Aspirin DE LANGE DE MORAAZ Gredieten - Deposito - Effscten 5 75 cts. HHGESTHUT 49 - ALKMAAR Vergadering van den Gemeenteraad. worden gestild door Gemengd Nieuws DE TEVEEL BETAALDE WATERS- i- NOODUITK EER IN OE N Denczelfden avond, dat melding werd ge- maakt van vermeendSe bevoordeeling van wa- fersnoodlijdenden te Borgharen werd er op het Raadhuis te Maastricht een vergadering van de Wateranood-Commissie gehouden. Reeds van tevoren waren meerdere ingezete- nen opgeroepen om voor de commissie te ver- schijnen en toen hun werd medegedeeld, dat zij teveel schadelooss telling ontvangen had- den, verklaarden velen, dat it feitelijk nog te weioig ontvangen hadden. fr werden bedra- gen van 30, 42, 60 en 80 terugge- vorderd, als teveel ontvangen. Zelfs was er een van f 150 bij, aangezien de betreffende persoon te hooge inkomsten voor een derge- lijke compensate genoot. Tijdens de vergade- ring verschenen eenige marechaussees en een subst.-officier van justitie. Er werden ver- scheidene vragen gesteld, doch arrestaties .hebben niet plants gehad. Totnutoe hebben alien gewedgerd de teveel betaalde vergoedin- gen terug te betalen. Buiten het gebouw was het onderwijl zeer rumoerig en toen te half- tien de rust nog steeds niet was weergekeerd, telefoneerde men d mar&rhaussee, die den se cretaris van het Watersnoodicomite, den heer -ij. de K., tegen wien het voornamelijk ging, 'naar zijn buis begeleidde. SAL A RISVERL AGING. De Arnhemsche gemeenteraad machtigde gister B. en W., om aan Gedeputeerde Staten voor te stellen, met ingang van ljan. 1927 de jaarwedden van den burgemeester en de wethouders dier gemeente opnieuw vast te stellen op een bedrag, 5 procent lager dan de tegenwoordige jaarwedde, aldus de Telg OUD-MARINE-MANNEN VAN V66R 1918. Gisteravond is in een der zalen van Veri tas" een druk bezochte vergadering gehouden vanwege den Bond „Pensioenactie Zeemacht". De heer Nijbacker, voorzitter van de afd. Den Haag, protesteerde in zijn openings- woord tegen de behandeling door den Staat van de oud-marinemannen van v66r 1918. De vergadering nam een motie aan, waarin „opnieuw geprotesteerd wordt tegen de rechts- verkrachting en tegen de uitsluiting van de oud-gepensionneerden uit de Marinepensioen- wet 1922, waarin zij volgens recht en billijk- heid het eerst opgenomen hadden moeten wor den." In de motie wordt verder gezegd, dat de vergadering er op rekent, dat spoedig in de Tweede Kamer aan de orde zal worden ge steld en met eenzelfde meerderheid van stem- men zal worden aangenomen een motie in den geest van de motie-Joekes, waarvan de strekking was, gelijkstelling der pensioenen van de v6or en na 1920 gepensionneerde In- dische militairen, en welke motie met 74 tegen 7 stemmen werd aangenomen. HITTE-SLACHTOFFERS EN I WATERLEIDINuSONGERIEF. Dinsdag zijn te Rotterdam drie personen door de warmte Wvangen. De 21-jarige broodbezorger A. C. B. uit Schiedam, moest per auto van den G, G D. naar het zieken- huis aan den Coolsingel over gebracht wor den. De 60-jarige S. de B., wonende aan den Nieuwen Binnenweg, is, ten gevolge van de warmte, op den West Zeedijk dood neerge- vallen. De 72-jarige