Alkmaarsche Gourant De doehter van Alva- HILLE'Sbeschuit FEUILLETON. Vrijdag 9 Juli. WEET GIJ DIT WEL? 1 V No. 159 1926 Honderd Acht en Twintigsti Jaargang. Gemengd Nieuws DE AMERIKAANSCHE WEEK. De dag van gister hebben de Amerikaan- sche professoren en stndenten geheel aan ont- spanning gewijd. Per trein zijn zij gister ochtend naar Dordrecht vertrokken, waar ihun een lunch is aangeboden door de stad Dordrecht. Zij maakten een excursie naar Jurgens' fabrieken in Zwijndrecht en 'n tocht door oud-Dordrecht. Per boot vertrokken zij vandaar naar Rotterdam en keerden daarna naar Leiden terug. SCHOTEN. Gisternacht stelde de brigadier van politic S. H. een onderzoek in in een perceel aan de Van Brueghelstraat in Den Haag. Toen hij, vergezeld van de bewoonster van het perceel, *t huis doorzocht, hoorde hij plotseling drie gchoten lossen in zijn onmiadellijke nabij- heid, vermoedelijk uit een Tevolver. Direct daarop klonk een politie-signaal, en even daarna volgden nog vijf schoten. De briga- dier waarschuwde oogenblikkelijk het bureau in de Van de Vennestraat en zocht met be- hulp van personeel van dit bureau de geheele omgeving nauwkeurig af. Er werd echter niets verdachts opgemerkt. JHet onderzoek wordt nog voortgezet. (HET NEDERLANDSCHE TREKPAARD Woensdag heeft het hoofdbestuur van de vereeniging Het Nederlandsche Trekpaard te c'Breda een maaltijd aangeboden aan eenige vertegen woordigers van vreemde mogendhe- iden, Nederlandsche autoriteiten, ioowel bur- gerlijke als militaire, juryleden en leden van verschillende vereenigingen. Aan de hoofdtafel zaten, behalve leden van Ihet hoofdbestuur, mr. J. B. Kan, minister van binnenlandsche zaken en landbouw; tyL de Terras, vertegenwoordiger van de Fran- sche regeering; Oberlandstallmeister Gro- seurth, vertegenwoordiger van het ministerie van landbouw in Duitschland; dr. L. Rossi, voorzitter van het Italiaansche trekpaarden- stamboek, I. G. J. Kakebeek, inspecteur van den landbouw; ir. Th. J. Mansholt, inspec teur van den buitenlandschen landbouwvoor- lichtingsdienst; dr. L. van Rijn, gedelegeer- de voor Nederland bij het Internatioale Land bouw Instituut te Rome; mr. W. G. A. van Sonsbeek, burgemeester van Breda;'J. Th iVerheggen, voorzitter van den R. K. Neder- landschen Boerenbond, en dr. H. Molhuij- sen, secretaris van het Kon. Nederlandsch Landbouw-Comite. Bij het begin van den maaltijd werd een dronk ingesteld op de leden van het Konink- •lijk Huis, direct gevolgd1 door het Wilhelmus. Aan het dessert heelt een heele rij van sprekers het woord gevoerd. De eerste spreker was minister Kan, die den wensch uitsprak, dat het den koudbloed fokkers, die thans weer een tijd van depressie doormaken, in een niet te ver verschiet weer even goed zal gaan als de paarden, welke hij 's miadags had bewonderd. Spreker herinner- de er verder aan, dat de ratificatie van het handelsverdrag met Duitschland zoo lang is uitgesteld, omdat de regeering eerst de ge- lijkstelling van ons koudbloedpaard met het Belgische, waardoor het invoerrecht aanmer- kelijk is verlaagd, wilde hebben vastgelegd. De minister decide verder mee, dat voor de premiekeuringen meer geld op de begrooting zal worden gebracht. Voor het overige zal de paardenfokker zelf moeten trachten, de moei- lijke tijden te boven te komen. Zoolang de koudbloedfokkers echter een krachtige ver eeniging blijven