iiaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasii] MIJNHARDT'S a a WANNEER GIJ EEN ZAAK GAAT BEGINNEN. 0 HANDELSDRUKKERIJ N. V. v.h. HERMS. COSTER ZOON aaaaaBBBaBBBBBaaBaaBaaaaBaaiiirgTrii Hoofd pijntabletten werken terstond. Clazen Buisje 60ct. Bij Apoth.en Drogisten. is op die „buurman" gesteld. De voorzitter steMe voor, dat B. en W. een advies zullen uitbrengen, waartoe besloten werd. De heer Bakkum wees op den desolaten toestand bij de R. K. Ke-rk; de weg dient op- ^ehoogd te worden; bij regenachtig weer is oc weg onbegaanbaar. De voorzitter zeide, dat B. en W. zulks reeds hebben opgemerkt. Ophoogen is niet uitvoerbaar, doch bestrateu Langs den zijkant zal verbetering brengen. B. en W. zullen met een voorstel koinen. Hierna ging de Raad in comite tot de be- handeling van reclames der plaatselijke be- Jasting. U1T GROOTSCHERMER. Door het hoofd der school is van het col lege van B. en W. een brief ontvangen waar van het onderstaande voor dte ingezetenen van veel belang is. Qnze correspondent schrijft: In den vervolge mogen de leerlingen der school zich tijdens het z.g speelkwai tier niet meer buiten het hek begeven en moet dit ge- sloten blijven. 't Was nl. den laatsten tijd meer dan eens gebeurd, dat terwijl de jon- gens der hoogste klassen zich op de sped- plaats achter de school vermaakten, de meis- ;jes van die klassen buiten't hek een of ander tkringsipelletje beoefenden. Dit mag d>us niet meer. Een reden is niet opgegeven Zijn B. en W. bedu-cht voor ongelukken? Reedis sedert jaren is net hier gewoonte, dat yele kinderen, voofal die der laagste klassen, in het z.g. speelkwartier even naar huis gaan, om een glas melk te drmken. Sommige kinddren, die wat ver van de school afwoon- den, deden dit even bij familie of kennissen. In het vervolg mag het hoofd der school ,'gwn leerlingen in dien tijd naar huis laten gaan, behoudens bijzcndere noodzakelijkheid daartoe, in ieder geval gedekt door een me- dische verklaring." Dus ouders, die het rHenstig vinden, dat hun kinderen wel naar huis komen om melk te drinken in't stpedkwartier, moeten, willen ze daarmee voortgaan, eerst een briefje van den dokter hebben, waarop staat, dat deze dat melkdrinken voor het kind noodzakeliik acht. De burgemeester, de gemeente-werlonan en 't hoofd der school hebben gezamenlijk op kosten van d^n laatsten in de school een ra dioinstailatie aangelegd. Natuurlijk, dat er vaak belangstellenden waren, die 's avonds eens kwamen iuisteren. Zelfs werdfen er (o schrikkelijk feit!) wel eens radioluisteruiir tjes gehouden op Zateruagavond en Zon dagmiddag of -avond, waarvoor steeds een aantal liuisteraars kwamen, die daarvoor soms een kleine vergoeding gaven. Dat Iuis teren op school is nu afgeloopen, want in bo- vengenoemd schrijven staat „Mitsdien dragen wij U op: geen publiek meer, om welke reden ook toe te laten in de school voor het bijwonen van radioluisteruren e. d. en te zorgen, dat voor 15 Augustus a.s. alle radiotoestellen en in richtingen van en uit het schoolgebouw zijn verwijderd." Vooral met dit laatste maken B. en W zich vijanden. Er genoten reeds zoovelen van de schitterendie Hilversumsche Draadlooze Omroep. Verder stond er in het schrijven nog cen zinsnede betrekking hebbende op de school bibliotheek, die in dezel'fde kast is gehuisvest a;!s de oude nutsbibliotheek, waarvan het hoofd der school penningmeester is. Een der oudste leerlingen werd altijd aan- gesteld tot bibliothecaris (esSe) en deed dit werle naar behooren, ook wel zonder toe- zicht. In 't vervolg mogen aileen door het hoofd der school of de onderwijzeres boeken uitgegeven worden. Waarom? Ja, daarover laten B. en W ons in het duister. De brief eindigde met de volgende zin snede: „Voorts deden wij U