:l geredeneerd wordt. En wel aldus. ATs fer be- rekening van het belastbaar inkomen ali- mentatieplicht wordt aangevoerd, dan dient in de gemeentelijke verordening de guostige bepaling ^mtrent het kostwinnerschap te worden uwgeschakeld. In werkelijkheid heeft de ouder ffoor het ontvangen der onder- houdsgelden (boven gesteld op 1000) een eigen inkomen en kan het kind dan niet meer met goed recht aanvoeren, dat hij nog kost- winner is. Het verstrekken van de J 1000 sluit het kostwinnerschap uit. Eenzelfde font als de hier aangegevene kleeft zulke verordeningen aan ten opzichte van het toestaan van een aftrek (als voor jonge kinderen) voor meerderjarige kinderen, die tengevolge van liohaams- of zielsgebre- ken niet in nun eigen onderhoud kunnen voorzien. In de rijkswet stellen de artt. 19 en 8 een jftrek voor levensonderhoud voor zuike kin deren toe aan den ouder. De gtaieenteveror- dening behoeft hierin dus niet speciaal te voorzien, want dan heeft een dubbele aftrek plaats. In de verordeningen der groote ge- toeenten ziet men dan ook bepaala, dat zulke kinderen, die niet in eigen onderhoud kunnen voorzien, slechts tot hun meerderjarigheids- leeftijd beschouwd worden als de aodere kinderen, die in aanmerking komen voor een zeker aftrekbedrag voor noodzakelijk levens onderhoud. HAARLEM'S ANNEXATIEPLANNEN. Naar men meldt, heeft het gemeentebe- stuur van Haarlemmerliede in de omstandig- heid, dat de minister van Binnenlandsche Za- jken voornemens is, in het wetsontwerp be- 'treffende de Haarlemsche annexatie een schaderegeling op te nemen ten behoeve van de gemeente Heemstede, aanleiding gevon- den, zich tot de regeering te wenden, waarbij er op wordt aangedrongen, ook aan Haar lemmerliede een bijzondere schadeloosstelling toe te kennen. RIJKSNORMAALLESSEN, DIE v KWEEKSCHOLEN VERANDEREN. Op de vragen van het Twfiede Kamerlid Van Rappard, betreffende omzetting van de Rijksnonnaallessen te Tiel in een Rijkskweek- school, heeft de minister van Onderwijs ge- antwoord, dat met ingang van 1 September a.s. de Rijksnonnaallessen te Gorinchem, Zierikzee, Doetinchem en Coevorden inder- daad omgezet zullen worden in Rijkskweek- scholen. De Rijksnonnaallessen te Tiel behooren tot de groep inrichtingen, ten aanzien waarvan de ondergeteekende nader zal overwegen, of zij kunnen blijven voortbeotaan en eventueel of zij in Rijkskweekscholen omgezet behoo ren te worden. NEDERLANDSCH-DUISCH VER- DRAG. Verschenen is het Voorloopig Verslag over het ontwerp van wet tot goedkeuring van het vedrag tot aanvulling van het Nederlandsch- Duitsche verdrag van handel ea scheepvaart van 1 December 1851, met daarbij behooreqd protocol en van het Nederlandsch-Duitschc douane- en credietverdrag met bijlage en daarbij behoorende protocollen, beide op 26 November 1925 te Berlijn tusschen Nederlaud en Duitschlaad gesloten. DOINBRAND. Op een groot perceel duinen aan de Ja- gerslaan onder Wassenaar heeft een felle duin- en boschbrand gewoed. De brand ont- stond vermoedelijk door het vlamvatten van populieren-bloesem. De brandweer was uren lang bezig om het vuur te dooven. OVERVALLEN. Zaterdagavond is in de Bezoyensche steeg bij Sprang (N.