Wekeltjbsch Overzicht LL PUROL Fietsen Brieven uit Weenen. w w cl w ___y 6W Doorzitten bij wlelrijden verzacht en geneest men met Provinciaal Niexiwa UIT PURMEREND. De melkfabriek „Hollandia" alhier betaalde voor de Juni-melk uit Hollands Noprdien 7,70 per 100 K.G. ut. UIT URSEM. Bij Besluit van Heeren Gedeputeerde Sta- ten van Noordholland van 30 Juni 1926 no. 1, zijn voor goed vrijgesteld van den dienst- plicht wegens broederdienst K. Blom; G. Broertjes; S. J. Groot en A. Oud. Voorloopig vrijgesteld wegens broeder dienst K. Boots. Bij Kon. Besluit van 28 Mei 1926 no. 47 is goedgekeurd het Raadsbesluit deze ge- meente tot vaststelling heffingsfactor gemeen- telijke inkomstenbelasting dienst 1926/1927 op 2i/2 pet. Donderdagav. gaf het fanfarecorps Ons Genoegen bij gelegenheid van het koperen ambtsfeest van den Secretaris tevens Burge- meester een concert voor het gemeentehuis on- der leiding van den heer Joh. Knijn te Spier- dij'k, directeur van het corps. Na afloop dankte de burgemeester den di recteur voor de gebrachte serenade, die door zijn echtgenoote en hem op zeer hoogen prijs werd gesteld. Hedenavona heeft het corps, dat door aandachtig publiek werd aange- hoord, bewezen tot iets goeds in staat te zijn De verschillende nummers werden correct uitgevoerd en wanneer.Ons Genoegen het ge- luk mag smaken nog enkele krachten aan te werven zal het beslist een goede toekomst te- gemoet gaan. De directeur bezit naast zijn muzikalen kenis de noodige tact om met zijn mannen om te gaan en spr. twijfelt niet ot Ons Genoegen zal voor de leden onderling werkelijk een genoegen zij, waar steeds groote eendracht en kameraadschap zal heerschen. Indien de muzikanten voor ijverige studie en trouwe opkomst op de repefitie zorgen zal het de zware taak van den directeur veel ver- lichten en spoedig zich in den wedstrijd kun- nen begeven waaruit zij met eere te voorschijn zullen treden. Dat de muziek een heilzame invloed heeft op de karaktervorming van den mensch is van algemeene bekendheid en spr. twijfelt niet of de werkende leden zullen als- zoodanig nog een sieraad vormen in deze gemeente. Dat de belangstelling van de zijde der ingezetenen steeds toeneemt is een verblij- dend verschijnsel en spr. is overtuigd dat waneer de vereeniging financieelfti steun van de ingezetenen noodig heeft deze ook niet achterwege zal blijven. De directeur dankte den burgemeester voor de gesproken woorden en gaf de verzekering zijn beste krachten te besteden aan het Ur semsche corps wat hij zoo mogelijk zal trach- ten op te voeren. Na afloop toog men naar't cate die Roode Leeuw van den heer P. Th. Oudejans waar de burgemeester den directeur en leden een glao wijn aanboodl. Daar werd de burgemeester op de meest hartelijke wijze ontvangen en toegesproken Idioor den heer P. Oud Jzn. Spr. meende de Aofk te zijn van directeur en alle werkende le den, indien hij! den burgemeester dank bracht -Jvoor dm moreelen en financieelen steun van /hare oprichting aan de vereeniging bewezen. 