I A. PEPERMUNT A Gomengd nieuws. EERVOL ONTSLAG VER'LEEND. Bij kon. besluit van 26 Juni is aan mr. H. G. J. Maas Geesteranus, op zijn verzoek, met ingang van 1 Augustus, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van substituut- griffier bij de rechtbank te Amsterdam. HET OUDSTE KLOOSTER IN ONS LAND. f De R. K- medewerker van de Telg. schrijft: Ecce haec munda sunt, zie deze plaats is gereinigd, riep Adelbert, de Angelsaksische apostel van Kennemerland uit, toen hij de cnristelijke leer gepredikt had en de Wodan- eeredienst vervangen was geworden door den christelijken godsdienst. Die gereinigde ■.plek Haec Munda, later Haegemunda ge- naamd, is het tegenwoordige Egmond, waar Zondag een talrijke menigte zich verzameld had, om een processie te houden op het ter rain rond de Adelbertsbron. Op die plek verhief zich in de 8ste eeuw een Heine houten kapel, door de bewoners aldaar gebouwd ter eere van Sint Adelbert. Menig- maal werd deze kapel verwoest, toen de Noor- xnannen hun-rooftochten langs de kust maak- ten en alles in die duinstreken neerhouwden 'om huisraad, bezittingen en al wat ze maar vinden konden als buit mee te sleepen naar hun ijzeren schepen. Maar 'hoe dikwijls het kprkje ook werd neergeyeld, telkens bouwden de bewoners weer een nieuwe kapel op het graf van den heilige en plaatsten er weer an- dere, nieuwe hutten omheen. 't Werd een heele nedierzetting, want op 500 M. afstand, iets meet landwaarts, werd een houten klooster 'gesticht voor Benedictinessen. Dit klooster werd gefxmw door Dirk I, graaf van Hol land, die van Koning Karel den Eenvoudige )*et kapelletje met de omliggende landerijen ten geschenke had ontvangen. Een van die kloosterzusters, Willsit ge- naamd, vernam in een droom zoo verhaalt de legende hoe Adelbert haar gelastte zijn lichaam uit de aardle te laten opgraven, om- dat op die plek dan een bron ziou opwellen. 'Aldus geschiedde. Het water sprong omhoog, dat nu nog steeds onder den naam van Adel- bertsput en -bron bekend staat. Dirk II zette het werk van zijn vader voort en liet het houten klooster der Benedictines sen vervangen door een groot steenen klooster voor monniken, de kloosterzusters gingen naar Bennebroek en de Benedictijner monni ken vestigden zich in hetgeen later de „regale abdij" zou worden geheeten. Deze abdij was in de middeleeuwen te za- men met het Rijnsburger klooster het rijkste convent onzer Westersche kust. Zij bevatte, naar hetgeen men op oude gravures gezien peeft, behalve kerk en klooster nog vele bij ge bouwen v#or vreemdelingen, een brouwerij en tuighuis. E>e drie hooge torens waren van yerre al zichtbaar en vanuit een van die to rens luidde een klokkenspel, reeds in de twaalfde eeuw, hetgeen langen tijd het eenig- pte klokkenspel was van Holland. En ae '"fatten der abdij waren beroemd, het gou- kruis, de gouden altaartafel en het evan- elarium, meest geschenken der graven van lolland, die alien zeer verknocht waren aan jje Egmondsche abdij. Al de tot het klooster behoorende landerijen, die zich uitstrekten tot aan Kinheim toe, moet men dan ook beschou- .wen als de bakermat van het Hollandsche graafschap. Zes eeuwen lang verhief deze abdij zich in voile pracht over het land, de abten van Eg mond ontviogen het privilegie de bisschoppe- fijke sieraden, mijter, ring en staf te dragen, fotdat in 1527 de manschappen van Sonoy het klooster verwoestten, de regale abdij ver- Vjel tot puin en de bron stond als een armza- hge^put bijna vergeten te midden van het wei- Nu is dit alles veranderd; wat in den voiles fliond voortleefde als een legende, n.l. dat een maal op het weiland rond den put een kapel gestaan ?ou hebben, boven het oorspronkelijke graf van Adelbert, is thans, dank zij den we- tenschappelijken navorschingen van Dr. Hol- erda, als waarheid bewezen geworden. Met spade aan het werk tijgend