DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. 154 Honderd acht en fwintigste Jaargang 1926. Abonncmentsprljs bij vooruitbetaling per 3 maanden f2.-, fr. per post f2.50. Bewijsn. 5 ct. Advertentiepr. 25 ct p. regel, grootere letters naar sla*tsi»lmt* Brieren franco N.V. Boek- en Handelsdr. yAl Herns. Coster Zoon, Yoordam C9, TeL Administr. No. 3. Redacts No. 33. ZATERMG 3 JUH Uit het Parlement BiiitenlarH] Gemengd Nienws. OH nnmtner besfaat uit 3 bladen. Directeur: O. H. KRAK. Hoofdredacteur Tj. N. ADEMA. Den Haag, 2 Juli 1926. De Tweede Kamer heeft hedenmiddag het nieuw-e handelslractaat met Duitschland aan genomen en zulks met niet minder dan 64 te- gen 8 stemmen. Tegen stemden 7 Vrijheids- bonders en de Communist. Over het groot aantal der voorstemmers zou zijn na te praten. Ongetwijfekl toch be- ihooren daaronder zeer vekn, die hun stem aan het ontwerp tot goedkeuring er van heb ben geg.ven omdat zij, hoewel voistrekt niet er mee ingenomen, niet tot verwerping wi'l- den medewerken uit overweging, dat op het oogenbrik toch niets beters is te verkrijgen. In de tweede pkats zijn weifelaars tot voor stemmers gemaakt door de rede, waarmede minister van Karnebeek het tractaat heeft ver- dedigd of, wl men zwakker uitdrukking, na- der heeft toegelicht. De heer Van Karnebeek is een dier mensohen, die nog beter spreekt dan hij schrijft en het was werkelijk boeiend te hooren, hoe hij uiteen zette, dat van de zijde van onze regeering alles is gedaan, wat mogelijk is om een voor ons zoo voordeelig mogelijk tractaat te verkrijgen, hoe zulks op vele punten ook is gelubt en hoezeer wij on- l echt zouden begaan met te onderstellen, dat we er door het tractaat slechter op zouden worden. De minister erkende, dat voor onze Industrie heel wat wenschen onvervuld zijn gebleven, maar daartegenover wees hij er met nadruk op dat onze land- en tuinbouw zich met het tractaat mogen gelukwenschen. Het denkbeeld van den heer Kortenhout, dat wij door ons eigen douanetarief Duitschland mil der zouden kunnen stemmen, verwierp hij als onuitvoerbaar. Wat den uitvoer onzer kolen naar Duitsch land betreft, daaromtrent wordlt nog onder- handeld, doch de minister kon zich op dttt oogenbltk er niet over uitlaten. Op het laatste oogenbltk heeft de heer Knol- lenbelt nog een poging gedaan om de regee ring tot verdere onderhandelingen met Duitschland te nopen. Een motie van die strekking, door hem ingediend, kon echter slechts zeven stemmen verwerven, waarna de voordracht met het hier bovengenoemde stemmer.tal werd goedgekeurd. Enkele kleirere ontwerpen zijn vervolgens flog aangenomen, waaronder het voorstel om onzen gezant te Petersburg f 90000 vergoe- ding te geven voor zijn meubilair, door de Russisehe communister. vernield of gestolen, daarop is de Kamer op reces gegaan. HET GESCHIL IN DE BRITSCHE MIJNINDUSTRIE. Het Lagerhuis heeft de derde lezing van de wet op den achturendag in de tr.ijnen goedge- keurd met 332 te'gen 147 stemmen. Na behandeling in het Hoogrehuis zal het Wetsontwerp de volgende week van kracht kunnen wonien. De mijneigenaars zullen dan hun voorwaarden voor werkhervatting be kend maken, waarover de mijnwerkers dan zullen moeten beslissen. De ,,Westm. Gaz." verneemt, dat Baldwin een diringend beroep doet op de mijneigena- ren om zoo royaal mogelijk te zijn en ook thans nog 33 pCt. boven het minimum der laatste rationale 1 oonove re en k om st aan te bieden. Bijna driekwart der mijnwerkers krijgt deze voorwaardt zekei bij aanneming van een achturen-con tract. Dit schijnt