door de „Cinema Americain" de welwil- lend door de Maatschappij tot Redding van Drenkelingen beschikbaar gestelde reddings- film in haar bijprogramma opgenomen. In verband met de waterfeesten op 1 Juni 1925 ter gelegenheid van de herdenking van het 100-jarig bestaan van het Groot N. H. Kanaal werd in de plaatselijke bladen kennis gegeven, dat onze medische leider Dr. Jb. Maats en verschillende geoefende leden zich beschikbaar hadden gesteld voor het verlee- nen van eventueele hulp bij ongevallen. Mijn aanwezigheid op het zwemfeest van de Purmerender Zwemclub op 19 Juli heb ik benut, om bij het bestuur nogmaals aan te dringen op het vormen van een reddingsbri- gade. De wil blijkt daar wel aanwezig De geldkwestie schijnt de zaak tegen te houden. Van de brochure van den heer Meyerink „De Gevaren der Zee voor Baders en Zwem- mers" werd een exemplaar ter kennismaking en aanbeveling gezonden aan het Bestuur van de Alkmaarsche Stillestrandvereeniging, met als gevolg, dat genoemd bestuur een 100- tal exemplaren bestelde ter verspreiding on- der hare leden en belangstellenden. Ten slotte aan de plaatselijke pers, welke steeds bereid werd gevonden, berichten op te nemen, onzen hartelijken dank voor haar wel willende medwerking." Door den heer Meijerink werd op 10 Juni te Alkmaar voor de Stille Strandvereeniging een lezing met lichtbeelden gehouden. ProYinciaal nieuws Stadsnienws. REDDEN VAN DRENKELINGEN. Wij ontvingen het achtste jaarverslag van den Nederlandschen Bond tot het Redden van Drenkelingen. Wat de afd. Alkmaar betreft vinden wij daarin vermeld, dat in de Pers- en Propa- ganda-Commissie o.a. zitting heeft de heer C. H. Michon, Verlengde Stuartstraat 65a, te Alkmaar. Deze is tevens als Bonds-Official ^aangewezen. De Alkmaarsche Vrijwillige Brigade tot Redding van Drenkelingen, opgericht 17 Apr. 1923 en ondergebracht bij de Afdeeling Alk maar van het Nederlandsche Roode Kruis, bestaat thans uit de vol'gende heeren: Voor zitter: P. de Lange P. B.zn., Langestraat 48; Secretaris: C- H. Michon, Verlengde Stuart straat 65a; Penningmeester: P. Kool Jcz., Wilhelminalaan 10; Technische leider: J. v. Diepen; Medische leider: Dr. Jb. Maats. De afd. Alkmaar van het Ned. Roode Kruis gaf 50 voor de brigade. De brigade te Alkmaar telt 48 leden, waar van 9 het brigade-diploma bezitten. De reddingsmiddelen te Alkmaar bestaan uit 20 stuks reddingshaken, door de Gemeen te aan verschillende bruggen aangebracht dp verzoek der Brigade. Bij de hulpverleeningen wordt gemeld, dat te Alkmaar op 22 September een jongentje spelenderwijs in de Lindegracht viel en door het lid M. A. Gilles behouden op het droge gebracht werd. In het jaarverslag der brigade Alkmaar wordt gezegd: ,,In het afgeloopen jaar (seizoen) slaagden weder enkele leden voor het brigade-diploma A, zoodat genoemd diploma thans in totaal aan 9 leden, o.w. 2 dames, is uitgereikt. 5 dezer leden slaagden bovendien voor bri- gadediploma B. Voor diploma A werden 2 en voor diploma B 1 candidaat afgewezen. De verwachting wordt uitgesproken, dat eerstgenoemde leden zich nu binnen afzien- baren tijd ook aan het Bondsexamen zullen onderwerpen. Evenals voorgaande jaren stel- de het Bestuur der Alkmaarsche Zweminrich- ting bet zwcmbad weder kosteloos voor de brigade-oefeningen beschikbaar. De einde 192-4 door B. en W. ingevolge ons verzoek toegezegde reddingshaken zijn in be gin 1925 aan een 20-tal bruggen aange