Alkmaarsche Courant De dochter van JUva. landau E FEUILLETON. Dinsdag 20 Juli. Ko. 168 1926 Nonderd Acht en Twintigsie iaargang. BT J ZONDER LAGER, ONDERWIJS. Huisvesting en inrichting parallel-klossen Christelifke School. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken- nis, dat de Raad dier gemeente in zijne ver gadering van 15 Juli ].l. heeft vasfgesteld navolgend besluit: De Raad der gemeente ALKMAAR, Gelez^n een adres, ingekomen 24 Juni j.l. van het Bestuur der Vereeniging tot bevorde- ring van Christelijk Schoolonderwijs althier, verzoekende de noodige lokalen met meubi- leering en leermiddelen beschikbaar te sto len, ten einde te kunnen overgaan tot split- sing van de le en 3e klassen der Christelijke school, die thans ondersch. 57 en 58 leerlin- gen tellen: Gelet op het voorstet van Burgemeester en Wethouders, opgenomen in bijlage Nr. 94 tot het verslag van 's Raads handelingen, alsmede op de betreffende bepalingen der Lager Gnderwijswet-1920; Besluit: I. aan het Bestuur voornoemd: a. in gehruik te geven twee lokalen in den achtervleugel van het schoolgebouw der Gemeenteschool nr. 5 aan de Nieuwe- sloot, nader door Burgemeester en Wet houders, in overleg met het Bestuur, aan te wijzen; t>. uit de gemeentekas de gelden toe te staan, welke vereischt zijn voor de meu- bileering der onder a genoemde lokalen en de aanschaffing van leermiddelen ten behoeve der twee te vormen parallel- klassen; II. de onder I b- vermel de uitgaven nader te regelen bij suppletoire begrooting. Biinnen derog vrije dagen, te rekenen van heden, kao ieder ingezetene en het schoolbe stuur tegen dit besluit bij Gedeputeerde Staten in beroep komen. Alkmaar, 17 Juli 1926. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. Gemengd Nieuws. DE GLINDHORST. De financieele toestand van de Vereeniging tot duurzame Verzorging van Minderjari- gen, de Glindhorst, is verre van rooskieurig. Het bestuur heeft niet aan de gestelde ver- wachting kunnen voldoen om na twee jaar renteschenking aan de houders van obligaties en schuldbekentenissen rente en aflossing te betalen. Het getal verpleegdagen is verminderd, met het gevolg dat ook de financien zijn achteruit gegaan. Op aandringen van eenige leden van de financieele Commissie der stichting zijn be- langhebbende obligatiehouders geconvieeerd tot eene vergadering te Utrecht op Donder dagmorgen 5 Augustus a.s. ten einde met het Bestuur den stand van zaken te bespre ken. SAMENVOEG1NG VAN GOOISCHE GEMEENTEN. De uiit de gemeenteraden van Naarden Bussum en Huizen samengestelde commissie voor het voeren van een actie tot samenvoe- ging van deze gemeenten heeft Vrijdag verga derd. De plaats van den heer J. J. v. Capelle. die wegens vertrek als raadslid van Huizen is afgetreden, is ingenomen door den heer A. E Dudok van Heel te Huizen. Omtrent het in de vergadering verhandelde zal Maandag een communique worden gepu bliceerd. Wij vernemen intusschen, dat men zich voorstelt de actie tot gemeentelijke fusie krachtdadig, goed gedocumenteerd ter hanc te nemen en dat in verband daarmede het se- cretariaat is opgedragen aan den heer G. L Niermeyer te Huizen. OPBRENGST Ril JKS MI DDE LE N Met een eindcijfer van 42,144,556 heb- ben de gewone inkomsten der schatkist die van het vorig jaar met 3.88 millioen over- troffen en het twaalfde gedeelte der raming met 3.96 millioen. Sedert het begin van het jaar toonen de middelen een accres aan van i 19.79 millioen tegenover 1925 (waarvan 10.73 mill, uit de verhoogde invoerrechten) en 18.55 millioen tegenover zes-twaalfde van de raming. BONID VAN POLITIE-A MBTENAREN IN NEDERLAND TOT BE'SCHERMINO VAN DIEREN. Zaterdag werd te Zwolle de algemeene .vergadering gehouden. Daar de voorzitter, de heer C. Last, inspecteur van politic te 's-Gravenhage, verhinderd was, werd de Een verhaal uit den Tachtigjarigen Oorlog. 