vormen, zal naar spr. ver- trouwt, wel steeds een uitweg worden gevon- den. Met het instellen van een dronk op den voorzitter en de overige bestuursleden van die vereeniging eindigde de minister zijn toe- epraak. Jhr. J. van Vredenburch dankte mr. Kan in ile eerste plaats voor den toegezegden steun. Reeds's middags had spr. met genoegen kun- nen vaststellen, dat de nieuwe minister zich voor den landbouw interesseert; dit geeft moed voor de toekomst, en is, zoo zeide hij, belangrijker, dan de vraag, of er weer een di- recteur-generaal van den landbouw moet wor den benoemd MLNISTER'IEEL BEZOEK AAN HET VLIEGVELD WAALHAVEN, Woensdagmiddag heeft de minister van waterstaat, de heer Van der Vegte, vergezeld vain de heeren Schonfeld en De Veer, van het bureau voor luchtvaart, een bezoek gebracht aan. het vliegveld Waalhaven, waar ook de burgemeester van Rotterdam aanwezig was. De heer Plesman, directeur der Kon. Lucht- T vaart-Maatschappij, leidde de heeren rond. Allereerst werd het radio-station bezich- tigd. Daarna de nachtverlichting, waarvan de working volledig werd' gedemonstreerd. Na afloop hiervan deed de minister nog een roo- de door de groote hangars en werkplaatsen der K. L. M. Ondertusschen waren enkele Soesterberger vliegers aangekomen, onder wie sergeant Van der Griendt, met een der nieuwe Fokker ■CVI toestellen, waarmee hij een dmonstratie gaf. Even nadat Van der Griendt weer was vertrokken, rende de kleine Pander-tweedek- ker met Van Vloten als bestuurder over het veld. Dit toestelletje was juist den vorigen avond van zijn 2000 K.M. lange trip naar Frankrijk teruggekeerd. Oni kwart over vier vertrok de minister weer. CONCURRENTIE TUSSOHEN AUTO EN SPOOR. In 1908 en 1918 zijn door den Deenschen Rijksdag wetten aangenomen, krachtens wel ke in het geheele land een aantal nieuwe spoorlijnen zou worden aangelegd1. Tijden't jongste begrootingsdebat is evenwel aan den minister voor Verkeerswezen het voorstel ge- daan, om, in verband met de toenemende con- currentie door de automobielen, door een spe- ciale ccmmissie te doen onderzoeken, of de aanleg van eenige der ontworpen spoorlijnen, waarmede nog niet is begonnen, niet beter achterwege zou kunnen blijven. Deze ccmmissie heeft thans haar rapport uitgebracht. Volgens dit rapport verdient het de voorkeur, den aanleg van drie der ont worpen lijnen voorloopig uit te stellen, ter- wijl de constructie van niet minder dan 33 lij nen, welke gezamenlijk ongeveer 95 millioen kronen zouden kcsten, waarvan de regeering 45 millioen zou moeten betalen, wordt afge- raden. AANGEVALLEN DOOR EEN HOND. Woensdagmiddag had juffrouw C. V., uit de Scheveningschestraat te Rotterdam haar dochtertje van 15 maanden, dat in een kin- derwagentje lag te slapen, eenige oogenblik- ken voor de deur in het zonnetje gezet. E,cn groote bruine hond viel het kind aan en beet het in het gelaat, waardoor drie wonden ont- stcnden. Het kind is in het ziekenhuis aan den Bergweg behandeld. VALSCHE RIJWIELBELASTING- PLAATJES. De centrale recherche heeft proces-verbaal opgemaakt tegen den 20-jarigen - rijwielher- steller J. B., uit Tuindorp Vreewijk, wegens het vervaardigen van rijwielbelastingplaatjes van 1926. B. heeft bekend vier van deze plaat- jes nagemaald te hebben. Hij gebruikte ze voor door hSn in weekhuur geleverde fiet- sen. De plaatjes zijn vrij gebrekkig nage- maakt. Het