Onze Rugzakken Radio-Hoekje. I Zaterdag 3 Juli. Hilversum, 1050 M. 12.Politieberichten 4 30—6.30 Vooravondconcert door het H. D O.-orkest. 6.307.30 Cursus in handelsken- ois en handelstechniek, door Mr. P. J. Dam, over: De faillissementswet en de surseance van betaling. 7.Politieberichten. 7.45 en 10.Persberichten. 8.10 V-A.R.A.-avond. Feestproigramma uit het N.V.-huis te Utrecht, ter gelegenheid van het 40-jarig besiaan der Nederlandsche vereeniging voor spoor- en tramwegpesoneel. 1. De vier Jantjes, Accor- deon-virtuosen. 2. Nelly de Vries, Holland- sche soubrette. 3. Toespraak van P. Moltma- ker. Voorz. van de Ned. Ver. en lid van de le 'Kamer, over: Veertig jaren spoor- en tram- wegvakbeweging. 4. Komisch heerenlkwartet „Mascotte". 5. Piet Holman, Int. Voor- drachtkunstenaar. 6. The four Hollandia girls. 7. De vier Jantjes. Accordeon. Daverttry, 1600 M. 4.20 Concert. G. Hay Dillon, sopraan. H. Joyce, bariton. 5.50 Mu- ziek door de band van H. M. Royal Air Force. 6.20 Causerie: A garden chat. 6 35 Kinderuurtje. 7.20 Tijdsein Big Ben, weerbe- richt, nieuws. Lezing: Liberia. 7.45 Piano- sonate op. 53 in C, Beethoven. 8.Lezing: London's Underworld. 8.20 „Tune in", revue. Speciaal revue-orkest. Zang. 9.20 Concert in D, voor piano en orkest, Haydn. Ada St 'John Wright, piano en orkest. 9.50 Weerbe- richt, nieuws. Lezing: Cricket. 10.20 Sir ,FIarry Lauder. 10.5012.20 Dansmuziek v. h. Savoyhotel. Parijs „Radio-Paris"1750 M. 12-50 Con cert Lucien Paris (piano, viool, cello). 5.05 Orkestconcert. Mme. Joly en L. Malsang, viool. M. Landeau, declamatie. 8.50 Gala- concert. Konigswrsterhaysen, 1300 M. 8.50 „Was #!n Berlins Hof erzahlttooneelstuk 10.5012.20 Dansmuziek. Brussel 486 M. en Antwerpen 265 M. 5.20 Orkestconcert. 8.20 Concert. M. Merlot, zang. 9.20 Voorlezing. Daama dansmuiek tot 10.20. Miinster, 410 M. 1.35—2.50 Orkestcon cert. 4.05 Balladen en volksliederen. 5.05 5.20 Kindervertellingen. 6.05 Esperantoles. 6.50 Causerie over: Josef Euken. 7.20— 8-Engelsche les. 8^0 Lezing: Wie der Patient seinen Arzt behandelt. 8.50 Vroolijke avond. Orkestmuziek en zang. MILLIONN'AIRS IN DE DERDE KLAS. Dinsdag is te Southampton het passagiers- echip van de Cunardlijn, de „Berengaria", aangekomen met het vreemdste gezelschap derde klasse-passagiers, dat ooit den Atlan- tischen Oceaan is overgestoken cm in een maand tijds zes Europeesche landen te bezoe- ken. Oogenschijnlijk waren het een 500 arme studenten van verschillende instellingen van onderwijs van overal uit de Vereenigde Sta- ten, doch inderdaad bevonden zich onder hen universiteitspraeses, doctoren, rechters en een aantal zoons en dochters van Amerikaansche millionnairs uit New-Orleans, die gemakke- lijk een deel van de „Berengaria" hadden kunnen afhuren zonder in financieele moeilijk- heden te komen. TOESTEL OM DOOVEN TE DOEN HOOREN. Een civiel ingenieur te Hull heeft een toc sin uitgevonden, waarmee't hem gelukt is ruim tachtig procent van de leerlingen van het doofstcmmeninstituut geluid te doen hoo- ren. Zijn toestel ziet er uit als een klein draadloos ontvangapparaat zonder antenne of verbinding met de aarde. Het resultaat wordt bereikt door dat't geluid wordt geleid naar het inwendige van't oor. flemengd Nieuws DE AARDBEVING TER WEST- KUST VAN SUMATRA. Uit Padang werd gister gemeld: De inspecteur van de posterijen, telegrafie en telefonie heeft geseind, dat het post- en te- legraafkantoor te Padang-Pandjang een groote puinhoop is. De kantoorchef