DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. 162 Honderd acht en twintigste Jaarganar 1926 DINSDAG 13 JULI Dit nummtr besfaat uit 2 bladen. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagennltgegeven. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkmaar /2.—franco door bet geheele Rijk /2.50. Afzonderlijke en bewrjsnummers 5 cents. PRUS DER OEWONE ADVERTENTlfiNi Per regel 0.25, bij groote contracten rabat Groote letters oaar pfaatsraftnte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrakkeriy v/h HERMs. COSTER S 200N» Voordam C 9. Oirectenn O. H. KRAK. Telef.nr. Admfnistratie 3. Teiefooflor. Redarfie 33. Postgiro 37060. Hoofdredacteuri Tj, N, ADEMA* Buitenland. >-. DE FINANCIEELE TOESTAND IN FRANKRIJK. Op een politieke vergadering te Le Mans, waarbij de Fransche minister van financien, Caillaux, aanwezig was, sprak de onder- staatssecretari® van financien, Dubois, over bet monetaire probleem. Hij verklaarde met name, dat men paal en perk moet stellen aan de daling van den franc, alvorens een poging tot stabilisatie kan worden gedaan. Wann er het land zichzelf wil redden, zeide hij, moet het ophouden met den invoer van luxe artike- len en het tegenwoordig fiscaal systeem reor- ganiseeren. Na Dubois gecoinplimeqtcerd te hebben over zijn uiteenzetting, verklaarde Caillaux, dat onder de huidige omstandigheden de partijen in elkaar moeten opgaan, ten einde de nationale eenheid hoog te houden. Ik ge- loof, zeide Caillaux, dat de franc meer waard is dan de tegenwoordige beursnoteering aan- geeft, doch het zal van den wil der Franschen zelve afhangeo, of de franc meer waard zal worden. In een hoofdartikel van de „Times" wordt Caillaux' vechten voor het herstel van den financieelen toestand warm gesteund. Het blad zegt o.a.: Daar het verlangen, om een consolidate van Frankrijlks financieelen toe- stand te vergemakkelijken, sterk is in Enge- land, zul'ks uit gevoelsoverwegingen en we- gens hoogere politieke en handelsbealngen, is Caillaux er bijna zeker van, het doel van zijn komst in Londen te bereiken, indien hij al- thans met volkomeo onredelijke voorstellen doet. Uit de debatten in de Fransche Kamer is echter wel gebleken, dat hij zul'ks waar- schijnlijk niet zal doen, en dat hij een vol komen juist begrip van de werkelijkheid heeft Daar de financieele dienst nog niet gereed is met de uitwerking van het aanhangsel van het financieele wetsontwerp van Caillaux, zal de discussie over het ontwerp in de Kamer waarschijnlijk niet voor het begin der volgen- de week een aanvang nemen. HET GESCHIL IN DE BRITSCHE MIJN-INDUSTRIE. In een rede aan het eind der vorige week gehouden, heeft de secretaris van den Mijn- werkersbond, Cook, te verstaan gegeven, dat er binnenkort een conferentie zal worden ge houden van alle groepen arbeiders, betrok- ken bij de mijn-industrie. Het is evenwel niet duidelijk waarover de besprekingen zullen loopen. De bladen hechten echter gewicht aan deze mededeeling, daar het de eerste aanwijzing is sedert de stopzetting in de steenkolen-indu-- srie begon, dat de leiders zich voor een toe- stand geplaatst zien waarin zij een hernieu- wing van den steun en het vertrouwen der leden noodig hebben. PRIMO OVER GOMEZ' FIASCO. De nieuwe revolutie in Portugal heeft in Spanje groote betangstelling gewekt. Te Toledo, op een banket van de militaire •academie, waar een gedenkteeken werd i-nge- wijd ter eere van commandant Franco, den held van de vlucht naar Zuid-Amerika, zeide Primo de Rivera o.m. het volgende? „Onge- luk'kigerwijze is door oorzaken, waarom- trent wij nog niet voldoende zijn ingelicht, de hoog vernietigd, dat de zaken in Portugal een glorierijken keer zouden nemen. De generaal, die deze hoog verwekt had, een roemrijke militaire figuur, die een divisie in de gealli- eerde legers heeft gecommandeerd, heeft zijn gezag be twist gezien en er is een bres in