zijn overdrukken van een echt be- lastingmerk. De valsche plaatjes zijn in be- slag genomen. DOOD DOOR SCHULD. Voor de Haarlemsche rechtbank heeft gister gediend de zaak van het ernstige auto-cnge- luk nabij Bennebroek, waarbij de _19-jarfge E. R. Verkade, leerling van de midd'elbare technische school te Haarlem, om het leven is gekomen. Verdachte was J. K. uit Hillegom, dien was ten laste gelegd1 het ongeluk te heb ben veroorzaakt, door plotseling zonder eeni ge waarschuwing links te zijn gaan rijden. Verkade reed op een motorfiets met een ande- ren leerling van de middelbare technische school. Beiden werden door de aanrijding over de tramrails geslingerd. B. kwam er goed af, doordat hij zich stevig aan het stuur vasthicld; Verkade liep echter een aantal ver- woningen op en kreeg inwendige verbloedin- gen; hij overleed kort na de aanrijding. Bij de behandeling van de zaak bleek, dat K., die den auto bestuurd1 had, met den inzit- tende v. T. verschillende keeren had aange legd en dan bier had gedronken. Volgens den veldwacliter verkeerden beiden in staat van dronkenschap. Eisch. 8 maanden gevangenisstraf. Mr. van Dam meende, dat de schuld van verdachte niet vaststond, subsidiair pleitte hij voor een voorwaardelijke straf. Uitspraak 22 Juli. PRINSES JULIANA NAAR EEN TENTENKAMP. Prinses Juliana wordt den 19en dezer van haar buitenlandsche reis terug verwacht en zal dan verder haar vacantie doorbrengen in het tentenkamp aan het Aardhiuisi, bij Apel- doorn. De Koningin heeft enkele vaste tenten laten aankoopen, die thans geplaatst worden. NEDERLAND—BELGIe. De correspondent der N. Rott. Crt. te Brus- sel meldt: De Kamer heeft vanochtend in eerste lezing zonder discussie de Belgisch-Nederlandsche conventie inzake de territoriale rechterlijke bevoegdheid, failjissementen, ten uitvoerleg- ging van vonnissen, scheidsrechterlijke uit- sprakcn en authentieke acten goedgekeurd. Een verhaal uit den Tachtigjarigen Oorlog. Door Archibald Clavering Gunter. Vertaald door Mr. O. Keller. 1*) „Ja", anitwoordt Guy, naar de bekoorlijke> Madonna wijzend, „ook ik aanbid die heilige figuur." „Siil, epc-t niet", aotwoordt het meisje plechtig. „In deze kapel zullen wij in het buwelijk treden". De gedachte daaraan brengt Chester gansrh en al in verwarring en hij begaat een ootzettenden misslag, waardoor hun eerste ernstige oneenigheid wordt geboren. Hij op- pert n 1. het plan voor een geheim huwelijk. Hooghartig antwoordt zij hierop: „Buiten weten van mijn vader, zonder zijn toestem- ming, terwijl hij mij zoo lief heeft? Nooit!" En gedurende vier of vijf minuten wil zij niets van haar Guido weten. Maar vlot weet hij aan de zaak een andere wending te ge- ven, bewerend, dat alleen zijn onbegrensde liefde voor haar die gedachte bij hem heeft doen opkomen. Hermoine schenkt hem dus weer vergiffenis en laat hem ten slotte ver- trekken zeer gelukkig en verliefder dan ooit. M*ar hij is zich er nu ten voile bewust van, dat hem een zeer moeilijke taak wacht, n.l. deze jonge dame te schaken zonder haar lief de te verliezen. Het gesprek met de gravin de Parisa doet hem inzien, dat spoed een allereerste ver- eischte is, wil hij slagen; elk uitstel van eeni ge beteekenis zal onvermijdelijk noodlottig zijn voor zijn plannen, misschien wel voor zijn leven. Maar het meisje heeft ook haar plannetje en als den volgenden ochtend