Matern is gewdnd; omtrent het verdere personeel wordt nog niets gemeld. Het telefoonkantoor is opgesteld in de muziektent van de militaire societeit. De schokken duren voort. Het trein- verkeer van Padang naar Padang-Pandjang zal denkelijk binnen vijf dagen hersteld zijn. Het is onmogelijk, te Solok te komen. De ver dere postkantoren ter Westkust zijn intact ge- bleven. De mail van Padang, bestemd om met het stoomschip Prins der Nederlanden ver- zonden te worden (4 Juli uit Medan vertrek- kende), is tijdig afgezonden. nog Tagere femiperafuur bloot, tegelijk met een zeer hoogen druk. Duidlelijk bleek, dat bij 4.25 graad K. het helium vast wordt (bij een druk van 150 at- mosferen), terwijl bij een temiperatuur van 0.6 graadl K. helium in dien toestand komt bij een druk van 28 atmosferen. Terwijl bij de eerste proeven het element in een metalen buis was vastgemaakt, gelukte het nu ook het resultaat in een glazen buis te bereiken. Het is een heldere, kristalachtige en dioorzichtige massa. BEZOEIK VAN DE KONINOIN- MOE'D-ER. Langs denzelfden weg, waarheen zoo straks de maskerade zou trekken, is de Ko- ningin-Moedier weder voorafgegaan door den burgemeester, naar de Domkerk gereden. Op den weg daarheen werd zij meermalen luide toegejuicht. Zoodra de koninklijke auto's bij de Dom kerk keerden, stroomde het publiek van alle kanten toe en toen H.M. uit de auto stapte, werd zij luide begroet. Nadat ziji er een- 20 minuten vertoefd had, verliet zij, terwijl het orgel het Wilhelmus speelde, het kerkge- bouw. Toen zij in de auto stapte, klonk luiffl gejuich van de menigte, en onder luide hoe ra's reed H. M. naar die Paushuize. Met ge juich werd zij) door het talrijke publiek daar begroet. In het Paushuize werd H.M. ontvangen door dr. Jacob, den commissaris der Ko- niingin in dte provincie Utrecht. Toen de maskerade op komst was, ver- scheen de Koningin-Moeder op het balcon aan de zijde van Achter St. Pieter. Een dave- rend gejuich ging op; uit een der omliggende huizen werd het Wilhelmus aangeheven en het publiek zong mee. Met blijkbaar veel belangstelling heeft H. M. den optocht aanschouwd. Horemheb en zijn staf, de twee prinsen en de gezanten groetten die Koningin-Moeder; de prinsen deden dit met bewegingen met hun staf terwijl de soldaten met de hand salueerden H. M. beantwoordde elken groet door een bulging met het hoofd. Een kwartier daarna omstreeks kwart over vijf heeft de Koningin-Moeder Paus huize verlaten. Aan beide zijden van het gebouw was na het voorbijtrekken der mas kerade een talrijik publiek blijven wachten, en onder luid en hartelijk gejuich vertrok zij we der naar Soestd'ijk. HET WEER IN JUNI. Een mededeeling van het Kort. Ned. Me teor. instituut in De Bilt behelst: Voorloopig overzicht over Juni: voor de 5 hoofdstations was de Ochtendtemperatuur Yt tot 2V2 graad onder normaal. De afwijking nam van Noord naar Zuid toe en bedroeo te Maastricht 2,8 graad, de dagelijksche maxima waren 1 tot 2 graden te laag, de mi nima in het midden en Zuiden nog niet 1 graad. De regenval was onder normaal in het Noordiwesten, boven normaal in het Zuid- Oosten, de uiterste afwijkingen naar beide zijden bediroegen ongeveer 30 pet. Het aantal uren met zonneschijn in De Bilt bedroeg 160 tegen 180 normaal. DiE VERDWE'NEN DiEURWAARDER Omtrent den verdwenen deurwaarder Hou ben uit Sittard is nog steeds niets bekend, Zondag jl. ontving de recherche te Heerlea bericht, dat men hem meende gezien te heb- ben in Heerlen. Een