vond prof Hol- werda diep in den grond de fundamenten der 'oude kapel terug, deze contouren werden in zandstaan boven den grond opgetrokken. Op de plaats van het hoogaltSar, waar eertijds de heilige begraven lag, staat de put en se- dert een vijftal jaren trekt men wederom naar 'den akker, om bij dien put te bidden en het water te drinken, dat volgens de traditie van koorts geneest. In de afgeloopen week hadden de „vrienden van Egmond", zooals de vereeniging heet, die deze oude devotie wil doen herleven, een nieuw plan ontworpen en uitgevoerd. Vrijdag- ochtena 25 Juni, feestdag van St. Adelbert, heel vroeg, werd voor het eerst weer op die plek een mis gecelebreerd sinds 1572. Een eenvoudig altaar met zeildoek overtent, was neergezet in afwachting van de nieuwe kapel, die naar men hoopt, weldra zal gebouwd kun- nen worden. Zondag nam heel de bevolking van Eg mond en omstreken deel aan het feest. In den nacht was reeds een groep pelgrims uit Am sterdam te voet aangekomen. Deze enthou- siaste jongelingen luidden bij zonsopgang de g?1 Hoi wer Be s Wok op den akker bij het zingen der lauden. 's Middags was alles kleur en zonneschijn. Van de naastbijliggende kerk uit (te Rinne- gom) trok de processie uit met de relikwieen naar den akker toe. Vroolijk wuifden de va- nen over de goudbestraalde weilanden, terwijl de stoet al kronkelend naderkwam, het fan fare-corps blies met blij geschal de Adelberts- hymne door honderden uit voile borst meege- zongen. De bruidjes, kleine, teere, in het wit [ekleede kindertjes, stapten met hun korte ntjes dapper mee over den zanderigen weg; in hun handjes droegen zij voorzichtig de tuilen veldbloemen, die zij straks voor den raliekschrijn zouden neerleggen. Opnieuw luidden de klokken over het Kennemerland, terwijl de geestelijkheid der omliggende paro- chics het historisdie terrein betrad, waar rond oen put op den vreugdigen, warmen Juni-na- middag onder de schutse der blonde duinen en van het Adelbertskruis een eenvoudige, maar schoone dienst als dankzegging plaats vond. Als dankzegging voor het herstel eener oude en schoone traditie in een der, voor de Nederlandsche geschiedenis, meest merk- waardige en belangrijke streken. DE UTRECHTSCHE LUSTRUM- FEESTEN1. Voor de receptie van den senaat van het U. S. C. was de groote eetzaal van het Jaar- beurs-restaurant in een fraai bloemenhof veranderd. Onder de velen, die deti senaat van het U. S. C. met het 290-jarig bestaan der Utrechtsche Hoogeschool kwamen geluk- wenschen werden, naast tal van vertegen- woordigers van de verschillende studenten- kringen uit het corps zelf en de senaten van de bevriende corpsen elders, o. a. opge- merkt: mevr. 's Jacob, echtgenoote van den Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht; mr. dr. A. F. baron van Lynden, president-curator, en baron Lintelo de Gecr van Jutphaas, secretaris van het college van curatoren, zoomede prof. Suylingh, rector- magnificus der Utrechtsche universiteit; dr. J. P. Fockema Andreae, burgemeester, en de heeren De Boer, Meijer en De Waal Malefijt, wethouders, zoomede dr. J: de Lange, secreta ris der gemeente Utrecht; kolonel Bueno de Mesquita, commandant van het regiment ge- nietroepen; dr. A. baron Schimmelpenninck van der Oye, burgemeester van Doorn en vcorzitter van het Nedeflandsch Olympisch Comite; dr. P. H. Ritter, hoofdtedacteur van het Utrechtsch dagblad, en de heer Schuite- maker, hoofdeommissaris van politic te Utrecht. Vele gasten lieten zich per rijtuig daarheen brengen, zoodat de ontvangst, op het Vree- burg een groote levendigheid bracht De fraai aangespannen riituigen van de senaten der verschillende studentencorpsen hadden nog al bekijks. Op het Lucasbolwerk en in het Hoogeland- sche Park werden vanwege het Utrechtsch Studentencorps muziekuitvoeringen gegeven. Op beide uitvoeringen werd als