een bode komt met brieven uit Holland, klapt zij in de han- den, verrukt over een denkbeeld, dat plotse ling in haar levendig brein is opgekomen en zij zegt halfluid: „Vader komt terug! Ik zeg het hem, vast en zeker. Hoerah! Ik zeg het hep bepaald." HOOFDSTUK XXL Alva en zijn doehter. Onbekend met Hermoine's plannen voor zijn geluk, is haar aanbidder als een ver- standig man druk in de weer, om het for- tuintje, waarm-ede hij zijn huishouding wil opzetten, bijeen te garen. Den volgenden morgen blijft hij te Antwerpen op zijn schip, zorgende voor de lading en de zakken met gaud controleerend, welke eenige uren vroe- ger toebehoorden aan zijn toekomstigen schoonvader, maar nu onder zijn berusting zijn. Ze worden aan boord gebracht, goed ver- pakt in wol en gestopt in de bedidetijken der matrozen en alleen hun gewicht zou kunnen doen vermoeden. dat zii niet zijn wat zii Verwacht wordt, dat het rapport-Van Cau- welaert over het Belgisch-Nederlandsche ver- drag inzake herziening van de tractaten van 1839 vandaag nog zal worden ingediend. In dit geval za'l minister Vandervelde er op aam- dringen de discussie in de volgende week te houden. HERZIENING L. O. WET. Zooals wij in ons vorig nummer reeds in het kort meldden, is bij Kon. besluit van 2 dezer op voordracht van den minister van on derwijs, kuristen en wetenschappen, I.e. een Staatscommissie ingesteld, aan wel ke wordt opgedragen: a. te overwegen, of in de Lager-Onderwijs- wet 1920 wijzigingen behooren te worden aangebracht, waardoor met volkomen eer- biediging van het beginsel der financieele ge- lijkstelling tegenover de openbare kassen van het openbaar en bijzonder lager onderwijs, gelijk dit is neergelegd in artikel 195 der Grondwet, en zonder schace te doen aan de vitale belangen van het onderwijs aan dat beginsel eene minder kostbare toepassing wordt gegeven. niet noodzakelijke beperkingen der vrijheid van het onderwijs worden wggenomen, en in het algemeen bezwaren, welke bij de toe passing der Lager-Onderwijswet 1920 zijn aan het licht getreden, worden opgeheven; b. indien deze vraag bevestigend wordt be antwoord, hare voorstellen te belichamen in ontwerpen van wet en, zoo noodig, van alge- meene maatregelen van bestuur; 2e. de commissie gemachtigd, des door haar gewenscht, een voorloopig rapport over de hoofdpunten der door haar ontworpen wij- ziging, dan wel afzonderlijke rapporten over bepaalde punten uit te brengen 5e. bepaald, dat de commissie nopens alle zaken, waaromtrent zij niet eenparig oordeelt, bij meerderheid van stemmen zal beslissen, doch dat het den leden vrij staat hun gevoe- len, van dat der meerderheid van stemmen zal beslissen, doch dat het den leden vrij staat hun gevoelen, dat der meerderheid af- wijkend, tegelijk met de onder 2 bedoeld voor- loopige of afzonderlijke rapporten, dan wel met het eindrapport der commissie te doen kennen 4e. aan de commissie de bevoegdheid ver leend, zich door deskundigen te doen voorlich ten en dezen als raadegevend lid tot hare ver- gMleringen, alsmede tot de vergaderingen der door haar ingestelde sub-commissies, toe te laten 5e. bepaald, dat de commissie hare verga deringen zal houden te 's Gravenhage, ter plaatse door den voorzitter aan te wijzen; 6e. benoemd: tot lid en voorzitter: mr. V. H. Rutgers, oud-minister van onderwijs, kun- sten en wetenschappen, te's Gravenhage; tot