een gevaar- "ijk aanbod te zijn, aangezien het boven de draagkrachf gaat van de afzonderlijke mijn districten. De mijneigenaren zien hierin ech ter de eenige economische oplossing gedu- rende de eerste drie maanden en zijn 'derhalve bereid, van al'le winst voorloopig af te zien en zelfs verlies te lijden. In Stafford en Warwick zullen de mijnwer kers waarschijntijk tot den arbeid beginnen terug te keeren, vooral nu in deze Midland districten een hooger loon dan in April mo gelijk wordlt gemaakt. In de Midiland-diistric- ten heeft men weini'g vertrouwen in Cook's uitsluitend negatieve houding. BANDITISME IN BULGARIJE Het banditisme in Bulgarije neemt in den laatsten tijd hand over hand toe. De „Matin" geeft een kleine opsomming van de daden der bandietenbenden gedurende de vorige week. Zaterdag werd een bende roovers, die den Zondag tevoren een koerier hadden uitge- plunderd, verrast door een detachement solda- ten uitgezonden om hem te vangen. De ban- dieten hadden bij de komst der soldaten juist een auto met zes inzittenden „onder handen", dien zij op den grooten weg van Sofia naar Varna hadden aangehouden. Er ontstond een vinnig gevecht, doch de bandieten konden ont- snappen. Den dag tevoren had een bende van zeven roovers een dorp overvallen en verscheiden huizen leeggeplunderd. Op dienzelfden dag viel een andere troep een beambte, die een groote som gelds bij zich had, in zijn rijtuig aan, ontwapende den begeleider en ging er met een klein bedrag vandoor. De beambte had kans gezien het grootste deel van het geld, ter waarde van ongeveer 18.000, te verbergen. HET PROCES-BARMAT OPNIEUW UITGESTELD. Het proces te'gen de gebr. Barmat, dat in het najaar van dit jaar zou beginnen, is voor onbepaalden tijd verdnagd. Dit jaar komt de zaak in ieder geval niet meer voor, op zijn vroegst laat in het voorjaar van 1927 Offi- cieel wordt dit uits'tel gemotiveerd rnet de ver- klaring, dat de president van de rechtbank, waarvoor de Barmats zich zullen moeten verantwoorden, egrst het proces tegen Justiz- rat Class e.a. rechtsradicale samenzweerders moet leiden. In parlementaire kringen be- schouwd men dit argument als een uitvlucht en heeft men algemeen den indruk, .dat de justitie er op uit is de zaak Barmat op de lange baan te schuiven,' zegt het Hbl. DE OVERVAL TE BERLIJN. De dader van den roofoverval te Berlijn waarvan wij gister melding maakten, is een zekere dr. Ulriph, die voor den rechter echter volhield, dat er- een vergissing in het spel moest. zijn, maar de gewonde herkende hem onmiddellijk als zijn aanvaller. Dr. Ulrich zegt alleen aan de vervolging van den werkelijken dader deelgenomen te hebben, en daarbij plotseling opgepakt t- zijn. Getuigen verklaren echter, dat hij de be- roover is. Dr. Ulrich verkeert in moeilijke financieele omstandigheden en is zonder werk. DE WATERSNOOD IN jOEGO-SLAVIe. De overstroomingen nemen den omvang aan van een ware catastrofe. De streek Patsj- ka, het Banaat en het Savedal worden in em stige iqate bedreigd. EEN INCIDENT* OP DEN INT. BOND UITBREIDING DER RUSSISCHE LUCHTVLOOT. Uit Moskou wordit gemeld, dat de raad van arbeid en verdediging op voorstel van den raad van oorlog en revolutie heeft besloten tot het aanleggen van een steunpunt voor de luchtvloot^ ter verdediging van het kustgebied aan den Stillen Oceaan. De te vormen hicht- vloot zal bestaan uit 120 vliegtuigen, die in Belgie en Frankrijk zullen worden besteld. LOONACTIE VAN GEMEENTE- AMBTENAREN. De eerste staking van gemeente-ambtena- ren heeft Donderdag te Chicago