den muur geslagenHet is deze zelfde bres, waar- tegen ik Spanje traJlpt te verdedigen, de bres, waardoor eerzuchren, infcriges trachten bin- nen te komen". Deze rede van Primo de Rivera werd toege- juicht met luide kreten van: „Hier zijn wij al ien eensgezind". Met het oog op het feit, dat officieren van het leger in Afrika en van alle afdteelingen van het leger bij het banket tegenwoordig waren, is deze demonstrate niet zonder be- teekenis. Generaal Carmona, die thans de leidCnde figuur in Portugal is, was divisiecomman- dant te Evora, ten Zuiden van den Taag, toen het eerste pronuneiamiento op 28 Mei j.l. ptaats had. Het orgaan van dat eerste pro nuneiamiento, de „Revolucao Nacional" is geschorst en vervangen door het orgaan der nieuwe regeering, „La Revolucao". Generaal Gomez da Costa is aan boord van een kruiser naar Angra (Azoren) ver- trokken. In een regeeringscommunique wordt ver- klaard, dat de generaal is gedeporteerd „we- gens den invloed, die politieke elementen, we!- <e hem omringden, meer en meer uitoefenden op zijn loyale medewerkers." BELGIe'S BEZUTNIGINGEN. De Belgiselie Schatkistcommissie is bijeen- gekomen onder voorzitterschap van den Bel- gischen minister van financien, baron Hou- tart. De commissie heeft het bedrag der crc- dietea ter dekking van de kosten voor de ad ministrate der spoorwegen, posterijen en te legrafie voor 1926 met 98 millioen francs vermindcrd. Deze vermindering moet, wat betreft de algemeene begrooting voor 1926, gevoegd woraen bij de vermindering op het totaal der buitengewone uitgaven van de verschillende ministerieele departementen, ten bedrage van 144 millioen. Bovendien is een bezuiniging ten bedrage van 27.950.000 frames verkregen op de leger begrooting. Op de credieten met betrekking tot de subsidies, uitgekeerd door het depart ment van buitenlandsche zaken, is 64 pet. be zuinigd'. REVOLUTIE IN BULGARIJE TE WACHTEN? Koning Boris van Bulgarije is Zaterdag- avond in gezelschap van zijn zuster Eudoxla onder streng incognito ndar het buitenland vertrokken. Het gerucht loopt, meldt de cor respondent van het Hbld. te Berlijn, dat de koning zou zijn gevlucht. Volgens een bericht van de „Wiener Neueste Nachrichten" had ;t vertrek onder geheimzinnige omstandigheden plaats. Men maakt zich over het lot van de dynastie ernstig ongerust. In ingewijde poli tick kringen is men er sedert lang van over- tuigd, dat Bulgarije aan den vooravond van een nieuwe revolutie staat. De correspondent van de „Timas" te Sofia is minder alarmeerend cn meldt aan zijn blad alleen dat koning Boris, vergezeld1 van een aide-de-camp en een secretaris, met zijn zus ter een buitenlandsche reis is gaan maken. Hij zal Hongarije en Tsjecho-Slowakije be- zoeken, waar hij landgoederen bezit en ten slotte Zwitserland. Hij reist onder den naam van graaf Rilski. HET COMPLOT TEGEN KEMAL PASCHA. Een B. T. A.-bericht uit Konstantinopel meldt nog, dat zich onder de 12 bekklaagden, iegen wie de doodstraf wordt geeisicht, driei Kamerleden bevinden en onder de acht, die hij tot dwangarbeid wenscht te zien veroor- deeld, twee afgevaardigden. Voorts heeft het O. M. de vrijspraak voorgesteld van 20 personen (een vorig bericht meldde 13.) Voorts stelde de procureur voor de beschul- digingen tegen negen afgevaardigden en pasja's van de oppositie-partijen in een afzon der lijk proces te behandelen. De rechtbank zal Donderdag uitapraak doen. Voor het onafhankelijkheidsgerechtshof te Angora eischte het openbaar mdnisterie tegen de deelnemers aan de samenzwering tegen Moestafa Kemal de volgende straffen: voor twaalf beklaagden de "doodstraf, waarvan voor twee hunner bij verstek; voor vijf be klaagden, waarvan drie bij verstek, dwangar beid, en voor dertien beklaagden vrijspraak. DE MILITAIRE OPSTAND IN PERZIe. De berichten nopens den militairen opstand in Azerbeidsjan (N. W. Perzie) en in zake andere onlusten