87) Door Archibald Clavering Gunter. Vertaald door Mr. O. Keller. „U zult hem zeker met een zacht vuurtje laten verbranden, het is een ketter." „Zoomin ketter als jij, heks," roept Chester. „Ik ben een even goed katholiek als de hertog van Alva zelf." En met den dood voor oogen denkt hij aan God en begint zijn rozenkrans te bidden. „Een katholiek," lacht Alva grimmig, even- goed als ik? En dan waagt ge het uw hand ip te heffen tegen den koning van Spanje?" „Ja," antwoordt Guy, „ik ben katholiek, maar ik ben tevens een Engelschman." „Dan zal er spoedig een minder op de we- reld zijn om tegen Spanje's vlag te strijden," spot de onderkoning. Een zacht gejammer van wanhoop komt aver de lippen van Alva's docl#er. De beul, die de hertog altijd in zijn gevolg heeft met het oog er op, dat hij plotseling noo- ding kan zijn, komt nu binnen in lederen wambuis en met een afstootend wreed gelaat en Alva vraagt hem: t MZeg kerel, waar is je strop?." f^ergaSermg g'deid door 'den hejr Van"rter- kel, inspecteur van politie te Vlissingen. Vertegenwoordigd waren 10 afdteelingen. In het jaarversilag werd gememoreerd het nauwe contact dat bestaat met de Ver. tot Besch. van Dieren, welke zeer dikwijls finan- cieelen steun verleende, en eveneens het con tact met de Ver. tot Besch van Vogels en de Sophiavereen. te Amsterdam, terwijl de Bond als lid is toegetreden tot de Tuchtunie. De uitgaven bedroegen over het afgeloo- en jaar 790, de inkomsten 904, voor het ondsorgaan bedroegen de uitgaven 1043, de ontvangsten 1113. De bond heeft lan- taarnplaatjes doen vervaardigen om aan te toonen wat het dier beteekent voor den mensch, hoe het dier daarvoor beloond wordt, en wat de politie doet tot bescherming van het dier. Met deze plaatjes zijn in verschil- lende plaatsen van ons land lezingen opge- luisterd. In de vacatures, ontstaan door het niet herkiesbaar zijn der bestuursleden: tie heeren C. Last en A. Goethart, werden ge- kozen de heer J. Fremery Kalff, inspecteur van politie te Amsterdam, als voorzitter en de heer P. Kraan, schrijver, bij de politie te Amsterdam, als penoingmeester. De waarn. voorzitter leidde een bespreking in over het trekhondenvraagstuk, er op wij- zend, dat de nieuwe minister van binnenll. za ken den heer Polak in de Eerste Kamer heeft toegezegd, de afschaffing van den hond als trekdier in ernstige overweging te nemen. Na langdurige discussies werd het besluit genomen: „de Bond verklaart zich voor af schaffing van den bond als trekdier. Maar zoolang dat nog niet werkelijkheid kan wor den, zal de Bond krachtigen steun verleenen aan die pogingen om de trekhondenwe in be- langrijke mate te verscherpen". BOND VAN KOORDIRIG'ENTEN. Zondag is te Haarlem het derde congres gehouden van den Bond van Koordirigenten in Nederland. De voorzitter, de heer Piet Versloot, open- de het congres met een toespraak AUTO MET WERKWILLIGEN BESCHADIOD. Zaterdagavond is op het