den kolf van den revolver op net hoofd, r. irdoor hij ineen zakte. Juffmiw Sikking was door een andere Jjieur naar buiten geloopen om hulp te roe- wen en de indringer zag toen zijn kans schoon om de portefeuille met bankbiljetten, jyelke op de brandkast lag, weg te nemen en op de fiets springendeer van door te gaan. De heer Joosten, die zich weder bad weten op te richten, liep naar buiten en liep, terwijl bij Jielp, help!'' riep, den roovcr achterna. i In de Eslaan verloor de gevluchte uit de portefeuille een pakje met bankbiljetten van 10, waarover ae in de buurt wonende nota- ris zich ontfermde, toen bleek, dat de straat- jeugd reeds bezig was de waardevolle papier- rtjes op te rapen. De heer Groen, uit de Julianalaan, was inr tusschen met zijn auto den roover, die een grooten voorsprong had, achtervolgd. Een wissellooper van de Boaz-Bank, de heer Wijdom, had den man op zijn fiets vanaf den Stationsweg de Generaal de la Rey-laan in razende vaart zien inrijden, maar ofschodn de heer Groen met een vaart van 80 K.M. aan de 'achtervolging deelnam, wist de man in de buurt van Jan Tabak te ontkomen. De politie zocht den geheelen omtrek af, maar slaagde er niet in den dader te achter- halen. De portefeuille bevatte aan bankbiljetten een bedrag in zilverbons van 7160,50, waarvan J 900 aan tienguldenbiljetten door \den notaris waren teruggevonden. In totaal jwordt er dus een bedrag van 6260,50 ver- mist.- De verwonding, welke den heer Joosten op bet hoofd was toegebracht, was van vrij ern- stigen aard. In de Majolla-inrichting werd hem het eerste verband gelegd. De gister gepleegde roofoverval vertoont, naar uit het bovenstaande blijkt, veel overeen- komst met den overval, die eenigen tijd gele- 'den op het station te Bussum is gepleegd Onmiddellijk na het gebeurde werd de Raad van Toezicht en het Bestuur, te zamen Ivormende de Raad van Beheer aan de Boaz- Bank, waarvan het hoofdkantoor in Bussum en een bijkantoor in Naarden is gevestigd, rbijeen geroepen. De directeur, de heer Joosten, die zeer on der den indruk van't gebeurde was (hij had bovendien veel pijn van de hem toegebrachte hoofdwonde), deelde den Raad van Beheer de geheele toedracht der zaak mede denburg mede, dat de gasten thans nog sJechts een expose zien der plannen, die door den cnlangs benoemden Directeur, Dr. J. L. van Lier nader werden uiteengezet. De buitenlandsche arisen verklaarden zich met het ontwerp „Zonnestraal" en de denk- beleden, die daaran ten grondslag liggen, zeer ingenomen. Op „Zonnestraal" werd koffie gedronken, na het heerlijke terrein in oogenschouw te hebben genomen; den dag werd verder be steed aan het bezoeken van „Berg en Bosch' bij Apeldoorn, als type van een sanatorium, waar de arbeidstherapie in belangrijke mate wordt toegepast. 65 JAAR GETROUWD. Op 24 Juli o.s. hopen de heer en mevrouw M. Verhage-Steinrath te Haarlemmermeer hun 65-jarige echtvereeniging te herdenken. Als een bijzonderheid kan nog worden mede- gedeeld, dat beide jubilarissen 90 jaar oud zijn en den heer Verhage .eerst in 1921 op de meest eervolle wijze ontslag is verleend als gemeente-ontvanger van Haarlemmermeer, welke functie door hem 50 jaar vervuld is. OEFENTNGEN. Door de te Amersfoort in garnizoen zijnde infanterietrroepen (de jongens uit Alkmaar en omgeving) zal op 30 en 31 Juli a.s eene tweedaagsche oefening worden gehouden in die omgeving van Laren (N.