Kinderen PUROL! Als Uw\ Huidkwalen zijn dikwijls zeer harctatekklg, I doch moeten steeds zwichten voor die anti- septische en genezende eigenschappen van Foster's Zalf. Inderdaad een probaat genees- middel. Per tube 1 GESLAAGD. Bij het te Amersfoort geliouden examen voor buitengewoon geoefend handgranaat- werpen slaagdle onze stadgenoot, de hcer J. de Bakker, als eririge Alkmaardler. Slechts 5 van de 52 candidaten volbrachten het exa men. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen te 9.54 uur licht op. Voor rij- en andlere voertuigen een halt uur later. I,. „ALCMARIA» V. V. V. Gisteravdnd vergadeide in het Bureau van de Vereeniging voor Vreemdtelingenverkeer „AIcaria" (Waagplein) bovengenoemde ver eeniging. De voorzitter, de heer mr. J. P. Bosnian, opende de vergadering met een welkomst- woordi, waama de notulen gelezen door den heer Ooms onveranderd werden vast- .gestelcL Naair aanleiding van een ingekomen schrij- ven inzake de voorziening in dte vacature in de commissie van toezicht voor de Volks-Uni- versiteit werd besloten als zoodanig aan te bevelen: 1 de heer H. W. M. Pels en 2. de heer H. Stikkel. Een verzoek van de V. V. V. te Bergen had1 tot' gevoig dat voor het bloemencorso bin- oekort te Bergen te houden, wederom door y^Alcmaria" een medaille beschikbaar wordt gesteld. Naar aanleiding van een sch/rijven van het gemeentebestuur van Alkmaar inzake het pjaatsen van auto's op de Steenenbrug, merk- te de heer Schouten op, dat er wel eens mag worden aangedrongen op een betere ver- keersgeling, daar de borden die aangebracht zijn, niet aan de eischen voldoen. Besloten werd bij het gemeentebestuur hierop aan te dringen. De volgende wijziging der statuten werd zonder hoofdelijkc stemming aangenomen. In art. 1 wordt een tweede lid ingevoegd, tuidendev Bij htt verstrijken van genoemd tijdvak wordt de vereeniging opnieuw aangegaan voor den tijd van 29 jaar en 11 maanden. Het tweede lid wordt derde lid. In art. 3 vervalt het woord „worden". In art. 6 wordt de laatste zin vervangen doorBij wanbetaling kan men door de alge meene vergadering als lid worden geroijeerd. Het eerste lid van art. 7 wordt vervangen door: Het bestuur bestaat uit minstens 7 le den, door de algemeene vergadering te kie- zen, waarvan volgens rooster telken jare 1IS gedeelte aftreedt; de aftredende leden zijn dadelijk herkiesbaar. De laatste zin van het 3e Hcf van art. 7 vervalt. Aan art. 8 wordt als derde lid toegevoegd: De voorzitter vertegenwoordigt de vereeni ging in rechten. i De vergadering werd hierop gesloten. PROCES-VERBAAL OPGEMAAKT. Men deelt ons mede, dat tegen den heer J. B., in de Bergermeer, onder wiens schapen rotkreupel is uitgebroken, proces-verhaal is opgemaakt wegens het niet doen van aau- gifte daarvan. BOTSING. Gisteravond zijn twee vrachtauto's bij de Voormeer met elkaar in butsing gekomen. De eene auto werd licht beschadigd, van dte an- iere plofte een band. Telegrammen van heden. OedeeltelL'k gecorripeerd.J EERSTE KAMER. 's-GRAVENHAGE. 