Op Hels Gemengfl nieuws^ ERNSTIGE TRAMBOTSING BIJ GULPEN. v Tien gewonden, waarran zes ernstig. Een conducteur uit Vaals getfood. Op de nieuwe Tramlijn van de Limburg- Iche Tramweg Maatschappij van Gulpen naar Vaals is voor de tweede maal, binnen een jaar, een ernstig ongeluk gebeurd. Gistermiddag omstreeks 3 uur vertrok een personentrein van Gulpen. Toen de trein op cngeveer 500 Meter van het station Gulpen verwijderd was, bemerkte tie machinist, dart op het zelfde spoor van den tegenovergestel- den kant vier wagons in razende vaart uader- den. De machinist wist den trein tijdig tot stilstaan te brengen, doch hij kon niet verhin- deren, dat een erntige botsing plaats greep. De botsing was zoo hevig, dat de slag ver in den omtrek gehoord werd. Drie wagons werden totaal vernield, terwijl de personen trein voor het grootste gedeelte verbrijzeld !werd. De vier wagons, die in zoo snelle vaart uit de richting Vaals waren komen aanrijden wa- ren afkomstig uit Vaals. Men had met deze wagons gerangeerd op het emplacement al- daar. De conducteur Verlinden, die een derail- lement vreesde, had daar de remblokken los- gemaakt en zoo werden de wagons van Vaals, een der hoogste punten van Neder land, naar het in het dal gelegen Gulpen afgerold. De conducteur Verlinden is van den laaisten wagen gevallen of geprongen. Hij werd al- thans dood gevonden. De man laat een vrouw en drie kinderen achter. Bij de botsing zijn nog circa tien personen gewond, waarvan zes ernstig. Twee hunner zijn naar het ziekenhuis Calvarienberg te Maastricht vervoerd, terwijl de overigen thuis worden verpleegd. De namen der gewonden zijn: een zekere Hildebrandt uit Vaals, de machinist Willems, te Gulpen, P. H. Sangen, te Houthen; Mej. Schobben te Lemiers (Belgie) Boosten, Maas- itricht; Mej. Francken te Vaals met haar kind- je, Mevr. Bellefroid te Maastricht, Mevr. Hupperetz te Gulpen met haar dochtertje en de conducteur Selden. De Telg. meldt hierover nog het volgende: Op de stoomtramlijn Maastricht—Vaals heeft omstreeks drie uur een ernstig ongeluk plaats gehad. Bij Wahlwijlre was men bezig met het rangeeren van eenige goederenwa- gens, toen plotseling een drietal van deze wagens, volgeladen met veekoeken, losraakte en de daar ter plaatse zeer sterke helling be- gon af te loopen. Weldra kregen ze een ont- zettende vaart, welke nog steeds toenam. Op den achtersten wagen bevond zich een conducteur, de heer Verlinden. Om bij de remkast te komen en de wagens te remmen trachtte deze, ondanks de vaart v/elke de wa gens hadden, van den eenen wagen op den anderen klimmend, den voorsten wagen te be- reiken, Ziende, dat dit hem echter niet zou gelukken, sprong hij op een gegeven moment van de wagens af. De ongelukkige kwam echter tegen een boom, die terzijde van den weg stond terecht, en sloeg met het hoofd tegen den zwaren stam. Hij.was op slag dood. Nabij Oude Geul kwamen de wagens, met toenemende vaart, in botsing met een uit de tegenovergestelde richting komende personen- tram. De slag was ontzettend en tot ver in den omtrek hoorbaar. Alle reizigesr, het wa ren er gelukkig niet zoo heel veel, werden met groote heftigheid door elkaar geschud en over en door elkander gesmeten, terwijl het voorbalcon van den eersten wagen geheel werd ingedrukt. De locomotief werd zwaar beschadigd en de machinist en de treinconduc- tuer vrij ernstig gewond. Het gekerm der gewonden was oorver- scheurend: glasscherven en gebroken houten en ijzeren deelen lagen overal verspreid en vormden een chaos; het was een vreeselijk schouwspel. Hartverscheurend was het hulp- geroep van