bracht en hebben reeds goede diensten bewe- zen. 3 drenkelingen werden door middel van de ze haken gefed. Door den medischen leider werd in de eer ste maanden van het jaar een cursus in „Eerste Hulp aan Drenkelingen" gegeven, \v#lke goed en regelmatig werd bijgewoond Op het jaarlijksche zwemfeest van de zwemvereeniging D.A.W. werd met het oog op de propagandistische waarde door enkele y«»r leden eene demonstratie gegeven van de UIT WIER1NGERWAARD. De heer W. L. Correlj6 alhier slaagde te Amsterdam voor het examen der Ned. Ver. voor Gemeentebelangen. Onze geachte medicus, de heer H. J. Schroder, viert 22 Juni zijn 25-jarig jubileum als geneesheer, zooals wij reeds berichtten. Dr. Schroder verkeert in de gelukkige om- standigheid, dat zijn oudste patient nog in le- ven is. Tal van jaren is hij den steun m de ge- zinnen van Wierigerwaard geweest en zeer zeker zal het hem den 22en Juni niet aan be- langstelling ontbreken. UIT HEERHUGOWAARD. De tweede zomerles voor de deelnemers aan den tuinbouweursus van „Nieuw Leven" en de^afd. Hugowaard Noord van den L. T, B. heeft bestaan in een bezoek aan den Proeftuin Kennemerland' te Alkmaar. In stu- die werd genomen het ccntroleveld van goedi- gekeurde Schotsche muizen, waarvoor door verschillende tuinders pootgeed was geleverd. In vroegrijpheid en opbrengst bleek nog al vrij wat verschil te bestaan. Bij de proefvel- den voor bloemkool bleek, dat lang niet alle soorten vroege bloemkool evengoed bestand ware ntegen het koud'e en natte voorjaars- weer. Met veel belangstelling werden de proe- ven met kruising van verschillende koolsoor- ten bekeken. Bij de glascultures bleek den jongelui, dat door teelt van komkommers en meloenen het platglas ook voor den zomertijd productief te maken is. UIT OUDE NIEDORP. De heer J. v. d. Zomer Dz. alhier behaalde te 's-Gravenhage het diploma der Ned Ver. voor Gemeentebelangen. UIT BERKHOUT. Te 's-Gravenhage werd het diploma van de Nederlandsche Vereeniging voor Gemeen tebelangen behaald door, dm heer W. Bakker alhier. UIT URSEM. Tot tijdelijke onderwijzeres aan de R. K. Bijzondere School van den H. Bavo alhier is benoemd mej. G. M. van Gessel uit Dieren. Doof het Schoolbestuur van- de R. K. Bijzondere School is aan Mevr. Prins—Kruis- briak wederom een maand verlenging van ziekte-verlof verleend. Gisteravond vergaderden ten huize van den cafehouder, den heer J. Mulder, 13 win- keliers en bakkers in deze gemeente. De ver- gadering werd geleid door den heer W. Stroo- mer te Rustenburg. Het doel van deze bijeen- komst was gezaoienlijk bij dm raad aan te dringen op verplichte winkelsluiting op Zon- dag. Het was een algemeen bekend feit, dat door den pastoor van den kansel hlerover reesd menig vermanend woord1 was gespro- ken en waarin den roomsch-katholieken gewe- zen werd op het misbruik van Zondag's in- koope nte aoen. Breedvoerig werd hierover van gedachten gewisseld, riiaar het resultaat was treurig. Met de stemmen der katholieke winkeliers tegen (een uitgezonderd) werd be- sloten niet aan den raad te verzoeken de ver plichte winkelsluiting in te voeren. Gisteravond gaf het R. K. Fanfarecorps „Ons Genoegen", uit deze gemeente, een concert voor het Raadhuis. Eenige nummers werden vrij aardig gespeeld, doeh het gemis van een dirigent werd toch gevoeld. Het is te Uw Hoofdhuid wordt vrq van roos en Uw haar wordt zacht en handelbaar indien U de gewoonte aanneemt oA er des morgens een weinig doorheen te wrqven hopen dat wii dezen zomer meerdere avond- conoerten te hooren krijlgen, maar dan met medewerking van den directeur. VAN TEX EL. 