23 Juni. Verschil- lende ontwerpen zijn aan de orde. Bij het ontwerp tot wijziging der Spoor- wegwet, onteigening enz., in verband met het onbewaakt laten ran overwegen, moti- veert de heer deVosvanSteenwijk zijn stem tegen het ontwerp. Onteigening zonder behoorlijke schadeloosstelling ten bate der spoorwegen acht htj onbillijk. De heer van Siingenberg verde- digt het ontwerp en dringt aan op zooveel mogeliike bewaking der overwegefl. De heer Michielsv. Kessenich meent, dat het ontwerp het eigendoms- recht niet te zeer aantast. De heer B 1 om ,iu s sluit zich aan bij den heer De Vos van Steenwijk. Minister Van der Vegte zegt, dat hier geen sprake is va« een ruw aantasten van het eigendom, welke aantasting even- als zoovele andere noodig is voor de maatschappelijke orde. Overwogen zal worden of voor sommige overwegen, waar de bewaking is opgehe- ven, deze opnieuw moet worden ingesteld Het ontwerp wordt aangenomen met 24 tegen 10 stemmen. (De zitting duurt vOort). BRAND OP HET KERMISTERREIN TE SCHAGEN. SCHAGEN, 23 Juni. Naar wij verne- men, is op het kermisterrein alhier een z.g. vogelpaleis afgebrand. Men wijt de oorzaak aan kortsluiting, doch het staat niet vast, dat dit juist is. Een naastgelegen cowboy-tent verbrandde eveneens, terwijl een waarzegsterstent ont- ruimd moest worden. Met" twee stralen op de waterleiding werd gepoogd den brand te blusschen, doch in den tijd van een kwartier lag de geheele zaak in de asch. Bijzonderheden on'breken. VERLENGING INK OOP TIJDELIJKE DIENST. 's GRAVENHAGE, 23 Juni. Naar ons v. betrouwbare zijde wordt medegedeeld, ligt het in de bedoeling der regeering te bevor- deren, dat de in art. 134a der pensioenwet genoemde termijn van 1 Juli 1926, betref- fende het al of niet inkoopen van vroegeren tijdelijken dienst, te verlengen. HET M1DDENSTANDSCONGRES BUSSUM, 23 Juni. Het middenstands- congres werd hedenmorgen geopend onder leiding van den heer E.' Gl Schurmann. Herkozen werden in het grcepsbestuur A de heeren J. C. Blanker} te Utrecht, L. B. Gorris te Lornen aan de Vecht, de heer N. J J. Korf te Amsterdam. Tot leden van den middenstaudsraad voor 1927 .werden HYGIeNE- EH VEILIGHEIDSHOEBCJE Smeert ge op Uw ladder groert, grijs, wit Dan ziet ge nooit, wed daaronder zit. De veiligheid eischt het monopo- lie. Voor't smeren met verms of olie. gezondheid'sraad. gekozen voor groep B de heeren Gorris te Loenen aan de Veeht en mr. M. J. Wolff te Arnhem en voor groep B. de heeren L. de Groot te Rotterdam en F. P. Lits in Den Haag. ERNSTIG ONGEVAL. AMERSFOORT, 24 Juli. Bij het op hoi slaan van zijn paarden nabij Amersfoort sprong Maandagmorgen de 26-jarige boe- ren-knecht J. Duinkerken uit Zwartebroek, gemeente Barneveld, van den wagen. Hier- bij viel hij met het hoofd op de steenen, zoodiat de schedel op twee plaatsen brak. Dinsdagavond had de ongelukkige het bewustzijn nog niet teruggekregen, zoodat het ergste wordt gevreesd. HEDiENAVOND HET KABINET GEREED. PA'RIJS, 23 Juni. Briand zal heden zijn werkzaamfieden betreffende dte Kabi- netsformatie eindigen en indien hij slaagt hedenavond de ministferslijst aan president Doumergue voorleggen. HET FRANSCHE KABINET. PARIJS, 23 Juni. Na Caullaux zich be- klaard, de portefeuille van financien te willen aanvaarden indien Brinand zijn voorwaarden accepteert. Zooals bekend heeft Caillaux volsterkte volmacht ge- vraagd om de financieele maatregelen uit te voeren. PARIJS, 23 Juni. Caillaux heeft de por tefeuille van financien aanvaard. PARIJS, 23 Juni. Nu Cailleux zich be- reid verklaard heeft de portefeuille in het kabinet Briand te aanvaarden acht men de missie van Briand geslaagd. Briand heeft verklaard