-H.), met nacht- verblijf aldaar. De kwartiermakers worden op 29 Juli t v. op Laren gedirureerd. Op 12 Augustus a.s. komt te Amersfoort onder de wapenen het instructief kaderinge- deeld bij de herhalingslichtingen der mfante- rie. UITVOERING VAN DE RIJKS- FILMKEURING. In de gistermiddag gehouden vergadering van de Vereeniging van leden van gemeente- liike en particuliere bioscoop-commissies in Nederland- heeft de heer L. W. J. van Has- selt uit Hilversum een inleiding gehouden over de vraag: ..Hoe stelt de Vereeniging zich de uitvoering van de Rijkskeunng voor. Naar aanleiding van dit referaat besloot de vergadering de heeren D. van Staveren (Den Haag), Van Thiel (Amsterdam) en De Jager (Bussum), te benftemen tot leden van een com- missie van rapporteurs, die een verslag zul- len samenstellen van hetgeen ter vegadering over de onderwerpeliike materie verhandeld was en nog zou worden, terwijl zij tevens Hoe dichter de troep echter Tilburg na- derde, des te grooter werd bun onrust, want zij wisten maar al te goed, dat de Tilburg- sche politie van wie zij goede bekenden zijn het zeker niet zou vertrouwen. Op den duur werd huo angst te groot; een voorgevoel zei hun, dat er onraad op komst Er mocht "Naar hij zeide zich te herinneren had de hare belangstelling zou uitstrekken tot even- roover een geelachtige gelaatskleur. De man te houden besprekingen in de atzonder- er naar uit, a'lsof hij in eenige dagen keuringscommissies, die bij de \ereeni- i-j 1 Jn„ Zijn aangesloten. Dit rapport zal dan later in een buitengewone vergadenng, kun- nen worden behandeld. Hierop nam een geammeerde gedachten- wisseling een aanvang, waarbij eenerzijas ge- pleit werd voor particulie.e keunng, terwijl niet was geschoren. Hij had donkere haren, droeg een donker grijs pak en had vermoede- lijk een strooien hoed in de hand toen hij het misdrijf pleegde. Ook aan den commissaris van politie, den heer de Wilde, heeft de directeur van de Boaz- t wviu Bank uitvoerige inlichtingen gegeven omtrent ancjerziids de vraag werd gesteld of aeze was. Goede raad was bijzonder duur, niet getreuzeld worden. Een ofcenbiik later lagen de flesschen veilig en wel in twee kui- len, door de smokkelaars in de Beeksche ber- gen gegraven. Toen de avontuneTs weer goed en wel hun fietsen bestegen hadden, werden zij inder- daad door eenige politiedienaren aangehou-1 dien. Zij werden gefouilleerd, doch mets ver- dachts werd ontdekt. Even later vervolgden de smokkelaars weer hun weg, heimelijk lachend, dat ze de politie er zoo fijn hadden tusschen genomen. Helaas, ze lacjiten te vroeg. Een dier politiemannen had zijn hond aan de manden, welke de smokkelaars op hun fietsen hadden, laten apporteeren. Toen de smokkelaars waren doorgereden, maakten de politiedieilaren aanstalienom de fles9chen gedistilleerd naar het politiebureau over te brengen. De polttiehond hadi de ge- heime bergplaats ontdekt. DE ONRUST IN ATJEH. Een patrouille, onder kapitein G. F. V. Gosenson legde in Boven-Troetnon twee ver- zetslieden neer. Een nieuwe miijnstreek in Gelderland. Een concessie-aanvraag voor de ontginning van. steenkool, steenzout en aayiolie. 't Is al weer geruimen tijd geleden, dat in de pers berichten werden gepubliceerd omtrent eene belangrijke ontdekking in den omtrek van Winterswijk. Volgens die berichten zou er ontdekt zijn, dat het uitgestrekte gebied .al daar aardolie en steenkool zou bevatten. Intusschen zijn vele maanden verloopen, zonder dat er verder iets omtrent deze ontdek king werd vernomen. Blijkens onze dezer dagen ingestelde infor matics, heeft de Nederlandsche Mij. tot het verrichten van Mijnbouwkundigen Werken zich ervoor gespannen, on; te onderzoeken, of inderdaad de gebieden in de