't Was heden feest voor de R. K. op het eiland en vele protestanten waren mede ge- togen, om van den aaoblik, als anderzins, te genieten. Men verwachtte n.l. den Bisschop uit Haarlem. Des morgens tegen 10.30 was er een groot aantal menschen op het haventerrein aanwe zig, waar een ruiterwacht van 75 paarden, alle getooid met de bisschoppelijke kleuren, geschaard stond. 't Was een genot onze nieu- we boot over het kalme water te zien naderen en binnen te komen. Toen deze aan den stei- ger lag, werd Z. D. H. de Bisschop van Haarlem welkom geheeten. Nadat men in eenige rijtuigen had plaats genomen, reed de helft van de Eerewacht voor en de andere helft achter deze rijtuigen. De schitterende stoet ging langs Oudeschild over den heuvel ,,Hoogeberg" naar den Burg, waar Tex. Fan farecorps ter begroeting aanwezig was. Met de muziek voorop ging het nu door Den Burg naar de kerk, waar een aantal kinderen den 73 jarigen Bisschop, die er nog zoo goed uit- ziet, eenige liedjes toezongen. De omtrek van de kerk was geheel met vlaggen en de gepaste kleuren versierd, en ook op verschillende plaatsen in het dorp zag men het dundoek uithangen, wat een feestelijk aanzien gaf. J« was de kerk geheel gevuld, waar het heilig Vormsel v%rd toegediend aan 225 jongelieden uit de parochieen te Den Burg, Oudeschild en De Cocksdorp. Des middags te 5 uur ging de stoet, waar- bij de muziek uitgeleide deed tot buiten Den Burg, weder in de richtfng van de boot, waar het hooge gezelschap weder scheep ging, om naar Anna Paulowna te vertrekken. Voor een bezoek aan Texel heeft men mooi weer noodig en dat is het heden geweest en vooral ook daardoor is de tocht schitterend geslaagd. P R'ED IKBEUR-TE N Ned. Herv. Gemeenten. Maranatha, Bergen, Zonda-g 20 Juni 10 uur v.m. de heer Hofmeester, van Amster dam. D-IR-K SHORN, vjn. 10 uur, dls. de Leeuw. GRAFT, nm. 7 uur, ds. Beverslu-is (Grost- huizen). GROET, vm. 9 uur, dls. Boeke, feu£°d- dienst. HEER'H'UGOWAARDy, nm. 3 uur, ds. Schermerhorn. KOEDIJK, vm. 10 uur, Ds. Staal. LIMMBN, vm. 10.30 uur, ds. Bosch. P'ETTEN, nm. 2% uu-r, <fe. Buiskooi. WINKEL, geen dienst. ZUIDSOH ARWOUDiE, vm. 10% uur, ds Meu'rs. Doopsgezinde Gemeenten. BEEMSTER, vm. 10 uur, ds. Kuipers. GRAFT NOORD'EIND, vjm. 10 uur, ds. Giessen. NIEUW'E NIEDORP, geen dienst. DE RIJP, vm. 10 u-ur, ds. Keuning. heer met het erns-fige gezidit te antwoorden. „Mara, waarom antwoord je niet?" zei een oude dame, die aan de tweede tafel zat". Je vergeet, dat wij voor het publiek zijn en niet het publiek voor on6". „Ach, moeder, je bemoeit je at tijd met zar ken, die je niet raken", snibde het meisje. „Je denkt, dat als je mijn moeder bentMaar hierover zullen wij thuis spreken. Wat moet u hebben?" Deze laatste woorden richtte zij tot den bezoeker. „U A'ilt den voorzitter spreken? Gaat u naar kamer No. 7. Aan de derde tafel zit oom Misja en die za-1 u alles verteHen". In kamer No. 7 werd de bezoeker oevrien- delijk ontvangen. „U wilt den voorzitter spreken? Het kan natuurlijk, maar ik waarschuw u dat oom „Ik moet den voorzitter spreken en niet uwen oom". „Dat hoor ik. Ik weet het. Dus, ik waar schuw u, dat oom aIIeen voor zeer belangrij- Ice zaken menschen ontvangt. Weet u wat, gaat u maar liever eerst naar mijn vader. Hij zal