-Br.) de landbouwer Havelaar uit Sprang onverhoeds door opgeschoten bel- hamels besprongen en met messen vreeselijk toegctakeld, waarna de daders ijlings verdwe- nen. De Sprangsche politic eri de marechaiis- see van Kaatsheuvel hebben de zaak in onder- zoek. De drie vermoedelijke daders zijn'inmid- dels gearresteerd. Nader wordt vernemen, dat de toestand van het slachtoffer naar omstandigheden re- delijk is, en voorloopig althans geen levens- gevaar bestaat. GEMEENTELIJKE INDEELING ZUIDERZEE-GEBIED. Bij het afdeelingsonderzoek van het wets ontwerp 'tot gemeentelijke indeeling van Zui- derzeegebied sprak een lid de hoop uit, dat in het nieuwe gebied bij den aanleg van we- gen en vaarten, het aanwijzen van terreinen voor bebouwing enz. gestreefd zal worden naar het verkrijgen van een, ook in aesthetisch opzicht, gewenschten toestand. „ES 1ST NICHT WAHR" In de rubriek „Van Overal" schrijft het Hbl. t Er is deining aan de Belgische kunst: op zee deining van het wiegende water, op het vasteland deining tusschen Duitsche en Bel gische badgasten, die elkaar zoo nu en dan even in de haren vliegen. Vele duizenden Duitschers zijn in de Belgische badplaatsen neergestreken om er te profiteeren van de gcede lucht en de valuta, welke het verblijf voor een Duitscher goedkoop doet zijn Hij kan er niets aan doen dat het zoo is geloo- pen; toen de mark nog beneden het nulpunt stond, is hij immers door het naar koopjes ja- gende buitenland evenmin gespaard.- En als ware er geen wereldoorlog geweest loopen thans Herr Kommerzienrat en Frau Ober- lehrer over de zeeboulevards, naar't schijnt met een vastberadenheid, welke de Belgen ir- riteert. Men heeft gelezen dat het de iaatst? dagen een enkel^maal tot een botsing is geko- men, gelukkig van onschuldiger aard dan die, welke de Belgische badplaatsen in de jaren 19141918 hebben aanschouwd. Zoodat het badlevcn er op't oogenblik toch zeer geani- mecrd moet zijn, cndanks het feit dat hier en daar de hoed eens Duitschers werd ingesla- gen omdat de eigenaar weigerde "bij het spe- len der Brabantjorine op te staan. Edoch, wij lezen dat er van de Belgische badplaatsen uit excursies worden georgani- fieerd naar de voormalige slagvelderi, en hier- tegen zijn in de Belgische pers stemmen op- gegaan. Dagelijks vertrekken er eenige auto cars met toeristen naar het Vlaamsche land om er rend te toeren over het gebied, dat met het b'oed van henderdduizenden Belgen is doordrenkt; een gebied, dat gedurende eenige iren het symbool was van Belgie's strijd om •ijn onafhankelijkheid. In dc auto's zitten naast Engelschen en Am^rrkanen uitcraard cok Duitschers, die met eigen ooi/en w.lion annscliouwen het too- aeel, waai ouk veicn der huirnen gevalien zijn. En het spreekt van zelf dat he! zfen van dirt alles tot uitingen aanleiding geeff, welke de Belgen verbitteren. Nieuwpoort, Pope- ringhe, Veume, Poelcapelle, namen, welke voor den Belg een droevigen klank hebben, worden doorgereden door Duitschers, wier kanonnen ze aestijds in puin hebben hebben geschoten. Opmerkingen over het uiterlijk dezer geheel nieuw opgetrokken stadjes, eertijds oude stedekes van 'wondere schoon- heid, klinken den Belgen pijnlijk in de ooren, het zien overschrijden van den Yser door de wagens met Duitschers is hun een marteling... In Steenstraete geven de gidsen een uit- eenzetting van den gruwelijken strijd, die daar is gevoerd „Hier endergingen de Bel gen de eerste Duitkrhe gasaanvallen", deelde