dat zijn kabinet hedenavond ge- vormd zal zijn. TERUG UIT HET BEZETTE GEBIED. PARIJS, 23 Juni. De „Petit Parisien" meldt, dat het 4de infanterie-regiment bin- nenkort uit het bezette Rijnland terugge- trokken en tusschen Tout en Metz onder- bracht zal worden. De andere eenheden zouden spoedig in Fransche gamizoenen worden ondergebracht, teneinde de sterkte van het Rijnleger te verminderen. Gemengd Nieuws. ONDERZOEK NAAR RAMPEN. De Centrale Commissie voor Bezuiniging ingesteld door de Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel, te Haarlem, heeft dezer dagen een schrijven gericht aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal inzake het aanihangige wets- ontwerp tot het instellen van een openbaar onderzoek naar rampen en ongevallen, aan Nederlandsche oorlogsvaartuigen overkomen. Bedoeld wetsvoorstel getuigt, aldus de com missie, ganschelijk niet van den will tot be zuiniging. Provinciaal nieuivs UIT KENNEMERLAND. In het vorig overzicht hebben we gespro- ken van de resultaten van de eerste export- veiling en den tegenvaller in het buitenland; we hebben toen gezegd, dat de vrucht niet tegen de verzending kon en de feiten hebben ons in het gelijk gesteld. Na dien is er iets meer vraag gekomen met hooger prijzen, voornamelijk ontstaan door den vrijwel mis- lukten oogst van de Deutsch Evern (vroeg soort) en de meerdere vraag in het binnen- land; er zijn zelfs aardbeien aangevoerd van 4651 per 100 K.G., doch't is maar een vleugje geweest, want op de groote veiling van 22 Juni was't weer mis, aithans met de vroege soort. Ook was er gister een goede vraag naar aardbeien zonder dop geplukt, welk een prijsverschil het zien van f 7.50 10.50 per 100 K.G. Naast de Deutsch Evern komen ook gere- geld Amazone (late aardbei of exportaardbei) aan de markt, welke beter in trek zijn dan het vroege soort. We noteerden op 22 Juni voor vroege met dop f 22—/ 34; idem zonder dop f 24— f 35; voor late zonder dop 3345; idem met dop f 2742 per 100 K.G.; per slof (vroege) f 0.80—/l.30, idem voor late f 0.60 tot 1.35, doch bij het afloopen der markt gingen de prijzen naar beneden. De boven genoemde prijzen gelden voor Beverwijk; elders, vooral in Alkmaar, was de prijs be- duidend hooger. Aan de groentemarkt is groote bedxijvig- heid. De aanvoer van sla is buitengewoon groot geweest, doch door den lagen prijs van te vroeg gestoken (onrijpe) sla, is men gaan inzien dat men het beter kan afwachten. De kwaliteit was vrij goed. Toch blijft het groote prijsverschil bestaan en de prijzen varieer- den van f 0.501.10; in doorsnee was die 0.85 per kist. Spinazie wordt in kleine kwantums aange voerd, de prijs is vrijwel gelijk aan dien van sla, doch extra kwaliteit, is bijzonder in trek, zonder prijsverhooging. Postelein komt niet in die groote kwantums als anders om dezen tijd van het jaar het ge- val is, de prijzen varieeren van 0 50 tot 0.80 per k'ist. De aanvoer van asperges wordt minder, doch hoewel de langste dag is gepasseerd en daardoor de planten rust moeten hebben is door het koude weer de teelt niet nor- maal geweest en waagt menige tuinder het nog eenige dagen, echter was de prijs lager dan de vorge week, alleen de mooiste kwali teit bracht nog 65 a 85 op, per 100 bos. Ook de het geheele jaar hoog geweest 'zijn- de prijs van rabarber begon lager te worden we