DE LANGE DE MORAAZ NIEMEMER'S CHEVROLET KENNEMER AUTOGARAGE. Gredieten - Deposito - Effecten s LANGESTRAAT 49 - ALKMAAR 'J gesleten wagen, 2 deuren f 2405 gesloten wagen, 4 deuren f 2650 lange soepele veeren 88 van den wieiafstand. DE OOGST DER TURKSCHE GALGEN. De rechtspraak der onafhankelijkheidsge- rechtshoven was verleden jaar, na den Koe- dischen opstand, zeer draconijch en afdoen- de. En Zaterdagavond heeft het onafhanke- lijkheidsgerechtshof van Angora, zitting houdend te Smyrna, de vijftien voornaam- ste beklaagden wegens de samenzwering te- gen Moestafa Kemal pasja, ter dood ver- oordeeld. Twee hunner werden, daar het hun gelukt was tijdig het land te verlaten, bij ver- stek veroordeeld. Denzelfden nacht om twee uur ontvingen dertien galgen, opgericht op de voomaamste punten van Smyrna, precies daar, waar de samenzweerders hun plannen hadden willen volvoeren, hun luguberen last. Onder de ter dcod veroordeelden is er een, Sjoekri bey, die in het bijzonder de aan- dacht verdient. Hij was een invloedrijk lid van het comite van Eenheid en Vooruitgang, en een zeer belezen man. Zijn opleiding had hij ontvangen aan een Engelsche universiteit. 'Sjoekri bey is minister van Onderwijs ge- jweest en heeft als zoodanig de aandacht ge- ,/frrokken door de nuttige hervormingen, welke r'fiij in het Turksdhe onderwijs heeft teweeg gebracht. Daarna vertegenwoordigde hij Is- mid in de Nationale Vergadering. Tegen de- /«en man, wiens verleden vol tegenstellingen (is, werd door den procureur-generaal een hoogst ernstige en met onverbiddellijke logi- ca geargumenteerde beschuldiging geuit; hij beschouwde Sjoekri als den voomaamsten aanstichter tot het plan om den president der .republiek om het leven te brengei.. Bij zijn verdediging de onafhankelijk- heidsgerechtshoven staan den bijstand van een advocaat niet toe ontkende Sjoekri al- les, wat hem ten laste was gelegd en wees hij op de onbil 1 ijkheid om een politicus, hoe schuldig hij ook rooge zijn, te docn vonnissen door rechters die tot een partij behooren, welke de tegenstandster is van de zijne. Inderdaad worden de onafhankelijkheids- gereehtshoven bij decreet der regeering inge- steld en uitsluitend, met inbegnp van den procureur-generaal. gevormd door leden der partij, welke in de Nationale Vergadering de meerderheid vormt. Ismail Djamboilat bey, afgevaardigde van Konstantinopel en oud-minister, was een der meest militante leden van het comite voor Eenheid en Vooruitgang. Hij is het, die ge- storven is met op de lippen een uitdaging aan het adres van het huidige rdgim; hij was v „zeker", zoo zeide hij, „dat zijn politieke vrienden zijn dood niet ongewroken zouden laten." Onder de andere terechtgestelden bevon- den zioh nog dtrie afgevaamgden, twee oud- afgevaardigden en twee opperofficieeren. De overigen zijn personal van minder beteeke- nis; zij zijn het, die den aanslag ten uityoer gebracht zouden hebben. De andere beklaagden zijn vrijgesprokeif of van rechtsvervolgmg ontslagen, met uit- iondering van negen lnvloedrijke leden van het voormalige comite voor Eeniheid en Voor- uitgang, w. o. de oud-minister van Finan cial Djavid bey en de voormalige president der regeering van Angora, Reoef bey. Zij zijn gevlucht, doch het proces tegen hen in de hoofdstad zal worden voortgezet voor het- zelfde onafhankelijksheddsgerechtshof, dat zijn werkzaamheden te Angora onverwij'd zal hervatten. Zooals men ziet, hebben de samenzweerders hun toeleg, nog voor het tot de daad kwam, duur moeten betalen. Het proces en het daar- op gevolgde Vonnis hebben alle politieke te- genstanders van het Kemalistisch regime vol Icomen gedemoraliseerd. Men kan verzekerd zijn, dat het voor geruimen tijd gedaan is met 'dike opposite. Alle bladen prijzen zonder eenig voorbe- houd de rechtvaardigheid van het onafhanke- lijkheidsgerechtshofdat