Radio-Hoekjo. Zalerdag 10 JulL Jftttversum, 1050 M. 12. Politleberichten. 4.306.30 Voorsrvondconcert door het H. D. O.-orkest. Soiiete: Mej. To Duetz, zang. Werken van Schubert, Brahms, Lanner en Strauss. 6,307.30 Cursus in Handelskennis en han-iglstechniek door den heer mr. P. J. Dam. „De faillissementswet en de surseance van betaling." 7. Politieberichten. 7.45 en 10. Persberidrten; 8.10 V. A. R. A.-avond. Het Adetbergkwartet, bestaande uit de heeren S. v. Adelberg, M. v. Kreveld, W. Lanfermeyer, L. J. Jordaan. Het Neerlandia kwartet. Dir. S. H. Englander, J. Koopman tenor, M. Aar- dewenk tenor, H. v. Schouten bariton, S. Fon- teyn bas, Begeleiding A. Krelage Jr., J. v. Elsacker, Rotterdam declamatie, sprekers: Hr. Theo Thyssen en J. W. Roskam. 1 Alle gro moderato en Adagio cantabile op 64 (Lerchenkwartet), Haydn (Adelbergkwartet). 2. Causerie over het Vacantie-Kinderfeest door den heer J. W. Roskam, seer. v. h. Va cantie-Kinderfeest te Amsterdam. 3a-La gar de passe, b. Les Montagnards (Neerlandia "kwartet). 4. Voordracht uit eigen werk: Frag- menten uita „Scteolland" en „De Gelukkige Klas", door Th. Thyssen. 5. Strijkkwartet no. •15 Bes gr. t. (Jachtkwartet. Mozart. 6. De- clamaties. 7a. Wolga-liederen. Glazounow. b. La valse, Boiti (Neerlandiakwartet). Daventry, 1600 M. 4.20 Concert door de band van het 2e batt. North Staffordshire re giment, o.m. Regimentsmarschen. 5.50. Dans- muziek. 6.20. Lezing: What to take to Fran ce. 6.35. Kinderuurtje. 7.20. Tijdsein Big en. weerbericht, nieuws. Lezing: Naval- ireminiscences. 7.45. Piano-nocturnes van Chopin. 8. Gedichtenvoorlezing. 8.20. Con cert, Orkest. G.'Pizzey, bariton. M. Craufurd, tsopraan. 0.50. Weerbericht, nieuws. 10.20. Licht oikest-programma. 10.5012.20. Dans muziek van het Savoyhotel. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12.50. Con cert-Lucien Paris (piano-viool-cello). 5.50. Orkest concert. G. Monnera, tenor. G. Mou- tier,'Viool. R. Dole, cello. M. Landeau, decla matie. 8.50. Galecoocen. Kdnigswusterhausen, 1300 M. 8.50, „Eine Havelfahrt", tooneelspel. 10.5012.20. Dans muziek. Brussd, 486 M. en Antwerpen 265 M. 5,.20. Concert. Mme.Bru, **ng. 8.20. Concert M. Uitervaal zang. 8.50. Lezing: Colonel Chabert, van Balzac (slot). 10.20e Nieuws. Antwerpen om 9.20. Vlaamsche lezing. Miinster, 410 M. 1 352.50. Orkestcon- cert,.4.05. Scenes uit Ibsen's „Nordische Heer- fahrt". 6.05. Esperantoles. 6.50. Radiopraat- je. 7.20—8. Engelsche les. 8.50 „Der H rr der Erde" (3e deel). 10.20. Rozenliedjes, zang met luitbegeleiding.. De Parijsche bladen vernemen uit Ra bat,dat Abd-el-Krim thans zeer spoedig naar Madagascar zal vertrekken. De oudste zoon van den te Serajewo vermoorden aartshertog Ferdinand, hertog Maximiliaan von Hohenberg heeft zich ver- loofd met gravin Elisabeth von Waldburg uit Wurtenberg. De Saksische Landdag heeft twee-en- een/ialf millioen M. voorschot toegestaan aan de Meissener Porzellan Manufaktur, om deze over financieele moeilijkheden heen te helpen. Te Bernstein in Beieren is tengevolge van het inslaan van den bliksem de gevel van een gyymnastieklokaal ingestort. In het lokaal bevonden zich veertig personen, die een schuilplaats tegen het onweer hadden ge- zochr. Veertien hunner werden zwaar ge- wond. Het Lagerhuis nam met 269 tegen 106 stemmen de aanvullende begrooting van 433.000 pond aan voor uitgaven in verband met de algemeene staking, na verwerping van een Labour-motie tot vermindering van dit bedrag. De meeste gewapende raids te Dublin, waarvan wij melding hebben gemaakt, had den plaats naar de woningen van Joodsche geldschieters. Er werden eenige schoten af- gevuurd, doch niemand werd gekwetst. Stadsnieuws. 