onderzoek heeft echter niet het mm- ste resultaat opgeleverd. Intusschen is de heer Houben. door B. en W van- Sittard in zijn functie geschorst HELIUM IN VASTEN TOESTAND Een nieuw wetenschappelijk succes is gis ter te Leiden bereikt door Professor Keesom, in het Natuurkundig Laboratorium te Leiden, waar n.l. het helium door hem in vasten toe- stand is gebracht. Zooals men weet is heli um- het eerst vloeibaar gemaakt door wijlen Prof. Kamerlingh Onnes en wel in het jaar 1908. Zijn opvolger, Prof. Keesom, slaagde er kort geleden in met behulp van zeer krachtige pempen, bij zeer lage temperatuur, een zeer grooten druk te verkrijgen. Men be- naderde het absolute nulpunt tot op 0.9. Het helium bleef echter ook bij deze bijzonder la ge temperatuur vloeibaar. Prof. Keesom stelde in Juni 1.1. en heden het helium aan een De Utrechtsche correspondent van de Nw. Rott. Crt. schrijft nog: De tweede vertooning van het openlueht- spel Ichnaton, waarvoor eveneens zeer groo te belangstelling bestond alle plaatsen- wa ren bezet heeft iplaats gehad onder stra- lend zonneweer. Met veel aandacht heeft het publiek het spel gevolgd. De vertooning des avonds was door de schittertnde verlichting glansrijker, maar er waren sommige momen ten in het spel, welke door het dlaglicht beter uitkomen, De Amon-priesters zwaaiden bij deze vertooning geen brandende toortsen, doch een soort karwatsen met gele dr a den Na de voorstelling zijn de strijdwagens voorbij de Koningin-Moeder getrokken en heeft H. M. den hoofdpersoon der maskerade Horemheb (jhr. Loudon) ontboden, met wien H. M. zich enkele oogenblikken heeft onder- houden. Het publiek riep daarna om Ichnaton, die na veel geroep eindelijk door de tempelpoort te voorschijn kwam, gevolgd door den heer C. J. Graadt van Roggen, die in het spel de rol van Horemheb heeft vervuld. De leiders van het spel ontvingen kransen. Om 4 uur ongeveer is de maskerade van het terrein van het openluchtspel aan den Vossegatschen dijk vertrokken voor de mid- dag maskarade. K-ER-MISVREUGDE Dinsdag vierde men te Grubbenvorst kermis. Een iprachtige gelegenheid om een oude veete uit te vechten, die tusschen eenige jon- gelui van Lottum en Horst bestond, naar aanleiding van een eens te Tienrooi gehou- den muziekfeest. Omstreeks half negen gin- gen de beidte groepen jongelui van Lottum en Horst elkaar te lij'f. Een landbouwer van Lottum werd met een hard voorwerp een gat in het hoof d geslagen en een dorpsgenoot werden twee diepe steken met een mes in het schouderblad toege- bracht. Een ander kreeg eveneens een slag met een hard voorwerp op het hoofd. De marechausees deden eenige aanhoudin- gen. De verdachten werden evenwel later weer op vrije voeten gesteld. HET DOORSTEKEN VAN EEN DAM. Het gerechtshof te Arnhem heeft Donder- dag uitspraak gedaan in de zaak der 16 Markelosche boeren, die ten tijde van den watersnood door het vernielen van een dam gevaar voor overstrooming hadden doen ont- staan. Het hof overwoog, dat het vernielen van een waterkeeringswerk steeds een ernetig feit is, maar dat anderzijds in aanmerking genomen moet worden, dat de verdachten destijds in grooten nood verkeerden en meen- den, dien nood door hun handeling eenigs- zins te kunnen verlichten. De rechtbank te Zutphen had ieder tot een maand gevange- nisstraf veroordeeld; het hof heeft deze 3traf verminderd tot 14 dagen. DE VROEDSCHAP VAN GRAVE TEN DERDEN MALE BIJEEN. Nadat de tijdelijke voorzitter van den raad te Grave, de heer