Parijsche Gaaseriedn. Radio-Hoekje. Woensdae 30 Jutii. Hilversum, 1050 M. 12.Politieberichten 5.6.30 Vooravondconcert door het H. D. O. orkest, onder leiding van Fr. Lupgens. 7.— Politieberichten. 7.45 en 10.Persberichten. 8.10 Aansluiting cp het Kurhaus te Scheve- ningen. Solistenconcert door het Residentie- orkest, onder leiding van Prof. Schneevoigt. Soliste: Vera Janacopulos, zang. 1. Berlioz: Une Fete chez Capulet, uit „Oomeo et Juliet te". 2. Wagner: Voorspel v. d. opera „Tristan en Isolde". 3a. Catnpra: Le Papillon. b. Mo zart: Voi che sapete. c. Mozart: Non so piu k (Vera Janacopulos.) 4. Debussy: Fetes uit Nocturnes". Pauze. 5. Rimsky-Korsakow: La Rose et le Rossignol. b. M^""5orgsky: Le .chef d'Armee. c. Moussorgs1--- '-^oak (Vera ^Janacopulos). 6. Liszt: Honcaaische.Rhap sodic no. 2 D-dur. Daventry, 1600 M. 11.20—1.20 Het ra- diokwartet en solisten (Sopraan, bariton, eel- ^o). 1.20 Muziek van het Frascati-restaurant. f2.203.20 Speeches aan de jaarlijksche lunch van de National Industrial Alliance of employers and employees. 3.35 Schoollezing: How parliament is paid for. 4.20 Causerie* Out of doors. 4.35 Muziek van de New Galle ry Kinema. 5.20 Orgelconoert. 5.35 Kinder- murtje. 6.20 Dansmuziek 7.10 Tuinpraatje. ;7.20 Tijdsein Big Ben, weerbericht, nieuws, 'Lezing: Leaves fom the Earth's diary. 7 45 fPianosonates van Beethoven. 8.Spaansche .lezing. 8.20 Robert Carr's Georgians. Mu ziek en zang. 9.05 Dansmuziek. 9.50 Weer- .bericht, nieuws. Lezing: Some animals of the buried past. 10.20 Het Olof sextet. D. Noble, bariton. 11.2012.20 Dansmubiek v. Hotel Metropole. Parifs „Radio-Paris" 1750 M. 12.50 Con cert Lucien Paris (piano, viool, cello). 5.05 Concert. Mme. Acrement, letterkundige. S Ribot, piano. W. Coudray, zang. Dubedad, viool. Trembelland, fluit. 8.50 Galaconcert. Konigswusterhausen, 1300 M. 8-50 Over Klabund's werken. 9.50 Symphonie d-moll, nr. 4, Schumann, door orkest. Daarna nieuwsberichten. Brussel 486 M. en Antwerpen 265 M. 8 20 Operafragmenten. 10.20 Nieuws. Antwerpen. 9.20 Vlaamsch'e lezing. Miinster, 410 M. 1.352.50 Finsche mu- -ziek. 4.20 „Das Zauberwort", zangspel in 2 acten van Hoffnaasz. 6.20—6.40 Lezing: Die Zigeuner. 6.50 Lezing: Entenjagd. 7.20 8.— Beethovenmuziek voor viool en piano. 8.20 Lezing: Der Entst hungsort des Weser liedes. 8.50 Avond v.d. Westfaalsche Blinden vereeniging. 10.20 ,,Die Unheimliche Enfin dung", radioschets in 1 acte van Kade. kel kwam, geen andere boete worden opge- legd dan 150; de minimum straf. De vergadering nam een motie aan, waar- in zij een beroep doet op den minister van Financien om zoo spoeaig mogelijk het Ban- derollestelsel te doen veranderen in een be- lasting bij de bron. GOEDKOOPER REIZEN. f- Het Dagel. Bestuur van het N. V. V. heeft zich per adres tot de directie der Nederl. Spoorwegen gewend, waarin gezegd wordt dat, ofschoon in de laatste jaren verschillen de maatregelen getroifen zijn, waardoor het reizen in ons land gcedkooper is geworden, toch vooral voor de minder draagkrachtigen het reizen nog altijd zoo duur is, dat voor hen verplaatsing of zeer bezwaarlijk, of onino- gelijk is. Dit geldt uit den aard der zaak het sterkst voor gehuwden met kinderen. Indertijd is weliswaar het „buurtverkeer" weder inge- voerd, en zijn ook weder vacantiekaarten be- schikbaar gesteld, maar voor het vervoer van kinderen moet nog altijd de helft van het ge- *wone tarief betaald worden. Daarom verzoekt adressant, alsnog een zoodanige regeling te willen treffen, dat voor kinderen de helft van het goedkoope tarief (buurtverkeer en vacan tiekaarten) behoeft te worden betaald. 