u te woord staan. Dertiende kamer; den gang over, rechts". De man met het emsigste gezicht begaf rich naar kamer No. 3. Het was een groot vertrek. Daar zaten twee personen: een man van een jaar of vijftig en een jongeling van een jaar of achttien. De oudere hoorde het verzoek van den bezoeker aan en zei: „U wilt dus mijn broeder spreken. Hij heeft het erg druk. Maar u zegt, dat het een belangrijke zaak is. Als het zoo is, dan is er natuurlijk niets aan te doen. Zaken moeten voorgaan. Zjorzjik, ga eens naar Kostja en vraag hem of Pasja ontvangt''. (Ter verduide- lijMng diene het volgende: in Rusland be staat de gewoonte, dat familieleden elkaar bij den voomaani noemen, en d-aarbij steeds den verklein-vorm er van gebruiken, ook wanneer jongere met ouderen spreken, dus, zij zeg- gen: Jantje, Pietje, enz. Misja is verkort van Michail, dus Michieltje, Zjorzjik is verkort van George, Kostja is verkort van Konstan- tien (Constantijn), Pasia is verkort van Paw- jel (Paul). Zjorzjik verdween en keerde dadelijk terug met de mededeeling: „Neefje Kostja is nu vrij en wacht op den burger. Gaat u mee". ,,Neefje Kostja" ontving den bezoeker met de volgende woorden „Zjorzjik heeft me reeds verteld. U wenscht vader te spreken? Dan kan. Mag ik u voorstellen? Dat is mijn vrouw. Zij is te vens mijn secretaresse. Zij zal u naar vader breugen". „Vader" was een echte patriarch, een hoofd van een groot en stam; hij was grijs, wijs en kalr;i. Evenals de opperhoofden in de oude tijden zat hij onder een palm (van papier weliswaar) en sprak recht over de leden van zijn stam, die zich aan iets hadden bezondigd. Toen hij den bezoeker zag binnenkomen, be- val hij alien de learner te verlaten en vroeg: „Vot/r zaken?" Zonder het antwoord van den bezoeker af te wachten, zei hij op norsche wijze: „Ik moet u waarschuwan, dat wij alleen met familieleden zaken doen. Indien u dus geen familelid bent „Ik ben ook een familieliid". „Een familielid? Dan is het wat anders" „Natuurlijk ben ik een familielid. Ik ben lid van het Centrale Comite van de RKI". Wat er verder is gebeurd, vertelt de ge- schiedenis niet. Uit de mededeelingen in de „Ekcnomitsjeskaja Zjiznj" en de „Financo- waja Gazeta" is echter bekend, dat RKI (de inspectie) bij de „Sewzaptorg" den volgenden ioestand heeft onfdekt: 100 ambtenaren te Pe tersburg en 130 ambtenaren in het buitenland (de .Sewzaptorg" voert een uitgebreiden handel met het buitenland en heeft overal agenfen en vertegenwoordigers, die natuurlijk aflemaal familieleden van elkaar en van de chefs zijn) zijn familieleden van de leiders. De bolsjewistische pers doet nu alsof zij vreeselijk verontwaardigd is over dezen toe- stand. Wie echter denkt, dat de Sewzaptorg" een uitzondering is en dat het in andere ge- deelten van de Sovjet-Unie een haar beter is, die vergist zich. Het eenige is, dat nu de bladen over de toestanden te Petersburg wel mogen schrijven, en d-e sovjet-journalisten haasten zich gebruik te maken van deze gele genheid. Als over een poos een ander leider ten val wordt gebracht, dan zullen dergelijke onthullingen uit een ander gedeelte des lands komen. Or- B. RAPTSCHINSKY. XJit Rusland. (N-adruk verboden). ONDER FAMILIELEDEN. Tot kort geleden was Zinofjef de onbeperk- te heer eh meester van Petersburg en van het geheele gebied van Noord-Westelijk Rusland. Hij veranderde jict gebied in een wingewest van hem zelf en van zijn familieleden. Zoo- lang