in Khorasan (N. O. Perzie) in het begin van Juli zijn zeer vaag. In Azer beidsjan schijnt thans alles rustig te zijn. Er zijn naar Mesjed (in Khorasan) twee regimenfen gezonden, maar er is geen enkel authentiek bericht over den omvang der on lusten. Te Boesjnoerd (provincie Khorasan) zouden troepen in opstand zijn gekomen. On- tevreden Toerkomanen voegden zich bij hen en gezamenlijk rukten zij op naar Kotsjan, maar cr wordt geen gevaar geducht. MINISTERS-AANDEELHOUDERS. Met het doel een openlijke bespreking uit te lokken van de kwestie, dat leden van het kabinet aandeelhouders zijn in maatschap- pijen, die contracten hebben besloten met de regeering, heeft het Labourlid Henderson voorgesteld een sped ale parlementaire com- missie (een z.g. sleet committee) te benoemen, welke een onderzoek te dier zake zal instel- len. Bij het indienen der desbetreffende motie maakte Henderson in het bizonder melding van de aandeelen van den minister van ge- zondheid Neville Chamberlain, die in de La- gerhuiszitting van Vrijdag reeds ter sprake zijn gebracht. Baldwin ging in zijn antwoord na, welke precedenten er bestonden en verklaarde, dfat hij met het oog op de aanvallen, welke op Chamberlain zijn gedaan, het verzoek tot lief benomen van een commissie op dit oogenblilc niet zou steunen; wanneer hij evenwel den tijd daartoe gekomen achtte, zou hij zijn steun verleenen aan een conservatief amendement, waarin het Huis zich bereid verklaart een al- gemeen onderzoek in -e stellen nopens de wenschelijkheid der herzicning van oude re- gelen en gebruiken, waaraan de ministers ?ich tot dusver hadden te houden en die dan ook door de tegenwoordige ministers steeds stri'kt in acht zijn genomen, hij weigert echter te treden in het gedane voorstel, daar hij dit beschouwt „als een concessie aan de georga- niseerde campagne van taster en insinuates, welke geen rechtvaardiging vond in de fei- ten". - v..', DE FRANSCHE SCHULD AAN ENGELAND. Caillaux, die met den onderstaatssecretads van financien' Dubois gister om 12 uur te Groydon aankwam, heeft, meldlt B. T. A., na de lunch een bespreking met Churchill gehad. Giateravond had een tweede 'bespreking plaats. Caillaux en Churchill zijn daarbij tot vol komen overeenstemming gekomen nopens de nog hangende' kwesties in verband met de consolidatie der Fransche schuld en het defi- nit'ieve accoord is door de beide ministers uit naam van bun regeeringen geteekend. De tekst der overeenkomst zal hedenavond wor den gepubliceerd. In antwoord op een vraag in het Lagerhuis nopens het bezoek van Caillaux verklaarde Churchill gister, dat hij hedeomiddag de stuk- ken betrenende de Fransche schuld aan het bureau van het Lagerhuis hoopt te kunnen vporleggen. In den Britschen radiografischen diienst wordt nog medegedeeld, dat Caillaux gister- middag te 1 uur op het vliegveld van Groy don landde en dat's avonds om 7 uur needs werd bekend gemaakt, dat er overeenstem ming was bereikt. Hedenmorgen 10 uur keert Caillaux weer naar Parijs terug. NAAR EEN ZAKENKABINET IN GRIEKENLAND. Cyriakos Venizelos keert naar Parijs terug en Zavidzianos heeft medegedieeld, niet in staat te zijn een kabinet te vormen. Na' zorg- vuldige overweging van den financieelen toe- stand en van de betrekkingen met het buiten land is hij tot de conclusie gekomen, dat hij niet in staat zou zijn, het programma, dat hij had samengesteld, ten uitvoer te brengen. Hij heeft generaal Pangalos geadviseerd een niet-politiek kabinet te vormen en zoo spoedig mogelijk verkiezingen uit te schrijven, waarbij de kiezers hun stem in vrijheid zullen kunnen uitbrengen, ten einde de zoozeer ge- wenschte binnenlandsche eenheid te verster- ken. In verband hiermede zal generaal Panga los den president van den Areopagus, Zili- mon, morgen verzoeken, een niet-politiek ka binet te vormen, dat de bevoegdhefd zal heb ben, algemeene verkiezingen uit