l)oorzittenc4 Huidkwalen zijn cfikwijls zeer hardnekkig, doch moeten steeds zwichten voor die anti- septische en genezen-de eigenschappen van Foster's Zalf. «Inderdaad een probaat genees- tniddel. Per tube 1. het feit dat de koepelgrafbouwers, alhoewel zij nog van vuursteenen werktuigen gebruik maakten, ook reeds metaal kenden. De andere dichter bij het genoemde fiets- pad gelegen heuvels, droegen een eenigszins ander karakter. De gewone kenmerken van den ingestorten koepelbouw ontbraken hier ten eenen male. Zij leken eerder uit plaggen te zijn opgebouwd. Onder den voet van den heuvel liep een cirkelvormig greppelspoor, waarin een verkleuring door verticale palen nageiaten, nog was te herkennen. In een heu vel werd aan de oostzrjde een onderbreking yan genoemd spoor geconstateerd, die dus als een soort ingang kan worden beschouwd. De vraag of de vertieale palen eenmaal de wan- iden hebben gevormd van een hutvormig rond grafgewelfwaarvan het dak met plaggen was gedekt, of dat zij slechts een palissadee- jing of omheining van het met plaggen ge- 'dekte graf vormden, meet voorloopig in het midden worden gelaten. De lijkkuil is hier, evenals bij de koepelgraven, tot den iongeren steentijd of tot het begin van den bronstijd moeteh worden gerekend. Verder kon nog worden vastgesteld dat het lichaam van den "doode in een houten kist, vermoedelijk een uit- geholden boomstam, was geplaatst geweest, een verschijnsel dat oa. in N.-W. Duitsch- land en Sleeswijk-Holstein goed bekend is, en ook sinds enkele jaren in ons land is waarge- nomen. Dr. Remouchamps stelt zich voor van deze belangrifke opgraving een uitvoerig verslag te publiceeren in de Oudheidkundige Mede- deelingen, de officieele uitgave van het Rijks- imiseum te Leiden. 'i DE VERGANE TERSCHELLINGER f LOODSSCHOENER. Op verzoek van de door den minister van marine ad interim ingestelde commissie tot onderzoek naar de oorzaken van de ramp, welke de loodsschotner no 2 van Terschel- ling.is overkomen, zal vanwege het departe- ment van marine eerlang nog een nader on derzoek wordrr ingesteld door mijnvegers, en wtl ter plaatse, waar, bij het vorige onder- zoek, de sleepbin gepakt heeft achter een op den bo'tem liggend voorwerp dat men toen vcrmoedde een anker te zijn, zonder dat zulks door een duiker-onderzoek was beveet'erd. Luitenant ter zee 2de klasse A. J H baron V anl.yr.den, din de vorige maa! het onderzoek heeft geleid, is ook thans met de leiding van het nad>>re onderzoek belast VAA&TUIG GEZONKEN. Op de Merwede te Gorinchem is, tenge- volge van den golfslag van een snel passee- rende stoomboot, het met zand geladen af- varende aakschip De goede Verwachting, schipper Van Rooijen, van Bodegraven, vol wate rgeslagen, waarna het vaartuig onmid- dellijk zonk De opvarenden hebben zich met een sloep gered, doch de hond ging mee naar de diepte en verdronk. Van de inven- taris werd niets gered. Verzekering dekt de echade. DE HERSENPAN 1NGESLAGEN. De arbeider-voorwerker J. H uit Panheel, werkzaam aan de stuw te Belfeld, heeft door het breken van een kabel een der damwan- den tegen het hoofd gekregen, tengevolge waarvan hij uit het bootje in de Maas ge- worpen werd. Toen hij enkele minuten later opgevischt werd, was hij reeds overleden De hersenpan was ingeslagen, en het rechterbeen gebroken. TREKHONDEN. De Federatie van Vereenigingen inzake het gebruik van den hond als trekdier in Neder land heeft zicht in zake het trekhondenvraag- stuk tot de regeering gewend en de toezeg- ging ontvangen, deze zaak met den minister van binnenlandsche zaken te kunnen bespre- <ken, zoodra Z.Ex. de door hem gevraagde inlkhtingen van de commissarissen der Ko- ningin in de provincies en het advies van de veeartsenijkundige faculteit der universiteit te Utrecht zal hebben ontvangen. HET NEDERLANDSCH-DUITSCHE VERDRAG. Aan de Tweede Kamer is een adres gezon- den, waarin o.a. gezegd wordt: Het bestuur der Christelijke Werkgevers-Ver.