het land, zoo schrij- (Ven zij, verlost heeft van een troep onge- wenscnte schelmen, en zij overstelpen de ge- yonnisten met htm sarcasmen. Zoo most net lot ziin van alien, die het zouden wagen de 'tepublidc aan te vallen of Moestafa Kemal naar het leven te staan. Het verdient evenwel vennelding, dat de persvxijheid in Turkije op het oogenblik zeer betrekkdijk is en dat een blad, wanneer het wil blijven verschijnen, wel de partij der re- igBering kiezen moet. De zaak komt hierop neer, dat er in minder dan veertien dagen zes-en-twintig politici in -Turfdje zijn opgenangen, ingevolge vonnissen der onafhankelijkheidsgerechtshoven, die met harde hand optreden tegen elk reactionnair (of tegen de regeering gericht streven. KORTE BERICHTEN. Dezer dagen zijn te Miinchen 26 jonge DuitscheiB aangekomen, die oolangs het /Frausche vreemdelingenlegioen in Syrie wa xen on-tvlucht De Mexicaansche regeering heeft het verbod uitgevaardigd om buitenlandsche {'bankbiljetten in te voeren. De invoer van bui- tenlandach goud is geoorloofd. Nadat zij eerst een naderenden trein had den-laten voorbijgaan, staken de kinderecL de lijn over. Juist kwam van den anderen kant een trein in voile vaart aanrijden. Dank zij de oplettendheid van den machinist, kon deze door uit alle macht te remmen, nog juist een onheil voorkomen. AUTOBUS VAN EEN DIJK GEREDEN. Gistermiddag is vermoedelijk door het springen van een band een autobus -met werkvolk van den aannemer Diekman uit De- venter onder Wijhe van den dijk gereden. De heer Diekman werd1 gedood. De overigen werden niet of slechts licht gewond. VERDUISTERING GELDEN NAT. STEUNCOMITe. De Rotterdamsche rechtbank heeft de zaak behandeld van den 48-jarigen con- troleur J. C. J. H. H., thans gedetineerd, die beschuldigd wordt in den loop van het laat- ste half jaar 1925 en de eerste maanden van 1926 zich te hebben meester gemaakt van 7000 ten nadeele van het Nat. Steuncomite, welke gelden bestemd waren voor het Bureau „Bijslag-Ongevallenwet". De verdachte wist deze gelden te verkrij- en door het aanbieden bij de firma R. Mees Zoonen, van kwitanties door hem zelf ge- schreven en voorzien van het stempel van het bureau, welke kwitanties geheel te goeder trouw door de leiders van het bureau, wet- DE Het Zwitsersche Tel. Agentschap seint u<> Beatenberg d.d. 23 Juli dat Koningin Wil- helmina bijna geheel hersteld is. H. M bracht eenige uren op het balcon door. Telegraminen van hcden. Ofdeeltdijk ecorrigeerd EEN VOETBALBOND GESCHORST. PARIJS, 24 Juli. Het uitvoerend comi te van de S.I.S.A. besloot in zijn deze maand te Parijs gehouden vergadering een -Oostenrijkschen voetbalbond als lid te schorsen op grond van het feit, dat hij niet in de eerste plaats opkwam voor de behar- tiging van sportieve belangen, doch deze ten achterstelde bij de politieke. wordt geseind, dat de president Calles alle godsdienstonderwijs heeft verboden en verschillende tegen de kerk gerichte ver- gaderingen heeft uitgevaardigd. De aartsbisschop van Mexico en de bis- schop van Tobasco zijn gearresteerd we gens hun advies aan de Mexicaansche ka- VERVOEGINGEN VAN KATHOLIEKEN LONDEN, 24 Juli. Uit Mexico City De Mexicaansche regeering houdt, ge- ien den ernst van d.n toestand rekening met de mogelijkheid, dat zij militairen noo- dig heeft om de orde te handhaven. tholieken door economische maatregelem druk op de regeering uit te oefenen om wij- zigingen te verkriigen van de kerkelijke wetten, die op 1 Augustus a s. in werking zullen treden. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- MARKT. AMSTERDAM, 24 Juli. De aardappel- prijzen waren heden onveranderd. Aanvoer 10 H.L. m Gemengd Nieuws. ENORME WAARDEVERMINDERING. Te Helmood had, naar men aan ,JDe Tijd" tneldt. 