Alkmaarschs Gourant Be doehter van Alva. FEUIILBTOIf. Woensdag 23 Juni. Vo. US M6 Honderc! Acht en Twintigste Jaargang. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politi Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol gende vcorwerpen als gevonden gedepo neerd op: 18, 19, 20 en 21 Juni 1926: een leesboek, een mesje in etui, een gouden rin in doosje, benevens diverse sleutels en hanct- schoenen. Aanwezig en te bevragen bij de navol gende ingezetenen, onderstaande voorwer- pen als gevonden aangegeven op: 18, 19, 20 en 21 Juni 1926: rijwielbelastingmerk, J. Slooten, Rijksstraatweg, Heiloo; een mutsje (blauw) W. Joosten, Nieuwesloot 8; een geldstuk, H. Scholten, Druivenlaan 42; een parapluie, wandelstok en een ceintuur, •Lauwers, Payglop; een geldstuk, Oostwou- der, Schermerweg 22; een verm, gouden dasspeld, A. Arts, Eendrachtstraat 10; een zijden sjaal, Mevr. Matthysen, Kennemer (6traatweg 49; een verm, zilveren vulpotlood jD. Gerling, KanaaldijJk 6; een damestasch- j$e, E- J- Pork, Liefdelaan 13; portemonnaie jmet inhoud, P. de Munk, Ritsevoort 58; rij- wielbelastingmrk, G. van Wieringen, Kerlc- straat 13; een autoped, P. Stavenuiter, St. jjozephstraat 23; portemonnaie met inhoud ■jG. Oldenburg, Perronstraat 4; een zilveren ibroche, J. Rol, Nieuwpoortslaan 148; een jbruin hondie, A. Swart, Polderstraat 5; een tfoaarstrik, R. Nagel, Nieuwpoortslaan 60 een zwempak met handdoek, A. Roozenhart, ^chterd-am 1; een bos roode koralen met touden tonnetje, Kommer, Stationsweg 72; een rozenkrans in etui, een gekleurde armband en een kettinkje, J. F. Dekker, ilBaansingel 26a; een rozenkrans,. M. Buis, Geestersmge' 8; een lot (Schoojrl), J. Bus sen, lste Tuindwarsstraat 3; een portemon naie, W. Verhagen, Bloemstraat 17. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan het Bureau van politie. Stadsnieuws. 41ste Algemeene Vergadering van de Nederlandsche Banketbakkers- vereeniging. (Vervolg.) Gistermiddag 2 uur werd in ,,'t Gulden VJies" de algemeenee vergadering gehouden van het WeduwenfondS der Nederlandsche Banketbakkersvereendging. De voorzi11er, de heer van Breda, zeide in zijn openingswoord, dat het afgeloo pen jaar bevredigend was geweest en sprak daarover zijn blijd'schap uit. Hij wekte den jongeren op als lid van het fonds toe te tre den. Deze installing is een filantropische en verdient den steun ook van die niet-gehuwde leden. De seeretaris, de heer v. d. Veen ■Las hierop de notulen van de vorige vergade- rig, die onder dankzegging werden goedge keurd. De heer v. d. W e r f, (Noordwijk), rapoor teerde over het boekjaar 1925, waaruit bfeek, dat 3 sterfgevallen een uitkeering vorderden van f 900. Het totaal bezit bedfaagt 42.173.57. Spoedig kunnen plannen tot verhooging dter uitkeering tegemoet worden gezien. Devoorzitter bracht den heer van der Werf, die als commissaris van toezicht af- trad, een woord van dank voor zijn bemoei- ihgen terzake het fonds, waama de penning- meester werd gedechargeerd, onder dankzeg ging voor diens keurig beheer. De heer van Breda werd bij acclamatie als bestuurslid herkozen. In de vacature J. H. van der Werf werd als lid' van de commissie van toezicht de heer Th. Verseur te Utrecht gekozen. In behandeling kwam nu het voorstel om aan leden die 15 jaar lid zijn, bij hun bedan- ken een premievrije polls te geven voor Van het giestorte premiegdd. De voorzitter deelde mede, dat