1' OVER EENSTEEN DES AANSTOOTS i GESTRUIKELD. A1 geruimen tijd had de loodgieter C. de W. uit de Ackersdijkstraat te Rotterdam zich geergerd aan de gedragingen van de paar- tjes, die des avonds de stilte en de eenzaam- heid komen zoeken van de duistere bogen on der de viaduct van den electrischen spoorweg, ter hoogte van de Voorbrugstraat te Rott. Zondagavond bevond trij zich weer op post om te zien, wat er geschiedde. Dit was niet naar den zin van de mannelijke helft van een d'er paartjes. Deze begon ruzie met den be- spieder te maken en gaf hem tenslotte een klap in het gezicht. Hierover ging De W. zich beklagen bij een politieagent, die daar even later langs kwam. De agent zei, dat bij hier weinig aan zou kunnen doen, omdat het paartje inmiddels vertrokken was, en De W. den naam van zijn belager niet wist. De W werd toen woedend op den agent. Daar be- taalde hij nu toch zijn belasting niet voor, en de agent had moeite, zich den opgewon- den loodgieter van het lijf te houden Tenslotte is De W. op het politiebureau aan dlen Bergsingel terecht gekomen, waar hem gelegenheid verschaft is te mediteeren over de verdorvenheid van de tegenwoordige jeugd. NEDERLANDSCHE JOURNALISTEN- I KRING. Door onverwachte omstandigheden kan de tweedaagsche excursie van den Nederland- schen Journalisten-Kring naar Zeeland dit jaar niet doorgaan. De bedoeling is, dezen tocht een volgend jaar te maken. Het Kringbestuur heeft thans op Zaterdag 10 Juli a.s. een bezoek aan Schoonhoven ge- organiseerd. a Morgens zal per extra boot uit Rotterdam worden vertrokken. Het ge- meentebestuur van Schoonhoven en Vreemde- lingen-verkeer hebben in allerlei vorm hun medewerking verleend. Op het programma staan o.a. een bezoek aan de Groote Kerk en aan eenige zi'lver- en plateelfabrieken. Voorts is er een officieele ontvangst ten stadhuize hier wordt voor de gasten door den ge- meenfe-archivaris een expositie van histori- sche merkwaardigheden aangericht. GEHEIMZINNIG BEZOEK. Naar de „Loc." vemeemt, heeft zeer on- langs een neef van den gewezen Duitschen keizer over Java gereisd, n.l. de prins van Lippe Detmold en echtgenoote. Deze vorste- lirke gasten reisden onder streng incognito als baron en barones van Blankhaid, een incognito, dat gedurende de geheele reis ge- handhaafd is. ALS DE BURGEMEESTER GEEN AMBTSKETEN HEEFT. In de jongste raadsvergadering van Anna- Paulowna vestigde de heer Komen er de aandacht op, dat de burgemeester nog steeds geen ambtsketen bezit, welk waardigheids- teeken hem onmisbaar voorkwam. De heer Kuiken gaf hierover zijn groote verwonde- ring te kennen en informeerde belangstellend, of het gebruik wellicht meebrengt, dat de scheidende burgervader zijn keten mede- neemt als aandenken. De heer Koom wilde maar niet voorstellen, een nieuwe te koo- pcn; jij met je ambtsketen dit tegen het geachte medelid Komen het gaat om het geld. Bovendien wordt zoo'n ding maar heel weinig gebruikt. „Heb jij