de gewonden. die niet zoo aan- stonds uit hun veelal benarde positie konden worden bevrijd. De geheele eerste wagon van de personen- tram was bebloed: de goederenwagens wer den voor het grootste gedeelte in elkaar ge- schoven. Een geluk was, dat er geen brand ontstond, anders was het onheil niet te over- zien geweest. In het geheel zijn twaalf personen gewond, waarvan sommigen ernstig; anderen kwamen er wat beter af, doch de .neesten zijn niet levensgevaarlijk gekwetst. Alleen een reeds bejaarde vrouw uit Lemiers, mej. S., is levens gevaarlijk gewond. Van alle kanten snelde dadelijk na het ge- beurde hulp toe. Verschillende doctoren wa ren vrij spoedig op de plek des onheils en ver- leenden de eerste hulp. Opmerkenswaard was het groote aantal geestelijken, dat direct aan- wezig was en niet alieen het lichamelijke lij- den hielp verzachten, doch ook geestelijken bijstand verleende. De gedoode conducteur Verlinden was pas 33 jaar oud, gehuwd en vader van twee nog zeer jeugdige kinderen. Behalve mej. Schobben uit Lemiers zijn nog zeer ernstig gewond, de heer Muys uit Vaals, en mevr. Hupperts uit Gulpen. Even- eens de machinist en de stoker van de perso nentrein werden zeer ernstig gewond. Alle paters en broeders van het Redempto- ristenklooster te Wylre, dat niet ver van de plaats des onheils is gelegen, kwamen op den slag toesnellen. Zij verleenden met groote voortvarendheid en kalmte geestelijke hulp en verzorgden op alle manieren de gewonden. Ook spraken zij den verschrikten reizigers moed in, terwijl zij de vrouwen en kinderen geruststelden. De stationchef te Gulpen waarschuwde de directie van de Limburgsche Tramwegmaat- schappij, die, zooals bekend, te Roermond ge- vestigd is. Deze arriveerde eenige uren na het ongeluk ter plaatse. Het ongeval geschiedde niet ver van de plaats waar in 1925 evaneans een tramongeluk plaats had. Aan de Nederlandsche spoorwegert te Maastricht is verzocht om hulp te verleenen bij het opruimingswerk. Het Parket te Maastricht was spoedig ter plaatse om den toestand op te nemen. R. K. 'VOLKSPARTIJ. In opdracht van alle afdeelingen der R. K. volkspartij in de provincie Noord-Holland heeft het Kieskrihgbestuur zich gewend tot Zijne Doorluchtige Hoogwaardigheid, Mgr. Calller, (e Haarlem, met een sclirijvcn, waar- m verzocht wordt te mogen vernemen of het toelaatbaar is te achten, dat Roomsch-Katho- lieken zich politiek organiseeren in de R. K. Volkspartij. INTERNATIONAAL ACCOUNTANTS- CONGRES. Op den laatsten dag van het Internatio- naal Accountantscongres kwam heden in be- spreking het ondrwerp: Een Anierikaaflsche meening over de oplei- ding. Door den heer Dean John T. Madden van de universiteit te New York wordt 'n referaat uitgebracht over de „Opleiding vcor het be- roep van den accountant." De laatste spreker over dit onderwerp is de. heer W. H. Elles, accountant te Amsterdam, lid van het Nederlandsch Instituut van Ac countants. De heer William S. Kemp uit New York bespreekt: De toeneriWnde en afnemende meer opbrengst in verband met den kostprijs. Dr. Th. M. Vogelstein uit Berlijn houdt hierna 'n referaat over hetzelfde onderwerp. Prof. Polak vangt zijn inleiding aan over Af- en toenemende meeropbenrgst aan met erop te wijzen, dat de termen af- en toenemen de meeropbrengst vaak worden gebezigd ter aanduiding van verschillende verschijnselen. Af- en toenemende meeropbrengst zijn, naar hij aantoont, niet synoniem met toe- en afne mende kosten. Het laatste deel der inleiding bespreekt verder de vergelijking van het ver- loop der kosten met .dat der vermoedelijk te bedingen prijzen, welke