gemeenten Win terswijk, Lichtenvoorde, Groenlo en Eibergen aardolie en steenkool zoowel als steenzout be vatten.' Reeds sinds eind Maart worden op vijf ver- schillende plaatsen in de genoemde gemeen ten boringen verricht. Groote kostbare torens zijn daar opgesteld en dag en nacht wordt er gewerkt. Na elke 24 uur zijn de boren weer 3 a 4 Meter dieper in de #arde gezonken en zoo cie Gelderland, Mr. waarin behalve verschillende burgemeesters oot zitting heeft de Inspecteur van de Volks- gezondheid, Ir. A- M. Kuysten te Arnhem. Dit Comite stelt zich ten doel bij de even- tueele totstandkoming van de mijnstreek in Gelderland het aanleggen van nieuwe ver- keerswegen te bevorderen. En zoo treft men maar steeds voorbereidin- gen in de verwachting, dat binnen niet al te langen tijd een nieuwe mijnstreek aan duizen- den Nederlandsche arbeiders den kost zal kunnen geven en ons land zal leveren de kost bare aardolie, steenzout en misschien ook de gaskolen, die wij tof dusver uit Duitschland moeten betrekken. aron van Heemstra, ling te geven op Wcensdag 2S Juh, s avonsls half 8. In afwijking met den. vorigen keer wordt dan een blijspel gegeven van Moliere en wel „Dokter tegen wil en dank" blijspel in 3 bedrijven, onder regie van Ko van Dijk. Dit blijspel wordt vooraigegaan door de eenacter „De Klucht van de Koe", door G. Bredero, regie van Ben Groeneveld. In deze stukken treden op Ko van Dijkj Stine van der Gaag, Co Balfoort, Ezerman, Jettie van Dijk-Riecken, Hester Rijken-van Rijk, Carel Rijken, Ben Groeneveld, Joh. Sternheim en Henriette Cremer. Gezien de schitterende vertolking van „Joseph in Do than" wacht ons een avond van kunstgenot, Aan het terrein zijn groote veranderingen TjjdschriiteH. In de Juli aflevering van het maandblad der Vereeniging „N e a e r 1 a n d s c h F a- b r i k a a t" trefien wij o.a. aan een oproep voor de Algemeene Vergadering, welke ter gelegenheid van de Nederlandsche Jaarbeurs op 15 September a.s. te Utrecht zal worden gehouden. Als gewoonlijk wordt ook in deze afleve- ripg een overzicht gegeven van hetgeen de Vereeniging in de afgeloopen maand tot stand heeft gebracht. Vervolgens trekken de aandacht afbeeldm- gen van de fraaie legpenning van de Veree niging, welke door het Bestuur den heer A. H. G. Fokker, bouwer van het eerste vlieg- tuig, dat de Noordpool heeft bereikt, is aan- geboden, als blijk van waardeering voor het geen in dezen door de Nederlandsche indus- trie is verricht. In de bijdrage: „Het cadeaustelsel" wordt een beschouwing gegeven omtrent eenige der nadeelen, welke met dit stelsel gepaard gaan. „Waakt, Nederlanders waakt bevat een beschouwing omtrent de werkloosheid in Ne derland en de geldelijke gevolgen, welke daarmede gepaard gaan. Uitvoerig wordt in deze zeer belangwekkende bijdrage nog een overzicht gegeven omtrent hetgeen door ont ginning en kanaalaanleg is verricht. Ook is er een opgave van industrieele films, waar over de Vereeniging „Nederlandsch Fabri- kaat" beschikt. Tenslotte zij nog de aandacht gevestigd op een korte bijdrage, waarin behandeld worden eenige fabrieken op electrotechnisch gebied te Utrecht, welke werden bezocht ter gelegen heid van de jaarvergadering van het Ko- ninklijk Instituut voor Ingenieurs. Provinciaal nieuws tvuiB. uu.