mede, dat wij den Burgemeester hebben uitgenoodigd, wel ge- streng op de naleving van het bovenstaande te willen letten." Commentaar omverbodig! off Gr^rttedff nfn1'^ het voederhuisie - Voor de flederlaagweditrijd van vxon pit GroentjeteDen Burg, speelden Zondag Meervogels van Zaandam Met een hartelijk woord van dank aan de tegen Vrone I en wonnm met ov! PerHeuf?n de Pol'tle voor de medewerking speelden de Vrone asHeS Alkmaarsrhl werd het korte doch mooie verslag geeindigd. Bovs (Ale comb 1 weiiJ De Secretaris a J, T?: conit>-)> welke laatsten wonnen De Secretaris oogstte hiervoor den van alien. Uit de rekening, gedaan door den penning meester, bleek, dat de ontvangsten hadden bedragen 143.41 en de uitgaven 38.32, zoodat het saldo bedroeg"/ 54.569. Het leden- tal was geslonken tot 32, wat te bejammeren valt. De rekening werd goedgekeurd. dank in met 71. en UIT OUDKARSPEL. Zaterdagavond kwamen de raadsleden een drietal bestuurslqden van de V. V V bij- een om het programma te regelen voor de ontvangst van den nieuwen burgemeester Bepaald werd dgt een aantal gymnasten en de schoolkinderenien verdere belangstellen- Gesproken werd over een afgriiselijke han- den twee uur bij de Roskambrue hun oi>'- dehng die nabij Koog heeft plaats gehad. wachting zullen maken in de verwachtinlr Daar had men een plek in de duinen afge- "a' de nieuwe burgemeester met ^evol? brand met het oog op bebossching. Men deed daar omstreeks dien tijd arriveert. dit in den vogelbroedtijd en weldra bevonden Vandaar zal met muziek voorop een door- zich tal van jonge vogels in 'n vuurcirkel, om tocht door de gemeente worden gehouden om daar te moeten verbranden; ook jonge konij- na afloop daarvan om drie uur ten raadhuize nen en haasjes kwamen daar ellendig om het installatie te doen plaats hebben leven, door schennende menschenhanden. Besloten werd te bevorderen dat er liefheb- Waarom dit werk niet een tijd eerder gedaan, beni is voor het versieren van fietsen waar- toen er nog van geen broeden sprake kon zijn. voor enkele prijzen zullen worden beschikbaar t was niet aan te zien, toen de oude eenden ficsteld. kwakend boven de in doodsnood verkeerende Ook deze zullen dan om twee uur bij de jonge rondvlogen. Er waren dan ook perso- Roskambrug aanwezig behooren te zijn Als nen, die dit afgrijselijk Hinnomsdal den rug de installatie plaats heeft zal de optocht naar toekeerden. Men zal zich tot de autoriteiten net voetbalterrein gaan, waar de kinderen zul- nchten, om te verzoeken dergelijke handelin- len worden bezig gehouden door het houden gen mmmer meer op een dergelijken tijd toe van wedstrijdjes, terwijl dan zoo mogelijk de te staan. I gymnastiekvereeniging waarvan de medewer king verzocht zal worden enkele nummers ten Aan de orde kwam verkiezing van twee be- stuursleden. De heer G Wortman was aan de beurt van aftreden en werd met op een na algemeene stemmen benoemd. De Secretaris, de heer M. Kelder, had we- gens drukke werkzaamheden bedankt De po- gingen om den heer Kelder, die de stuwkracht van de afdeeling werd genoemd, te behouden, mochten niet baten. beste zal geven. Waar het de bedoeling van den burgemees- ter is omstreeks vijf uur ten lokale van den heer Vis de gelegenheid te geven Zijn ed. te .verwelkomen, zullen de besturen van alle plaatselijke vereenigingen een officieel schrij ven daaromtrent ontvangen en wordt ver- wacht dat van deze gelegenheid ook door vele VAN TEXEL. De afdeeling „Texel" van de Ned. Vereeni- jing tot bescherming van dieren hield haar aarvergadering. De voorzitter opende de niet druk bezochte bijeenkomst met een woord van welkom, waarna de notulen werden gelezen en goed gekeurd, met dank aan den Secretaoris. Naar aanleiding van de notulen werd ge sproken over de