DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. 157 Honderd acht en fwrntigste Jaarcan? 1926, AJbonnementsprijs bij Yooruitbetaling per 3 maanden f2.—fr. per post f2.50. Bewijsn. 5 ct Adrertentiepr. 25 ct p. regel, grootore letters naar pUatapdnitoi Brieven franco N.V. Boek- en Handelsdr. y.Il Herms. Coster Zoon, Voordam C9, Tel. Admlnistr. No. 3. Redactie No. 83L WOENSDAG 7 JULI Buitenland Dif nommer besfaaf u!t 1 bladen. Directetir: G. H. KRAK. Hoofdredacfeur Tj. N. ADEMA. DE FINANCIEELE TOESTAND I VAN FRANKRIJK. Zooals gemeld stellen de financieele des kundigen eeti herziening voor van de omzet- belasting, van de belastingen op het vervoer op suiker en dranken en van de douanerech- ten. Uit het rapport blijkt, dat voor de omzet- belasting aan een uniformtarief van 2 pet. wordt gedacht; voor de spoorwegen wordt een nieuwe verhooging van 15 pet. voorge- steld voor het personen- en goederenvervoer, waard'oor men hieruit 1800 millioen meer denkt te halen. De suikemechten zouden van 50 tot 100 frcs. worden verhoogd. Wat dran ken betreft wordt aan een verhooging gedacht van 5 centimes per liter wijn en een overeen- iomskige verhooging voor bier en cidler. Een en antfer zou 700 millioen meer opbrengen, semen chis de begeerde 2500 millioen voor de tweede helft van 1925. i Wat ten slotte de douanerecbten betreft, die op het oogenblik minder dan de helft be- dragen van de tarieven van 1913, zouden deze worden aangepast aan de huidige positie van de munt. Hoewel het rapport der experts voor de hervorming der Fransche financien een uit- stekenden indruk heeft gemaakt in financieele kringen zoowel in Engeland als in het bui tenland, heeft het rapport den val van den franc diet kunnen tegenhouden. De koers is Maandag opnieuw teruggeloopen op de be- ricbten uit Parijs, waaruit geconoludeerd moet worden, dat er een heftige oppositie in het parlement in deze kwestie moet worden verwacht. De aanbevelingen van de commissie van ex perts vinden grooten steun in Engelsche fi nancieele kringen. Erkend wordt, dat zij ge- baseerd zijn op de financieele principes, die met groat succes zijn toegepast bij het finan- cieel herstel van andere continentale landen. HET NIEUWE DEBUUT VAN CAILLAUX. Na afloop van den ministeraad verlkaarde Caillaux zijn voorstellen eerst te zullen inr dienen nadat hij een motie van vertrouwen gekregen heeft. Hij zal dan onmiddellijk een spoedbehandeling vragen. Hij zal on middellijk na de opening der Kamerzitting het woord voeren. In de Kamer heeft Caillaux verklaard dat het rapport der deskundigen overeenstemt met zijn ideeen; dat beteekent echter niet diat de regeering slaafs de adviezen der deskun digen zal opvolgen. Hij wees er op, dat tekort der be- begrooting, dat 42 milliard bedroeg in 1919. teruggebracht was tot 5% milliard in 1925, om piaats te maken voor een evenwichtig budget voor den dienst 19261927. In over- eenstemming echter met de inzichten der deskundigen zal men moeten beginnen met de bank-voorschotten terug te betalen, de na- tionale verdedigingsbons in te lessen en de bons op korten termijn, de salarissen der ambtenaren te herzien. Caillaux zette zijn dirie leidende gedachten uiteen: le. 3 milliard aan nieuwe inkomsten schep- pen om deze uitgaven even a! s de onkosten der stabilisatie te dekken; 2e. tegenover de vermeerdering der uitga ven groeiende inkomsten stellen door unifor- miseering van de omzetbelasting; 3e. de belastingen op redelijke wijze be- perken, beletten dat zij elkaar verslinden en fiscale verwikkelingen vermijden. De regeering zeide Caillaux verder zal machtiging vragen om