eerste num- mer gegeven den lustrummarsch van den heer G. L. F. Landre Jr., lid van het Utr. Studenten-CoTps. Trams en autobussen voerden in het begin van den avond tal van menschen naar de stad, en uit de buitenwijken trokken velen naar het centrum, zoodat alle teekenen aan- wezig waren, dat het daar weer aardig druk zou worden. De hoofdaaudacht was dezen avond evenwel voor het openluchtspel Ichnaton op het ter rein aan den Vossegatschen dijk, gevolgd door de maskerade. Reeds lang vdor het aangekondigde uur was het terrein van het openluchtspel dicht bezet. De politic had in, de nabijheid voor het binnenkomen doeltrefende maatregelen geno- men, zood'at ieder zonder veel gedrang het terrein koa bereiken. Op het terrein zelf zorgden de onmisbare padviders er voor, dat ieder spoedig zijn plaats kreeg. Geen plaatsje bleei onbezet. Tegen half elf nam het spel een aanvang. en het duurde tot bij twaalven onafgebroken voort. Het publiek heeft onder groote stilte en met veel aandacht het spel gevolgd. Hoe ook het oordeel over het spel uit kunstzinnig en muzikaal ogpunt zal luiden, het geheel leverde in dezen prachtigen avond door de mooie kleurensamenvoeging van costuums der spelenden en door de bovenal schitterende verlichting vanwege de genie, welker man- schapen daarvoor en woord van lof toekomt, een mooi schouwspel op. Aan het einde werd dan ook sterk en her- haald geapplaudisseerd. Onder diaverenden bijval ontving de toomeelleider, de heer Van Dalsum, een krans van den rector van het U S. den heer Korthals Altes, en even later een van Horemheb. Het publiek meende ook Ichnaton te moe- ten huldigen en kreten Ichnaton, Ichnaton werden aangeheven en herhaald, net zoo lang totdat Ichnaton te voorschijn kwam. Hem werd toen vanuit de verte door het pu bliek een hartelijke ovatie gebracht. E>e voorstelling werd bijgewoond door baron van Lynden, president-curator en prof. Schuylingh, rector magnificus van de Utrecht sche universiteit, dr. 's Jacobs, commissaris der Koningin in Utrecht; dr. Fockema An dreae, burgemeester van Utrecht; dr. Koo- len uit 's-Gravenhage, lid van den Raad van State; kolonel Bueno de Mesquita, comman dant van de genietroepen; luit. kolonel Du Vyn, commandant van het lste regiment veld-artillerie, plaatselijk commandant, e.a. Na afloop van de openluchtvoorstelling trok te middernacht bij fakkellicht, de mas kerade voorstellendede stoet van gezanten der Aziatische vazalen en bondgenooten van Egypte, en die van Creta, trekkende, ge-, leid door den hoogen r.mbtenaar en generaal Horemheb, door de residentie van Ameno- phis IV (Ichnaton), omstuwd door het Egyp- tische volk en het leger van den Vossegat schen dijk de stad in. EEN MEISJE UIT EEN INRICHTNG GEHAALD. Een 26-jarige poelier H. B., die zijn nichtje M. de L., oucl 16 jaar, opzettelijk heeft ont- trokke naan het opzicht, desbevoegd uitgeoe- fend door den directeur der inrichting van de Bergstichting te Laren, is overeenkomstig den eisch van het O. M., veroordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf. DE ZAAK-G'EELKERKEN. Naar wij vernemen, zegt de N. Rott. Crt, heeft ds. E. C. Smeling te Tienhoven (Utrecht) zich gisteren in de buitengewone klassikale vergadering der Geref. kerken te Brekelen niet willen conformeeren aan de be- sluiten der Synode van Assen en is hij dien- tengevolge voor 3 maanden geschorst. DE CRISIS IN HET K.N.G.V. Naar men aan het Hbl. meedeelt, is het zeer wel mogelijk, dat de verkiezing van den heer J. M. Scheffer tot bondssecretaris, welke j.l. Zondag op de vergadering van het K.N.G.V. plaats had, onwettig verkiaard moet worden. Men moet n.l. om een fundie in het Verbond te kunnen bekleeden volgens het reglement lid zijn van een der aangesloten vereenigingen. Met den pas gekozen functi- onaris is dit echter volgens opgave van be- voegde zijde niet het