de vorige week een op de auto staande gids door een sp reek far om pet mede. „Es ist nicht wahr", riep onmiddellijk een toornige Duit scher, „de Franschen zijn met het gas be- gonnen!" De polemiek was aanstonds luid- ruchtig en weldra tufdt een auto met krakee- lende toeristen Yperen binnen om stil te hou- den vlak bij de nog niet geheel uit haar puin verrezen kathedraal. Na acht jaren vrede zijn dergelijike twist- gesprekken nog mogelijk. Worden zij niet nog aangemoedigd door excursies, welker belangwekkepjdhcid onbetwisfabaar is, doch die altoos een wrangen bijsmaak hebben? Het dreunen der logge auto's met de voor hun genoegen uit zijnde toeristen langs de stille oorlogskerkhoven is nu eenmaal een wanklank in de harmonic van het stilaan her- leefde Vlaanderen. Rechtzaken. ROEKELOOS AUTOBUSCHAUFFEUR VEROORDEELD. .Het Gerechtshoff te's Hertogenbosch ver- oordeelde in hooger beroep M. J. M., chauf feur te Stavenisse, tot 200 boete, subs 60 dagen hechtenis ter zake dat een autobus-on- geluk aan zijn schuld te wijten is. Bij dit on- geluk heeft een persoon een been gebroken. DE MALVERSATIES TE BERGEN OP ZOOM. Tegen A. J. de G., directeur der Gemeente- Muziekschool te Bergen op Zoom werd door den advocaat-generaal bij het Gerechtshof tp 's Hertogenbosch in hooger beroep 100 subs, twee maanden hechtenis geeischt, terza ke van het gebruik maken van valsche ge- schriften, waardoor hij zich ten nadeele van de gemeente Bergen op Zoom wederrecht?luk bevoordeelde tot een bedrag van. 243. (Het betfaeft het huren voor de gemeente van pi ano's tegen 7 per maand, terwijl door val sche kwitanties aan de gemeente 10 per maand in rekening werd gebracht. Het teveel kende verdachte zich zelf toe als provisie.) De verdediger, mr. Dirven uit Bergen op Zoom, pleitte vrijspraak, ook op juridisrhe gronden. Uitspraak 25 Juli'a.s. .MISHANDELING VAN EEN AMBTENAAR. Een 25-jarig los werkman, die zonder werk was tn af en toe trachtte door venten aan de kost te komen, was gewend geregeld steun te trekken van de Gemeente Amsterdam. Dit duurde voort totd.'rt door B. en W. het beken- de besluit werd genomen, dat de venters van de steunlijst zouden worden afgevoerd. Toen hij zich ouder gewcome bij het Burgerlijk Armbestuur vervoegde werd hem door den cienstdoenden ambtenaar hiervan mededee- ling gedaan, waarna zijn steunboekje werd teruggenomen De werklooze uitte zijn misnoegen over de- zen maatregel en verklaarde, dat hij niet tot doorlocpend vernen in staat was, daar hij een „ziekte in het aoofd" had. Tegen dit venten bleek een medicus, m ingesteld onderzoek geen bezwaar te hebben De jongeman kwam daarop lawaai maken_voor de loketten van het B. A. en eisch-e zijn boekje terug, hetgeen ge weigerd werd; zijn hancHsgejd wilde hij met in ontvangst nemen. Woedend, ook omdat hij met de hand bekneld raakte tusschen een lo- ketje, dat dichtgeworpen werd, wachtte de werklooze tot het uitgaan der kantoren en diende den ambtenaar een klap toe, die hem op linkerwang en oog trof en zijn lorgnet verorijzelde. Door toesnellende assistentie kon erger voorkomen worden. Na dien dag weri den ambtenaar bet lever op allerlei manieren ondragelijk gemaakt. De werklooze mobili- seerde een aantal vrienden vran de werkloozen- crgrnisatie,, die den ambtenaar geregeld op- wachtjen, met een auto