noteerden van 5 tot 20 gemiddelde prijs was 7.50 tot 9.50 per 100 bos. Bloemkool wordt in groote kwantums aan gevoerd. De prijs is echter laag, alleen eerste soort brengt nog 17 tot /20 op, doch de massa slechts 7 tot 12. D&t zelfdte g«ldt voor komktumncm, echter I met lager prijzen, n.l. 6 tot 10 per 100. Doppers, peulen, snjjboonen en spercieboo- nen komen in steeds grootere kwantums. De prijs is echter nog hoog. We noteerden voor doppers 28 tot 40, voor peulen 26 tot 39; voor snijboonen 83 tof 92 en voor spercieboonen 73 tot 94 per 100 K.G. In de nieuwe aardappelen is weinig han- del, de prijs varieerdte van 6 tot 9.50 per 100 K.G. De overige aanvoer ongewijzigd, ook in die prijzen kwam geen verandering. UIT HOORN. In den nacht van Zaterdag op Zondag is naar de Telg. meldt hier een brutale inbraak gepleegd. s Naehts te halftwee werd een bejaarde vrouw, mej. wed. Hoogeboom, die met haar kleindoohter samenwoont. wakker. Zij zag in de kamer iemand de kast openbreken. Toen zij alarm maakte en het bed verliet, gaf de dief haar een klap met een hamer op het hoofd en nam ljlings de vlucht met achterlating van een fietslantaam, inbrekersgereedschap en den bewusten hamer. Hij had een gouden hor- loge, 20 en een kleedje van haar kleindoch- ter meegenomen. De slag met den hamer was gelukkig niet van emstigen aard geweest, want de vrouw had slechts een lichte hoofdwonde. E>e politie constateerde, dat de dief zich van een tak van een boom toegang tot de zolderkamer had ver- schaft. Vingerafdrukken zijn genomen, ten einde den dader te kunnen opsporen. GEEN TOLHEFFING IN DE HEERHUGOWAARD. Onlangs besloot het bestuur van dezen polder, tegen het advies van den dijkgraaf in, als bijdrage in de zware kosten van we- genonderhoud een tolheffing in te voeren. Ged. Staten van Noord-Holland hebben nu aan het polderbestuur medegedeeld, dat zij bezwaar hebben aan de invoering van deze tolheffing hun medewerking te verleenen, uit hoofde van de belemmeringen, welke zij zou opleveren voor het verkeer. Verwacht mag nu worden, dat de koninklijke goedkeuring voor de tolheffing niet zal worden verkregen en het besluit van het polderbestuur dus zal worden ingetrokken. UIT HEERHUGOWAARD. Dinsdagmiddag te 3 uur vergaderde het polderbestuur. Aanwezig Dijkgraaf, Heemra- den en alle Hoofdingelanden met uitzonde- ring van den heer Gootjes, die een uur later ter vergadering verscheen. Heemraad P. Kieft fungeerde als secretaris Bij de opening der vergadering herdacht de Dijkgraaf den overleden secretaris, den heer P. Schilder, die nog in goeden welstand de voorjaarsvergadering in April bijwoonde en de volgende maand aan zijn gezin is ont- vallen. Spr. was overtuigd, dat dit zoo plot- seling verscheiden alle leden van het polder bestuur heeft getroffen en dat de deelneming met de weduwe en haar gezin in dit verlies algemeen zal zijn. Hierna volgden eenige me- dedeelingen omtrent verschiliende uitgevoer- de werken. Het dagelijksch bestuur heeft het wenschelijk geacht, dat vragen of voorstellen schriftelijk werden ingediend bij den aanvang der vergadering, waarom men dit op het con- vicaat vermeld vindt. Met den wensch, dat de besprekingen een aangenaam verloop mo- gen hebben, verklaarde spr. de vergadering voor geopend, waama de notulen der vorige vergadering door den waarn. secretaris wer den