geval. BURGERLIJKE STAND. "GETROUWD: Johannes Rudolf Scholtz en Louise Stut- ner. GEBOREN: Elisabeth, d. van Jan Rozeboom en hanna Aleida Allegonda Headriks. Jo- Tele^rammen van heden. DE LUSTRUMFEESTEN TE UTRECHT. UTRECHT, 30 Juni. Terwijl gister- avond Ichnaton en zijn priesters en Ho remheb en zijn krijgslieden eenige honder den uitverkorenen bezig hielden in het Openluchttheater, kwam Utrecht in de feeststemming. En die feeststemming be- reikte haar hoogtepunt, toen Horemheb en zijn volgelingen hun intocht in de Bis- schopstad hielden. Het was een drukte van belang in Utrecht's straten in het hoist van den nacht. Een dichte menigte drong voort door de versierde straten, langs de geil- lumineerde gebouwen en grachten. Utrechfs Vereeniging voor Vreemdelin- genverkeer had ons welwillend in de gele- genheid gesteld de versierde stad te be- zichtigen. Onder »de verlichte gebouwen trokken vooral de aandacht het stadhuis en de Utrechtsche Hypotheekbank. Feestgangers hosten door de straten verkleea en behangen met serpentine. Zij dansten bij harmonica'smuziek en strijk- jes. Venters boden hun koopwaren te koop aan. Winkels waren hel verlicht als was het vroeg in den avond. Op verschillende pleinen waren poffer- tjeskramen opgeslagen en de walm van hun gebak drong tot ver in den omtrek door. Reeds lang voor middernacht schaarden zich duizenden en duizenden langs den weg om de Maskeradesteot te zien. De me- nuigte moest geduld hebben, want eerst tegen halfg een vertrok de stoet van het Openluchtterrein. De intocht van Horemheb en de zijnen, gezanten, priesters, Egyptiennes, fantas- tisch verlicht door vele fakkels en de lich- tjes van^e geillumineerde straten tti ge bouwen was glorierijk. Op vele plaatsen stonden dte menschen in vele dubbele rijen, terwijl voor de ramen geen plaatsje onbe zet was. De ochtend begon re-ds te gloren toen de stoet haar tocht door de stad vclbraeht had. Maar de feestvreugde duurde voott tot den nieuwen reeds lang aangebroken was. En zoo zal Utrecht nag de heele week blijven feest vieren, al is de voor- ngamste dag van de feesten thans ook achter den rug. BOTSING OP DE THEEMS. LONDEN, 30 Juni. Acht personen zijn gewond en groote schade is aangericht door een botsing tusschen een veerboot en het Amerikaansche stoomschip „Coahoma County" op de Theems ter hoogte van Woolwitch. Op de groote veerboot bevon den zich 400 passagiers. Prorinciaal nieuws UIT HEILOO. De heer Rus verzoekt ons een kleine verbe- tering te willen aanbrengen in zijn ingezon- den stuk in ons blad van Dinsdag. Er staat dan: Gegadigden voor bouwgrond dienen bij mogelijke onderhandelingen met genoemde personen' zich eerst wel terdege te oyertuigen of er geen bepalingen rusten op dien grond welken zij zich denken te koopen, welke be- zwaarlijik zijn na te komen en waarvan het bestaan door bovepgenoemde personen wordt verkregen; ae oplettende lezer zal be- grepen hebben, cat er had iroeten staan: waarvan het bestaan door bovengenoemde personen wordt verzwegen. Stadsnieuws. VOOR HET NEUTRALE CENTRALE ZIEKENHUIS. Mevr. N. N. verblijdde ons heden weer met 5.voor het ziekenhuis. Meiuffrouw A. te Heiloo zond ons een gift van f 2.50. Hier volgt onze rekening: Mevr. N. N. Mej. A. te Heiloo 5.— 2.50 862.37 ring van aandeelhouders van de Noord-Hol- landsche Levensverzekering-Maatschappij is het dividend over 1925 vastgesteld op 9 pet. van de lste serie en 8 pet. van de 2de serie. ALKMAARSCHE BANK. In de gister gehouden algemeene vergade ring van aandeelhouders van bovengenoem- de Vennootschap is het dividend over 1925 vastgesteld op 5 pet. ELECTRIFICATIE OPGEpRAGEN. Aan het electro-technisch bureau Pedroli alhier werd de electrificatie van het in aan- bouw zijnde winkelpand der firma Vroom en Dreesmann aan de Laat alhier opgedragen. HET SCHOOLFBEST VAN VOLKS- ONIDERWIJS. Het prachtige weer heeft er gisteren in niet geringe mate toe medegewerkt, dat het jaarlijksche Alkmaarsche Schoolfeest uitmun- tend is geslaagd. Na een heerlijken boofctocht arriveerde men op den vastgesiteldeen tijd te Schoorldam, vanwaar een wanddtocht werd gemaakt naar Schoorl. 