«i.6v. Ui.,u.T8-:I anaerzijus uc n»nK K1:: zijn er al plaatsen, waar de boren circa 500 de wijze waarop het misdrijf werd gepleegd. thans nog wei practisch doorvoerbaar zal bli]- Me{er die jn den d zitten inhoud E)e politie begon daarop onmiddellijk een uit gebreid onderzoek naar den dader. De ddder, die ongetwijield een zeer handig persoon is en voor geen kJein gerucht ver- vaard, heeft op bijzonder gelukkige en han- dige wijze aan zijn achtervolgers weten te ontsnappen. Tot een van zijn eerste belagers behoorde een ongeveer 15-jarige jongen, die op het hulpgeroep van den beroofden bank directeur den ddef op de fiets nazette. In de Eslaan slaagde hij er in dezen in te halen juist op het oogenblik, dat de man, die zich een handig fietser toonde en gebeel met ios stuur reed, zijn tasch voor zijn rijwiel opende, blijkbaar om er het bankpapier uit te halen en het in zijn binnenzak te steken. De jongen toonde niet voor een kleintje vervaard te zijn en ondernam een tactische manoeuvre om zijn tegenstander tegen een boom te laten rijden, doch deze gaf den knaap jen forschen duw, waardoor hij zich weer vrii baan verschafte. Nog gaf de knaap het niet op. en werkelijk slaagde hij er wederom in, den dief nogmaals in te halen en voor te komen. Hij gooide daarop zijn rijwiel voor dat van den dief, doch deze riposteerde door handig en langzaam over het voorwiel daarvan he'en te rijden. Even balanceerde'hij nog en toen ging het er, nadat hij zijn evenwicht herkre- jgen had, weer pijilsnel verder. Men meent hem daana op den hoek van de la Reylaan en Bredius weg te hebben zien rijden. doch hierna ontbreekt elk spoor. Naar verluidt, moet de man, evenals de be- drijver van den stationsovervai, zich zwart om de oogen geschminkt hebben. In ieder geval staat vast, dat de man zeer goed op de hoogte moet zijn geweest van plaatselijke toestanden, want de Boaz Bank is geen opvallend gebouw, maar een besch^i den instelling. die de aandacht van vreemde- lingen zeer zeker niet zal trekken. Binnen het uur van den overval was het geheele Gooi gealarmeerd, en waren dozij- nen politiemannen bezig den dader op te spo ren, waarbij ook van de hulp van politie honden gebruik werd gemaakt. Tot circa half- twaalf echter al'les zonder eenig resultaat. MOORDDRAMA TE NIEUWENHAGEN. Te Nieuwenhagen (Limburg) heeft zich wederom een drama afgespeekl. Enkele land- bouwers vcnden gistermorgen langs een veldweg een man, die ernstige wooden had aan het onderlichaam. De politie werd ge- waarschuwd en deze ontdekte in een bosch niet ver van den bedoelden veldweg het lijk van enn vrouw, de 26-jarige H. R. Haar wa ren in 't hart enkele steken toegebracht. De gewonde bleek te zijn de 44 jarige F. G. De man werd naar't ziekenhuis te Heerlen over- gebracht. Hij heeft verklaard mtt de vrouw door drie Duitschers overvallen te zijn, die de wonden zouden hebben toegebracht. De justitie uit Maastricht was in den na- middag ter plaatse. Het lijk is na schouwing naar het lijkenhuis te Nieuwenhagen overge- brecht. Naar wij vernemen staat de prilitie zeer sceptisch ten opzichte van de medcdeelingen, door den gewonden man gedaan. BEZOEK DER VGLKENBONDS- j ARTSEN AAN ONS LAND. De Volkenbondsartsen bezochten Donder- dag 22 Juli „Zonnestraal" te Hilversum, waar zij werden ontvangen door Mr. L -N Roodenbrg, de secretaris van het bestuur, aangezien de heer Jan van Zutphen, herstel- lend' van een ernstige ongesteldheid, nog met sterk getioeg was om de heeren te woord te staan. Aanwezig waren o. m. Dr. N. M. Jo- sephus. Jitta. In zijn welkomstwoord deelde de heer Roo- Na eenige discussie besloot men aan de on- derwerpelijke materie een buitengewone ver gadering te wijden, die in Amsterdam zal worden gehouden als de commissie van rap porteurs met haren arbeid gereed is. De middag ver gaderm g werd bijgewooni door den heer