gelezen; zonder op- of aanmerkingen wer den goedgekeurd- Door Dijkgraaf werd medegedeeld, dat de kosten van schut in de spoorsloot 40 hebben bedragen, wat door de betrokken in- gelanden moet worden betaald. De heer Won der zeide, dat de commissie daarvoor zou zor- gen, men acht het een groote verbetering. Door de heeren Groen, Wonder en Schilder waren schriftelijke vragen ingediend. Met het oog op het wegenvraagstuk werd medegedeeld, dat van Ged. Staten een ant- woord was ingekomen naar aanleiding van het verzoek tot medewerking voor het beko- men eener gunstige beschikking op een in te dienen request voor tolheffing. Voorgelezen werd het schrijven van Ged. Staten, waarin werd gezegd, dat het voorne- men is, toestemming te vragen voor het plaat sen van een drietal tollen met het oog op de verbazend hooge kosten van het wegenonder- houd tengevolge van het zeer drukke snelver keer. Het antwoord van Ged. Staten houdt in, dat dezerzijds ernstig bezwaar bestond tegen tollen, zoodat geen medewerking zou worden verleend. Naar aanleiding hiervan ontstond een zeer uitvoerige discussie, waar- uit bleek, dat men in principe ook voorstrekt niet voor tolheffing is, doch het onderhoud der wegen wordt voor den polder een vrijwel ongedragelijke last. Ten slotte stelde de heer Wonder voor, een commissie te benoemen, welke een ondernoud aanvraagt met den Comm. der Koningin. Na langdurige bespreking, waaruit bleek, dat het Dagel. Bestuur ook hiervan niet het minste succes verwacht, werd dit voorstel in stem ming ondersteund en dientengevolge in stem ming gebracht- Met 10 stemmen voor en 9 stemmen tegen werd het voorstel aangeno men. Deze commissie zal bestaan uit 3 perso- nen, n.l. Dijkgraaf en 2 Hoofdingelanden Bij stemming werden respectievelijk met 17 en 10 stemmen door de vergadering aangewezen de heeren: Wonder en Poland, die zich deze keuze lieten welgevallen. De heer Poland stelde nog voor, dat deze Comm. eerst nog eens bij elkaar kwam voor samenspreking. hetgeen zal geschieden. Door Dijkgraaf zal een onderhoud met den Commissaris der Ko ningin worden aangevraagd, terwijl het van dit onderhoud zal afhangen of verdere stap- pen ter zake tolheffing zullen worden gedaan of niet. Vervolgens werd medegedeeld, dat voor de leening van 25.000, waartoe in de vorige vergadering was besloten een aanbieding was ingekomen tegen 4 3/4 pet. tegen parikoers en gedurende de eerste 5 jaren geen aflos- sing. Met algemeene stemmen werd besloten hierop in te gaan. Ingediend was de vraag of de indiening van schriftelijke vragen of voorstellen bij den aanvang der vergadering ten doel heeft de z.g. rondvraag af te schaffen. Deze vraag is ingediend door de Hoofdingelanden en werd door den heer Wonder nader toegelicht, even- als een tweede vraag met betrekking tot solli- citatiestukken voor Secretaris op ongezegeld papier. Met betrekking tot de eerste vraag wees de Dijkgraaf op hetgeen door hem reeds bij den aanvang der vergadering is medege- deeSi. De schriftelijke indiening is niet in de plaats gesteld der gewone rondvraag, doch voor min of meer belangrijke zaken acht het Dag. Be stuur het zeer gewenscht, dat een wel overwo gen voorstel wordt ingediend. De vergade ring ging hiermede accoord. Met betrekking tot de tweede vraag werd raeegedeeld, dat er aanvankelijk eerst inder- daad een fout