lid en ondervoorzitter: Th. M. Ketelaar, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, te Amsterdam; tot leden: A. H. Gerhard, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal te Am sterdam mr. Jv van der Grinten, hoogleeraar aan de Roomsch-Katholieke Universiteit te Nijmegen; mr. H. W. J. M. de Jong, lid van den gemeenteraad van 's Gravenhage, te 's Gravenhage; mr. A. Jonker, directeur van de Vereeniging van Nederlandsche Gemeen- ten, te 's-Gravenhage'; Ed. Polak, wethouder der gemeente Amsterdam, te Amsterdam; jhr. dr. J. W. Rutgers van Rozenburg, oud-lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, te Baarnmr. J. Terpstra, secretaris van den Sehcolraad voor de scholen met den* Bijbel, te's Gravenhage; H. W. Tilanus, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, secreta ris van den Onderwijsraad, te's Gravenhage; mej. J. Westerman, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal te's Gravenhage; mr. A. I. M. J. baron van Wijnbergen, te Utrecht; tot secretarissen: P. Laban, administrateur bij het departement van onderwijs, kunsten en wetenschappen, te's Gravenhage; J. C. Ligtvoet, administrateur bij het departement van onderwijs, kunsten en wetenschappen, te 's Gravenhage. Buitenland T ARIE FVE RHOOGI NO IN RUSLAND Uit Moskou wordt gemeld, dat de raad van volkscommissarissen heeft besloten eeni ge tariefposten voor den handel met de Eu ropeesche landen te wijzigen. De verhooging der invoerrechten varieert van 70 tot 300 pCt. Verhoogd worden de rechten op motoren, rijwielen, auto's, autobussen, en het meest die op ruit, groenten, cacao, koffie, chocolade harmg en rubber. DE HANDEL IN VROUWEN EN KINDEREN. De experts, die door den Volkenbond be- last waren met het instellen van een onder zoek naar den omvang van den handel in vrouwen en kinderen en naar de maatrege len ten einde dien handel uit te roeien, zijn Woensdag te Geneve bijeen geweest. De bui- schijnen. Ze worden echter alle aangebracht door Chesters eigen volk en hoe zwaarder een zak weegt, des te vrooldjker kijkt de zee- man, die hem draagt. Slechts door de streng- ste bevelen en bedreiging met den dood van den eersten, die een juichkreet doet hooren, kan Chester verhinderen, dat de in de buurt liggende schepen opmerkzaam worden ge- maakt op de opgewonden stemming van zijn pikbroeken. Corker zelf brengt den eersten last aan boord. „Die Volcker is al een even groote zee- schuiteer als ooit over een scheepsplank kwam," fluistert hij, Chester verslag doen- de. „Voor de zakken met goud is hij bereid zijn leven te geven. Hij heeft al tweemaal vrouw Sebastian een flesch rum verschaft en het zal er om houden of zij niet stikt in den drank vo<5r wij een laatsten za-k uit het huis hebben. Volcker heeft touw bij zich om haar te binden als de toestand kritiek mocht wor den. Dat zij geen geluid kan geven maakt ons het zaakje wel gemakkelijjcer. Een prop in den mond is niet noodig, sfevig aan een bedstijl gebonden kan zij geen kwaad meer doen." Gedurende den ganschen dag wordt het goud geregeld aan boord1 gebracht en daar zijn mannen hard werken, becijfert Chester des avonds, dat hij in het ruim onder de ka- juit van de „Esperanza" honderd negeo en zeventig zakken goud, verzegeld met Alva's wapen, heeft liggen. Rekenend, dat zij ieder twintig duizend kronen inhouden, komt hij tot een ejndcitfer van