'Metterdaad is de burgemeester steeds de be- schermheer van het fanfarecorps geweest en spr. greep deze gelegenheid gaarne aan om namens alle leden hem het beschermheer- schap ook in naam aan te bieden. De burgemester dankte den heer P. Oud voor de hartelijke woorden tot hem gericht en waar het beschermheerschap hem door de vereeniging zoo con amore wordt aangebo den, daar meende spr. alle aanleiding gevon- den te hebben dit onder hartelijken dank te aanvaafden. Spr. deed een beroep op direc- teur en alle leden om hun beste krachten in te spannen het corps zoo hoog mogelijk op te voeren en al moge niet veel vereenigingen in Ursem levensvatbaarheid bezitten, hij hoopte vurig in het belang der gemeente dat het fanfarecorps „Ons Genoegen" hierop een echiterende uitzendering zou maken. Zooals u alien weet, draagt de gemeenteraad1 het corps een goed hart toe en spr. is overtuigd, als de leden zorgen voor ernstige studie en flink werken, gepaard met een groote eens- gezindheid, deze genegenheid bij den gemeen teraad zal toenemen, wat zeer zeker goede rente zal afwerpen. Met den wensch dat het corps steeds in groei en bloei moge toene men en de ingezetenen nog menigmaal van ide heerlijke muziek van „Ons Genoegen" mo- gen genieten, dankte de burgemeester nog- maals, waarna de wijn werd roudgediend. Men bleef nog eenige uurtjes gezellig bijeen. UIT KOEDIJK. Vrijdag werden de leden der tuinbouwver- eeniging „De West" tot een spoedvergadu ring bijeen geroepen in het lokaal van den heer Jb. Groot, onder leiding van den beer iw. Visser. De voorzitter opende met een woord van welkom de vergadering, zijn leedwezen uit- ssprekend over de opkomst, aangezien hij ge- hoopt had op een grootere en dit met het oog op de staking. Medegedeeld werd, dat er gelegenheid is gegeven aan de transportarbeidersorganisa- tie om een vertegenwoordiger te zenden en die was ook verwacht, doch tijdens dt ver gadering kwam er bericht, dat er geen ver tegenwoordiger der arbeiders zal komen. Deze mededeeling wekte in de vergadering on tste miming. De voorzitter leidde in het onderwerp voor doze vergadering ,,de staking" en verwachtte dat de leden van de West in deze zoo neu- traal mogelijk te zijn. Hij achtte het noodig, dat de leden elkaar helpen bij het lossen der producten. De voorzitter gaf een overzicht van de oorzaak der staking die begonnen is bij de ftrma Wagenaar, wat tot gevolg had, dat men in het contract de mogelijkheid wenschte, om een vaste arbeider voor tlk koopman aan te stellen Van een lid van Koophandel was ver- nomen, dat het getal vaste arbeiders ten hoogste 10 zal bedragen. De arbeiders sche- nen daar nog niet op in te kummen gaan. De heer Mulder zeide, dat neutraal zijn, soms niet goed is en meende, dat het markt- bestuur actiever had kunnen zijn door in deze partij te kiezen, daar de tuindens er on der lijden. De heer Hart besprak odk de noodzake- lijkheid van optreden door de tuinders. De voorzitter antwoordde dan de partijen, onze bijstand niet wffien hebben. Zij vragen ons niet. Ook de heer Zwetsman zeide, als men ons geen zeggenschap geeft in deze dan moeten wij het nemen, want wij zijn dt. leidende partij. Vrij algemetn was de vergadering van oordeel, dat de tuindersorganisaties bemidde- lend moeten optreden. Tenslotte vroeg de voorzitter, of nyen aan de marict elkander zou helpen en dit zoo goed mogelijk. Dit za'l dan wel gaan. De voorzitter antwoordde dat de partijen, om bemiddelend te zullen optreden. Hierna sluiting der vergadering. Aanwezig waren 62 leden. PREDIKBEURTEN. Zondag 11 Juli. UIT DE OMGEVINO. GROET, v.m. 9 uur, Jeugddienst, ds. Boeke. KOED11K. Geen d'lenst. LIMMEN, v.m. 9M