weduwe E. G. uit de Tweede Lombardstraat werd eveneens door de hitte bevangen. Zij is per auto van den G. G. D. naar haar woning vervoerd. Juist nu ten gevolge van de groote warmte de behoefte aan leidingwater het grootst is, ontstond gistermorgen een storing Deze heeft, eigenaardig genoeg, niets met de ab- normale hitte te maken, maar heeft een oor- zaak, die zich ook op elk ander tijdstip had kunnen voordoen. De storing manifesteerde zich's ochtends tegen acht uur. Op de boven- verdiepingen kon men spoedig geen water meer krijgen. Bij informatie is aan de Tel. gebleken, dat, ten gevolge van de vele regens in den laat- sten tijd slib van de bovenrivieren met het water werd medegevoerd. Dit slib zette zich vast aan de filters, die zich bevinden aan de waterwerken aan den Honingerdijk. Deze fil ters zorgen voor het reinigen, doch raakten nu, ten gevolge van het aangehechte slib ver- stopt. Zoodira de storing zich manifesteerde, ging men met man en macht aan hei werk om het euvel uit den weg te rumen. Had men gistermorgen slechts negen meter druk, gis- termiddag tegen twaalf uur was er reeds 18 M. druk. In den namiddag hoopte men de storing verholpen te hebben. EEN KASTENSTRIJD IN* - NED. INDIe. Onder de Klingaleezen ter Oostkust van Sumatra, bestaat shuts eenigen tijd een bran- ,dende kwestie, zoo vermeldt de „Sum. Post" (van 16 Juni, en wel omdat, naar het schijnt, het kasteverschil hier strenger wordt doorge- "voerd dan in hun geboorteland. Voorname- (Kjk komt dit tot uiting in de tempels en hier- over nu zijn de Paria's de laagste kaate niet gesficht. Zij wenschen meer op gelijken voet be'handeld te worden, maar de Chetti's, die tot de hoogere kaste behooren, schijnen van geen toegeven te willen weten en eenigen tijd geteden moet zelfs een paria in een der tempels emstig mis'handeld zijn. De zaak is toen wel in den djoofpot gestopt, ten einde de politie er onkundig van te laten, doch op den duur lekte er toch iets van uit. Zoo werd ook bekend, dat Zaterdagavond tal van Paria's uit den omtrek zich hadden op- gemaakt om, in vereeniging met die uit Me- dan zelf ter tempel te gaan. Daar zouden ze trachten te verJcrijgen, wat naar hun meening, hun goed recht is, wat ongetwijfeld niet zon- der wanordelijkheden geschied zou zijn. De politie was echter van een en ander op de hoogte en heeft de Klingaleezen van bui ten reeds voor hun intrede binnen de stad 1 weggewutinl. In Kampong-Kliing waren voor verscheide ne kedeh's borden geplaatst met het opschrift: ^aria's en Pella's di larang masoeq"- (ver- boden toegang voor paaia's en pella's), ook deed zich in deze buurt nog een geval van lichte mishandeling voor. Het plaatselijke bestuur onderzoekt thans deze ingewikkelde kwestie, zoodat er verder voorloopig niets definitiefs van te meiden valt. Allereerst wcwdt natuurlijk getracht, den>vrede en de rust te herstellen en voorloopig is de zaak dan ook met 'n sisser afgeloopen. VERDRONKEN. Te Nijkerk is Dinsdagavond een driejarig zoorttje van den heer J. de Rooi in een slo<rt bij het huis te water geraakt en verdronken. BURGERUJKE STAND. GEBOREN: Bregetta Catharina, d. van Pieter