Noordplein te Delft van een auto, waarin zich werk- willigen van de Lijm- en Gelatinefabriek be- vonden, door stakers een band stuk gesne- den. De schuldigen zijn bij de politie bekend; zij zullen worden vervolgd. CONVENTIE DER THEOSOPHISCHE VEREENIGING. Zaterdag en Zondag 17 en 18 Juli hield de Ned. Afdeeling van de Theosofische Ver eeniging haar gewone jaarlijksche vergade ring, waaraan dit jaar bijzonderen luister werd bijgezet door de tegenwoordigheid van de voorzitster der Theos. Ver. Mevr. Dr. An nie Besant, de bekende spreekster, schrijfster en leidster der Home-Rule beweging in Indie. Honderden leden der Vereeniging waren uit alle deelen van Nederland naar Amsterdam gekomen om deze Conventie bij te wonen, de dubbele zaal in Bellevue was voor het groot- ste gedeelte gevuld. Zaterdagmiddag hadden eenige intieme plechtigheden plaats, o.a. de eerste steenleg- ging van den Tempel, die aan de Tolstraat zal verrijzen. Zaterdagavond was er receptie in Bellevue, waar Mevr. Julie de Stuers eerst eenige liederen zong, waarna Dr. Besant de Conventie geopend verklaarde. Ze hield een «korte toespraak tot de aanwezige leden en wees daarin op de belangrijke positie, die Nederland innam. Nederland, klein in gebied, maar groot in de wijze waarop het altijd alle bewegingen, die gastvrijheid zochten binnen zijn grenzen heeft ontvangen. De plaats van het Vredes- paleis in Den Haag duidt op de belangrijke rol, die Nederland speelt in het wereldgebeu- ren. Deze zal nog belangrijker worden wan- neer Nederland toonen zal haar internationa- le beteekenis geheel te begrijpen. Zondagmorgen om 11.30 uur werd de Conventie met het lezen van het jaarverslag van den Algm. Secretaris, waarna de heer van Buren Scheie een serie lichtbeelden liet zien van de groote te Adyar gehouden we- reldconventie ter gelegenheid van het 50-ja- rig bestaan der Vereeniging. De Algemeene Seer, zelf gaf toen's middags haar persoon- lijke indrukken daarover. Vervolgens hield Mevr. Besant een toe spraak tot de leden over The Theosophical Society of tot day, waarin ze de leden wees op de taak, die zij hetben te vervullen in de wereld1 te doen was en dat met de grootste liefde en zoo onpersoonlijk mogelijk moest gedaan worden. Daarna werd het officiee'e gedeelte van de Conventie gesloten. De leden bleven nog lang bijeen. JEUGDIGE AVONTURIERS. Donderdagavond kwamen aan het station te Groningen 3 jongens, die drie kaartjes 2e klas naar Winschoten wildeft koopen. Ze werden daar de zaak verdacht leek aangehouden. Eerst werd op hen slechts 6 gevonden, later echter nog 80. De jongens waren pas een uurtje in Gro ningen geweesf voor genoegen zooats ze zel- den. Gisteren werd door den commissaris van politie te Winschoten hhn aanhouding ver- zocht en werden ze naar hun ouders aldaar teruggebracht. De vader van een hunner had inmiddels aangifte gedaan van de vermissing van geld en kind! STAKINGSRELLETJE. Te Velsen en te IJmuiden wordt door de steenlossers reeds eenige weken gestaakt, waarom de patroons de schuiten met steenen thans zelf lossen Zaterdagmiddag moest te IJmuiden nog een schuit met steenen worden leeggemaakt. De metselaars en opperlieden bemoeilijkten dit werk. Een wagen met stee nen werd afgeladen en de steenen over de straat gegooid. Andere wagens hield men te gen. Ook werd er met steenen geworpen Daarop riepen de patroons de hulp der poli tie in, die