dit werk tot stand te brengen, evenals om zekere overdreven tarie ven te verlagan, evenals de algemeene belas- ting op het inkomen, om de bestaande belas tingen productiever te maken, om indirecte belastingen in te voeren en de spoorwegtarie- ven te verhoogen. Caillaux scnat de binnenlandsche schuld op 300 milliard; hij wees op het gevaar dat gelegen is in de massa bons op korten ter mijn; verzette zich tegen consobdatie, sloot zieli aan bij de door de deskuriaigen voorge- stelde oplossing, n.l. oprichting eener kassa tot beheer der bons. Hij zeide, dat de schat- kist op dit oogenblik over een crediet van slechts 500 mililocn beschikt bij de Banque de France. Wat de buitenlandsche handelsschuld be- treft. voor welke Frankrijk op dit oogenblik jaarhjks 4 milliard aan rente betaalt, ver- klaarde Caillaux dat het onmcgelijk zou wor den verder te betalen, indien het pond verder steeg en indien wij er niet in slaagden bui tenlandsche credieten te krijgen, die wij slechts kunnen krijgen door onze schulden te regelen. Het parlement zal zich in volkomen onafhankelijkheid uitsprekin over de rege- ling der buitenlandsche schulden in haar ge- heelen omvang. Ee vena Is de deskundigen verklaarde Cail laux zich ten slotte voor ratificatie der over- eenkomst van Washington, met verbeterin- gen. Caillaux mecnt dat de stabilisatie van het geld mogelijk is op vo uwaarde, dat het land en de staat zich een strenge tucht opleggen. De regeering zal spoedig alle nuttelooze diensten urtroeien, deze maatregelen verei- sciien een snelheid, die het parlcmeutairt mechamsme niet tcestaat. De regeering zal de noodige vclniacht vragen in den tekst der wet, die zij indienen zal. Caillaux is van meening dat er zal moeten worden overgegaan tot een regime van „sa- lut public". Hij noemt een reeks van Euro- peesche landen op, waar zelfs socialistische regeeringen den eisch gesteld hebben eener snelle en doelmatige procedure tot herstel van de munt. Geheel de wereld en Europa hebben be- lang bij onze stabilisatie en zijn ons hunne hulp verschuldigd. Caillaux besluit met de Kamer te bezwe- xen om te willen, ten einde te kunnen. Gij zult kunnen en gij zult willen, zeide hij. De regeering zal willen en kunnen, indien zij uw vertrouwen heeft. Caillaux werd geest- driftig toegejuicht door de linkerzijde en het centrum. Na de rede van Caillaux werd de zitting gesclxorst. Bij de heropening betuigde Emile Borel, vroeger minister van marine, zijne instemming met het plan der deskundigen, doch verklaarde zich tegen de verbinding der stabilisatie met de regeling der intergealli- eerde schulden. Hij zette zijn theorie van den terugkeer tot den gouden standaard uiteen. Gachery (communist) besprak het rapport der deskundigen en de verkaring van Cail laux van communistisch standpunt en cischte voor het proletariaat waarborgen, dat het niets te lijden zal hebben onder de stabilisa tie en haar gevolgen. Het debat is verdaagd tot hedenmie'dag. EUROPA'S FINANCIEEL HERSTEL. De „Excelsior" schrijft, dat er mogelijk, zoo niet waarschijnlijk, binuenkort besprekin- gen zullen piaats hebben tussehen den direc- teur der Federal Reserve Bank Norman Strong, den president d'er Duitsche Rijksbank Schocnt en den gouverneur der Banque de France Moreau. Strong heeft Caillaux indirect doen weten, dat hij een dergelijke conferentie wenschelijlc acht, ten einde de algemeene voorwaarden te ond'erzoeken, welke voor het verleenen van Amerikaanschen financietien steun voor het stelselmatig herstel vah Europa's financiee- len toestand vervuld zouden moeten worden, Het Fransche department van Financial koestert niet het voornemen tobhet houden eener dergelijke conferentie, althans niet met een officieel karakter. DE NIEUWE REGEERING VAN POLEN. Uit Warschau wordt aan de „Vorwarts" gemeld, dat de afg. Daszynski (soc.