Herma nns Jacob Schreuder en Jansje Kahlman. Louwerens, z. van Jan Donker en Riemada Vogelpoel. OVERLEDEN: Lucas Petrus, z. van Petrus Hofman en Ariaantje Korver, 23 jaar. StadsTiienws BINNENBRANDJE. Bij den heer K. aan de Laat is gisteravond tegen 6 uur een klein binnenbrandje ontstaan, ten gevolge van vlamvatten van behang, waarbij een gasstel wat te dicht geplaatst was. Met een paar emmers water was men het vuur al heel spoedig meester. BOTSING TRACTORTRAM EN AUTO. Hcdenmorgen is nabij het Laodbouwhuis aan het Kerkplein de tractortram in botsing gekoroen met een Ford-auto, bestuurd door den heer J. A. van den Burgt, uit Amster dam Het bleek, dat juist op het moment, dat de tram naderde, de motor van den Ford plotfe- ling stopte, terwijl deze auto zich op' een af- stand van 10 c.M. van de tramrails bevond. De tractor van de tram kon den anderen auto nog juist passeeren, doch d'e wagon raakte den Ford, met't gevolg, dat van den laatste een band sprong en een spatbord werd be- schadigd. Deze schade wordt door verzeke- ring gedekt. Den chauffeur van de tram treft ..ST.'-CAECILIA." Gisterenavond kwam de R.K. harm.: „St.- Caecilia" bijeen ten huize van den heer de Boer aan de Friesch. brug om den dirigemt, den heer Willi Kohler, te huldigen met het succes j.l. Zondag behaald. Nadat de voorzitter, de heer Ruckert, den dirigent leden en afgevaardigde van den R.K. Volksbond afd. Alkmaar had welkom gehee- ten richtte de spneker zich tot den heer Kdhler en memoreerde in het kort wat deze in het afgeloopen jaar voor St.-Caedlia heeft gedaan. In het bijzonder, aldus spr., is ge- waardeerd het vele werk en de opofferingen die u zich getroostte in de laatste weken vo6r het concours. Het succes, door u behaald, heeft bewezen dat het geen vergeefsch werk is geweest. Hierna overhandigde de voorzitter den dirigent als blijk van encentelijkheid een enveloppe. Vervolgens bood het jongste lid, Kroon, aan mevr. Kohler namens de werkende leden een bloemenmand aan. De heer Kohler sprak met welgekozen woorden zijn dank uit voor de huldiging, doch meende daar slechts een gedeelte van te mo- gen aanvaarden, en het overige gedeelte te moeten overdragen aan de leden, die ook het hunne hebben bijgedragen om tot het behaal- de succes te komen. Daarna was het woord aan den heer Snee- kes, die als waamemend voorzitter van den „Volksbond," den dirigent en de leden felici- teerde met het behaalde succes en den wensch uitsprak, dat „St-Caecilia" op den ingeslagen weg moge voortgaan. Vervolgens las de secretaris felicitatie brie- ven voor van de R. K. Tooneel Vereeniging „Vondel", de arbeiders muziek Vereeniging „Excelsior" en het Stedelijk Muziekkorps. Nadat de voorzitter nog met enkele woorden had medegedeeld wat in de toekomst zal moe ten gebeuren, bleef men nog eenige oogenblik- ken bijeen. VERTROKKEN PERSONEN. P. Fraenkel, N. Isr., Soaarmansilaan 81, Am sterdam. W. J. Gottmer, R.K., pakhuis- knecht, Uitenboschstraat 13, Oudorp. J. Pouwels, G.K., pianohandelaar, Westerweg 71, Amsterdam. G. Kuitwaard, N.H., ver- pleegster, Paternosterstraat 4, Bergen (N.H.). W. Wagemaker, onderwijzeres, v. d. Meystraat 