plaats ge had. Het technische personeel van verschil- lende gcmeente-instellingen heeft gedemon- streerd voor salaris-verhooging, waarmede een totaal bedrag van tien millioen dollar ge- moeid is. ITALIe EN DE EMIGRATIE. Een der leden van de Italiaansche regee- nng heeft tegenover de persvertegenwoordi- gers een verklarmg afgelegd, waarin hij te- genspreekt dat de Italiaansche regeering zal trachten Amerika over te halen tot een ver- zachting van de strikte uitvoering van de imigratiebeperkingen. „Integendeel", aldus deze bewindsman, „wij wenschen het woord emigrant vcor goed te doen verdwijnen uit het Italiaansche woordenboek. Er leven nog vele Italianen in het buitenland, doch geluk- kig is het beschamend schouwspel van' hon- derdduizenden Italianen, die over de geheele wereld rond trekken, omdat zij in eigen land honger lijden, aan het verdwijnen. Dit zal ook mmmer terugkeeren. Er worden thans geen stappen gedaan en in de toekomst zul len zij eveneens wel uitblijven. Zoolang Italic werk kan bieden aan al haar burgers, behoeft men niet te grijpen naar emigratie. Welis- waar groeit de bevolking van Italie sneller dan in de andere landen. Onze groeiende be volking is tegelijk onze kracht en onze zwak,- te. Wij doen alles om werk te vinden voor ieder". DE SAMENZWERING IN SPANJE. Een groot aantal leerlingen en medewer- kers van dr. Marancn, die gearresteerd is in verband met de in Spanje ontdekte samenzwe- ring, heeft aan Primo de Rivera een schrij- ven gericht, waarin zij verzoeken Maranon uit de hechtenis te ontslaan met het oog op zijn groote moreele beteekenis voor Spanje, zijn zegenrijken arbeid en zijn vaderlands- liefdo. Men dient het land niet slechts met kanonnen of door het krampachtige zwijgen van den recruut. Voorts wordt ea" op gewezen, dat Maranon hoogstens de fout heeft be gaan op te komen voor waarheid, rechtvaar- digheid en de gedachte der vrijheid. De pers moest gelijk met dit verzoek het antwoord van Primo de Rivera publiceeren, waarin wordt gezegd, dat de naam van Ma ranon voorkwam op de lijst der samenzweer ders en zijn vijandige houding sedert lang bekend was, terwijl hij zijn invloed ook aan wendde bij patienten, die bij hem medische hulp kwamen vragen. Niemand heeft er aan gedacht de vrijheid van gedachte te beperken, maar vijandige ge- zindheid tegenover de regeering kan niet wor den toegelaten. Da,t Maranon zijnf uncties niet kan uit- oefenen is zijn eigen schuld en niet die der re geermg, zegt Primo. In verband met den beraamden aanslag op koning Alfonso, tijdens zijn verbliif te Parijs, heeft Scotland Yard speciale maarregelen ge- troffen voor den tijd, dat koning Alfonso in Engeland vertoeft. Naar de verschillende ha venplaatsen zijn signalementen van verdachte anarchisten ge~ -nclen. DE FIN NCIeELE CRISIS IN FRANKRIJK. HET NUT DER RADIO. Het Londensehe omroep-station 2 L. O zond Woensdauavond een on gem een verzoek de wereld is. Uit naam van het Metropolitan Hospital in Kingsland Road werd het adres gezocht van een zoogende ezelin. Een baby, patientje in genoemd ziekenhuis, is ernstig ziek en heeft bovendien last met de spijsvertering. De artsen beslisten, dat alleen door een dieet van ezelinnemelk het kindje kon worden gered. Vandaar de omrcep, waar in een ezelin te huur- of te koop werd ge- vraagd. En het mooiste: Reeds dienzelfden avond om 10 uur had het ziekenhuis twee telefoni- sche aanbiedingen ontvangen- Donderdag- ochiend zouden de dieren worden gekeurd. PROFE SSOREN-S AL ARISSEN IN SOVJET-RUSLAND. De belooning in klinkende