W. Jacob, de raadsvergade- ring van Vrijdag plotseling geschorst had, heeft hij naar de Telg. meldt tot tweemaa! toe een openbare vergadering uitgeschreven ter behandeling van de begrdoting, waarop al- leen de twee wethouders aanwezig waren. Deze vergaderingen konden toen wegens on- voltalligheid niet doorgaan. De stakende vijf raadsleden beroepen zich op ,een vroeger raadsbeslurt, waarin in prin- cipe besloten is om alleen's avonds te verga- deren. Zij hadden zich dan ook met een schri]- ven tot der, voorzitter gewend. Niettegen- staande dit verzoek is toch gistermiddag om drie uur de derde vergadering uitgeschreven, waarin de raad voltallig opkwam, uitgezon- derd het lid Van Vugt. De voorzitter stelde aan de orde de begroo- ting. Bij de stemming deelde het lid Walter mede, dat de heer Bouman iets te zeggen had De voorzitter vroeg nogmaats aan het lid Walter om te stemmen, waarop dit raadslid herhaalde, dat het lid Bouman iets te zieggen had. De voorzitter sloot daarop weer de ver- Hieraoor is wederom een eigenaardige si- tuatie ontstaan, daar de begrootmg voor 1 Juli iingediend moet zijn. „DONKER AMSTERDAM". Donderdagnacht omstreeks drle uur zijn twee bekende individuen uit donker Amster dam, toen een hunner een bezoeker van een nachthuis aan den O. Z. Voorburgwal van een portefeuille beroofde, waarna de ander er met den buit vandoor ging, op heeterdaad betrapt en aan de politic overgeleverd. Het slachtoffer was een Duitsche zeeman, die met dirie zijner kameraden en met hun vieren behooren zij tot de equipage van een houtschip, dat thans in de Houmaven ligt en uit was geweest. De vier zeelieden maakten een nacktelijken rijtoer en verzochten den koetsier hen naar een nachthuis te brengen, een verzoek, waar- aan de snodler gaarne voldeed. In het nacht huis werden de vier Duitschers als welkome gasten ontvangen. Onder het drinken van een glaasje bier kwamea de zeelieden in con- versatie met twee als heer uitziende personen. Kort na de kennismaking, toen 6en der Duit schers zijn portefeuille te voorschijn had ge- haald om het zich daaiin bevindende Duit sche bankpapier te wisselen, werd een der heeren, zoogenaamd uit de aardigheid, hand- tastelijk. De zeeman bemerkte echter, dat deze hand- tastelijkheid ten doel had hem zijn porte feuille te ontfutselen, want inderdaad was na de aardigheid zijn portefeuille verdlwenen. De beroover had reeds de portefeuille over- handigd aan zijn vriend, diei er ijlings mee vandoor ging. De berooving bleek ook door de drie ande- re Duitschers niet onopgemerkt te zijn gebie- vtn. Een hunner, de marconist van het Duit sche houtschip, achtervolgde den vriend, die, buiten gekomen, zich uit de voeten trachtte te maken. De marconist wist hem echter vast te grijpen en liet hem niet eerder los dan nadat hij hem aan twee politieagenten kon overle- veren; die agenten brachten den arrestant naar het politiebureau St PieterShal. Intusschen moest de bestolene, die alleen in het nachthuis was achtergebleven ook de twee andere kameraden namen nog even deel aan de achtervolging het leelijk ont- gelden. Hij trachtte zich, zooveel mogelijk, tegen de oprdingendlen' te verzetten, maar hij kon niet verhidderen, dat men hem van de trappen op straat slingerde. Behalve minder ernstige verwondingen over het geheele li- chaam had hij een diepe hoofdwonde. Zijn toestand is echter bevredigend. De politie, die inmiddels ter plaatse met een sterke vertegenwoordiging was gekomen, slaagde er