er wel eens een gezien? Ik wel, op een plaatje in „Het Leven". De heer Lubbert was het met den eersten spreker eens, het is een kwestie van waardig- heid De heer Stammes: Ja, ja, waardigheid, drinken jullie ook met een hoogen hoed op? De heer Kuiken herhaalde, dat het hem speet, dat er nu nog voor een keten moet worden gezorgd, waarop de heer Stammes uitvond, dat het hierdoor bespaarde kapitaal rente heeft gegeven. „Zoo zijn er nog wel zts andere kwesties", zeide de heer Kuiken. De heer Koom was en bleef er tegen. Nadat de heer Stammes zijn medelid Ko men nog een opmerking gemaakt had, stelde de heer Kuiken voor, den burgemeester, als hij gaat trouwen, een ambtsketen ten geschen- ke te geven. En zoo krabbelden de discussies nog ge- noeglijk wat voort. Sport POSTDUIVEN'-VEREENIGING „AL£MARIA VICTRIX". De PostchiTVen-vereeniging Victrix al'hier hield Zondag 27 Juni een wedvlucht van Corbeil (Frangrijk) afstand 476 K.M. gelost 7 uur 15. Wind N. Q. Tijd van aankomst. lste prijs Ant. de Wit 4—232. 2de prijs H. J. Caarls 4—2340 3de prijs B. Termaat 42345 4de prijs C. Korver 427—22 5de prijs W. Godschalk 433—35 6de prijs B. Termaat 438— 7 7de prijs Ant. de Wit 440—10 8ste prijs A. J. de Wit 4—44—22 Buitenland. NOG STEEDS GEVAAR VOOR IN- CIDENTEN IN BRITSCH-INDIE Afgezien van de onlusten te Dehli en Alla habad, waar de toestand thans weer normaal is, en met uitzondering van kleine incidenten in andere plaatsen, is het Bakrid-feest, hoe- wel het viel in een periode van spanning tus- schen Hindoes en Mohammedanen grooter dan men in 25 jaar heeft gekend, zonder wan- ordelijkheden verloopen, tengevolge van de uitgebreide voorzorgsmaatregelen en het ener- giek optreden der politietroepen. Men mag het gevaar evenwel nog niet als geheel gewe- ken beschouwen. Hierbij moet men in aanmerking nemen, zegt de Times, dat de temperatuur in de af geloopen week voortdurend boven de honderd graden is geweest, en dat in de schaduw elken dag een maximumtemperatuur van ongeveer 114 graden is bereikt. SOVJET-RUSLAND STEUNT ARMENiIe. De Armeensche regeering heeft der sovjet- regeering verzocht om een ondersteuning ten bedlrage van 10 millioen roebel ten behoeve van het herstel van industrie en landbouw in Armenie. Qe sovjet-regeering is bereid 5 millioen roebel te verstrekken en adviseert tegelijkertijd der Armeensche regeering zich voor de overige 5 mi'ilioen tot den Volken- bond te wenden. MR. ZIMMERMAN GE'HULDIGD. De Oostenrijksche Bondsipresident Hai- nisch heeft den commissaris-generaal mr. Zimmerman het groote gouden eereteeken der republiek aan het lint verleend en hem zijn met zijn handteekening voorzien portret over- handigd. Hierop had ter eere van den seheidenden commissaris-generaal een dejeuner plaats bij Hanisch, waaraan o.a. ook de bond'skanse- Vrotrw„Ik Begrijp maar niet wat Jij toch op dat scheermes aan te merken-hebt, man. Het slijpt de pot- tooden altijd nog even best," (Humorist.) lier, de vice-kanselier, minister Schurff en vele leden van het corps diplomatique deel- narnen. Des avonds gaf de bondskanselier een soper ter eere van mr. Zimmerman. De bondskanselier sprak laatstgenoemde toe, die dankte voor die hem gebrachte hulde. STAKINGSRELLETJES TE BOULOGNE. Zaterdagavond hebben te Boulogne Sur Mer ongeregeldheden