'rootaxra "in geheel yam den heer P. J. J. de Wit, thans onbe- Voond. Het prachtige buitengoed, dat bij aanbouw ongeveer I 300.000 heeft gekosE werd ingezet door dm heer P. T. Woudberg- /Heinemans te Hilversum voox de som van 7 17 XXX) 1 AAN EEN GROOT GEVAAR ONTSNAPT. ■*r Een vieftal ldnderen, van 8 tot 12 jaar, uit het gezin van zekeren R. te Zeist, wilde den vader, die werkzaam was in het veld, een be- zoek brengen, waartoe zij, langs een particu- lieren overweg, de spoorlijn Bunnik-Drieber- gen moisten passeeren» houder Nivard en den heer J. van Mi werden geteekend. Een accountantsonderzoek bracht ten slotte de zaak aan het licht De verdachte bekende. Voorts was hem nog ten laste gelegd, dat hij zich in het voor- jaar 1925 een bedrag van 1930 heeft toe- geeigend, welke som hem als ambtenaar van het R. K. bureau voor arbeidsrecht (R. K. Volksbond) was toevertrouwd ter belegging door de familie W. Ook dit feit bekende de verdachte. Ten slotte werd hem tea laste gelegd, dat hij op 4 Maart 1.1. mej. M. H. R. te Poeldijk heeft bewogen tot afgifte van een obligate van 1000, voorgever.de dat deze obligatie was uitgeloot en hij voor inwisseling en verdere belegging zou zorg dragen. He geld gebruik- te hij om eigen schulden te betalen. De verdachte zeide in dit laatste geval, volkomen oprecht te hebben willen hand^en, maar toen hij het geld eenmaal had, kon hij niet anders dan het gebruiken. Het O. M., waargenomen door mr. F. C. J. Gomboult, mede. dat de verdachte zich had schuldig gemaakt: tweemaal aan verduiste- ring in dienstbetrekking en eenmaal aan ver- duistering. De eisch luidde een jaar gevange- nisstraf. LIJK HERKEND. Het Hj'k dat gevonden is in de rivier de Waal onder deze gemeente, is door de familie herkend. De naam is G. A. S., oud 18 jaren, te Tie! woonachtig. OOK ZIJ HEBBEN BEHQEFTE AAN RUST. Dit „hoofdje" schrijft de Tel. boven het volgende bericht: Bij den Zaandamschen gemeenteraad is een verzoek ingekomen van de werklieden, werkzaam in de z.g. werkverschalfing, om in aanmerking te mogen komen voor vacantie en vacantietoeslag. BOTSING AUTO EN STOOMTRAM. ProTiuciaal Nienws UIT BERGEN. Er waren er, gister die met beslistheid beweerden, dat wij ons hadden vergist met onze mededeeling, dat Pluvius ons geen par- ten meer kon spelen, aangezien hij te Bergen in de lijst van vetrokken personen voorkwam, en onder hen behoorden de bestuursleden van de V. V. V., die het des morgens dan ook niet aandurfden om orders te geven voor het hangen Van nieuwe lampions. Hoewel het hevig bleef waaien, drong des middags meer en meer de overtuiging door, dat Bergen een mooie avond stond te wachten, waarom ten slotte het parool werd: „de filuminatie gaat door". De buurtcommissies in Oldenburglaan, Stationsstraat en Schoollaan togen mede aan 't werk en hoewel zij heel wat later begon- nen (om kwart vooracht hing er in de School laan zelfs nog geen enkefle lampioefl), slaag- den zij er, dor de vele handen die aan het wexk waren gesalgen, toch in om 9 uur met de illuminatie gereed te zijn. „Bergen's Harmonie", vergezeld van een tiental fakkeldragers, ving om negen uur met haar rondgang aan en was zoo verstandig ook een bezoek aan de buurteq te brengen waar niet gei'llumineerd werd. Toen het Harmoniekorps in het gei'llumi- neerde gedeelte verscheen, waar duizenden de aardige verlichting bewonderden, wist het dadelijk de massa tot fee6tvreugde te bezie- len, met als wederkeerig gevolg, dat de uitnemend blazende mannen onvermoeibaar schenen. Hoort men bij andere gelegenheden nog al eens, dat de muziek zich wat meer moest la- ten hooren (dergelijke opmerkingen hoort men meestal van menschen, die niet we- ten welk een inspannig het kost om mar- cheerende de zware instrumental te bespe- len), gisteravoad waren de muzikanten zoo bezield, dat vermoeidheid niet werd gehoord en de rondgang tot half 12 werd volgehou- den. De waardeering van het publiek kwam al- lereerst