13, Utrecht. A. Kaan, R.G., in deze geen schuld. De oorzaak is alleen ge- legen in het' feit dat de motor van den Ford, toen de bestuurder achteruit wilde rijden, plotseling stopte. VOOR HET NEUTRALE CENTRALE ZIEKENHUIS. De A. A. V. V. kan nog een nuttige zaak wor den voor de totstandkoming van het neutrale centrale ziekenhuis. Werd reeds een deel van het kasgeld daar- voor geofferd, thans verblijdt een der leden ons met zijn aandeel in het bezit der Vereeni ging. Zijn er misschien meerderen, die het buitenkansje of een ded ervan voor dit goede doel willen beschikbaar stellen? Verantwoording van heden: X. terug ontvangen van A. A. V. V. 5.- Vorige verantwoording 1033.37 Totaal 1038.37 GESLAAGD. De heer L. C. Sipman alhier slaagde te Delfzijl aan de Noorderkweekschool „Abel Tasman" aldaar voor diploma A van het sfu u rmans-examen Bij de op 14 Juli te Amsterdam gehouden examens, vanwegt de „Federatie voor Steno- graiie „Groote", s'.aagde voor het examen kantoorstenograaf Nc-dtrlandsch (130 letter- grepen per mmuut), de heer P. Eriks, leer- ling van heer F J>>ngedijk, alhier. NOORDHOLLANDSCH LANDBOUW- CREDIET ALKMAAR. In de gister gehouden vergadering van aandeelhouders werd tot commissaris geko zen de heer J F. Moens, oud-directeur der Vennootschap. Voorts werd de directie gemachtigd den heer J. van Sluis te Rotterdam tot procuratie- houder te benoemen. NOORD-HOLLANDSCH GROND- CREDIET, HYPOTHEEKBANK, ALKMAAR. In de gister gehouden algemeene vergade ring van aandeelhouders werd de heer J. F Moens, oud-directeur der vennootschap tot commissaris der Vennootschap benoema. OVERGANG VAN ZAKEN. In een advertentie in dit nummer bericht de heer Joh. Kromhout, Zevenhuizen 5, dat hij zijn zaak in drogerijen enz. heeft over ge daan aan den heer G. M. Snql. GEMEENTELIJKE NORMAALLESSEN. Alle kweekelingcn der 4de klasse van de Gemeentelijke Normaallessen alhier verwier- ven te Amsterdam de akte van bekwaamheid als onderwijzer(es), te weten: de dames M. Roos te Bergen, B. Verweel 'te St. Pan- eras en de heer 1. N. Blaauboer te Schagen. typiste, Kennemerstraatweg 91, Wieringer- waard. M. J. W. Ejlers, R.C., Luttik Oudorp 90, Hengelo. G. J. Koster, G.K., huishoudster, Emmastraat 4, Amsterdam. M. Brandtner, R.K., hulp huish., Huigbrou- werstraat 14, Bergen (N.H.). W. C. Jans- sen, N.H., werlkman R. telegr., Visscherslaan 27, Laren (N.H.). - A. J. Molenaar, R.K., slagersknecht, Spoorstraat 54, Bergen (N.HJ. Ecbtg. R. Wurm, geb. M. Kayzer, R.C Dahliastraat 26, Tj. Slowakije. C. D. Groot, R.K., Kanaalkade 30, Rheden—Velp. A. Briiggeman, Luth., dienstbode, Lange- straat, ambtshalve naar A'dam. J. Gos- linga, mach. bankwerlker, Forestusstraat 35, Helder. W. F. van Keeken, N.H., winkel- bediende, Nieuwl. sing el 63, Baarn. C. A. Crebolder, R.C., arb. waschfabriek, Nieuw- laudersmtgel 63, Vught. J. M. Kollmer, R.C., wimkelbediende, Schoutenstraat 22, Heiloo. C. CorbiC, N.H., 2e Kabelstraat 22, Wormervee'r. H. Kromhout, N.H., kan- toorbediende, Stuartstraat 44, De Rijp. J. A. Wijtenburg, R.K., liefdezuster, Emma straat 12, s-Gravenhage. E. P. A. Peskens, R.C., liefdezuster, Emmastraat 12, 's-Graven