plaats gehad tusschen gen darmes en stakende havenarbeiders, die een betooging wilden houden in weerwil van het verbod der gemeentelijke autoriteiten. Drie gendarmes werden gekwetst. De stakers wer- den uiteengejaagd. BRAND IN DE ANTWERPSCHE HAVEN. Een hevige brand heeft de Antwerpsche havenloods 99 verwoest. Het vuur ontstond in balen katoen en wol, welke gelost waren door het uit Australie gekomen Noorsche ss. „Thalatta." Ondanks het optreden van de brandweer, ging de geheele inhoud van de loods, 1500 balen katoen en 1500 balen wol, verloren. De hitte was zoo groot, dat de vensterrui- ten van naburige huizen barstten. MIJNONGFLUK BIJ LEIPZIG. Op de mijn van de Greppiner-Werke bij Delitzsch heeft een ernstig ongeval plaats gehad. Een lift, waarin vijftien arbeiders werkzaam waren, kwam met den electrischen stroom in aanraking. Vijf van hen sloegen bewusteloos, van wie een is overleden. De an dere vier moesten naar het hospitaal worden overgebracht. ERNSTIG TRAMONGELUK. Meer dan twinfig personen werden te Wil low-Springs, in de buurt van Chicago, ge- dood, doordat een tramwagen ontspoorde en op een anderen wagen liep. SOCIALISTEN EN POLITIE. Volgens berichten uit Warschau hadden gisteren te Hohensalza bloedige botsingen plaats tusschen socialisten en politieagenten. De politie wilde een soc. optocht ontbinden, daar dieze plaats had zonder dat daartoe ver- gunning was verleend. De menigte ontwapen- de een aantal agenten. De politie kreeg ver- sterking en maakte toen van de vuurwapens gebruik, waardoor twee betoogers werden ge- dood en negen zwaar gewond. De politie had een doode en zes gekwetsten. EEN FRANSCH-AMERIKAANSCHE PLECHTIGHEID. In Saint-Nazaire hebben Zaterdag, Zondag en gister feestelijkheden plaats gehad ter ge legenheid van de onthuiling van een groot gedenkteeken ter herinnering aan de landing van de eerste Amerikaansche troepen in Frankrijk in 1917. Het monument, dat't werk is van een Amerikaansch beeldhouwster, me- vrouw Payne Whitney, staat midden in zee, op honderd meter van de kust verwijderd. De Fransche kruiser „Voltaire" en het tweede eskader duikbooten uit Brest bevin- den zich in Saint-Nazaire, terwijl een Ameri kaansche marine-divisie, bestaande uit 'n krui ser en acht torpedojagers, er eveneens voor anker liggen. De nieuwe minister van oorlog, generaal Guillaumat, alsmede generaal Pershing woon- den de plechtigheid bij, welke begon met een defile van Amerikaansche en Fransche marine- afdeelingen. Daarna onthulde de Amerikaan sche gezant te Parijs het monument (welks oprichting uit de gelden, door een openbare inschrijving in Amerika verkregen, bekostigd wordt) met een toespraak, waarin hij de Fransch-Amerikaansche samenwerking tij- dens den oorlog herdacht en de Ver. Staten in bescherming nam tegen het verwijt van materialisme. TWEE ARRESTATIES IN BOEDAPEST. De politie te Boedapest heeft den presi dent van de Victoria Miihlen A.G., Bacher, en den directeur van de Concordia Miihlen A G., Fabri, gearresteerd. De arrestaties had den zeer in het geheim plaats en tot dusver is niet bekend, welke de reden er van is. Beide vennootschappen zijn eenige maan- den geleden dood mislukte speculaties in fi- nancieele moeilijkheden geraakt; de maalde- rijen ontvingen steun van de