uur, ds. Bosch. OUDE NIEDORP, v.m. 10^ uus, ds. Staal. SCHOORL, v.m. 10^ uur, ds. Boeke. WINKEL, v.m. 10 uur, ds. Jukema. ZUID-SCHERMER, v.m. 10 uur, ds. Heep. Doopsgezinde gemeenten. BEEMSTER, v.m. 10 uur, ds. Kuipers. NIEUWE NIEDORP, v.m. 10'A uur, ds. Haars. Groepsdag. Nam. 2 uur, Bijeenkomst. RIJP (DE), v.m. 10 uur, ds. Keuning. IV. De rtieuwe baan naar den Rax Alp. Weenen, 19 Juni. Er wordt nogal eens genoeglijk gescholden op het gebrek aan energie van de Oostenrij- kers. In de laatste jaren hebben zij echter wel bewezen, pis het er op aan komt, de tanden op elkaar te kunnen zetten en zich weer snel uit de ergste misere te kunnen werken. Onlangs vroeg de redactie van het hier be- kende tooneeltijdschrift „Die Buhne" aan eenige vooraanstaande Weeners of het hun hier nog wel beviel. Een van hen antwoordde, nadat hij 10 redenen opgegeven had, waarom Weenen hem nog steeds boven alles lief was: „Het bevalt mij o.a. niet meer hier omdat de dames steeds margerder worden, verder om dat iedereen in Weenen kruiswoordraadsels uitpuzzelt en deze bezigheid zelfs nog voor geestelijke ontwikkeling houdt, maar ook we gens de taliooze verleidingen tot niets doen." In zekeren zin had deze grappenmaker ge- lijk, er bestaat hier veel afleiding, misschien zelfs te veel, en nu is er eigenlijk weer een nieuwe „verleiding tot niets doen" bijgekomen in den vorm van een reusachtige, schitterende „Seilschwebebahn", waarin men zich kalmp- jes naar het 2000 M. hooge Rax-plateau laat voeren. De Oostenrijkers hebben overigens met den bouw hiervan weer een bewijs van durf en van flink aanpakken gegeven. De Rax is een van de schoonste en hoogste bergen van Oostenrijk: hij ligt twee uren sporens van Weenen af, en de. top, vanwaar men een schitterend uitzicht heeft over bergen en dalen zoo ver het oog reikt, is nu voor iede- ren Weener bereikbaar geworden. „Die Rax in Wien" wordt nu al gezegd. De nieuwe baan werd dezer dagen in het bijzijn van vele „hooge heeren" feestelijk geopend, en zij voert de kleine witte cabine, waarin plants is voor ongeveer 24 personen, in den ongelooflijk korten tijd van 10 minuten naar boven. De tandradbaan op den Schneeberg, die ongeveer even hoog is en naast de Rax ligt, kruipt moeizaam naar boven: welk een verschil met het sierlijk licht zwevende huisje, dat met het grootste gemak in de lucht verdwijnt. Zelfs geoefende bergbeklimmers hebben drie uren noodig om boven te komen: nu kunnen de Wee ners, zonder dat ze eerst zwaar vermoeid zijn, zich direct aan de heerlijke wintersport overgeven. Een der eerste tochten met de nieuwe zweef- baan maakte ik mede, en ik was diep ondet den indruk van het grootsche werk, dat de kundige ingenieurs en de krachtige arbeiders hier volbrachten. Met ijzeren energie over- wonnen zij de ongelooflijke moeilijkheden in slechts negen maanden. Voor den oorlog bestonden reeds enkele kleinere zweefbanen, maar de exploitatie was te duur. Deze nieuwe baan is een meester- werk van techniek en de eerste die gebouwd werd volgens het nieuwe systeem „Bleichert— Zuegg." De constructeurs profiteeren van de vele ervaringen, tijdens den oorlog opgedaan. Toen is n.l. gebleken, dat zeer weinig stutto- rens en strakker spannen van de kabels veel minder slijtage geeft; andere geniale uitvin- dingen garandeeren een absolute veiligheid. De afstanden tusschen