2DE EVANGELISATIE-AVOND. Men schrijft ons: Na't zingen van Ps. 95 vers 14, en ge- bed las De. Doevendans ons voor uit't 11 de hoofdst. v. Johannes vers 129, daarna werd gezongen Ps. 118 vers 7. Spreker wenschte zich te bepalen bij vers 28. Hij schetste ons in't kort hoe in het gelukkige ge- zin van Maria, Martha en Lazarus, rouw was gekomen door de ziekte en dood van La zarus. Hoe Martha tot Jezus was gegaan, op- dat Hij tot den zieke vu komen. Maar Jezus wachtte 2 dagen en Lazarus stierf. Toen Hij dan eindelijk kwam en Lazarus, reeds begra- ven, wederom opwekte, wij kennen alien deze geschiedenis. Voorganger wilde echter speci- aal wijzen op dat eene; dat Martha tot Ma ria zeide: „De Meester is daar, Hij roept U." Deze zin wordt ook tot ons alien ge- sproken, zeide Ds. D. „Hij roept ons ook. Drie vragen wil ik met U bespreken daar- pver. lste „Wien roept Jezus". 2de „Hoe roept Jezus". 3de „Waartoe roept Jezus". FTij roept niet alleen de onbekeerden tot heii, maar ook die Hem kennen, niet alleen zondaren, zooals de goede Herder naar het afgedwaalde schaap zoekt, maar ook de vro- men, de Christenen. Zijt gij in nood, hebt ge moeilijkheid met U zelf of Uw naas'te, vlucht tot Jezus. Zoekt het zelf niet uit, maar vraagt het uw God Houdt met hem een apart gesprek. Buigt uw knieen en bidt voor uitkomst en licht. Vooral als uw naaste iets doet dat strijdt met uw eigen principes van rechtvaardigheidsgevoe! of iets dat de toets van uw geweten niet kan doorstaan, zoekt het bij Uw God. De men- schen kunnen U niet helpen. De eene niet uit onverschilligheid, de andere uit eigenbelang, een derde omdat hij niets zien of hooren wil De menschen kunnen U niet helpen, God kan het alleen. De Meester roept U. Hij roept U in de eenzaamheid en in dat roepen ligt reeds troost. In dat roepen ligt ook een vermaning, want als Hij roept, zijn wij er niet. Ik, zijn knecht, roep U in Zijne Naam, kora dadelijk in kinderlijk vertrouwen. Daarna werd gezongen gez. 43-vers 15. Vervolgens behandeide spreker het: „Hpe roept Jezus". Hij roept door Zijn woord. Hij roept ons door de menschen. Martha riep haar zuster, een Martha-taak hebben wij al ien. Wij moeten elkander roepen tot den Hei- land. Door gebeurtenissen, door tegenspoed. verdriet, verlatenheid, verdrukking, roept ons Jezus in zijn veilige armen. Waartoe roept de Meester? Niet om te straffen, maar om te redden, te helpen, Hij roept tot vrede en vreugde. Maar gedenk, mijn hoorders, ook de duivel en de dood roept. Ga alleen tot uw Heiland, onder vier oogen en laat U niet langer nooden. Tot slot werd gezongen Ps. 121 vers 2-4 In het gebed bad Ds. D. voor alle zwoegers onder hun kruis, dat ze toch mochten komen tot Hem, die gezegd heeft: „Ik ben de op- standing en het leven, die in Mij gelooft zal niet verderven, maar het eeuwige leven heb ben';. TOELAGE VOOR ONDERHOUD MOLEN „DE GROOT". B. en W. schrijven in bijlage No. 80 Krachtens Raadsbesluit van 10 Juli 1924, Nr. 22, is met wijlen den heer C. Piet, over- eenkomstig ons voorstel opgenomen in de bij lage tot 's Raads handelingen Nr. 116 van dat jaar, eene overeenkomst gesloten betref- fende het onderhoud van den molen „de Groot", welke