is begaan, door bij het opma- ken der voordracht de ongezegelde solicitatie- brieven terzijde te leggen, en de overige aan 'n ernstig onderzoek te onderwerpen, teneinde tot een groslijst te komen, waaruit bij stem ming de voordracht is opgemaakt. Toen ech ter de fout is opgemerkt, heeft het Dagel. Be stuur de opgemaakte voordracht ingetrokken als feitelijk onwettig, aangezien voor deze so- licitatie geen gezegeld papier noodig was; vervolgens is een nieuwe stemming gehou- den voor het opmaken der voordracht, welke gelijkluidend bleek te worden aan de eerste. Hoewel het Dagel. Bestuur het jammer vindt, dat de fout is gemaakt, acht het deze nu vol- komen hersteld. Gevraagd wordt of dan niemand de voor- gediragen pensonen wenscht te bespreken. De heer Poland vraagt of alle sollicitatie- stukken aanwezig zijn, wat bevestigend wordt beantwoord; er blijken 46 soliicitaties te zijn ingekomen en de Dijkgraaf vraagt, of men de lijsf van sollicitanten voorgelezen wenscht te hebben. Door niemand wordt dit verzocht, zoodat nu wordt bvergegaan tot stemming. Hierbij verkrijgt de heer H. Hoog- land 15, de heer Speeken 3 en de heer Den Hartigh een stem. De Dijkgraaf verklaart alzoo den heer Hoogland benoemd tot secretaris. Spr. hoopt, dat zal mogen blijken, dat een goede keuze is gedaan en spreekt als zijn stellige verwachting uit, dat dit inderdaad zoo zal zijn. Voorgesteld wordt, de benoeming te doen ingaan op 15 Juli, aangezien de benoemde ontslag zal nemen uit zijn functie bij den L. T. B. en dit moeilijk zoo voetsfoets kan ge schieden. Aan het Dagel. Bestuur wordt in deze eenige vrijheid van handelen verleend. Door den heer Groen worden ter sprake gebracht z.i. noodzakelijke reparaties aan schoeiing en loswal nabij de Roskambrug. De Dijkgraaf zegt, dit zelf ook te hebben opgemerkt en zegt toe, dat hierin spoedig zal worden voorzien. Voorts merkt de heer Groen op, dat he! water dezer dagen zoo hoog was, dat de vraag gewettigd scheen of er ook gmialen moest worden. Door meerderen is deze vraag geopperd, doch algemeen was men van oor- deel, dat het niet gewenscht geacht moet worden in den zomertijd te spoedig in te grij- pen Bij eventueele meerdere regenval binnen zich bezeerd hebben gebruik dan dadelijk korten tijd zou uitmalen evenwel noouzakc- lijk kunnen zijn. De zaak blijkt de voile aan- dacht van het Dagel. Bestuur te hebben. Door den heer Schilder wordt een compli ment gericht tot het bestuur, inzonderheid tot de grasboeren, die daarm zitting hebben, voor de wijze, waarop wordt voorzien in vaarwater. Dijkgraaf acht ook de voorziening in vaar water een groote verbetering en van veel ge- wicht. Indien in deze richting nog iets noodig mocht blijken te zijn, dan zal het polderbe stuur ongetwijfeld tot medewerking bereid zijn. Door den heer Poland wordt nog inlich- ting gevraagd omtrent de afdracht van schut- gelden van de Noord-Scharwouder sluis. Door Dijkgraaf wordt toegelicht, dat tus schen beide polderbesturen eenig geschil be stond hetwelk echter onlangs in een gehouden samenwerking tot oplossing is gekomen. Voorts heeft de heer Poland nog iets, wat hij in comite wenscht te bespreken. Nog wordt door den heer C. van Langen er op gewezen, dat een der door hem in de vorige vergade ring genoemde bruggen nog niet op hoogte is gebracht, waarop wordt geantwoord, dat