vergelijking de basis vormt voo? de overwegingen en handelingen van den producent. Na de pauze houdt de heer W. Desborough uit Londen een referaat over: De toepassing van boekhoudmachines in de administrate. De heer G. Faure uit Parijs, houdt vervol- gens over dit onderwerp een referaat. Mr. Alb. W. Wyan uit Londen licht het zelfde onderwerp toe. De laatste spreker was de heer H. R. Re- der uit Amsterdam, die het onderwerp inleidt: De organisatie van groote accountants- kantoren in verband met de verantwoordelijk- heid van den accountant. DE CENTRALE BOND VAN P. T. T.-PERSONEEt. De heer J. G. van der Jagt, sinds Decem ber 1020 voorzitter van den C. B. P. T. T. (Centralen Bond van Nederl. Post-, Telegraaf- en Helefoonpersoneel), heeft in een dezer da- gen door hem aangevraagde bestuursverga- dering zijn dadelijk ingaand1 ontslag als voor zitter van den C. B. P. T. T. en lid der orga nisatie, ingediend. De aanleiding tot dlit ontslag is gelegen m het verschil van meening in het bondsbe- stuur over de thans te volgen tactiek na de verwerping van het bestuursvoorstel tot aansluiting van den B. P. T. T. bij het N. V. V. TREINONTSPORING. Eergisteravond hebben de treinen van en naar Rotterdam een half uur vertraging on- dervonden doordat een kolentrein onder Per- nis bij 't begin van het rangeerterrein was ontspoord. Vier open kolenwagens waren omgekanteld en de inhoud was over het spoor gevallen. Het verkeer werd over een lijn ge- voerd, waardoor eenige vertraging ontstond. Gisterochtend was het euivel hersteld. DIEFSTAL. In verband met den diefstal van 12.000 Kg. koper ten nadeele van de Nederl. Dok-Maat- schappii te Amsterdam zijn gisteren door de Zaandamsche politie nog twee Amsterdam- mers aangehouden, zoodait zich nu 5 perso nen in voorloopige hechtenis bevinden. BRANDEN. Te Mook is Dcnderdagnacht jle boerderij van den landbouwer J. C. geheel uitgebrand. Van den inboedel kon slechts een gedeelte gered worden. De oorzaak is onbekend. Te Wierdingermond is de woning van W. Poed tot den grond afgebrand. Ook de in boedel is grootendeels verloren gegaan. Een schuur achter het huis bleef behouden. Alles was verzekerd. Oorzaak onbekend'. ERNSTIG ONGELUK. Donderdagavond is op de Boschstraat te Breda een ernstig autobusongeluk gebeurd- Een autobus der gemeente kwam in aanrij- ding met een paard en een veulen die terug- keerden van de stamboektentoonstelling. Een tweede passeerde tijdens het ongeval, met het gevolg, dat een man te fiets, die wilde uitwij- ken, onder de autobus terechtkwam Zijn borst kas werd ingedrukt, en een been bezeerd. Hij werd bewusteloos ergens binnengedragen. Het veulen kwam eveneens onder de bus, met het gevolg dat het dier een been brak en moest afgemaakt worden. BRAND. Te Bennekom is Donderdagmiddag de dub bele arbeiderswoning, bewoond door de ge- zinnen Jansen en Roos, geheel verbrand. Van de inboedels werd weinig gered. A1 het ver- brande is verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend. PROV. STATEN VAN NOORD-BRABANT. In de vacature wijlen mr. Max van Dam werd tot lid van Ged. Staten van Noord-Bra- bant gekozen de heer Schrauwen te Princen- hage met 36 van de 57 geldige stemmen, in de derde stemming, waarbij het lid Schrau wen in herstemming kwam met het lid A. van Rijen te Tilburg, die 21 stemmen verwierf. DIEFACHTIGE ZUSTERS. Voor de rechtbank te Dordrecht diende Donderdag een zaak tegen twee dieveggen in het groot, de gezusters B., beiden ge huwd en resp. 49 en 40 jaren oud. Zij had den in het tijdvak tusschen 1 Ja'nuari en 10 Mei 1926 kans gezien bij een aantal