propagandamiddelen. De le zing, gehouden door den heer Hoff uit den Haag, werd algemeen geroemd en men zou dezen spreker hier'gaame andermaal zien op- treden. Naar de kosten voor het plaatsen van kleine propagandastukjes in de plaatselijke bladen was geinformeerd, doch dit kwam te duur uit, waarom ze achterwege zijn gelaten. Aangedrongen werd op het plaatsen van klei ne, pittige gezegden, zooals dat b.v. gebeurt bij de Joodsche Invalide. Een besluit werd in deze evenwel niet genomen. Uit het gelezen jaarverslag bleek, dat er niet zoo heel veel gedaan was, maar dat het- gene men gedaan heeft, goed was en in dit opzicht kon men het gcede veel roemen. Men had weten te bewerken met behulp van het Ge- meentebestuur en de politie, dat op de mark- ten de lammeren niet meer met de pijn ver- oorzakende kcolteer werden gemorkenj maar met bruine teer, door zwartsel aangemengd. Gehouden weiden twee excursies, een naar de broedkolonic van zilvermeeuwen en een naar de Muy, die beide naar wensch geslaagd zijn, hoewel er meer vreemdelingen en niet-le- den aan deelnamen, dan leden. De lezing van den heer Hof was schitte- rend. doch het aantal bezoekers was te klein gebleken; ook was het ledental er niet door versterkt, wat men zoo gaarne gezien zou hebben. Over het mishandelen van dieren waren weinig klaeh'en bij het bestuur ingekomen Steeds had men door het wijzen op deze euvel- laden beterr-chap weten te verkrijgen. Voor vopdering van vogels in het winter- gedjde had men steeds zorg gedragen, door Gekozen werd nu de heer H. de Wildt, die anderen zal worden gebruik gemaakt evenwel bedankte. Daarna werd op en na al- Het spreekt wel vanzelf dat gerekend wordt gemeene stemmen gekozen de heer Schuidt, °P de medewerking der ingezetenen om door leeraar aan de Zeevaartschool, die niet ter het uitsteken van de vlag de gemeente een vergadering aanwezig was, en bericht van leestelijk aanzien te geven. Tot de schoolfeest zijn benoeming za' ontvangen. commissie en de V. V. V. wordt het verzoek Na een algemeen praatje waarin vooral gedaan zich met de regeling der kinderwed- uitkwam het noodige en nuttige van dieren- strijden te belasten. bescherming, gehouden te hebben, volgde de Het Warmoniegezelschap Excelsior heeft rondyraajr, waarbij niemand het woord ver- zich op verzoek gaarne bereid verklaard mede langde. De voorzitter bracht hartelijk dank aan den heer Kelder voor alles, wat hij voor de afdeeling heeft gedaan en sloot de bijeen komst met de beste wenschen voor afdeeling en leden en voor de vriendschappelijke be- sprekingen in deze vergadering. Een zoontje van den heer H. hield zich gisteren aan een vrachtauto vast. Het voer- tuig kwam achteruit in plaats vooruit. Het knaapie viel en kreeg een achterwiel over zich heen. Het werd onmiddelliik thuisgebracht, waar geneeskrndige hulp werd ontboden. Naar men zegt, is er voor zijn leven geen gevaar. Ook dit geval kan weer een waarschuwing zijn voor de jeugd, die net telkens maar weer waagt, zich aan voertuigen vast te houden. Aan het strand te Koog is en lijk aan- gespoeld, zeer waarschijnlijk afkomstig van den bij Terschelling verganen loodsschoe- ner. te weiken, door het geven van een klein con- cert op het schoolplein, waarmee omstreeks acht uur ^en aanvang wordt gemaakt. Waar deze toezeggmg is gedaan met den uitdrukke- kelijken wensch, dat stilte en rust nabij het concert bevorderd wordt, wordt ook in deze op de voile medewerking van de burgerij gere- Nu ook de gemeenteraad van Broek op L- vergaderd heeft hebben alle betrokken ra- den gunstig beschikt op het voorstel van de gascommissie tot wijziging van de gemeen- schappelijke regeling. Hiermee is nu verkregen, dat een lid van de commissie die als raadsiid bedankt ook geen lid van de gascommissie kan blijven. 