regeering. Waar- schijnlijk staan de arrestaties met deze specu laties in verband. KORTE BERICHTEN. Op een desbetreffende vraag heeft de Britsche minister van landbouw gezegd, dat het ministerie geen redeti heeft de ninvoer van bevroren vleesch toe te staan, omdat betwij- feld wordt dat de kiemen van het mond- en klauwzeer door bevriezing of afkoeling vol- doende vemietigd worden. Het orkest van de „Mauretania", dat in New-York niet van boord wenschte te gaan, omdat del eden zich aan een tweede medisch onderzoek moeten onderwerpen, hebben zich ten slotte toch daaraan onderworpen, toen de directie van de Cunard Line hen dreigde te ontslaan, wanneer zij zich nog langer tegen dit onderzoek zoucien verzetten. De Duitsche regeering heeft besloten, teneinde het reisverkeer met het buitenland te vergemakkelijken, den geldigheidsduur der passen van twee te verlengen tot vijf jaar. In Reims hebben Zondag relletjes plaats gehad. Fascisten van het congres, dat aldaar werd gehouden, kwam en in botsing met com munisten, die tegen de fascisten demonstreer- den. De politie moest krachtig optreden. Er zijn verscheidene gewonden. De regeering van Canada is afgetreden, omdat de gouverneur-generaal weigerde het parlement te ontbinden, waartoe de premier geadviseerd had. Op het vliegveld Aspern bij Weenen zijn zes bombardementsvliegtuigen van Fracsch fabrikaat geland, met 2000 Kg. aan bommen aan boord, welke voor Polen be- stemd zijn. Er worden nog 26 andiere vlieg- tuigen van dit soort verwacht. Duitschland had den doortocht geweigerd. In de commissie voor buitenlandsche zaken uit den Duitschen Rijksdag is de vraag besproken of niet kan worden aangedrongen op verhaaste ontruiming van het Rijnland door de bezettingstroepen, nu Duitschland het verdrag van Locarno heeft geteekendi. De geruchten van het vertrek van Boka- nokswi naar Washington, om daar de schuldenregeling te bespreken, worden op het ministerie van financien niet bevestigd. Tfldsehriften. „Op den Uitkijk", tijdschrift voor't ChriS' telijk Gezin, geeft een interessant Juni-num mer. Prof. Dr. A. van Veldhuizen geeft een be- schouwing over „Wat Lukas van Marcus zegt en Koos van Eybergen schrijft bij eenige fraaie photo's, over toegepaste kunst en am- bachtskunstenaar. Dr. C. Tazelaar geeft bijzonderheden over den Muiderkring en A. Boot vertelt van zijn indrukken als toerist met de Tjerimai naar Spitsbergen. Van een Harztocht in de lente verhaalt prof. dr. A. van Veldhuizen en Ds- J. D Boerkoel schrijft een interessant buiten- landsch overzicht. Van het prachtwerk Duizend en een kijkjes in Zwitserland, uitgegeven door de Uitgeversmaatschappij Elsevier te Amster dam, is thans de derde aflevering verschenen Het bevat o.a. fraaie foto's van Vevey, de Dents du midi, Montreux. Bovendien zijn fraaie kieken gereprodu ceerd van het kasteel Chillon, bekend uit lord Byron's beroemd geworden gedicht The priso ner of Chilon. EEN NIEliW WEEKBLAD. Wij ontvingen een geillustreerd weekblad, getiteld „Tourisme" gewijd aan het reizen Dit blad is door de opheffing van het maand blad „Qns Nederland tevens het orgaan ge worden van de Algemeene Nederlandsche Vejgeniging voor Vreemdelingenverkeer en een%itgave van Moorman's Periodieke pers. Het blad dat er uitstekend verzorgd uitziet en te