te schrijven, die waarschijnlijk midden September zullen worden gehouden. DE ONTPLOFFING TE LAKE DENMARK. Als een land, waar die oorlog gewoed heeft, zoo zet, naar aan de Daily Mail" gesein4 wordt, het gebied van Lake'Denmark, er uit. Alles is vernield door de kracht van de ont- pioffing. De mariniers van de wacht waren de eer- sten, die iets zagen van de branden, die wel- dra in't geheele arsenaal zouden woeden. Zij werden gewaarschuwd door het automatisch brand-alarm, en zagen, buiten gekomen, rook "pstijgen uit een der magazijnen. Onmiddel lijk daarop volgde de eerste ontploffing. Zij, die de ramp overleefden, vertelden hoe zij menschen door de lucht zagen vliegen en dood neerstorten, hoe zij anderen op de vlucht ingehaald zagen door gloeiende gra- naatscherven. De eerste niet-militair, die stierf, was een bezoekster van het arsenaal. Een officier werd op 800 M. afstand gedood door een in- stortend huis. Dcctoren en verpleegsters, die in auto's naar het terrein van de ramp snelden, moes- ten onderweg uitstappen om de automobilis- ten en voetgangers te helpen, die gewond wa ren door granaatscherven of door den schok tegen den grond waren gestagen. Onder een regen van vonken en scherven moesten de mariniers het blusschingswerk trachten te verrichten. Maar weldra was er geen blusschen meer aan. Den heelen nacht door duurden de ontploffingen. Zwarte rook- wolken. elkeen met verstikking bedreigend, beletten den toegang tot de plaatsen, waar zich nog slachtoffers bevonden. Af en toe strompelde een half-verbrande ongelukkige uit de puinhoopen te voorschijn en werd ijlings naar een ziekenhuis overgebracht. Te middernacht was het heele terrein van de ramp door een cordon militairen afgezet. Men kon niets anders doen dan wachten tot de hel uitgeraasd zou zijn. Volgens de „Herald" zijn bij de ontplof fing van het marine-arsenaal te Lake Den mark 100 personen gedood en 200 gewond. Het marine-arseiiaal, dat een waarde verte- enwoordigt van 80 millioen dollar, is ver nield en het leger-arsenaal, dat op een halve mijl afstand ligt, wordt met vernieling be- dreigd door een reeks minder hevige ontplof fingen, die yoortduren. Twee of drie dorpen in de omgeving zijn zoo goed als geheel ver nield. De inwooers brachten een nacht van verschrikking door tengevolge van de hevige ontploffingen. Er werd dadelijk hulp gezon den de gewonden werden in allerijl naar het bospitaal gebracht, terwijl er sine! noodhos- piialen werden ge'improviseerd. Bij de ontploffing in het muuirjedepot wer den, volgens de jongste opgaaf, 19 personen gedood en 200 gewond, terwijl er nog 29 worden vermist. De schade wordt geschat op 100 millioen dollar. Er is nog een kruitmagazljn in de lucht vlogen, doordat de wmd plotseling draaa Veertien andere kruithuizen in de buurt loo pen gevaar. De ambtenaren bespreken de ontploffing en haar oorzaak, evenals de voorzorgen, die een herhaling moeten voorkomen, ofschooci men algemeen geloofde, dat het getroffen ar senaal reeds door alle mogelijke veiligheids- maatregelen beschermd was. De algemeen aangenomen theorie is, dat de ontploffing veroorzaakt werd door den bliksemstraal die loods No. 8 trof. Davis, de minister van ar- beid, gaf na een persoonlijke inspectie, als zijn meening te kennen, dat ofschoon het ge troffen depot met alle mogelijke voorzorg ontworpen was, de regeering van methode zou moeten veranderen en de gebouwen zoo ver iut elkaar zou moeten neerzetten, dat een ontploffing in het eene geen gevaar zou ople- veren voor de andere. EEN TRAGEDIE VAN VERGISSINGEN. Een vreeselijk drama heeft zich afgespeeld in de vreedlzame gemeente Yvrac bij Bordeaux een drama des te vreeselijker als men weet, dat van de vijf slachtoffers vier tenge volge van een vergissi'ng vielen. Het drama speelde zich af op de hofstede „Moulineau", sinds twee jaar het eigendom van Jean Duprat, die er met zijn zoon