BaoesSsEMO^araiiiiie Laxeerpillen van APOTHEKBR BOOM ."verwijderen overtoil lig gal en slijm en be- Vorderen en regelen een goeden stoelgang. Werkrijgbaar in de meeste Apotheken en "Drogistwi? 's k 30 en 55 ct. per gesloten ljdoosje. tot uitoefening van zijn bedrijf", zou dus ook •wordeh toegepast op de koopers op bloembol- denveitingen, die ten behoeve van hun handel In de geheel estreek hun bollen koopen en onder raeer ook op veilingen. „Als de zaak niet zoo ernstig en vervelend was in haar ge- volgen, zou men geneigd zijn otn een derge- lijke toepassing van de wet te lachen. Wan- neer dan ook werkelijk tot de aanslagen wordt overgegaan wat voor zoover het blad weet nog niet is geschied, dan lijkt het noodig dat eens a an de betrokken gemeentebesturen wordt uitgelegd, hoe men in de bloembollen- streek zijn bedrijf uitoefent." 1 DE NEDERLANDSCHE BAKKERS- BOND. De leden van den Nederlandschen Bakkers- bond, die heden te Utrecht zijn 44ste algemee- ne vergadering houdt, werden gistermorgen officieel ten stadhuize ontvangen door het Utrechtsche gemeentebestuur, waarbij de bur gemeester, dr. J; P. Fockema Andreae een be- igroetingerede hield. De voorzitter van den Ned. Bakkersbond, de heer F. C. Stahle, dankte. U1T EEN RAAM GEVALLEN. Dinsdagnamiddag werd door den G.G D. een 9-jarige jongen naar het Gemeente-Zie- ikenhuis overgebracht, die in de v. Musschen- broekstraat te Den Haag uit het raam van een eerste etage was gevalien. Hij werd bewusteloos opgenomen en bleek »en hersenschudding bekomen te hebben. HET BEZOEK VAN DE VOLKENBONDSARTSEN. Woensdag werd Hilversum bezocht, al- waar de heeren door den burgemeester op het stadhuis werden ontvangen en toege- sproken. 1 Daarna was aan het woord Dr. Striening, die uiteenzette de wijze waarop het genees- kundig toezicht daar is geregeld. Ee ntdcht ctoor Hilversum, ortder leiding van den stads-architect Dudok, stelde den vieemdelingen in de gelegenheid den scholen- bouw en de nieuwe stadsgedeelten van Hil versum te bewonderen. Vervolgens gingen de heeren naar Amers- foort, waar de directeur van den Genees- kundagen Dienst, Dr. van der Boeve, hen ont- ving en de wijz,e, waarop het schooltoezicht aldaar wordtuitgeoefend, werd uiteengezet. Een bezoek aan de Pallas-Athene-school, waar de Montsssori- en Danton-methode op voorti^ffelijke wijze wordt in praktijk ge- bracht-, daarna aan het groote Katholieke In ternal met haar voortreffelijke sanitaire in- richting, was het slot van den belangwek- kenden dag. NA DE AFZETTING VAN Ds. VAN DEN BRINK. Gisteravond werd te Zandvoort een verga dering gehouden van belijdende leden der Ge- reformeerde Kerk te Zandvoort. Met den Kerkeraaa waren aanwezig 26 broedere en zusters, die verklaarden zich te blijven voegen onder den Kerkeraad, waarvan ds. H. C. v. d. Brink praeses was, terwij! hetzelfde verklaard werd namens 15 broeders en zusters, die verhinderd waren tegenwoor- dig te zijn. Ook waren aanwezig twee ouder- ligen van Amsterdam-Zuid. Na de gebruikelijke opening en lezing van 1 Thess. 5:12—25, sprak ds. van den Brink een welkomstwoorcf uit en gaf een overzicht der laatste classicale besprekingen en be- sluiten. Daarna sprak hij aan de hand van het voorgelezene een woord van opwekking en bemoediging. Achtereenvclgens werd het woord gevoerd door de broeders Biemvisser. de Bruin, Adri- aanse, Van der Toorren en Doom, die alien hun afkeuring uitspraken over de afzetting van de Kerkeraadsleden, met wier houding zij warme sympathie betuigden. Daarna voerde het woord dr. C. Koppenel, die verklaarde, dat hij overtuigd was dat ds. H. C. van den Brink