drie millioen vijf hon- fengewone onkosten, die door het onderzoek zijn veroorzaakt, zullen gedekt 'worden door het Amerikaansche bureau voor sociale hy giene. MILLIONNAIR GEWORDEN IN DE GEVANGENIS. Een tuchthuisbewoner te Ferrara, Galli genaamd, heeft in zijn sombere verblijfplaats dezer dagen een mededeeling ontvangen, die hem het toeven in het tuchthuis gedurende de rest vail zijn straftijd van drie jaar, wel eenigszins verzoeten zal. Uit San Francisco kreeg hij bericht, dat een tante hem tot eenig erfgenaam had benoemd-van haar farm, een erfenis van een millioentje aan dollars. Galli had sinds zijn jeugd niets meer van zijn tan te gehoord. Hij raakte in het tuchthuis, om dat hij door den nood gedreven, diefstal had gepleegd. Volkomen rustig schijnt Galli evenwel nog niet Van zijn millionairschap te kunnen genie- ten. Hij is bevreesd, dat familieleden hem het recht op de erfenis zullen betwisten nu hij gevangen zit. En zijn eerste werk is dan ook geweest, met een advocaat maatregelen te treffen, opdat hij na afloop van zijn straftijd ongestoord van zijn nieuw verworven rij k- dom zal kunnen genieten. DE „BLINDE PASSAGIERS" VAN DE „SIDI FERRUCH". De rechtbank van Marseille heeft vonnis gewezen in de zaak der schepelingen van het s.s. „Sidi Ferruch", die een aantal Arabieren als blinde passagiers aan boord hadden ver- borgen, met het gevolg dat deze onder kolen bedolven waren geraakt en overleden waren Zes hunner, helpers van ondernemingen in Algiers voor clandestiene inschepingen, wer den wegens het veroorzaken van den dood door schuld elk tot 2 jaar gevangenisstraf en 500 frcs. boete veroordeeld. GRENSINCIDENT. Uit Boekarest wordt gemeld, aldus een B. T. A.-bericht, dat een troep Bulgaarsche komitadsji's op de grens bij Dobroedja een post zou hebben aangevallen. Een soldaat zou gedood zijn, en eenigen zouden zijn ge- wond. HET LIEFDESDRAMA TE LYON. Wellicht herinnert men zich nog het avon- tuur van den amoureuzen jongeling uit Lyon, die de villa zijner geliefde was binnengedron- gen en door den tuinmansjongen deerlijk was toegetakeld. De zaak is thans op een sisser afgeloopen, juridisch althans, want de rech- ter van instructie heeft beiden buiten vervol- ging gesteld. Maar de jongeman zal vermoe delijk wel aan een kant verlamd blijven. EEN SPOORWEG VOOR TOERISTEN, Door de dezer dagen ingewijde „Furka Ober- alp Bahn" is voor het toeristenverkeer een rechtstreeksche verbinding tusschen het Westen en het Oosten van Zwitserland tus schen het meer van Geneve en het kanton Graubiinden (het Engadindal, Davos) over de Alpen heen tot stand gebracht. De nieuwe spoorlijn heeft haar uitgangs- punt te Gletsch bij den oorsprong aer Rhone en vindt in het Oosten bij het historische klooster ,.Disentis" bij den Rijn aansluiting aan het net der Rhatische spoorwegen. Aan de Noordelijke helling van den St. Gotthard doorkruist zij het hart van Zwitserland loopt langs gletschers en Alpen en stijgt tweemaal tot boven 2000 M. boven den zee- spiegel. Met geniale aanpassing aan de ter- reinomstandigheden is de lijn zoodanig aan gelegd, dat zij door lawines niet bedreigd kan worden. Wegens de terreiomoeilijkheden is d-e lijn voor stoom- en niet voor electrische tractie ingericht. Met den bouw dezer lijn is Zwitserland een eerste rangs toeristenlijn rijker geworden. DE SPAANSCH-FRANSCHE CONFERENCE. Het blad „E1 