5' d"\ sPee'cJe tegen Zilvermeeuwen 3 uit Zaandam en verloor na een weinig UIT NOORDSCHARWOUDE. Het Harmoniegezelschap „Excelsior" gaf Zondagavond weer een buiten concert, dat, dank zij 't uitstekende, zij het ook wat koele weer, uitstekend geslaagd is. Er was veel be- zoek en met een keurig varieerend program ma van een achttal nummers heeft het gezel- schap den bezoekers weer in ruime mate we ten te boeien. Marktoverzicht. Het is deze week vrij wat drukker gaan worden aan markt en laad- plaats. Wat het aantal verhandelde wagons aardappelen de vorige week slechts ruim 6, deze week is het bijna 50 geworden. Toch is de oegst niet vroeg. Als we een vergelijkitig maken met het vorig jaar, is in deze zelfde week de aanvoer ongeveer 20 wagons minder. Het begin is ook ten opzichte van de prijzen niet zoo goed, want daarvan constateereu we een mindere prijs van ongeveer 2 per 100 Kg. Was torn de hoogste markt /.ll en wer den ze niet beneden de 8,20 verkocht, deze zelfde week van dit jaar is de hoogste markt 8,20 geweest en was de laagste ooteering 5,90. Het is wel een aanmerkeijlk verschii, vooral ook waar verwacht wordt dat de to- taa.-opbrengst ook minder zal zijn dan het vorig jaar. Wat de zieke aardappelen betreft, dit gaat gelukkig niet toenemen. Het blijft voor zoover we weten beperkt tot enkele perceelen in de Kerkmeer. In het Ambachf zelf schijnen ook nu nog geen zieken te worden gevonden. Het is maar goed ook, want zeer spoedig zou een drukkende markt er het gevolg van moeten zijn. Tot op heden zijn aileen Schotsche muizen aangevoerd. Na Maandag is de aanvoer meer en nicer gaan tcenemen tot een hoogste dag' aanvoer van 15 wagons. Drin ir.gen brengen iets meer dan den hal- ven prijs op. De bloemkoolaanvoer is iets grooter dan de vorige week, maar nog gering". De totaalaan voer daarvan was 1467 stuks. De opbrengst ging in den loop van de week flink omhoog. Ataandag 7,50 tot 7,60 ai Zaterdag 14,40. Tweede soort bracht omstreeks 4,50 op. Wortelen worden hier nog niet aapge- voerd. Dit is in dezen tijd een product meer van de Brceker gronden. In Broek cp Langendijk was de aardappe- lenaanvoer 175 wagons en in Warmenhui- zen ongeveer 10. In Brcek werden bovendien belangrijke hoeveelheden wortekn aangevoerd en een kleine hoeveelheid bloemkool. UIT ST. PANCRAS. Zooals bekend, werd hier den afgeloopen winter een cursus gehouden in Eerste Hulp bij Ongelukken, onder leiding van Dr. Des- tree, alhier, uitgaande van „het Witte Kruis" doewel de cursus nog niet in haar geheel was afgeloopen, bestond toch alreeds gelegenheid na de eerste 12 lessen examer. af te leggen, bij slagen waarvan men in het bezit kwam van een diploma. Van de deelneemsters hadden zich een vijf- tal opgegeven, welke Vrijdag door Dr. Dege- naar uit Alkmaar werden gee::amineerd en wel met gunstig gevoig, zoodat een diploma kon worden uitgereikt aan de dames: Mevr. Miessen, Gez. ICloosterboer te St. Pancras en Gez. Bakker te Eroek op Langendijk. spannenden wedstrijd met 32. D. T. S. I speelde daarna tegen Zilvermeeu wen 1. Ook hier was weinig moois te zien en daar- bij was het een wedstrijd daarbij het vriend schappelijke wel wat achterwege bleef. Toen de scheidsrechter door ruw spel voor de tweede maal een penalty aan D.T.S. toe- kende wegens ruw spel van Z. kwam er van die zijde zoo'n hevig verzet, dat de scheids rechter genoodzaakt was den wedstrijd af te fluiten. UIT GR AFT. Deze gemeente is over het jaar 1925 aan de gemeente de Riip verschuldigd wegens het bezoeken van kinderen- van hier op de R. K school ardaar wegens vergoeding in de kos ten van instandhouding dier school 475.35 wegens aandeel in de aan het bestuur dier school te betalen jaarlijksche vergoeding be- S°S!5,bij