dft vooratel in overleg met den advtseur, dir. Turksma, gedaan wordt. Nlet-teden, die Hd van het foods willen blijven, dienen volgens dr. Turksma 10 pet. meer contributie te betalen dlan de leden. Besluit de vergadering hiertoe, dan moet't voorstel ter goedkeuring worden onderwor- pen aan dfe goedkeuring der verzekeringskas- sen. Spr. was tot de overtuiging gekomen, dftt het voorstel, door Rotterdam gedaan, niet brengt wat betoogt wordt. Een adtni- Een verhaal uit den Tachtigjarigen Oorlog. Door Archibald Clavering Gunter. Verlaald door Mr. O. Keller. 64) „Eten en drinken! Die vervloekte Spanjolen hebben goed voor ons gezorgd. Hier is een flesch Spaanschen wljn, die mij even welkom is al6 ik de menschen haat, die haar hebben gebotteld, en verder ovendoed van fogge- orood, en zoute haring, met olie om ze te bakken. Dat gnat als klokspijs naar binnen Dat is een buitenkansje!" „Ja, maar hier heb ik nog wat beters roept Guy. „Wat is nu nog beter dan voedsel?" vraagt de Hollander. „Wapens!" In de kist aan den anderen kant van de boot heeft Chester vier Spaansche haakbussen met de noodige ammunitie, een zwaard en een strijdbijl gevonden. Het tweetal wenscht el- kaar geestdriftig hiermede geluk, want zij ge- voelen zich nu volkomen toegerust voor hun onderneming. Een kwartier later zijn zij genaderd tot de plek, waar het Diemermeer en de Amstel Bamenkomen. Op dat punt staat een wacht huis, waarboven de Spaansche vlag wappert. Een paar Spaansche soldaten drentelen er kunnen zijn. De zwakken kunnen reeds nu lid blijven en kunnen een uitkeering over een ze- ker aantal jaren krijgen. Hiet bestuur oorde& het dan ook beter de zaak te laten zooals die is. De heer M e d e m a (Rotterdam) verdedig- de het voorstel op gronden van juridische bd lijkheid. Zakel'ijk meent Rotterdam, dat wie contributie betaald heeft, recht heeft op een uitkeering. De voorzitter cordeelde, dat Rotter dam leden, die een anclfer bedrijf wiilen kie zen, lid van het fonds wil laten blijven. Den tijd toen zoo iemand lid was, droeg het fonds de risico. Het bestuur wil niet te doen hebben met Hedfen, die maatschappelijk sterk genoeg staan en a lk-en het vak verlaten om zich te verbeteren. Het strijdt tegen alles om uft de vereenigingskas in het fonds te storten voor dergelijke personen. De zwakken, zijn vol doende besehermd. Spr. vreesde op grond van de statuteo ook bezwaren van de Verzeke ringskamer. Het bestuur is echter bereid overleg te plegen met de Verzekeringskamer en een besluit ken toch niet genomen wor den. De heer Mi edema oordeelde, dat de sterkte van het fonds op peil bleef wanneer iemand die ophoudt lid van de Nederlandsche Banketbakkersvereeniging te zijn, lid van het fonds laat blijven, mits hij per jaar 50 cent meer betaalt, die de vefeeniging per lid aan het fonds betaalt. De voorzitter oordeelde het onjuist risico te blijven dragen voor niet-leden. De hieer Miedema betoogde, dat de voor zitter uit het oog verloor, dat een lid ge- dwongen wordt lid van het fonds te worden en bij verandering van vak geen lid mag blij ven. De voorzitter geloofde niet, dat men in een schuitje kwam. Spr. vroeg goed te vin- den dat het bestuur de zaak met de Verzeke ringskamer onder de oogen ziet en daarover rapport uitbrengt. De heer M e d e m a verklaarde, dat Rotter dam daarmede genoegen nam. De heer R e in k e r s Jr. (Rotterdam) ver klaarde nog, dat hij in het bestuur