Zandvoort op de algemeene vergade ring reeds gunstig door prof. Treub werd be sproken, wordt aan de kiosken voor 25 cent verkrijgbaar gesteld. Astra. Dat ook in Nederland een „maga- zine" kan bloeien, bewijst het Juli-nummer van Astra", waarmede de vierde jaargang van het lijvige maandblad inzet. De inhoud is even omvangrijk als variee- rend: we treffen er medewerkers van den meest uiteenloopenden aard aan. Na een geestige schets van Hans Martin „Pech" volgt Francois Pauwels met „Kortsluiting" de eerste van een reeks vertellingen uit „Boe- ven en burgers", dat in het najaar zal ver- schijnen. Naast Speenhoff („De wonderlijke wraak van Prof. Dr. Siem") vindt men impressies van mr. C. P. van Rossem. Charivarius stond een origineel „onspeel- baar spel" af: „De schim of het rose japonne- tje". Van Edmond Visser een luchtige cause rie, met typeerende afbeeldingen over Lola Coraero. Tal van andere bijdragen, w.o. van me- vrouw Stiemens Hopman -en een gevoelige Groningsche vertelling door H. K. feune, ve le goede vertalingen en een uitvoerige radio- rubriek onder leiding van den expert W. Vogt, completeeren het zeer geslaagde nummer. Bij de groote fotos o.a. Alie Smeding en Buster Keaton, de onverstoorbare. DE RUSSEN VAN PARIJS. II. In mijn vorigen brief vertelde ik u, dat de enorme massa van Russische emigre's in Pa rijs in twee groepen verdeeld is, die politiek scherp tcgenover elkaar staan. Eenerzijds zijn daar de tsaristen, de voorstaders van de absolute monarchic, partijgenootcn en verte- genwoordigers van „de Zwarte Benden". En andierzijds, maar zeer in de minderheid, zijn adar de republikeienen. Daar tussc'ien in is er niets: of tsar of republiek. Zooals te begrijpen is hebben die beide grcepen een sterke minachting voor elkaar, en hartstochtelijk geven ze elkaar wederzijds de schuld van alel ongelukken, die „Heilig Rusland" overkomen zijn; en in de eerste plaats verwijt ieder den ander natuurlijk, dat hij niets, of niets voldoende gedaan heeft, om de bolsjewistische revolutie te voorko- men. In hun vergaderingen en op hun debating- avonden heeft d? tsaren-partij, die zich overal het sterkst voelt, het hoogste woord, en ieder tegen-spreker wordt overladen met sarcas- men, verwenschingen en zelfs de meest di- recte scheldwoorden- De repblikeinen. die wel weten, dat ze verrewcg in de minderheid zijn, houden zich stil .halen hun schouders op en nemen een houding aan van ongelukkige, miskende slachtoffers. Vier dagbladen in Russische taal worden in Parijs uitgegeven, waarin die beide par- tijen iederen dag hun meeningen tegenover el kaar stellen, zonder nog mee te rekenen de verschillende politieke week- en maandbla- den, waarin ze die meeningen meer uitvoerig uiteenzetten. Er is onder de Russen van Parijs inderdaad geen gebrek aan theoretische, Philosophische en wetenschappelijke krachten; en dan de vele Russische beroepsiournalisten nog die in Parijs een bestaan zochten A1 die Russen wonen min of meer verspreid over de verschillende stadsgedeelten van Pa rijs. Maar toch zijn er twee wijken. waarin ze zich meer speciaal bij elkaar houden. Dat zijn de buurt van de Etoile en de wijk Mont- parnasse. In de buurt van de Etoile wonen de ge- trouwe aanhangers van het tsaren-stelselin de wijik Montparnasse woont