MIJNHARDT'S MAAGUJOEKS. Het Maag-poecter van APOTHEKER BOOM MAAGLIJDERS genezen van maa;< iheeft urende veertig jaren duizende fPijn, maagkramp, zuur, hartwater en slechte spijsvertering. Verkrijgbaar in <Je meeste Apotheken en Dxogistzaken k f 1.25 per ge- siloten blikken doos. ten in 1842 treurig. Zij werden door de re- geering niet gehoord in zake de geneesmidde- lenvoorziening, en zij klaagden over den achteruitgang van hun stand. Niettemin hebben ze den tnoed niet verloren en hard ge- (werkt en gestreden voor hun maatschappe- lijke positie en als we nu zien, wat in de 80 jaren van het bestaan der Maatschapplj is tot stand gekomen, dan moeten we erkennen, dat de apothekers van 1842 den toestand te donker hebben ingezien. Ook heden is zulks misschien het geval. Maar een ding kan spre- >ker wel verklaren: de regeering volgt met groote belangstelling de daden der Maat- schappij. Zij heeft een blijk van achting daar- yoor willen geven. En het is spreker een groote eer en een genoegen te kun- nen mededeelen, dat het de Koningin Iheeft behaagd dr. J. J. Hofman; voorzitter van de Nederlandsche Maatschappij ter be- vordering der Pharmacie, te benoemen tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. Onder applaus van de vergadering hechtte 'de minister den voorzitter het officierskruis op de borst. De voorzitter dankt den minister voor de yerleende onderscheiding. Daarna is het woord aan den secretaris voor het voorlezen van enkele ingekomen brieven, o.a. een schrijven en een telegram van de Nederlandsche Maatschappij tot be- yordering der Oeneeskunst, die op t oogen- blik in Roterdam vergadert. De voorzitter huldigt prof. L. van Itallie wegens zijn 40-jarig ambtejubileum en over- handigt hem de zilveren medaille der Maat schappij als blijk van waardeering voor den verrichten arbeid. Prof, van Itallie dankt voor de gebrachte hulde. Haarlem stelt daarna de volgende vragen: Welke resultaten heeft de actie tegen de di plomaverhuurders onder de 1 eden opgele- verd? Welke maatregelen denkt het H. B. te ne- oien naar aanleiding hiervan? Op grond waarvan kan de secretaris zoo optimistisch in zijn verslag schrijven? De voorz. stelt voor heden Dinsdag deze vra gen te beantwoorden, terwijl de secretaris zijn spijt er over uitspreekt, dat het departement Haarlem de vragen niet vooraf ter kennis van het H.B. heeft gebracht. Twee bij uitstek deskundigen, professor P van der Wielen, hoogleeraar in de artsenijbe- reidkunde te Amsterdam, en dr. J. W. de Waal, inspecteur van het staatstoezicht op de volksgezondheid, hebben een praeadvies over de geneesmiddelenvoorziening in Nederland nitgebracht. Dr. de Waal beschouwde de geneesmiddel- voorziening te plattelande. De prae-adviezen werden toegelicht en dis- cussie volgde. 1 BOND VOOR DAADWERKEJdJKE DIERENBESCHERMING. In een door den Bond voor daadwerkelijke dierenbescherming belegde bijeenkomst heeft de heer Henri Polak, lid der Eerste Kamer, het woord gevoerd over het misfcruik van den hond als trekdier hier te lande. De voorzitter, mr. van Waveren, sprak tot den heer Polak, die bij zijn binnertkomen met een hartelijk applaus was welkom geheeten, woorden van hulde voor zijn optreden en spreken in de Eerste Kamer wat betreft het misbruik van den hond als trekdier. De heer Polak zeide tot zijn optreden vn de Eerste Kamer gekomen te zijn, omdat hij meende, dat het daarvoor het juiste oogen- blik was. Wij hebben toch nu een minister gekregen, van wien verwacht mocht worden, dat hij als sportman