voor zijn woning de- monst'reerden, seholden en pamfletten ver- spreidden, waarin o.a. gesproken werd over: „Tartend optreden van een ambtenaar". - Gister had de werklooze zich voor den Am- sterdamschen Politierechter, Mr. Briet te ver- antwoorden terzake van mishandeling. Ver dachte deed een omstandig verhaal van het gebeurde, doch liet zich niet over de mishan deling zelf uit, daar hij „op" was geweest van de zenuwen. Door onophoudelijk te inter- rumpeeren maakte hij een geregeld verhoor vrijwel onmogelijk. De ambtenaar van het B. A. als getuige gehoord, verklaarde zich over deze mishandeling zeer verwonderd, daar hij tot dusverre nimmer feitelijke onaan- genaamheden van den steuntrekkende had ondervonden. Voorts bevestigde hij de feiten volkomen. De verdachte achtte het noodig den get. herhaaldelijk in de rede te vallen met de opmerking „Dat liegt U". Een bestuurder van de werkloozenorgani- satie, die van de mishandeling zelf niets ge zien had, kwanfverklaren, dat hij den ver dachte van tevoren gewaarschuwd had zich- zelf niet te vergeten. Deze raadgeving werd evenwel in den wind geslagen. De ambtenaar van het O. M., Mr. van Thiel, requisitoir nemend, achtte het ten laste gelegde wettig en overtuigend bewezen Ver dachte, die blijkbaar behoort tot hen die „ter- reur"-theorieen huldigen, heeft getracht te verkrijgen, wat de ambtenaar, die slechts zijn instructies heeft te volgen hem niet kon ge ven. Tegen hen, die zich „recht" denken te verschaffen door ambtenaren te mishandelen zal door de Justitie streng worden opgetre- den, daar er naders niets van deze maat- schappij terecht zal komen. Spr. eischte ten slotte een gevangenisstraf van zes weken. Verdachte verklaarde voor zich en zijn ge- zin geen eten te hebben en gaf als zijn over- tuiging te kennen, dat dit niet de laatste maal zal zijn, dat hij voor den rechter verschijnt Mr. Biet, vonnis wijzende, sloot zich bij de woffi'den van het O. M. aan en veroordeelde verdachte tot een gevangenisstraf van vier weken Gebruik hiertegen Mijnhardt's Zenuwtabletten r Verdachte en getuigen verdwijnen dan en leden van de werkloozenorganisatie, die de zaak vanaf de publieke tribune hebben ge- volgd, blazen den aftocht luide roepende: ^Le- ve de klasse justitie". „Weg met de Werkloo- zenkeuring" en „Leve de Terreur" Telegrammen Tan liedem. OeduLulijk gecorrigeerd. VERKIEZING EERSTE KAMER- LEDEN. 's GRAVENHAGE, 20 Juli. Het CeQ- traal Stembureau kwam heden in openbare zitting bijeen ter beslissing over de geldig- heid van de 13 Juni ingediende Kiezerslijs- ten voor het verkiezen van 25 leden van de le Kamer en verklaarde alle lijsten geldig, onder handhaving van de daarop voorko- meude candidaten. ONTWERP WEGENBELASTING. '8-GRAVENHAGE, 20 Juli. Wij verne men, dat de commissie van voorbereiding uit de Tweede Kamer inzake het ontwerp Wegenbelasting haar verslag aan de re geering heeft doen toekomen. Het verslag zal op de gebruikelijke wij- ze, gelijk met het antwoord van be regee ring, worden gepubliceerd.. GOED AFGELOOPEN. AMSTERDAM, 20 Juli. Hedenmorgen werd een 10-jarig knaapje in de St. Nico- laasstraat door eoa met een paard bespan- nen melkwagen aangereden. Een wiel ging het ventje over een der beenen, doch won der boven wonder bekwam de aangeredene geen letsel. MOORDAANSLAG. BREDA, 20 Juli. Gisteravond