- eeniging heeft kennis genomen van het wets- ontwerp tot goedkeuring van het verdrag tot aanvulling van het Nederlandsch-Duitsehe verdrag van handel en scheepvaart van 31 December 1851 met daarbij behoorend proto col en van het Nederlandsch-Duitsche doua- ne- en credietverdrag met bijlage en daarbij behoorend protocol, beide op 26 November 1925 te Berlijn tusschen Nederland en Duitschland gesloten. Het heeft ons verbaasd, dat dit wetsont- werp eerst 19 Mei 1926 bij uwe Kamer ter goedkeuring is ingediend, ofschoon de tarief- reducties reeds op 2 Dec. 1925 in werking zijn getreden. Wat betreft het verdrag tot aanvulling van het verdrag van handel en scheepvaart van 1851 moge ons bestuur opmerken dat het froote nut van dit verdrag voor het oogenblik em ten enen male ontgaat Volgens de me- morie van toelichting geniet Nederland reeds feitelijk de meest begunstiging door par 12 van het protocol van het verdrag van 31 Dec. 1851 in verband met het Duitsch-Belgische verdrag vanu 4 April 192£ en voorts door de Duitsche verordening van 29 September 1924. Nu evenwel dit verdrag tot stand gekomen is, missen wij daarin bepalingen ter voorkoming 'van ontduiking van de meestbegunstiging door specialisatie van de tariefposten, invoer- yerboden, eic. Veel grooter zijn evenwel onze bezwaren tegen het douane- -en credietverdrag. Na de uiteenzetting daarvan zegt het adres:, Ons bestuur betreurt het, dat tijdens de on- derhandelingen over dit verdrag geen over- leg gepleegd is met de Nederlandsche indus- trle, noch over de bedongen tariefreducties, noch over de verlenging van het crediet. Op grond van bovenstaande oyerwegingen veizoeken wij u, dit wetsontwerp niet aan te nemen. R.K. VOLKSPARTIJ EN R.K. STAATSPARTIJ. Op een vergadering der R.-K. Volkspartij te Nijmegen heef de heer Felix Donders ver klaard, dat de keuze van ihr. Ruys de Beeren- brouck tot voorzitter van den Alg. Bond eenig meer vertrouwen der democratische katholie- ken in de leiding wettigde dan bij de vorige leiding en hoewel de R.-K. Volkspartij niet veel tegemoetkoming van de R.-K. Staatspar- tij heefit ondervonden. wilde hij zich toch niet zeggen, dat de R.-K. Volkspartij niet tot die Staatspartij zou terugkeeren, wanneer de de mocratische gedachte daar diep genoeg zou zijn doorgedrongen en er voldoende waarbor- genzouden zijn, dat de katholieke dtemocraten behoorlijk hun recht zouden krijgen. Bij de gedachtenwisseling betoogden de Michaelisten van der Steen en Broeder, dat de leden der Volkspartij liever in de Staats partij zouden medewerken tot krachtige pro paganda der democratische gedachte. VERKEERDE KAMPEER- PRAKTIJKEN. Men schrijft aan de N. R. Crt.: Op de bekende Gorelsche heide bevindt zich een meertje, dat van ouds een geliefde ont- spanningsplaats is voor baders en, in de laatste jaren, van de kampeerders. Sedert eenigen tijd mag men niet meer op de heide komen en verblijven behoudens schriftelijke toestemming van het miltair gezag. De heide is n.l. militair oefenterrein. Zondagmorgen hield de politie er een klop jacht. Zij bevond n.l. dat er's nachts in drie tenten 24 jongens en meisjes, leden