de vijf stutten zijn vrij groot: de langste is tusschen stut twee en arie en bedraagt 800 M. Naar boven stijgend heeft men het gevoel in de lucht te zweven of te vliegen: gelijkma- tig en geluidloos, rustiger dan in een lift, glijdt de witte kajuit aan de kabels naar bo ven. Met een 15 kilometersvaart stijgen we steeds hooger: kleiner en kl^iner worden de huisjes, de wegen en de boomen, steeds dieper de afgronden. Maar we hebben een veilig ge voel, want we weten dat ons leven niet aan een zijden draad hangt: neen, de sterke ka bels hebben een dikte van 50 m.M., zij bestaan uit een stuk van 2200 M. lengte, en wegen 24.000 K.G. en hieraan zweven we zonder eenig gevaar. Alles is in de perfectie uitgevoerd, aan alle mogelijkheden is gedacht, alle voorzorgsmaat- regelen zijn genomen. Breken van de kabels is uitgesloten: hoogstens kan bij kortsluiting, of bij een haast ondenkbaar defect aan een van de 70 P.K. Dieselmotoren, de kajuit kor- teren of langeren tijd stil blijven staan: langs een reservekabel komt dan een andere lift, waarin men overstappen kan. Maar eigenlijk behoort een ongeluk in het rijk der fantasie, want ook is de reminrichting, die eindeloos vele malen op veel stenere hoogten geprobeerd werd, z66 gemaakt, dat weigeren buitengeslo- ten is. Het geheel maakt zulk een zekemi indruk, dat we alien voEcomen rustig zijn, en we kij- rurtjes van onbreekbaar ken door de naar de lieflijke liike dorpjes Payerbach en ^ei- chenau daar diep onder ons, en in voile over- gave genieten we van het eindelooze verge- zicht, weten zou gauw met waarheen we overal heen zullen zien, kijken uit naar den Schneeberg en den Semmering en heel ver het Burgenland in. Heel op't eind voelen we onverwacht een lichten schok: daar staan we, 'a morgens om 6 uur, ploLeling op het uitgestrekte plateau, waarop men uren lang wandelen kan, en te gauw was eigenlijk die heerlijke toch't voorbip We voelen niets van het plotselinge verschil in hoogte: zij, die uit angst voor hartkloppingen of ooreuizingen bedachtzaam watjes in de ooren stopten, wa ren verbaasd in volkomen normale gezond- heid boven aan te komen; hoogstens voelde een enkeling zich wat licht in het hoofd. Maar de heerlijke frissche bergiucht opsnui- vend en genietend van het schitterende Al- pemgebied rondom, was hij weer gauw de oude. Daar dichit in de nabijheid ligt de eeuwige sneeuw, een eind vender zien we de niet onge- vaarlijke hoogere toppen. Het weer is nu prachtig, maar bij storm kan het hier gedueht spoken en dan is de Rax een gevaarlijke rakker. Met verrekijkens wijzen de menschen elkaar de punten aan, die zij vroeger met waren heldenmoed moisten oversteken. Want iedere Weener met een beetje fut trelct ver- scheidene malen per jaar, dakwijls ook met Keretmis, wanneer de sneeuw hoog opwaait, Kefst langs een van de moeilijkste wegen naar boven. De echte bergbeklimmers schelden dan ook genoeg op de nieuwe uitvindimg, waardioor iedere zuigelimg nu op hum ge- liefden Rax kian verse' ijmen en de stille na- tuur vooral op Zondagen wreed vensfoord zal worden. Maar ze vergeten, dat ze nog even goed als vroeger de oude wegen op kunnen ..kHettefen" en dat alles zoo eindeloos uitgestrekt is. Daar ligt in de verte het oude, vertrouwde Ottohaus, met de ouderwetsche prenitjes, het bekende houit en bergluchtje en de traditio- neele