hage. P Waldiram, R.K., koetsier, Cobden- straat 8, Amsterdam. M. J. Schenk, N.H., verpelegster, Kenncmerpark 2, Amsterdam. A. Kaardorp, R.K., dienstbode, Nieuwl singel 54, Heiloo. C. Kaandorp, R.K., dienstbode, Langestraat 48, Heiloo. F. A. Ruepert, R.K., winkelbediende, Spoor traat 71, Oudorp (N.H.). I. C. Bakker, H.L:, win kelbediende, Verdronken Oord 72, Amster dam. E. Koolmees, R.K., dienstbode, Lan- gestraat 29, Amersfoort. P. Leguit, N.H., sigarenfabrikant, Koolturn 13, Amsterdam. J. G Kramer, R:K., Heul 12, Amsterdam. Th. M. Imming, R.K., landbouwer, Mag- daknenstraat 18, Canada. H. J. Lagas, R.K., Baanpad 37, Sneek. M. H. Boersma, N.H., 1. 1. Verpleegster, Paternosterstraat 4, 's-Gravenhage. J. L. S. Dydc, N.H., kant. bediende, Vogelenzang 6, West-Indie. A. Spoelstra, G.K., modiste, Landstraat 36, Am sterdam. B. Franke, N.H., meubelmaker, Molenbuurt 12, Amsterdam. G. Geijer, Ev., dienstbode, Langestraat 102, Duitschland, W. Visser, huisbewaarder, Kenn.str.weg 11, Amsterdam. J. A. Ger- tenbach, N.H., tuinman, Snaarmanslaan 49, Heiloo. E. G. Bakker, winkeljuffrouw, Rochdalestr. 2, Zaandam. H. Wethmar, R.K., volonair V. D., Verdronkenoord 101, Duitwhland. Wed. C. H. P. Hofstee Hendriks, R.K., Krelagestr. 1, Heerlen. S. Veldkamp, R.K., boerenknecht, Meerweg 2-4, Uitgeest. Wed. W. de Lange, N.H., Kenn.str.weg 124, Heiloo. J. van Bockho- ven, D.G., mag. chef P.E.N, v. d. Kaaijstr. 30a, Schoten. G. F. Sfreicher, Ger dienst bode, Hulststraat 1, Amsterdam. N. B. Blom, R.K., bakkersknecht, Fabriekswec 4, Amsterdam. M. J. Duinker, aangest. Ba- taafsche petroleum Mij., Baanstraat 11, Hei loo. C. A. Pool, N.H., verpleegster, Ma- rienlaan 3, Amsterdam. J. J. Habich, timmerman, Ramen 22, Oudorp. M. C. van Gijn, E.L., Langestraat 66, Oudorp. P. W. Stikker, N.H., dienstbode, Kenn.str. weig 11, Castricum. P. Stikker, N.H., dienstbode, Wilhelm.laan 6. Bergen N.H. J. P. Blokdijk, N.H., tabaksbewerker, Keet- gracht 2, Oudorp N.H. A. Zwart, N.H., Heiligland 28, Oterleek. J. J. Kooijman, R.C., electr. monteur, v. d. Woudestr. 20, den Haag. H. G. Reitsma, G.K., winke- lier, Snaarmansl. 82, Helder. M. v. Zand- wijk, N.H., dienstbode, Stationsweg 130, Hel- deer. W. Hilgers, N.H., ass. huishoudster, Egmonderstr. 4, Amsterdam. C. Ligthart, R.K., Westerweg 6, Egmondbinnen. A. K. v. d. Touw, N.H., dienstbode, Nieuwesloot 49, Castricum. J. P. G. van Eijk en echt., R.K., Westerweg 40, Noord-Amerika. A. van Eijk, R.K., timmerman, Westerweg 40, Noord-Amerika. G. de Jong, R.K., dienstj bode, Spoorstraat 42, H.Hugowaard Zd. N. Kr. Jesse, D.G., Geesterweg 14, Putten (G.) S. Bloothoofd, N.H., slagersknecht, Lindenlaan 64, Bergen N.H W. v. d. Broek, N.H., rangeerder, Eikelenbergstr. 30, Midwoud. K. de Vet, N.H., le Kanaalstr. 16, Venhuizen. G. Doornbos, N.H., N. G. Piersonstr. 20, Bergen N.H. H. C. Jeurs- sen, R.C., 1.1. mach. N. S., Stuartstraat 10, Haarlem. P. W. Beemster, R.C., Tulpstr. 