en natuurliefhebter ook dierenvriend zou zijn. En de minister heeft dan ook niet hetgeen spr. te berde heeft ge bracht, afgewezen. Van het meesterschap van den mensch over het dier wordt zoo vervolgde spr. niet alleen gebruik,' maar ook al te vaak misbruik gemaakt. Als voorbeelden noemde spr. o.a. het coupeeren en castreeren van dieren, het dooden van dieren, wanneer dit voor zijn verlangens (Weeding enz.) wenschelijk wordt geacht. Tegen dergelijke accessen moet krach tig front gemaakt worden. Spr wees er op, dat altijd door degenen, die opkwamen voor humaniteit in al zijn vor- men en uitingen. sentimentalisten zijn ge- noemd. Laat men ons nu dan ook maar zoo noemen, maar eens zal de tijd komen, aldus spr., dat men ook hetgeen, dat wij thans voorstellen, algemeen als juist zal inzien. In de eerste nlaats moet dan genoemd worden: verbod van het gebruik van den hond als trekdier. Spr. schetsie hoe hiervan thans vaak misbruik wordt gemaakt. Dan ziet men een kleinen hond, lichamelijk onvoldoende, voor een kar tsekken en op die kar een groote, etoere kerel, ja soms zelfs twee kerels. Der gelijke toebtanden zijn niet te dulden. Naar aard en bouw is /le hond buitendien •absoluut geen trekdier. Wetenschappelijk is dit onomstootelijk vastgesteld. Ook daarom moet een stevige actie gevoerd worden om een einde te maken aan het bestaande euvel. De mensch heeft geen reeht om dieren te mishandeten en daarom mag de hond niet als trekdier-worden gebruikt, want het gebruik als zoodanig k mishandelen. En de mensch, die dat toch doet, moet gestraft worden. En wanneer men het elders (Engelanid) kan stel- len zonder het gebruik van den hond als trekdier. waarom zou men dat hier dan niet kunnen? Het is groote onzin, dat het'in ons land niet kan. Spr. wees in dit verband op den overvloed van verkeersmiddelen, welk* wij tegenwoordig hebben. Vele huizenventers gebruiken dan ook al geen honden meer. Een der voomaamste oorzaken hiervoor is mis schien wel geweest, dat zoo langzanvrhand tal van menschen gingen weigeren, te koopen van venters, die honden als trekdieren ge- bru'kten. De toezeggimg van den min'ster aan spre ker dat*hij bereld was het oordeel van'de ge- reeskund'ige faculteit aan de Veeartsenij- kunr'ige Hoogeschool te Utrecht te vragen en de commissarissen der Koningin een cco- noniisch onderzoek te doen mstelleo, geeft thans wel eenige hoop. In ieder geval is de belangstelling weer gaande gemaaw. Het gebruik van den hond als trekdier is als een vlek op de schoonheid van ons land1 en tevens een schande en bjaam voor ons volk Spr. wekte alien op, krachtig mede te werken om ons land van die schande te bevrijden. De tijd daarvoor is nu aangebroken. Vervolgens heeft o.a. de heer Karres, voor zitter van den Anti-Trekhonden-Bond, nog enkele woorden tot den heer Polak persoon- lijk en verder tot de Vergadering gesproken. Ook hij bracht een woord van hulde aan den spreker. INTER'NATIONAAL ACCOUNTANTS- CONORES. Gistennorgen heeft in de aula van het Ro- loniaal Instituut te Amsterdam de opening plaats gehad van het eerste Internationale accountantscongres. De groote zaal was ge- heel door congresleden en genoodigden ge- vuld, toen de voorzitter van het congres, de heer E. van Dien, zijn openingsrede hield De vertegenwoordiger van den minister van arbeid, dr. Heringa, heette uit naam van den minister alle aanwezigen welkom en prees de congresleiding voor al het werk dat zij gedaan heeft. Het is voor ons land, aldus dr. Heringa, een groote eer, dat