en de meerderheid trouw waren gebleven aan Gods Woord, aan de Be- lijdenis en de K. O. en dat hij daarom beslo- ten had lid te blijven van deze Gereformeerde Kerk. Nog sprak de heer van Wijngaarden na mens de aanwezige ouderlingen va^i Amster- dam^Zuid. Hij wees op den gewichtigen stap, was er echter van overtuigd dat de Weg der Waarheid en Gerechtierheid gevolgd wordt en dat, hoewel hij niet officieel het woord voer de, Zandvoort op den steun en de medewer king van Amsterdam-Zuid kan rekenen. Nadat door de aanwezige broedesr en zusters de bovenbedoelde verklaring was af gelegd, werd de vergadering, waarin een era stige, doch niettemin opgewekte stemming heerschte, na dankzegging door dr. Koppenel gesloten. DE JODEN IN OOST-EUROPA. Op uitnoodiging van de Nederlandsche Centr. Vereeniging tot Steon aan Noodlijden- de Joden in het Boiteniand „Israel" te Am- iter dam gaf gister ir. Trotsky een uiteenzet- ting van den toestand der Joden in Oost ■Europa. De voorzitter, dr. A, van Raalte, leidde den sprekef met een enket! woord in en wees er op, dat de nood van de Joden in Oost- Europa zoo hoog gestegen is, dat steun ■dringend noodig is. De heer Trotsky, bierna zijn voordracht aanvangend, begon met een historisch over zicht te geven van den toestand1 der Joden, gedu reticle de laatste twaalf jarcn. Spr. wees ten slstte op het feit, dat 5 millioen Joden in Oost Europa nood 1 ijden en deed een bereep, op den steun van het geheele Joodsche volk om te; help en aan den wederopbouw van de ruined van het Joodsche leven. R.-K BOUWPATROO N'S In df .Dinsdagmiddag in „Parkzicht" te Amsterdam voortgezette vergadering van *en Ned. R.-K. Bond van Bouwpatroons *rwam o.m. aan-de orde de afschaffing der fcorgsielling. Het .Bondsbestuur stelde voor, dat de ver gadering het volgende bindende besluiit zou nemen; De leden van den Bond zijn met ingang 'an 1 Jabuari 1927 verplicht zich te onthou- deo van inschrijvinn naar het aannemen en/of udvceiyn v a a ei- o, a s - - o 1-g le vcrLi-ii den voor werken, kidien voor dat werk het stellen van persoonlijke of zakelijke borg- tocht wordt geeischt. Dit besluit is voorloopig niet van toepas sing op werken, aanbesteed door openbare Be9turen. De afdeeling Breda vroeg een uitzondering te maken voor h-ft Bisdom Breda, voor zoo ver het kerkelijke werken gold.'" De afdeeling Alkmaar stelde voor voor- loopig de actie tot opschorting van de borg- stetlmg uit te stellen, omdat zij vreesde, dat te overhaaste afschaffing ten voordeele zou komen van enkele kapitaalkrachtige onder- nemers. Zij wenschte een commissie te benoe- men.welke de beteekenis van de bedoelde af schaffing aan de betrokkenen zou duidelijk tnaken. Na bestrijding van dit voorstel-Allkmaar werd het bestuursvoorstel met 35 tegen drie stemmen aangenomen. BOT8ING MET DE POLITIE IN ZUID-BRITSCH-INDIe. De arheiders der weverijen te Bangalore kwamen in opstand uit ontevredenheid over het niet-ontvangen eener gratificatie. De po litic schoot en doodde er vier, terwijl er 14 gekwetst werden. Eenige politiebeambten werden door steenworpen gewond. NOODLOTTIG ONGEVAL. In de fabriek voor de Chemische industrie „,Katwijk" te Katwijk aan Zee had gister een noodlottig ongeluk plaats. Nadat een motorschuit, welke geladen was met cacao- poeder gelost was, wilde de fabrieksarbeidier J. D. te Kawijk aan Zee rich met een door mechanische kracht gedreven lier naar de derde verdieping laten optrekken. Het on- geiuk wilde, dat de arm op deze hoogte op onverkiaarbare wijze uit den ring van de lier gleed, tengevoige waarvan hij naar beneden stortte en gedood werd. Het