munt vloeit in de Sovjet-Unie nog schaarscher dan elders. Maar men is in Moskou zoo bescheiden ge- wordein, dat men de nieuwe door het centrale bureau der sectie van wetenschappelijke ar- beiders gepubliceerde loonschalen met vreug- de begroet. Volgens deze loonschalen ont- vangt een rector van de uhiversiteit 180, een hoogleeraar f 189, een buitengewoon hoogleeraar 156, een assistent 126 en een jonge assistent 114. Deze salarissen zijn maandsalarissen en zijn flink hooger dan die, welke tot dusverre werd-en beta a Id. DE POLITIEVERORDENINGEN FN DUITSCHLAND. Wanneer men zou willen nagaan heel globaal hoeveel politieverordeningen in 'uitschland heden ten dage van kracht zijn, dan komt men zonder veel moeite tot het getalmillioen! In Pruisen hebben 15.000 autoriteiten de bevoegdheid zulke verordenin- gen te maken en deze bevoegdheid oefenen zij reeds meer dan 100 jaar in ruime mate uit. Dagelijks komen er nieuwe bij, aanvullingen, wijzigingen, enz. zoodat het voor een gewoon sterveling onmogelijk is om uit deze wirwar wijs te worden. Gevolg hiervan is natuurlijk een algemeene rechtsonzekerheid. Op vele wijzen heeft men cetracht dit kwaad uit de wereld te helpen, zonder daar- in te slagen. Thans komt de leider van de politieafaeeling van het Pruisische ministerie van buitenlandsche zaken, dr. Abegg, met een afdoend voorstel: hij .wil aan dit steeds voort- woekerende kwaad in eens een einde maken door alleen de allernoodzakelijkste verorde- ningen voor een zeer korten overgangstijd van kracht te laten en de overgroote meerder- heid in eens buiten werking te stellen. Dr. Abegg wil voorts het geheele verordenings- systeem daarna grondig herzien, en zeer ver- eenvoudigen en het aantal autoriteiten dat tot het maken.van politieverordeningen bevoegd /al zijn, zeer beperken. (Het buiten werking stellen van een aan tal verordeningen zou in Nederland ook geen kwaad kunnen. Red. Alkm. Crt.). EEN HUM A AN STRAFGEVANGENIS- DIRECTEUR. De di-recfeur der strafgevangenis te Moa bit, Hulsberg viende dezer dagen zijn 25- jarig jab ileum ah directeur. De president van den rijksdag Loebe herdenkt in de „Vor- warts" bij deze gelegenheid „zijo vroegeren gevangenisdirecteur" als een man, die op nobele wijze zijn functie vervult en die de on- gefukkige slachtoffers der sociale verhou- dingen zoo ter harte neemt, dat zij ito hem niet den verdtrukker zien maar als den vriend in den nood vereeren. Tijdens de omwenteling hebben ook poli- tieke misdadigers als Liebknecht, Rosa Luxem burg, Klara Zetkin e.a. in deze inrichting ge- huisd. In al die gevaWen heeft deze directeur al het zijne gedaan om het lot van hen, die aan zijn zorg waren toevertrouwd, zoo dra- gelijk mogelijk te maken. KORTE BERICHTEN. Na sledhts drie dagen aan het bewind te zijn gebleven, is de conservatieve regeering- Canada reedls weer met 96 tegen 95 stemmen ten val gebracht door het aannemen van een libera^ amendement, waarin wordt verklaard da*t de ministers hun zetels niet oveerenkom- stig de grondWet hadden ingenomen. Lloyd George heeft de laatste dagen dreigbrieven ontvangen. Ofsoboon hij zelf deze brieven nogal ilcht opneem-t, is Scotland Yard toch overgegaan tot het instellen van een onderzoek. Volgens de Matin staan de Fransch-Rijt sische onderhandelingen op het punit om t? worden afgehroken. De bereikte resultaten zijn nihil tengevolge van de onverdraagzaam- heid der Russen. Al'le plannen om door een brug of tun nel de Scheldeoevers te Antwerpen te verbin- den, zijn verworpen, omdat de financieele toestand van