net Meisje, Dapeisje Dienstmeisje (P.6.) Me Dienstbode, Flinke Dienstbode Slagersbediende. Slagersleerling, ADMINISTRATE DegelijkPension Nette huishondster MEISJE, flinke Loopjongsn Net Kosthuis Winkelhnis Advertentlin. Prima Colporteurs flieen toe mede dat tie! mooie ~<Joel alle- maal lid van de 8-October-vereeniging bereikt wordt. Men zal er op 8 October a.s. geen spijt van hebben CONCERT door het Stcdelijk Muziekcorps (Dir. H. A. Maas), op Woensdag 23 Juni, van 8—10 uur, in den Muziektuin. Programma T. H. Blankenburg. A 1'attaque. Marche. 2. F, Mendelssohn. Ouverture, Opus 24 (fur Harmoniemusik). 3. Paul La combe. Aubade printaniere. 4. R. Wagner. Fantasie sur l'opera „Lohen- grini". P a u z e. 5. E. Laukien. Van Oost tot West. Marsch. 6. L. Langlois. Scenes et dlanses Congolai- ses. 7. I. Ivanovici. Carmen Sylva. (Valse). 8. Finale. ALKMAARSCHE BAD- EN ZWEMINRICHTING. In de week van 13 tot en met 20 Juni zijn in bovengenoemde inrichting genomen: 594 baden door heeren; 472 door dames; 184 door cnvermogendente zamen 1250 baden. Hoogste temperatuur van het water 66 gr. Onder leiding van den voorzitter hield de afdeeling Alkmaar Zaterdlag haar 7de excur- ,sie in dit seizoen, Een deel dier leden ging per fiets/een ander deel per autobus naar „Ter iCoulster". Het bosch gaf een aardige ver- scheidenheid van planten te zien. We noemen drier: Boschandoom, robertskruid, nagel- kruid, klit. zevenblad, melkdistel, knoldragen- de boterbloem, klaverzuring, hennepnetel. Enkele paddestoelen werden opgemerkt, o. a. de zadelzwam een inktzwammetje. Een kastanje vertoonde een mooi voorbeeld van bladmozai'k In alle tusschenruimten der groote bladschijven drongen zich de kleinere van een ander blad, zoodat zooveel mogelijk de assimiliatie bevordterd1 werd. i Vooral later op den avond zagen we de bladeren der robiniastruiken den nachtstand aannemen. Aan de slootkanten, waar men tel- •kens zulke mooie kijkjes over het landschap jheeft, troffen we nog aan het pijptorkruid, .waterkers, lidsteng. De waterranookel bloei- de en ook het fonteinkruid begon. Voor natuuriiefhebbers is het een groot ge- not dat dit mooie plekje natuur voor hen is opmgesteld, 't is jammer dat woest fietsende jongens de rust der wandelaars verstoren. Gemengd Xieuws i HET OPSPORINGSWERK IN DEN CANNERBERG. Nadat Zaterdag het opsporingswerk naar 'de in den Cannerberg verongelukte personen werd stopgezet, werd in overleg met den pas- toor van Canne, den burgemeester van Maas tricht en het Nederlandsche miinwezen nog een laatste poging te wagen. Door middel van een boormachine zullen, vanuit het laat ste gedeelte van den aangelegden mijngang, nog in verschillende richtingen een aantal bo- ringen worden verricht. Deze boringen zul len echter niet langer dan hoogstens een dag in beslag nemen. Moeht hiermede geen resul- taat worden bereikt, dan zal het opsporings werk definitief worden gestaakt. HUISELIJKE TWIST. Bij een huiselijken twist schoot J. de V. te Doorlerveen met een revolver op zijn vader. gelukkig zonder te treffen. De V. is onmiddel- lijk in arrest gesteld en heeft voor den burge meester een volledige bekentenis afgelegd. Hij is ter beschikking van de justitie gesteld. VEEL „ROT" IN DE AARDBEIEN. Hoewel de aanvoer, zegt de Telg. van vroe- ge aardbeien thans in vollen gang is, blijkt de stemming over het algemeen in Beverwijk niet te zijn, zooals men die hier tijdens de cam- pagne gewoon is. Bij vele blinders valt de pluk niet mee, de aanvoeren