slachtoffer laat een vrouw en vier kinderen achter. VERDRONKEN. De 9-jarige K. L. W. uit de Zeilmaker- straat te Rotterdam was met eenige vriendjes gaan baden in een van de put ten van den vroegeren watertoren van Schiedam. Plotse- ling verdween het kind onder water en kwam niet meer boven. De andere jongens moesten een eind loopen voor zij een agent konden waarschuwen, zoodat eerst drie kwartier la ter het lijkje kon worden opgehaald. H E R'H A LINGSOEF ENIN G E N Op 5 Augustus a.s. komt te Amersfoort onder de wapenen het voordetachement der herhalingsichtingen van het 21e Regiment Infanterie. Van 19 Augustus tot en met 4 September a.s. zullen te Helder dienstplichtigen- vc— herhalingsoefeningen onder de wapenen ko- ren; de onderofficieren van 12 Augustus tot en met 4 September. INLIJVING. In het tijdvak can 1620 Augustus a.s. zal eene in'iijving van dienstplichtigen der lichting 1926 plaats hebben voor de bereden artilleries (onberedenen van de tweede artil- lerie-brigade, tweede ploeg, waaronder de aangewezenen voor de onderofficiersoplei- ding). Stadsnieuws. ALGEMEENE VERGADERING VAN DEN PROVINCIALEN BOND'VAN ZIEKENFONDSEN IN NOORD- HOLLAND. (Vervolg). Punt 6. Benoeming van een lid der Com missie tot nazien der rekening over 1926 Het bestuur stelt voor „Ondersteuning bij Ziekte", Sijbecarpsel- Benningbroek, welke vereeniging zonder hoofdelijke stemming wordt benoemd. Punt 7. Begrooting. Het woord is hierop aan den penningmeester, ter nadere toelich- ting. Er is aanvankelijk een te laag aantal leden geraamd, zoodat de begrooting eenigs- zins gunstiger is dan ze er wel uitziet. Doch er zijn nog verschillende posten opengeble- ven, waar geen geld voor beschikbaar is. Het tekort zal moeten worden gestopt ten koste van de salarissen, waaraan verleden jaar werd uitgekeerd 800.Thans is daarvoor slechts 400.beschikbaar. Nu bestaat de mogelijkheid het salaris van de adviseur uit te winnen, doch dan zal de Bond per advies moeten betalen. Daarnaast is de hoop gewet- tigd, dat de inkomsten uit contributie hoo- ger is, dan oorspronkelijk geraamd, zoodat dan voor salarissen 550.zal overschie- ten, wat evenwel nog steeds tekort blijft. Het H. B. meent, dat hieromt.ent voorstellen uit de vergadering dienen te komen. Verschillende afgevaardigden voerden hier over het woord, zonder een oplossing aan de hand te doen. De een wil geen salans-verla ging, doch vrijwillige bijdragen van de leden een ander krachtiger propaganda voor den bond, en contributieverhooging, wat ook niet uitvoerbaar is, omreden er dan nog veel meer leden zullen bedanken, waardoor de inkom sten weer zullen dalen. Tenslotte zou de ver gadering gaarne zien, dat het H. B. met om lijnde voorstellen kwain. De heer Zeeman, de verschillende sprekers beantwoordend, verklaart, dat het moeilijk is met voorstellen te komen.Gezien de vele en velerlei werkzaamheden is de secr.-penn. zijn geld meer dan waard. Voor de voorz. is het wel heel gemakkelijk, omrede dit mijn laatste vergadering is die ik zal leiden, daar ik door drukke ambtsbezigheden verhinderd ben mi" langer met de leiding te belasten. De heer Visser geeft te kennen, dat indien er steeds aan zijn salaris getornd wordt, hij zal moeten bedanken. Dit is niet iets, wat op het moment naar voren is gekomen, doch het is een jaarlijksch terugkeerend verschijnsel. Spr. ontraadt thans contributie-verhooging want gezien de losse band, zullen velen als lid bedanken, doch gehoord de besprekingen zal spr. daaruit te zijner tijd z'n conclusie trekken. Tenslotte wordt het voorstel van de heer Zeeman aangenomen om het overschot van de begrooting procentsgewijze aan de function narissen van de bond uit te betalen. Punt 8. Behandeling beschrijvingsbrief voor de jaarvergadering van het Ned. Ver bond van Ziekenkassen, waarvan verschillen de punten schitterend onder de hamer door loopen, tot we gekomen zijn bij de begrooting van het N. V. Z. Pe heer Neuteboom uit den Haag, voorz. van het Verbond, licht deze na der toe. .a an al It* den eenmaai vijf cent gpheven moeten wor den, naast de gewone jaarlijksche contributie. Spr. erkent dat de contributie in N.