Zinofjef almachtig was, durfde oiemand tegen dezen toestand te protesteeren en slechts fluisterend werd verteld over de ei- genaardi-ge toestanden in de verschillende taatsinstellingen van de vroegere hoofdstad, waar vaak alle ambtenaren en beambten fa milie van elkaar waren, waar een vreemde geen kans had een betrekking te krijgen. Na den val van Zinofjef veranderde d-e toestand. Op bevel van Stalin, den overwinnaar, werd een onderzoek ingesteld naaT de vreemde toe standen in de satrapie van Zinofjef en daarbij werden wonderlijke dingen ,.ont- dekt". Het woord „ontdekt" is niet geheel juist, want te Petersburg wist ook voordien iederecn dat het bestutir van Petersburg en het beheer van de belangrijkste staatsbed-rij- ven zoo iets als een speciaal domein van de famileleden van Zinofjef en van zijn vrienden en partijgangers was. Stalin zelf wist dit na tuurlijk ook heel goed maar nu kon hij veel misbaar maken en den neergeveld'en tegen- standen nog een slag toediehen. Ook het Cen trale Comite van de RKI (Boeren- en Arbei- ders- Inspectie, zooals de officieele naam van cfe staatsinspectie van de Sovjet-Unie luidt) wist natuuriijk drommels goed hoe de toe standen in het Noord-Westen waren, maar vroeger durfde die inspectie haar neus te Pe tersburg niet te vertoonen. Nu vatte de in spectie moed en „ontdekte" den janboel te Petersburg. Ten slotte heeft de pers, de slaaf- sche, Icruiperige bolsjewistische pers, nu ook moed: gevat, en zij haast zich een trap te ge- ven aan hem, dien zijn nog kort geleden zoo vreesde. In de „Wetsjernjaja Krasnaja Gazeta" von- den we een typisdie beschrijving van de on- dervinding van een lid van het Centrale Co mite van de RKI (van de staatsinspectie) bij een bezoek aan't gebouw van den Sewzap torg", de centrale voor den handel van Noord-Westelijk Rusland. Het geeft een tafe- reel van de toestanden in Bolsjewiki, dat meer spreek t dan folian ten. Een heer met een emstig gezicht betrad de vestibule van den Sewzaptorg" en vroeg den portier „Hoe kom He b!j den voorzitter?" „Om bij den voorzitter t$ komen moet u naar kamer N 5 gaan. Aan die eerste tafel in die kamer zit een juffrouw. een brunette. Het is een mcht van me. Zii geeft infarmaties. Zij zal u verteilen, hoe u bij den vobndfter kunt komen." De man met het erns%e gezicht begaf zich naar kamer N 5. Aan die eerste tafel zat een juffrouw, die hi een spiegeltje keek en haar neusje poederde. Dit nam haar zo6 in beslag, dat zii geen tjjd had op de vraag van den Bioscopen. ALKMAARSCH BIOSCOOP THEATER Een bijzonder aardige film wordt tot en met Zondagavond in het A. B. T. vertoont. De groote taxi-oorlog is een geschiedenis vol sensatie die de toeschouwers tot het einde toe in spanning houdt. Twee groote taxi-ondememingen hebben 'n strijd op leven en dood aangebonden De Algemeene heeft chauffeurs in dienst genomen die de wage nailer onaf-hankeiijken zooveel mogelijk nadeell trachten toe te bren- gen. Men tracht ze te vernielen' en de chauffeurs te verwonden. Tevergeefs probeert de jonge Graham om zijn vader, di directeur van de Algemeene is, te bewegen dezen taxi-oorlog te staken. Na 'n conflict met zijn vader be- sluit hij zijn eigen brood te veroiengn en ver- huurt zich onder den naam Henderson als chauffeur bij de onafhankelijken. Op zijn wagen heeft men het dan voor zien, temeer daar de bedrijifsleider van de ona-fhan- kelij'ken een handlanger van den