zijn dan ook niet zoo groot, als aaavankelijk verwacht kon wor den. Het koude en natte weer is zeer nadeelig geweest voor de vruchten, vooral op de zware gronden. Veel wordt geklaagd over „rot", de vruchten zijn dan reeds bedorven aan de etruik. Z66 sterk komt dit op enkele plaatSen voor, dat, naar men ons verzekerde, dikwijls evenveel wordt weggewopen als geoogst. Vooral de oogst der exportaardbeien dreigt verloren te gaan, wanneer niet zeer spoedig warm en droog weer intreedt. VERDUISTERING VAN 70.000. Gistermidldag kwart over twee is, naar aan de Telegr. wordt gemeld, in zijn woning te Capelle a/d IJsel gearresteerd notaris J. C. de J., verdacht van verduistering. De arresta tie geschiedde door den burgemeester, den heer J. Verloop, die met den ve rdachte en een veldwachter plaats nam in een auto, waarme- de men notaris De J. naar bet hoofdbureau van politic te Rotterdam overbracht. Reeds eenigen tijd geleden bereikten burge meester Verloop voortdurend klachten van hy- potheekhouders uit Capelle a/d. IJsel, dat af- geloste hijpotheken niet verantwoord waren. Niet minder dan dertien klachten, vertegen- woordigende een bedrag van pl.m. 70.000, kwaimen bij den burgemeester in Deze stelcfe den officier van justitie te Rotterdam op de hoogte. De burgemeester wilde eerst nog niet tot arrestatie overgaan, omdat de zaak wellicht gedekt zou kunnen worden. Familieleden van notaris D: J. waren bereid, 50 pCt. van het vermiste bedrag te storten en later nog eens 20 pCt., waarmede de benadeeiden genoegen namen. Met het oog op de belangen, die hier mede gemoeid waren, werd besloten, notaris De J. in de gelegenheid te stellen, zijn zaken te regelen. Men gai hem tot gistermorgem uitstel. Was het beloofd'e bedrag dan niet ge- 6tort, dan zou de justitie ingrijpen. Men eischte echter, dat de familie van no taris De J. zich ook behalve voor TO pet., garant Zou stellen voor die bedragen, die nog naderhand zou den blijken. te kort te komen. Daartoe was de-famiilie echter niet bereid, omdat men niet wist, welke bedragei»aan het licht zou den komen, wanneer de zaak een- maal aan het rollen was gebracht. Toen gistermorgen de 50 pet. van de 70.000 niet gestort waren, werd terstond tot arrestatie overgegaan. Gebleken is nog, aldus verder het bericht in de Telegr., dat de notaris getracht had het eene gat met het andere te stoppen. Buitenlaiid. HtT ENGELSCHE MIJNGESCHIL. Volgens de „Times" zal deze week een be- slissende beteekenis hebban voor de ontwikke- ling van het conflict in de Engelsche mijn- industrie. Wij staan aan den vooravond eener reeks belangrijke gebeurtenissai. In de eerste plaats zal het parlement zich bezig houden met het voorstel om de bestaande wetgeving te wijzigen, ten einde aan de mijnwerkers toe te staan 8 uur per dag te wericen. Morgen komt te Londen de commissie bijeen van de internationale mijnwerkersfederatie en naar verluidt zullen voorstellen besproken worden om de Engelsche mijnwerkers bij een voort- zetting van de nstrijd te steunen. De Engel sche leden van de commissie zullen eischen, dat er in het buitenland stienger maatregelen getroffen.worden om te beletten, dat buiten- landsche steenkool Eogeland bereikt. Het 'is echter twijefelachtig of deze bespreking posi- tieve resultaten zullen opleveren. Donderdag komt het voltallige bestuur der mijnwerkersfederatie bijeen om een rapport te hooren over den internationaleri toestamd. Verder onderwerpen van bespreking zullen vermoedelijk zijn: het