Sol" te Madrid verneemt uit gezaghebbende bron, dat de Fransch-Spaan- sche conferentie te Parijs deze week haar werkzaamheden niet beeindigt maar ze mis schien voortzet tot het laatst der volgende week, niet wegens eventueele moeilijkheden, maar omdat de gedelegeerden bepaalde kwes- ties nauwkeuriger wenschen te onderzoeken. - „MIJN MAN WEER JONG, DAN IK OOK." Een te Madrid woonachtige markies, een man van ruim zestig herfsten, verzocht on langs een Madrileenschen arts hem te operee ren a la Woronof, opdat hij de levensgewoon ten eens jongelings weer tot de zijne zou kun nen maken. Reeds was bepaald, wanneer de operatie zou geschieden, toen de markiezin er van hoorde; blijkbaar had men haar voor een fait accompli willen stellen. De markiezin, gesproten uit een der oudste en blauwstbloedige (of blauwbloedigste) ge slachten der Spaansche aristocratie, was niet verrukt. Ook zij was al even over de zestig en wenschte geen jeugdigen losbol tot waar- schijnlijk ontrouwen echtgenoot. Daarom derd tachtig duizend1 kronen. Dit klopt pre- cies met Corkers telling van de zakken. Chester laat nu aan Volcker over o-m door de matrozen het zilver en het ijzeren kistje met onbekenden inhoud over te laten bren gen,t terwijl aan Corker de bewaking van het schip wordt toevertrouwd, daar de „Es-pe- ranza", met al dat goud aan boord, nu een kostbaar bezit is. Zelf scheept hij zich weer in zijn boot in en zakt de Scnelde af naar Zand-vliet, met gansch zijn ziel verlangend naar zijn geliefde. Ook donna Hermoine schijnt zeer naar hem te vervangen. Blijik'baar op den uiikijk naar zijn boot, snett zij met stralende oogen naar beneden om Guy aan de aanlegplaats te be- groeten en met blijdschap in haar stem roept zij hem toe: „Goed nieuws! Goed nieuws!" „Wat voor nieuws?" vraagt Ohester onge- rust, daar eigenlijk elke tijding een slech-te tijding voor Hern is. „Papa is op komjt, hij zal spoedig hier zijn. Dan zal je hem mondeling om mijn hand vragen." „Wanneer verwacht je den hertog hier?" „In drie of vier dagen, volgens zijn brief." _„Aha!" Dit is een diepe zucht van verade- ming want Guy weet nu, dat in den eerst- volgenden nacht op de eene of andere wijze zal beslist zijn in welke verhoudiing hij zal staan tot het liefelijke wezen, dat aan zijn arm hangt, terwijl hij het pad naar het land- luis volgt en haar voeten twee stappen ma- ren tegen hij een. Flij is het met zichzelven eens geworden. dat voor de nacht ten einde 1 ADVERTEERT IN D E ALKMflflRSCHE COURflNT! deed zij den arts weten, dat zij alle mid del en, tot politie toe, zou aanwenden om de operatie te beletten. Tenzij hij... ook haar zou ope reeren. De nog oude dame is verder gegaan. Zij heeft een advocaat opdracht gegeven, op een of andere wijze een beslissing uit te lokker over de vraag of gehuwde mannen een verjon- gingskuur mogen ondergaan zonder voorken- nis, toestemming en gezelschap van hun vrouw. Waarlijk een belangwekkende kwestie. Maar voorloopig ziet Madrid het geval al leen nog maar van den amusanten kant. DE ZAAK DER ZILVERVOSSEN. Men herinmert zich nog wel de gerucht. makende zaak der zilvervossen, waardoor de goe-gemeente anderhalf millioen francs armer w-erd, zonder dat daartegenover een verrij- king stond door het in uitzicht gestelde fokken van zilvervossen in Frankrijk. Than® zijn ver- scheiden verdachten naar de rechtbank ver- wezen. De