't Was alleen 'n beetje stoffig, maar anders een pr^ttige wandeling en voor men't wist was het speelveld van Timmerman bij de duinen bereikt. De steeds zoo bereidwillige commissarissen, dames en heeren, waren reeds vlug vooruitgegaan, en hadden alles voor de ontvangst gereed. Melk, koek en chocolade verdwenen teracht „als sneeuw voor de zon" en weldra trokken de kinderen de duinen in, waar op verschillende wijze op de- meest prettige manier werd ge- speeld en gestoeid. 't Was voor de jeugd een heerlijke gezonde ontspanning. Bij den terug- keer op het terrein waren limonade en taart gereed en werd er heerlijk gesmuld. Van sommige jeugdige feestgangers bleek de dorst al bijzonder groot. Ongeveer half acht werd teruggemarcheerd naar Schoorldam waar de voor dit doel zoo prachtige „Alk- rnaar" reeds lag te wachten, en spoedig met zijn kostbaren last naar de stad terugkeerde. De muziek hield er met de kinderlieaeren de stemming goed in. Langs beide zijden van het kanaal een reusachtige file van fietsen en de kinderen op de boot vonden deze eenig leuke escorte prachtig. Van de inkomst te Alkmaar krijgt men op de boot een schitte- renden indruk. Duizenden hadden zich langs het kanaal geschaard en begroetten de boot met gezwaai en gejuich. De kinderen waren enthousiast. Op de Bierkade was alles door de politic keurig geregeld. De afmarsch der kinderen had ditmaal niet plaats door de Keizerstraat. Het was voor verschillende ouders zeker aangenaam geweest als deze wijziging even was bekend gemaakt. Nu hadden velen moei- te hun kinderen te vinden. Overigens was het geheele feest uitstekend georgamseerd en is een woord van dank der kinderen aan Volksondei wijs voor den heer lijken dag zeker op zijn plaats. Ook aan de dames en heeren comn.issarissen, onderwij- zers en onderwijzeressen HET SCHOOLFEEST VAN DE R. K. MEISJESSCHOLEN. Dc leerlingen van de R. K. Meisjesscholcn maakten heden per driedekker van de Alk maar Packet een bootreis naar Schoorl. Vroolijk maakten de klieinen, ook de leerlingen uit de laagste klassen mogen met dit schoolfeest mede, onder begeleiding van de muziek van het in uniform gestoken muziek- corps „St. Caecilia", vooraf een rondgang door de stad. Het vertrek van de kleinen werd vanaf de Voormeer en Bierkade door honderden gade- geslagen, die zich alien ten zeerste verheug- dCn in het feit, dat ook dit schoolfeest door zulk prachtig zomerweer begunstigd werd. Vanavond zal de vreugde, wanneer deze schat van kleinen weer behouden in onze stad zal zijn teruggekeerd, zeker niet gerin- ger zijn. De boot kan om 9 uur in Alkmaar worden terug verwacht. FAILLIET VERKLAARD. Door de Arrondissements-Rechtbank te Alkmaar is failliet verkiaard H. Groenwoudt, sigarenfabrikant en winkelier te Hoorn, met benoeming van mr. A. M. Ledeboer tot rech ter-commissaris en van mr, H. Judell tot cu rator. i M LICHTOP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen te 9.54 uur licht op. Voor rij- en andere voertuigen een half uur later. DE BRIEF DER AFD. ALKMAAR VAN DE RIJKSLEERAREN- VEREENIGINO. In dezen Maandagavond gepubliceerden brief zijn een paar zetfouten geslopen, die verbetering eischen. Er staat: Weinig ouders zijn onderwijsdes- kundigen en verder door U onbedoeld! op een dwaalspoor gebracht. Dit moet zijn.