dit congres hier gehouden wordt. Wij verrichten hiermee een nieuw vredeswerk. Ik hoop, dat dit con gres een middel zal zijn om vele vraagstuk- ken op administratief gebied tot oplossing te brengen. Het behoeft den Nederlandschen deelnemers niet te verwonderen, dat spr.'s bijzondere aandacht is gevallen op de uiteen- zetting van de wettelijke regeling der ac- countantsberoepen, wijl, deze aangelegenheid de bijzondere aandacht van den minister heeft. Yerschillende vertegenwoordigers van bui- tenlandsche vereenigingen voerden hierna het woord. Ten slotte sprak de voorzitter van het Ne- derlandsch Instituut van Accountants, de heer Hageweg die een kort geschiedkundig overzicht gaf van de ontwikkeling van het ac- countantsberoep in Nederland. Zoowel in aantal als in wetenschappelijke ontwikkeling zijn de accountants hier te lan de sterk vooruitgegaan, iets waartoe ook de Handelshoogeschool en de oeconomische fa culteit ta, Amsterdam bijgedragen. Thans wacht men nog op een wettelijke regeling van het accountantsgeroep, welke regeling naar men hoopt spoedig tot stand zal komen. De congresleden zijn hierna nog eenigen tijd bijeen gebleven in de groote hall van Koloniaal Instituut. Eenige jongedames dienden ververschingen rond. In den middag zijn de vertegenwoordigers van de verschillende binnen- en buitenland- sche accountantsvereenigingen ten stadhuize door het gemeentebestuur ontvangen. Heden begonnen in het Koloniaal Instituut de vergadeingen van het Intemationaal Ac countantscongres. Aan de orde was het eerste referaat over: „Het accountantsrapport in verband met de verantwoordelijkheid van den accountant", met als eersten inleider Sir William Plender, Bart. C. B. E. F. C. A., ex-president en lid van den „Council of the Institute of chartered Accountants in England and Wales". Het tweede referaat over hetzelfde onder- werp werd gehouden door den heer Fr. Biin- ger, uit Leipzig, beeedlgd accountant en ge- rechtelijk deskundige, docent aan de Handels- hogschule te Leipzig en voorzitter van het Verband Dcutscher Bucherrevisoren. Prof. Th. Limperg uit Amsterdam was de laatste spreker uit Amsterdam over dit on- derwerp. (De beteekenis van de accountants- verklaring in verband met de verantwoorde lijkheid van den accountant) Nadat over dit onderwerp uitvoerige be- sprekingen gevoerd1 waren, kwam aan de or de hettweede oderwerp: „Het bestuur der ondememing", hetwelk werd ingeleid door den heer T. Carlioz uit Parijs. Ook over dit onderwerp werd uitvoerig ge- discussieerd. KORTE BERICHTEN. De KoningiipMoeder was voornemens heden een bezoek te brengen aan de Gooische Huishoudschool te Hiversum, van half-elf tot twaalf uur. Buitenland. STOOK-QLIE VOOR LOCOMOTIEVEN. De London Midland and Scottish Railway Company deelt mede, dat de proeven met lccomotieven, die met olie gestookt worden, bevredigend zijn gebleken en dat als gevolg daarvan 150 locomctieven daarvoor zullen worden ingericht. Tot dusver is dit reeds met 88 machines geschied. De mdatschappij deelt voorts mee, dat het bszigen van ojie om te stoken vergelijken met steenkool niet ecouo- misch is en dat dit alleoi geschiedt om de steenkoolvoorraden te spar en. ONBREEKBAAR GLAS. In Weenen is een glassoort uitgevonden die evenals het sildcaatglas kleurloos en ondoor- zichtig is en evenals dit ook naar wensch ge- vormd, gepolijst en geslepen worden kan. Het bewuste glas heeft echter tegenover het gewone glas het voordeel dat het elastisch is en hierom alsmede wegens de geringere hard- heid