DE LANGE DE MORAAZ L. FRANKENBERG - Alkmaar. Gredieten - Oeposito - Etfecfen LAH6ESTRAAT 49 - ALKMAAR Radio-Hoekje. REISKOFFERS. REISARTIKELKN. w Woensdag 7 Juli. HiLversum, 1050 M. 12.00 en 7.30 Politie- ber. 6.008.00 Vooravondconcert door het H. D. O-orkest. 7.45 en 10. Persber. 8.10 Christel. Omroep. Zangwedstrijd in het Ge- bouw van Kunst en Wetenschappen te Rot terdam, door de Ver. tot het houden van Christ. Zangwedstrijden in ZuidTfolland. 1. Inleidmg van den voorzitter, Hr. K. Mulder, IJsselmonde. 2. Geuieenschappelijke zang: Soli Deo Gloria, Harmonie Leo Mens. 3. De Lofstem, Alblasserdatn, dir. H. Brouwer. Verplicht koor: Kerstzang. Koopman. Se renade van een LandsknechL O. Las90. 4 Po- lykysnnia, Rotterdam, Dir. r. A. M. Lenne- man. Hernstlied, Mendelssohn. 5 Euphonia. Rotterdam, Dir. M. Egberts Jz. Verplicht koor: Voorjaarweelde, Spaaodennan. Recht door zee, Spaandennan. Verplichit koor: Vooruitgang, de Vries. 6 De Lofstem, Hille- gersberg, Dir. G. Kruijs. Psalm 145, Moh- ring. 7 De Garde, Rotterdam, Dir. G. Kruijs Meizang, v. d. Linden. Verplicht koor: De Rots der Eeuwen, Zorgman. 7 (pirn. 9.10) Rede door Hr. J. J. Pieterson Moens, over: Een in lied en leven. 8 Hosanna, Klundert. Dir. P. D. Vissers. Kerstzang, Koopman. 9 (Excelsior, Heerjansdam, Dir. T. W. Spreij. :Sneeuwklokjes, Zjjderiaan. 10 A. M. D. G., Den Haag. Dir. S. P. Blom. Oogstlied, Wau- '.er. 11 Excelsior, Barendrecht, Dir. K. Mul der, Sanctus, Palestrina. 12 Riderkerks zang- koor, Ridderkerk, Dir. W. v. Leeuwen. De lij- dende Heiland, Mozart. 13 Crescendo, Maas sluis, Dir. G. C. Kouwenhoven, Exaudi Deus, Florence. 14 Uitslag door de Jury. Daventry, 1600 M. 11.201.20 Het radio- kwartet en solisten (sopraan-bariton-piano). 1.202.20 Muziek van restaurant Frascati. 3.35 Schoollezing. 4.20 Causerie: Out of doors. 4.35 Orkestconcert. 5.20 Orgelmuziek 5 35 Kinderuurtje. 6.20 Orkestmuziek. 7.10 Tuinpraatje. 7.20 Tijdsein Big Ben, weerbe- richten, nieuws. Lezing: The trade of the mi ner. 7.45 Piano-nocturnes van Chopin. 8.00 Spaansche lezing. 8.20 Humor van Willie Rouse. 8.50 le en 2e acte van Rigoletto, Ver di. 9.50 Weerber., nieuws Lezing: How the ancient animals were saved. 10.25 3e en 4e acte van Rigoletto. 11.2012.20 Dansmu- ziek. Parms „Radio-Parisi", 1750 M. 12.50 Or kestconcert Gayina. 5.05 Concert, Pianosoli 8.50 Galaconcert. Konigswusterhousen, 1300 M. 8.50 „In de Bergen", gedichten uit de bergenwereld. Zithertno, jodeln, zang. Brussel,'486 M. en Antwerpen, 265 M. 8.20 Operafragmenten. 10.20 Nieuws, Ant werpen. 9-20 Vlaamsche lezing. Munster, 410 M. 1.352.50 Jazzband 4.20 Kinderuurtje. 5.50 en 6.20 Lezing. 7.00 8 00 Werken van Mozart. 8.20 „De vi'oo- lijke vrouwtjes van Windsor", opera v. Nico- lai. stroomd, terwijl het plaveisel losspoelde. De spoorweg KoburgRodach is tengevolge van dijkbreuk verwoest. Het treinverkeer is stopgezet. In de streek KoburgRossach hebben eveneens ernstige dijkbreuken plaats gehad. Aan de velden is buitengewone schade toegebracht, welke echter tot nu toe nog niet valt te schatten. In verschillende streken van den Eifel is eveneens door een hevig onweer, dat met wolkbreuken gepaard ging, groote chade aangericht. Tal van velden zijn door de van de bergen neerstortende stroomen totaal ver- nield. De weiden zijn cen voet hoog met slijk bedekt. De dorpsstraten zijn rivieren geworden, die duizenden steenen van het plaveisel met zich mede sleuren. Sinds 25 ja- ren kan men zich een zoodanig noodweer niet herinneren. In het Heiligewald in het Saargebied wer- den gisteren twee broere door den bliksem getroffen. De eerste was dadelijk dood, ter wijl de andere verlamd werd. Zondagmidag