van den J. G. O. B., hadden gekampeerd. De jongelui waren afkomstig uit Apeldoorn, Deventer, Nijmegen, Lonneker en Enschede. Tegen eenige jongelieden is proces-verbaal opge maakt. Anderen ontkwamen in de bosschen. De politie bevond, dat men ook baadde in het meertje. Dit ep het kampeeren van jon gens en meisjes te zamen volgens verkla- ring van deelnemers aan het kamD waren er geen afzonderlijkt jongens- en meisjestenten gaf de politie aanleiding tot nader onder-' zoek. Een der meisjes verklaardle, dat zij voor dergelijk kampeeren den J. G. O. B. verkoos, omdat daar geen leiders waren voor het kampement. En zondei jongens zou ze het niet plezierig vinden. Ouders van de betrokkenen beweerden, dat zij niet hadden geweten, dat er ook jongens meegingen op het nachtelijk kampement. An ders zouden zij toestemming hebben gewei- gerd. EEN AANVARING. Maandagavond 7 uur heeft op de Zuider zee een aanvaring plaats gehad. Vier heeren: de burgemeester van Urk en diens zoon, een jonge arts en een student in de theolog;e, waren aan het zeilen en werden overvaren door een tjalkschip. Spoedig was het vis- schersvaartuig Staveren 20 ter plaatse, dat de drenkelingen heeft gered. Zij werden naar Urk teruggebracht, waar bleek dat de arts een paar ribben gebroken had. Hij is naar Zwolle overgebracht. Het tjalkschip, dat het jacht had overva ren, is doorgevaren, zonder zich om de dren kelingen te-bekommeren. EXPLOITATjiE VAN DE LIEFDADIG- HEID. Naar vernomen wordt is. het onderzoek in de zaak tegen V., den administrateur van een comitd totleniging van den nood in deDrent- sche venen, wleke V. reeds eenige maanden in het huis van bewaring alhier opgesloten is, als verdacht van verduistering van gelden en goederen, ten nadeele van genoemd comite, thans zoover gevorderd, dat een verwijzing naar de openbare strafzitting binnen korten tijd te verwachten is. DE STORING BIJ DE ELECTRISCHE. De Scheveningsche trein, die Maandagmid- dag van beugelstoornis te lijden heeft gehad, heeft hierom niet zijn vertrek om 4 u. 13 uit Scheveningen moeten uitstellen zooals het gebrek zich eerst onderweg openbaarde. Hier- door zijn de reizigers ongeveer 50 minuten opgehouden, daar zij de wagens niet mochten verlaten, noch om met de passeerende treinen naar Scheveningen terug te gaan, noch om te voet de halte Waaldorpsche weg te berei- ken. DE AARDBEVING BIJ PADANG. Uit Padang wordt aaer gemeld: Volgens beruchten zijn Kota Anoe, Tjoepa, Kanari en Solok aan den voet van den Talang geheel verwoest. De Talang, welke in de Indische telegram- men van gister genoemd wordt als vermoe- delijke oorzaak van de aardbeving, wuke ver- schiilende plaatsen ter Westkust van Sumatra min of meer blijkt te hebben geteisterd, is een werkzame vulkaan, welks voornaamste top een hoogte heeft van bijna 26Q0 M Empties zijn bekend uit de jaren 1883 en 1845. De laatste was niet belangrijk. Na dat jaar zijn geen uitbarstingen meer voorgekomen. De top van den vulkaan vertoont een speeltvor- mige opening, waaruit zwaveldampen opstij gen. De hoojdtop van den Talang ligt 20 K M. ten Zuiden van Solok, dat volgens het ge- rucht zwaar get^isterd zou zijn. Padang Pandjang, waaromtren^ gemeld wordt dat het zwaar heeft geleden, is de hoofdpiaats van de gelijknamige onderafdee- ling, 773 M boven zee. Het ligt bij den uit- gang van de Anei-kloof en vormt daarJoor het brand],unt van het verkeer tusschen de Padangsche Boven- en Benedenlanden, ter- ■wijl het tevens een knooppunt is van de spoorweger. der Westkust van Sumatra. Het is als gpvolg