tot uiting bij pension Russenweg, waar de redacteur van de Badbode de man nen een glaasje offreerde. Ook de eigenaar van het Oranje-Hotel bewees het corps derge lijke aardige attentie. De nieuwe eigenaar van het Oranje-Hotel, de heer Wielinga, die zijn zaak op uitnemen- de wijze modetniseerde en zijn terras tot een bijzonder aardig zitje heeft gemaakt, zorgde nog voor een aardige attractie. Doozen vol serpentines werden door hem n.l. uitgedeeld op het moment toen de muziek voor zijn hotel eenige nummers ten beste gaf, met het gevolg dat vele heeren zich beijverden om de op het balcon van het hotel staande jonge dames met serpentines te omstrengelen, met een we derkeerig gevolg harerzijds. Doordat de wind was gaan liggen, slaagde de illuminiatie volkomen. Door de verlichting leek de mooie School laan langer dan ze reeds is. Wat deden de mooie oranje-lampions het prachtig tusschen de boomen. Ook om de rulne leverden de lampions een mooien aan- blik. Vooral van uit „de Rustendc Jager" was het een mooi gezieht. De Stationsstraat trok mede aller aan dacht. De bewoners'van de^s^ST kunnen met voldoening op hetgeen zij tot staad brachten terugzien. De verlichting van de Oldenburglaan was een succes. De wijze waaiop men hier de lam pions had opgehangen, was een bijzonder gelukkige. verschillende bewoners hadden daar bovendien aardige gevelversieringen aangebracht. Aan de Breelaan vanaf „de Rustende Ja ger" tot den Russenweg was eveneens voor een goed doende verlichting gezorgd. Bij zooveel medewerkicig is er voor de V. V. V. alle reden om met het organiseeren van feestelijkheden voort te gaan. In „de Rustende Jager" was het voor half 12 zoo druk, dat het niet meer mogelijk was een plaatsje machtig te worden. Men genoot daar van den zang van den opera-zanger Juul Moes, die op meesterlijke wijze door het strijkje begeleid werd. Deze heeren toonden hierb'ij hun artisten-talenten en bewezen met uitnemende dansmuziek ook waardevolle composities te kunnen uitvoeren. Op gezdllge wijze vermaakte men zich in „de Rustende Jager" voorts met dansen. Er was stemming en onder de tonen van Ber gen's Harmonie werden zelfs nog eenige dansjes gemaakt op het plankier in den keu- rig verlichten tuin. Enkele bewoners volgden de goede gedachte om hun tuinen met lampions te verlichten. Wanneer meerderen dit bij een volgende ge- legenheid doen, dan kan dit zeer aardig wor den, ook al krijgt men in dit opzicht geen aansluitend geheel. De dag van gister is weer veelbelovend voor het Bloemencorso op 4 Augustus a.s. De menschen willen naar Bergen komen, wanneer Bergen maar voor aardige attracties zorgt. Dit is alleen moge lijk door samenwerkjng. Deze samenwerkihg is dit jaar buitenge- woon. De middenstandsvereeniging steunt de V. V. V. in a<lle opzichten. Ook andere ver- eenigingen toonen een daadwerkelijke mede- werking. Bergen's Harmonie, Bergen's Man- nenkoor en Bergen's Gemengd Koor concer- teeren den avond van 4 Augustus weer in het Parnassiapark. De gymnastiekvereeniging „Kunst na Ar beid", „de Berger Tooneelvereeniging", .Ber gen's Harmonie" en „Bergen's Mannenkoor" komen voorts met eigen nummers in het corso uit. Ook van andere zijde ontvangt de V. V. V. d'en gewenschten steun. De gemeente teeken- de in het garantiefonds voor 1000 en parti- culieren voor 500. Voor de rest staat de V. V. V., die bovendien a fond perdu f 500 uittrok. Reeds ontving de V. V. V. voor het bloe mencorso een 16-tal gouden en verguld-zilve- ren medailles, benevens aardige kunstvoor- werpen. Als extra prijzen stelt de V. V. V. voorts bedragen van 100, 50 en 25 be- schikbaar. De animo voor het corso is dan ook grodt. Verschillende particulieren deden reeds nu opgave van aardige nummers1. De aangifte tot aeelname is nog open tot en met 2 Augustus Onder leiding van den voorzitter van de terreincommissie, den