alles wat voor- stander is van meer liberale denkbeelden. De Russen van de Etoile beschouwen de Russen van Montparnasse als zeer tvdjfel- achtige wezens, als verkapte of gewezen bolsjewisten, en ide mogelijk, waar ze kun nen, propaganda voor het bolsjewisme zul- len maken. Daarentegen beschouwen de Russen van Montparnasse die van de Etoile als onverbeterlijke reactionnairen, verkapte progromisten en gevaarlijke obscurantisten. Behalve op politieke vergaderingen en de- bating-avonden komen de leden der heide grepen zoo good als nooit met elkaar in aan raking. ze vermijden elkaar met strakke vijan- digheid. Op een concert door tsaristische Russen georganiserd, zal geen enkele repu- blikeinsche Rus verschiinen, en omgekeerd. De Russische stamgasten van het Cafe de la Rotceide op Montparnasse zetten nooit een voet in „Monte Carlo" in de avenue Wagram, diat de Russen der Etoile tot hun stam-cafe hebben gekozen; en die op hun beurt zouden het als een miderwaardige daad beschouwen, als een werkelijke afvalligheid, om zich in do „Rotonde" te vertocoen. In beide wijken vindt men een groot aantal Russische restaurants met karakteristieke na- men als „Borgatiry", „Moscou", „Les Djigui- tes", die alle hun eigen clientele hebben, die over die restaurant verdeeld is volgens poli tieke overtuigingcn, en een min of meer schit- terend ver leden. In de wijk van de Etoile zijn die restaurants natuurlijk het chiekst. Daar ziet men over- wegend als groet het militaire saluut. Daar worden bij een glas „wodlka", voor een bord echte „borsjt" (Russische soep) met harts- tochtelijke heimwee herinneringen opgehaald aan „het leven van vroeger", het leven van „v6or de bolsjewisten". Daar hoort men woorden als: „Toen ik nog rijk washer- innert uwe excellentie zich het hofbal van..."; „in mijn landgoed teEn van tijd tot tijd hoort men een droevige, terneergeslagen stem zeggen,;RuslandRusland is ver loren -" Vaak worden die Russische restaurants op- gcluisterd door Russische muziek, Russische zangers. Diep-weemoedige of wel hartstochte- lijk-vroolijke zangen worden begeleid, onder- steund door het rhythme, dat de gasten mef eep lepel of mes op hun borden tikken. Soms ziet men er een „hopak" of een „kamarinska- ja" dansen door een vroegeren salon-char- meur, een „salon-leeuw", zooals de Russen zeggen. Dan kijken alle gasten in vervoerde aandacht, hun heimwee wordt pijnlijker, hun herinneringen scherperEn als de dans uit is, zet plotseling een der gasten op krach- tigen, meesleependen toon het oude Russische volkshed irv: „God behoede den Tsaar!...'1 en alle gasten staan eerbiedig op, en zing*i den ouden volkszang mee, als was het een heilige hymne. En dan zetten ze zich weer aan hun tafels, voor hun Russischen „wod- ka", huh Russische „borsjt", en er is weer een beetje meer hoop in hun hart, hoop op een terugkeer van gelukkiger tijden in een ge- lukkiger vaderland. Volgens Russische gewoonte sluiteo die restaurants eerst heel laat. En zoo blijven et na den maaltijd steeds eenige gasten achter, die in onvermoeide discussies en lange theore- tiseeri%en zich onderhoudea met landgenoo- ten Behalve deze twee hoofd'groepen is er nog een derde groep Russen in Parijs, die niet zoo heel tal rijk yis, maar toch een eigenaardig we- reldje op