-Holland hooger is, dan elders, doch in 1927 zal door het N. V. Z. per lid en per jaar 7 cent moeten worden gevraagd, en hoopt in dezen op de medewerking van N.-Holland. Door verschillende sprekers wordt deze be grooting aan critiek onderworpen, doch na verdediging van de heer Neuteboom, z. h. st. "oedgekeurd in ontvangst en uitgaven op 6800. Het aftredend bondsbestuurslid de heer A. Visser, wordt bij acclamatie opnieuw candi- daat gesteld. Getracht zal worden alsnog een penningmeester te krijgen uit den Haag, om rede het dagelijksch bestuur in den Haag ze- telt. Na eenige bespreking gaat de vergade ring hiermee accoord. Medegedeeld wordt door de heer Zeeman, dat vertegenwoordigd zijn 24 kassen, door 37 personen met 46 stemmen. Door de voorz. van het N. V. Z. wordt hierop een inleiding gehouden over de reor- ganisatie der ziekenkassen in verband met de comende wettelijke regeling der ziekteverze- kering. Het verband der kassen onderling zal steviger moeten worden gemaakt, er zal een- heid en centralisatie moeten komen, willen de kassen hun zelfstandigheid bewaren, en dat is toch het groote doel dat wij steeds voor oogen moeten houden: „zelfbeheer". Daarop is ook gebaseerd het ontwerp statuten en huish. reglement. Ter behandeling hiervan draagt de heer Zeeman tijdelijk de leiding der vergadering over aan de heer Neuteboom. Na langchirige discusien wordt z.h.st. beslo- ten de statuten enz., behoudens enkele redac- tioneele wijzigingen, te steunen op de lande- lijke jaarvergadering. Besloten wordt dat de bestuursleden van kassen het orgaan van de bond gratis zullen krijgen toegezonden. Tot afgevaardigden naar de Alg. Verg. N. V. Z. werden gekozen, nadat de heer L. Ha- mel van Amsterdam zich had teruggetrokken, de heeren Zorgman, Zaandam; Post, Heem- stede en Witbaard, Zaandijk. Rondvraag. De seer, deelt mede, dat van de Kamer van Koophandel een schrijven is ontvangen door een der kassen, behelzende dat de kassen moeten worden ingeschreven bij de K. v. K., reeds sinds 1921. De contri butie bedraagt per jaar per kas f 2.50.—. S c h o o r 1 bepleit de wenschelijkheid om vroeger in het jaar te vergaderen en klaagt over de weinige activiteit in zijn district. Amsterdam is verwonderd, over het uitblijven der kwartaal-staten. Zijn afd. heeft ingevoerd de klasse-indeeling, waaraan nog lang alle fondsen niet hebben voldaan, al- hoewel dat toch verplichtend was gesteld. De heer Zeeman antwoordt, dat, waar N. Holland reeds aan de spits staat, het hem niet wenschelijk voorkomt nog verder vooruit te loopen, doch dat zal wel in orde komen met de reorganisatie. Heemstedewil betere voorbereiding van de vergaderingen en beschrijvingsbrief. Amsterdamwil zooveel beschrijvings- brieven als er bestuursleden zijn, anders leidt het tot onvruchtbaarheid. De penningmeester doet de toezegging, dat indien de afd. zorgen voor meer geld, zal hij zorgen dat euvel de wereld uit te helpen. De heer Zeeman dankt alle aanwezigen voor de betoonde medewerking en wil nog een kort woord van afscheid spreken. Spreker heeft eenige jaren het voorrecht