van zijn gunstige ligging een belangiijke handelsplaats. Er wordt een vrij groote Chineesche en Maleische handel ge- dreven De plaats heen bovendien een tragi- sche bekendheid door verschillende opstan- den, waarvan ze het middelpunt vormde Kota (betexKoto) 3aroe, dat zou zijn in- gestort, ligt 8H K.M. voorbij Padang Pand jang in het zadel tusschen Marapi en Sing- galang. Het is het hoogste punt in den spoor- weg; de plaats ligt op 1145 M. Kot>Baroe heeft een belangrijke markt. Het meer van Singkarah. dat erg gespookt rnoet hebben. ligt tusschen den Marapi in 't Noordcn en den Talang in t Zuiden, op een hoogte van 362 M. boven zee. Langs zijn Oostelijke oever loopt de spoorweg Pandang- Pnnd|anf»Eawh Lo nto. Fort-de-Kock, 900 M. boven zee, ligt in de onmiddellijke nabijheid van Maarpi en Sing- galang, p^ecies op de waterscheiding tus schen West- en Oostkust. Het is de bekende hoofdpiaats der Padangsche Bovenlanden Aanvankelijk werd bericht dat ook daar hui- zen zijn ingestort. Het ergst schijnt echter Padang Pandjang te hebben geleden KORTE BERICHTEN. Toen de 63-jarige G. Keller Maandag avond bezig was met het laden van een voer hooi, ging zijn paard er plots vandoor. K. viel van den wagen en werd dood opgeno- tnen. Hij had den nek gebroken. Onder Huissen is de 33-jarige gehuwde schippeT Eldert Goudriaan, uit Krjmpen, over boord geslagen en verdronken. E>e Groninger Maatschappij van Land- bouw heeft gister te Groningen haar jaar- lijksche algemeene vergadering gehouden, onder voorzitterschap van den heer E. H. Ebels. Maandagavond is de matroos J. S. bij het aan boord gaan van het aan boei 13 op de rivier alhier liggende stoomschip Har- court van den touwladder gevallen, te water geraakt en verdronken. Zijn lijk is nog niet opgehaald. Te Haarlemmermeer is Maandagavond een kind van 5 jaar spelenderwijs in de Ring- vaart geraakt en verdronken. De v»rgadtring van den Provincialen Bond van Mplkveebouders in Zuid-Hollaud wijst een voorstel van den melkhandel af om den melkprijs vooi het volgende kwartaal bepaltn op 9 cent voor den termijn 1 Juli tot half September en 10 cent voor de laatste helft van September. De melkveehouders vra- gen 10 cent voor die heele laatste maand Het centrale bestuur van de provinciale bonden heeft den minister van financien tele- grafisch verzocht, maafregelen te nemen tegen den smokkelhandel van Belgisch vee. Proyinciaal Kieuws VAN TEXEL. De Cooperative Bierenkenbank alhier hield haar algemeene jaarvergadering in hfiteld „De Zwaan." De voorzitter, de heer Jac. Kikkert Nz., kon slechts aan 34 van de 658 leden het wd- kom toeroepen, dus aan 1/20 van het leden- tal. In zijn openingswoord wees de voorzitter er op, dat 1925 wederom een goed jaar voor de bank is geweest: de veeprijzen waren hoog en brachten welvaart over de gemeente en spiegelden zich af in den ooizet van de Texelscne Boerenleenbank. Van de 102 ban- ken in Noord-Holland is deze een van de grootste geworden. Van verreweg die meeste banken, aangesloten bij de Ralaissenbank in Utrecht, zijn de statuten in het vorig jaar ge- wijzigd, zoo ook van Texel. Al'le leden', de meeste moesten bezocht worden, hebben zich voor de wijziging verklaard en met genoegen kon geconstateerd worden, dat Texel nu ook een eigen spaarbank heeft. Met de beste wenschen voor het verloop der vergadering, werd deze geopend. De notulen werden gelezen en onveran- derd goedgekeurd. Vervolgens werd voorlezing gedaan van het jaarverslag- over bet 22ste twekjaar. Ook hierin werd gewezen op het beste jaar 