uitblijven van alle ge- volg op het beroep der mijnwerkersleiders op de Engelsche spoorweg- en transportarbei- ders om geen steenkolen te vervoeren en de houding, die zal warden anagenomen Vrijdag a.s. op de conferentie der vakbonden, die-bij het T. U. C. aangeslotcn zijn. Daar deze con ferentie bijeengeroepen is om de leiding en de intrekking dier algemeene staking door den Algemeenen Raad te bespreken, zou er een ernstige botsing kunnen ontstaan, indien Cook zijn beschuldigngen aan het adres van de andere industrieele leiders na de meen- storting der algemeene staking herhaalt, doch men zal door alle middelen trachten te voorkomen, dat de breuk tusschen de mijn werkers en den Raad vergoot wordt Zelfs het bestuur der mijnwerkersfederatie zou thans hebben leeren inzien, dat die voorwaardfen van Samuel's memorandum een grondslag voor een regeling zouden opgeleverd hebben, die gunstiger voor de mijnwerkers geweest zou zijn,, dan thans, in de achtste week van het conflict mogelijk schijnt. De twee wetsontwerpen voor de reorgani- satie dier mijnindustrie zijn oificieel inge- dliend. Het debat zal morgen plaats hebben. DE VREEMDELINGEN IN CHINA. Naar aanleiding van een poging door een Chinees om op 8 Juni te Tsjangtoe een Ame- rikaansche dame te worgen en de vertoogen dienaangaande van den Britschen consul ter plaatse, hebben de autoriteiten van Tsjangtoe een proclamatie gepubliceerd, waarin wordt medegedeeld, dat iedere Chinees, die vreem- delingen lastig valt, op staanden voet zal worden- doodgeschoten. EEN GENERAAL VERMOORD. De Poolsche generaal Ospilko, een der voormalige aanvoerders in Petljoera's leger en den laatsten tijd redacteur van het Oekrain sche blad „Dzwin" te Grodek, is in zijn wo ning met een schot door zijn venster ver- moord. De vermoorde had den laatsten tijd,, een samenwerking tusschen Polen en Oekrai- ners bepleit. In politieke kringen ziet men in deze daad weer de hand van Moskou. De da- der is ontkomen. EEN 100-JARIG GENERAAL. Generaal sir George Higginson, wien de Engelsche koning felkenjare gedurende enke le dagen bezoekt, vierde gister zijn lOOsten verjaardag; de gebeurtenis werd te Marlow in Buckingham, waar hij woont, herdacht met de aanbieding aan het publiek van een groot landgoed, dat den naam zal dragen van Hig ginson Park. De 100-jarige is de oudste ge neraal van het leger, de oudste „Etonian", het oudste lid der garde n heeft de laatste vijf Britsche monarchen persoonlijk gekend. Een en tachtig jaar geleden kwam hij als vaan- drig bij de grenadiers; hij nam deel aan den Krimoorlog en is de laatste overlevende van een kleine groep leden der garde, die te Inker- man door den vijand heenbraken en het rigi- mentsvaandel heroverden. Hij neemt nog ac- tief aan het leven deel en ontving gister tal- looze gelukwenschen o.a. van de koninklijke familie. VLEESCHVERGIFTIGING. Zondag en gisteren zijn te Riidersdorf bij Berlijn tachtig personen na het gebruik van schapenvleesch ernstig ziek geworden. De po litic heeft de slagerij, vanwaar het vleesch af- komstig is, tijdelijk gesloten. Vijf personen, wier toestand levensgevaarlijk is, zijn naar het ziekenhuis overgebracht. EEN AARDVERSCHUIVING. Aan de westzijde van het dal bij Stockach (Duitschland) zijn Zondag tengevolge van den aanzienlijken neerslag der laatste weken omvangrijke aardmassa's losgeraakt en lang- zaam naar het dal geschoven. Twee gebou- wen in het dorp Zizenhausen, die nog bijtijds konden worden ontruimd, werden volkomen