gehad als voorzitter te fungeeren, doch is thans genood- zaakt door drukke ambtsbezigheden de func- tie over te geven aan iemand die meer tijd heeft om zich aan de zaak te wijden. Spr. heeft aan de nieuwe richting niet medege- werkt, omrede hij toch af zou treden in de naaste toekomst. Persoonlijk was hii van nlan geweest reeds v6or deze vergadering te ledanken, doch was op aandrang van het H. B. nog zoolang gebleven, doch neutraal staande tegenover de nieuwe richting, welke nu als resultaat van deze vergadering zal worden ingeslagen en hoopt, dat deze zal zijn in het belang van zelfbeheer. Door verschillende sprekers werd de heer Zeeman nog toegesproken o.a. door de heer Westerning van Amsterdam, welke de spreuk in herinnering bracht: scheiden doet lijden. I angen tijd hebben we met elkaar aan de bestuurstafel gezeten in gemoedelijke samen- werking en wederzijdsche waardeering. Het gaat bij uw heengaan niet om de nieuwe richting, dat weteri we heel goed, doch za- ken gaan voor het meisje. Ondanks mee- ningsverschillen en heftige temperamenten wist U de gemoederen steeds tot elkaar te brengen in de richting die U goed vond. On- ze dank voor de zorgen en moeite die u zich heeft getroost en we willen hopen, dat U steeds een open oog zult hebben voor de be langen van de ziekenkassen. De heer Visser betuigt zijn spijt over het heengaan van de heer Zeeman. "Veel heb ik van U geleerd in de jaren van samenwerking. Juist dat kalme en bezadigde wat mij ontbrak had U ruimschoots. Wanneer uw bedanken nu alle^n geldt het voorzitterschap en niet als bestuurslid, dan is ons een blaar van het hart. De heer Zeeman dankt voOr alle hartelijke woorden tot l em gericht. Het bewijst dat mijn werk wordt gewaardeerd op ondubbel* zinnige manier en waar het zoo sterk spreekt, daar zal mijn band met het ziekenfondswezen voorloopig nog niet worden verbroken. (Ap plaus). ProYinciaal Nienws UIT CASTRICUM. OpertluchtspelDe Pastoor van Neuvillette, romantisch Tooneelspel in 3 bedrijven, door D. H. Scheffer. Artistiek leider Vincent Berghegge. Men schrijft ons: Het vriendelijk dorp Castricum, met na tuurschoon zoo rijk gezegend, beijvert zich de laatste jaren de vreemdelingen tot zich te trekken. waartoe de beharding van den zee weg en den aanleg van een rijwielpad daar naast dit laatste nog voor dit seizoen veel bijdraagt. Thans heeft men een nieuwe attractie op touw gezet. Het bestuur van „Castricum Vooruit" heeft een comite voor openluchtspelen weten te for- meeren, met aan het hoofd den burgemeester, en sinds eenige dagen wordt in het duinland van het Prov. landgoed, onder artistieke lei ding van den heer Vincent Berghegge, opge- yoera het bovenstaand tooneelwerk. 1 lei bc.iauc.ll i uiiic-ureuunj;.;; tijeitns den oorlog van 1870. We zijn in het dorp Neuvillette, waar de burgemeester, een franc-tireurkorps heeft opgericht. Deze is berield met een gloeienden haat aan de Pruisen, omdat zijn zoon bij Worth gevalien is. De pastoor van het ge- hucht wil echter tot deze daad niet medewer- ken. In den tuin van den pastoor wordt, buiten zijn medeweten. verborgen de hoofdman van dne franc-tireur, Marchel Durieux, de ver- 1 oof do van de dochter van den burgemeester. Deze doodt daar in den nacht een Pruisisch officier. De pastoor, intusschen op de hoogte ge- bracht van de daad van Mej. Valerie (des burgemeesters dochter) neemt, om het meisje te redden, de schuld op zich en wordt door den divisiecommandant ter dood vero'ordeeld. Dit is de korte inhoud. En nu het spel. Op aangrijpende wijze spel en gebaar waren volkomen af vervult de heer Berg hegge cto