-dem.), die als een persoonlijk vriend van Pilsoed'ski geldit, bij het debat over de door het kabimet- Bartel ingediende grondwetswijizigende wets- ontwerpen een scherpe rede heeft gehouden, waarin hij deze regeeringsontwerpen be- strijdt. Hij verklaart o.a.E)e groote man, die de Mei-revolutie heeft gemaakt, zwijgt thans. Allerlei kleine menschen, die toevaiig zijn jas hebben aangeraakt, schreeuwen thans zoo luid, alsof zij alle gedachten van hun meester kenden. Zoo ontstaan de grootste misver- standen. De massa des volks begrijpt niet, wat er met de Mei-revolutie is gebeurd. Polen leeft in hoop en vrees. Het krijgt den indruk, dat de partijen van rechts de revohitie heb ben gemaakt, zoo reactionnair zijn de voor stellen-der regeering en zoo revolutionnair doen die van rechts aan. DE NIEUWE LOONSVOORWAARDEN VOOR DE BR1TSCHE MIJNWERKERS. De bladen melden,- dat de regeering bij de eerstvolgende gelegenheid een volledige uit- eenzetting zal geveci van haar inzichten be- trefiende het rapport van de steenkool-com- missie. Gister hebben het ktobinet en de steen- kool-commissie tezamen vei-gaderd en gister- avond heeft het kabinet een zitting belegd1. In afwachting van het oogenblik dat het wets- ontwerp inzake de mijnen wet zal worden, hebben verschillende mijnen voorwaarden ge steld, waarop de mijnwerkers het werk kun nen hervatten. In de mijneij van Notting hamshire, Derbyshire en North Staffordshire zijn de voorwaarden in dien zin gesteld, dat die loonen niet zullen worden verlaagd voor die mijnwerkers, welke 8 uren per dag wer- ken. In deze mijnen zijn 134.000 man werk- zaam. In Warwickshire, Yorkshire en Zuid- V ales, waar 549.000 man werkzaam zijn, zijn geea verdere locosverlagingen te ver- wachten. In North Humberland en Durham hebben de mijneigenaars het voorstel gedlaan de loonen te brengen op het peil van 1921, wat gelijk staat aan een verlaging van 10 procent. In deze districten zijn meer dan 200.000 mijnwerkers werkzaam. Voor gehuw- de arbeiders zijn echter uitzondcringsbepa- lingen geinaakt. E>e mijnwerkers beleggen vergadferingen om de vtorstellen te bespre- ken. In Monmouthshire hebben zij zich te gen de voorwaarden verklaard. Het Lagerhuis heeft den geheelen nacht vergaderdT ter bespreking van het door Joyn- son-Hicks, den minister van Binoenlandsche Zaken, ingediende voorstel om de noodwet- bepalingen (de Emergencq Powers' Act) te doen voortduren. De arbeiders verklaarden, dat de bepalingen volkomen onnoodig waren, gezien het feit, dat het bij de staking der mijnwerkers ordelijk toeging. De minister van binnenlandsche zaken, sprekende over de bepaling, die het departement van binnen landsche zaken de bevoegdheid gaf om de aanvrage van geld bij het buitenland te be- perken, zeide dat de regeering volkomen te- recht had besloten, de betrekking van geld uit het buitenland niet te verbieden ten be- hoeve van vrouwen en kinderen der mijn werkers, doch zij wenschte te weten. hoeveel er inkwam en van wien het afkomstig was. Hicks hdkhaalde, dat, indien stappen werden gedaan om den mijnwerkers -te beleten aan het werk to gaan, de noodwetbepalingen zouden worden toegepast en den arbeiders die meest mogelijkc bescherming zou worden verleend. Purcell (ATbeiderspartij) zeide, dat hij gaarne overal vandaan geld zou aannemen om den mijneigenaars de nederlaag te be- zorgen. Het debat werd om halfvijf gisterochtend rloten. De resolutie tot voortzetting van bepalingen werd met 181 tegen. 