Belgie niet toelaat, andert dan de allerdiringendtse werken uit te voeren. De Fransche troepen hebben Mayamas op 15 K.M. ten noorden van Salbad bezet. De ondeiVerpingeB in den Djebel Druse gaan voort. Uit San-Sebastian wordt aan het Fran sche .Journal" geseind, dat het volgens de „Voz die Guipuzcoa" zoo goed als vaststaat dat de prins \an Wales in het huwelijk zal treden met de Spaansc^e infante Beatrice, 't Is niet de eerste heer, dat „men" een gemalin heeft gezocht voor den- Engelschen kroon- prins. DE ELECTRISCHE. Het heeft Donderdagavond weer eens ge- haperd met de electrische spoor tuschen Sche- veningen en Rotterdam. Dc trein, die het sta tion Scheveningen te 10.13 verlaten moest, kon eerst niet op gang komen en vertrok eenige minuten te laat. Aan de eerste halte Waaldorpsche weg werd een beetje aan fiet onderstel van den spoorwagen gepeuterd, doch de reis kon worden voortgezet, na de halte Wassenaar in groote vaart. Hoewel de trein eenige minuten te laat in den Haag aan kwam, konden de reizigers nog de aan- sluiting op Rotterdam halen. DE AARDBEVING OP SUMATRA. Uit Padang werd gister gemeld Nieuwe hevige schokken worden in de om- geving van Padang waargenomen; verschei- dene gebouwen staan op het punt in te stor- ten. De leden van den Volksraad hebben dui- zend gulden bijeengebracht ten bate van de slachtoffers van de ramp. De schade te Fort de Kock, door de ramp veroorzaakt, is grooter dau aanvankelijk ver- wacht werd. De pasargebouwen zullen groo- tendeels moeten worden afgebroken. Het residentiekantoor te Padang is derma- te gescheurd, dat cen deel onbruikbaar is ge- worden. Officieele wordt uit Pajakomboh gemeld. dat aldaar geen dooden zijn. Uit Padang wordt gemeld: Onder het puin van het bedehuis te Soen- gaiboeloe zijn veertien lijken gevonden. Kota Lawas is zwaar geteisterd. Zoover bekend is, in het geteisterde gebied slechts een Europeaan, n.l. de adjudant- apo- theker Schmidt, gedood. Het bestuur te Pa dang deelt mee, dat alle Europeanen te Pa dang ongedeerd zijn. Donderdagavond werd weer een hevige aardbeving gevoeld in Palembang, Benkoe- len en Djambi; een korte aardbeving werd te Padang waargenomen. De resident van Padang verzocht het Sme- roefonds om hulp, waarop 50.000 werd ge- remitteerd. De schade bedraagt vermoedelijk eenige millioenen. Het ofdbestuur vail de vereeniging Oosf en Wes. heeft zich gaarne bereid vefklaard tot het in ontvangst nemen van gel den fen bate van de slachtoffers van de aardbeving ip Sumatra. Zendingen per postwissel of pe» giro (no. 14574) aan het secretariaaf Heul- straat 17, Den Haag, met vermelding: Ramp Sumatra. NEDERLANDSCHE VEREENIGING VAN SPOOR- EN TRAM- WEGPERSONEEL. Donderdagmiddag zijn in het Spoorweg- huis te Utrecht de feesten ter gelegenheid van het 40-jarige bestaan der Nederl. Vereeniging van spoor- en tramwegpersoneel en de ope ning van het nieuwe Spoorweghuis begonnen De voorzitter, de heer Moltmaker, hield een openingsrede, waarin hij onder meer zeide. dat er in d 40 jaren veel is gebeurd; dat mer heeft geleerd in dien tijd, hoe het niet moet gaan, (applaus), doch ook, wat er noodig is om een groote, hechte organisatie te brengen De vereeniging telt thans 19.190 leden. In 1913 had ze een tekort van 18.000 thans een bezit aan geld van ruim 600.000. Spreker deelde mee, dat velen uit het bui tenland aanwezig waren. Ook waren aanwezig mr. Troelstra en eclit- genoote de heeren Oudgeest en Van den Berg oud-hoofdbestuursleden. De heer J. Th. van Rijswijk, uit Rotter dam, heeft namens een commissie uit