overeenkomst voor Uwe Ver- gadering ter lezing zullen leggen. Volgens art. 1 dezer overeenkomst eindigt zij met ingang van het contractsjaar volgen- de op dat van het overlijden van den con- tractant Piet Deze overeenkomst is derhalve van 1 Ja- nuari 1926 af vervallen in verband met diens overlijden op 9 Maart 1925. De weduwe verzoekt ons thans de bedoelde overeenkomst, onder dezelfde rechten en verplichtingen op haar naam te willen over- schrijven. Wij hebben daartegen geen bezwaar. Wij verzoeken Uwe Vergadering derhalve ons College te machtigen met adressante, de wed. C. Piet-Rozenbroek, namens de gemeente, te rekenen van 1 Januari 1926 af eene overeen komst aan te gaan gelijkluidend aan die on der dagteekening van 24 Juli 1924 gesloten met wijlen haren echtgenoot, den heer C. Piet. ADVIES OMTRENT DE VERZOEKEN OM SUBSIDIE VAN EEN VIERTAL MUZ1EKGEZELSCHAPPEN, IN VER BAND MET EENE EVENTUEELE OP- HEFFING VAN HET STEDELIJK MIJZIEKKORPS. B. en W. schrijven in bijlage No. 79. Bij de behandeling der gemeentebegrooting voor 1926 in de Raadsvergadering van 11 December 1925 werden een viertal adressen van muziekegezelschappen om een subsidie uit de gemeentekas te mogen ontvangen in handen van ons College gesteld om prae- advies door aanneming van een mode-Veen Ons College heeft in verband met het daar- bij in den Raad uitgesproken denkbeeld om door verlaging van de toelage aan het Stede lijk Muziekkorps met 1000 en de beschik- baarstelling van een gelijk bedrag voor sub sidising van de adresseerende vereenigingen getracht ten deze eene oplossing te vinden die van de gemeente geen geldelijk offer zou ver- 5en. De Commissie van toezicht over het Ste- elijk Muziekkorps deelde ons bij brieven van 19 Mei 1926 en 26 Mei d.a.v. welke wij voor Uwe Vergadering ter lezing zullen leg gen naar aanleiding daarvan mede, na zeer ernstige overwegingen tot het resultaat te zijn gekomen dat het haar niet mogelijk is door eenige bezuiniging op de verschillende posten de begrooting met een gezamenlijk bedrag van 1000 te verminderen. Dit denk beeld blijkt dus niet uitveerbaar, althans niet zonder te tornen aan de financieele aanspra- ken van den directeur en van de leden. Ver- der is in den Raad het denkbeeld naar voren gebracht om het Stedelijk Muziekkorps a 1 s z o o d a n i g op te heffen en de oprichting te bevorderen van een particuliere Vereeni- ging met een subsidie uit de gemeentekas, een lager bedrag als thans door het Stedelijk naar gelang van de particuliere bijdragen, tot Muziekkorps als toelage wordt genoten. Wij achten de uitvoering van dit denkbeeld voorshands niet mogelijk, maar ook niet wen- schelijk. Niet mogelijk, omdat art. 4 van het contract met de Exploitatie-Commissie van het Stedelijk Muziekpark de gemeente de ver- lichting oplegt het park door het Stedelijk "uziekckrps te doen bespelen. Zonder de me dewerking der Commissie is hier voorshands, d.w.z. tot 30 April 1928, den datum waarop het tegenwoordige contract eindigt, dus niets te bereiken. Doch, afgescheiden daarvan, wij achten de opheffing van het Stedelijk Mu ziekkorps ook niet wenschelijk. Het is naar onze meening een goede traditie dat een ge meente als Alkmaar beschikt over een eigen Stedelijk Muziekkorps. Verschillende gemeen- ten, ook kleiner dan Alkmaar, hebben het be- lang van een vast korps, waarvan het be- staan op een gemeentelijke regeling is geba- seerd en dat dus niet van wisselende