tegen zes uur ontlastte zich boven Passau en omgeving een hevig on weer, vergezeld van een wolkbreuk, die drie kwartier duurde. De beken in het Miihlental en Lindental werden in wilde stroomen ver- anderd. In het Lindental stortte een huis.in, waarbij de 28-jarige dochter des huizes door het water werd meegesleurd. Tot dusverre heeft men haar lijk nog niet gevonden. Ook andere huizen stortten in. Bruggen werden wegegslagen, terwijl de straten onbegaan- baar waren. Te Hechingen in Hohenzollern stonden de straten in korten tijd meters onder water. Auto's bleven in den modder steken. De ge- heele oogst is vernield. De wolkbreuk ging gepaard met hagelslag. Het rijksministerie van Binnenlandsche Za- ken heeft voor de slachtoffers van den wa- tersnood de laatste weken een bedrag van drie millioen mark ter beschikking gesteld Dit bedrag zal door de "Bondsstaten, waarin de geteisterde gebieden zijn gelegen, worden verdeeld. Twaalf van de 13 slachtoffe'r te Wolters- dorf zijn, zooals uit een onderzoek door ge- neeskundigen is gebleken, door den bliksem gedood. In de streek van Hechingen is de geheele oogst door een wolkbreuk vemietigd. In het Miihldal en het Lindendal in Ne- der-Beieren zijn door een wolkbreuk groote verwoestingen aangericht. Eenige door het water ondermijnde huizen moesten worden ontruimd. Een daaxvan stortte in, waarbij een yrouw om het leven kwam. De Duitsche regeering heeft drie millioen mark ter beschikikng gesteld ter verleening van hulp aan de getroffenen. Omtrent de instorting van de kegelbaan van het hotel Kranichsberg te Woltersdorfer Schleuse deelt de Tel. mee: Tegen 5 uur hoorde men plotse'ing een ont- zettend gekraak en een door merg en been dringend gegil. De bliksem was ingeslagen en had het dak van den 2 Meter hoogen inuur tegen den grond gesmakt. De muur, die reeds door den aanhoudenden regen onder- mijrrd en verschoven was, kwam op de menig- te terecht en voltooide zoo den vernielingsar- fcdd van den bliksem. OQdanks het woedende onweer werd onmid- I dellijk met de reddfngswerkzaamheden be- gonnen. Slechts langzaam konden de onder de steenraassa's bedolven slachtoffers te voorschijn worden gehaald. Het aantal ge- wonden blijkt grooter te zijn dan aanvankefijk opgegeven, namelijk 50, onder wie 20 zwaar gewonden. Bij de gewonden bevinden zich ook twee mannen, wier vrouwen en kinderen werden gedood en een achfjarig meisje, wier moeder omgekomen is. Toen het bench t van de ramp Zondag- avond laat te Berlijn bekend was geworden, speelden zich op het politie-presidium hart- verscheurende tooneelen af. Den geheelen nacht was het een komen en gaan van men- schen, die naar het lot van famiheleden of kennissen kwamen informeerenj van wie zij wisten, dat zij den dlag in de nabijheid van Woltersdorfer hadden doorgebracht. De politie was evenwel niet in staat inlich- tingen te verstrekken, daar alle telefoon- en telegraafverbindingen met Woltersdorfer ge- stoord waren. Ook in andere Oostelijke voorsteden van Berlijn heeft het onweer verwoestingen aan gericht. Te Adlershof hebben in den middag van 1 tot 4 uur met korte tusschenpoozen wolkbreuken plaats gehad. De lager gelegen straten en velden liepen onder water, daar de riolen de enorme watermassa's niet konden verzwelgen. In de kelderwoningen dreven de meubelen in het water rond. Van alle kanten werd de brandweer opge- beld, die echter slechts in de dringendste ge- vallen hulp kon verleenen. Het tramverkeer stond still, terwijl de straatweg naar Bukau door het water was versperd. De schade, welke te Adlershof is aange richt, kan nog niet worden overzien. Op het traject Berlijn-Erkner stond het sta tion van