Emile, een jongeman van 28 jaar woonde. Een jaar geleden had Duprat een pachter, Rey ge- naamd, op de boerderij aangesteld, die met zijn gezin, vrouw, vier kinderen en ten schoonzoon, de boerderij mede kwamen bewo- nen. Dinsdagmiddag ontstond er een woorden- wisseling tusschen Duprat en zijn pachter. Duprat verweet Rey, dat hij te verkwistend met meststoffen omging, die hij, Duprat, moest betalen. Rey verdedigde zich, doch de twee konden het niet eens worden en om een eind aan het geschil te maken werd overeen* gekomen, dat twee boeren uit den omtrek zou den arbitreeren. De boeren werden terstond opgezocht en na hoor en wederhoor werd de pachter in het gelijk gesteld. De eigenaar liep, toen hij in het ongelijk gesteld werd, DE TRANSITO-COMMISSIE VAN DEN VOLKENBOND. De Transito-commissie van den Volken- bond heeft gisteren hare negende zitting ge- opend en reeds twee geheime bijeenkomsten gehouden. De zitting zal ongeveer 8 dagen in beslag nemen. In de commissie zelf is Duitschland niet ver- tegenwoordigd, doch het neemt een werk- zaam aandeel in den arbeid der onderscheide- ne .subcominissies. Tot voorzitter werd de Cujpaansche Gezant te Berlijn gekozen. AMUNDSEN WEER TERUG. Amundsen is gister aan boord van de „Bergenfjordl" te Bergen (Noorwegen) aan- gekomen. De groote visschersvloot van Ber gen was geheel gepavoiseerd en waar in de haven ook maar een vlaggestok stond, wap- perden de Noorsche vtaggen, waartusschen Amerikaansche en Italiaansche. Een menigte, bestaande uit duizenden personen, w. o. tal- rijke touristen, was aan de haven bijeenge- stroomd. Bij het binnenvaren van de boot zag men de gestalte van Amundsen met de 9pierwitte haren op de commandobrug, en achter hem de overige leden der expeditie. Terwijl het ge- schut der vesting Bergen een welkomstsaluut dontjerde, betrad Amundsen zichtbaar ge- roerd, onder de tonen der muziek en het hoerageroep der menigte, den Noorschen bodem. Vertegenwoordigers der stad verwel- komdien Amundsen. Deze dankte, ook namen? zijn kameraden, voor de feestelijke ontvangst. Daarop werden alle deelnemers der expedi tie door krachtige armen op de schouders ge- tild en naar de auto's gedragen, die vervol- gens naar het stadhuis reden, waar bet ge* meentebestuur te hunner eer een diner gaf. In een korte rede schilcierde Amundsen de aandoening, die hem beving. toen bij van het schip de Noorsche kust en het schoone Ber gen ootwaarde. Amundsen zag er uitstekend uit en het sue- ces, dat hem beschoren was na de tegensla- gen der laatste jaren, heeft hem als het war den jaar jonger gemaakt. j DE ONWEERSZOMER! De Duitsche bladen spreken, en werkelijk niet ten onrechte, van den onweerszomer 1926! Geen dag gaat er bijna voorbij tegen woordig of men leest van nieuwe rampen als gevolg van de buitengewoon hevige onwe- ders, die boven Duitschland en trouwens over Hep, toen hi] in het ongelijk weg, doch zijn zoon Emile Duprat, drukte den pachter de hand. Hiermede was het inci dent, zoo meende men, afgeloopen. Den volgenden morgen nam het geval even- wel een tragische wending. De pachter en geheef Midden-Europa en elders"losbarsten zijn zoon begaven zich tegen zeven uur naar - den zolder, toen zij schoten hoorden. Vader en zoon snelden naar den tuin, waar de scho ten vandaan kwamen en daar zagen zij Du prat badend in zijn bloed liggen. Het rookend geweer lag nog naast hem. Duprat had een eind aan zijn leven gemaakt. Van schrik wis- ten Rey en zijn zoon niet wat te doen, zoodat zij snel wegliepen. De schoten hadden evenwel ook Emilie Du prat gewekt en toen deze zijn vader zag lig gen, met doorboorden schedel, in een groote pas bloed, onder den olm waar den vorigen dag de ruzie met Rey had plaats gehad, twij- felde hij geen oogenblik. Dat was het werk van den pachter. En onmiddellijk flitste het door Emile: dat moet gewroken worden. Hij greep het geweer, laadde het en sing den