vernield. HET PAGEKOPJE OP POSTZEGEIS Het pagekopje heeft nu ook reeds den postzegel veroverd, want de nieuwste post- zegel»van de Amerikaansche republiek San Salvador heeft als versiering de afbeelding van een vrouwenhoofd, dat, in tegenstelling met de tot dusver gestileerde vrouwenkop- pen, in de allecnieuwste richting is gekapt, dat wil zeggen. de vrouw is met een pagekop je afgebeela Vanouds streven de Amerikaoen er naar, heel hun ariistieke sierkunst te richten naar de actualiteiten, naar den ,^tijl" van het da- gelijksch leven. Een uitvloeisel van dat stre ven is blijkbaar ook de nieuwe postzegel van San Salvador, want voor de Amerikanen be- teekent stijl niet, zooals voor de bewoners van Europa traditie en beschaving, maar het nieuwste is voor hen datgene, wat het best het rhythme van het leven kenmerkt. De da me met het pagekopje op den postzegel draagt bovendien nog den thans in de mode zijnden voorhoofdskrul, zoodat men feiteliik zeggen kan, dat met dien postzegel 'n gedenk- teeken is opgericht voor de allernieuwste haardracht. Opmerkelijk is, dat de postzegel nog een ander doel heeft, want de practische Ameri kanen laten het kleinste stukje papier niet on- gebruikt, maar bezigen het voor zakelijke doeleinden. Met de gerechtvaardigde ver- wachting, dat de dame met het pagekopje op den postzegel de aandacht der huisw-ouwen zal treKken, heeft de regeering van San Sal vador dien pagekopjes-postzegel gebruikt om een deugdelijke propaganda voor de koffie, die het land produceert, te maken. De koffie is in San Salvador namelijk het grootste uit- voerartikel en in de laatste twee jaar in het bijzonder is de reclatnetrom ervoor geroerd. De postzegel moet dat voortzetten, en om het vrouwenhoofdje met het pagekapsel slingert zich daarom op den zegel een natuurgetrouw nagebootst olijfgroene koffietak, in zeker op- zicht als lijst voor het portretje. Teneinde een mooi kleureffect te verkrijgen, zitten aan den groenen tak ook verscheidene roode vruchten en het geheele arrangement draagt een rand- schrift: „E1 major, cafethe best coffee". In de twee meest gesproken talen: Spaansch en Engelsch, wordt zoodoende den Amerikaan- sdhen dames uiteengezet dat de koffie van San Salvador de bestd koffie is. De pagekopjes-ze- gel heeft werkelijk in Anierika bij de vrouwen 'n groot succes, waaruit blijkt, dat de reclame voor de koffie bij haar op een gunstigen bo- dem is gevallen. KORTE BERICHTEN. De tropische school voor geneesk. te Londen zal aan het hospitaal te Hull muskieten doen toekomen, geinfecteerd met malaria. Men wil patienten, lijdende aan algeheele verlamming, met malaria infecteeren, daar gebleken is, dat dit een goed geneesmiddel is voor die lijders. Biijkens door het departement van oor- log gepubliceerde cijfers zijn er in het leger der Vo eenigde Staten 59.064 minderen en 59 686 onderofficieren en korporaals. Bij de verduistering bij de apoorwegdi- rectie te Frankfort a. d. Oder heeft de spoor- wegmaatsclhappij volgens de bladen een scha- de geledlen van 15 a 16 millioen mark. Drie veroordteelden, die beschuldigd werden van medeplichtigheid aan den moord op een politiecommissaris in de centrale ge- vangenis op 28 Mei, zijn ter dood veroor- deeld, zeven anderen tot levenslange verban- ning. Te Brockway in den staat Pennsylvania is weer eens een feit voorgevallen dat in het licht stelt, hoe ruw in vele oorden van de V. St. de zedlen nog altijd zijn. Een procureur wij weten niet welke grief men tegen