particu liere inzicbten afhankt, ingezien. Ongetwij- feld heeft de werkzaamheid van deze korp- sen stimuleerend gewerkt op het muziekleven in het algemeen en is zulks nog het geval Aan het bestaan van het Stedelijk Muziek korps, dat voor ongeveer 50 jaar werd opge- richt, thans een einde te maken kan, naar wij vertrouwen, niemand willen. Ten slotte blijft nog de mogelijkheid over om voor de particuliere korpsen, ongeacht de toelage aan het Stedelijk Muziekkorps, een jaarlijksch subsidie uit de gemeentekas be- schikbaar te stellen. Met het oog op de fi- nancien der gemeente meent de grootst mo- gelijke meerderheid van het College, zooals zij reeds deed blijken bij de beantwoording van het verslag omtrent de begrooting 1926, dat daartoe niet kan worden overgegaan. Bedoelde meerderheid stelt Uwe Vergade ring derhalve voor: 1te besluiten tot handhaving van het Stede lijk Muziekkorps; 2. afwijzend te beschikken op de adressen om subsidie uit de gemeentekas van a het Mu- ziekgezelschap „Ons Genoegen", b de Ar beiders-Muziekvereeniging „Excelsior", c de R. K. Harmonie „St. Caecllia" en d de St. Josephpgezellen Vereeniging voor hare onderafdeeling de R.K. Muziekkapel „Saint Louis". De minderheid van het College kan zich met het voorstel sub 11 niet vereenigen. Zij is van oordeel dat er geen voldoende termen aan- wezig zijn om het verzoek der adresseerende M Vereenigingen af te wijzen en geeft U dernai- ve in overweging, met ingang van 1927 uit den betreffenden begrootingspost' door ver mindering der toelage voor het Stedelijk Mu ziekkorps, een maximum bedrag van 1000 beschikbaar te stellen voor het toekennen van subsidien ten behoeve van particuliere korp sen, en wel in dier voege, dat een bedrag van 250 per jaar worde toegekend aan elk mu- ziekgezelschap, dat bereid en in staat is, zon der vergoeding twee concerten te geven in het Stedelijk Muziekaprk, ter vervanging van een gelijk aantal uitvoeringen van het Stedelijk Muziekokrps. De minderheid neemt daarbij aan, dat de exploitatie-commissie bereid zal worden gevonden, mede te werken tot het aan- brengen van de daartoe noodige wijzigingen in de getroffen overeenkomst. Proriu^iaal Nieuws UIT HOORN. Onze oud-stadgenoot de heer S. 1- de Vries werd aan de Universiteit te Amsterdam be- vorderd tot arts. De heer D. de Groot alhier slaagde voor het diploma Mercurius van de Federa te van Kantoor- en Handelsbediendenver- eenigingen. De Hoornsche hengelaarsvereeniging heeft met ongeveer 100 leaen een uitstekend geslaagden wedstrijd georganiseerd in de Berkmeer. Onder de gevangen visch bevonden zich een paar karpers van bijna 40 c.M. UIT WIERINGEN. Het Gemeentebestuur heeft om advies ont vangen een door den Minister van Water- staat aan Gedeputeerde Staten toegezonden nota met bijlage, betreffende een algemeen plan voor de indijking en droogmaking van de Wieringermeer. UIT STOMPETOREN. Dinsdagavond 't was reeds bij tienen zonk een met aardappelen diep geladen schuit van-den heer D. Kuiper in de Noor- dervaart tegenover Wittenburg. Het bleek on- mogelijk, de schuit naar boven te brengen, zoodat de aardappelen niet eerder dan Woensdag gelost konden worden. Voor den eigenaar natuurlijk een niet geringe schade. Woensdagmiddag had een ona^luk plaats aan den Meningmeersweg bi* de Noordervaart. E>e auto van bakker Bol, wiens zoon dagelijks de klanten bedient, ge- raakte daar in de wegsloot, waardoor een groot gedeelte van het