2a, Schoorl C. M. Doornbos, R.C., Kei- zerstraat 32, Bergen N.H. J. de Koekkoek, N.H., barbier, Scharloo 10, Andijk. A. Prins, N.I., Bierkade 11, Am sterdam. S. Jonker, R.K., arbeider, Akers- pad 3, Castricum. N. Hagens, N.I., K. v. t Veerstraat 17, Amsterdam. M. F. van Spiegel, N.H., Bi&rkade 10, Deventer. P. P. J. van Drunen, N.H., brievenbesteller, Heul 12, Oude Niedorp. R. C. de Visser, N.H., Schermerweg 28, Heemskerk. J. C. Bruin, N.FI., bloemist, Ritsevoort 25, Amster dam. D. W. Aps, E.L., arb. waschfabriek, Catsstraat 2, Duitschland. J. A. Boos, R.K., Westerhofje 8, Wateringen. S. J. van der Wetering, R.K., arbeider, Wester hofje 8, Werverschool. Tr. Limmen, R.K., huishoudster, Spoorstraat 16, Monikendam. N. de Boorder, dienstbode, Geesterweg 1, Koedijk. C. de Boorder, dienstbodle, Paijg- lop 19, Koedijk. A. Herderich, Nassaulaan 9, Duitschland. S. Neyt, D.G., Kenn.str. weg 101, Beverwijk. G. C. wed Wesseling- Spel, RK.K, Achterdam 9, Limmen. S. de Witte, N.H., barbier, Limmerhoek 2, Lemster- land. M. Eriks, dienstbode, Nieuwp.laan 28, Barsingerhorn. M. Sterk, N.H., hulp huish., Zeglis 85, Bloemendaal. L. Verver, R.K., fabr. arbeider, Noorderkade 8, Nijme- gen. P. Boos, R.K., arbeider, Westerhofje 8, Oosterblokker. C. Dekker, N.H., Metius- str. la, Zaltbommel. L. Stiitner, E.L., Nieuwesloot 9, Amsterdam. D. Bakker, G.K., Kruid. bediende, Oostkerk.str. 27, Am sterdam. A. M. Slenters, R.KK, Baansin- gel 46a, Wijk aan Zee. A. K. Vollmer, N.H., bedrijfsleider, Oudegracht 121, Rotter dam. wed. J. LudekeMoek, N.H., Spoor straat 22, Oudorp ((N.H.) H. J. W. Kiel- man, N.H., electricien, Stationsstr. 70, Prin- senhhge. D. Buis, N.H., Kenn.str.weg 60, Amsterdam. H. G Bosch, R.K., Mient 25, Beverwijk E. Kaiser, R.K., dienstbode, Lombardsteeg 19, Duitschland. G. E. Ri chardson, Rochdalestraat 17, Velsen. P. Krono, N.H., Kenn.str.weg 98 Bergen (N.H.) W. G. Baltus, R.K., werkster, Nieuwl.sin- gel 17, Utrecht. M. Buisman, R.K., dienst bode, Nieuwp.steeg 2, Oudorp (N(H.) R. H. Nieratrasz, N.H., dir. Middenst.bank, Ca- beljaustr. 5, Heemstede. G. Brouwer, N H. Cabeljaustr. 5, Heemstede. De Raad vergaderde heden ten 1 ure. Afwezig Mr. Bosman, Mr. Sluis en de heer Bak, waarvan de twee eersten met kennisge- ving. De notulen werden onveranderd vastge- stcld. De voorzitter decide mede, dat een formeel hesluit noodig was voor de regeling van den verkoop van grond aan de heeren Schaaf en Stegerhoek aan het Scharloo. Conform besloten. Dewethoudervan onderwijs stel-* de voor om het ontsjagbesluit aan /nej. Selle- mans, een vorige vergadering genomen, zoo te wijzigen, dat dit cntslag ingaat op een na- der te bepalen datum. Aldus besloten. De wethouder van publieke w e r k e n stelde voor te besluiten den vloer in het natuurkundelokaal van het Gymna sium, kosten 470, in de vacantie te ver- nieuwen. Conform besloten. Ingekomen zijn: a. Een brief d.d. 9 Juni j.l. No. 8 van Ge deputeerde Staten, houdende medede^ling, dat bedoeld college zijne beslissing inzake het ter goedkeuring ingezonden raadshesluit d.d. 6 Mei j.l. tot het aangaan van een ruiling van grond met H. J. Caarls heeft verdaagd, en een brief van hetzelfde college d.d. 23 Juni d.a.v. houdende bericht van goedkeuring van bedoeld raadsbesluit. Aangenomen voor kennisgeving. b. Een brief d.d. 9 Juni j.l. No. 35 van het zelfde college, ten gcleide van