tegenover ander glas bijna ongevoelig is voor stooten en trjllingen. Het is vervaar- digd van een zuivere organische stof, een ge- latine-achtige massa die echter in water on- oplosbaar blijft. De uitvinders noemden het pollopas. Het is bestand tegen temperaturen tot 280 gr. C., springt ook niet bij sterke tem pera tuurverschilten; bij hoogere warmtegra- den verkoolt het. Pollopas is ongev. half zoo zwaar als glas, het kan met organische kleur- toevoegimgen worden gekleurd en laat meer dan gewoon glas de ultra-viotette stralen van het zonlicht door. Het is daarom ge- schikt te achten voor lighalien in ziekenhui- zen, die men dikwijls niet met glas bezet om de ultraviotette stralen op de zieken te laten inwerken. Daar deze stralen ook bevorder- lijk zijn voor den plantengroei, zal pollopas een geschikt materiaal zijn voor het beglazen van plantenkassen enz. Daar het grooten dlrukweerstand heeft en niet splintert, zal het ook voor bezetting van glasdeuren een ge schikt materiaal vormen, evenals voor ruiten van automobielen en andere voertuigen, aan- genomen ratuurlijk dat de eigenschappen die de uitvinder van het materiaal aangeeft in de practijk blijken stand te houden. Het rijks- proefstation te Weenen moet pollopas hebben onderzocht en genoemde eigenschappen heb ben vastgesteld. De prijs zou niet veel boo- ger zijn dan van gewoon eerste soort venstcr- glas. DE HOOGSTE WOLKENKRABBER. Vrijdag is men te Detroit begonnen met het bouwen van een nieuwen „skyscraper", de ..Book Tower" genoemd, naar den heer Book, die reeds een heelen boulevard van „wolkenkrabbers" in Detroit heeft gezet. Het nieuwe gebouw zal 81 verdiepingen hebben en 83 voet hoog zijn. Het Woolworth ge bouw te New York is tot dusver de hoogste skyscraper der wereld met zijn 62 verdiepin- gen en een hoogte van 792 voet. Provineiaal Niemws UIT BROEK OP LANGENDIJK. De dienstplichtige J. Dirkmaat, uit de Gemeente Broek op Langendijk, in opleiding voor Onderofficier, is bevorderd tot korpo- raal. (Wordt verder opgeleid tot Onderoffi cier). UIT STOMPETOREN. De leden der zangvereeniging Cresceudo hebben in hunne laatste vergadering beslo- ten, op nader te bepalen datum in de kerk al- hier een concert te geven, om een gedeelte te dekken van de onkosten voor het plaatsen van de luidklok in den toren. Binnenkort zal aan alle inwoners van de Schermeer een lijst gepresenteerd worden, om zich van plaatsen te voorzien. We vertrouwen, dat velen aan dit goede doel zullen medewerken. Tot notabelen bij de Ned. Herv. Ge meente te Noordschermer zijn gekozen de heeren M. C. van der Laan en Jb. Bakker. Zondagmiddag had aan de Noorder- vaart tuschen de Voetbrug en den Omval een ongeval plaats, dat nog betrekkelijk goed af- liep. Door slippen kreeg een motorrijder een ongeluk en kwam de juffrouw, die op de duo zat, enkele Meters verder op den grond te- recht, zoodat zij zich ernstig aan het hoofd bezeerde en direct de hulp van Dr. Heringa werd ingeroepen. Na onderzoek achtte deze het onmogelijk, haar te vervoeren naar hare woonplaats (Kogerpolder) en werd zij voor- loopig bij den heer C. Klerk in huis gebracht en verpleegd. Tijdsehriften. Wij ontvingan nommer 3 van het Tou- risme, geiHustreerd Weekblad voor het Rei- zen, tevens Offideel Orgaan van de Alge- meene Nederlandsche Vereenigiinig voor Vreemtdelingenverkeer; uitgave van Moor man's Periodieke Pers, Den Haag. Ook dit nummer levert het bewijs, dat dit mooie weekblad bij Moorman's Periodieke Pers in goed'en handen is. Deze uitgever