op de zelfde bezwaren die de voorzitter naar voren had gebracht, was gestuit. Hierna werd deze vergadering gesloten. DE WARENWET EN HET BANKETBAK^CERSBEDRIJF. Des middags hield dr. van R a a 11 e, di- recteur van den Keuringsdienst voor Waren in het gebied Amsterdam, een lezirng over: „De Warenwet in het Banketbakkersbedrijf" De voorzitter, de heer van Breda, verheugde zich over de goede opkomst. Spr. had de wet steeds begroet als een mid- del om een einde aan de knoeierijen te maken De rieele bedrijven hebben dan ook geen ge- vaar van de Keuringsdiensten te duchten. Spr. dankte dr. van Raalte voor zijn bereidwillig- heid om het onderwerp te behandelen. E>r. van Raalte wees er in zijn in-leiding op, dat banketbakkers het leven van de men schen aangenamer maken, waardoor het be- grijpelijk is, dat ze gezellige menschen zijn Uit het programma bleek dit ook wel. Spr. zou bij het bespreken van de wet moeilijk in het kader van de gezelligheid kunnen blijven, dbch er althans naar streven. De gezellige bakker heeft geen reden de Warenwet onaangenaam te vinden. Deze wet werd, door eeil inzender in het jaarboekje wat ironisch behandeld, wat spr. desondanks begrijpelijk vond. Het aantal Kon. Besluiten toch is zoo groot, dst mem er wel een beetje raar door wordt gestemd. Niet vergeten mag echter worden, dat de Wet beoogt het publiek te beschermen en de knoeierij tegen te gaan. zou er D'e^ z9n gekomen indien de middenstandscongressen er bij de regeering niet op aa-ngedrongen hadden een dergelijke wet in het leven te roepen om de oneerlijke concurrence tegen te gaan. Men dient zich ook af te vragen of dte ban- den, den banketbakkers aangelegd wel nijpend zijn. De dingen die plagerig schijnen, zijn alleen genomen om een einde te maken aan moeilijke praktijken. Spreker stood nader stil bij het aangeha-al- de artikel uit het jaarboekje. De banketbakker kan van de Wet profitee- ren zonder er hinder van te ondervinden. Het verkoopen van boterjanhagel, bereid met margarine, vindt het publiek even on aangenaam als u het vindt wanneer u een vat boter koopt, waarin margarine zif. De dienst streeft er dan ook naar, dat ver- kocht wordt hetgeen men beweert te ver koopen. Wie aardbeien met slagroom verkoopt. moet ook slagroom leverai. Als u boterletters verkoopt; verlangen wij, dat deze ook ge- maakt zijn van zuivere grondstoffen en niet met cocosmargarine en perzikpitjes in plaats van amandelen. Em boterletter moet met boter bereid zijn. voor heen en weer. Maar de dag is zoel en maakt soezerig, het zeilbootje glijdt onhoor- l)aar voort en voor Alva's veteranen goed wakker zijn, ligt het op vijftig voet afstands van hen. „Nu", fluistert Guy, „ter nagedachtenis van Oliver!" Twee schote-n knallen en de soldaten zin- ken ter aarde met een haakbuskogel tusschen de ribben, terwijl het bootje de Amst-el in- vaart. Maar de Spanjaarden, die bezig zijn lun Iaatsten adem voor het wachthuis uit te >lazen hebben vijf makkers. Deze Snellen naar een boot en beginnen hun haat en woede uit- ;rijschend, een vervolging van de beide moor- denaare hunoer makkers. „Dat gaat praohtig", bromt de Hollander. Ik had gedacht, dat hier zeker wel drie of vier patrouillebooten zouden liggen, maar alle wachtposten zijm ingekrompen voor de expeditie naar de Diemerdijk. Trek aan, ze zetten ons achterna Zij leggen zich weder op de riemen, maar het is zwaar werk om tegen den