^nwerden door U" enz. lets verder heeft de zetterij een verkeerden correctie-regel weggenomen, waardoor die passage onduidelijk wordt. Wij laten dien zin hier dtts nogmaals vol- gen: „N?. de 3e kla9 volgen velen immers an dere opleidingen, niet alleen de boven reeds xm 30 Jnni 1926. Opgave van Noordhollandsch Landbouwcredlet- Koers van Heden te Vorige verantwoording Totaal JUBILe. Donderdag 1 Juili hoopt de heer Th. J. Hout den dag te herdenken, waarop hij v6or 25 jaar benoemd werd aan de R. K. Jon- gensschool alhier. BOTSING. Hedenmiddag is in de Langestraat op den hoek van de Houttil de luxe auto van den heer Geels, tegen een fietsrijder gereden, den zoon van den heer Besse uit de Spoorstraat Het rijwiel werd erg beschadigd, de berijder zelf kwam er goed af. Men deelt ons mede, dat de chauffeur van den auto geen signaal had gegeven. OVERNAME ZAAK. Zooals uit een advertentie in dit nummer blijkt, wordt de slagerij van den heer W. Brommer van heden af overgonemen door den heer P. H. de Roover, die tot dusver een zaak in de Hekelstraat had. De zaak wordt, naar men ons mededeelt, op dienzelfden voet voortgezet. KANTONRECHTER- PLAATSVERVANGER. Bij Kon. besluit Van 26 Juni is herbenoemd tot kantonrechter-plaatsvervanger in het kan- ton Alkmaar: Mr. D. Sluis. VOOGDIJRAAD. Bif Kon. besluit van 26 Juni is aan F. M. de Leur, op zijn verzoek, eervol ontslag ver- leend uit zijn betrekking van lid van den Voogdijraad te Alkmaar, onder dankbetui- ging voor de als zoodanig bewezen dienst en; ONDERWIJZERS-EXAMEN. Bij het gister gehouden examen voor on- derwijzeres slaagden de dames: W. Smidts te Oudorp, J. Kikkert te Texel en C. Schave- maker te Schoten, leerlingen der Rijkskweek- school alhier. Er werden drie afgewezen. NOORD-HOLLANDSCHE LEVENSVERZEKERING-MAAT SCHAPPIJ. In de gister gehouden algemeene vergade- Yartge Koers. pl.m. 1.30 PROLONGATIE vorige koers 3J pCtn heden 3i pCt. WISSEI.KOERSEN AMSTERDAM pl.m. 1.45 pi J 2. il sin. 21$ ExdJviden? NIET OFFICIEEL New.York I 7.49 Italic i l I 9.— Koers op 4AW OE SPITS 1 Ofdetlt/liik prrrrrigrerd. 7-50 854.87 (Cntvangen per draadlooze telefoon). i STAATSLEENINGEN. 6 NederL 1923 A. i 5 1919 BAN K=INSTELL1NGEN. KoL Bank Indische Bank 1 Handel Mpij. Cert v. 1000 INDUSTR. OND.RBISNNEnL. Centr. Suiker Aand. Holl. Kunstzijde I Jurgens Gew. Aand.. n B. G 1 Maekubee NederL Kunstzijde Philips Gloeilampen Nieuwe INDUSTR. OND. BUITENL. Anaconda Steel comm. I, CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult VorstenL Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Redjang Lebong 1 PETROLEUM. Dordtsche Petr. Gee. HolL Olie Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber i Bandar Rubber Deli Bat Rubber. Hessa Rubber Lampong Sum. Rubber Rotterd. Tapanoeli. Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart w Gem Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Paketvaart Oude Boot HolL Stoomboot Niev. Goudriaan Rotterd. Lloyd. SCHEEPVAARt BUITENL. Marine comm. Marine pref. TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMERIKA. Southern Rails I Union Pacific Wabash 103 1011/,. 154 159% 1408/4 146 1191/4 105 1 y/ 7/8 937/. 908/, 105 3298/4 3471/4 335i/, 941/ie 1391/, 7081/, 32-71,4 lo/l 142 1108/g 218 388 180 4041/, 319 212 2058/4 402 255 V4 108 322 1/2 278 15Vic 45 35S/4 1087/, 16/ 20311, 901/, 588/4 80 145 8 35'/, 189 4218/4 3/91/, 3971/4 1331/, 1598/4 1401-1 146J-I 105 98 941/, 1311/, 315V 141Vk 709 330 15S1A 142 4011A 321 311 169 171 2031/i 91 8i/. 191 4201/4 37UJ 114 1578/, 481/, 157'/, 48 1831/. 159 147$ 119V, 105 105* 105$.6$ 174$ 175 94 96$ 137$—g 1381.9J 3l5$-6$ 336$ 335 95 7021)4 709-13 711 1591/, - 173 mm 111 401-2$ 402-% 319-21$ 213—5 mm 233 440 254 lib 167$-8$ 163 15«A 46 46 36 3b 160 lt9 169 204 ljb 205 91 59 87 145 420- 420—% 378$—9 378* 378 399 V, 4Si)g Londen rr, Berlijn I Psrijs ....I Brussel Bazel Weenen p. Sch. 100 I Kopenhagen Stockholm Oslo Vsrlgs koers 12.11V, 59.2614, 7.13 7.04 48.221It 35.20 66.- 65.82 V, 54.70 heden Off.noteerjng 12.111/, 59.261a 7.— 7— 48.221A 35.25 66.- 66.85 54.70 2.491A 8.97

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 2