heeft terecht gezien, dat een nieuw weekblad, wil dit bij het Nederlandsche publiek een kans krijgen, smaakvol uitgevoerd moet worden, waarom hij het blad in kunstdrukpapier drukte en voor keurige cliches zorg droeg. Dit nummer bevat voor hen, die belangstellen in het rei- zen, veel lezenswaardigs. Een lezen van dit nummer schenkt de overtuiging, dat reizen genieten en leeren is. Het Juli-nummer van „Ons eigen Tijd- schrift", uiitgave C. J. v. Houten Zoon, Weesp, doet ook ditmaal niet onder voor de vorige en levert wederom het bewijs, dat de leiding bij den Red. Gerh. v. Dijk, in goeden handen is. Het kunstbijvoegsel is een repro- ductie van een houtsnede van den in Bergen welbekenden kunstenaar J. G. Veldheer en de reproductie naar een teekening van George Raemdonok, getiteld: „Vogeltjeskoopman", kan eveneens goed geslaagd genoemd wor den. Het nummer bevat voorts een bijdrage door Prof. Dr. B. G. Escher over veranderin- gen van den Vesuviuskrater na 1905. Dit ar- tikel is voorzien van een diagram van den krater en een 6-tal interessaote foto's. P. Kis- temaker schreef een aardig stukje, getiteld: „Speeluurtje", terwijl J. J. F. Schillt bij de plaat van G. Raemdonck een artikel schreef over een verdwijnend beroep. Mr. D. J. v. Sehaardenburg geeft een interessante met mooie foto's geillustreerde bijdrage over een# oud-Hollandsche kolonie in Denemarken. Jet Luber schrijft over het jongens- en meisjes- spel, terwijl v. d. Eeckhout over de twee schildersdorpen Laren en Blaricum een aar- dige verhandeling geeft. A. B. v. Tienhoven geeft een mooie bijdrage over de „Circus- rijdster", terwijl Herman de Man een lezens- waardig artikel schreef over teenschillen. G. J. Langkamp publiceert een artikel onder de tiitel van: „Pas op! een bij!", terwijl Carel Burbaoh een aardig dagboekje deed opnemen. De rubriek voor de kinderen is zoo ver- zorgd, als men die van dit tijdschrift mocht verwachten. Voorts bevat het nummer nog gedichten van E. E. J. Zekteothuis, Ar Kwink, Helena Swarth en Meta Gorzeiink. Het Juliwummer van het Haagsch Maand- blad, dat onder leiding staat van Dr. C. Easton en S. F. van Oss, levert wederom het bewijs, dat de redactie de actueele vraagstuk- ken van den oag naar voren weet te brengen. Dit maandblad zorgt er voor, dat haar lezers op de hoogte worden gehouden en worden voorgelicht door menschen, die de stof, waarover zij schrijven, volkomen be- heerschen. Mr. Dr. J. H. W. Q. Ter Spill schrijft over Belgie en wij. Mr. W. Suemnondi Lzn. over het tractaat met Belgie. Dr. M. v. Blankenstein over het buitenlandsch beleid der Sowjetrepubliek. Mr. J. B. Akkerman over Mexico. Jhr. J. J. C. Sandlberg over Emigra- tie in verband met het bevolkingsvraagstuk in Nederland; Dr. L. Knappert over Vader- landsch Kerkerdom; Dr. C. H. Ketner over: Is het Spiritisme bewezen?; Chr. Doorman over Andersen' laatste levensjaren en Paul de Kruyf over Bacterienjagers. Zooals men ziet, bevat ook die nummer een schat van kennis. Rechtzaken. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Mondelinge uitspraak van 2 Juli. C. H. te Oude Nied'orp, overtreding Ka- naaireglement, 3X1/ boete of 3 X 1 dag hecht. A. B. M. te Alkmaar, overtreding Gngeval- lenwet, 10 boete of 5 dagen hecnt. P. E. te Alkmaar, loopen over verboden grond, 15 boete of 10 dagen hecht A, J. S. en J. L. K. te Amsterdam, over treding Visscherijwet, de le 10 boete of 5 dagen hecht., de 2e 5 boete of 5 dagen hecht. G. v. d. S. en C. P. te Alkmaar, straat- schenderij, de le 15 boete of 10 dagen hecht., de 2e 10 boete of 5 dagen hecht. W- W., P. R, A. D., J. R., M. G, C. L. en Hoofdpijntabletten werken terstond. Clazen Buisje 60ct. Bij Apoth.en Drogisten. A. S. te Schoorl, overtreding Bouwverorde- ning, de le 4 boete of 4 dagen hecht., de 2e, 3e, 4e, 5e, 6e en 7e ieder 5 boete of 4 da gen hecht. W. V. te Uitgeest, P. G. Pz. te Egmond aan Zee, K. K. te Alkmaar, S. B. te Noord- scharwoude, dronkenschap, de le 2 dagen hecht., de 2e 1 dag hecht., de 3e en 4e ieder 3 boete of 3 dagen "hecht. N. C. H. te IJmuiden, Th. S. te Haarlem, Th. A. C. S. te Beverwijk, J. J. S. te Wasse- naar, H. S. te Spaamdam, F. de V., H. E. L. S., F. E. en M. A. te Alkmaar, J. D. B. te Amsterdam, overtreding Politieverordening, de le, 2e en lOe ieder j 10 boete of 5 dagen hecht., de 3e en 5e ieder 6 boete of 3 dagen 'hecht., de 4e 15 boete of 10 dagen hecht., de 6e en 9e ieder 4 boete of 4 dagen hecht.. de 7e 3 boete of 3 dagen hecht., de 8e 1 boete of 1 dag hecht. N. B. te Heemskerk, P. Th. D. te Casiri- cum, I. v. V. te Amsterdam, K. K. te Brock op Langendijk, W. G. te Breda, H. L. en A. V. te Akersloot, F. E. en C. A. D. te Alkmaar, over treding Motor- en Rijwielwet, de le f 2 bcete of 1 week tuchtschool, de 2e en 6e ieder 4 boete of 3 dagen hecht., de 3e 10 boete of 10 dagen hecht., de 4e, 7e, 8e en 9e ieder 2 boete of 2 dage nhecht., de 5e 2 X 2 boete of 2 X 2 dagen hecht. Ingezonden stukken. (Buiten verantwoordelijkheid van de Re dactie. De opname in deze rubriek bewijst geenszins dat de 'edaciit er mede instemt.) IETS OVER HET DORPSSCHOON TE BERGEN. Mijnheer de Hoofdopsteller! Gaarne zag ik het onderstaande in uw blad geplaatst. Bij voorbaat daarvoor mijn dank. Bergen heeft geen andere bron van inkom- sten dan zijn natuur- en dorpsschoon. Wie dit natuurschoon of dorpsbeeld schendt begaat niet alleen een vergrijp op ons aller eigendom de schoonheid hij maakt zich tevens schuldig aan het schenden der belahgen van de inwoners van dat mooie dorp. Door bemiddeling van een firma die graag haar waar aan ons zou willen verkoopen en het bestuur der Nederl. Spoorwegmaatschap- pij de heeren zitten in Utrecht is de Stationsbuurt verrijkt! met een bord, waar- voor, onder't stamelen van het woord ,,schan- de!" ieder denkcud mensch bedenkelijk het hoofd moet schudden. Wanneer nu het dorpsschoon met opzet zoo geschonden wordt, dat het dorpsbeeld meer en meer zijn landelijk karakter verliest en de gasten nog meer achterwege blijven. dan moeten wij niet, als kippen op een pool, berusten in die schoonheidschennis, maar wij moeten ons daatover wreken. Het bestuur van die Spoorwegmaatschappij wil wel de dubbeltjes incasseeren van de be- woners en de gasten van het mooie Bergen Daar zij echter niet achteruit gaat om die schoonheid te helpen fnuiken ligt het voor de hand dat wij op onze beurt ook niet hoeven te- rug te deinzen om maatregelen te treffen te genover de schaamteloozen die ons dorps beeld ongevraagd komen vernietigen. Zoolang dit afschuwelijk leelijk bord niet weggeruimd is, moet het orderwoord zijn: „We rijden niet meer met den tram!" Wat tegenover firma's dient te gebeuren die, mits hunne waar aan te prijzen, ons dorpsbeeld helpen kapot maken, ligt voor de hand. Enkelen onzer hebben reeds besloten geen half onsje der aangeprezen waar van de fir- manten der schoonheidsmoordenaars in huis te dulden. Wij hopen dat ons voorbeeld niet alleen zal gevolgd worden door particulieren uit over- weging van Schoonheidschennis, doch wij