stroom op te werken en vier man roeien de Spaansche boot voort, zoodat deze op hen begint te winnen. „Roei door, Haring, terwijl ik de haakbus sen laad. Ik doe dat wat vlugger dan gij", zegt Chester. Een oogenblik later laat hij er op volgen: „Laten ze nu maar komen, alle vier de geweren zijn geladen, wij kunnen er ieder twee gebruiken". Zij laten de riemen zakken en wachten de nadering van de Spaansche patrouille af. I>eze komt steeds dichter bij, in de oVertui- voor de gezodheid en zoo aangeduid, dat het publiek weet wat het krijgt. In een geordende maatschappij "is de indi- vidueele vrijheid nu eenmaal gebonden aan het niet schaden van de belaingen van ande ren. Een geringe beperking van de vrijheid moet men zich laten welgevallc-n. De Warenwet maakte't mogelijk terug te keeren tot de mo- raliteit dat men levert wat men beweert te leveren en beschermt dus den rieelen handel. Spr. gaf hierna aan wat die Wet onder waren verstaat en stelde in het licht hoe moei lijk het voor de directeuren is de touwtjes bij elkander te houden. Waren vallen alleen onder de Keuringswet als ze bestemd zijn om te-worden verkocht. In 't algmeen neemt men echter aan, dtat dit het geval is met alle waren in winkels en magazijnen aanwezig. Spr. deed uitkomen, dat volgens de Wet de keurmeesters in de zaken toegang hebben. In groote steden is het van groot belang toe te zien wie men als zoodanig toelaat. Men doet verstandig legMmatiebewijzen te vragen, om te vootkomen, dial men slachtoffer wordt van oplichtere. Het is de diensten £r allerminst om te doen zoo veel moeglijk processai-verbaal op te ma ken. Daartoe wordt alleen overgegaan wan neer het noodig is een zaak principled uit te maken of wanneer opzettelijke knoeiers moe- ten worden ingeperkt. Het doel is den toestand te verbeteren,, voorlichting te geven en steun te bieden aan den rieelen handel. Alleen uit samenwerking tusschen de diensten en den handel kan iets goeds geboren worden. De dienst dient uit- sluitend het algemeen belang en onderzoekt dus nooit op verzoek van particulieren. Door het systeem van keuren komt vergiftiging door voedsel haast niet voor, al gebeuren er wel eens on ge vallen.- Vergiftiging met opzet is niet geconstateerd. Nog wees spr. er op, dat de lokaliteiten waarin men verkoopt, goed geventileerd moe- ten zijn. Spoedig komt de bepaling, dat de waren zoo geborgen moeten worden, dat ze niet besmet kunnen worden. Het uitstallen van waren, die voor direct gebruik geschikt zijn, op een wijze dat ze besmet kunnen worden, is verkeerd. Reeds worden kasten in den handiel ge bracht, geschikt om gebakjes hygienisch te bewaren. Spr. eindigde met den wensch, dat ook de vergadering zou erkennen dat de Warenwet voor de banketbakkers een steun was. (Ap- plaus). De heer Philips vroeg of men verplicht was voor den Keuringsdienst zonder betaling waren voor inbeslagname af te staan. De heer v. d. S1 u i s (Rotterdam) vroeg of gepasteuriseerde melk voor ijsbereiding nog gekookt moest warden. Dr. van Raalte zeide, dat een keurings- meester natuurlijk het recht heeft om" waren zonder betaling in bestag te nemen. Als dit niet hetgeval was, zou iemand een pakhuis vol slechte waren kunnen laden en die door inbeslagname door den dienst laten betalen. Bij verschil van meaning tusschen een win- kelier en een keurmeester beslist echter de di- recteur, die men dan te- spreken kan vragen. Als