laatstgenoemde plaats 20 c.M. onder water, zoodat de dagjesmenschen die naar Berlijn wilden terugkeeren, eerst schoenen en kousen moesten uittrekken, om den trein te kunnen bereiken. Bij Rudersdorf vormde zich in den straat weg een ocheur van 10 Meter. Ook in deze plaats liepen de huizen onder en de brand weer had uren werk om de kelders weer leeg te pom pen. De dorp en Friedrichshagen, Kopenick, Tasdorf en Mahlsdorf zijn geheel door het water gei'soleerd. Tot overmaat van ramp vatte in laatstgenoemde plaats in de water- werken een kabel vlam; de brand kon eerst na uren van ingespannen arbeid worden ge- bluscht. Nog hedenmorgen was de brandweer overal in de weer. In de nabijheid van K8pe- nick is de Wuhle buiten haaf oevers getreden. Te Locknitz, Erkner en Griinheide is door het onweer een groot deel van den oogst ver nield, evenals in het district Nieder-Bamim. De' dorpen, die het meest geteisterd wapen, werden gisteren door duizenden nieuwgieri- gen bezocht. ZWARE REOENVAL TN LUIK EN OMSTREKEN. Zware regenval, welke op vele plaatsen het karakter van een wolkbreuk aannam heeft Zondagnacht het gebied van Luik bezocht. Op verscheidene plaatsen zijn de wegen on- dergeloopen en die verbindingen gestoord. EEN BESPREKING TUSSCHEN BRIAND EN BERENGER. De Fransche premier Briand heeft gister een lange bespreking gevoerd met den Fran- schen gezant te Washington, Berenger, over de schuldovereenkomst met de Vereenigde Staten. Briand blijft op het standpoint staan, dat de Kamer de overeenkomst zoo spoedig mogelijk moet ratificeeren. Oemeiiffd Nieuws DE GELUKKIGE INITIALEN. Gisteravond wilde de loopknecht J. V. op den Nieuwen Binnenweg te.K'dam bij den hk. van de Mathenesserlaan een stilstaande tram aan den linkerkant voorbij rijden. Van de andere zijde kwam een motorwagen van lijn 7 en hoewel de bestuurder uit alle macht remde, kon hij niet venhinderen, dat J. V. aan- fereden werden onder den wagen verdween. engevolge van de gladheid der rails gleed de wagen nog ruim 8 meter door. Toen de tram eenmaaal stilstond, kroop J. V. echter ongedeerd onder den wagen vandaan. Hij had de tegenwoordigheid van geest gehad, zich aan den baanschuiver vast te klemmen. Terstond' greep hij zijn Sets en vervolgde be- daard zijn weg. Een ander, die eveneens de" initialen J. V. voert, zat gisteravond in de Stieltjesstraat op den bok van een met zware ijzeren buizen geladen sleeperswagen. In een bocht sloeg de wagen om, J. V. viel van den bok en kreeg dtrie buizen, die elk ongeveer- 700 K.G. wogen op het lichaam. Voor alle zeker- heid is de man naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoeid, waar bleek, dat hij met een schrammetje vrijgekomen was. Hij kon terstond te voet naar huis gaan. AKADEMIE VOOR BEELDENDE KUNSTEN. Bij K. B. is thans benoemd tot hoogleeraar- directeur der Rijksakademie voor Beeldende Kunsten te Amsterdam prof. R. N. Roland Hoist, thans buitengewoon hoogleeraar aan die akademie, wiens naam reeds dezer dagen in dit verband offideus gepubliceerd werd. DE MAXIMUM-SNELHEID TE 's-GRAVENHAGE. In verband met de in werking treding van de nieuwe bepaling op de maximum snelheid voor motorrijtuigen, heeft de burgemeestc" van 's-Gravenhage aan de ongeveer 1700 houders van garages hier ter stede een des- betreffend biljet doen uitreiken. Eenzelfde biljet is thans bij de toegangswe- Gistermiddag hebben opnieuw heftige on- weders boven Berlijn gewoed, thans boven de Westelijke voorsteden Friedenau, Steglitz en Charlottenburg. Talrijke kelders liepen onder. Tegen 6 uur trok het onweer naar het Oosten van Berlijn en zette de tegelijkertijd stroo- mende regen daar de kelders onder water. Volgens