brood ongeschikr werd voor het gebruik en de auto beschadigd werd Ook dit beteekent voor den eigenaar een niet onbeduidend schadepostje. UIT BERGEN. Op verzoek vestigen wij gaarne de aan- dacht op den voordrachtavond, die morgen in de Rustende Jager door den bekende decla- mator Albert Vogel wordt gegeven. De heer Vogel zal dan „Starkadd", de hel- den<omeche van Alfred Hegenscheidt voor- dragen. De Harddraverij. Bij onderzoek is ons gebleken, dat de mede- deeling, dat de hardraverij-commissie besloot deze met een door haar te organiaeeren kin- derfeest op 29 Juli te houden, op een mis- verstand berust, ontstaan door minder juiste mededeelimgen van den man die met de lijst loopt. De harddraverij wordt geheel in overeen- stemming met de V. V. V. op 21 Juli georga niseerd. Met de inteekenlijst zullen nu alleen nog de boeren bezocht worden. UIT SCHOORL. De heer Mosk berdenkt 11 Juli 1926 den dag, waarop hij 25 jaar ter Secretarie aldaar werkzaam is. UIT EGMOND AAN ZEE. Met ingang van 1 October heeft tot kape- laan der oud-katholieke gemeente alhier de bisschop van Haarlem benoemd den heer F. van der Stem' te Amersfoort. UIT ST. PANCRAS. Donderdagmorgen werd aan de Langedij- ker Groenteveiling door onze plaatsgenoot, de heer P'. Schuit, de eerste roode kool aan- gevoerd, welke 15.80 per 100 Kg. opbrach- ten. OPENLUCHTSPELEN TE CASTRICUM. Men schrijft ons: Zooals wij reeds vroeger meldden worden dit jaar Openluchtspelen gehouden te Castri- cum, de, in korten tijd bekend geworden bad- pi aats. De omgeving van dit dorp is vol afwisse- ling, duinlandschap, bosschen en zee. Het gekozen terrein te midden van bosch en duinen leent zich uitstekend voor het be- oogde doel. Reeds is een aanvang gemaakt met het plaatsen der tribune, welke ongeveer 700 per sonen kan bevatten. Vanaf 17 Juli zal een gezelschap onder artistieke leiding van den bekenden speler Vin cent Berghegge en met medewerking van o.a. de dames Betty Hooy, ATty Crok, Lous Chris- pijn, Toby Otte e.a. Heeren: Vincent Berg hegge, Daau van Ol'lefen, Frans Munichmann, Ludger Eringa, Fred. Koolbergen, M. Eechof, E. Fiolet, Willy Gerstel e.a., dage lijks, behalve Vrijdag, tot nader aankondi- ging opvoeren het zoo bij uiistek voor open- luchtspel geschikte romantische tooneelspel „De Pastoor van Neuvillette", van's middags 2.30 tot 5 uur. Er is gelegenheid tot stallen van rijwielen en auto's, terwijl de verbinding met het station, Zaanstreek en strand geregeld on- derhouden word?. Suit-Cases in de maten 35 t. m. 75 c.M. In 10 ver schillende uitvoeringen. L. Frankenberg Alkmaar. Boeken. BERGEN IN WOORD EN BEELD. Bij de N. V. Boek- en Handelsdruklkerij, voor he en Herm's Coster en Zoom, verscheen heden de tweede herziene druk van het boekje „De Heenlijkheid Bergen in Woord en Beeld", door M. van ReenenVolter. De eerste dTuk van dit boekje, dat in 1903 verscheen. was al eenige jaren uitverkocht, doch steeds ontbrak het wijlen mevrouw van Reenen aan tijd om de bewerking van de 2e druk tot stand te brengen. Het was ons bekend, dat zij de laatsfe jaren van haar leven tal van werken bestu- deerde om nadere gegevens te verkrijgen en met verschillende personen correspondentie voerde, die haar over de historic van Bergen konden mlichten- Zij had reeds de noodige gegevens bijeen gebracht om de aanvullingen in de tweede druk aan te brengen, doch de dood verhin- derde haar dit werk te doen, waarQm het de taak van haar