erger wist te voorkomen. Toen de stakers zagen, dat de politie verder optreden krachtig tegen zou gaan, zakten zij "langza- merhand af en om vijf uur hadden de pa troons de schuit leeg. De patroons zijn bereid met het bestuur det steenlossersorganisatie te onderhandelen over een vast tarief, wanneer de stakers eerst weer het werk opgevat hebben. HET TRANSPORT VAN EEN BRUG. Omstreeks elf uur Zaterdagavond begon te Rotterdam voor het verplaatsen van de noor- delijke draaibrug van de Koninginebntg de heischouw de 46 meter lange pontonniersbrug uit de Van der Takstraat op haar plaats te trekken. Het ging alles voorspoedig, behou- dens eenige kleinigheden, tot ongeveer twee uur's nachts, toen men de brug op haar plaats zou neerlaten. Men had zich voorge- steld, dit met behulp van vijzels te doen, maar omdat niet alle vijzels welke tot de uitrus- ting van de geleende brug behoorden werk- ten, mcest de hulp van bokken worden inge- roepen. De bokken lichtten de brug, de werk- lieden haalden de steunblokken weg, en lang- zaam zakte de brug toen op haar plaats. Om streeks half negen lag ze waar ze liggen moest; twee rijvlakken naast elkaar, een voor het op- en een voor het afgaande verkeer. On- middellijk werden ook de rijvloeren getim- merd voor de verbindingen met den wal en het overige gedeelte van de brug, en zoodra de bokken vrij waren, transporteerde men de laatste voetbrug, welke westelijk moest liggen van de andere voetbrug en de beide rijbrug- gen. Tegen half tien Zondagmorgen werden suc- cessievelijk voetgangers en fietsers toegelaten, en te ongeveer 11 uur reed de eerste autobus over de brug. Gedurende de werkzaamheden aan de pon tonbrug was de firma Van der Tak weer be- gonnen de draaibrug van de bakken te lich- ten. Omtrent zeven uur hing ze boven haar pijler, en in een half uur lag ze op haar plaats. De pontonniersbrug heeft goed dienst ge daanalle bussen zijn zonder stoornis gepas- seerd, en slechts een te breed gelaaen hooiwa- gen moest worden teruggezonden. BEDRIEGERIJEN MET VALUTA? Wij hebben melding gemaakt van twee ver- tegenwoordigers van een metaalwarenfabriek, die koopen afsluiten voorgevend zulks te doen in Fransche francs terwijl het inderdaad in Zwitsersche francs geschied. De firma, waar- voor deze reizigers werken, heet, naar de po litie mededeelt, Manufacture d'outillages Hel vetia, Rue Lamey 16, Straatsburg. Een steenhouwerij in Zaandam zou ook dergelijke praktijken hebben ervaren van een andere firma, n.l. „Etablissement Metallurgi- que des Hautes Vosgues". EEN AANVARING. Zaterdagavond is het uitgaande Fransche stoomschip „Mercurius" waarschijnlijk doordat seinen zijn misverstaan in aanva- ring gekomen met het Fransche stoomschip „Rubeau Ville", dat naar zee voer, op de ri- vier de Maas ter hoogte van de Vondelingen- plaat onder de gemeente Vlaardingen. De „Mercurius" k'reeg een deulc aan Sakboordzij- de en het schip maakte water. De loods van de „Mercurius" is door den schok van de aanvaring van een tank geval- len. Hij brak zijn rechter voet. ONGEVAL BIJ HET DUIKEN Zondagavond had een 21-jarige jonge man uit Hummelo het ongeluk in.het zwembad te Laag-Keppel een duiksprong te maken in te ondiep water. Hij kwam met het hoofd op den bodem en brak de ruggegraat, waardoor hij geheel verlamd is. KOOP EN VERKOOP TUSSCHEN ECHTGENOOTEN. Een Bankvereeniging te Nijmegen had op iemand