winke- liers diverse goederen te stelen tot zulke hoe- veelheden dat men er een winkel raede had kunnen openen en de gestolen goederen met een auto uit hare woningen waren vervoerd. Zoowat alles was van hare gadinge De recht bank had slechts enkele gevallen te haren laste gelegd. Maar die maakten toch al mel ding van bijv. in totaal 41 lappen stof, 2 paar gordijnen, 21 kussensloopen hand- en voetscohenen (verschillende paren), mantels cn japonstoffen enz. Tegen verdachten, die gedeeltelijk beken- den. waarbij de jongste de oudste alle schuld wilde aanwrijven, werd 2 jaar gevangenis- straf (voor elk) geeischt, met aftrek van de voorloopige hechtenis, sedert half Mei j.l. Ter verzaditing en genezing van stukgeloopen voeten, zadelpijin, schrijnen en soietten der huid, mug- gebeten en zonnebrand, moet men op reis voorzien zijn van Door 30, Tube 80 ct. PUROL HET DRAMA IN DE BERBERISSTRAAT. De vrouw, die haar vijfjarig kind1 in haar waning in de Berberisstraat te Amsterdam met een touw worgde en daarna zichzelf met een beitel ernstige wonden in de buik- streek toebracht, is in het Binnengasthuis overleden. Door haar dood zullen tal van punten in dit drama voorgoed ocopgehelderd blijven, immers van een nader vernoor door de poli tie kon niets komen, omdat de medici daartoe geen toestemming konden verleenen met het oog op den lichamelijken en geestelijken toe- stand van de vrouw. Het staat vast, dat de man in deze zaak geheel vrijuit gaat. NA DEN DOODSLAG IN DE LANGE NIEZEL TE AMSTERDAM. Onlangs heeft de rechtbank te Amsterdam een man wegens doodslag in de Lange Niezel tot zeven jaar gevangenisstraf veroordeeld, een zaak, die in donker Amsterdam nogal veel opzien gebaard heeft. Deze persoon, die zich nog in het Huis van Bewaring bevond, heeft men levenloos in zijn eel aangetroffen. Door ophanging heeft hij zich van het leven be- roofd. De gedetineerde was den laatsten tijd, zoo werd gerapporteerd, zeer zwaarmoedig.* Een onderzoek wordt in verband hfcrmede ingesteld naar de controle op gedetineerden in het Hpis van Bewaring. RANGINDEELI'NG VAN DE POLITIE TE HILVEIRSUM. De burgemeester van Hilversum had on langs den gemeenteraad medegedeeld, dat hij het raadsbesluit van 8 Juni, waarbij de rang- indeeling van d'e politie, tegen het advies van den burgemeester, gewijzigd werd, aan dc Koningin ter vernietiging zou voordragen. Volgens het oordeel van den burgemeester v/as het raadsbesluit in strijd met de wet, omdat de burgemeester voor de politie de denstregeling dient te treffen en de raad dus den burgemeester de rangindeeling zou moe- ten overlaten. De minister van binnenlandsche zaken heeft den burgemeester thans medegedeeld, dat voor vernietiging wegens strijd met de wet, geen redenen aanwezig zijn. JAAP MEYER ERNSTIG GEKWETST. Gisteravond, na afloop van de wielerwed- strijden op de Stadionbaan, had de Amster- "damsche renner Jaap Meyer, die zich op zijn fiets huiswaarts begaf, de onvoorzichtigheid, zonder licht te rijden, met het gevolg, dat hij in de Valeriusstraat in botsing kwam met een automobiel. Vrij ernstig gewond en met inwendige kneuzingen werd Meyer opgenomen en naar het Wilhelminagasthuis vervoerd. KORTE BERICHTEN. In den gemeentelijken kweektuin te Schiedam heeft men gisteren een bloeiende nachtcactus kunnen bewonderen. De cactus telde dit jaar 16 knoppen. Vele honderden Schiedammers hebben van de gelegenheid, een kijkje te komen nemen, dankbaar gebruik gemaakt. Bnitenland. no'g"een spaansch anarchist AANGEHOUDEN. Om 6 uur gisterochtend hebben recher- cheurs te Antony, op het oogenblik, dat hij in de tram