64 stem- men aangenomen. Het Hoogerhuis heeft het wetsontwerp op den 8-urendag in de mijnen met 176 tegen 17 stemmen in tweede lezing aangenomen. Het debat over de derde lezing is voorloopig op rhorgen vastgesteld. DE STAKING IN DE ANTWERPSCHE HAVEN. De „Peuple" meldt, dat de minister van nij- verheid en arbeid zich tot den gouverneus der provincie heeft gewend opdat deze er naar zal streven het conflict in de haven op te lossen. De Belgische minister van Nijverheid! en Arbeid heeft bij den gouverneur der provin cie Antwerpen er op aangedrongen, dat deze alles in het werk zal stellen om het conflict, dat het bedrijf in de haven van Antwerpen verlamt, tot oplossing te brengen. Gister zijn aan de stakers huo stakingskaarten uitge- reikt. Zaterdag zullen zij van hun vakver- eeniging een uitkeermg van tien francs per dag ontvangen. De spoorwegautoritei-ten hebben het ver voer van goederenwagens naar Antwerpen stopgezet.' Een der reeders verklaardie, dat de arbei ders een geschikt moment hebben gekozen om in staking te gaan. Zij profiteeren van het feit, dat er zich meer dan 250 zeeschepen in de haven bevinden en dat er een groote toevoer is van steenkool voor Engeland. Bovendien kunnen de stakers -in dft jaargetijde werk krij gen op het land. In het kabinet van den gouverneur der pro vincie Antwerpen is gistermiddag een bijeen- komst gehouden van afgevaardigden der pa- troons en werklieden. Er werden twee voor stellen gedaan, een door de werkgevers en een door de arbeiders, die echter beide door de tegenpartij werden verworpen. De arbeiders- afgevaardigden hadden overigens geen man daat om tegenvoorstellen der patroons te aan vaarden zonder vooraf de werknemers te hebben geraadpleegd. De patroons willen wel onderhandelen, maar zij staan er ten stelligste op, dat eerst het werk wordt hervat en het stakingsbevel door de vakverceniging wordt ingetrokken. Aan de haven nam gister de propaganda der communisten, die de arbeiders willen over reden geen kolen voor Engeland te laden voortdurend toe. Een hedenmorgen door ons ontvangen te legram zegt, dat gister na langdurige onder- handelingen de staking is beeindigd. DR. WIRTH TOT DE CENTRUM- FRACTIE TERUGGEKEERD. Gisteren meldde reeds een kort V. D. be- richtje, dat dr. Wirth tot de Rijksdaggroep van het Centrum is teruggekeerd. De verga- dering van den Partijraad van het Centrum, waarin dr. Wirth deze verklaring aflegde, werd gepresideerd door den rijkskanselier dr. Marx. Stegerwald hield eerst een lange rede waarin hij de verschillende politieke kwesties van den dag de revue liet passeeren. Zoo ook de schadevergoeding aan de vorsten. Het Cen trum, zeide hij, zou al het zijne doen, dat deze kwestie door een rijkswet zou worden gere- geld. Het Centrum is bereid om met alle partijen een politiek te voeren, die de nooden van den staat erkent. De groote coalitie is thans wel de eenig juiste oplossing. De houding der soc. democraten belooft echter in den laatsten tijd niet veel goeds- Het valt niet te ontkennen dat het referendum de partij eenigszins in wanorde heeft gebracht, die zoo spoedig mo gelijk weer moet verdwijnen. In de vergadering voerde ook dr. Wirth het woord. Deze waarschuwde voor de opvatting, dat „alles wel van zelf zou gaan" als Duitschland in den Volkenbond zou zijn. Wij moeten juist te Geneve onze voorstellen doen gel den en de pogingen der Duitsch-nationalen en Duitsche Volkspartij tegen gaan om de Duitsche politiek te Geneve naar hun opvat ting te beinvloeden, zeide hij. Verder legde