rol van den ouden, zich opofferen- den pastoor. De maire (Munnichmann) speelt zijn rol uitnemend. Hij is de man, vervuld met een gloeienden haat aan de Pruisen. die zijn geliefd Frankrijk verwoestten, daarbij geet. hij in samenspel met zijn dochter Valerie (mej. L. Chrispijn) blijk van groote vader- liefae. Mej. Valerie, het verliefde jonge meis je, is een en al bezorgdheid voor baar ver- loofde, den franc-tireur (F. Nolet). Hij speelt den vurigen patriot niets ontziende en alles opofferende om de Pruisen afbreuk te doen. De drie Duitsche officieren (de heeren Eek- hoff, Koolbergen en Eringa) toonden ons het Pruisische militairisme van 1870, zij waren bewust van ztoh te bevinden in een vijandelijk land omgeven door franc-tireurs. De Pastoorsche Marianne (Mej. Betty Hooy) speelde haar rol voortreffelijk. Zij gat het ondoordachte en onbezorgde van een Fransche dorpspastoorsmeid te zien Een goede weergave. De overige acteurs waren alien goed, om niet te zeggen best. Dat het een succes geworden is mogen blij- ken dat niettgeenstaande hpt slechte weer toch steeds publiek komt opdagen en morgen een groote vereeniging van het spel komt genie- ten. UIT BROEK OP LANGENDIJK. Vergadering van het bestuur der L. G. C., ehcuden op 19 Juli, 'smiddags 2 uur, onder leiding van den voorzitter, burgemeester Slot. Aanwezig 25 personen, waaronder het eereiid. de heer Zeeman, en de afgevaardigden van „Koophandel". Afwezig de afgevaardig den van „de Schermeer". De keurlijst, welke 21 keuringen bevatte over de maand Juni, circuleerde bij de leden, waarover geen op- of aanmerking werd ge maakt. Uit het rapport over het nazien van het kantoor blijkt, dat er in de maand Mei ver- handkeld is voor een bedrag van 8091,51, waarvan voor Broek op Langendijk/ 1677,30, St. Pancras 158.72, Koedijk 4112.98K, Zuiudscharwoude 2082,88 en „de Scher meer" 59.63. In de maand Juni was verhandeld voor een bedrag van 378.558.42, waarvan voor: Broek op Langendijk f 130.701.68. St. Pan cras 108.788.87, Z.Scharwoude 11.167.43, St. Pancras (R.K.) 14.686.25, Z. Schar- woude (R.K.) 4008.23, Koedijk 34.571.20, Heerhugowaard 7458.52, Hensbroek 10.922.94, Heerhugowaard (R. K.) 12.930.95, Oterleek 1897.81, de Rijp L. T. B. 10.140.91, de Rijp en omstreken 6594.90, de Schermeer 7966.66, Scher- merhorn f 8562.30, Ursem 2649.30, diver- sen 3510.47. Een schrijven was ingekomen van den heer C. Wagenaar Kz., waarin dank werd gezegd voor de belangstelling .welke de L. G. C. be- toond heeft bij het 50-jarig jubileum van de firma K. Wagenaar Gz. Mede was ingekomen een schrijven van den heer C. Groot te Schermerhorn, dat hij bedankte als bestuurslid der L. G. C. en het bestuur dank zegt voor de aangename sa menwerking. De voorzitter zeide, dat in den heer Groot een goed bestuurslid wordt verloren, doch zijn besluit moet men eerbiedigen. Voorts een schrijven van het N. C. B. met voorschriften voor pokkige aardappelen en zendingen aardappelen naar Duitschland met plombe. Van den keuringsdienst was een tirculaire ontvangen van de te veld staande aardappe len, waarin bekend werd gemaakt dat voor leden^van de L. G. C. goedgekeurde poters verkrijgbaar zijn gesteld. De heer J. Wagenaar vroeg of de goedge keurde aardappelen niet oyer de veiling ver kocht worden. Medegedeeld werd dat het dit iaar nog niet gebeurt, doch dat getracht zal worden het voor het volgende jaar te doen. Hierna werden enkele wijzigingen aange- bracht in de instructies voor den keurmeester. De gewijzigde instructies zullen gedrukt worden, waarvan elk bestuurslid een exem- plaar zal ontvangen. Bij de rondvraag vroeg de heer