art- 2<>5 der L. O. wet 1920 323,63 en wegens aandeel in de vergoe ding in de kosten van bijbouw dier school totaal 1118,97. Deze school werd in 1925 door ^emiddeld 40 'leerlingen uit deze gemeente bezocht. UIT DE RIJP. Donderdag hebben de kinderen van de hoogste klassen der O. L. school met het on- derwijzend personeel een uitstapje gemaakt naar Bergen aan Zee. Per N. H. tram werd de reis tot Alkmaar gemaakt. De kinderen hebben zeer veel genoten. Des avonds te 8.30 uur werden deze kinderen door onze plaatse lijke muziekvereeniging van de tram afge- haald, terwijl onder een „vroolijke mop" dt gemeente werd ingemarscheerd. Ook de kinderen der R. K. school hebben vorige week een uitstapje naar Bergen aan Zee gemaakt. Deze reis werd door middel van autobussen gemaakt. Onze plaatsgenoote mepj. M. W. Maar- se slaagde te Nijmegen voor a-kte Nuttige Handwerken. 9 Onze plaatsgenoot de heer P. J. Pot- gieser slaagde te Amsterdam voor het eind- examen conservatorium (Mij. tot Bevorde ring der Toonkuist) piano. UIT HEEMSKERK. De uitvoer onzer bloembollen naar de ver- schillende rijken bedroeg over de maand Mei 1.1. 46.849 K G- voor een waarde van 58.345 tegen 99.553 K G. voor 104.837 in Mei 1925. Echter luiden deze cijfers over een tijdvak Januari—Mei1.1. 2.066.860 K-G. voor 2.259.194 tegen 1.673.509 KG. voor 1.773.653 overeenkomstig eenzelfde tijdvak van het vorig jaar. Coop. Tuinders v. Kennemerland. Aan de avondexport-aardbeienveiling besteedde men vcor: Amazone, z.d. /49.5058.50, m.d. 3855. Vroege z.d. 38 50 51.50. m.d. 2736, alles per honderd KG. UIT SCHAGEN. De heer J. C. Mulder, commies aan het station Koog-Zaandijk, wordt overgeplaatst naar Schagen. De heer D. Sehoorl, uit Schagen, thans werkzaarr. aan het belastingkantoor te 's-Gravenhage, is geslaagd voor het lste ge- deelte voqr adjunct-commies. Zondag speelde Sparta I op Let Sftarta- iililllilMBiAM VOORDAM C 9, ALKMAAR, TEL. 3 tcTrein alhier tegen Rood-Wit van Alkmaar. Hoewel kermis, was het bezoek slechts mid- delmatig. Er werd echter met groote ambitie gespeeld. Het slot was, dat Sparta met 2—1 overwork. UIT DIRKSHORN. In het zangconco-urs, uitgeschreven door den Noord-Hollandschen Zangersbcnd, ge houden op Zondag j.l. te Warmenhuizen, be- haalde de Gemengde Zangvereeniging „Excelsior" alhier in de 2e afdeeling den len prijs met 31714 punt. Den ddrecteur, de heer Hovenier, en den leden van „ExceIsior" zien dus hun ernstig oefenen met succes bekroond. UIT EGMOND AAN ZEE. De zoon van den heer v .d. S., die Zondag met zijn vader op de duo een tochtje met de motorfiets maakte, kwam bij het nemen van een bocht om de brug over de Noordervaart bij Stompetoren over te rijden, slechts heel even in aanraking met den zijkant. Hij ver loor echter het evenwicht en kreeg den motor tegen het been, met't gevolg, dat dit op twee plaatsen onder de .knie brak en op een derde ilaats gekneusd werd. Hoe licht de aanra dng geweest is, blij'kt wel hieruit, dat aan het motorrijwiel zelfs niet het minste schram- metje te zien is. Ook de vader bleef onge- deerd. De onfortuinlijke bestuurder werd ter verpleging naar het ziekenhuis te Alkmaar vervoerd. Ingezonden stukken. (Buiten verantwoordelijkheid van de Re- dactie. De opname in deze rubriek bewijst geenszins dat de "edaetie er mede instemt Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoek ik U naar aanleiding van 'n voorkomend ingezonden stuk, m het nummer Uwer Coarant van Zaterdag j.l. over de Tuin- dorp misere eene kleine plaatsruimte. Bij voor- baat mijn vriendelijken dank. Het zal door enkelen misschien nutteloos worden geacht over deze zaak in de courant te schrijven, doch waar nu toch wel duidelijk zal zijn gebleken dat noch ons Dag. Bestuur noch Heiloo Vooruit noch een der gedupeer- den Rijksstr.