omstreeks 6 uur heeft een zekere C. K. op den A cade- mischen Singel zijn gewezen meisje, mejuf- frouw de H., een 3-tal steken tcegebracht in borst en Tug. Het meisje .werd per politie- brancard overgebracht naar het St. Igna- tiusziekenhuis. Haar toestand is niet ern- stig. De dader heeft zichzelf bij de politie aangemeld en is in hechtenis genomen en ter beschikking van de justitie gesteld. Het mes waarmede de verwondingen zijn toege- bracht, is in beslag genomen. HEVIGE ONWEDERS. GRONINGEN, 20 Juli. Boven de pro vince Groningen heerschten gisteren zoo- wel des middags als des avonds hevige onweders. Te Zevenhuizen (gem. Leek) brandde het woonhuis van den landbouwer J. J. Hut af. Alles is verzekerd. Te Tripscompagnie, gem. Mflntendam, werden twee koeien in de weide gedood. DE SPRINKHANENPLAAG IN ZUID-RUSLAND. POSTOW (a. d. Don), 19 Juli. Over de distrieten Salsk en Stawropol is ter bestrij- ding van den sprinkhanenplaag de staat van beleg afgekondigd. De plaatselijke au- toriteiten worden verantwoordelijk ge steld voor een succesvolle bestrijding der sprinkhanen, die den geheelen oogst drei- gen te vemietigen. Uit Moskou zijn vlieg- tuigen gezonden tot het verspreiden van vergift over de velden. BITSING IN DE LUCHT. BARCELONA, 20 Juli. Luitenant Ma nuel Duran, die in Januari j.l. van Spanje naar Zuid-Amerika vloog, is gisteren bij een botsing tusschen twee marincvliegtui- gen bij de manoeuvres te Barcelona ge- ddod. EEN VERKLARING VAN HERRIOT. PARIJS, 20 Juli. Het nieuwe kabinet- Herriot telt drie senatoren behoorende tot de linksche democratic en de radicaal-so- cialisten en 20 afgevaardigden waarvan 11 tot de radicaal-socialisten, 2 tot de radi- cale linkerzijde, 3 tot de republikeinsche socialisten, 1 tot de onafhankelijke linker zijde, twee tot de linksche republikeinen, terwijl 1 to-geen enkele groep behoort. Na afloop van den ministerraad ver klaarde Herriot dat het eenige doel der re geering het verdedigen van deij franc is, hetgeen buiten den geest der partijpolitiek zal geschieden. Herriot beloofde met energie te-werk te zullen gaan, doch't land moet zijn kalmte bewaren. De nieuwe re geering zal zich Donderdag aan de Ka- mers voorstellen. Stadsnieuws TERAARDEBESTELLING H. DOGGENAAR. Gistermiddag is op de algemeene begraaf- plaats alhier het stoffelijk overschot van een bekend stadgenoot, den heer H. Doggenaar, ten grave* gediragen. Op de begraafplaats was groote belang- Stelling, ook uit de kringen van kweekers en bloemisten. De heer Metz uit Zeist hield bij de groeve een toepasselijke rede waarin hij troostwoor- den tot de familie sprak en de verdiensten van den ontslapen huldigde. Een schat van bloemstukken dekte de baar. GESLAAGD. De dgmes M. P. Nelis en M. E. J. Witte- veen van Alkmaar, leerlingen van de St. Ag- nes-Kweekschool te Amersfoort slaagden al- daar voor het examen n^ttige handwerken. PROPAGANDA-FEESAVOND SOC. DEM. VROUWENCLUB. Biijkens een advertentie in dit nummer zal de Soc.