het goedge- keurde raadsbesluit d.d. 25 Maart j.l. tot het in eigendom overnemen van cen gedeelte steeg van W. Kaal. As voren. c. Een brief d.d. 23 Juni j.l. No. 149 van hetzelfde college, ten geleide van het goedge- keurde raadsbesluit d.d. 10 Juni j.l. tot ver- •hooging van den huurprijs voor de woning Langestraat No. 74. Als voren. d. Een brief d.d. 30 Juni j.l. No. 94 van hetzelifde college, ten geleide van het goed- gekeurde raadsbesluit tot verkoop van een stukje grond aan de Arbeiderswoningbouw- vereeniging „Rochdale" alhier. Als voren. e. Het proces-verbaal van de opneming van kas en boeken van den gemeente-ontvan- ger. Als voren. f. Een brief d.d. 16 Juni j.l. van den heer J. H. F. Miihren, houdende de aanneming zij- ner benoeming tot lid van het Burgerlijk Armbestuur. -v Als voren. g. Het verslag omtrent den toestand van het middelbaar onderwijs en van 't gemeen- telijk Nijverheidsonderwijs, beide over het jaar 1925. Als voren. h. Het verslag van het Burgerlijk Armbe stuur over 1925. Alsvoren. i. Een adres, ingekomen 24 Juni j.l. van het bestuur der bijzondere school Doelen- straat 29, om beschikbaarstelling van de noodige lokaliteit ten tjjphoeve van de stich- ting van een school voor voorbereidend lager onderwijs. De Raad stelt dit adres in handen van B en W., om bericht en raad. j. Een adres d.d. 12 Juni j.l. van het Hoofdbestuur der Vereeniging van Onder- wijzers en Artsen. werkzaam aan inrichtin- gen voor onderwijs aan achterflijke en zenuw- zwakke kinderen, houdende het verzoek over te gaan tot herziening der salarissen van het personeel aan de openbare school voor bui- tengewoon lager onderwijs. Als voren. k. Een brief d.d. 30 Juni j.L nr. 78 van Gedeputeerde Staten inzake de uitkeering aan deze gemeente te doen naar aanldding van art. 1 der wet van 24 Mei 1897 (S. 156). De raad zal niet in beroep gaan. 1. Een brief d.d. 7 Juli j.l. nr. 86 van het zelfde college, houdende bericht van aan neming voor kennisgeving van het Raadsbe sluit d.d. 4 Maart j.l. inzake den bouw van 35 aibeiderswoningen. Voor kennisgeving aangenomen. m. Een verzoek, gedaan bij brief d.d. 13 Juli j.l. van het lid van den Raad, den heer H. van Drunen om den Burgemeester vragen te mogen stellen inzake het plaatsen van auto's in deze gemeente. Toegestaan aan het einde van de n. Een verzoek d.d. 13 Juli j.l. van bet lid van den Raad, Mevr. Westerhof-Koopal om den Burgemeester vragen te mogen stel len inzake het over de grenzen zetten van 2 Duitsche meisjes. Alsvoren. 0. Een brief d.d 12 Juli j.L van het lid van den Raad, mej. N. Care Is, daarbij vex- zoekende vragen te mogen stellen betreffen de het beschikbaar stellen van de beneden- lokalen van het gebouw Doelenstraat 28 voor het Burgerlijk Armbestuur. Na punt 12 van de agenda, p. Een adres d.d. 14 Juli j.l. van Dr. F. J. Frederikse alhier, daarbij verzoekende de noodige maatregelen te willen nemen, waar- door het mogelijk wordt dat zijne patienten door hem volkdig in het stadSziekenhuis kun nen worden behandeld. In handen van B. en W. om bericht en raad. q. Een adres d.d. 14 Juli van de Ouder- commissien der le, 7e en 8e gemeenteschool, verzoekende