geschoten arenden. Hier overoachten de echte bergtoudsten; vrees voor veront- jeiniigiing van de Weensche waterleiding is ae reden, waarom hier na de opening van de baan geen groot hotel gebouwd wordt; laien we hopen, dat het er voor eerst ook niet komt. In Reichemau zijn hotels genoeg, die in den winter de taliooze skiloopers her- bergen en die ook in de zomeimaanden ge- woonlijk stampvol zijn. Tot's middags vier uur blijven we boven en bruingebrand staippen we weer in om naar de diepte af te dalen. Rustig glijden we naar beneden, vier en twintig elkaar volkomen vreemde menschen zweven tusschen hemel en aarde als haringen in een tonnetje. Halverwege. dan, wat is dat? Daar staan we plotseling stil, muurvast stil, geen beweging, geen schommeling, alleen maar onherroepelijk stil. En allemaal zijn we stil en een beetje bleek. Verdraaid, iets, wat een ieder toch wel even heimelijk overwogen heeft, gebeurt nu werkelijk! Is er iets ka- pot?. Toch een ietwat angstig gevoel komt over ons bij dit stilstaan hoog in de lucht, zonder aanwijsbare reden, terwijl we eigenlijk allemaal heel goed weten, dat er onmogelijk iets gebeuren kan! we kijken gespannen naar den jongen con- ducteur; deze vertrekt geen spier, neemt doodrustig de telefoonhaak op en spreekt naar boven: „Hier Stiitze III, alles in Ord- nung!" Geen antwoord. Weer dezelfde woorden, nu wat harder. Weer geen ant woord! Eenige dames schuifelen onrustig, hijgen wat en kijken smeekend en angstig. Een minuut staan we nu al zoo, twee drie. Sommige loeren even naar buiten, om te zien hoe ze het beste naar beneden kunnen springen, als er werkelijk wat gebeurt. Maar de toren onder ons is 30 meter hoog en dat is toch wel wat bedenkelijk. Even wordt er iets over een touwladder gemomipeld1. Maar on- dertusschen, daar hangen we en beleven in waarheid een gebeurtems, die uit de lucht ge- grepen is. Ademlooze stilte nu. vijf minuten. de conducteur staat nog steeds met die vervelen- de telefoon in zijn hand, die maar geen ant woord wil geven, roept af en toe „Alles in Ordnung", zwijgt en kijkt overigens als een sfinx. De goeie man weet natuurlijk even weinig als wij, maar zijn rust maakt ook de anderen rustig. Dan ineens. ring, ring, een hard bel- letje. rust. weer dat zelfde scherpe, irriteerende belletje. Een ieder denkt: „Tjom- ge, wat nu?". en dan zweeft lang- zaam ons huisje weer in hetzelfde regelmati- ge tempo naar beneden! Goddank, a'lgemeene opluchting! Kleur en glimlach komen terug: de spanning is voor- bij! Dankbaar kijkt de opgesloten kudde el kaar aan, een algemeene verbroedering ont staat na dit gemeenschappelijk oogenbhk van „doodsgevaar". De conducteur zwijgt nog maar steeds als een boek en houdt zich strikt aan het reg'e- ment, dat hem het spreken onder alle om- standigheden verbiedt. Iu alle veiligheid komen we beneden, de lucht is be du ide ad zwaarder en warmer nu, en de overgang doet heel even onaangenaam aanten enkeling haalt met een angstig ge- zicht weer watjes uit zijn ooren. Even nog een paar woorden met den con ducteur, ten stoeren,wilskrachtigen kerel. „Wat was dat dan?" vraag ik zachtjes. En lacbend fluistert hij terug: „Zooiets is tot nu nog niet gebeurd, maar ze wilden zeker zien of ze op me aan kunnen, als er werkelijk wat is. Voor ons is dit alles immers ook nog nieuw!" En het volgende oogenblik