dochter M. E. Baronesse Taets van AmerongenVan Reenen was om dit werk voor haar moeder te verzorgen. Uit het keurig uitgevoerde, met een nieuwe letter gedrukte boekje blijkt, dat zij zich uit stekend van haar taak heeft gekweten. Dat het boekje een belangrijke uitbreiding heeft ondergaan blijkt reeds uit het feit, dat het aantal bladzijden thans 146 bedraagt, terwijl d^ le druk uit 95 bladzijden bestond. Het werkje is voorts van nieuwe cliche's voorzien naar bestaande teekeningen en schilderijen uit Bergens verleden. De foto- graaf P. Delemarre te Alkmaar droeg zorg voor de meest seherpe opname, zoodat de cliche's zeer mooie reproducties geven. Het doorlezen van dit op interessante wijze geschreven boek is in vele opzichten merk- waardig. Menig Alkmaarder zal wanneer hij leest, dat reeds in 1615 de raad den burgemeester Stoop en de oud-schepen Peare naar Kuilen- burg afvaardigde om te frachten de heerlijk- heid' Bergen van graaf van Schouwenburg aan te koopen, de verzuchting slaken: ,,Ware die aankoop toen maar gelukt." Hij zal tevens denken. dat de bestuurderen van Aklmaar toen meer ondernemingsdurf bezaten dan de tegenwoordige, die nog niet zien, dat het voor Alkmaar een levens- kwestie is om althans het Heilooerbosch aan te koopen. In dezen tijd van snelheid schenkt het rust om het hoofdstuk „Natuur, Bewoners, Zeden en Gebruikenr" te lezen en wordt men on- wil'lekeurig door het verlangen bekroopen in dien tijd van innerlijk evenwicht onder de menschen te hebben geleefd. Het is zeker een groote verdienste van wijlen mevrouw van Reenen, dat zij het werk je met gegevens uit de vervlogen oorlogstijd aanvulde. Wanneer men die leest maakt men onwillekeurig, bij een vergelijking met het- geen in Bergen in 1799 gebeurde, de opmer- king „de geschiedenis herhaalt zich". De tegenwoordige bewoners van Bergen herinntren zich nog wel hoe door het Duitsche intemeeringskamp velen naar Ber gen trokken, toch is het aarddg in dit v/erkje te lezen, hoe daaronder velen van het vrou- welijke geslacht waren. Dat zich in Bergen door de uitbreiding steeds nieuwe vraagstukken voordoen is een noodwendig gevolg van het feit, dat in de laatste 10 jaar de bcvolking verdubbelde. De bevolking, die in 1910 nog slechts uit 2250 zielen bestond is thans reeds over de 5000 gestegen. Wie Bergen waarlijk lief heeft, schaffe zich harte de wensch van mevrouw van Reenen: „Moge Bergen altoos bestuurd worden door menschen, die het waarlijk liefhebben" van harte onderschrijven. Wie Bergen waarlijk lief heeft, schafte zich dit werkje aan. De uitgeefster stelde de prijs zoo laag (het boek kost slechts f 1dat dit geen beletsel behoeft te zijn. Wij zijn er van overtuigd, dat de bezitters van dit boekje het ook na lezing meermalen ter hand zullen nemen en objectief de opmer- king zullen maken, dat met mevrouw Van ReenenVolter een merkwaardige vrouv/ in Bergen is heengegaan. Het is ons dan ook een voldoening, dat het comite tot huldiging van haar nagedachtenis er in geslaagd is de gelden bijeen te brengen voor het door den beeldhouwer Tjipke Visser vervaardigde borstbeeld, dat Zaterdagmiddag a.s. te Bergen aan Zee onthuld zal worden. Tjj dsehriften. De Wereldpost in zijn nieuwe gedaante geeft op de voorpagina een portret van Mevr. Mann'Bouwmeester in de rol van „Het kind van de liefde", waarin zij afscheid van het toon el neemt. De aflevering bevat ver- der een fraai portret van Mr. A. R. Zimmer man