verwachten dat en pension- en hotelhouders en andere zakendoenden tevens uit overwe- ging van belangenvergrijp hetzelfde besluit krachtig zullen doorvoeren. V.V.V. gij die in uwe statuten liebt staan, dat gij het eigen- aardig dorpsschoon beschermt, het woord is ook aan U- Wordt er ons in de toekomst nog waar aangeboden lanes den weg van borden die het dorpsbeeld ontsieren, dan moet ons aller antwoord als een man kernachtig klinken: „Eerst dat bord weg! ARTHiiR VERBEECK, Kunstschilder. Marktberichten ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 5 Juli. In de heden gehou den veilingen werd betaald voor: Bloemkool le soort (per 100 st.) 13 17.30, 2e soort 710, Wortelen per 100 bos 7.80f 13. Rabarber per 100 bos 5.80—/ 8.90, Aardappelen per 100 KG. 3.90—/ 7.50, Uien per 100 bos 2.60— 9.80, Slaboonen per KG. 0.80—/ 0.89, Aardbeien per 100 KG. 30—/ 45, Andij- vie per 100 stuks 1.204.10, Doperwten per 100 K.G. 1425, Kropsla per 100 stuks 0.302.30, Komkommers per 100 stuks 3.80—/ 7.40, Pieterselie per 100 bos 5.10—/ 6.70, Peulen per 100 K.G. 20 33, Postelein per bakje (5 K.G.) 0.25— 0.38, Snijboonen per K.G. 0.66—/ 0.75, Spinazie per 100 K.G. 3.80—/ 18.90, Sel- derie per 100 bos 5.207.80, Tuinboo- men per 100 K.G. 6.30—/ 9.20, Roode bessen per 100 K.G. 35—/ 53, Zwarte bessen per 100 K.G. 3562, Tomaten per 100 K.G. 40-/ 52. BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Groentenveiling), 5 Juli 1926. 2000 st. Bloemkool le soort 10.5021.20, 2e soort 4.906.50 per 100 st., 3100 bos Worteleii 9.20—f 13.60 per LOO bos, 510000 K.G. Aardappelen: Schotsche mui- zen 67.80, Schoolmeesters 8.20— 8.60, Eigenheimers 10.20, Drielingen 4.30—/ 5.20, Kleine 1.10 per 100 K.G. N'OORIDSCHARWOUDE, 5 Juli. 277400 K.G. Aardappelen: Schotsche Muizen 6.107.40, Drielingen 3.50 4.50, per 100 KG., 1250 stuks Bloemkool 7.10-/ 17.10, 2e soort 5.40—/ 5.70 p. 100 stuks. ZAANDAM, 5 Juli. Veiling „De Zaao- ffoemKool I 16—25 ct. per stuk, II 8—13 ct. per stuk, III 1—4 ct. p. stuk, pos telein 2270 ct. per kl. kist, sla 4088 ct. per kist, andijvie 15—80 ct. per kist, selderie 821 ct. per bos, pieterselie 5—10 ct. p. bps, peen 16—22 ct. p. bos, kersen 8)4—20 ct. -i. pkruisbessen 8—10 ct. p. p., slaboonen '0—36 ct. p. p., komkommers 4—14 ct. per stuk, tuimboonen 2)4—5)4 ct. p. p., spinazie 6070 ct. per kl. kist, sjalot 5 ct. boonenkruid 7 ct. per bos. p. bos, WARMENHUIZEN, 5 Juli 1926. Schotsche Muizen 6.10—/ 8, idem gro ve 5.906.10, Drielingen 4.305.10 per 100 K.G. Aanvoer 49600 K.G. Aard appelen. HEEMSKERK, 5 Juli. Coop. Tuindersv. kennemerland. Aan de avondexportaard- beienveiling besteedde men voor: Amazone z. d. 41.50-/ 45.50, idem m. d. 37— 39.50, vroege m. d. 20.30, idem z. d 28.50—/ 30 per 100 K.G. Zeetijdingeu. KON. NED. STB. MIJ KON. W.-I. MAILD. Adonis 5/7 v. Lissabon te Amsterdam, cuterpe 5/7 v. Rottercam te Pasages. N ere us v. Amst. n. Kopenhagen 5/7 v. Hol- tenau. v;.v-L.j 5/7 v. Kopenhagen te Amsterdam, ^atuniiis 4/7 v. Amsterd. te Hamburg, zeuj 5/7 v Amsterdam te Hamburg. Agamemnon 3/7 v. Amsterdam te Rotterd Amsterdam (thuisr.) 2/7 te Callao. Crijnssen 1/7 v. Curacao n. Puerto Cabello, Hector (uitr.) 3/7 te La Guayra. Iris 5/7 v. Hamburg te Amsterdam. Jan van Nassau 5/7 v. Cuba te Rotterdam. Medea 2/7 v. New York naar Gibraltar. Tellus 4/7 v. d. Levant te Amsterdam. Ulysses 3/7 v. Curacao te San Pedro. Van Rensselaer (thuisr.) 