wilde stappen een Spanjaard ge- arresteerd die als anarchist bekend staat, J. Alamacha, 25 jaar oud, bijgenaamd de Chi nees. Hij zou een medeplichtige zijn der Span- jaarden Accazo en Duretti, die reeds gear- resteerd zijn in verband met de samenzwe- ring tegen den koning van Spanje. Een huis- zoeking in zijn woning leverde geen resultaat op. VREESELIJK FAMILIEDRAMA. Uit Verviers wordt bericht, dat te Saint Vith de landbouwer Koch in een aanval van waanzin zijn vijf kinderen met revolverscho- ten heeft gedood en voordat men dit kon ver- hinderen, de revolver op zichzelf richtte en zich doodschoot. ASSURANTIE-ZWENDEL IN DUITSCHLAND. De secretaris-generaal van het „Verband Deutscher Lichtspiel-Theater" (Vereeniging van bioscopen in Duitschland), dr. Rannert, heeft zich aan een grootsch opgezetten assu- rantiezwendel schuldig gemaakt. Van zijn relaties met de vereeniging, die een paar duizend leden telt, maakte hij ge bruik, om de bioscoop-eigenaars te bewegen, zich tegen brand, diefstal, enz. bij een z.g. Engelsche verzekerings-maatschappij te ver- zekeren. Aan de bioscoop-eigenaars, die daarop ingingen, verstrekte hij dan z.g. po- lissen eener bekende Londensche assurantie- firma Robert Gardener Mountaine en Co. Echter waren dit steeds valsche, door Ran nert zelf opgemaakte en onderteekende po- lissen. De omvang der zwendelarijen staat nog niet vast, doch moet zeer groot zijn, daar ze reeds gedurende twee jaar door Rannert be- dreven zijn. Reeds gedurende geruimen tijd deden ge- ruchten de ronde, dat er met de pclissen van Rannert iets niet in orde zou zijn. Eerst thans evenwel, nu Rannert, door te vluchten de verdenking op zich heeft gevestigd, heeft de politie den benadeelden verzocht, zich bij haar aan te melden. OUDGEDIENDEN VAN LEGER EN VLOOT DER-VEREENIGDE STATEN. Op 28 Mei 1926, teekende de president der Vereenigde Staten van Amerika een wet, waarbij het aan alle buitenlanders, die in het leger of bij de vloot der Vereenigde Staten hebben gediend in het tijdvak tusschen 5 "April 1917 en 12 November 1918, wordt toege- staan met een non-quota visum in de Ver eenigde Staten binnen te komen en dan zon der betaling der visum-kosten. Met andere woordenalle oud-gedienden van leger en vloot der Vereenigde Staten gedurende den oorlog, die nu in het buitenland verblijyen en niet Amerik'aanst.'i b'urgei zijn, kunnen in de Vereenigde Staten binnen komen als buiten het quota vallende immigranten en zonder -betalinig van de gebruikelijke visumkosten van f 25, die elken quota-immigrant in reke- ning worden gebrachit. Onder de begunsti- ging dezer wet vallen ook alle vrouwen en ongehuwde kinderen beneden achttien jaar van zulke oud-gedienden. Allen oud-gedienden, die onder deze bepa- Eng vallen en in Nederland verblijf houden, wordt aangeraden zich voor nadere inlichtin- gen te wenden tot het Amerikaansche consu- laat, Keizersgracht 473, Amsterdam, of tot het Amerikaansche consulaat, Wijnhaven 147, Rotterdam. Zij, die in de provinces Noord-Holland, Uiirecht, Gelderland, Over- ijsel, Drente, Groningen en Friesland verblijf houden, moeten zich wenden' tot het consu- laat-generaal te Amsterdam, terwijl zij, die in de provincies Zuid-Holland, Zeeland, N. Brabant en Limburg wonen, zich moeten wenden tot Rotterdam. Voor andere personen zal het nutteloos zijn betreffende deze nieuwe regeling te cor- respondeeren of zich op eenigerlei andere wij- ze met die Amerikaansche consulaire kantoren in verbinding te stellen, daar de aanvragen slechts dan in behandeling zullen worden genomen, indien door den aanvrager de dui- delijke