hr. J. Roggeveen, kwa- men gister avond een 16-tal timmer- en schil- derspatrons bijeen, die zich alien spontaan een dag beschikbaar steldem voor het aan- kleeden van het terrein. De firma Rampen stelde belangloos een groote hoeveelheid hout beschikbaar, terwijl de heer Roos tege'n zeer voordeelige voorwaarden nieuw hout voor het maken van banken aanboor. Door deze medewerking wordt het mogelijk, op het ge- reserveerde gedeelte van het terrein een 1400 zitplaatsen te maken. De commissie voor het Bloemencorso werkt reeds weken aan de voorbereiding voor een en ander en kreeg reeds de' beschikking over een 50 commissarissen, die zich ook alien belangloos beschikbaar stelden. Met zooveel medewerking wordt het de V.V.V. mogelijk gemaakt datgene tot stand te brengen, wat Bergen voor het veraangena- men van het verblijf voor de gasten behoeft. Op 4 Augustus zullen voorts de volgende extra-treinen van Alkmaar naar Bergen aan Zee loopen n.m. 6.23 en 7.01. Van Bergen naar Bergen aan Zee n.m. 6.42, 7.10, 8.07, 8-30, 8 57, 10.— en 11.20. Van Bergen aan Zee naar Alkmaar 10.38 en 11.40. Van Bergen aan Zee naar Bergen 8.03, 8.45, 10.38, 10.52 en 11.40. Zoo nooaig zullen er nog meerdere extra treinen loopen van Bergen aan Zee en Alk maar v. v. De ballonwedstrijd. Woensdagmiddag organiseert de V. V. V. te Bergen aan Zee een ballonwedstrijd, waar- aan door een 1000 kinderen zal worden deel- genomen, die onder geleide om 1.45 uur per extra tram van Bergen naar Bergen aan Zee vertrekken, waar de wedstrijd om drie uur aanvangt. Om 5.06 gaan de kinderen even eens per extra tram weer naar Bergen terug. De commissie kocht voor dezen wedstrijd een 25 aardige prijzen aan en smaakte het genoegen van enkele kindervrienden reeds eenige prijsjes ten geschenke te ontvangen. Woensdag 28 Juli wordt het in Bergen aan Zee dus zeer zeker een aardige middag. Het moment waarop de 1000 ballons tegelijk de lucht in gaan zal zeker door de hoogge- spannen verwachting der jeugd een aardig moment zijn. UIT ZUIDSCHARWOUDE. Onder vrij gunstig weder zijn de laagste klassen der Openbare Lagere School Vrijdag naar Bergen geweest. Per autobus ging het naar Alkmaar en toen met de tram naar Bergen. Onder de opgewekte tonen van het fanfa- recorps werden de kinderen na een dag van genieten door ouders en verdere fcelangstel- lende opgewacht. UIT EGMOND AAN ZEE. Eenige leden van de gecombineerde uit- wisseling van Fransche, Belgische en Hol- landsche hygienische ambtcnaren, georgani- seerd door de hygienische afdeeling van den Volkenbond bezochten heden koloniebuis Zwartendijk en Kerdijk van het Centraal Genootschap voor Kinderherstellings- en Vacantiekoilonies alhier. Ze werden ontvangen door den voorzitter, Dr. A. Schuckink Kool, benevens den ge- neeskundigen inspecteur, Dr. L- J Sieburgh en den administrateur, A. C. Bos van ge- noemd Genootschap De heer Schuckink Kool hield een korte toespraak, waarin hij de organisatie van het Centraal Genootschap uiteen zette. Daarna werd de koloniefilm vertoond, waardoor de gasten een goed beeld kregen van de veiiple- ging in de overige huizen van het Centraal Genootschap. Na het bezocken der huizen vereenigde het gezelschap zich aan een noenmaal. Een del Fransche gasten hield een korte tafelrede, waarin hij dank bracht voor de ontvangst en zijn groote be wondering van wat hij in Ne- derland in het algemeen en van de gezond- heidskolonies in het bijzonder had te zien ge- kregen. Volgens spreker neemt Nederland een vooraanstaande plaats in op het gebied van sociale hygiene en in het bijzonder de directe en ook preventieve bestrijding der tuberculose. Vervolgens werd het kleine, keurig inge- richte koloniehuis van de Vereeniging kenzorg" te Amsterdam in Egmond aan Zee bezocht, waar weder eenige vriendelijke en waardeerende woorden werden gesproken. RAD IOFONISCH WEER BERICHT, naar waamemingen, verricht in den m org en van 24 Juli. MedegedCeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 765.1 te Miinchen. Laagste barometerstand 746.2 te Rost. Verwachting (geldig van den avond van 24 Juli tot den avond van 25 Juli): Zwalcke tot matigen zuidoostelijken tot zuidwestelijken wind, afwissellende bewol- klng, weinig of geen neerslag, iets warmer. StadsMienws VOOR HET CENTRAAL NEUTRAAL ZIEKENHUIS. Heden ontvingen wij voor het Centraal Neutraal Ziekenhuis van de Begrefenis Ver- eeniging D. E. V. 10.