dr. Wirth nog eens nadruk op de beslist republikeinsche beginselen van zijn politiek. Hij ram er kennis van, dat ook minister Brauns en Stegerwald de noodzake- lijkheid van een stevige verankering van het republikeinsche karakter van den Duitschen staat vooropgezet hadden. Ten slotte ver klaarde hij zich weer geheel met de politiek der Centrumpartij te kunnen vereenigen en in deze partij weer te willen werken. Deze ver klaring werd met groot gejuich ontvangen. De „Voss. Ztg." teekent bij dit besluit van dr. Wirth aan, dat bet Centrum thans duide- lijk te kennen heeft gegeven, dat het een poli tiek van het burgerblok prii hand wijst. principieel van de MUSSOLINI EN TUR'KIJE. Mussolini heeft in een interview inet de Romeinsche correspondenten der Tu-rksche bladen verklaard, dat de ongerustheid der Turken inzajce de bedoelingen van Italie be- treffende de Middellandsche Zee geheel zon der grond is. Het is zeker juist, a-ldus Mus solini, dat een groot land als Italie met 50 millioen inwoners in voile ontwikkeling den weg kent om zijn doeleinden te bereiken, d'och het te volgen systeem is vredelievend. Alle oude kwesties zijn op vredelievende wijze ge- regeld, zooals die van Flume, de Dodecanese, Joeba en Djaraboeb. Mussolini zette de politiek van Italie als volgt uiteen: 1. Binnenlandsche kolonisatie; 2. Koloni- satie in zijn bezittingen in -het buitenland; 3. Emigratie naar rijke landen; 4. Overeen- komsten om voorrechten te verkrijgen. De Turksche correspondenten vroegen daaro-p, of het vijfdte punt het verkrijgen van nieuwe kolonies was. Mussolini antwoordde: Deze kwestie komt pas in de toekomst aan de orde. Al deze pun- ten kunnen pdfe in den loop der jaren verwee- zenlijkt worden. Voor arme naties is het een wet om in disci pline te arbeiden. De naties moeten alleen verdragen sluiten als dit politiek nood'zake- lijk is. DE DUITSCHE EIGENDOMMEN IN PORTUGAL. De „Deutsche Allgemeine Zei-tung" meldt uit Lissa-bon: Portugal heeft zooals bekend alle Duitsche schepen in de Portugeesche havens, een Oostenrijksch stoomschip en on- geveer 4000 kisten met Assyrische antiqui- teiten die door het Duitsche Orientgenoot- s-chap gezonden waren, in beslag genomen. Deze antiquiteiten werden aan de universi- feit van Oporto ten geschenke gegeven. De onder-minister van onderwijs heeft tlhans be sloten dat dez-e verzamelingen aan Duitsch land teruggegeven worden en wel in ruil voor kunstvoorwerpen enz. Hij heeft een commissie benoemd welke gemeenschappelijk met den Duitschen gezant in Lissabon deze uitwisseling bewerksteiligen zai. EEN DE'EN'SCH-FRANSCH A R BIT R AGE -VERB 0 D Officieel wordt gemeld, dat thans te Pa rijs 'n Deensch-Fransch arbitrageverdrag is geteekend tussehen den Deenschen gezant en den Franschen minister van buitenlandsche zaken. Het verdrag treed't na ratificatie in werking; het is 2 jaar gel dig en vervolgens voor een tijdvak van 5 jaar behoudens op- zegging. HET NOODWEER IN DUITSCHLAND. Het aantal slachtoffers van het noodweer, dat Zondag boven Wolterdorf bij Berlijn woedde, is tha-ns 14. Er is nog een drie-tal zwaargewonden, die waarschijnlijk niet zul len herstellen. Een nader onderzoek heeft het vermoeden doen ontstaan, dat niet de blik- sem oorzaak van de ramp is geweest. Het medisch onderzoek der gestorvenen gaf als dpodsoorzaak niet het inslaan van den blik- sem, maar verstikk-ing. Men neemt thans aan, dat de fundamenten van de kegelbaan door he-t afstroomende water zijn onder- spoeld, waardoor de muur instortte. De grootste lof wordt gegeven aan' de leden der Rote Frontkampferbund. In het na- bijgeleg-en