officieele berichten bedraagt het aantal der dooden bij de ramp bij de Wolters dorfer Schleuse 14. In de nabijheid van Maagdenburg is door den druk van het water een spoorwegdijk verzakt, waardoor het verkeer op het traject MaagdenburgHalle gestremd is. Ook hetverkeer op het traject Brunswijk Bad Harzbuig is ten gevolge van de over- strooming van de Oder gestremd. EEN OPZ1ENBARENDE VERDUISTERINGZAAK. De Societe des Forges et Chan tiers de la MMterranee te La Seyne bij Toulon blijkt in den laatsten tijd1 voor 15 a 2Q.millioen francs benadeeld te zijn, doordat haar personeel bij de levering van metaalafval aan den afnemei daarvan tevens metaal geleverd heeft, dat nog zeer goed bruikbaar was. Die afnemer is een groot-industrieel, de heer Joseph Barrel, die tevens voorzitter is van de handels-recht- bank te Toulon. Hij zou het personeel der fa- briek hebben omgekocht, doch verklaart zij- nerzijds het slachtoffer te zijn van een cam- pagne, uitgaande van door hem ontslagen personeel, dat zich met zijn politieke tegen- standers zou verbonden hebben. De heer Barrel is niet in arrest gesteld hij presi- deerde dezer dagen nog de zitting der han- delsrechtbank doch moet zich ter beschik king der justitie houden. HET LOT VAN ABD-EL-KRIM. In tegenstelling met andersluidende berich ten wordt van den Quai d'Orsay medegedeeld, dat over het lot van Abd-el-Krim nog niets bepaalds gezegd kan worden. TWEE FRANSCHE VLIEGTUIGEN VERONGELUKT. Bij een oefenvlucht botsten op fwaalfhon- derd meter hoogte twee Fransche militaire vliegtuigen tegen elkaar. Een der vliegtuigen werd onmiddellijk geheel vernield. Het an dere, een bommenwerper, stortte brandend omlaag. Alle inzittenden der beide vliegtuigen kwamen om het leven. gen tot de stad uitgereikt aan alle chauffeurs, terwijl bij de toegangswegen tot de bebouwde kommen, n l. Den Haag met Scheveningen, Marlot en Kijkduin, borden geplaatst zijn, die de maximum-snelheid van 30 K.M. aan- geven. De snelheidscontrole wordt uitgeoe- fend door de motorbrigade. DE GATEN GEDICHT. Uit Cuyk wordt aan de Telegr. gemeld: De bij de overstrooming in Januari j.l. in de dijken geslagen gaten, zijn thans alle her- steld en de nieuwe dijkvakken met dikke gras- zoden bedekt. De totale herstelkosten worden op ongeveer 15000 gulden geschat. DE REGENVAL IN ZUID-LIMBURG Uit Heerlen wordt gemeld. De regenval, die Zuid-Limburg geteisterd heeft, is gister avond opgehouden. Langzamerhand begin- nen de beken weer te vallen. Uit verschillen de dorpen wordt gemeld, dat veel schade is aangericht door den plotselingen vloed van het water. Uit Simpelveld, Wittem, Schin op Geul, Wylre, Hoensbroek en Brunssum is het water tot op de wegen geloopen, en in de huizen binnengedrongen. De landerijen kregen groo te schade en hier en daar werd zelfs een hooiberg door den stroom meegevoerd In Valkenburg liep een deel van het marktplein onder, juist daar, waar kermis gehouden werd. ONGEVAL MET HET S.S. „MELIS- KERK" TE IJMUIDEN. Uit IJmuiden wordt gemeld: Het van Ham burg binnengekomen stoomschip „Meliskerk" heeft de zuidelijke remming bij de groote sluis aangevaren en groote schade aangericht. SMOKKELHANDEL AAN DE BELGI- SCHE GRENS. Naar wij vernemen zegt de Telegr., zal bin- nenkort vrij zeker een verboden strook voor het vervoer van vee aan de zuidgrens van ons land worden vastgesteld, ter voorkoming van smokkelhandel uit Belgie. HET AUTOBUS-ONGELUK AAN HET THOLENSCHE VEER. Het gerechtshof in Den Bosch heeft Maan- dagmidadg uitspraak gedaan in de zaak te gen L. van V., chauffeur te Stavenisse, die te recht heeft gestaan in verband met het beken- de autobusongeluk aan het Tholensche Veer. net hof heeft verdachte vrijgesproken. De ad- vocaat-generaal had bevestiging geeischt van het vonnis van de rechtbank te Breda, die hem tot 4 maanden gevangenisstraf had veroor- deeld. VAKEXAMEN IN DEN POSTDIENST. Voor het vakexamen in den postdienst zijn geslaagd de kantoorbedjende le kl. G. Vliet- stra te Beverwijk; de kantoorbediende 2e klas A. Dekker te Broek op Langendijk; de kan toorbediende le kl. P. Vrije te Bergen (N.