zichzelf vormt. Dat zijn de Russen van Montmartre. Die Russen doen niet aan politieke overtuigen; beperken hun belangen en aspiraties tot het heden. Dat zijn de „de- brouillards", zooals de Fransche uitdruk- king luidt. I>ie Russen komen voort uit alle mogelijke maatschappelijke standen en ran- gen, zijn van den meest verschillenden oor- sprong, en hebben de meest verschillende ver- ledens achter zich. Daar zijn Russische grootvorsten, die be- roeps-danser zijn in een nacht-restaurant; baronnen, die hotelportier zijn; een gewezen kolonel uit het tsaren-leger, die kejlner is of iazz-band-muzikant; een gewezen generaal, die taxi-chauffeur is; en een gewezen hoog staats-ambtenaar, die er een winkel van da- meskousen op na houdt In dat milieu sluipen natuurlijk ook zeer veei ongewenschte elementen binnen, die leven van wat ze de anderen af kunnen bede- len, of van wat ze de anderen kunnen ontste- len door oplichterijen en andere streken. De emigratie van Russen naar Parijs is nu geheel tot stilstand gekomen. Het meerendeel der naar Parijs gevluchte Russen heeft daar een positie, betrekking, vak gevonden. En alle drie de hierboven genoemde categorieen heb ben zich reeds zoo vastgeworteld in den bo- dem van hun nieuwe vaderland, dat, niette- genstaande hun n u nog steeds sterke heim wee, wie weet, er eens een tijd zal komen, dat ze heelemaal niet meer naar Rusland terug zouden v/illen. M. DE ROVANNO. Parijs, Juni 1926. Marktbericiiten ALKMAARSCHo EXPORTVEILING. ALKMAAR, 28 Juni. In de hedten-gehou den veilingen werd betaald voor: Bloemkool le soort per 100 st. 18 26.30, 2e soort 10—/ 16, Wortelen per 100 bos 7.9012.20, Rabarber per 100 bos 7—/ 13.20, Aardappelen per 100 K G. 5.207.90, Uien per 100 bos f 2.40 3.30, Slaboonen per K G. f 0.92—1.01, Aard'beien per 100 K.G. 44—/ 66, Andij- vie per 100 stuks 1.70—/ 5.30, Doperwten per 100 K.G. 2435, Krbpsla per 100 stuks 0.50f 2.30, Komkommers per 100 stuks 4.8011.40, Pieterselie per 100 bos 3.40—/ 6.70, Peulen per 100 K.G 3646, Postelein per bakje (5 K.G.) 0.400.52, Snijboooen per K.G. 0 68 tot 0.79, Spinazie per 100 I< G. 5.60— 24.80, Selderie per 100 bos 1.40—7 3.30, Tuinboonen per 100 K.G. 10—/ 12.60, Rood bessen per 100 K.G. 43—/ 50. BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Groentenveiling), 28 Juni 1926 1835 stuks Bloemkool le soort 1221 2e soort 6.209.20 p.r 100 stuks, 6300'bos Wortelen 13—/ 16 per 100 bos, 421000 K G. Aardappelen: Schotsche muizen 6.20 tot 8.30, ronde 8.40, Drielingen 3.70— 4.60, Kleine 1.10—/ 1.20 per 100 K G. NOORDSCHARWOUDE, 28 Juni. 126600 K.G. Aardappelen: Schotsche Muizen 6.10—/ 7.40, Drielingen 3.70— 4.30, alles per 100 K.G., 1500 st. Bloem kool 10.30—/ 13.20, 2e soort 3.40— 5.50 per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 28 Juni 1926. Schotsche Muizen 6.70—/ 8.90, Drielin gen 4.307.70, Bloemkool le soort 8.80—/ 9.90, 2e soort 5.40. Aanvoer: 24100 K.G. Aardappelen, 360 stuks Bloem kool. BOVENKARSPEL „De Tuinbouw", 28 Juni 192'6. Hedien besteedde men voor: Bloemkool I 10.50—/ 23.50, II 4 50 f 11-50, III 0.902.60, Groote Schotsche muizen 3.30—f 3.85, Kleine Schotsche muizen 1.80—/ 2.65, Groote Ninetyfold 3.703.95, Kleine Ninety- fold 1.15—/ 1.8- - V.J

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 8