restaurant v-ergaderden 200 leden van den bond. Op het eerste hulpgeroep snelden zij toe. De helft van hen vormde een kring om de piaats van het ongeluk en de overigen haalden in een koortsachtigen haast de slachtoffers onder de pumhoopen vandaan. Meer dan honderd menschen lage-n onder de steenen begraven. Allen zijn het er over eens dat niemand het leven er afge- bracht zou hebben zonder de hulp van deze Frontkampfer. Bij een zwaar onweer, dat boven Nieder- wald woedde, is de bliksem in een jachtslot geslagen, waarin zich op dat oogenblik drie personen bevondien. Een heer werd gedood; de twee andere-n werden zwaar gewond. DE INVLOED VAN DE WODKA. Sinds het brandewijn-monopolie door de Russische tsaristische regeering werd afge- schaft en de verkoop van spiritualien verbo- den werd, nam de dtonkenschap onder de Russis-che arbeiders sterk a-f, hetgeen ten ge- vol-ge had een beter gezinsldven, meer pro- ductiviteit van den arbeid, hooger bescha- vingspeil enz. Na de wederinvoering van het brandewijn-monopolie door den sovjet-staat zijn al deze voordteelen verloren gegaan. De arbeiders begonnen opnieuw te drinken; het werd zelfs als een soort patriottischen plicht beschouwd de „rykowka" (zoo wordt de bran- dewijn naar Rykow, den voorzitter van den raad der volkscommisarissen genoemd). te drinken, want op deze wijze steunde je im- mers den sovjetstaat. Wat de gevolgen van deze „patriottische" da-den waren, zien wij uit de eorrespondenties in de bolsjewistische blaclen over den toestand op de fabrieken en in de arbeiderswijken. Om een beeld te krij gen van de werkelijke afmetingen van het kwaad, werd een officieel onderzoek inge- steld in Leningrad, Moskou, in het Oeral-ge- bied, de industrieele centra van de Oekrajme, in het algemeen overal, waar groote industri eele ondernenjingen bestaan. Een onderzoek naar de uitgaven van de arbeiders in die plaatsen heeft aangetoond, dat uitgaven van de arbeiders voor alcoho- lische dranken de laatste drie jaar gestegen ies met 500—800 pet. In November 1925 vormden de uitgaven voor altohol voor het hoofd van het gezin (bij arbeiders) te Mos kou 6.2 pet. en te, Leningrad 5 pet. van het loon. Te Sormowo, een belangrijk industrieel centrum in Centraal Rusland, hebben de ar- beidens de laatste zeven maanden 14 pet. van hun loon voor alcohol uitgegeven. Wij zien overal een toeneming van het ver- bruik van alcohol, dronkenschap. Het lo- gische gevolg hiervan was, dat de arbeiders vaker dan voorheen niet in staat waren op hun fabrieken te komen, dat zij beh-alve op de zon- en feestdagen ook op werkdagen thuis bleven. Volgens de officieele berekeningen heeft dd industrie tengevolge van het wgblij- ven van de arbeiders van hun werk om ande re redenen dan ziekte 2.8 pet. van de moge- lijke productie moeten missen. Omgezet in geld1 vertegenwoordigden dfeze verzuimde werkdagen alleen in het eerste kwartaal van het loopend-e boekja-ar een bedrag van 45.2 millioen roebel. De ,(,Troed", het centraal orgaan van het Russische vakverbond, schrijft: „Wij gelooven, dat wij ons niet ver- gissen als wij aannemen, dat het drinken van alcoholhoudende dranken lang niet de laatste piaats inneemt in de oorzaken van dezen toe stand, dat de brandewijn de arbeidsdiscipli- ne van de arbeiders ondermijnt". De „Troed" heeft diaarbij alleen aan de verzuimde werkdagen gedacht. Dat is echter niet alles en niet de hoofdzaak. Van veel meer belang is de vermindering van het ar- beidsvermogen van de arbeiders, wellee hex onvermijdelijke gevolg is van het onmatige drinken. De Rtis is te zwak, hij bezit te wei- nig wilskracht om zich