bewijzen van zijn dienst bij het leger of de vloot der Vereenigde Staten gedurende den tijd tusschen de genoemde datums kan overleggen. De oud-gedienden, die hiervoor in aanmerking komen, moeten tevens een eer- vol ontslag uit den dienst van het leger of van de vloot toonen. Dit voorrecht vervalt middernacht 26 Mei 1927, en alien oud-gedienden, die onder deze wet vallen, wordt aangeraden zoo vroeg mo- gelijk hun aanvragen in te dienen GEPENSIONNEERD INPLAATS VAN VOGELVRIJ. Generaal Plastiras, de leider der revolutie van 1922, wiens verblijfplaats onbekend was sinds zijn laatste poging om heimelijk Grie- kenland binnen te komen, ten einde een op- stand tegen Pangalos te verwekken, is bij 't Grieksche gezantschap te Parijs verschenen met het verzoek, de kwestie van zijn 'pensioen te regelen. Pangalos heeft instructie gegeven, aan Plastiras geregeld zijn pensioen uit te betalen, alhoewel tot dusverre op het arres- teeren van Plastiras een prijs was gesteld'. GETEEKEND EN NIET ECHT. De firma B. te Berlijn, aldus de Reichsge- richtsbriefe, had in Maart 1924 van den kunsthandelaar F. te Leipzig een schilderij met de handteekening van Thoma gekocht voor 4000 Mark. Later bleek, dat het een li- thografie was, door onbekende hand overschil- derd en toen door Thoma geteekend, blijk- baar om zijn vriend R. pleizier te doen: De kooper eischte schadevergoeding, gedaagde ontkende de echtheid van het schilderij te hebben gegarandeerd. Het Kammergericht te Berlijn neeft den eischer in het ongelijk ge steld. De partijen, aldus het vonnis, zijn het er ove reens, dat men met een overschilderde li- thografie te doen heeftlitho en handteeke ning zijn van Thoma, een ander heeft de vert aangebracht. Eischer zou echter slechts schadevergoeding kunnen eischen, indien de echtheid bij den koop ware gegarandeerd. Dit is noch uitdrukkelijk noch stilzwijgend ge» schied. Eischer is in hooger beroep gegaan bij het Reichsgericht, doch dit heeft het vonnis be- vestigd. Stadswienws INGEKOMEN PERSONEN. M. A. Bfouwer, R.K., dienstbode, Spoor- straat 54, van Zijpe (N.-H.) C. Kieften- burg, R.K., slagerskn., Langestraat 32, van Blokker. G. M. Akkerman, N.H., dienst bode, Hekelstraat 29, van Utrecht. C. J. G. Stoop, R.K., banketbakkersknecht, Mient 4, van Heerhugowaard. H. Radder, dienst bode, Oudegracht 182, van Zaandam. G. Ensing, N.H., 2e Landdwarsstraat 10, van Assen. N. Tol, R.K., dienstbode, Laat 8b, van Edam. F. Obdrzalek, R.K., dienstbo de, Langestraat 70» van Oostenrijk. E. Biichler, Ev., ass. huish., Kruislaan 2, van Duitschland. A. M.'Kempe, R.K., dienst bode, Kennemcrpark 18, van Duitschland.* L. Klangwarth, Ev., kantoorbed., Spoorstr. 84, van Duitschland. L. Drossier, R.K., kellner, Kraanbuurt 4, van Oostenrijk. E. Janus, R.K...dienstbode, Magdalenenstr. 13, van Duitschland. L. Mayer, R.K., dienstbode, Kruislaan 2, van Duitschland ■G. Kaschte, fabr. arbeidster, Payglop 14, van Duitschland. J. J. Vreeker, R.K., kellner, Eikelenbergstraat 35a, van Gronin gen. Th. G. Jansen, Geestersingel 49, van Ned. O.-Indie. A. Nieuwenhuizen, N.H., dienstbode, Emmastraat 54, van Helder. R. Adolf, Koorstraat 43a, van Ned. O.-Ind'e. M. Dekker, R.K., Hooftstraat 31, van Bergen (N.-H.) F. J. Schieman, N.H., timmerman, Hoeverkade 12a, van St. Maar- tensdijk. C. A. Lindenberg, N.H., ass. huish., Emmastraat 37, van Heiloo. J. de Ruiter, N.H., boekhandelaar, Schoutenstraat 11, van Mijdrecht. P. H. M. Oushoorn, R.K., Emmastraat 19, van Flaarlem. N. W. Steenbeek, N.H., ass. huish., Westerweg 85, van Vlagtwedde. J. Helmer, banket- bakker, Stuartstraat 36, van Amsterdam. H. F. Bruines, N.H., Wildemanshofje, van Aalsmeer. J. de Jong, N. Isr., Hooftstr. 