een vordering van 100.000 en liet op die schuld beslag leggen ten huize van den schuldenaar. Diens ©chtgenoote kwam daartegen in verzet, omdat zij buiten gemeen- schap van goederen was gehuwd en een groct gedeelte van de goederen, waarop beslag w^s gelegd, haar persoonlijk eigendom was. Een gedeeiie der goederen had zij van haar echt- genoot gekocht, een ander deel had zij gekre- gen. In het proces, dat over de vordering van de Bankvereeniging werd gevoerd, besliste het Gerechtshof te Arnhem, dat koop en verkoop tusschen echtgenooten in het algemeen niet mogelijk is dan alleen in bepaalde, in de wet genoemde gevallen Er werd in deze zaa!: niet gesteld. dat die wc-ttelijke gevallen aanwezit zouden zijn. Schenl.ingen staande het huwe lijk tusschen echtgenooten zijn van rechtswe- ge nietig, terwijl in deze zaak niet blijkt, wan neer de beweerdt sch^nkingen hebben plaats gevonden. Het Hof heeft de Eankvereeniging in het gelijk gesteld De tegcrpartij heeft tegen die beslissing cassatie aangefeekend. HOSPITAAL-KERKSCHIP VER- TROKKEN. Het hospifaal-kcrkschip De Hoop is Zater dag, na een verblijf van acht dagen in de Bin- nenhaven van IJmuiden, naar de Noordzee uitgevaren voor een kruistocht onder de ha- ringvisschers. DE KONjtNGIN. De correspondent van het Hbl. fe Zurich seinde Maandag: De Koningin moet haar plan om heden te vertrekken veranderd hebben. Ik verneem, dat H.M. heden niet vertrekt en dat de datum, waarop de Koningin met gevolg Sankt Bea tenberg verlaat, nog niet is bepaald. H.M. bracht den Zondag gedeeltelijk door in het lommerrijke park van het hotel „Re- gina Palace". VELE WIELRIJDERS BEKEURD. De politie te Naarden heeft, geassisteerd door rijkspolitie, gisteren tientallen wielrij- ders bekeurd, die op den gevaarlijken Muider- weg links hielden. Door dit krachtig optreden hoopt men op den duur den fietsers duidelijk te maken, dat het niet langer getolereerd wordt, dat zij door aan hun oude rechten op het vroegere rijwielpad vast te houden, den weg nog gevaarlijker maken dan die reeds is. EEN WINDHOOS. Zondagmorgen te ongeveer half negen stak er te Ede plotseling een sterke windhoos op, welke gevolgd werd door onweer, een ij hevigen slagregen en een hagelbui. De hoos ric" „Ik dacht, heer," antwoordt de man, „naar wat ik hoorde, dat een brandstapel noodig was, en wilde vragen, waar die moest opge- richt worden. Takkebossen liggen er genoeg in de keuken om den man te branden,. Zal ik hem verbranden op htt groote voorplein voor het huis? Moet hij met groot of met klein vuur verbrand worden? Ik kan genoeg vet vinden om hem te lardeeren!" Alva leest nu iets op het gelaat van zijn dochter, al uit zij geen woord en wendt zij zich zwijgend tot haar vader, terwijl zij hem aanstaart. Maar hij volstaat met het hoofd om te wenden en te bevelen: „De strop, het is geen ketter, hang hem buiten aan een balk op." „Is dat uw vast besfluit?" Hermoine's lie felijke stem klinkt thans gebroken en schor. „Ja! Het is regceringszaak." „Mijn tranen, mijn smeekbedep, mijn bre- cend hartzij zegt doit hortend en zuch- tend, brengen geen vdrandering in uw be sluit? En met oogen vol doodsangst in plaats van tranen blikt zij naar haar vader. „Neen. Het is regeeringszaak." En Alva's lippen trill en bij die woorden. „Dan eisch ik voor dezen man, dien ik lief .heb, daar hij geen ketter is, dat hem gelegen heid wordt gegeven de