te bedwingen en zich te beperken. Is hij eenmaal aan het drinken geraakt, dan weet hij van geen ophouden, dan rui'neert hij zijn gezondheid, laat zijn ge zin zonder brood, maakt schulden. Een ander gevolg van die wederinvoering van het brandewijnmonopolie is de verruwing van de zeden, de achteruitgang van het ge- zinsleven. In dronkenschap maken de man- nen ruzie met elkaar en het gevolg hiervar is, dat er geen Zondag meer voorbijgaat zon der gevechten op straat, zonder gewonden en verminkten. DE REGELING MET DE VROEGERE DUITSCHE VORSTEN. De gevolmachtigde der Hohenzolleras, von Berg, heeft tot de Pruisische regeering een brief gericht, waarin hij zich bereid ver klaart de onderhandeiln-gen nopens een ver ge! ij-k tussehen Pruisen en de Hohenzollerns op de basis van het verdrag van 12 Oct. 1925 zoo spoedig mogelijk te hervatten. In Pruisische regeeringskringen is men over dit aanbod eenigszins verbaasd. Indien het wetsontwerp der rijksregeering zou zijn aangenomen, zouden de Hohenzollerns slechts een derde deel hebben gekregen van wat zij in het vergelijk van October hadden weten te bedingen. Men had thans ver wacht, dat zij wat bescheidener in- hun eischen zouden zijn geworden. Van onder- handelingen op den grondslag van dit oude vergelijk kan dan- ook geen sprake zijn. In de couloirs van het parlement verluidt, dat de'Pruisische regeering aan den verte- genwoordiger der Hohenzollerns heeft mede- gedeeld, dat ze niet bereid is de onderhande- lingen over een regeling op den grondslag van het oude vergelijk van October j.l. te hervatten en diat haar bovendien het tegen- woordige oogenblik voor de hervatting dezer onderhandelingen niet geschikt voorkomt. In dit antwoord der Pruissische regeering zou evenwel, naar het Hbl. meent. de mogc- lijkheid voor latere onderhandelingen open worden gelaten COMMUNISTISCHE PROTESTEN TEGEN RECEPTIES. In de Maandag gehouden vergadering van den gemeenteraad van Parijs verzette een communistisch raadslid zich tegen de voor- genornen recepties ten Stadhuize ter eere van den sultan van Marokko en Primo de Rivera De voorzitter protesteerde en verklaarde dat de recepties zouden piaats hebben. Daarop verklaarde het communisiisclie raadslid, dat zijn communistische collega's zouden verschijnen en hun protesten zouden herhalen. DE VERDUISTERINOZAAK TE TOULON. 3 "J De heer Barel, groot-industrieel en voor zitter van de handelsrechtbank te Toulon, is thans in verband met de fraude bij de So- ciete des Forges et Chantiers de la Mediter- ranee te La Seyne bij Toulon gearresteerd.% EEN STANDBEELD VOOR MAAR- SCHALK FOOH. Te Bouchavesnes, waar in 1916 de slag aan de Somme beslist werd, is Zondag eer. standbeeld voor maarschalk Foch onthuld, hetwelk te danken is aan het initiatief van een rijken Noor uit Bergen. De chef van den staf. generaal Debeney, hield bij de onthulling na mens de regeering een rede. EEN DIAMANT-GESCHIEDENIS TE ANTWERPEN. De Brusselsche correspondent van de Tel. schrijft De Antwerpsche diamantmiakclaar J. M. vertrouwde onlangs aan S.. L., uit de Jor- dnensstraat voor f 13.000 aan diamanten ter verhandeling toe. J. M. vernam daarop, dat S. L. de diamanten had verkocht en in de blijdschap daarover aan het reizen was ge slagen. J. M. mengde toen de politie in deze han- delszaak. De diamanten werden teruggevon- de nin de safe van Abraham A. uit d'e Heren- thalsstraat, die verklaarde ze eerlijk te heb ben betaald. De diamanten werden niettemin in beslag genomen. Naar den verdwenen makekar S. L. wordt gezocht Cm AARSCHE GOURANT. 0

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 1