en eenige monk reproducties in verband met de tentoonsteHing van Fransche kunst in het stedelijk museum te Amsterdam. Het Juli-nummer van Zonneschijn, het tijdschrift voor de jeugd, toont op den om- slag twee kleine meisjes in badpakjes. Het symbool van den warmen zomerdie er intusschen niet is. Jos MeijboomItaliaan- der vertelt bij prettige plaatjes het sprookje van Dolarata, en Geertruida Keller verhaalt van een ouden schoenmaker. Bij illustraties van C. J. Mension be- schrijft Mien Labberton het leven van „Het Hondje". A. B. van Tienhoven fantaseert ver- der over Motor Miinchhausen, H.E. Kuyl- man geeft plaatjes en praatjes uit de r.atuur en U. G. Dorhout voert zijn jeugdige lezers naar Zeelands tuio (Walcheren). Verder nog wat prrttige verhalen, anec dotes en raadsels. Kunst. Sport. ORGELBESPELING. Vanaf 1 Juli j.l. tot eind Augustus zal de bekende organist, de heer Jan Zwart, in de Groote Kerk alhier wederom orgelconcerten geven, die gratis toegankelijk zijn. Gisteravond hebben we dus reeds de twee de bespeling gehad. De lijst der zomer-con- certen is nu complect, want zoolang de orgel concerten nog niet aangevaogen waren, ver- toonde die lijst een open plaats. Orkest-con- certen en zanguitvoeringen hebben we ge- ooeg;' de orgelbespelingen van Zwart bewe- gen zich op een geheel ander gebied der mu ziek en daarom was er tot nog toe een leegte, die nu is aangeveuld. Of dit de oorzaak was dat deze tweede bespeling zich in veler be- langstelling mocht verheugen? Hoe het geweest is? Daarover hebben we niet uit te weiden. Zwart is wijd en zijd als organist bekend. Hij is virtuoos op zijn in strument, doch kunstenaar tevens, die de rijke orgel-literatuur op zeldzame wijze be- heerscht. Onverschiilig wat hij geeft, alles komt gaaf en mooi onder zijn handen^ van- daan. En zoo kunnen velen 'swekelijks een uur doorbrengen, waarin een gewijde, verhef- fende stemming over hen komt. A.K. DUIVENSPORT. De Postduiven-Vereeniging ,,Alcmaril Victrix" alhier hield Zaterdag 3 Juli een wedL vlucht vanaf Bordeaux (Frankrijk). Afstand 951 K.M. Duiven gelost's morgens 8 uur 55 minuten, met zuid-oostelijken wind. Aantal declnemende duiven 55 stuks. De wedvlucht, vor vele liefhebbers een van de mooiste vluchten, werd omgezet in een ware Tampvlucht. In't gebied van Frankrijk werden de medige strijders door windhoozen en wolkbreuken overvallen en geheel ver- waaid ter aarde geworpen. Weinige vogels zijn er dan ook op hun slag terecht gekomen en zer vele goede vogels, waarvoor men geen moeite en kosten had gespaard om hen op te fokken, zijn voorgoed verloren. De eerste duiven werden Zondag 4 Juli bestadigd. Zondag 4 Juli: le prijs N. Termaat 4.52.35 nam. 2e prijs W. Godschalk 6.25.05 nam. 3e prijs A. J. de Wit 8.40.50 nam. Maandag 5 Juli 4c prijs A. J. de Wit 9.07.40 nam. Dinsdag 6 Juli: 5e prijs T. v. d. Idsert 6.50.39 v.m. 6e prijs N. Tepnaat 3.00.40 nam. 7e prijs W. Godschalk 3.57.20 nam. 8e prijs J. B. de Looze 5.39.35 nam. 9e prijs J. v. d. Idsert 6.15.nam. 10c prijs J. B. de Looze 8.14.48 nam. Woensdag 7 Juli: lie prijs J J.'Kroone 3.52.51 nam. Tevens dient vermeld te worden, dat de bovenstaande prijswinnende duiven uitslui- tend eigen gefokte duiven zijn; dit om mis- verstand te voorkomen. Zestiidinsren. STOOMVAARTLIJNEN. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Rembrandt (thuisr.) 7/7 v. Padang. Vondel (uitr.) 7/7 te Sabang. KON. NED. STB. MIJ. KON. W.