Muller of het geoorloofd is dat men, nadat men zijn product heeft opgehouden, het uit de hand mag verkoopen. Spr. meende dat het nogal eens voorkomt en achtte dit niet gewenscht. Medegedeeld werd dat „de Koophandel" besloten heeft die partijen niet te koopen en de vereeniging heeft besloten dat men de opgehouden partij niet mag verkoopen, zoo dat het van beide kanten niet geoorloofd is. De heer J. Wagenaar vroeg of de overkap- ping in de zomermaanden niet tot 8 uur des avonds open mocht blijven, hetgeen direct werd toegestaan. Na nog eenige bespreking over loca- en werkregeling werd de vergadering onder dankzegging door den voorzitter gesloten. UIT SCHERMERHORN. (Juli.) Gehuwd: Pieter de Geus en Hendrina Nierop. Overleden: Twee levenloos aangege ven kinderen van het mannelijk geslacht van Reindert Krul en Catharina Madderom. De loting voor de dienstplichtigen van 1927 zal voor deze gemeente worden gehou den op 16 Aug. te Alkmaar. UIT BERGEN AAN ZEE. Een der lezers van het H'bld. maakt er dit blad opmerkzaam op, dat de te Bergen aan Zee gestrande „pmguiii" geen pinguin is, uiaar "or hi'nlijk een z"°koet Een pinguin zcu trouwens met uit het Noorden hkrheei zijn afgedwaald, maar had een veel verdexe reis moeten volbrengen: van het zuidelijk haflrond naar ons Noordzeestrand. UIT NOORDSCHARWOUDE. Woensdag werd het schoolfeest gehouden van de.R. K. School. De oudste jongens zijn per autobus naar Amsterdam geweest, de meisjes (behalve de oudsten) zijn naar Schoorl en Bergen geweest. Hoewel het teget den avond begon te regenen, is het overigens met het weer vrij goed geweest, zoodat het schoolfeest er niet erg onder geleden heeft. Door den regen was het fanfarecorps niet aan de Broekerbrug om de kinderen af te halen. UIT BERGEN. Naar wij vernemen ligt het in het voorne men een verkeerstelling te doen houden aan den spooroverweg in den weg AlkmaarBer gen en den tijd te doen opnemen gedurend* welken de weg voor het autoverkeer gesltw ten is. Daarna zal getracht worden van de Ned. Spoorwegen te verkrijgen dat gedurende de drukste verkeersuren over dezen overweg niet zal worden gerangeerd. De heer J. Swaag heeft, naar men ons mededeelt, zijne benoeming tot lid van den Raad dezer gemeente aangenomen. Ingekomen personen. E. C. M. Brmkman, wed. E. H. P. Broers R.-K., c. b., Dorpsstraat 31 van Alkmaar, Mient 12. W. A. Kok, N.H., bakkersknech-t, Julianalaan 16, van de Rijp. E. de Vrij, O.K., schilder, Bergerweg 14, van Egmond aan Zee. -r- M. E. van Kempen, N.H., z. b.. Prinsesselaan 14, van Egmond aan Zee. G. J. Nienoord, N.H., z. b.. Breelaan 41, van Oude Pekela. M. H. Soer, N.H., verpleeg- ster, Doorntjes 33, van Rheden. Th. J, Out, R.K., kellner, Breelaan 7, van Amster dam. Th. A. B. Hilckmann, echtge. J. A Haakman, R.K., z. b., St. Antoniusstxaat 27, van Alkmaar. C. S. Graadt van Roggen, N.H., z. b., Russenweg 9, van Amsterdam. P Jansen, Rem., z. b., Kerkelaan 22, van Alkmaar. P. Boersma, N.H., dienstbode, Studler van Surcklaan 2, van Leeuwarden. J B. Buis, R.K., z. b., Bergerweg 9, van Amsterdam. L. J. van Vuuren, R.K., arb. telegrafist N. S., Stationsstraat 17a, van Oudenbosch J. J. Brands, geen, Ambte- naar N. S., Stationsstraat 17a, van Velsen J. H. Westerbeke, N.H., z. b., van Hasselt- straat 4, van Ter Neuzen. J. W. DUmaa-: N.H., z. b., Doorntjes 33, van Rheden. O. Bonte, geen, kappersbediende, Dorpsstraat 21, van Hoorn. G. Koning Kars, N.H., dienstbode, Hoflaan 11, van Oterleek. A A. Roemer, echtge. J. W. v. d. Steen, R.K., z. b., Meerweg 41, van Bussum. C. P. Grootjes, R.K., dienstbode, Kerkelaan 11, van Zuid-Scharwoude. M. Lippe, R