verdwijnt de man weer hemelwaarts, met 24 nieuwe berglustigen; kleiner en kleiner wordt he witte huisje, eindelijk een lucifersdoo^je g< lijk, haast onzichtbaar. Maar ondertusschen vraag ik me, ondanl zijn antwoord, telkens even af: „Zou t6ch niet misschien?". Of heel wellicht de man bij den motor gevoeld, d; ik stilletjes hoopte, nog iets voor de couran te beleven; in dlat geval ben ik er hem in mij. hart toch dankbaar voor! In het lieflijke hotel Thalhof, een half uu van de Raxbahn af, gebruikten we onzi ,,Jause", d.i. het Oostenrijksche woord vooi de middagthee. Natuurlijk was er een Jazz- band, zelfs in deze heerlijke bergnatuur. Een oude heer brorode: „Het moet er nog maar bijkomen, dat boven op den Rax ook zoo'n Jazzband verschijnt". Maar ik gerf hem ge- lijk, dat zou heusch al te bar zijnl Voor een Weener is het wel een nieuw en groot genot, om in den korten tijd van twee uren van het bedompte centrum der stad mid den in het hooge Alpengebied te zijn. Wat &n dag in die bergiucht en in de stralende hoogtezon voor het organisme van den mensch beteekent, hebben we nu wel erva- ren! Op Zondag zijn dan ook al 2000 menschen naar boven geweest: de ontzaglijke aanleg- kosten zullen gauw genoeg terugverdiend zijn en een flinke wins: zal op den duur niet uitbliiven. Laten we hoipen, dat vele vreemdelingen, ook Nederlanders, naar hier komen om dit nieuwe „wonder der techniek", dat tot nu toe eenig in Europa is, te zien. Een groot vreemdelingenbezoek kan het aan natuurschoon zoo overrijke, maar overi gens nog arme Oostenrijk goed gebruiken! T. H. Zeetijdingen. Marktberichten a ii; ALKMAAR, 10 Juli 1926. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd: 31 paarden 150330, 17 melkkeeien 275 tot 400; 53 nuchtere kalveren alacht 7— 20, 101 vette-schapen 25—/ 32, 7 1am- meren 15, 66 biggen 10 weken 1521. BOTERPRIJS. Boter lste soort 0.85—/ 0.95, 2de soort 0.70—/ 0.80. Eieren: groothandel 5.25—/ 6, "klein- handel 5—/ 6.25. Eendeieren 3 85. ALKMAARSCHE EXPORTV&LINO. ALKMAAR, 9 Juli 1926. In de heden ge- houdinigen veilingen werd betaald voor: Bloemkool le soort (per 100 st.) f 14— f 24.80: Bloemkool 2e soort (per 100 et.) 10—/ 13; Roode kool per 100 K.C Worteeln per 100 bos barber 4.20f 8.80; Aardappelen per 100 K.G. 3.40-/ 7.20; Uien per 100 bos f 3.80 tot f 12.40; Slaboonen per 100 K.G. 68 83; Aardbeien per 100 K G. 2438; Andijvie per 100 stuks f 1.103.60; Dop- erwten per 100 K.G. 1019; Kropsla per 100 stuks 0.202.80; Komkommeis per 100 stuks 4.307.80; Pieterselie per 100 bos 4.306.20; Peulen per 100 K.G. 8—/ 22; Postelein, bakje (5 K.G.) f 0.09— 0.28; Snijboonen per 100 K.G. 6674; Spinazie per 100 K.G. 1222; Selderie per 100 bos 1.103.60; Tuinboonen per 100 K.G. 2.107.30; Roode bessen per 100 K.G. 2442; Zwarte bessen per 100 K.G. f 48—/ 61; Tomaten per 100 K.G. f 36j 43 BROEK OP LANGENDIJK, 9 Juli 1926. 1900 stuks Bloemkool, le soort 21 50 23.70 per 100 stuks; 2e soort 7.1012 per 10C stuks; 1225 bos wortelen 10.80 12.50 per 100 bos; 2625 K.G. Roode kool le soort 13.1014.50; 300 K.G. Tuin boonen 22.50; 286000 K.G. Aardappe len, w.o. Schotsche muizen 4.30—/ 7.20; Schoolmeestere* 4.706.20; Eigenhei- mers 7; Drielingen 3.504.30; Kleine 1.30, alles p. 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 9 Juli 1926. 