Groenemeijer admimstrateur van het departement van Binnenlandsche Zaken en Landbouw en den buI?en'vTe Bussum, den heer H. de Bordes. Na afloop der vergadering werd een gemeenschappe ijke auto-tocht door het Gooi gemaakt terwijl in de pauze een noenmaal was gehouden, waar van o.a. burgemeester De Bordes en wethou- der Brand als gasten aanzaten. MUSEUM VOOR DE VELUWE. Men schrijft uit Barneveld aan het Hold.. Reeds lang kon er, wegens gebrek aan ruimte, aan onze oudheidskamer, ten gemeen- tehuize ondergebracht, met voldoende zoig worden besteed, wat te meer jammer was, daar'vooral de verzameling urnen zeer merk-waardig mag worden genoemd, terwijl ook de andere antiquiteiten alle in dCze omge ving zijn gevonden en dus vooral voor onze gemeente van belang kunnen worden geacht Dat dit museum zooveel merkwaardige din gen uit de grijze oudheid bezit, is vooral ie danken aan onzen vroegeren burgemeester, wijlen den heer mr. C. A. Nairac, en den heer H Bouwheer, voorheen gedurende vele jaren gemeentebode. alhier, die beiden schier al hun vrijen tijd besteedden aan het opsporen van oudheidkundige voorwerpen, waaraan de ve- luwe zoo rijk was en welhcht nog is. Spoedig echter zal dit zoo interessante museum beter gehuisvest kunnen worden Bij de aanstaande verbouwing van het gemeentehuis, waartoe reeds besloten w, zullen, in overleg met dr. Holwerda, eenige zalen voor de geschiedkun di<*e voorwerpen worden gereserveerd, ter will vermoedelijk ook de buiten deze gemeente den laatsten tijd opgegraven en mogelijk nog te vinden voorwerpen in ons museum zuileti worden tentoongesteld, waardoor de plaats onzer inwoning zich dan in het bezit van een Centraal Museum voor de Veluwe zal mogctn verheugen, dat niet meer alleen van plaatse- lijk. doch ook van algemeen belang mag worden genoemd. GOED AFGELOOPEN Woensdag is aan de Boompjes te Rotter dam, fengevolge van een hevigen wind een schutting omgewaaid, juist op het moment, dat vier kinderen, n.l. drie jongens en een meisje met een wagentje met groente, daar passeerden. De kinderen werden onder het hout bedolven. Voorbijgangers hebben hen weldra uit den benarden toestand weten te verlossen. Het ongeval is goed afgeloonen, want de kinderen bekwamen slechts wat hcnte schaafwonden aan armen en beenen. Het wagentje werd geheel vernield. JONGETJE VERDRONKEN. Het 9-jarig jongetje L. Wagner uit de Zed- makerstraat te Rotterdam ging gisteravond zwemmen in een bassin bij den watertoren te Schiedam nabij de Kielnaven. Plotseling ver- dween het in de diepte. Na dfie kwartier is het knaapje levenloos opgehaald. een mislukte SMOKKELPARTIJ. Gedistilleerd is in ons land een zeer ge- wild handelsartikel en in Belgie is de prijs van dit product bijzonder laag althans omge- rekend in guldens. Als ze dit nu eens over de grens gingen smokkelenaldus dachten eenige Tilburgers Ze vertrokken dus per rijwiel, aldus het Hgz., kochten in Belgie de noodige tlesschen gedistilleerd en aanvaardden daarna welge- moed den terugtocht wordt dagelijks door deskundigen onderzocht en algemeen is de verwachting, dat het mijn- veld in deze streek, hetwelk zal worden aan- geduid met den naam „Gelria" nog eens „rij- ke vruchten" zal afwerpen. De genoemde Maatschappij toch heeft reeds groote kapitalen aan de proefnemingen ten koste gelegd. Men deelde ons mede, dat aan het in dienst zijnd personeel reeds 2000.per week aan salarissen wordt uit- betaald. Voegt men daarbij de niet onaanzienlijke som, welke aan de aanschaffing van de „boor- torens" besteed is, dan laat het zich begrij- pen, dat