genademiddelen der kerk te ontvangen. Ge moogt zijn ziel niet vcrderven, ook al doodt ge zijn lichaam. Ge zijt een te goed katholiek om niet te voorko men, dat een katholiek zal sterven zonder dat hem de laatste sacramenten zijn gegeven." Maar er is geen Alva antwoordt norsch: priester in de buurt." ,,Ge hebt wel den beul maar niet den priester in uw gevolg," roept zij hoonend uit. „Geef hem en mij ten minste den tijd om on- zen rozenkrans te bidden, want als hij sterft, zal mijn hart ook breken." Maar plotseling ontstaat er drukte en ru- moer onder de soldaten die de toegangen be- waken en een man in het gewaad van een katholiek priester zegt: „Maak plaats voor een dienaar der kerk!" De soldaten laten hem door en met verbazing ziet Guy, dat het vader Anastasius is, dien hij had gehoopt, dat hij dezen avond zijn huwelijk zou inze- genen. „Nu," roept Hermoine zegepralend, „nu kunt u niet weigeren, hertog van Alva!" „En dat za'l hij ook niet," zegt de priester, „dat waagt hij niet tegenover mij, vader Anastasius, die al deze jaren in Zeeland ver- toefd heeft en om de liefde Gods vervolgd is geworden. Hij zal het niet onderstaan verlof te weigeren om de ziel van dezen man te redden." „En waarom niet?" vraagt Alva hoog. „Omdat ge dan door mijn banvloek ge- troffen zult worden. Hoe groot katholiek ge ook zijn moogt, mist gij het recht een ordon- nantie der kerk te schenden." „Ga dan uw gang. Maar bind hem stevig. richtte nog al groote schade aan. Tal van boomen werdfen ontworteld; vrij dik- ke stammen knapten als 't ware als rietjes af. Bij het hotel „Het Hof van Gelderland" verbrijzelde de kruin van een dikke kastanje- boom verscheidene ruiten. Ook op den straatweg naar Arnhem werd door de hoos danig huis gehouden. Eenige ontwortelde boomen" versperden geruimen tijd het verkeer aldaar. Tal van huizen moes- ten het tevens ontgelden, want hier en daar lagen over den weg verscheidene afgewaaide dakpannen en stukken zink van de daken. Op den weg maar Otterloo viel een zeer zware boomtak op den auto van den heer A. Rijks, uit Rotterdam, die daar juist passeer- de. Gelukkig kwam de heer R. er zonder ver- wondingen af. Er zijn nog verscheidene tele- foongeleidingen gestoord. Bij enkele boerde- rijen woeien kippenhokken en hooibergen omver. Overigens zijn geen persoonlijke on- gelukken gebeurd. Er is wel veel schade aan het te velde staande gewas toegebracht. De richting van de hoos was Z. West Zuid- Oost. ONDERNEMENDE JONGELUI. Te Rotterdam hebben Zondag twee jon gens, de 16-jarige A- K. en de 16-jarige J. Ch. J., beiden wonende in de Goudschedwars- straat aldaar, ieder een rijwiel gehuurd bij een rijwielhandelaar in de Van der Duyn- straat. De jccigens zijn er mede naar Roosen- daal gepeddeld en trachtten daar op den openbaren weg de rijwielen voor 4 per stuk te verkoopen. Dit liep natuurlijk in de gaten en ook de rijiksveldwachter kreeg er de lucht van, dat twee jongens te Breda en te Nispen hadden getracht twee rijwielen voor een bespottelijk Laat hij dan bij u biechtenin gindsche kapel, als u dat geschikter acht, en redt zijn zieil. En gij, kind, ga naar uw kamer." „Niet voor ik zijn laatsten blik en zijn laatste woord heb opgevangen. Gij zijt onge- roerd gebleven voor al mijn smeekbeden, ge hebt geweigerd het leven te sparen van hem, dien ik lief heb; en ik heb u daarvoor niet vervloekt, omdat ik uw dochter