men aan kan op zijn kverancier kan men gepasteuriseerde melk voor de ijsbereiding gebruiken. Spr. zag er echter toch wel eenig gevaar in. Zeker der is men van zijn zaak als men de melk kookt in het vaatwerk waarin men het product af maakt. Een winkelier die goede reden heeft dat een leverancier vervalscht, vindt den dienst wel bereid en monster te nemen om te helpen het misbruik te achterhalen. De heer v .d. Werf vroeg nog of zand- mart ook gemaakt moet worden van zand. In dat geval beval hij het zand van de Noord wijksche duinen aan. (Gelach). De heer van Raalte achtte dit een drog- reden. Men voelt- wat daaxmede bedoeld wordt Nipiand die Potage a la Reine consumeert, denkt, dat hem soep van menschenvleesch wordt voorgezet. (Gelach). Srpeker eindigde met er den nadruk op te leggen dat samenwerking tusschen leveran- ciers en de diensten gewenscht is. De heer Boerhout (Hilversum) drong er nog op aan om mede te werken dat de co dex met wordt uitgebreid zondter overleg met de vakbonden die het aangaat. Ten slotte sloot de voorzitter met een woord van dank aan Dr. van Raalte de ver gadering. den ofiMwlelijk'^|a~~ferdders Gemengd 5ieuws HIJ KWAM ER GOED AF. Gistermiddag half drie wilde een auto be- stuurd door architect Ruberg, de bocht Lut- telcestraatjBlijimarkt ie Zwolle nemen. De auto kwam, vermoedeliik door een defect aan de stuurinriehting, op het trottoir, waar drie ging, dat het een gemakkelijke overwinning zal zijn, daar zij met hun vijven in de -boot zkten. Slechts twee roeien, de drie anderen ,)lazen hun lonten aan en zijn gereed om te vuren, Maar dat is niet naar den zin van den En- gelschman en den Hollander. Mocht een hun- ner gewond worden, dan zou de andere er ze ker ook om koud zijn. Zij beginnen dus weer re roeien en zwenken om een kleine begroeide landtong, waarop de wilgen reeds in het blad beginnen te komen zoodat men zich er achter verschuilen kan. Zij laten hun boot aanleggen achter die boomgroep, spri-ngen, ieder met twee haak bussen aan land en sluipen langs den grond naar den anderen kant om de Spaansche boot te pakken te krijgen als deze ook om de land tong zal zwenken. Uit deze hinderlaag lossen zij op twintig haakbussen. Een zinkt ontzield over zijn riemen, twee anderen worden le- vensgevaarlijk gewond. Op zulk een bloedige wijze ontvangen, wenden de Spanjaardien, met een kreet van verrassing en ontzetting den steven en willen de rivier weer afvaren. „Daar mag geen van; hen ontsnappen, an- ders zenden zij ruiters op ons af!" fluistert Haring. „Vooruit dan, laten we dan ook de twee anderen naar betere gewesten helpen", ant- woordt Guy. Zij laden hun geweren weder, Snellen naar hun boot en halen de Spanjaar den na een ingespannen jacht in, al roeien deze ook als wanhopigeu, omdat hun leven tenaar, stond 6 meter hoog te schilderen; de twee anderen waren juist naar beneden ge- gaan. De auto maaide de drie leiders om. Wittenaar viel op het trottoir en werd het kantoor van de firma Tulp binnengedragen. Hij klaagde over erge pijn in den rug. ONZE GEZANT TE WEENEN. Men meldt uit Weenen aan de N. R. Crt.: In een vraaggesprek met den nieuwen Ne- derlandschen gezant alhier, heeft jhr. van Nispen tot Sevenaer, die gisteren zijn geloofs- brieven overhandigd heeft, vterklaard, dat de eerste indrukken, die hij van Weenen gekregen heeft, verrassend aangenaam waren. Het maatschappelijk leven gaat vooruit, de aan- blik