Burgemeester en Wethouders ui« te noodigen de zomervacantie dier scholen niet te verkorten of op een later tijdstip te doen aanvangen. Te behandelen bij punt 9. Het adres luidt als volgt: Alkmaar, 14 Juli 1926. Ondergeteekenden, vertegenwoordigende de oudercommissies van de opleidingsscholen (le, 7e en 8e Gemeenteschool) hebben de eer zich met het votgende tot Uwen Raad te wen- den: In bijlage nr. 83 betreffende de organisa- tie van het openbaar lager onderwijs deelen B. en W. mede, dat zij zullen bevorderen dat de duur der zomervacantie eveneens voor al-, le scholen gelijk wordt in dien zin dat deze vacantie zal worden bepaald op 4 weken met den daaraanvoorafgaanden Zaterdag en den daaropvolgenden Maandag. Voor de oplei dingsscholen bedroeg deze vacantie 5 weken en zouden wij gaame zien dat dit zoo bleef. Op deze scholen zijn n.l. zeer vele kinderen van ambtenaren aan allerlei instellingen en hebben de directeuren van deze instellingen nu reeds zeer veel moeite om de vacantie van de ambtenaren zoo te regelen dat deze vallen binnen den termijn van 5 weken, waarin ook hunne kinderen vacantie hebben. Wordt deze termijn nu nog verkort, dan wordt dit nog veel bezwaarlijker. Bovendien komt het ons voor dat door het meerdere huis werk dat de kinderen der opleidingsscholen hebben te ma ken, een vacantie van 5 weken zeer zeker te rechtvaardigen is en alleszins gewenscht. In de tweede plaats zouden wij gaarne zien dat de vacantie niet werd verlaat. Op het oogen- biik loopi de vacantie van ongeveer half Juli tot half Augustus, maar beOnnen de scholen op 1 September, dan zal de vacantie alleen in Augustus vallen, een maand waarin de da- gen reeds flink beginncn te korten en die bo vendien wat het weer betreft, dikwijls minder mooi is dan de maand Juli. Resumeerende hebben wij de eer Uwen Raad te verzoeken er bij B. en W. wel op te willen aandringen dat de vacantieregeling voor de opleidingsscholen niet wordt veran- derd, zoodat dan: 1. de vacantie voor deze scholen bepaald blijft op 5 weken, en 2. deze vacantie niet in een lateren tijd wordt gesteld dan nu het ge val is. 't Wclk doende enz enz. Namens de Oudercommissie van de le Gemeenteschool get. Dr. Jac. Degenaar, Voorz. A. Dubois, Secretaris. Namens de Oudercommissie van de 7e Gemeenteschool get. D. C. de Waal, Voorzitter Groot, Secretaris. Namens de Oudercommissie van de 8e Gemeenteschool get. Visser, fd. Voorzitter. A. Kroes, Secretaris. De raad ging hierop voor een spoedei- schend geval in comite. Tot regentes van het Burger Wetshuis werd met algemeene stemmen benoetnd Mevr. LindHeg. BENOEMING ONDERWIJZER EN ONDERWIJZERES LICHAMELIJKE OEFENING U. L- SCHOLEN. Ter benoeming van een onder wijzer in de lichamelijke oefening aan de U. L. School voor jongens en meisjes en van een onder wijzeres in dat vak aan die school en de U. L. School voor meisjes bieden B en W. den raad de volgende voordrachten aan: a. voor onderwijzeres aan de U. L. School voor jongens en meisjes: 1. J. A. C. van den Berg te Alkmaar. 2. F. van der Torren, te Bakkum (gem. fablctfen „</3cM^eY

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 2