directeur Graham blijkt te zijn. Ten siqge wo-rdt hij verliefd op een tele- foonjuffrouw die bij de onafhankelijken in dienst is. Zij krijgt den verkeerden indruk, dat hij reeds vesrloofd is en ontvlucht hem. In een spannende rit haalt hij per motor- fiets haar trein in en brengt haar terug Zij MSjkt voor de helft aandieelhoudster der' Al- gemeene te ziin en dank zij het pptreden. aan den kleinen chauffeur Jopie, bereiken de jon ge Graham en zijo- toekomstige vrouw nog ju-ist bijtijds de aandeelhouaersvergadering om den taxi-oorlog te kunnen beeindigen Reed Howes geeft hier weer keurig en dik- wijls zeer gewaagd spel. Ook het spel vain den jeugdigen chauffeur 'Jopie had de onverdeelde belangstelling der toeschouwers. Fraaie natuuropnamen en enkele TIJD SCfFR IF) trN. DeWereldpost heeft een dubbele fotopagina vol interessante kieken over paar. den en hun berijders. Van den kunstschilder Pieter Schor zijn .ve le fraaie werken gereproduceerd. Het zijn al le portretstudies van de meest verschillende typen, in welker uitheelding de schilder zijn groot talent toomt. De „Man van beteekenis" is ditmaal de heer Santcroos, sinds lange jaren koster der Port-Israelitische Gemeente te Amsterdam, die zijn zeventigsten verjaardag viert. Bij de kieken van heinde en verre een fraai portret van Rabindranath Fagore. Verdter een mode-rubriek, humor uit het buitenland, jjuzzle's enz. Zondag 20 Juni. Hilversum, 1050 Al. 9.50 v.m. Christel Radiover. Eeredienst. Voorganger Dr. J. G. Geelkerken, predikant te Amsterdam. Voor- zang: Psalm 96 v. 5 en 4. Votum lezen: De Tien Geboden, Zingen: Ps. 25 v. 2b. Lezeo: 1. Joh. 2 v. lb en 2. Gebed, Zingen: Ps. 68 v. 10, 7, en 17. Lezen: Rom. 8:13 en 17. Tekst: 2 Cor. 3 v 17 en 18. Eerste gedeelte van de predikatie. Tusschenzang: Ps. 119 v. 3- Tweede gedeelte predikatie. Gebed, Na- zang: ps. 149 v. 5., zegen. 3.— Matinee uit het Kurhaus te Scheveningen. Het residentie- orkest, onder leiding van Ignaz Neumark. Soliste Barbara Lully, viool. 1. Ouverture „Camaval", Dvorak. 2. Vioolconcert in a kl.* t. op. 82, Glazounow (Barbara Lully). Pau- ze. 3. Twee Hongaarsche dansen, Brahms. 4. Eine Steppenskizze aus Mittel-Asien, Bo- rodine. 5. Ouverture „Rienzi", Wagner." 8.— Persberichten en sportuitslagen. 8.15 Solis- tenconcert uit het Kurhaus te Scheveningen. Het residentieorkest onder leiding van Prof. Schneevoigt. Solist: Willem Andriessen, pia no. 1. Ouverture „Sofnmemachtstraum", Mendelssohn. 2. Pianoconcert a-mol, Schu mann. a. Allegro affetuoso. b. Intermezzo (Andantino grazioso). c. Allegro vivace (Willem Andriessen). Pauze. 3. Les preludes (Po£me symphomque d'apres les meditations poetiques de Lamartine), Liszt. 4. Voorspel le acte Lohengrin, Wagner. 5. Finlandia. Si belius. 7.Dr. J. P. Cannegieter. Te zingen liederen uit den bundel van den Ned. Prot. Bond; Lied 89:1 en 2. Lied 84:1 en 4 Lied 17, laatste vers. Daventry 1600 M. 3.05 Licht orkestcon- cert. E. Burford, sopraan. P. Heming, bari- ton. Orkest. 3.354.20 Relig. dienst (to commemorate the sealing of Magna Carta). Zang en speeches. 4.20 Concert. Orkest, P. Heming en E. Burford. 5.50 Shakespeare's heroines. „Hamlet". Gedeelten uit de 2e, 3e en 4e acte. 610 Sluiten. 8.20 Luiden van de klokken van St. Botolph's kerk. 8.30 Dienst in de Lincoln Kathedraal. 9.15 Causerie: The Shaftesbury society. 9.20 Weerbericht, nieuws. 9.3510.50 Muziek van het Victoria- hotel te Londen. Orkest. S. Sideli, bariton. P. Grey, sopraan. E. Colombo, viool. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 1.05 Con cert Lucien Paris (piano, viool, cello). 8.5C Concert. Muziek en zang. Konigswusterhausen, 1300 M. 11.50 1.10 Mandolineclub „Con passione". 8 50 Populate concert. Orkest. E. Transky, tenor. H. Gorina, sopraan. Wiener Schrammelkwar- tet» Daarna uitslag van het volksreferendum, schadeloosstelling Duitsche vorsten (tot 1.20 's nachts). Brussel 486 Al. en Antwerpen 265 M. 8 35 Galaconcert. Orkest en solisten. 10.20 Nieuwsberichten. Miinster, 410 M. 9.20—10.20 Orkestcon- cert. 11.35 Literaire werken (R. v. Ganders* heim). 12.0512.50 Concert door de Kath. Mannenzangver. „Polyhymnia". 3.35—4 20 Meisjeskransje. 4.50—5 50 Zitherconcert. - 6.207.20 Concert door het Waldhoornkwar- tet. 8.2^0 Lezing: Moderne Kleinkunst. 9 59 11.35 „Burschenherrlichkeit und Rhein- weinlust, volksliederen en studentenspel. 11.35 —12.— Dansguziek. Maandag 21 Juni. Hilversum, 1050 M. 12.— Politieberichten 5--6.— Kinderuurtje, door Mevr. Ant, v. Dijk. 6.30/7.30 Duitsche conservatieles do#r den heer E Griin. 7.Politieberichten.! 7.30—8.— Radiopraatje door den heer R. Swierstra, over: Antwoorden op radiovragen, 8.10 en 10.Persberichten. 8.10 „De verlo- ving onder de lantaarn," operette in 1 bedrijf. naar het Fransch van Michel Carre en Leon Battu, door J. Martin Heuckeroth. Muziek van Offenbach. Medewerkenden: Jules Moes, Francisca Fischer, Annie Lieman en Annie Hofman. De macht der muziek, zangspel in 1 bedrijf naar het Fransch. Muziek van P. Gaveaux. Medewerkenden. Jules Moes, Her- fe de Vos, v.d. Ploeg en Jeanne Bacilek. Daventry, 1600 M. 11.201.20 Concert door het radiokwartet en solisten (Sopraan- bariton, piano). 1.202.20 Lunchmuziek. 3.35 Schoollezing: Reptiles and their allies- Harmless snakes. 4.20 Tijdsein, Fransche le zing: Les nuits and the poet. 4.35 Muziek door de Alfredo-band. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 7.— Radiopraatje. 7.20 Tijdsein Big Ben, weerbericht, nieuws. 7.45 Pianosonates van Beethoven, door E. Isaacs. 8— Lezing: The romance of glass. 8.20 Zang en gedichten. V. Chatterton^ sopraan. 1. Sadler en Mr. C. A Lewis, declamaties. 8.50 Kamermuziek. Het Virtuose-strijkkwartet (2 violen, viola, cello) D Smith, bariton. S Goossens, harp. 9.50 Weerbericht, nieuws." Lezing: Fiction serie. 10.20 Muziek door de Royal Tank corps band. J. v. Zijl, bas. 11.20 12.20 Dansmuziek van Hotel Metropole. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12.50 Con cert door orkest Gayina. 5.05 Concert. Or kest. Mme. Joly en M. Malsang, viool. M- Landeau, declamatie. 8.50 Orkestconcert „RIP". Konigswusterhausen, 1300 M. 8.50 „Son- nenwende." Concert. Dameskoor van Dr. H. Mersmann. Mandolineclub „Napoli" Wald- hoornkwartet. Daarna nieuwsberichten. Brussel 486 M. en Antwerpen 265 M. 8.20 Orkestconcert. 9.50 Operette-fragmenten. Antwerpen 9.20 Vlaamsche lezing. Miinster, 4/0 M. 1.352.50 Internationa le Schlager, voor orkest. 4.— Radiopraatje. 4.35—5.05 Lezing. 5.20—6.20 Lezing: Goethe als Botaniker und Gartner. 6.20 Le zing: Hauszinssteuer. 6.20—7.40 Concert door het meisjeskoor. 7.40—8.— Lezing: Die Erziehung im Strafvollzug. 8.20 Concert twee-acters gaan de hoofd'film voorptf. leuke J Orkest en zang. 10.50—11.20' Sportlezing. 11 30— 12 20 Sonnenwendfeier. Concert i geplaatst."

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 6