ben. Maar ik wil de vervloeking des hemels op u inroepen, als u mij niet toelaat bij hem te zijn zoolang hij nog leeft." Alva antwoordt daar niet op, maar hij laat zich voor de tafel in een stoel vallen, verbergt zijn hoofd in zijn handen en zegt tot den luitenant: „Blijf met je leven er borg voor, dat hij niet ontsnapt; anders wensch ik niet." De toegang tot de kapel wordt door schildwachts afgezet en Chester wordt ge- boeid en hulpeloos er heen gebracht. Daar buigt hij de knieen voor den priester. Maar nauw is hij begonnen met zijn biecht, of hij hoort het geniisch van zijde naast zich, witte kant en oranjebloesems van den bruids- tooi beroeren zijn gelaat, dat door de stokken der haakbussen is gekneusd en een schoon wezen, op wier gelaat wanhoop zoowel als goddelijke ihfde is te lezen, zinkt naast hem op de knieen en fluistert den priester toe: ,,Niet de sat ramenten der sterver den maar het sa-ramenit des huwelijks, met dezen man. dien ik Jjef beb en die mii lief heeft en die iagen pnjs fe verkoopen. Zij wer'den dan ook aangehouden en toen zij vertelden van Rot terdam afkomstig te zijn, daarheen op trans port gesteld. Gistermiddag arrjveerden de gelukzoe- kers. Zij zijn door de politie aan een verhoor onderworpen en vertelden, van plan te zijn geweest naar Antwerpen te gaan en a Ida* werk te zoeken. De jongens zijn naar hun ou ders teruggestuurd. VERDUISTERING VAN DUIZEND GULDEN. Te Amsterdam nam eenigen tijd geleden een groote firma op de Rozengracht een man aan om bedragen te innen. Deze man was een paar weken tevoren gefailleerd en werd achtervolgd door schuldeischers. Hij kwam er toe met gelden die hij voor de bewuste fir ma geincasseerd had zijn schuldeischers te betalen en stopte zoodoende het eene gat met het andere. Het eind was, dat hij zich leli bij de politie aanmeldde. Het verciuisterde be- drag beloopt ongeveer 1000. INBREKERS. Een kantoor aan de Prinsengracht te Am sterdam heeft Zondagnacht bezoek gehad van inbrekers. Zij hebben zich of laten insluiten of van valsche sieutels gebruik gemaakt. Ra men of deuren waren althans niet beschadigd. In het kantoor bleken twee brandkasten te zijn geforceerd. De achterwanden waren doorboord. Groot was echter de buit niet daar vrijwel ajles van waarde naar een safe was gebracht. De inbrekers moesten zich met J 68 tevreden stellen. KERMIS-RUZIE. De eerste dag van de Wormerveersche ker mis heeft zich Zaterdagavond gekenmerkt door een hevige vechtpartij tusschen kermis- vierders iut Wormerveer, Zaandam en Uit- geest. De twist liep zoo hoog, dat gebruik -werd gemaakt van de messen, met het gevolg dat verscheidene personen snij- en steekwon- den opliepen. Enkelen van hen konden aan het politiebureau worden verbonden, terwijl een in de kliniek moest worden opgenomen. EEN KWADE HOND. Een huisvrouw te Venlo, wonende aan den Zuid Singel, moest Zaterdag ter markt. Zij sloot daarom haar drie kinderen op de bin- nenplaats bij den hond op. Het schijnt, dat de kinderen bij het spelen het etensbakje van den hond omver geworpen hebben, waarop deze een 3-jarig jongetje aanviel en hem ver- schillende beten aan de rechterzijde van het gezidht, aan het oor en aan het achterhoofdje toebracht. Door het gekrijsch opmerkzaam gemaakt, klommen de buren over het schei- dingsmuurtje en brachten hulp, juist op tijd om ernstiger onheil te voorkomen. Zwaat gewond is de kleine