in, ook den dader van de beroo ving te arresteeren. De beide heeren zijn gisterochtend door de politie gehoord maar ontkenidien den zeanan de portefeuille te hebben ontnomen. De eerst gearresteerde is echter in het bezit van de portefeuille gevonden en de ander werd po- sitief door de dirie Duitschers als de dader zyn vervaardigd van prima stof, gemonteerd met liederen riernen. L. FRANKENBERO, ALKMAAR. aanigewezen. De beide verdachten. zullen ter beschikking van de justitie worden gesteld. Prorinciaal Nieuws UIT HOORN. Bedankt heeft voor het beroep bij de Doopsgez. Gem. te Helder Hoorn op Texel ds. M. Onnes Mzn. te Westzaan. UIT OUDKARSPEL. Donderdag heeft de nieuwe Burgemeester, de heer A. J. Wijnveldt, zijn intrede gedaan. De Burgemeester met zijn familie arriveer- de om twee uur bij de Roskambrug, daar op- gewacht door een groot aantal gymnasten, de fechoolkinderen, ruim een twintigtal versier- de fietsen en andere kleine voertuigen, raads leden en verdere belangstellenden. De gymnasten uitten hun welkom met de daad door het plaatsen van een levende eere- poort en het zingen van een toepasselijk wel komstlied. De Burgemeester dankte voor de wijze van ontvangst en deelde mee, de gymnastiek en ook de muziek een goed hart toe te dragen en deed de toezegging genoemde vereenigingen eens in hun oefenlokaal te zullen opzoeken. Wethouder Kostelijk sprak den Bur. enkele woorden van welkom toe, waarna het doch- tertie van wethouder Kroon aan mevr. Wijn veldt een bouquet bloemen overhandigde De stoet was inmiddels spoedig opgesteld en onder de vroolijke muziek van de Kleine Kapel uit Noordscharwoude ging het toen door het dorp, waar zoo goed als alle ingeze- tenen aan het verzoek om de vlag uit te steken gevolg hadden gegeven en zoo medewerkten om de gemeente een feestelijk aanzien te ge- ven. Na het geheele dorp te zijn doorgereden kwam de stoet vrij precies om drie uur bij het raadhuis aan, waar de gymnasten toen een defile maakten en de schoolkinderen den nieuwen Burgemeester onder leiding van mej. Bossen een aardig welkomstlied toezongen. Een daverend hoera steeg daarna uit de menigte op, waarna de Burgemeester een woordje .tot de kinderen richtte. Aller&rst dankte hij mej. Bossen en het verdere onderwijzend personeel voor deze at- tentie en sprak er mede namens zijne echtge- noote zijne waardeering over uit. De kinderen dankte hij voor de aardige at- tentie en deed de .toezegging hun spoedig eens in de school te komen opzoeken. Hij hoopte verder, dat ze goed zouden leeren om nuttige menschen in de maatschappij te wor den en hoopte dat de versnaperingen, die hen in de zaal van den heer Vis zouden worden uitgereikt, goed zouden smaken. Daarna had de installable plaafe. In de raadszaal waren velen aanwezig. We zagen behalve den raad en familieleden van den Burgemeester, verschillende gemeente- ambtenaren, den Burgemeester van.Noord- en Zuidscharwoude, verschillende dames, den heer Hoogschagen, hoofdambtenaar ter se- cretarie te Zaandam, en enkele anderen. De loco-burgemeester, de heer Kroon, open- de de vergadering met een woord van welkom en deelde mede, dat geen notulen zouden wor den gelezen. De loco-secretaris, die heer Reinders, las de ingekomen stukken voor, welke op de benoe- ning betrekking hebben. 