5/7 te Plymouth verwacht. Venezuela (uitr.) 3/7 v. Dover n. Barbadoi Achilles 3/7 v. Alexandria naar Malta Ceres 3/7 v. Constanza n. Bourgas. Hebe 3/7 v. Oran naar Malta. Merope 3/7 v. Fiume naar Sebenico. Nero 3/7 v. Danzig n. Amsterdam. Orpheus 4/7 v. Tarragona te Vinaroz. Stella 3/7 v. Salonica naar Smyrna. Theseus 3/7 v. Lissabon n. Hoek v. Holland KON. HOLL. LLOYD. Montferland 5/7 v. Amst. n. Hamburg. Orania (uitr.) 4/7 v. Lissabon. Algenrib (uitr.) 4/7 bij Vlissingen geankerd. Delfland, Hamburg n. Antwerpen 5/7 bij den N Orania den N. Waterweg geankerd. ia (uitr.) 3/7 v. Vigo. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Rotterdam 3/7 v. New York naar Rotterdam. Breedijk 3/7 v. Rott. te Borbon. Nessian 2/7 v. Philadelphia n. Rotterdam. Nieuw Amsterdam, v. New York n. Ro-th 5/7 1 u. V. Plymouth. Bilderdijk 1/7 v. Baltimore n. Rott Blijdendijk 1/7 v. Rott. te Boston. Burgerdijk 3/7 v. Rott. te New Orleans. Dinteldijk, Rotterdam n/d. N Padfickust, Leerdam, Rott n. New-Orleans, 2/7 te Ha vana. Maasdam, Rott. n. New-Orleans, 3/7 van Boulogne. Rijndam 3/7 v. Rotterdam te New York Blommersdijk (uitr.) 3/7 te Algoabaai. JAVA—NEWYORK LIJN Stadsdijk v. New York n. Java 5/7 v. New port News. HOLLAND-AFRIKA LIJN. Billiton 4/7 v. Rott. n. Hamburg. Blommersdijk (uitr.) 2/7 te Mosselbaal. Meliskera 4/7 v Hamburg te Amsterdam. v Nijkera 2/7 v. Beira n. Mozambique. Nias 3/7 v. Tonga n. Zanzibar. EMZETCO LIJN. Jonge Anthony 2/7 v. Lipari n. San Carlos HOLLAND WEST-AFRIKA LIJN. Scheldestroom (uitr.) 4/7 te Las Palmas. Kennemerland 5/7 v. Grand Bassam naar Monrovia. Menado 3/7 v Degema n. Opobo. HALCYON LIJN. Stad Haarlem3/7 v. Cuxhaven n. B-Aires. Stad Vlaardingen 3/7 v. La Plata te Hamh HOLL. AUSTRA'LIe LIJN. Garoet (uitr.) 4/7 v. Sydney. HOLLAND-OOST-AZIe LIJN. Gemma (uitr.) 5/7 v. Shanghai. Oostkera 5/7 v. Hamburg te' Amsterdam, Oldekerk (thuisr.) 5/7 te Shanghai. ROTTERDAMSCHE LLOYD, t Deli (uitr.) vertr. 5 juli v. Ouessant. Jacatra (uitr.) arr. 4 Juli te Soerabaja. Insulinde arr. 4 Juli v. Rott. te Batavia. Madioen (thuisr.) vertr. 3 Juli v. Sabang. Slamat (thuisr.) vertr. 3 Juli v. m. 11 u. van Tanger. Soekaboemi vertr. 3 Juli.v. Batavia n. Rott. Tosari arr. 4 Juli v. .Batavia 1. v. Lond. te Rott. HOLL. BR. INDIe LIJN. Andijk (uitr.) arr. 3 Juli te Rangoon. Bovenkerk (uitr.) vertr. 2 Juli v. Suez. Meerkerk arr. 4 Juli v. Antw. te Rott. Simaloer arr. 4 Juli v. Rod. te Hamb. Sommelsdijk (thuisr.) vsrtr. 4 juli v. Algiers. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Peisander v. Batavia n. Amst., arr. 3 Juli te Gravesend. e Memnon, Batavia n. Amst., vertr. 1 Juli v. Colombo. Meriones vertr. 5 Juli v. Rott. n. Hamburg Medon arr. 4 Juli v. Hamb. te Rott. Rhesus vertr. 3 Juli v. Liverpool n. Soerabaja Tantalus vertr. 4 Juli v. Amst. n. Java. ROTT— ZUID-AMERIKA LIJN. Algenib vertr. 3 Juli v. Amsterdam n. San tos. Algorab (thuisr.) arr. 3 Juli te Santos. Zijldijk (uitr.) vertr. 3 Juli v. Bahia. JAVA-CHINA-JAPAN LIJN. Tjisabora vertr. 3 Juli v. Batavia n. Hong kong. KON. PAKETV. MAATSCHAPPIJ. Van Overstraten vertr. 2 Juli v. Beta wan p Penang. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Karimata (uitr.) arr. 5 Juli te Genua. Celebes (thuisr.) vertr. 2 Juli v. Padang. Bengkalis arr. 3 Juli v. Amst. te Batavia. Kambangan (thuisr.) vertr. 4 Juli Perim. Krakatau (uitr.) vertr. 3 Juli v. Belawan. Prins der Nederlanden (thuisr.) vertr. 2 Jul! v. Singapore. Vondel (uitr.) vertr. 4 Juli v. Colombo. Jan Pietersz. Coen arr. 5 Juli v. Batavia tc Amst. Roepat arr. 4 Juli v. Bremen te Amst

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 6