- en Tuindonpbewoners tot eene daadwerkelijk tot succes leidende acti-e het sein geeft, moet het toch wel aangenaam aandoen dat juist uit dien hoek (hier denk ik aan de ontsbgname van den heer Bakker als secretaris der Ver. Heiloo Vooruit) voor deze reeds 10 maanden durende hate'ijkheid van Tuindorp directeuren een lans wordt gebro ken. De feiten welke aanleiding zijn geworden tot afsluiting op du mooie punt der gemeente zijn van zoo algemeene bekendlheid, dat het voor de ruknte te betreuren zou zijn, indien ik daar nog eens over zou gaan schrijven Doch vergun mij M. de R. den heer H Bakker dank te brengen door middel van Uw blad voor zijn zoo duidelijk naar voren ge brachte meening, dat zij (Directeuren van Tuindorp) moreel verplicht zijn de verleende concessies na te komen, iok nu er geen diree- te winst (geld) meer is te behalen. Met geld is alles te koop, behalve een goede naam, indien dus de zaak zonder hen in orde zal worden gebracht zal de moraal nog moeten volgen. Gegadigden voor bouwgrond dienen bij mo- gelijke onderhandelingen met genoemde p»r- sonen zich eerst wel terdege te overtuigen of er geen bepalingen rusten op dien grond, weiken zij zich denken te koopen, welke be zwaarlijk zijn na te komen en waarvan he bestaan door bovengenoemde personen wordt verkregen. Ergeren aan de afsluiting doen wij ons hier niet, doch wel aan de lamlendigheid der ver- antwoordelijke personen en daarom Mijnheer Bakker vriendelijk dank. Met Hoogachting J. RUS (bakker). HET RAADHUISPLAN TE HEILOO. Mijnheer de Redacteur, Hiermede verzoe. ik U beleefd mij voor het onderstaande in Uw blad eenige plaatsruimte te willen verstrekken. In de gehouden Raadszitting der gemeente Heiloo kwam als punt van behandeling ter sprake het voorstel van B. en W. om te be- sluiten over te gaan tot het bouwen van een nieuw raadhuis. Niettegenstaande het onderwerp door den Raad reeds in comite was behandeld en Heeren Raadsleden persoonlijk verschillende gemeentehuizen in ande.re plaatsen in oogen- schouw hadden genomen, bleek dat er nog allerminst overeenstemming was bereikt en men weinig lust scheen te hebben om het voorstel van B. en W. af te doen. Het waren de Heeren van 't Veer en Vrij- burg, die een knuppel in het hoenderhok gooi- den. De heer Vrijburg was ernstig ontstemd en verlangde dat eerst nog naar een goedkooper plan werd geinformeerd, hetgeen was toege- zegd, zooals Z. E. beweerde, maar door ande ren werd bestreden. B. en W_. hadden in hun prae-advies dien- aangaande al de noodige inlichtingen gege* ven, waarbij werd geconstateerd, dat een een- verdieping Raadhuis zeker niet goedkooper werd, maar de heer Vrijburg hield vast en het eind van het liedje was, dat werd besloten om den verschii len den inzenders der plaunen nogeens nadere inlichting en te verzoeken hangaande een eenverdieping-raadhuis. Dat ditmaal efcn der eerste-voorstanders van het bouwen van een nieuw Raadhuis het uitstel bewerkte is wel eigenaardig. Volkomen jiiist leek mij de meening van de heeren Maas Geesteranus en van de Vail dat indien men op het bedoelde terrein gaat bouwen, daar behoort te komen een pand dat in overeenstemming is met de omgeving. Dat dit ook het oordeel van de deskundigen is, b ljkt reeds voldoende hieruit, dat van de 10 inzenders er slechts een was met een een-ver- cieipingsplan. 