-Dem. Vrouwenclub op a.s. Donder- dag-avond een propaganda-feestavond geven in het hotel,, Het Wapen van Heemskerk", aan de Breedstraat. De heer J. Westerhof zal een causetie houden, terwijl de avond zai worden opgeluisterd door de mandolineclub „Sempre Crescendo", die reeds vaker zich van een dergelijke taak op bijzonder goede wijze kweet. Voorts zal nog worden opgevoerd een bjij- spel in een bedrijf: „Mijn Juweeltje". GOEDKOOPE TREIN. Woensdag 28 Juli, laat de „Nederlandsche Spoorwegen" van Heider, Anna Paulowna, Schagen, Noordscharwoude, Heerhugowaard en Alkmaar een extra trein loopen, vertrek van deze plaatsen in de genoemde volgorde v.m. 7.51, 8.07, 8.21, 8-33, 8.42, 8.59 naar Zaandam en Amsterdam. Aankomst 9.32 en De trein vertrekt uit Amsterdam des n.m. 8.58 en uit Zaandam om 9.13. Van Heider t-m. Heerhugowaard kost een retour 2e kl. /2.30 en 3e kl. 1.65, van Alkmaar 2e kl. 1.40 en 3e kl. fl.— De kaarten zijn vanaf morgen tot 27 Juli verkrijgbaar. DIERENBESCHERMING. Het bestuur van de afd. Alkmaar en Om- streken van de vereeniging tot bescherming van dieren heeft aan het college van B. en W. tc Zaandam het navolgende telegram ver- zouden: „Bestuur Dierenbescherming Alkmaar en Omstreken brengt hulde aan uw college voor genomen besluit weigering circussen op grond dierenmishandeling door dressuur". OEFENINGEN." Door de te Amersfoort in garnizoen zijnde infanterietroepen (de jongens uit Alkmaar en omgeving), zal op 22 en 23 Juli a s. een twee- daagsche oefening worden gehouden in de omgeving van Barneveld. Van het 2ste Regiment Infanterie (de jon- gens uit Alkmaar en omgeving) zal een korps-ploeg deelnemen aan de eerstdaags te houden schietwedstrijden van-de Amersfoort- sche Vrijwillige Burgerwacht. CONCERT op WOENSDAG 21 JUNI 8—10 uur door het Stedelijk Muziekkorps (dir. H. A. Maas) in den Muziektuin. 1. Fr. Schubert Maria I. 2. G. Bizet 1' Arlesienne (Suite). a Prelude, b Minuett, c Adagutto d Ca rillon. 3 P. Masaugni. Groote fantasie uit de ope ra „Cavalleria Ruficana." P a u z e. 4Halter- Marschlied. 5 A. Conradj. weint und 'lacht". 6 I. Ivanovici. Valse roumaine. 7 Le Montague. Fantasie-Ballet. 8. Finde. SPELDJESDAG „HERWONNEN LEVENSKRACHT". Onder dankzegging aan alien, die, een speldje kochten, alsmede aan verkoopsters en verkoopers, wordt ons medegedeeld, dat de Zondag gehouden inzameling ten bate der R. K. Ver. ter bestrijding der t.b.c. „Herwon- nen Levenskracht" heeft opgebracht f 484,84 Ouverture Berlin wie es Sport GYMNAST IE K. De crisis in het K.N.O.V. In het gebouw „01ympia" hield de Kenne- mer Tumkring gisteravond een buitengewone vergadering in verband met de crisis in het K.N.G-V. De voorzitter, de heer J. Hop, hield voor de pauze een rede, waarin hij in de eer ste plaats behandelde de verhouding tusschen het bondsbestuur en de Bonds T. C., die se- dert jaren her dagteekent. Vervolgens behan- elde spr. het rapport van de heeren De Graaf, Groenewegen en De Jong, met de circulates die hier het gevolg van «-aren. Na een uiteen- zetting van de circulate van den A. T. B. en de tegencirculaire van den heer G. H. Lfickins uit Hoorn, E. C. Theineft, uit Zaandam en B. J. Yieland Los, Uit Haarlem, voerden ver- schillende aanwezigen het woord over deze inleiding. Ten slotte werd de volgende motie met algemeene stemmen aangenomeo: Gehoord de uiteenzetting en de daaropvol- gende besprekingen van het conflict in de K. N.G.V. kant de buitengewone bondsvergade- ring van den Kennemef Turnkring zich te^en elke actie, die gericht is op de bijeenroeplng van di buitengewone bondsvergadering en wel omdat de A.T.B. geen enkel nieuw ge- zichtspunt naar voren brengt. De