er aWeszins grond is voor hoogge- spannen verwachtingen. Op het oogenblik staan de zaken er aldus voor „De Nederlandsche Mij. tot het verrichten van Mijnbouwkundige Werken, waarvan de heer Ir. Jan Koster te Heerlen directeur is, heeft met de Amsterdamsche bankiers, de heeren Hope en Co een aanvraag om conces- sie gedaan voor de ontginning van steenkool, steenzout en aardolie in een mijnveld, aan te duiden met den naam „Gelria" en gelegen in de gemeenten Winterswijk, Lichtenvoorde, Groenlo en Eibergen (Provincie Gelderland). Het bedoeld mijnvel'd, waarvan het grond- plan geteekend is en bij de concessieaanvraag is overlegd, beslaat een oppervlakte van 12.000 hectaren. Deze concessie-aanvraag geschiedt op grond van een heel oude wet, die nog in den Franschen tekst is gesteld. 't Is de wet betreffende de mijnen, aard- en steengroeven van den 21sten van grasmaand van 1810, zooals zij in de z.g. Bulletin des Lois No. 285 nog staat ingeschreven. De vertaling van artikel 22 dezer wet luidt: „Het verzoek ter bekoming van afstand zal ^eschieden blootelijk bij wege van rekweste aan den prefect, welke verplicht zal zijn om zoodanig relcwest volgens de orde der dagtee- kening te doen overschrijven op een bijzonder register en hetzelfde binnen tien dagen te doen afkondigen en aanplakken". Aan het bepaalde in dit artikel is intus schen voldaan en ook hebben verschillende Burgemeesters de bekendmaking moest ge- schieden in Arnhem, Zutphen, Winterswijk, Lichtenvoorde, Groenlo, Eibergen, Haarlem, Heerlen en Amsterdam zich letterlijk ge houden aan den tekst van art. 24, door o.a. „eens in de maand, zoo lang het verzoek is aangeplakt, dit des Zondags na het einde van den kerkdienst te laten aflezen". Gedurende vier maanden blijft het rekwest aangeplakt en daarna zal eene beslissing op de concessie aanvraag worden gegeven. Intusschen heeft de meergenoemde maat schappij reeds in Groenlo een huis gekocht, om daarin voorloopig het kantoor te vestigen en bovendien heeft zij een terrein aangekocht, waarop een fabriekje zal worden gebouwd, met het doel daarin de reparaties van de on- derdeelen der boortorens te verrichten. Dat ook op de medewerking vah de zijde der autoriteiten gerekend mag worden, moge blijken uit het feit, dat na eenige vergaderin- gen tusschen Gedeputeerde Staten van Gel derland en verschillende Burgemeesters van de bij de ontginning betrokken gemeenten, reeds een, Comite inzake een streekuitbrei- dingsplan is gevormd onder presidium xan den"Commissaris der Koningin in de provin- UIT EGMOND AAN ZEE. Donderdagmiddag kv,ram in een file van 38 auto's Oud-Zaandam op bezoek, d.w.z. de verpleegden der onderscheidene inrichtingen ten behoeve van ouden van dagen, voorzoo- verre zij althans in staat waren en lust had den zoo'n verre reis in een voor velen onge- woon voertuig te maken. Deze auto-tocht was het gevolg van de uitnoodiging van eenige bclangstellenden in het leven der oudjes aan de bezitters van een auto, om die gratis ter beschikking te stellen om de verpleegden een buitengewonen dag te bezorgen. En die op roep was niet tevergeefs geweest, terwii1 wij wel J<onden opmerken, dat de zorgen der eigenaars zich niet bepaalden tot het vervoer alleen. Zoo werd het dus mogelijk een 100-tal mannen en vrouwen uit het gemeentelijk te- huis voor oude lieden en de Roomsch-Katho- lieke, Ned. Hervormde en Gereformeerde in richtingen op de vlakte te brengen, terwijl de „fooienpot" voldoende bleek om eenige^ ver- snapering te kunnen verschaffen. Ook in me- dische hulp voor de menschen en