1925 voor de boeren en voor de bank en van het aannemen met algemeene stemmen der statu ten, benevens de oprichting van een afzon- derlijke spaarbank. Het ledenta'l is in ge noemd jaar gestegen van 644 op 658. Er zijn in dat jaar 1382 inlagen en 1361 terugna- men behandeld. Het aantal spaarders be- droeg 1053. Van het aantal voorschotten gingen er 96 af, terwijl er 99 bijkwamen, zoodat er op 31 Dec. 467 waren. In het ge heel werden gehouden 43 vergaderingen, waaronder 3 algemeene, terwijl de overige plaats hadden door bestuur en commissaris sen, uetziij gemengd of elk afzonderlijk. Het vers'lag gaf alle lof aan mej. Haakman, de trouwe helpster aan het kantoor. Het verslag eindigde met den wensch, dat alle leden getrouw hun verplichtingein tegen- over de bank zouden blijven vervullen en dat de zaken voor de bank en hare leden mogen bloeien. Na applaus sprak de voorzitter zijn besten dank uit voor het keurige en veelzeggende verslag. Alsnu ging men tot stemmingen over. Op verze^k van den voorzitter fungeerdien als stemopnemers de heeren Kager en Van Heerwaarden. Het eerst was aan de beurt de benoeming van een lid van den Raad van Toezicht we- gens aftreding van den heer P. Stroepker, die niet meer in aanmerking wenschte tie komen. Met 18 van de 34 stemmen werd ge- kozen de heer H. Leber, die, niet aanwezig zijnde, bericht zijner benoeming zal ontvan- gen. Als lid van het bestuur moest aftreden de heer C. S. Zijm, die met 25 stemmen werd herkozen en zijn hernieuwd mandaat aan- vaardde. De voorzitter feliciteerde den heer Zijm met zijn herbenoeming en de vergade ring met haar keuze. Wegens het bedanken als lid van het be stuur door den ouden heer J Witte moest in diens plaats gekozen worden een ander lid. Hiervoor werd met 31 stemmen gekozen de heer J. Keijser Augz. De heer Keijser acccp- teerde de benoeming en werd gecomplimen- teerd door den voorzitter. Hierna volgde oveblegging van rekening en balans. Het saldowinstcijfer bedroeg 10077.85. De rekening en balans werden goedgekeurd met dank aan den kassier voor zijn keurig beheer. De voorzitter deelde mede, dat de rentevoet door het bestuur met goedkeuring van com missarissen is gebracht op de volgende koer- sen met ingang van 1 Juli. Voor spaargelden van 4 op 3.6 Voor vaste deposito's blijft 4 Van voorschotten van 5V4 op 5 Voor loopende rekening van 5K op 5lL De rentevoet behoefae niet verlaagd te worden, doch men bleef het stelse'l huldigen, dat er zooveel moge lijk gegeven en zoo wei- nig mogelijk genomen wordt. Het mooie ba- tig saldo liet de verlaging toe. Venter werd medgedeeld, dat men enkele personen, die zich buiten de gemeente geves- tigd hebben, van de ledenlijst heeft geschrapt. Nadat de voorzitter dank had gebracht voor de genomen moeite aan de leden van het stembureau, volgde rondVraag. Het aftredendi bestuurslid, de heer J. Wit te, bracht dank voor het vertrouwen, dat men in hem heeft gesteld, waarna de voorzitter den heer Witte dank zegde voor al de zorgen en moeite, die hij zich voor de bank heeft ge- troost. Een voorstel, om den heer Witte te be- noemen tot eerelid van het bestuur, werd met warm applaus begroet en door den benoem- de met diank aanvaard. Oe voorzitter toonde zich ook den folk van de vergadering, toen hij den heer P. Stoep- ker, die niet aanwezig was, dank bracht voor zijn verdiensten en voorstelde hem te benoemen tot eerelid van den Raad van Toe zicht. Ook hiermede betoogde de vergadering luide instemming. De heer J. Daalder Dz. vroeg. waarom niet meer op de agenda