37, van Amsterdam. T. Schouten, R. Vis- scherstraat 3, van de Rijp. G. W. Tem- pelman, N.H boerenknecht, Ramen 34, van Zwollerkerspel. C. Bleeker, R.K., Wog- numschebuurt 17, van St. Maarten. D. v. d. Weide, G.K., dienstbode, Omval 51, van Tietsjerksteradeel. A. A. Steketee, Nieuwesloot 99, van Elkerzee A Dekker, N.H., Metiusstraat 16, van Amsterdam. E. Nooitgedacht (wed. v. C. Spoelstra) N.H., Perronstraat 13, van Hennaarderadeel. S. C. Baan, N.H., dienstbode, Nassaulaan 18, van Zwijndrecht. C. Spaans, N.H., Stationsweg 5, van Broek op Langendijk A. J. B. Raatsie, N.H., reiziger, Zocherstr. 24a, van Amsterdam. K. Geus, G.K., St. Anthoniusstr. 14, van Heider. S. M. Homma, Ricardostraat 6, van Amsterdam. W. C. Hoogland, N.H., coiffeur, Dijk 22, van Ermelo. J. E. Mulder, N.H., Eikelen bergstraat 39a, van Assen. J. G. v. d. Ploeg, N.H., studente, Emmastraat 75, van Groningen. C. Trinks, N.H., Pr. Hendrik- straat 5a, van Steenwijkerwold. J. E. Ri chardson, N.H.j kleermaker, Rochdalestr. 17, van Amsterdam. Tr. de Haan, R.K., lief- ucZuster, Enimastraat 12, van 's Gravenha- ge. G. v. d. Wal, N.H., schilder, Kinheim- straat 8, van Laren. N. Bijhouwer, krui- deniersbed., Fnidsen 103, van Weesp. W, Verzijl, N.H., boekbinder, Luttik-Oudorp 17, van Amsterdam. E. C. Buck, R.K., Drui- venlaan 8, van Nijmegen J. P. Klerks, N.H., onderwijzer, Molenkade 38, van Eg- mondbinnen. J. Broek, Fabrieksweg 11, van Amsterdam. H. Schouten, R.K., be. a mbte N. S., v. d. Kaaijstraat 40, van Berk- hout. M. Dijkstra, N.H., landarbeider, Omval 80, van Oterleek. M. E. Heiien, R K., religieuse, Emmastraat 12, van Am sterdam. M. M. Sitvast, R.K., religieuse, Emmastraat 12, van Amsterdam. J. Blok- dijk, N.H., scharenslijper, Kezberstraat 22, van Blokker. T. D. Keizer, R.K., dienstb^ Huigbrouwerstraat 8, van Nibbixwoud. A. Kieft (echtg. A. Verhaaf), H.A., huis- houdster, Oudegracht 21a, van Amst. A. E. Keizer, R.K., dienstbode, Houttil 17, van Hoorn. M. J. Bakker, N.H., contro- leur kaas en boter, Stationstraat 27, van Grootebroek. R. v. d. Laan, Nieuwpooris- laan 79, van Leeuwarden. J. Brakenhoff, R.K., stoffeerder, Tuinstraat 47, van Bever- wijk. J. Breeker, D.G., handelsreiziger, v. d. Meijstraat 13, van Nieuwe Niedorp. P. J. Groot, R.K., Hekelstraat 20, van Oir- schot. P. W. Gerritsen, N.H., concierge H. B. S., Koningsweg 87, van Bloemendaal. T. de Smidt, N.H., dienstbode, van Leeu- wenhoekstraat 1, van Anna-Paulowna Echtgen. A. K. O. Stehr, Ev., Kennemerstr. weg 93, van Duitschland. S. Jongert, N.H. Veerstraat 1, van Zuid- en Noordschermer, P. Becker, Ev., huisbewaarder, Kennemer- straatweg 11, van Duitschland. R. van Leersum, N.H., straatventer, St. Annastraat 23, van Rotterdam. A. J. Polderman, Ger., verpleegster, Paternosterstraat 4, van Scherpenisse. G. Moerbeek, N.H., Leegh- waterstraat 13, van Zuid- en Noordschermer. A. Woerdeman, N.H., Leeghwaterstraat 13, van Zuid- en Noordschermer. J. Nie- len, N.H., Hofstraat 16a, van Beverwijk. G. Jongman, N.H., sigarenmaker, Rochdale- straat 33, van Kampen. H. Bakker, N.H.. arbeider, Raaksje 10, van Egmondbinnen J. Blom, R.K., dienstbode, Stationsstraat 69, van Velsen. S. de Graaf, R.K., werkman, Victoriepark 15, van Beemster. E. de Jong, N.H., Tulpstraat 12a, van Amster dam. A. Neuschafer, E.L., dienstlxxlt Ritsevoort 22, van Bergen (N.