-MAILD. Amsterdam, 6/7 v. Callao n. Cristobal. «\res 7/7 v. Curacao n. Cristobal. Berenice 8/7 v. Amsterdam n. Rotterdam Ceres 7/7 v. Bourgas n. Constantinopel. Crijnssen 7/7 v. Barbados n. Plymouth. Berenice 8/7 v. Rott. te Amsterdam. Hebe 7/7 v. Malta n. Calamata. Merope 7/7 v. Bari n. Patras. Orpheus 7/7 v. Valencia n. Carthagena. Pluto 7/7 v. Musel n. Carthagena. Pollux 8/7 v. d. Levant te Amsterdam. Stella 7/7 v. Smyrna te Constantinopel. Van Rensselaer 8/7 v. West-Indie, 1. v. Ha vre, te Amsterdam. Vesta (uitr.) 6f7 te San Juan te Porto Rica. Zeus 7/7 v. Hamburg te Stettin. Clio 8/7 c. Amst. naar West-Indie. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochmonar, Pacifickust n. Rott., 6/7 v. Li verpool. Gaasterdijk 7/8 v. Rott. te Galveston. Drechtdijk 7/7 v. Rott. te Vancouver Edam, New-Orleans n. Rott., 7/7 v. Coruna. Maasdam, Rott. n. New Orleans 7/7 v. San- tander. Volendam, Rott. n. New York 7/7 11 u. 45 n.m. v. Southampton. HOLLAND-COST AZIe LIJN. Oostkerk 8/7 v. Amst. te Rott. KON. HOLL. LLOYD. Drechterland (uitr.) 7/7 te Rio Grande. Orania (uitr.) 6/7 v. Las Paimas. HALCYON LIJN. Stad Zaandam 7/7 v. Civita, Vechina n. Braila. HOLL AND-AMERIKA LIJN. Nias 5/7 v. Dar-es-Salaam n. Pt. Natal. HOLLAND BR.-INDIe LIJN. Ridderkerk 8/7 v. Kurachee, 1. v. Antwerpen te Rotterdam. 1 Streefkerk 8/7 van Antwerpen te Rotterdam. HOLL. AUSTRALIA LIJN. Aagtekerk 8/7 v. Hamburg te Bremen. HOLLAND WEST-AFRIKA LIJN. Rijnland 8/7 v. Hamburg te Amsterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Palembang 8/8 v. Rotttrd. n. Liverpool. Slamat 8/7 v. Batavia te Rotterdam. Riindjani (thuisr.) 9/7 v.m. 10 u. te Rotter dam verwacht. Tosani 8/7 v. Rotterdam naar Londen. ROTT.-ZUID-AMERIKA LIJN. Poeldijk 7/7 v. Buenos-Ayres n. Rotterdam. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Glaucus, v. Japan n. Rott. 6/7 v. Port Said. Laertes, v. Batavia n. Amst., 1/7 v. P. Said. Melampus.6/7 v. Amsta. te Batavia. Ningchow, v. Japan n. Rott., 3/7 v. Penang- Peisander 8/7 v. Batavia l.v. Load, te Amst EMZETCO LIJN. Jonge Anthony 7/7 v. San Carlos n. Valentia Marktberichten ZWAAG, 7 Juli 1926. Veiling Bangert en Omstreken''. Spinazie f 23; Postelein 0.30— f 2; Peulen f 1—/ 9; Aardappelen 2.90—/ 3.60, Tuinboonen f 1.503; Doppers 6 f 10; Aardbeien 16— f 25; Roode bessen l624; Tomaten f 13f 21.30; Fram- bozen f 2128; Bloemkool f 7.50f 13; Sla 0.30—/ 1.40; Wortelen f 5—/ 9; Kom- kommers 512; Rabarber f 4f 10; Zwarte bessen 24108 K.G. 79— f 83 per 100 K.G.; Slaboonen f 30f 39; Snijboonen 24—/ 33 per 100 K.G. HEEMSKERK, 8 Juli 1926. Coop. Tuin- dersver. Kennemerland. Men besteedde per 100 K.G. aan de avondexportaardbeien-vei- ling voor Amazonen z. d. 2132.50; id. m. d. 24—/ 31.50. Gedurende de veiling waren de prijzen aan koers schommelingen onderhevig. EIERVEILING SCHAGEN. SCHAGEN, 8 Juli 1926. Op de heden ge houden weekmarkt waren aangevoerd: 34340 Kipeieren, per 100 stuks ongewogen Bruin 5.40—5.80, Wit 4.80—/ 5.40; 56—58 K.G. 4.80—/ 4.90; 58-60 K.G. 4.90—/ 5.10; 60—66 K.G. Bruin: 5.50 5.90; Wit 5.10—/ 5.50; 4760 Eend- eieren per 100 stuks ongewogen 3.70 3.90. NOORDSCHARWOUDE, 8 Juli 1926. Schotsche muizen 4.40—/ 6.50; Bl. Eigen- heimers 8; Drielingen 3.30—/ 3.90; Peu len 10, alles per 100 K.G.; Bloemkool 19.20—/ 20.30 per 100 stuks. Aanvoer: 164600 K.G. Aardappelen; 20 K.G. Peulen; 600 stuks BJpeokooL j c.s. Dli

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 6