electro- technische voor de auto's, wanneer die even- tueel noodig mocht blijken, was belangeloos voorzien, zoodat al het mogelijke gedaan was voor het welslagea van dit liefdewerk. Als doel van den tocht was Egmond verko- zen om zijn mooie strand, waardoor het bij de Zaandammers in de gunst staat, en om de mooie route, die er uit de Zaanstreek heen- leid't, werd ons door een der heeren medege- deeld. Jammer, dat het weer niet bijzonder meewerkte, doch het was den oudjes aan te zien, dat zij genoten. Er waren er bij, die zelfs nooit de zee gezien hadden, zoodat het wel een dag van emotie voor hen was. Een der vrouwen was het in de auto te machtig geworden, zoodat zij in Bakkum mo|St wor den uitgeladen, waar onmiddellijk vriendelij- ke menschen zich over haar ontfermd hadden. Men hoopte haar op de terugreis weer opge- knapt te kunnen meenemen. Na een paar uren werd de terugtocht naar Zaandam aanvaard. Vele ingezetenen en bad- gasten stonden langs den weg en1 wuifden de oude lui hartelijk toe, welk bewijs van be- langstelling door dezen gcwaradeerd werd en op verschillende wijze beantwoord, van een lachenden hoofdknik tot vroolijk gezwaai met beide armen toe. De Zaandammer menschenvrienden heb ben een mooi werk gedaan. Moge het de oud jes goed bekotnen. UIT HEILOO. Onze correspondent deelt mede: Het R. K. Kerkbestuur heeft, na bekomen goedkeuring van bisschop Callier van Haar lem, den bouw.van kerk en toren gegund aan de fa. Veldhoven en Evers te Heemstede voor 99500 en het bouwen van een bewaarschool aan den heer J. Opdam alhier voor 18.200 Dit is een bijzonder geval van gunning, daar de fa. V. en E. de laagste inschrijfster was voor de massa. De fout was echter dat men niet had laten inschrijven in 3 perceelen doch alleen voor school en voor de massa. Het kerkbestuur was van meening dat aan de eerstgenoemde firma de gunning van to ren, kerk en school moest plaats hebben, doch de heer Opdam hield zich vast aan zijn laag ste cijfer voor de school en de fa. V. en E hield vast aan haar laagste cijfer. Blijkbaar heeft de bisschop r die in hoogste instantie de beslissing heeft de partijen tot elkander gebracht. Aangemoedigd door het groote succes dat „Heiloo Vooruit" heeft gehad met'het op- treden van Het Zomertooneel in het bosch van „Nijenburg", waar werd gegeven „Jo- seph in Dothan" het aantal bezoekers was ongeveer 500 heeft zij wederom dat gezel- schao geengageerd osi een openlucht-voorstel aangebracht, zoodat men, doordat het geheel geegaliseerd is, overal goed kan zien. Het ter rein wordt electrisch verlicht. Daar het bestuur van „Heiloo Vooruir niets onbeproefd laat om het succes volledig te doen zijn, kan men dit steven beloonen dooi in grooten getale tegenwoordig te zijn. Voor kaartenverkoop en andere bijzonder- heden zie men de heden geplaatste advertea- tie. -rsiJ*. UIT STOMPETOREN. De schoolgaande jeugd heeft weer een paar prettige dagen gehad: Dinsdag 20 dezer en j.l. Donderdag vierde zij haar jaarlijkscli schoolfeest. De hoogste klassen brachten een bezoek aan Artis, de laagste maakten een rij- toer naar" Bergen en Egmond aan Zee. Voor het uitstapje naar Amsterdam werd gebruik gemaakt van een autobus van den heer Schalkwijk te Bergen, die hiervoor met vol vertrouwen kan worden aanbevoleri. In Artis werd volop genoten in den dierentuin zelven, het museum, het Aquarium en het Diorama, zoodat kinderen en geleiders niet alleen veel genoten, maar ook leerden. Blij en opgewekt kwam het geeelschap 's avonds ongeveer 8 uur hier weer aan, om thuis te vertellen van het