K., dienstbode, Meerwijldaan 6, van Osnabruck. P. Keniter, echtge. B. L. Koopman, R.K., z b., Kogendijk 80, van Beemster. A. C. Hartsuijker, N.H., dienstbode, Verspijckweg 7, van Amsterdam. M. Brandtner, R.K., hulp huish., Russenweg 21. van Alkmaar. A. van Baar. echtge. Alb. Dekker, R.K., z. b., Kogendijk 60, van Koedijk. A. F. van Ros- sum, R.K., z. b., Boulevard 2, van Gromngen. H. A. J. de Wit, R.K., z. b„ Karel de Gr„ Laan 35._van Beverwijk. J. M Kohl- brugge. E.L., huishoudster, Boulevard 2, van Roermond. J. Postma, geen, chauffeur, Stationsstraat 9a, van Sneek. A. Boxum, N.H., dienstbode, Dorpsstraat 2, van Hil versum. C. A. M. Gons, N.H coiffeur, Dorpsstraat 10, van Edam. G. Kuitwaa-d, N.H., verpleegater, Schapenlaan6, van_ Alk maar. H. D. Evelein, E.L., reiziger, Heera- sterlaan 17, van Hoorn. K. Nottelman. geen, monteur, Dr. van Peltlaan 2, van St. Maarten. E. Prins, echtge. H. Molenaar, N.H., huishoudster, Breelaan 2, van Rotter dam. E. Marsus, N.I.. z. b., Russenweg 6, van Groningen. Tr Zwart, N.H., dienst bode, Lijtweg 11, van Ursem. B. Elsmga, N.H., dienstbode, Bergerweg 2, van Aeng- wirden. A. J. Molenaar, R.K., slager, Ber gerweg 44, van Alkmaar. A. Delis, R.K., stucadoor, Achterpad 9, van Velsen. A. Scholten, N.H., z. b., Middengeestweg 24, van Amsterdam. J. Boersma, N.H dienst bode, Studler van Surcklaan 2, van Menaldu- madeel. L. van Ouwerkerk, N.H., remmer N. S., Stationsstraat 17a, van Velsen. A. Gravemaker, N.H., dienstbode, Prinsesselaan 50. van Egmond aan Zee. Joh. Stilcker N.H., dienstbode, Stationsstraat 2,- van Alk maar. P. Klut, H.E., wegwerker N. S.; Verspijckweg 9, van Velsen. G. Doornbos, N.H., z. b., Bergerweg 16, van Alkmaar. C. M. Doornbos, R.K., z. b.. Midden Gcest- weg 2, van Alkmaar. J. C. Ligetermoet, N.H., z. b., Schoolefraat 27, van Amsterdam. S. Bolothoofd, N.H., slager, Oosterweg 1, van Alkmaar. Jn. van't Schip, R.K., knit- deniersbediende, Schoolstraat 4, van Hilver sum. Vertrokken personen. M. E. Roelofser., R.K., z b.. van St. v. Surck laan naar Grootebroek, H. 23. F. de Vries, R.K., boerenknecht, van Heerenweg 49 naar Warmenhu-izen. Schoorldam. Al. Visser, wed. J. A. van Ernst, N.H., z. b., van Meer weg 29 naar Vlieland. M. Bi,ndels, E.L., dienstbode, van Hoflaan 25,r naar Alk maar, Staringstraat 24a. Ph. H. Ham mingh, geen, z. b., van Lijtweg 20 naar Groningen, Rabenh.straat 36a. P. C. Dek- ker, N.H., monteur, van Geestweg 3, naar Alkmaar, Snaarmansalan 74. Jb. Homan, N.H., kapper van Dorpsstraat 21 naar Hoorn. C. H. Vlugt, R.K., dienstbode, van Russenweg 3, naar Wognum. C. A. Storm van Leeuwen, N.H., pijsionnoudster, van Breelaan 14 naar 's-Gravenhage, Benoorden- houtscheweg 20. Dr. A. van Doornindk N.H., z. b., van Beerlaan 14, naar 's-Graven hage, Benoordenhoutscheweg 20. A. Neu- schafer, E.L., dienstbode, va nHoflaan 20 naar Alkmaar, Ritsevoort 22. C. de Jong, R.K., arbeider, Kogendijk 28, naar Akersloot, p a. P. Verduin. M. Mefles, wed. I<. Schagen, N.H., z. b., van Berkenlaan 14 naar Alkmaar, Stationsstraai 72. Jn. Blauw, geen, pro curatiehouder, van Beemsterlaan 17 naat Ver. Staten van Noord-Amerika. R. Michel, N.H., z. b., van Stationsstraat 7a naar Rotter dam, Wilhelminakr.c'e. R. Ooster'oo N.H-, keukenmeisje, van Nattew-g 9 naar Amster dam, Amstel 256. J. Kuijs, R.K., arbeider, van Westerweg naar Zijpe, Burgerorug, Rui-geweg. J. Th. Kager, R.K., broodbak- ker, van Bergerweg 13, naar Bovenkarsp.-l, a. B. Geerling. J. D. Hoefer, Rem., z. b., ipkebaan 6, naar Utrecht, Stadfooudergh',» Om ouut scuu'd u

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 6