voorkwam: „Vast- stelling salaris kassier", waarop de voorzit ter antwoordde, dat dit volgens de gewijzig- de statuten door het bestuur geregeld wordt. Nadat de heer J. C. Roeper nog dank heeft gebracht voor de verlaging van den rente voet, wat bij de tegenwoordige veeprijzen wel passende is, sluit de voorzitter de verga dering met dank voor de vriendelijke bespre- ringen en welwillendheid der aanwezigen en met de beste wenschen voor de bank. (Ap plaus.) UIT BERGEN. Aan het hoofd der Kalkzandsteenfabriek al hier is vergund om in afwijking van het be- paalde bij art. 24 der Arbeidswet, in het tijdvak van 1 tot en met 31 Juli in de fabriek te laten arbeiden gedurende 10 uur per dag en 55 uur per week, onder voorwaarde dat de arbeidstijd der arbeiders in zijn geheel is gelegen respectieveiijk tusschen 6 of 7 uur voorm. en 6 of 7 uur nam. In de Bergermeer zijn 2 nieuwe geval len van rotkreupel geconstateerd en wel on der de schapen van de veehouders W. H. te Bergen en J. C. M. te Alkmaar. Zondag werd de finale in de seriewed- 3trijden van B. S. V. alhier gespeeld tus schen de beide Amsterdamsche clubs Ooster- park I en S. C. A. I, welke wedstrijd door S. C. A. met 3—2 werd gewonnen. De voorloopige commissie, die in de Februari-vergadering van 1925 van de Ver- eeniging „Hulp in Nood" mandaat kreeg om te trachten een Fonds voor Ziekenhluisver- pleging op te richten voor alle Bergenaren, heeft thans aan de ingezetencn circulaires rondgezonden met verzoek in het Fonds deel te nemen. De grondgedachte is, dat gemeen- schappelijk de kosten van opname in een der Alkniaarsche ziekenhuizen bestreden worden Men zal wekelijks een kleine bijdrage moeten storten, om daaruit, ingeval verpleging in een ziekcn'huis noodig is, de onkosten te kunnen bestrijden. Indien alle Bergenaren, zonder onderscheid van rang of stand of goclsdien- stige gezindheid. als lid eener zoodanige ver- eeniging toetreden, dan zal de wekelijksche premie ongeveer 2V? cent worden. Bij vol doende deelname zal binnenkort een oprich- tingsvergadering door het comite worden bijeengeroepen. UIT DE BEEMSTER. Door het gemeentebestuur van Beemster zijn aan de navolgende antwoorden op de uitgeschreven prijsvraag prijzen toegekend: aan de vijf eerstgenoemden elk 10.— en aan die anderen 5 elk. Voor zoover de adressen van de inzenders bekend waren, zijn de gelden per postwissel aan hen toegezonden. De inzender van de vooriaatste spreuk wordt verzocht zijn naam en adres aan het gemeentebestuur bekend te maken, waarna de prijs ook aan hem p. p. overgemaakt zal worden. Beemster's schoon Wie Beemster ziet Spant de kroon. Vergeet hetn niet. Bezoekt Bewondert Beemster's Bloeiende Beemden! Wie eenmaal Beemster's schoonheid ziet Vergeet haar heel zijn leven niet. Waar ge ook toeft in Beemster's gaard Elk plekje is een kijkje waard1. Wie eens vertoelde in Beemster's dreven, Vergeet het lliet zijn heele leven. Toeristen, nafcu-urvrinden, komt en geniet Van't schoon, dat de bloeiende Beemster u biedt! Beemster's gaard Wijd vermaard. Niet minder schoon dan bosch en strand, Is ons weeldr'rig Beemsterland. Per auto per fiets of te voet: De Beemster doet iedereen goed. UIT ZUIDSCHARWOUDE. Te kwart over driean, ouden tijd, werd fistermiddag per bekkenslag en klokgelui ond gedaan dat er band was uitgeboken Zware rookkolommen duidden weldra de plaats des onheils aan. Een groote boet, toe- behcorende en grenzende aau de woning van den heer Kostelijk, was al heel spoedig een offer der elementen van vuur en water. De ei- genaar en