- H.); de kantoorbediende 2e kl. R. Steenber- gen te Bovenkarspel-Grootebroek. PRINS HENDRIK STICHTING. Men meldt aan het Hbl.: Gistermiddag werd onder voorzitterschap van den heer W. G. Wendelaar, in de verga- derzaal van de Ver. voor den Effectenhandel te Amsterdam de 51e jaarlijksche algemeene vergadering van de Prins Hendrik Stichting gehouden Aan de verslagen ontleenen wij, dat op het einde van het verslagjaar 130 verpleegden in de stichting aanwezig waren, 18 verpleeg den overleden en 20 nieuwelingen werden in het verslagjaar opgenomen. Aan bijdragen in eens werd in totaal ont- vangen 9043.59. Aan legaten Erfstellingen 19.981. De exploitatierekening is ongeveer even hoog als het vorige jaar en bedraagt 58.113. De rekening van baten en lasten ad f 86.951 sluit met een voordeelig sal do groot 22.729. Aan het einde van het verslag moet worden geconstateerd, dat de inkomsten, behalve die uit de belegging, lager zijn dan' die van het vorige jaar Hij spreekt de hoop uit, dat dit niet het gevolg moge zijn van verminderde sympathie voor de stichting en hare verpleeg den, maar meent dezen achteruitgang te mo- gen toeschrijven aan de groote offervaardig- heid van liefdadig Nederland voor de door den wervelstorm en watersnood geteisterde streken in ons land. Met een woord van hartelijken dank aan de pers en aan alien, die de stichting in het af- geloopen jaar wederom in zoo'n ruime mate steunden, sloot de voorzitter de vergadering, waarin de aftredende regenten, de heeren jhr. A. R. Sohuurbecque Boeye, mr. W. A. baron van Ittersum en J. F. van Hengel wer den herbenoemd. MILLIOENENZWENDEL In Maastricht kent men de grootste. plan- nen, die door een buitenlandsch ondememer, zekeren F., omtrent wiens nationaliteit men in het onzekere veiikeerde, aldaar zijn opgezet. Er zou een groote fabriek van ricinus-olien en zeepen gesticht worden in de perceelen, vroeger in gebruik bij de bierbrouwerij. De Zwarte Ruiter. De pogingen om hier te lande kapitaal daarvoor bijeen te krijgen, gelukten echter niet; en over de credietwaarddgheid der ondememing liepen al spoedig bedenike- lij-ke geruchten. Dat deze zekeren grond hadden, kan blij- ken uit het fei-t, dat de rechtbank te Maas tricht de vorige week het faillisseraent der ondememing heeft uitgesproken. Immiddels was er van belanghebbende zijde gepoogd, kapitaal bijeen te brengen in stre ken, waar men minder van nabij dan hier den staat van zaken beoordeelen kan. In Engeland zijn inschrijvingsbiljetten uitgege- ven, waarbij voor de zich noemende Casfor Oil, Soap and Soda Confectionery te Maas tricht de inteekening opengesteld werd op 160,000 pond sterling 714 pet. eerste hypo- theek-obligaties. Op d'ie biljetten kwam een verlokkende afbeelddng voor van terrein en gebouwen van de Zwarte Ruiter met het bij- schrijft Property of the Company en de be- wering, dat die eigendom een waarde van een en drie-kwart millioen HoMandsche gul dens vertegenwoordigde. De directie en hare vrienden heetten zelfs voor 214 millioen Hol- landsch geld gestort te hebben. Met dat al is de poging tot opueming van kapitaal in Engeland al evenmin geslaagd als hier te lande. De inschrijving is niet voor de helft geteekend stopgazet, en 6tortingen, voor