pachter zoeken, dien hij op den hoek van het huis vond. Op een afstand van drie meter schoot Duprat jr. den pachter dood. Verblind door zijn wraakzucht richtte hij nu op den pachte'rszoon, doch hij miste. Daarna schoot hij nog op den schoonzoon en op het twaalf- jarig dochtertje van Rey, die hij beiden'ern stig verwondde. Door't rumoer kwamen spoedig omwonen- den op het terrein van den strijd. Terwijl som- migen van hen zich haastten om de politie te roepen en de anderen zich met de dooden en gewonden bezighielden, ging Emile kalm naar zijn eigen kamer, laadde daar het ge weer opnieuw en schoot ook zichzelf dood. Zoo eindigde dit drama met den dood van drie en levensgevaarlijke verwondingen voor twee personen. IN MEMORIAM ANDREAS HOFER. Op den Calvarienberg nabij Kufstein werd Zondag het Andreas Hofer-monument ont- huld. Aan den Oostenrijk9chen Bondspresi- dent en aan rijkspresident Von Hindenburg werden begroetingstelegrammen gezonden. PRINS CAROL EN KONING FERDINAND VERZOEND? De officieuze „Politica" bevestigt het be richt, volgens hetwelk er een verzoening heeft plaats gehad tusschen den Kroonprins van Roemenie en zijn vader. Koning Ferdi nand, die op 15 Juli a.s. naar Frankrijk gaat om een badplaats te bezoeken, zal allereerst te_ Parijs vertoeven om een samenkoinst met zijn zoon te hebben. Ex-kroonprins Karel zou van den koning toestemming ontvangen hebben een vrij beroep te gaan- uitoefenen. Hij heeft zich reeds als toehoorder voor de faculfeiten der jurisprudence en philosophic j agn de universiteit te Parijs deep lnschiiiven. en telkens groote schade aanrichten door de gewoonlijk er mede gepaard gaande wolk- breuken en hagelslag. Behalve de reeds vermelde berichten, ko men nog mededeelingen over noodweer uit Hanau, Koburg, Kassel, Maagdenburg, Kis- singen, Leipzig, enz. En steeds is het hetzelf- de relaas: fel onweer, wolkbreuken, hagel slag, vernielde oogst, geisoleerde dorpen en gehuchten, verwoeste wegen, verbroken ver- bindingen, enz. En ook helaas maar al te vaak: dooden en gewonden. "ILft DE GULDENSPORENDAG. De Guldensporendag is gisteren in het Vlaamsehe land haast overal gevierd, hier plechtiger dan elders, doch steeds met bijzon- deren geestdrift. Vele vereenigingen hebben de gelegenheid te baat genomen om eens te meer een motie voor amiiestie aan te nemen, in de hoop, dat eindelijk aan den wensch van het Vlaamsehe volk gehoor zal worden gege ven. Te Brussel trok een sterke groep Vlamin* gen na het feest in den schouwburg stoets- gewijze door de stad naar het Vlaamsehe Huis op de Groote Markt. Hier en daar werd de groep uitgejouwd en uitgescholden voor „Boches" of „handlangers van de Bodies". De aanwezige politie, die met den stoet mee- stapte, joeg enkele groepjes jongelieden, die het op een tegenbetooging aanlegden, uiteen, doch verder hadden geen ernstig incidenten plaats. In de provincie gaf het lie Julifeesf ook tot geen incidenten aanleiding. De natio- □alistische pers had nochtans het Guldenspo- ren feest een anti-Belgische manoeuvre ge- noemd. JUWEELENDIEFSTAL MET BEHULP VAN BEDWELMENDE GASSEN. De Berlijnsche recherche heeft een moei- lijke opdracht gekregen. In een hotel te Binz op Rugen is n.l. dezer dagen op geheimzin nige wijze des nachts in hun slaapvertrek een Berlijnsch echtpaar bestolen. De inbre- kers hebben voor een waarde van 50.000 M. aan juweelen enz. meegenomen. De man ont- waakte midden in den nacht met hedge hoofdpijnen, kwam tot de ontdekking, dat zijn vrouw bewusteloos was en maakte toen alarm, waarna de verdwijning van de kost- baarheden werd bemerbt. De politie vermoedt nu, dat de dader of da- e'ers door het openstaande raam.bedwelmende gassen in het slaapvertrek hebben gespoten en daarna rustig hun slag hebben gestagen Zelf waren zij dan waarschijnlijk \an gas- mam*- ALRMAARSCHE CODRANT. 1

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 1