der stad is levendig. Hij toonde zich in- genomen, dat een landgenoot daaraan actief heeft meegewerkt. Wat mr. Zimmerman voor het land gedaan heeft zal men eerst later ten voile beseffen. De opneming van Oostenrijk- sche kinderen in Nederland bracht een duur- zame band tusschen beide landen tot stand. De gezant zag zijn voofnaamste taak in het bevorderen van de oeconomische toenadering van Nederland en Oostenrijk. DE ONTROUWE NOTARIS. De notaris J. C. de J. uit Capelle aan den fjsel, die als verdacht van verduistering van hypotheekgelden aangehouden is, heeft een volledige bekentenis afgelegd. De groottevan het verduisterde bedrag is nog niet vastge- steld kunnen worden, aangezien de notaris zelf het totaal bedrag niet meer kan nagaan. De aangehoudene heeft medegedecld, dat hij tot zijn daden gekomen is, door het verstrek- ken van daden gekomen is, door het verstrek- hij niet uit eigen beurs kon dekken. Hij zou heden ter beschikking van de justitie worden gesteld en naar het huis van bewaring wor den overgebrach't. ZUID-AFRIKAANSCHE DOKTERS TE DEVENTER. Gisterochtend en gistermiddag zijn de in Europa studeerende Zuid-Afrikaners te De- venter aangekomen. De welkomstrede werd gehouden door prof. dr. J. W. Pont. Daarna volgde een rede van den burgemeester van Df ven ter. Na de officieele ontvangst ten stadhuize be- gaf men zich naar de Eerste Nederl. Fabriek van Stalen Gezondheidsraatrassen Auping. Deventer. De dag is met een maaltijd in den Schouw- burg besloten. Hedenochtend 8 uur had de plechtige kranslegging plaats bij het stand- beeld van wijlen president M. T." Steyn, op het Stationplein, door den Hodgen Commis saris van de Unie van Zuid-Afrika. VECHTPARTIJ. De 23-jarige boerenknecht A. H., te Bar- neveld, is gistemacht door een aantal andere boerenknechts aangevallen en mishandeld. Ter zelfverdediging trok H. toen zijn mes en heeft hiermede den 19-jarigen H. v. d. K. zeer ernstig in het hoofd gestoken. VERWAARLOOZING. De rechtbank te Rotterdam deed gistermid dag uitspraak in de zaak van de 35-jarige B. G v- d- B.,'huisvrouw van P. de K., wonende te Maassluis die de vorige week terecht stone wegens het opzettelijk nalaten van de ver- phchting tot onderhoud van haar kind door onvoldoende voor voeding, kleeding en dek king te zorgen en het in een bedorven atmos- feer te laten, waardoor het kind een jonge- tje van 11 maanden op 6 Januari j.l is overleden. De rechtbank overwoog in het vonnis, dat verdachte in. apathischen toestand haar kind schromelijk verwaarloosd heeft, doch dat de opzet met bewezen is en sprak verdachte vrij Het O.M., waargenomen door mr. J G Holsteyn, had twee jaar gevangenisstraf ge- eischt. LUCHTSCHIP VOOR INDIe. De directeur-geheraal der Posterijen en Te- legrafie maakt bekend, dat met ingang van -4 Juni a.s. des Donderdags om de 14 dagen gewone en aangeteekende brieven en brief- kaarten (uitgezoriderd brieven met aangege ven waarde) voor Nederlandsch Indie, welke met meer in de nazending per trein kunnen worden opgenomen met den luchtdienst Am sterdam—Rotterdam—Parijs zullen worden overgebracht zonder heffing van een extra- recht (luchtrecht) en zonder dat de afzendere uitdrukkelijk verzending per luchtpost hebben verzocht. Het vliegtuig vertrekt van Amster dam Schiphol te 8 v.m. en van Rotterdam Waalhaven te 8.50 vm. Het vervoer van Pa rijs naar Marseille geschiedt per trein. Op deze wijze is