zoover zij reeds waren gedaan, schij- nen te zijn terugbetaald. Het prospectus vermeldde de namen van verschillende ondememingen o.a. heetten een bankafdeeling aldaar een bekende Lon densche bank bij de emissie ge'fnteresseerd te zijn alsook van verschillende bekende personen, zoowel in Engeland als te Maas tricht gevestigd. In hoevcrre dit ten on- rechte is geschied, en misbruik van namen uit financieele en juridische kringen is ge- maakt, zal de justitie wel nader uitzoeken. Het Maastrichtsche parket heeft de zaak in handen genomen en heeft reeds enkele per sonen gehoord. C. B. F. is door de politie als verdacht van oplichting aangehouden. Hij is ter beschik- kign van den commissaris van politie gesteld. Het onderzoek in deze uitgebreide zwendel- zaak is in volien gang. Aldus de Limb. Koer. RADIOFONISCI1 WEERBER1CHT, naar waamemingen, verricht in den morgen van 6 Juli. Medegedeeld doer het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 765.2 te Thors- havn. Laagste barometerstand 753.3 te Yarmouth. Verwachting (geldig van den avond van 6 Juli tot den avond van 7 Juli) Zwakke tot matige zuidelijke tot westelijken wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opkia- ring, waarschnijlijk regenbuien met kans op onweer, weinig verandering in temperatuur. Stadsnieiws. VOOR HET NEUTRALE CENTRALE ZIEKENHUIS. Wij ontvingen heden van den heer J. 3.— voor het neutrale ziekenhuis. Met hartelijken dank voor deze bijdrage Iaten wij hierbij onze verantwoording volgen J. P- Vorige verantwoording P. 3.- 872.87 Totaal 875.87 PROVINCIAAL ZANGERSFEEST. Zondag 11 Juli a.s. wordt door den Bond van Arbeiders-Zangvereenigingen in Neder land in den Stedelijken Muziektuin alhier een provinciaal zangersfeest gehouden, waaraan door 17 koren, met samen ruim 1000 zange- ressen en zangers wordt deelgenomen, n.l (Toot: „Kunst en StrijcT Aalsmeer; „De Stem'des Volks" Alkmaar; „De Stem des Volks" Am sterdam; „Kunst en Strijd" Amsterdam; „De Stem des Volks" Anna Paulowna; „De Volksstem" Assendelft; „De Stem des Volks" Beverwijk; „Morgenrood" Bloemen- daal; „Kunst en Strijd" Bussum; „De Stem des Volks" Haarlem; „Kunst aan het Volk" Helder; „Kunst na Arbeid" Hoofddorp; „Dc Stem des Volks" Koog-Zaandijk; „P.A.L.V. U." Landsmeer; „De Stem des Volks" Weesp; ,De Volksstem" IJmuiden; „Excelsi- or" Zaandam. 's Morgens ten 11 lire zal in de groote zaal van „de Harmonie" de generale repebtie van der. samenzang plaats hebben, een 4-tal lie- deren van den romp, nist O. W. de Nobel die tevens bij repetitie en uitvoering als dirigent zal optreden. 's Middags ten 12 uur vindt de offideek ontvangst van het Bondsbestuur met comite- leden en voorzitters en directeuren der deel- nemende vereenigingen door B. en W ten stadhuize plaats, terwijl om 12.45 op hef Doeienveld een optocht wordt samengesteld, waama ten 1 uur onder begelriding van Hel der's Fanfarecorps en „Excelsior" naar den tuin wordt gemarcheerd, waar ten 2 ure met het uitvoeren van. etn 2-tal ensemble-num- mers het feest aanvangt en wordt voortgezet met het zingen van de vrije nummers door een tiental koren. Ter afwisseling worden een paar no's, door HeldePs Fanfarecorps ge- geven. 's Avonds om 8 uur vangt't avondfeest aan met een 3-tal nrs. samenzang, terwijl zich daarna verder doen hooren. „De Stem des Volks", Haarlem, „Excelsior", Zaandam, „De Stem des Volks", Alkmaar en andere koren. Ten slotte wordt om 10 uur met het bal- champetre begonnen. CONCERT door het Stedelijk Muziekcorps (Dir.: H. A. Maas), op WOENSDAG 7 JULI, des avonds van 8 tot 10 uur, in den Muziektuin. Programma 1. H. Blankenburg. Deutschlands Ehre* Marsch. 2. H. Kling. Fest-Ouverture. 