4 Het waren ten eerste bericht van den com missaris der Koningin van de benoeming van den heer A. J. Wijnveldt tot burgemeester van deze gemeente en ten tweede het bericht dat de vereischte eeden waren afgelegd. Daarna werd de burgemeester door den heer Reinders binnengeleid en werden door den loco-burgemeester de eereteekenen aan den nieuwbenoemden burgemeester overge- reikt. De nieuwe Burgemeester dankte daarna de heeren wethouders, raadsleden en verdere be langstellenden voor de groote belangstelling van dezen dag en dankte de raadsleden, dat ze- alien aan deb enoeming tot secretaris heb ben meegewerkt. Spreker richtte verder het woord tot de ambtenaren, tot den ontvanger, tot den bur gemeester van Noord- en Zuidscharwoude en tot de pers en hoopte op aller medewerking en prettige samenwerking te mogen rekenen. Vervolgens weftl het woord gevoerd door de raadsleden Paarlberg, Bakker en Groen De heer Paarlberg sprak namens de Soc - Dem. raadsfractie. Hij besprak in het kort de voorgeschiedenis die de gemeente zoo langen tijd heeft bezig gehouden en waarvan deze be noeming het directe gevolg is, hoopte dat de nieuwe burgemeester een burgervader voor alle burgers zal zijn en bracht enkele min of meer belangrijke punten naar voren die vrij zeker binnenkort de belangstelling van den burgemeester zullen vragen. De heer Bakker sprak als jongste raadslid en als lid der oppositie. Hij was eenigszins droevig gestemd door de gebeurtenissen der laatste dagen in de gemeente, doch merkte op, dat de realiteit gebiedt dat er vandaag vreug- de zal zijn. Hij hoopte op een prettige samenwerking en dat de keuze van burgemeester een goede mag zijn geweest. De heer Groen sprak als oudste raadslid, heette zoowel den nieuwen burgemeester als zijne echtgenoote van harte welkom en hoop te dat de verwachtingen in vervulling mogen komen. Ten slotte werd nog een woord gesproken door den heer Hoogschagen van Zaandam, waarna de vergadering met dank door den burgemeester gesloten werd. Allen gingen daarop naar het sportterrein, waar alles druk in actie was. De versierde fietsen en andere kleine voertuigen stonden in rust op de jury te wachten. Er waren er een twintigtal, waarvan vijf groepen. De uitslag daarvan was als volgt: le prijs groep, samengesteld door mevrouw van Loo; 2e prijs groep, jonge dames Kuiper, Yff en Nierop; 3e prijs groep, Marie de Leeuw en Trijntje Kostelijk. le prijs versierde fiets van den jongeheer Jo Spanjaart; 2e prijs versierde fiets van de jongejuffrouw Nel Spanjaart; 3e prijs ver sierde fiets van den jongeheer Jan van Zijl. Voor de wedstrijden der schoolkinderen waren een 50-tal prijsjes beschikbaar gesteld, die we hier niet alle kunnen noemen. Van de receptie, die daarna en het lokaal van den heer Vis plaats had, werd een druk gebruik gemaakt. De meeste vereenigingen in de gemeenten hadden- hunne afgevaardigden gezonden om den burgemeester te feliciteeren en ook door verschillende ambtenaren en particulieren werd daarvan gebruik gemaakt. 's Avonds werd op het schoolplein een con cert gegeven door het Harmonie-gezelschap Excelsior, welk concert hoe kan het ook an- ders een groote menschenmenigte op de been bracht. Bij deze gelegenheid werd ook dit gezel schap door den burgemeester toegesproken. Tot slot van den avond bleef voor de jonge lui nog de gelegenheid tot dansen over en die daarvan geen gebruik maakten bleven nog op andere wijze eenigen tijd gezellig bijeen. Oudkarspel heeft op eenvoudige doch waardige wijze zijn nieuwen burgemeester binnengeleid en als we ons te luisteren leg- den, bleek de uiterste eenvoud, zoowel door den Burgemeester als zijne echtgenoote aan den dag gelegd een weldadigen