feestje, dat bij al ien nog lang in aangename herinnering zal bliiven. De rijtoer naar Bergen en Egmond aan Zee was ook nu evenals andere jaren een heerlijke rit en gelukkig hield het weer zich goed. In den speeltuin van Duinvermaak en in de duinen vermaakten alien zich kostelijk en later ook aan het strand te Egmond aan Zee. Op de terug'eis word nog eenigen tijd vertoefd in den Hertenkamp te Alkmaar, zoodat het reeds hall 9 was, toen men hier terugkeerde. Aan het einde van dit verslagje brengen we gaame hartelijk dank aan alien, die ons door hunne bijdragen in staat etelden, deze reisjes te doen, aan de heeren, die hun paard en rijtuig daarvoor beschikbaar stelden en aan de jonge dames, die bij de inwoners de lijsten hebben gepresentgeru. Opnieuw is dta- delijk gebteken, dat waar iets voor de kinde ren wordt gevraagd, velen tot medewerking bereid zijn. UIT BERGEN. Zooals wij reeds mededeelden besloot „Ber- gens Mannenkoor" tot het organiseer^p van een concours, te houden in de maanden Mei en Juni 1927. Een dergelijk groot concours, waarvoor ge- tracht wordt de deelname van de belangrijk- ste zangvereenigingen uit het geheele land te verkrijgen vordert een grooten tijd van voof- bereiding, terwijl er een belangrijk bedrag; naar raming 5000.mede gemoeid gaat. Het Mannenkoor pakt de zaak goed aan en heeft daarbij recht op aller sympathie, omdat daardoor juist in de minder drukke maanden honderden naar Bergen worden getrokken, die tot de geziene gasten mogen worden gere- kend. Zangers toch zijn vroohjke menschen, men denke aan het woord van Goethe „Bose Men schen haben keine Lieder" en vroohjke men schen zijn in Bergen evenals elders welkonr Op verzoek van het Mannenkoor hebben de volgende dames en heeren zich bereid ver klaard het eere-comite te vormen. Eere-voorzitter Mr. H. D. A. v. Reenen, Burgemeester van Bergen. Eere-leden. Alphabetisch. Antusch, Dr. A C. (Directeur R.HB.S.) Apeldoorn J. (Wethouder te Bergen). Mevr. Boendermaker-Schoenmaker. Bastert, Mr. D. (Kantonrechter). Baltus, M. (Raadsiid). Beets, K. (Hoofd der O. L. School). Berkenvelder, H. (Inspecteur der Tramwfr gen). Blankendaal, P. (Voorzitter Bergens Har- mome). Blok, Dr. J. A. Barzetta, G. (Hoofd der U-L.O.) Bogtman, C. (Raadsiid). Diesfeldi, G. (Directeur N. V. Rustendt Jager). Mevr. Diesieldt-Pieters. Gorter, B. Haakman, J (Hooid der R. K. School)., judell, mr. H. (Advocaat-procureur). j Klomp, D. A. (Journalist). Kockx J Krans', M. J. (Voorzitter Middenstands- bond te Bergen Lange A. M. de (Lid der firma de Lange- Moraaz). Nannes Gorter, C. (Journalist). Macdonald. M; Poot, dr. J. Reenen, J. van (Oud-Burgemeester vah Bergen) Ris, W. Riet, J. van (Notaris). Mevr. Selleger-Elout. Baron Taets van Amerongen. Tjaden, C. J- Verkerk, O. J. (Industrieel). Veen, C. v. d. Wit, C. de (Raadsiid). Zeiler, C. F. De burgemeester zet als eere-voorzitter gang achter de zaak en schr.eef reeds tegefl Maandag a.s. een vergadering van het eere- comite uit. Met zooveel medewerking mag verwach* worden, dat het concours een succes voof Bergen zal worden. VAN TEXEL'. Het wil nog niet gelukken, den Raad der Gemeente Texel voltallfg te krijgen. Na het bedanken van het lid D. C. Dros, om ge- zondheidsredenen, werden door het Hoofd- stembureau achtereenvolgens aangewezen de heeren J. C. Visser, P. Lieuwen, Joh. Ko- ning, ij. Koppen en G. C. Kuiper, die alleff Tag 1 L/,i -t i nr A rrort.PPfTn I 1 iL A Oil" 7fil H111 - TV* karrrvn rl O irr\TV nnm 111W lilt- I 1 I r Wicksford, O.

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 6