de leden een vlag aangeboden, ten gebruike bij demon- straties, enz. Ze is ontworpen en gemaakt door den heer Smalhout te Rotterdam) De voorzitter dankte namens het hoofdbe- stuur voor het geschenk en verzekerde, dat het alles zal doen om deze banier onbesmet te laten wapperen. Daarna was het woord aan enkele buiten landsche gasten. Vervolgens bood de voorzitter aan den penningmeester, den heer Van Delft, de „groo te enveloppe" aan, met een gift, als, bijdrage in de kosten van het nieuwe gebouw en be- doeld als jubileumsgeschenk Van de leden. De enveloppe hield in 44.759.68, en de voorzit- te( deelde mee, dat nog heel wat is toegezegd. Hij zeide de leden hartelijk dank voor de gift. De afdeeling Nijmegeh bood een grool scliilderij aan: Oorlog aan den oorlog, ge- schilderd door den heer A. Schouten, te De- demsvaart, lid der organisatie. Daarna voerden nog een groot aantal af- gevaardigden het woord, die behalve geluk wenschen, tal van geschenken aanboden. Ook sprak nog een vertegenwoordiger van den Bond van ontslagen personeel 1903. Ten slotte voerde nog het oud-hoofd-be- stuurslid de heer A. v. d. Berg het woord. Hij herinnerde aan eenige belangrijke gebeur tenissen uit de spoorwegorganisatie, speciaal uit de dagen van 1903 en bood een aantal teekeningen aan Albert Hahn Sr. aan. De voorzitter deelde vervolgens mee, dat het hoofdbestuur ter gelegenheid van het ju- bileum, voor het personeel, dat aan de organi satie verbonden is, een pensioenfonds zal stichten. Donderdagavond heeft een zeer druk be- zochte herkenkingssamenkomst plaats gehad, waarin de heer J. Oudegeest een rede heeft uitgesproken, waarin hij naging, wat de re sultaten zijn geweest van het werken der ver eeniging gedurende de laatste 30 jaren. Hij betreurde het, dat een categorale bond van ambtenaren de eenheid onder het spoorweg- personeel tegenhield. De vergadering zong na de rede van den heer Oudegeest staande de Internationale. De voorzitter, richtte zich vervolgens -tot de heeren Oudegeest, v. d. Berg, Harms, Dijlc- stra, Doesburg, Van Beugen en Orgers, als de pioniers van de organisatie. Hij deelde mee, dat in een gistermorgen gehouden hoofdbestuursvergadering besloten is, een orde in te stellen voor de leden, die zich bui tengewoon verdienstelijk vpor de oiganisatic hebben gemaakt, en deze gouden herinne- ringsmedaille aan genoemde zeven personen uit te reiken. Aan een buitensfaancler. n.l. mr. Troelstra, heeft het hoofdbestuur deze ax>u-< KMAARSCHE CODRANf. VAN VOLKENBONDSVEREENIGEN. Het congres van den intemationalen bond van Volkenbondsvereenigingen te Aberystwyth heeft eenige moties aangenomen, waarin op« nieuw de wenschelijkheid wordt uitgesproken, dat Duitschland in September tot den Volken. bond wordt toegelaten en een vasten zetel ver. krijgt. Verder wordt er op aangedrongen, dat de verschillende regeeringen de geschikte mid. delen zoeken om het mogelijk te maken, dat de Vereenigde Staten zich bij het Permanent Hof van Internationale Justitie aansluiten. Het ver» zoek van Spanje om alle leden van den Vol. kenbondsraad door verkiezing te doen be noemen werd ter overweging naar de verschil. lende vereenigingen verwezen. In dc zitting van het congres van Donderi dagavond deed zich nog een incident voor, juist voordat de Duitsche gedelegeerde graaf Bernstorff een rede zou houden. De voorzitter van het congres leidde den spreker met eenige prijzende woorden in, toen plotseling een man in het publiek opsprong en graaf Bernstorff begon uit te schelden, voomamelijk in ver' and met het