invloed op de ingezetenen uit te oefenen. nil willen we natuurlijk geenszins ontkennen, dat genoemde school in de eerste plaats voor deze groep van personen de aangewezen op- leiding geeft. Maar daarnaast biedt zij voor velen, die elders hun arbeidsferrein hebben, een zeer geschikte enzeer goedkoope ge legenheid, zich die ontwikkeling te verschaf- fen, die in de tegenwoordige maatschappij voor bijna iedereen als strikte noodzaak ge- voeld moet worden. We denken hierbij aan het groote belaog van vakken als boekhou- den en moderne talen voor landbouwers, bloembollenkweekers, zelfstandige ambachts- lieden, enz., ook voor meisjes, die later, ge- huwd zijnde, hun man veel administratief werk uit de hand kunnen nemen. Ten slotte willen we nog even een beeld ge- van van het leerprogramma van deze 5-jarige school. De beide eerste klassen hebben een voorbe- reidend karakter en bedoelen hoofdzakelijk een herhaling en uitbreiding te geven van het op de lagere school geleerde, waarnaast in de eerste klasse Engelsch, in de tweede ook Duitsch gegeven wordt. De overige klassen (3.e, 4e en 5e) specialiseeren zich meer op ad ministratief gebied; hier wordt een belang rijke plaats ingeruimd aan boekhouden, han- delsrekenen, handelskennis, Duitsch en En gelsch (ook handelscorrespondentie Neder- landsch, Duitsch en Engelsch). A. A. V. V. In de dezer dagen gehouden algemeene le- denvergadering van de Algemeene Alkmaar- sche Verbruikersver. werd besloten, den leden de indertijd gestorte inleggelden terug te be- talen. Het Reglement werd zoodanig aangevuld, dat inleggelden, die op 1 Juli 1927 niet zijn opgevraagd, aan de vereenigingskas verval- len. Van het Kassaldo werd een bedrag van 400.bestemd voor het Centraal Neutraal Ziekenhuis. In een advertentie in dit blad roept het Be- stuur de leden op, hunne inleggelden te gaan innen ten kantore van de Nationale Bankver- eeniging alhier. A VRIJGESPROKEN. Woensdag sprak de Rechtbank alhier in een buitengewone jutting Dirk Tames te Zljpe vrij van den hem ten laste gelegden diefstal van 'n big en gelastte tevens zijn onmiddellij- ke in vrijheidstelling. VEREfiNIGING „OUD-ALKMAAR". RADIOFONI§CH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen 2 Juli. Medegedeeld door het Kon. Nedel. Meteorologisch Instituut te De Bildt Verwachting (geldig van den avond van 2 Juli tot den avond van 3 Juli): Zwakke tot matigen noord-oostelijke tot .noordelijken wind, half tot zwaar bewolkt of betrokken, weinig of geen regen in het noorden, in het zuiden meer kans op regen, weinig verandering in temperatuur. Stadsnieuws. VOOR HET CENTRALE NEUTRALE ZIEKENHUIS. Wij ontvingen heden met hartelijken dank onder het motto „Ik volg ook" 2.50, zoodat onze rekening er heden als volgt uitziet: Motto „Ik volg ook" 2.50 Vorige verantwoprding f 862.37 Totaal f 864.87 Zijn er nog meer volgelingen? Al komen zij wat laat, zij zijn alien nog van harte wel kom. EXAMEN ONDERWIJZER. Gister zijn de navolgende leerlingen van de Rijkskweekschool alhier geslaagd voor het examen van onderwijzer(es)de dames R. Smit te Medemblik, C. Steegstra te Heiloo, T. Witlam te Enkhuizen en E. Mulders te Hel der en de heeren J. Zandbergen te Alkmaar en C. Geurts te Helder. handelsavondschool: Wij vestigen de aandacht van belangheb- benden op de in dit nummer voorkomende publicatie inzake aangtfte van leerlingen voor de Handelsavondschool. Nu deze school toch ter sprake komt, wil len we van deze gelegenheid gebruik maken, eens