in normale omstandigheden de aansluiting verzekerd met het stoomschip van de Rotterdamsche Lloyd, dat des Vrijdags middags te 12 uur van Marseille afvaart. De aandacht wordt er op gevestigd, dat aan verzoeken om brieven en briefkaarten voor Nederlandsch Indie niet per luchtpost over te hrengen wordt voldaan. Indien deze correspondence derhalve van een duideliik opschnft „niet per luchtpost" of van een GOEDE RAAD IS DUUR! ADVERTEERT IN DE ALKMAARSCHE COURANT op het spel staat. Maar op het water zijn de Geuzen hun het sterkst. Er worden eenige schoten gelost, een van Alva s veteranen woidt het hoofd gekloofd met den strijdbijl, en de Spaansche patrouille- boot drijft de rivier af, slechts met lijken be- mand. -Dat is gehikkig afgdoopen", merkt de nollander op. „Nu kan geen van hen alarm maken. Tot het wachthuis bij Ouderkerk zul len we vermoedelijk geen Spanjaarden meer tegenkomen. Maar daar ligt soms een ge- heele compagnie. We moeten in bet donker probeeren er langs te varen." Zij keeren nu om en volgen het vriendelijke rivierqe, dat rustig en langzaam voort- stroomf en tegen vijf uur's avonds verber- gen zij zich in een wilgenboschje, alle voor- zorgsmaatregelen nemend om niet gezien te worden. De boeren, die zij in het oog hebben jekregen zijn alien op de vlueht geslagen. Daar zij het er niet op wagen een vuur te ont- steken, doen zij hun maal met zoute haring en roggebrood met olie en wachten op het in- vallen van het duister. Het wordt een stikdonkere nacht, daar er geen maan aan den hemel verschijnt. Na hun nemen omwonden te hebben roeien Guy* en daring behoedzaam den stroom op en na een lalf uur zien zij de lichten van Ouwerkerk. Zij houden zich aan de overzijde, waarbij de Hollander, die elke zandbank blijikt te ken- nen, als loods dienst doet en zij zouden onbe- merkt het dorp dat maar luttel huizen telt zijn gepasseerd, als niet het geblaf van. soortgelijke aanwijzing is voorzien, vindt ver zending per trein plaats. DE WEIGERING DER BRITSCHE OVERHEID OM FIMMEN EN OUDEGEEST TOE TE LATEN.1 v De Manchester Guardian schrijft in een hoofdartikel, dat de Britsche minister op deze manier niet voor de eerste maal politick zich een beetje belachelijk maakt. De bewering, dat buitenlanders, die over de staking en haar ge- pretendeerde onwettigheid precies dezelfde gedachte hadden als honderdduizenden on- kundige Britsche arbeiders, gevaarlijke vreemdelingen zouden zijn, noemt het blad kinderkamerpolitiek en het vestigt er tevens de aandacht op, dat met name Oudegeest een der bitterste vijanden van het communis- me is, voor de communisten zeer zeker heel wat vreeswekkender dan minister Joynson- Hicks, en dat het bovendien voomamelijk door zijn beraoeienis was, dat de avances van de Britsche sectie der internationale federatie van vakvereenigingen in de richting der com- muifisten verijdeld werden. Dit feit schijnt den minister echter ontsnapt te zijn en de Man chester veroordeelt zijn besluit als een klein- zielige represaille. BEZOEK VAN DE AMERIKAANSCHE DOCTOREN. Het gezelschap Amerikaansche doctoren is gistermorgen per auto uit den Hatg te Lei den aangekomen. Hun eerste bezoek was aan het natuurkundig laboratorium van prof. dr. W. Einthoven. Prof. dr. J. H. Zaayer verwelkomde her met een rede, waarin hij o.m. zeide het te be- treuren, dat de bezoekers slechts voor zoo'n korten tijd hier vertoeven zouden, zoodat geen