wcrklieden warm in de onmiddel ujke nabijheid der boet en hadden niets be- merkt. De vrouw des huizes bevreemdde ech ter ongewone geluiden achter het huis, toen een werkiongen haar angstig vertelde: „er is brand achter", want deze was het die de eer- ste vlaimmen zag. Na het bekend worden van den brand was al heel vlug de brandweer ter plaatse. Juist had men een veertien dagen ge leden nieuw materiaal aangeschaft en kon men proefondervindelijk de werking hiervan constateeren. Wij zagen hoe rappe iianden de slangen uitrolden en aan de kraan der water- leiding bevestigde, hoe men op het dak der woning klauterde en de beide straalpijpen op de vuurzee richtte. Wij noteerden den tijd en zie, in tien minuten wist men den strijd van water tegen vuur en vlammen aan te binden. Gelukkig was de wind landwaarts en mede door de waterstralen kon men bereiken dat de woning gespaard bleef. Het paard tn een bok wist men nog bijtijds op veiliger plaats te brengen. Het zal voor den heer Kostelijk een belang- rijike schadepost zijn, daar zeer wel materiaal enz. in het pand getoorgen waren en de verze kering bag is. Ook waren er een paar vaten ameerolie in de boet, welke natuurlij'k een zeer brandbare vloeistof is. Een paar vaten petroleum wist men nog buiten het bereik der vlammen te rollen. De oorzaak is onbekend. Men spreekt van hooibroei, wat echter cn- mogelijk gebleken is. Ook wil men kortslui- ting noemen. Deze laatste omstandigheid schijnt men bij branden gaarne oorzakelijk te noemen. Wij informeerden eens bij een des- kundige en deze zeide, dat het natuurlijk niet 1 tfij Wielrijders, een door de zon Verschroeide Huid, Schrijnen en Smetten.verzacht en geneest men met pj |j Bij Apoth. en Drogisten te bewijzen is dat kortsluiting onmogelijk is Doch waar hooibroei in dit geval buiten ge sloten is, kan ook vrij zeker met dezelfde ze- kerheid gezegd worden, dat kortsluiting bij vakkundige installatie eveneens buitengeslo- ien dient te worden. De inmiddels verschenen motorspuit der gasfabrick behoefde geen dienst te doen. HEEMSKERK. (Juni). Ondertrouwd: H. Houteabos en H C. Welage. Getrouwd Th. Meijer en Willentpje Klokman. Gijsb. Verduin en Joh. M. Slo- temaker. Joh. S. Eiking en E. C. v. d. Kolk. Bevallen: C. Steeman-Lute, d. A. Vonk-Groot, z. Jac. Bleijendaal-de Ruij- ter, z. A. de Munk—de Jong, d. P. Bcentjes-Heijne, z. J. Koedijk-Rijs, z. Overleden: P. J. Beentjes, 1 jaar. UIT HOORN. De raad van Hoorn heeft een voorstel aangenomen van B en W. om garant te zijn voor de kosten van het verbinden van een af- deeling A (literair-economische cursus) aan de R. H. B. S. aldaar. UIT FGMOND AAN ZEE. f (Vervolg gemeenteraadsvergaaering). 6. Door den heer L. de Graaff was ver zocht een stuk grond aan de Trompsfraat te mogen koopene groot 8 X 28 M2. Besloten werd dit toe te staan tegen den vroeger daarvoor vastgestelden prijs van 2 per M2. B. en W. stelden hierbij voor de ontvangst te besteden voor verbetering van het verderop liggende houwterrein door het leggen van wa ter'eidingbuizen. Aldus besloten. De heer Jac. Heere wenschte het aan zijn perceel grenzende gedeelte van de steeg naast zijn woning aan te koopen. B. en W. stelde voor dit toe te staan a raison van 5 per M2. De heer v. d. Schinkel van die steeg gedu- peefrd zouden worden en stelde voor alleen een strook ervan te verkoopen en den door- gang voor het publiek te behouden. De ge meente moest beschouwd worden als een groot gezin en men moest niet den een in last brengen door een ander tegemoet te komen. De heer Ruigewaard