de betrokkenen zijn aangeschreven, zoodat dit nu wel spoedig in orde zal komen. Door den heer Wijnstra wordt gewezen op den slechten toestand, waarin de dijkbehar- ding tusschen de Hensbroekerbrug en Rusten- burg verkeert. Door Dijkgraaf is dit ook opgemerkt, spoe dig zal dit onder handen worden genomen. Hierna sluiting der vergadering, waarbij dank gezegd wordt voor de aangename samen werking en de wensch wordt geuit, dat de gedane benoeming ten voile aan de verwach- Hng zal beantwoorden en de besprekingen en besluiten in het belang van den polder zul len blijken te zijn. Marktberichten AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 23 Juni. Aangevoerd 283 vette kalveren, le lew. 70 a 80 ct., 2e kw. 60 a 70 ct. per Kg. levend gewicht, 3? kw. 45 a 60 ct. per Kg. levend gewicht, S4 nuchtere kal veren /5a/ 12 per stuk, 600 varkens, Holl. lc kw. 98 a 99 ct., 2e kw. 97 a 98 ct., vette varkens 93 a 95 ct. per Kg. slachtgewicht. van 23 Jnni 1926. Opgave van Noordhollandsch Landbonwcrediet. Koers van heden te Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij. Cert. v. 1000 Resc. INDUSTR. OND. BINNENL Centr. Suiker Aand. Holl. Kunstzjjde - f Jurgens Gew. Aand. tt A. - B Vorige Koers. jl.rn. 1.30 ll.m. 1.45 11 m 2. il.m. 215 (Ontvanpen per draadlooze telefoon). STAATSI.EENINCEN. 6 NederL 1923 A. 5 1919 BANK.INSTELLINGEN. i. C, i Maekubee. Nederl. Kunstzijde Philips Gloeilampen Nieuwe INDUSTR. OND. BUITENL. Anaconda Steel commI CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult VorstenL Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Gee. HolL Olie Kon. Petr. RUBBERS. Atnsterd. Rubber Bandar Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Lampong Sum. Rubber Rotterd. Tapanoeli. Serhadjadi Silau Wai Sum Rubber Interc. Rubber. SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem. Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot Niev. Goudriaan Rotterd. Lloyd. SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pref. TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Sen em bah I Deli Batavla AMERIKA. Southern Rails Union Pacific Wabash 1031/h 10in/l6 199V. 1081/. 147 V. 140 HSi% 115 1 /07/g ^5s.» 931,4 941/, 1441% 348 354 340 908/4 13ai/« 083 324 158*/. 145 1061% 220 3801 180 400 3231% 2Z21% Z4S 448 282 172 338 1/9 2881% 10'Vl. 471% 371/4 1051% 164 V. 2u4 891% 58 89 144 9 371% 195 42U/4 3a7 4001/4 114 155 49"/,, 181* 109 147—1% 147-1/, 180—2 169 180-1% 1671-8 113 1701-f 905/4 938/4 113 93i% 118 114-5 145J—A 34t—i" 144-1/, 143-1% 344-1% 332 141 J—3 1391% 963/4 6S4-6 324 15Sl% 144 684 1587% IC61/4 159 220 380 400 397-400 396*-1 329 3228/, 247* -9 328*30 221*.2f 248-9 327-8 446-1% 325*.7* 245 450-2 2841% 173 172 337 134 I6I/4 171-3 339 179 Vk 290 168-70 49 37*-9 164 49-5C 378/4 144 59 93 Q0—1 7 368% 1948/4 419 388 400 196*—7 419-V, 385-8 403-1% 195-6 4191% 385 403*-* 418*.9* 2841% 400 155M 483 437% rc;: PROLONGATIE vorige koers 3 pCt., heden pCt, WISSELKOERSEN AMSTERDAM Londen Berlijn 1 Parijs Brussel Bazel Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo New.York ItaliS Vwigt koers 12.1 is/,, 59.271% 0.99 7.04 48.20 35.20 66.05 6685 55.01 NIET OFFICTEEL •2.49 8.97V, I Koers op neden Off.noteering 12,1 ls% 59.27 7.071% 7.09 48.20 35.20 66.C5 65.85 55.05 2 49V, 8.99

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 3