1 lad het plan, dat door B. en W. werd voor gesteld, soms niet de sympathie van enkele raadsleden en hadden zij liever gezien dat een ander plan naar voren was gebracht, dan zou het n. m. n. doeltreffender geweest zijn indien dit oiiomwonden was verklaard geworden. Weiken kant de heeren uit wilden was B en W. met duidelijk en dit bleek nog meer toen een der Raadsleden uitriep; „het nieuwe Raadhuis staat er nog niet." Nu de zaak voorloopig weer is uitgesteld, vraag ik mij af of het inderdaad noodzakelijk moet worden geacht, dat tot het bouwen van een nieuw Raadhuis wordt overgegaan. Is er niet op een andere wijze in de drin- gende behoefte van een behoorlijke huisves- ting van het Gemeentebestuur te voorzien? De gemeente Heiloo zal binnen afzienbaren tijd nog voor andere grootere uitgaven, mei het oog op de Volksgezondheid, komen te staan. Ik denk hierbij aan een behoorlijk riooleerfhgsstelsel en m.a. Zou het daarom met een teeken van wijs beleid zijn, wanneer de gemeente zich voor een ander Raadhuis niet te diep in de schulden zet? Is het zoo noo- dig, dat op het mooiste en misschien momen- teel op het duurste plekje van ons dorp een nieuw Raadhuis verrijst? Laat men daarom voordat men in deze ver der gaat, eerst eens nagaan of het technisch uitvoerbaar is, dat het ruime pand, hetwelk thans bewoond wordt dooi het Hoofd der School, den Heer Heijt, wordt ingericht tot Raadhuis. Is het mogelijk dit perceel tot Raadhuis in te richten, dan kan de grond van voormalig Promenade worden verkocht en zullen de noodige gelden voor verbouwing en nieuwe huisvesting voor het Hoofd der School onge- twijfeki beduidend minder zijn. Het Gemeentehuis blijft dan in dezelfde rustige omgeving, waarin het zich thans be- vindt. Ingezetenen van Heilco, die er zich mee kunnen vereenigen in bovenbedoelden zin een verzoekschrift te richten tot den Raad onzer gemeente, gelieven een naamkaartje te zen- den aan onderstaand adres. Mijnheer de Redacteur, ik betuig mijn dank voor de verstrekte ruimte in Uw blad en verblijf Hoogachtend, Uw. dw. H. BAKKER. Heiloo, Rijksstraa-tweg 143. Heiloo, 28 Juni 1926. Mijnheer de Redacteur, In uw blad van Vrijdagavond komt een verslag voor van een vergadering van de Beverwijksche Expcrtveiling „Co6peratievt Vrije Groente- en Fruitveiling, waarin een bescnuldiging voorkomt aan het adres van de Heiloosche tuinders als zou het wel eene voorkomen, dat het gewicht niet altijd in den haak is. Deze opmerking was gemaakt naar aanleiding van een vraag van den heer Smits. of met de belangen van de kleine aanvoerders wel voldoende rekening wordt gehouden. Het doet wel eenigszins vreemd aan, dat de heer Smits wel opkwatn voor de belangen der kleine aanvoerders en daarbij vergat de belangen van de koopers. De heer Smits moet toch begrijpen, dat tc- geno-ver de belangen der kleine aanvoerdere de belangen staan dergenen die de kleine p.irtijtjes moeten koopen. Gewoonlijk ook geen groote koopers. Deze belangen staan dus gelijk. Dit schijnt de heer Smits vergeten te heb ben toen hij Zaterdag j.l. twee sloffen aard- beien aanvcerde .bij de laadplaatsen der „Vooruitgang" te Heiloo en deze zoo zondef meer op den wagen wilde zetten met de be- merking: „zes kilo aardbeien". „Ja, maar dat gaat zoo niet, eerst even we- gen", was het antwoord. Ze werden gewogen eute licht be vonden 't Waren er maar „vijf"- „Dan deugt de bascule niet", protesteerde onze aardbeien-le\'erancier. 't Werd hem echter overtuigend bewezen dat de bascule wel in orde was, maar de slof- jes aardbeien niet! Een f.-eetje meer accuratesse was voor det heer Smits werkelijk geen overbodige weel- de' M. DEKKER, Exgediteur y, d. MboiiutgaajL IN SOVENGENOEMD GEVAL HEBT OIJ WELLICHT DRUKWERK NOODIG. VOOR ALLES BEHOORT DIT TE GETUIGEN VAN SMAAKVOLLE, NETTE AFWER- KING. IMMERS, DE EERSTE 1NDRUK IS OIKWIJLS BESLISSEND, DOOR GOED LHTGEVOERD ORUKWERK KRIJOT GIJ EEN CLIENTELE, DIE GUNSTIG OVER UW ZAAK DENKT EN.ER VERTROUWEN IN STELT. AAN U, OIT LAATSTE NIET BESCHAAMD TE MA- KEN; HET EERSTE (HET ORUKWERK OUS), VERZOR. OEN WIJ VOOR U, VLUG, NETJES EN BILLIJK.

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 6