zinken van de „Lusitania". De man werd uit het gebouw verwijderd, doch h'j ver. iiet de zaal scheldend en met de vustdreigend. DE ONTWAPENINGSKWESTIE. De gmengde commissie te Geneve beeindigi de de voorbereidende bespreking nqpens de aan haar voorgelegde kwesties. Zij besloot tot verdaging totdat zij de rapporten der beide door haar ingestelde sub.commissies zal heb< ben ontvangen en de commissie voor leger., vloot. en luchtvaartaangelegenheden haar rap. port zal hebben voorbereid. De commissie van deskundigen heeft haar rapport in groote lijnenvastgestold. De publi catie zal waarschijnlijk Maandag geschieden Voor de debatten op Dinsdag zal de Kamer dus in staat zijn zich op grond van dit rapport een zuiver beeld van den toestand te vormen Alle publicaties over den inhoud van het rap port schijnen met den werkelijken tekst niet overeen te stemmen. De „Quotidien" schrijft dat al deze tegen- strijdige berichten een slechten invloed uit» oefenen op het staatscrediet. De regeering maakt den indruk dat zij niet weet wat zij wil, Volgens de „Echo de Paris" zal Caillaux zich tegen elk gebruik van den goudvoorraad van de Fransche Bank verzetten ONTEVREDENHEID ONDER FRANSCHE POSTBEAMBTEN. De neiging om tot staking over te gaan neemt bij de Fransche postbeambten toe, on danks de geruststellende verklaringen der re. geering. De vakvereenigingen hebben een nieuwe verklaring gepubliceerd, waarin op het gevaar van een staking gewezen wordt. De re. geering wordt verweten hare beloften niet ge> houden te hebben. Daarom zou zij voor de ko. mende gebeurtenissen verantwoordelijk zijn. DE OVERSTROOMINGEN IN - DUITSCHLAND. Tot leniging van den eersten nood veroor. zaakt door de overstroomingen, werd door de Pruisische regeering een millioen Mark ter be. schikking gestcld voor de provincies Silczie, Brandenburg en Saksen, terwijl meer steun is toegezegd. Ook zullen den bewoners der over, stroomde gebieden in ruime mate belasting ontheffing verleend worden. Bovendien zullen de veehouders in de overstroomde gebieden hun vee mogen laten grazen op de weilanden van de staatsgronden en zal hooi tegen geringe prijs ter beschikking worden gesteld. Het water van den Oder blfjft dalen. De scheepvaart is hervat. Ook het overstroomingsgevaar in het Elbe, gebied is veel verminderd, verschillende zwak. ke plaatsen in de dijken zijn nog tijdig ver. sterkt. DE KONINKLIJKE FAMILIE IN ZWITSERLAND. De Koninklijke familie met gevolg is Don. derdagmid'dag half.zes te Sint Beatenberg aan de Thunersee aangekomen. Zij kwam per auto uit Luzern cn zal vermoedelijk tien dagen te Sint Beatenberg blijven. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. De 60=jarige stucadoor Smith is overreden toen hij Donderdagmiddag per fiets den onbe. waakten bverweg bij de Tweede Afdraai te Stadskanaal wilde oversteken. Juist toen hij op de rails was, kwam een trein uit de richting Stadskanaal, die hem 10 meter wegslingerde. De man was afkomstig uit Nieuw.Buinen. HET VERGAAN VAN EEN TERSCHEL. LINGER LOODSSCHOENER. In verband met het aangekondigde c:.der. zoek, dat nader ingesteld wordt naar aanleiding van het ongeval met den loodschoener no. 2 van Terschelling, zijn twee mijnvegers van Nieuwediep naar Terschelling vertrokken, van waar zoo spoedig mogelijk het onderzoek zal beginnen. Er zal zich een duiker aan boord be. vinden. EEN ONDERSCHEIDING. De heer Baard, directeur van het stedelijk museum te Amsterdam is benoemd tot officier in de Kroonordc van Belgie.

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 1