toestand van de K.N.G.V. eischt, dat in ieder geval tot de bondsvergadering in Maart een tijdperk van rust intreedt. BUROERLIJKE STAND. GEBOREN: u Johanna, d. van Gerardus Johannes Duijr neveld en Berendina Veenendaal. Geertje, d. van Amoud Ferdinand van der Goes en Adriana Lesger. Cornelia Janny, d. van Gerrit Jcnker en Jannetje Som. Adrianus Johannes, z. van Johannes de Graaf en Geer tje Bakker. r.mUu OVERLEDEN: Margaretha Catharina de Visser, wed. van Simon van der Molen, 72 jaar. Dirk Adolf Roelofsen, 19 jaar. RADIOFONISCH WEERBER1CHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 20 Juli. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 766.2 te Biarritz. Laagste barometerstand 736.0 te Isafjord. Verwachting (geldig van den avond van 2( Juli tot den avond van 21 Juli): Matige, tijdelijk wcllicht krachtige westelij- ke tot noordwestelijken wind, zwaar be- wolkt tot betrokken, later wellicht opklarend, aanvankelijk regenbuien, koeler. van 20 Juli 1926. Opgave van Noordhollandsch Landbouwcrediet. Koers van heden te f: Vorige Xoers. leo m* pi.in 1.30. ll.m. 1.4b ii m. 2. ii ,tn. 7,15 3361-7B Slapeloos door Zomerhitte? (Ontvangen per draadlooze telcfoon). STAATSI.EENINGEN. 6 NederL 1923 A. 5 Vr. 1919 BANK=INSTELLINGEN." Kol. Bank Indische Bank Handel MpU. Cert v. n Re sc. [NDUSTR. OND. BINNENL. Centr. Suiker Aand. Holl. Kunstzijde Jurgens Gew. Aand. A H B n C. Maekubea. Nederl. Kunstzijde Philips Gloeilampen Nieuwe INDUSTR. OND. BUITENL. Anaconda Steel comm CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. VorstenL Dito actions Poerworcdjo M1JNBOUW. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Gee. HolL Olie Kon. Petr. RUBBERS. Anisterd Rubber Bandar Rubber Deli Bat Rubber, Hessa Rubber Lampong Sum. Rubber Rotterd. Tapanoeli. L Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart n n Gem. Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederlaud Paketvaart Oude Boot HolL Stoomboot Niev. Goudriaan Rotterd. Lloyd SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pref. TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah i Deli Batavia AMERIKA. Southern Rails Union Pacific Wabash 1000 1027/g 101 1837/, 102 149 V, H-Via 122 1 /o 99 97 93l/t 129.;, 293 3471/| 333 101% 143 62C7/g 340 152% 105 274 369 I72sg 391 326% 220 251% 44? 26J 157% 329% 176% 291 49% 37% 1/7% 178 212 97% 57 93 163 8»/u 33% 296% 416% 411 432% 118% 15 5 46'Vl. 1C1 1893/ 162 750 149 189J.90 162 150 14y7/, 190-% 150% 99% 174 9S% 95% 98% 13 3% 291 98% 173 96% 9 7% 130 291-3 173 345 3 0 172% 93 95 129J30* 286 1431/, 630 342 165 153 628-33 343 630 342 105% 623% 344 265-7 265 6 262*-' 388 367 173-50 327% 224 254 261 160 330 327J—9 223-4 251 261-3 292 51 223-5 251-% 2613 153»/« 332% 327-% 251*3 331-2 hi 212 98 48% 38% 177 213 97% 2 3% .7 39 47*.8* 37* 97 164% 7»/i. 32% 298 418 414 432% 205 418 4131-4* 432% 208 415-% 411 431 155 46% 'i It PROLONGATIE vorige koers |iCt., heden pCt. W1SSELKOERSEN AMSTERDAM Londen Berlijn I Parijs Brussel Bazel Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo Vorige koers 12.10 59.22 537 5.76% 48.20 35.20 65.95 63.65 54.70 NIET OFFICIEEL. New.York Italia ^•48% 8.35 Koers op heden Off.noteering 12.09% 59.19% 5X9 5.50 48.171/, 35.20 65.90 66 65 54.55 7.93

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 3