wilde zelfs grond zien te koopen van de heer Jac. Heere om de steeg t* verbreeden. De heer Zwaan wenschte noch halve breedte, noch voile breedte, maar heelemaal geen steeg. Men kon daar gemakkelijk omloo- pen. Alleen had spr. bezwaar tegen den prijs, die was hem te hoog. De voorzitter herinnerde eraan dat de ge meente voor eenige jaren zelfs 10 per M2 gevraagd had, zooclat men nu al heel wat minder verlangde. B en W. waren het ove- rigens met den heer Zwaan eens, dat de steeg weg kon. De heer Snoeks sloot zich bij den heer v. d. Schinkel aan en vroeg, wat dat beetje geld voor de gemeente uitmaakte. De voorzitter bracht in het midden, dat men natuurlijk nooit grond verkoopen kon, of er was wel iemand, die dat liever niet zag ge- beuren. Dan zou men wel nooit iets kunnen doen. Bovendien hing spr. een schilderij op van onsmakelijke toestanden in die steeg. Hiermede kwam de voorzitter in het schuit- je van mevr Visser—Visser, die daarover uit ervaring bij haar in de buurt een woordje kon meepraten en dit ook deed. Besloten werd tot verkoopen. Tegen de hee ren Snoecks en v. a. Schinkel. Over den prijs werd nog gedelibereerd met het resultaat, dat hij op 5 per M2 were? vastgesteld. Tegen de heeren Zwaan en Snoecks. 7. Vaststelling strandrecht voor de tent van Koopman. B. en w. stelden voor 45 evenals voor d* tent van Avis werd betaald. Indertijd was tei opzichte van den vorigen houder in verband met diens omstandigheden eenige consideratie gebruikt en een lager prijs bepaald. De heer Snoecks wilde niet meegaan mei B. en W. Indertijd was bij raadsbesluit het recht tegen f 3C toegekend en het ging z.i. niet op dat nu op eens in te trekken. De voorzitter merkteop, dat het nu een an der geval betrof. Toen was het een overeen- komst met Krab. Die is nu vervallen en er moet een nieuwe gemaakt worden met Koop man. De heer Zwaan informeerde of Brak in an dere omstandigheden meer zou hebben moe ten geven, hetgeen de voorzitter toestemmend beantwoordde. 't Was clementie geweest. De heer v. d. Schinkel: En die toestand is nu vervallen. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen. Tegen de heer Snoeks terwijl de heer Krab buiten stemming wenschte te blij ven. In verband met de strandhuur deelde de voorzitter mede, dat van het bestuur der „Hendrikastichting" een protest was ingeko- men tegen het gevraagde strandrecht van 70. B. en W. stelden voor dit bedrag te han<J- haven en tegelijkertijd te bepalen een bedrag van 25 voor de vereeniging „Ziekenzorg", zulks in verband met het aantal kinderen. Aldus besloten. Verder bracht de voorzitter ter sprake het perceel strand, dat vroeger in huvr was van den gerant van Zeezicht. Daar de heer Ven- del, de tegenwoordige exploitant, geen stoelen of koetsjes wenschte te plaatsen, is dit ge deelte nu vrij gekomen. Voorloopig had de Voorzitter aan den heer P. de Graaff toe stemming gegeven om er strandstoelen enz. te plaatsen, om geen ledige ruimte voor de Werf te hebben. De mogelijkheid bestond nu om dit perceel te verpachten De directeur der maatschappij „Noordzeebad" had te kennen gegeven er ook wel oog op te hebben. Deze zaak was nog niet besproken in B. en W., maar omdat er spoed bij was, stelde de voorzitter voor belanghebbenden uit te noo- dige zoo spoedig mogelijk een opgave in te dienen van het bedrag, dat zij er voor ovei hebben. De heer v. d. Schinkel wenschte er de voor waarde aan te verbinden, dat niet verpacht werd aan kolonies, terwijl de voorzitter eraen

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 6