hem had werd door vier mannen overvallen, ontkleed, geteerd en met veeren bestrooid. De commissie van Buitenlandsche Za ken van den Duitschen Rijksdag is onder voorzitterschap van den afgevaardigde Hergt bijeengekomen. De zitting werd bijge- woond door den minister van buitenlandsche zaken, dr. Stresemann. De commissie hield zich bezig met de ontwapening en met de te Parijs gesloten overeenkomsten inzake de luchtvaart. Witold Stamjewicz is benoemd tot mi nister voor de hervorming van het grondbe- zit in Polen. Sport. Dammen. De match Fabre-Bizot om het wereldkam- pioenschap over tien partijen werd met 12—8 door Fabre gewonnen. De eerste Olympische voorwedstrijd van het K. N. O. V. Deze wedstrijd werd gisteren te Utrecht gehouden. Tot de deelnemers behoorde ook onze Alkmaarsche turner H. Licher. De Crt. o.m. het volgende: De bedoeling is het, om nog twee zulke wedstrijden te houden, waarvan de uit te voe- ren oefeningen steeds in moeilijkheid zullen opklimmen. Dit is wel noodig, want de heden uitgevoer- oefenstof, was betrekkelijk laag, althans veel en veel lager, zooals van de Olympische spe- len geeischt wordt. Desondanks zijn de heden behaalde resultaten zeer slecht en we ge'loo- ven niet, dat, indien op dezen weg wordt voortgegaan, Holland met eenig succes aan het turntournooi in 1928 zal kunnen deelne- men. Van de twaali deelnemers van heden, zijn er maar twee of drie, die werkelijk iets voor de toekomst beloven. In de allereerste plaats dient genoemd te worden H. Licher, die uitstekend op dreef was en zich een klasse beter toonde dan de overige deelnemers. Wel is het verschil met nummer twee, C. Kan, slechts een punt, dOch dat geeft de verhoifding niet juist weer. De oorzaak van dit geringe verschil is, dat Licher voor een misiukte oefening slechts vier pun- ten kreeg, terwijil Kan voor dezelfde oefening achttien punten haalde. Hieruit blijkt dus, dat Licher aan de andere toestellen verre de merdere was. Als nieuwe ster aan den turnhemel ver- scheen P. van Dam, die evenals J. v. d. Vin- den', nog wel van zidi zal laten spreken. Stuvenberg en Fortuin, die met Licher de enige turners waren, die ook aan het Jour- nooi te Lyon hadden deelgenomen, vielen nu zeer tegen. Beide turners taalden aan de rin- gen, het vluchtig uitspreiden met nagrijpen bleek ook voor hun een onoverkomelijke moei lijkheid, terwijl Fortuin bovendien een der rekoefeningen miste. De heer Kan, die na langen tijd weer eens aan een grooten wedstrijd deelnam, verrich- te wel is waar goed work, door zich tweede te plaatsen, doch komt o. i. niet meer in aan- merking als zoogenaamd Olympiade-turner. Ingezonden stukken. (Buiten verantwoordelijkheid van de Re- dactie. De opname in deze rubriek bewijst geenszins dat de 'edactie er mede instemt.) ~~DE WATERLEIDING TE HEILO. Indertijd werd de aansluiting aan de water- iekhng te Beilo verplicht gesteld. 'n Maat- regel die uit hygienies oogpant zeker viel toe te juichen Bij mijn vestiging te Heilo, verleden jaar, viel t me op dat't leidingwater er zo geel uiitzag en eigenaardig smaakte. Dit bleef 't hele jaar zo en Vrijdag 18 Junie j.l. zweefdc er zelfs z6 veel vuil in't water, dat't met't blote oog zichtbaar was, terwijl't ook vie3 rook en smaakte. Dit kan toch niet in't belang van de volks- gezondheid zijn, en't is te wensen, dat 't Provinciaal Waterleiding Bedrijf maatregelen neemt om't water z u i v e r af te leveren. In de hoop, dat deze opmetking hiertoc enigszins moge bijdragen, dank