3. B. Meredith. Gavotte. 4. A. Luigini. Ballet Egyptien (en quatw parties); a. Allegro troppo; b. Allegretto; c. Andante Sostenuto; d. Andante Caprice Allegro. P a u z e. 5. H. Blankenburg. Vers la luminiere (Marsch). 6. W. A. Mozart. Ouverture tot de opera „die Zauberflote". 7. Johann Svendsen. Carnaval Norvegieti. Caprice. 8. Finale. M EVANGELISATIE-AVOND. Men verzoekt ons opname van het vol gen de Het was wederom een „rijke zegen", dien wij gisteravond ontvingen van ds. Doeven- daos. Na het zingen van Ps. 119, vers 53 en 65, en gebed, las spreker ons voor uit Prediker, llde hoofdstuk, waarna wederom gezongen werd Ps. 25 vers 2 en 4. „Werp het brood op het water en gij zult het vinden na vele dagen". Hierover sprak ds. Doevendans. De bizondere uitleg, die spr. aan zijn preeken geeft, terwijl alles uit het hoofd wordt gesproken, maakt deze Evangeli- satie-avonden zoo aantrekkelijk. Vo6r 2 jaar heb ik van God de vrijmoeddg- heid gekregen Reispreeken uit te geven, be- gon voorganger. Deze preeken verspreiden zich over het geheele land, hoe en waar ze gelezen worden, is mij op enkele uitzonderin- gen na, onbekend. Misschien zijn ze voor ve- len een zegen of laten ze het slechts zijn vo-or enkelen. Ik werp dan daamiede een stukje brood op het water. Als ge aan liefdadigheid doet en ge ver- deelt uw geld of goed aan 7 menschen, doch. daar komt een 8ste bij, verstoot hem niet en geef ook hem een deel. Gij 'werpt uw brood op het water. Jezus, onze Heiland, wierp zeer veel brood uit. Lat'en wij dit voorbeeld navolgen. Maar doe het met den karakter trek, die ons eigen is, n.l. die van het geloof, doe't met broederlij- ke liefde, doe het in uw dagelijksch leven en toon daardoor, dat gij Christen zijt. Het zal een waarborg zijn voor uw toekomst. Uw ge loof moet zijn in gehoorzaamheid, in dienen- de liefde, in zien op u zelf en niet op een ander, in steun en vergevingsgezir.dheid tor den naaste. En onderzoek u zelf nauwkeurig: ben ik als een farizeer of als een tollenaar. Sta ik zelf voor mijn Heer en Heiland met een zuiver geweten, met een oprecht geloof en mag ik aan mijn naaste het Evangelie der liefde prediken, zooals ik ben? Zoo uw brood strooiende op het wafer, in Gods veilige hoede, zal zijn cen waarborg voor uw eeuwig leven. En als gij geen brood hebt, bidt.dan om dat brood, want waar een vader zijn kind het brood tot onderhoud van zijn leven zal ge ven, daar zal uw hemelsche Vader u geen stenen bieden, maar u rijkelijk geven "win het brood des levens. Ik ben het brood des le- vens. Na Ps. 146 vers 4 gezongen te hebben, sprak ons ds. Doevendans over de drie won- deren, die uit dat brood des levens voort- vloeien. Het brood1, dat wij op het water zoo spoedig zico verdwijnen, bewaart God voor ons en Hij vermenigvuldigt dat. Denkt aan de 5 brooden en de 2 visschen. Tot verwon- derip.g van zijn discipelen en 5000 menschen. Ds. Doevendans sprak ten slotte over een Godvreezend maif uit Elburg, die in een her- berg door luidruchtige jongelui werd ge- vraagd of hij alles ge'.oofde wat in den Bijbel stond. Gelooft gij cok aan het spreken van den ezel van Biliam?" De man antwoordde, dat er tegenwoordig zooveel ezels zijn, die spreken. Waardoor de lachlust der jongelui opgewekt werd. Maar op zijn thuisreis verdroot hot den man zeer. dat hij zoo gesproken had. Hij viel op zijn knieen en bad, want in nlaats van brood gaf hij zcmelen. Later heeft hij dienzclfdcn man weder ontmoct en tot zijn vreugde vernomen, dat hij een Godvreezend mensch was geworden deer het lezen van den Bijbel, geheiligd eigendem van onzen Heer en Heilandi- -• 'ft

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 2