uitdrukkelijk te wijzen op het groote be- lang, dat deze onderwijs-iorichting voor bree- de lagen der bevolking heeft, en wel vooral voor hen, wier maatschappelijke positie van dien aard is, dat een langdurige studie aan dagscholen voor hun kinderen niet bestemd is. Velen zullen missthien, oordeelende naar den naam, meenen dat de Handelsavond school alleen van nut is voor hen, die een werkkring in handel en industrie zoeken. En Bij Koninklijk Besluit van 16 Juni 1926 is de Vereeniging „Oud Alkmaar" gevestigd te Alkmaar, koninklijk goedgekeurd.' TE WATER GEREDEN. Gistermiddag om pl.m. 5 uur reed een motorfiets van de Bierkade langs het Ver- dronkenoordi, toen de berijder uabij de Stee- nenbrug moest uithalen voor een met stoelen .en niauden beladen wagen van de firma Hoed. Hij gaf daarbij een verkeerde bewe- ging en reed' te water. Eenige mannen, die in dte buurt waren, hielpen hem weer op het droge. De motorfiets werd daarna met ver- eende kracht door een zestal mannen uit den modder geheschen. Zij was niet erg bescha- digd. Hedenmiddag pl.m. 2 uur kwam de onge veer 15-jarige Dirk Overtoom per fiets uit de Hofstraat. Bij't nemen van de bocht naar de Oudegracht reed hij tegen een anderen fietser, waardoor hij zijn evenwicht verloor, tegen een boom reed en daarna te water viel. Zwemmende wist hij zich te redden. De fiets werd daarop met behulp van een dreg op het droge gehaald. BUITENGEWOON CONCERT, door de ZAANLANDSCHE KAPEL, van Koog aan de Zaan, (Dir. de heer P. Swager),- op ZONDAG 4 JULI a.s., van 8 tot 10 uur in den Sted. Muziektuin. Programma 1. F. Rousseau. Marche l'Avenir. 2. L. v. Beethoven. Egmont-Ouverture. 3a. F. Popy. Interlude dramatique. b. P. Mascagni. Intermezzo dans le Ca- valleria Rusticana. 4 Rraaz Iiszt. Praulidien Symphonische Dichtung. Pauze, 5. M. Kowalksky. Marche St. Cyrienne. 6. F. Mendelssohn. Ruy Bias, Ouverture. 7. Joh. Strauss. An den Schonen Blauen Donau, Wals. 8. Sam Vlessing. Marion, Suite de Ballet de l'opera comique. 1. Prelude; 2. Rigaudon; 3. Bedinage; 4. Intermezzo; 5. Gavotte; 6. Rondo finale. DE FONTEIN IN HET NASSAU- KWARTIER. Zondagmiddag tusschen 2 en 4 uur zal de Fontein in het Nassau-kwartier spuiten. LICHTOP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen te 9.54 uur licht op. Voor rij- en andere voertuigen een hall uur later. DE TRACTORTRAM. In verband met den gewijzigden treinenloop BergenAmsterdam, Amsterdam—Bergen, heeft de directie van de tractortram de djenst zoo geregeld, dat de tram ook aansluiting op deze sneltreinen geeft. PREDIKBEURTEN Zondag 4 Juli. TE ALKMAAR. Groote kerk. Voormiddag, 10 uur, ds. Ver waal, Bed. v. d. H. Doop. Avond, 6 uur, ds. Verwaal, Voorber. H. Avondm. Kapel. Voormiddag, 10)4 uur, ds. Deet- man. Evangclisch-Lutliersche Kerk. V.m. 1014 uur, ds. Makkink. Doopsgezi»de Kerk. geen dienst. Remonstrantsch-Gerejormeerde kerk. V.m 10 'A uur, ds. A. H. Haentjes, van Haarlem, Gerejormeerde kerk. V.m 10 uur en n.m. 5.30 uur, ds. D. G. v. d. Munnik. Collecte Emeritikas. Hersteld Apostclisohc Gemeente, Toussaint- straat. V.m. 10 uur en rftn. 5 uur en Donder dagavond 8 uur, dienst. LEGER DES HEILS. Lcider der Samenkomsten: Koionel Visser, van Amsterdam. 7 uur v.m. Bidstond; 10 uur v.m. Heiligingsdienst; 3.30 n.m. Openlucht samenkomst (Kattenberg)8 uur n.m., Open- bare Verlossings Samenkomst. 6 Juli, 8 uur n.m., Soldaten samenkomst. 8 Juli, 8 uur n.m., O; rare samenkomsi.

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 2