ik U, meneer de Redakteur, voor de opneming. G: JANS, Heilo. (Op verzoek in de vereenvoudigde spelling gelaten. Red. Alkm. CrtT ORPHEUS. De slotrepetitie voor het feestconcert van „Orpheus" in de Groote Kerk, waarbij be halve de koorleden, het volledig symphonie- orkest uit Haarlem, en de solisten tegenwoor- diig waren en het geheele programma onder handen genomen werd was door het bestuur van „Orpheus" voor een laag entree toegan- kelijk gesteld aan leden van vakvereenigingen. Deze maatregel heeft bijval gevonden, want er zijn 592 kaarten uitgegeven. Wat we zelf gehoord hebben was van een gehalte, dat we de verzekering kunnen geven, het concert van Dinsdagavond een schitterend verloop zal hebben en daardoor een druk bezoek ten voile waardig zal zijn. A. K. RADIOFONISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 22 Juni. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 765.2 te Isafjord. Laagste barometerstand 749.8 te Kinn. Verwachting (geldig van den avond van 22 Juni tot den avond van 23 Juni): Matige, westelijke tot noord'-westelijken wind, half tot zwaar bewolkt, waarschijnlijk enkele regenbuien, iets koeler. Zeetijdingen. STOOMVAARTLIJNEN. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. - Grotius (thuisr.) 18 Juni v. Singapore. Bintang (thuisr.) 20 Juni te Gravesend. Boeton aitr.) 18 Juni te Securaz. Koningin der Nederlanden 20 Juni v. Bata- via te Amsterdam. Prinses Juliana (uitr.) 20 Juni v. Colombo Riouw 19 Juni v. Batavia n. Amst. KON. NED. STB. MIJ.— KON. WEST IND. MAILD Achilles 19 Juni v. Gibraltar n. Malta. Adonis 18 Juni v. Palermo n. Carthagena. Agamemnon 19 Juni v. San Carlos n. Cadix Alpha 20 Juni v. Mitylene n. Nauplia. Ariadne 19 Juni v. Tarragona te Barcelona Astrea 18 Juni «v. Newyork n. La Guayra. Carija 18 Juni v. Newyork n. Cap Haitien. Deucalion 10 Juni v- Alexandria n. Malta. Flora 18 Juni v. West-Indie te Newyork. Hermes? 20 Juni v. Varna te Constanza. Irene 20 Juni v. Hamburg n. Amst. Nero 19 juni v. Danzig n. Amst. Perseus 21 Juni v Kopenhagen te Amst. Pluto 18 Juni v. Vigo n. Amst. Venus 20 Juni v. Patras te Venetie. Zeus 20 Juni v. Lissabon te Setubal. Amsterdam (thuisr.) 17 Juni te Taltai. Berenice 21 Juni v. Valencia te Amst. Calypso 21 Juni v. Rott. n. Vigo. Ceres 20 Juni v. Malta te Salonica. Euterpe 21 Juni v. Amst. te Kopenhagen Neptunus 21 Juni v. Cadix te Genua. KON. PAKETV. MIJ. Van Cloon 19 luni v. Belawan n. Penang. HALCYON L1JN. Stad Amsterdam 20 Juni v. Hamb. te Buenos Ayres. Florapark, Calamata n. Rott. Stad Haarlem 19 Juni v. La Plata te Rott. Vredenburg 20 Juni v. Rott. n. Genua. HOLLAND AFRIKA LIJN. Batjan 19 Juni v Hamburg n. Antwerpen. Jagersfontein 20 Juni v. Hamburg te Amst. Meliskerk 19 Juni v. Rott. te Hamburg. Billiton (thuisr.) 20 Juni te Genua. Heemskerk (thuisr.) 19 Juni te Zanzibar. Nijkerk (uitr.) 20 Juni te Delagoabaai. Rietfontein (thuisr.) 21 Juni te Antwerpen. HOLLAND AMERIKA LIJN. Breedijk v. Rott. n. Baltimore 21 Juni v. Antwerpen. Eemdijk v. Rott. n.d. N. Padfickust 20 Juni te San Francisco. Nessian 18 Juni v. Rott. te Boston. Veendam v. New York n. Rott., 21 Juni v m v. Plymouth. Volendam 19 Juni v. Newyork n. Rotterdam. Beemsterdijk 20 Juni v. Rott. n. Montreal. Bilderdijk 19 Juni v. Rott. te Norfolk. Binnendijk 20 Juni v. N.-Orleans te Rott. Kinderdijk, Rott. n.d. Pacifickust, 20 Juni te Antwerpen. Leerdam Rott. n. New-Orleans 19 Juni te Vigo. Lochkatrine, Rott. v.d. Pacifickust, 20 Juni te Londen. Rotterdam, Rott. n. New-York 20 Juni v. Southampton. HOLLAND AUSTRALIE LIJN. Aagtekerk (thuisr.) 