kleuter naar het hospi- taal gebracht. Men kon Zondag nog niet vaststellen of al dan niet levensgevaar be staat. BRAND TE AMSTERDAM. Zondagmiddag omstreeks 2 uur, is brand ontstaan op de eerste verdieping van het per- ceel Mariniersstraat 4 te Amsterdam. De oor- zaak was het vlam vatten van een vermoede- lijk lekke gummi slang van het gaskomfoor in de keuken van het achterhuis. Het vuur zette vrij spoedig de keuken in vlammen en het tastte ook de tweede verdieping aan. De bewoners nameti in allerijl de vlucht. De 59- jarige juffrouw Krol, die tweehoog achter woonde, kon zich slechts redden over de reeds brandende trap. Zij liep eenige brand- wonden op, welke evenwel niet erastig wa ren. Buren waarschuwden de brandweer, die spoedig ter plaatse was. Toen zij verscheen sloegen de vlammen reeds voor en achter uit. Met twee stralen slaagde de brandweer er in liet vuur te overmeesteren. De achterwoning van de lste verdieping, bewoond door juffrouw Wardenar en van de -de verdieping, bewoond door juffrouw Krol, brandden vrijwel geheel uit. Ook de voorwomingen, bewoond door de gezinnen van R. de Jong en J. Zoet, hadden van het vuur te lijden. 1 wee kanaries kwamen in de vlammen om. OVERRIJDINGEN. Onder Dokkum is de heer J. Boorsma, al daar, door de stoomtram aangereden en ge- dood. Op den Rijksstraatweg onder Santpoort is Zondagavond een vierjarig meisje door een auto, komende uit Amsterdam, overreden en comiddellijk gedood. EEN ERFENISKWESTIE. Zondagnacht ontstond, ten gevolge eener erfeniskwestie, een ernstige familietwist tus schen den chauffeur H. Brouns en diens 50- jangen oom, zekeren H v. d. E. te Roermond. Laatstgenoemde trok hierbij een revolver en loste een schot, waarbij Brouns aan den arm werd gewond. De verdachte werd eenigen tijd later door de politie gearresteerd en zal we gens poging tot doodslag ter beschikking der Justitie worden gesteld. telkenrnalc ziin leven gewsagd heeft om mijn aangez-cht Je eanschouwea Nu weet ik, wat ge op het Spel hebt gezet om mij te winnen, mijn Guido, nu weet ik het, mijn Guy, mijn Engelschman!" „Maar wat zal Alva zeggen?" vraagt de priester verbaasd. „Een oogenbiik,te voren koesterdet ge geen vrees voor hem. Wees even barmhartig als goed Zie naar het altaarstuk, zie dat de Madonna voor mij pleit." Omkijkend schrikt vader Anastasius, hij slaat een kruis en zegt stamelend: ,,Een mi- rakel! Het aangezicht der Heilige Maagd is het uwe, mijn kind; dezelfde oogen, dezelfde mond een wonder, een wonder!" „Ge ziet, dat de Moedermaagd mijn ge- laatstrekken heeft aangenomen, om mij voor te spreken," fluistert het meisje met een plot- seiinge ingeving. „Gauw, laat de plechtigheid om ons te vereenigen zoo kort mogelijk zijn." Aldus bezworen prevelt de priester haastig het formulier dtr kerk, dat man en vrouw tot echtgenooten maakt en als hij een ant- woord geett, vervult vreugde plotseling Guy's ziel. God zal niet willen, dat deze edele vrouw met wanhoop zal vervuld wor den, deze liefelijke engel, die hem toefluis- tert: „Ik ben thans je vrouw; laten we zien of mijn vader mijn echtgenoot waagt te doo- den! Heilige man, uw zegen." (Wordt vervolgd). 1 hebt U reeds na 1 ol Z maal met de heerlyk verfrisschende Chlorodont Tandpasta gepoetst to hebben. Eischt vcrpakking met rood-wit-blauwon band gr. tube 50 cent, kl. tube 30 cent.

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 5