stichter der maatschappij, Gaston David, zich noemende Fontenille, is voort- vluchtig. Hij zal bij verstek berecht worden. De voormalige technische raadsman Zubei is buften vervolging gesteld. De maatschappij zelf verkeert in staat van faillissement. KORTE BERICHTEN. Zondag zijn in Mexico de verkiezingw gehouden voor het Bondsparlement. Uit d-. tot dusver bekende resultaten blijkt, volgens een United Press-bericht, dat de regeerings- groepen de overwining hebben behaald. De eerste bijeenkomst van den Raad van de Internationale Vereeniging ter bestudee- ring en verbetering van de menschelijke be- trekikngen en van de tcestanden in de indus- trie, welke ingesteld is op het-Internationaal Industrieel "Welvaartscongres, dat in Juni van het vorige jaar te Vlissingen werd ge houden, zal plaats-hebben van 10 tot 15 Jul: a.s. te Rigi-Scheidegg (Zwitserland). Na onderzoek van het voorstel der sov- jetregeering tot het sluiten van een garantie- pact is de Estlandsche regeering van oor- deel, dat het ontwerpverdrag ten deele on- aannemelijk is. De Britsche minister van Buitenland sche Zaken heeft heden in het Lagerhuis me- degedeeld, dat de besprekingen aangaande de opheffing van den anti-Britschen boycot te Canton waarschijnlijk op 14 Juli zullen be- ginnen. Naar verluidt, zou de Britsche premier Baldwin, vergezeld door den minister van Buitenlandsche Zaken Chamberlain en de hertogin van Atholl, voornemens zijn, de Vol- kenbondsvergadering in September a.s. bij ie wonen. is beslist zal zijn, of zij zijn vrouw en de vreugde zijns levens zal worden, of wel hij haar voor het laatst zal gezien hebben. Deze gedachte doet hem zeer innemend voor haar zijn, want, er gebeure wat wil. hij weet, dat zij hem lie! heeft. In het erk-ervenster met uitzicht over de Schelde zitten zij gezelli-g samen te keuvelen, hoewel hij haar heeft medegedeeld, dat hij ditmaal slechts kort kan blijven. „Kort? Waarom?" pruilt zij bij die mede deeling. „Omdat ik zaken te regelen heb betreffende mijn fortuin; ik wil, zooals je weet, fatsoen- lij'k tegenover je vade-r staan". ,,0, ja, dat heb je me al eerder verteld. Mijn vader is altijd lief en toegeeflijk voor m.f Se."weest, en ik ben daarom niet bang, dat hij mijn verzoek zal weigeren. Ik heb ge hoord, hoe hij over je sprak, mijn Guido, als van den dappersten man van het Spaansche leger. Dat beteekenf heel wat, omdat er veel dappere soldaten in het leger zijn. Die tocht, dien je gemaakt hebt, zal reden voor hem zijn om je even lief te hebben als ik je daar om doe". Deze lof aan den doode, in wiens schoenen hij staat, doet Guy een bekentenis op de tong branden, welke in de laatste twee dagen tel- kens en telkens weer zich naar voren heeft gedrongen. Hij vreest echter voor den in- vloed, welke de onthuffing van de waarheid op zijn geliefde zal hebben en met vreezen en beven denkt hij: „God helpe mij als zij niet mij maar slechts mijn naam lief heeft." -v (Wordt yervolgd). I Een zaak, die geregeld adverteert, zal 1 meer bekend raken en meer nieuwe klanten krijgen, dan een zaak, die niet adverteert en al leen maar steunt op vroegere connec- ties en ouden naanw 6 Wilt ge In fllkmaar en omstreken steeds meer bekend -L worden, meer de aandacht trekken, dan kunnen we (J slechts dien eenen goeden raad geven: r1 1 I Ij IJI 11 m

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 5