19 Juni te Antwerpen. HOLLAND BRITSCH INDIE LIJN. Ridderkerk (thuisr.) 21 Juni te Suez. Schiedijk (thuisr.) 20 Juni v. Madras. Bali (uitr.) 18 Juni v. Rangoon. HOLLAND OOST AZ1E LIJN Aldebaran (thuisr.) 21 Juni te Tsingtao. HOLLAND WEST AFRIKA LIJN. Helder (uitr.) 19 Juni te Las Palmas. Rijnland 20 Juni v. Rott. te Hamburg. Vlieland 20 Juni v. Amst. te Hamburg. Hercules 20 Juni v. Amst. n. West-Afrika. JAVA BENGALEN LIJN. Ceylon, Java n. Calcutta, 21 Juni v. Ran goon. JAVA CHINA JAPAN LIJN. Tjibesar 18 Juni v. Cebu n. Kobe. JAVA NEW YORK LIJN. Agamemnon, v. Batavia n. Newyork, 19 Juni v. Port Said. Veendijk, v. New York n. Java, 19 Juni v. Suez. ROTTERD. LLOYD. Bandoeng 20 Juni v. Bassein te Rott. Djember 20 Juni v. Hamburg te Rott. Siantar (uitr.) 21 Juni te Genua. Ternate (uitr.) 20 Juni te Londen. Blitar (uitr.) 19 Juni te Penang. Jacatra (uitr.) 19 Juni te Penang. Kawi (thuisr.) 21 Juni v. Marseille. Kedoe 20 Juni v. Batavia n. Rott. Tapanoeli 20 Juni v. Rott. te Hamburg. ROTT. ZUID AMERIKA LIJS. Poeldijk (uitr.) 18 Juni v. Rio Janeiro. Aludra (thuisr.) 19 Juni te Bahia. STOOMV. MIJ. OCEAAN. Medon 20 Juni v. Amst. n. Bremen. Melampus, Amst. n. Java. Adrastus, v. Japan n. Rott., 20 Juni te Lon den. Alcinous 18 Juni v. Londen n. Hamburg. Phemius 17 Juni v. Dairen n. Rotterdam. AdvertentiSn, voor het nummer van denzelfden dag bestemd, wor den tot uiterlijk hall elf uur 's morgens aangenomen, uitgezon- derd des Zaterdags. De Heer en Mevrouw HOEKSTRA—DE LANGE geven met genoegen kennls van de geboorte van hun zoon TJEERD EVERT JAN. Nijmegen, 21 Juni 1926. Gerardnoodtstraat 34. Inplaats van kaarten. G e b o r n ADRIAN!, Dochter van C. ZWAKMAN en M. ZWAKMAN—Hendrikm. Alkmaar, 21 Juni 1926. Bleekerslaan 9. De Heer en Mevrouw ROSIER- SMEETS geven hiermede kennia van de geboorte van hun zoon JAQUES. Bergen aan Zee, 22 Juni 1929. Hotel Bakhuis. Alkmaar, St. Elisabethgesticht. Er biedt zich voor direct aan voor huisbouding en koken. Br. onder lett. W 667 bureau van dit blad. Voor direct gevraagd net (of voor dag en nacht) tot September. Adres Pension Boschhoek, Stud- ler van Surcklaan 14, Bergen. Er biedt zich aan een net Br. fr. letter L., Adv.-Bur. Wed. DE JONGE, Bergen. gevraagd bij Heer alleen, chr. be- ginselen, leeftijd pl.m. 50 jaar. Brieven onder lett. V 666, bu« reau van dit blad. Gevraagd half Juli of begin Augustus een bij J. LAMMERSCHAAG te Koedijk. In klein gezin gevraagd net R. K. voor da<£ en nacht, v. g. g. voora. Adres A. VAN DEN BERG, Camplaan 12, Heemstede. gevraagd, niet benedea 18 jaar, voor dag en nacht. Mej. TRIJBETZ, Achterstraat 53. GEVRAAGD nette Bij J. C. OLIE, Heerenstr. No. 4. Voor terstond gevraagd een nette boven de 16 jaar. Bij W. HENSTRA, Ridderstr. 10. gevraagd voor boterverkoop. Hoog# provisie. Brieven onder letter T, Boekh. SCHOLTEN, Scharloo. werk gevraagd door een dame. Adres te bevragen bureu van dit biad. Voor direct gevraagd: bij J. J. BING, Achterstraat. gevraagd met huiselijk verkeer (geen beroeps). Brieven onder lett. U 665 bureau van dit blad. AANGEBODEN, vanaf f 3.50 p. p. en p. dag. Juli en Augustus fi.— DORPSWEG 74, Oosterbeek. TE KOOP GEVRAAGD of Woonhuis daarvoor in te richten met ruimte voor bedrijf, goeden stand of in nieuw gedeelte. Brieven onder lett. T 664 Bar. v. d. Blad. FYPT fR^TF DFR NATUUK-HISTORISCHE VEREENIGING.

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 3