gelegenheid bestond de bezienswaardigheden van Leiden te bezichtigen. Eenige leden van onze facultfit, aldus spr. zullen u eenige colleges geven en proeven toonen, voor uwe heelkundige en niet-heelkun- dige groep elk afzonderlijk. Wij zijn natuur lijk niet in staat u in zoo'n- korten tijd veel te geven, doch wij hopen, dat het weinige, dat wij u in dezen beperkten tijd kunnen aanbie- den, een goeden indruk op u zal maken, zoo dat u Leiden niet voorbij zult gaan, indien gij in de toekomst onze stad in minder groote haast mocht bezoeken. Vervolgens gaven verschillende professoren colleges. DE KONINGIN WEER NAAR AMSTERDAM. 9 Naar de Standaard uit betrouwbare bron vemeemt, ligt het in het voornemeh van H. M. de Koningin, om 4 September naar de hoofdstad te komen teneinde het Kol. Museum te openen. Tevens ligt het in hei voomemer van H. M. dien dag bij gunstig weer den grooten rijtoer door de stad te maken, dien zij bij haar vorig bezoek heeft moeten uitstel- len. VERTREK VAN DEN PRINS VAN - DJOKJAKARTA. Gistermorgen is de Prins van Djokjakarta met gevolg met den trein van 7 u. 38 mn. naar Berlijn vertrokken, om van daar uf over Zwitserland naar Genua te reizen, waai hij de boot naar Java neemt. HET GIROBESLUIT 1924 GEWIJZIGD. Het St.bl. no. 158 beva-t een Kon." besluit van 29 Mei j.l. tot wijziging van het laatste- lijk bij Kon. besluit van den llden November 1925 (St.bl. no. 441) gewijzigde Girobeslui' 1924 (St.bl. no. 451). BEDRIEGELIJKE BANKBREUK. De heer B., eigenaar van het cafe-restau- paar honden den Spaanschen schildwacht aan den oever tot grooter waakzaamheid had gemaand. Maar zij houden zich muisstil, leggen zich met de uiterste krachtsinspanning op hun riemen en na korten tijd houden de honden op met blaffen, en de schildwacht her- vat zijn ronde, blijkbaar overtuigd, dat nu hij mets heeft gezien of gehoord, er ook niets ge weest is. En als zij het dorp achter zich heb ben kunnen zij uit het gehuil der honden af- leiden, dat de Spanjaard ze blijkbaar afran- selt omdat zij hem noodeloos ongerust heb ben gemaaki Nagenoeg den ganschen nacht zijn zij op de rivier en bij het aanbreken van den dag mogen zij zich er over verheugen, dat zu door een zijstroompje gekomen zijn in het regmeer, een lang, eng water, dat tot dicht bij het Haarlemmermeer loopt. Als zij in den vroegen morgen daardoor roeien, worden zif achtervolgd en aangehouden en dat zou wel het einde voor hen geweest zijn, ,ds het in plaats van vrienden vijanden waren geweest die hen aanklampten, Het is een schuitje dat W Pnnsgerinden patrouillediensten doet Van den bevelhebber vernemen wij, dat De Bossu nog meer galeien op het Haarlem mermeer heeft samengetrokken en dat het een hoogst lastige geschiedenis zal zijn om tus schen de Spanjaarden door te glippen, daai de Hollandsceh vloot bezig is zich bij de Kaag aan het zuidereind van het meer, te kalefaten. Geef het liever op", vermaant de Hollandsche gezagvoerder. (Wordt vervoicd). Wil eehfer kunnan U een goeden read ge-. ven, die absoliiut niet duur It. Wanneer glj merkt, dat het aanteP uwer klanten tteeda gelljk blljft, geen voo<^ ultgang vertoont, dan It dat een bewi|s, dat uw zaak niet bekgnd genoeg It. U zult dua meer reclame moeten gasn maken. Regel- matlg adverteeren Is den ook een eerste vereiechte en we kun nen U daarom tleehte met klem advlteeren:

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 7