411200 K.G. AaTdappelen, w.o. Schotsche muizen 3.405.70; Schoolmeesters 3.90; Drielingen 2.20—/ 3 40; 6 K.G. Spercieboonen 53, alles p. 100 K.G.;, 1900 stuks Bloemkool, le soort 4.3010.80 p. 100 stuks; 2e soort 2.50 p. 100 st. NEDERLANDSCHE EIERENVEILING. AMSTERDAM, 9 Juli 1926. Prijzenbeeld gaf heden eenige verbeteriog te zien. Toch is de toestand r.og zeer on- zeker, en raden wij voorzichtigheid aan. Grooie aanvoer jonge hanen was oorzaak. dat gem. kiloprijs zakten. Kippen iets hoo ger. Ecgeland noteert op franco Londen in- clusief verpakking: Alles bruin 60 K.G 6 Best gem. 58 K.G. 5.50 gew. Men besteedde heden in Amsterdam voor de witte Kipeieren: 50/52 4.15—/ 4.35; 54/56 4.85—/ 5.20 56/58 4.90—/ 5.40; 58/60 5.20—/ 5.80 60/62 5.50—/ 6.05: 62/64 5.80—/ 6.25 66/68 6.50—/ 6 80.' Men besteedde voor de brume Kipeieren: 56/58 5.35—/ 5.50; 58/60 f 5.50—/ 5 90; 60/62 5.90—/ 6.10; 62/64 6.05 Eendeieren 3.354.60. WARMENHU1ZEN, 9 Juli 1926. 103.000 K.G. Aardappelen, w.o. Schotsche muizen 4.306.30; Schotsche muizen, grove 3.804.30; Drielingen 2.60 3.30; Kriel 1.10; Blatfwe aardappelen 6.90. BOVENKARSPEL, 9 Juli 1926. Veiling „De Tuinbouw". Heden besteedde mei. voor: Bloemkool I 821.50; Bloemkool IJ 411Bloemkool III 0.75—/ 4; Roode kool 13.5015.60. Aardappelen: Groote Schotsche muizen 2.152.30; Kleine 1.401.65; Groote ninetyfold 2.10 2.25; Kleine 0.40—/ 0.60; Groote Ideaal 2.10—/ 2.15; Kleine 1—/ 1.10; Groote Koksche 2.252.30; Groote ronde 1.70—/ 1.80; Groote blauwe 1.80— 2.15; Kleine 1.30. HEEMSKERK, 9 Juli 1926. Co6p. Tuin- dersvereeniging „Kena,emerland". Aan de avondexport aardbeien besteeddfe men per 100 K.G. voor Amazonen z. d. 28— 37.50; Vroege Amazonen 1921. vaa ter Amsterdamsche Benfzo genoteerde fondsen, verstreht door Noordhollandsch Landbouwcrediet. 5 Juli Exdividend. 9 Juli vooral warmte. Van voeren komt vooreerst heelemaal niet, het mag niet omdat het kleine liehaam nog vol zit met dooierstof, die eerst verteerd moet zijn, opgebruikt althans, vcordat het kuiken eten mag. Is er in het darmkanaal nog geen ruimte disponibcl, dan ontstaat er heel gemakkelijk een verstopping, een opeen« Doos 30, Tube 80 ct. hooping, die zoo storend op de verdere spijs« vertering werkt, dat vele kuikens er het leven door verliezen. r- STOOMVAARTLIJNEN. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Boetoo, uitr., 8 Jull te Sabang. Krakatau 9 Juli v. A'dam te Batavi*. Radja, uitr., 8 Juli te Sabang. Vondel, uitr., 8 Juli te Belawan. Kangean, uitr., 9 Juli v. Suez. Karimata, uitr., 8 Juli v. Genua. Kambonga, thuisr., 8 Juli te Suez. Koningin der Nederianden, uitr., 8 Juli v. Southampton. KON. NED. STB. MIJ. KON. W.-I. MAILD. Achilles 8 JuH v. Malta n. Algiers. Amsterdam 7 Juli v. Huacho n. Cristobal. Carna 8 Juli v. Westdndie to New»York. Ceres 8 Juli v. Bourgas te Constantinopel Euterpe 8 Juli v. Santander n. Oporto. Juno 7 JuH v. Puerto Plata n. Bristol. Orion 9 JuH v. West-Indie te A'dam. Oberon 8 JuH v. Vigo n. Lissabon. Orpheus 8 JuH v. Valencia te Carthagena. Berenice 9 Juli v. R'dam n. Gibraltar (v. o.). Deucalon 9 Juli v. Amsterdam n. Rotterd am. Iris 9 JuH v. A'dam te Hamburg. Merope 9 Juli v. Bari te Patras. Perseus 9 Juli v. A'dam n. Kopenhagem. Stella 8 Juli v. Constantinopel n. Bourgas. Tellus 9 Juli v. A'dam te Hamburg. KON. HOLL. LLOYD. 'j"?* Zaanland, thuisr., 8 JuH te Teneriffe. Amstelland 8 JuH v. Buenos-Ayres n. Rosauo. Waterland 8 Juli v. Santa F6 n. La Plata. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Leerdam, Rott n. New Orleans, 8 Juli te Vera Cruz. Maasdam, Rott. n. New Orleans, 8 Juli te Gyon. Lochmonar v. d. Pacifickust n. R'dam, 9 Juli te Londen. KON. PAKETV. MAATSCHAPPIJ. Houtman 8 Juli v. Brisbane te Sydney. Merak 8 Juli v. R'dam te Batavia. HOLLAND BR.-INDIe LIJN. Andijk, uitr., 8 Juli v. Rangoon. Bali, thuisr., 8 Juli te Madras. HOLLAND«OOST«AZIe LIJN. Gemma 8 Juli v. R'dam te Kobe. Oldekerk, thuisr., 9 Juli v. Foothad. i HOLLAND-AFRIKA LIJN. Blommersdijk 7 Juli v, Algoabaai n. East Lon don. HOLLAND WEST-AFRIKA LIJN. Rijnland 9 Juli v. A'dam n. W.»Afrika. HOLL. AUSTRALIe-LIJN. Aagtekerk 9 Juli v. Bremen te R'dam. Almkerk, thuisr., 8 Juli v. Fremantle. Arendskerk, thuisr., 8 Juli v. Port-Said. JAVA-NEW YORK LIJN. Agamemnon, v. Batavia n. New York, 8 Juli te Boston. Stadsdijk, v. New York n. Java, 6 JuH v. Hampton Rds. Vechtdijk, Batavia, n. New York, 9 JuH te Suez. Soemba, v. Batavia n. New York, 7 Juli te Sin gapore. Vechtdijk, Batavia n. New York, 9 Juli te Suez. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kertosono, thuis., 9 JuH v. Sabang. Tosaria 9 Juli v. A'dam te Londen. Gorontalo 9 Juli v. R'dam n. Batavia. Rindjani 9 Juli v. Batavia te R'dam. JAVA BENGALEN LIJN. Calcutta, v. Java n. Calcutta, 7 Juli v. Rangoon. EMZETCO LIJN. Jonge Anthony 8 Juli v. San Carlos te Valen cia. - ~"r ROTT.-ZUID-AMERIKA LIJN. Aldabi 8 Juli v. R'dam te Buenos Ayres. Aludra 9 JuH v. B. Aires te R'dam. Albadi 8 Juli v. R'dam te Brest. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. x Elpenor, v. Japan n. Rqtt., 7 JuH v. Tsingtaa Eumaeus, v. Japan n. R'dam, 8 Juli v. Port Swettenham. FONDSEN. 3 Juli 6 Juli 7 Juli 8 Juli 6 6 5 4K 4 6 6 14 6 5A 5 obi. N.W.S. 1000 1922 idem f 1000 1923 idem 1000 '18 idem 1000 '17 idem f 1000 '16 O.dnd. 1000 '19 idem 1000 '22 idem 100 '23' idem 1000 '21 D idem 1000 '17 Koloniale Bank Ned Ind Hand. Bank Ned. Handel Maatij. Philip Gloeilamp Anaconda Comm. Studebaker Comm. Steel Cult. Mij. Vorstenl. Handelsver. A'dam Javasche Cult Dordtsche Petr. gew. Gecons. Holl. Olie Koninklijke 1000 Vloeara Enim Vdam Rubber crbadjadi Io/l. Am. Lijn ava China Jap. L(jn led. Scheepv. Unie toomvaart Mij. Nederland >eli Tatavia Tab. >eli Maatij cnembah obi. Holl. Spoor '15/25 obi. Staatsspoor '15/'25 louth. Pacific Union Pacific i L'roiongatie i QC £5 H 106»/14 102 1C0 96lfc K5>/. 1061/, 1037/, 1021/. 1871/4 1611/, I43ifc 350 961/, 527% 1451% 165 625 335 3871/, 402 380 322*% 328 47 U3J/4 172 Va 172 407 4291k 3901/4 101 101% 159 3»/« 106i/, 1031/,, 102 K0>/i, 96% 105% 106 1 03is/16 102% I681/4 160% 149,/j, 350 53i/g 1461% 166i/. 635 345 383 403% 3S3 324% 328 47% 115 174% 174 414 436 399% 101% 101% ?58 3% 1067/U 103 IOD/4 96% }05»/i« 106 03,'. 01U/M I89i/t 161% 149% 348s/4 53% 143% 168% 644% 3451/4 375* 391%, 385 327% 328 48% 113 174 175 417 436 406 101% 101V* 1571k* 3 106% 103 101% 100 96% 105% 106% 103% 102 1891%, 161% 150 352% 96% 53% 1421/4 169% 637 348% 375 393% 370* 334 V, 336 50% 114% 175 177% 422 421% 413 101% 101% 157 2% 106% 103%, 101% 100 96% 105% 106 1038/4 102 189% IbVk 150% 351% 96 54 141% 170% 629 344 371% 170 386 371% 331% 332 54% 115% 177% 180 418% 413 413% 101% 101% 157 2%

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 11