-H.) u Dekker, jotograaf, Molenkade 14, van Am sterdam. H. W. Pronk, R.K., kapper, Spoorstraat 66, van Warmenhuizen. H. J. W. Kielman, N.H., electricien, Stations straat 70, van Prinsenhage. H. J. Hel- lendoorn, N.H., sigarenmaker, Boezemsin- gel 19, van Kampen. G. v. d. Hoeve, N.H., sigarenmaker, Boezemsingel 10, van Kam pen. I. Dirkmaat, D.G., Ridderstraat 13, van Broek op Langendijk. P. C. Dekker, N.H., monteur, Snaarmanslaan 74, van Ber gen (N.-H.) W. de Nijs, R.K., pianostem- mer, Hooftstraat >13, van Haarlem. C. O. Scale, N.H., v. d. Meijstraat 6, van Oudkar- spel. A. Helderman, D.G., sigarenmaker, Uitenbosstraat 47, van Kampen. A. J. v. Oosterhout, N.H., conducteur NS., Tuinstr. 42, van Wildervank. M. E. Boogh, Gees tersingel 49, van Amsterdam. C. Mulder, R.K., dienstbode, Nieuwlandersingel 49, van Schagen. E. J. Homan, N.H., dienstbode, Stuartstraat 64, van Hoorn. A. Homan, typograaf, Stuartstraat 64, van Westwoud. J. C. Bakker, R.K., petroleumventer, Overdiestraat 52, van Oudorp. N. Laan, D.G., machinist, Payglop 21, van Haarlem. I. Sack, Ev., dienstbode, Costerstraat 2, van Duitschland. H. L. Schaap, R.K., smid, van Leeuwenhoekstraat 16, van Am sterdam. H. M. A. Quack, E.L., dienst bode, Westerweg 91, van 's-Gravenhage. E. de. Vries, D.G., onderwijzeres, Nieuwlan dersingel 75a, van Haarlem. A. H. Kra mer, N.H., opziehter prov. Waterstaat, Bril- lesteeg 3, van Wissekerke. Wed. K. Mei- les geb. Schagen, N.H., Stationsstraat 72, van Bergen (N.H.) N. Mante, kapper, Koorstr. 33, van Hoorn. W. Mante, N.H. Koorstraat 33, van Amsterdam. J. H. Meijer, Ger., Nassaulaan 40, v^n Leiden S. v. d. Ploeg, Ger., van Leeuwenhoekstraat 25, van Franekeradeel. A. Zutt, R.K., dienstbode, Verdronkenoord 121, van St. Maarten. W. A. Nuts, R.K., dienstbode, Stuartstraat 54, van Purmerend. M. Bin- dels, E.L., dienstbode, Krugerstaat 3, van Bergen (N.-H.) A. Minnes, Geestersingel 46, van Anna-Paulowna. C. H. Eng©- ringh, R.K„ slager, Magdalenenstraat 4, van Schagen. A. H. de Vries, N.'H., sera- werker N.S.. Eikelenbergstraat 70, van Am- hem. J. F. van Egmond, N.H., rijksamb- tenaar, Hoogstraat 7a, van Haarlem. M. M Mulder, R.K., dienstbode, Dijk 12, van Schagen. W. Groen, Schermerweg 18, van Hilversum. C. Molenaar, R.K., dienstbo de, Verdronkenoord 61, van Noordscharwou- de. P. Herpers, R.K., kellner, Langestraat 70, van Brunssum. C. J. Wolf, N.H., bankwerker, Anjelierstaat 14, van Leeu warden. E. Orsel, R.K., hulp huish., Klein Nieuwland 2, van Amsterdam. P. Eilander, N.H., winkelbed., Spoorstraat 71, van Hoorn. G. Moesbergen, N.H., tim merman, le Tuindwarsstraat 5, van Wou- denberg. K. D. Bakker, D.G., Vamebroek 24, van Amsterdam. M. Wassington, N.H., fhefcommies Ned. Sp., Lindenlaan 103 van Amsterdam. P. Stam, R.K., veehour der, Huiswaard 1, van Berkhout. R. Uitewaal, R.K., Huiswaard 1, van Gendrin- gen. C. Bloetjes, R.K., groentenboer, Ou degracht 74, van Purmerend. G. MeJcken, R.K., Oudegracht 74, -van Warmenihuizm. Tj. M. Oberg, corresp. mod. talen, Mient 27, van 's-Gravenhage. V. F. A. Mey, R.K., adj.'insp. dir. Bel. invoerr. en acc, Mient 18, van Kruiningen. F. L. HeUen- doorn, N.H., sigarenmaker, Boezemsingel 10 van Kampen. G. v. Olst, N.H., dienstbo de, Emmastraat 23, van Hoorn. L. Stuit- je, N.H., kellner, Langestraat 94, van Gro ningen. H. H. Serpenti, R.K., huisknecbf, Wildemansstraat 21, van Noordwijk. M. de Rover, N.H., spoorwegbeambte, Uiten bosstraat 25, van Heerhugowaard. G J. H. J. Pedroli, R.K., electricien, Langestraat 10, van Arnhem. W. Buis, R.K., huis- knecht, Verdronkenoord 96 boven, Bergen (N.-H.) A. J. G. de Raat, chemiker, Gees tersingel 3, van Rotterdam. N. de Vries, N.H., waschknecht, Liefdelaan 25, yan Oudorpc

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 7