— en van T. N. te Alkmaar [f 1.— Vorige verantwoording 1131.01 Totaal f 1142,0! Onze lezers gelieve nog eens aan deze inzameling te denken. De tweede duizeud mogen niet te lang uitblijven. GESLAAGD. De heer W. J. E. Bakker, alhiet, slaagde te Haarlem voor de acte L. O. NEDERL. VEREENIGING TOT BE- SCHERMING VAN DIEREN. AFD. ALKMAAR EN O. Het driemaandelijksch rapport van den In specteur, den heer C. Verver, luidt als volgt: Bij het vervoer van drie kalveren in een kar onderling met een touw om de halzen verbon- den bleek een der dieren met het achterli- chaam buiten de kar te hangen. De lading werd door den vervoerder, die zijn veront- schuldigingen aanboid, verbeterd. Losse oogkleppen bij paarden werden ver beterd. De aanspanning van een trekhond werd ge- wijzigd als zijnde kwellend voor hdt dier. Eigenaren van slachtpaarden, die deze die ren onnoodig een vollen nacht in den spoor- wagen lieten staan, werden aangemaand vlugger te doen lossen en de dieren in het slachthuis te stallen, waartoe door den direc- teur steeds toestemming wordt verleend Een te voile korf met varkens werd gedeel- telijk gelost. Aangehouden werd een man met 23 hanen in een zak en deze dieren werden in een korf overgebracht. Kleine onregelmatigheden als: te strak ge- spannen ketting bij honden onder den wagen, het dragen van pluimvee aan de vleugels, hit schoppen tegen de achterpooten van een onder een wagen gespannert hond werden door den ispecteur met tact besproken. De geleiders ga- ven toe verkeerd te hebben gedaan en beloof- den in 't vervolg te zullen rekening houden met de opmerkingen. De Jeugdbond hield een propagandawan- deling met de nieuwe vlag en daarna kinder- spelen bij den Kattenberg onder leiding van den inspecteur en diens medegeleiders. De jeugd heeft reeds veel sympathie met het streven der vereeniging, wat voor de toe- komst van veel belang is." LIEFDADIGHEIDS*UITVOERING. N. V. EIERVE1NG NOORDHOL- v LANDS NOORDERKWARTIER. Aanvoer en prijzen van heden 24 Juli. Kipeieren 110.000 stiiks. Prijzen 56/57 f 5.50-/ 6, 58/59 6—6.30, 60/62 630 tot 6.60, 62/64 6.40—/ 6.90. Bruir 6.30—/ 7.30. Eendeieren 8000 stuks. Prijs 4.305. "V- ARBEIDSBESCHERMIN G. Het Permanente Hof van Internationale Justitie heeft als zijn meening uitgesproken, dat de Internationale Arbeidsorganisatie be» voegd is inzake de bijkomstige regeling der be* scherming van den arbeid van werkgevers. EEN MEISJE DOOR EEN AAP AAN GEV ALLEN. Gister is In een der tuinen van de Ruysdalstr. te Amsterdam een meisje door een aap gebe* ten. Daar liet een bewcmers een vierjarig meis* je, dat hij op straat niet veilig achtte, in zijn tuin spelen. Op feen gegeven oogenblik hoorde hij gegil en zag hij het kind bloedend wegloo* pen. Een aap, toebehoorende aan een bewoner van de daaraohter liggende Corn. Anthonisz* straat, had het kind aangevallen en haar in den hals een bijtwond en eenige krabben op het hoofd toegediend. De kwetsuren moesten door een dokter gehecht worden. Het kind was na* tuurlijk geheel overstuur. Door de ouders is bij de politie van het geval aangifte gedaan. Gistermiddag is bij Hillegom de auto*vracht* wagen, bestuurd door C. B. uit Hillegom, ko* mende van de Zanderlaan, aangereden doer de stoomtram en vemield. B. kwam er goed af. Hij had de signalen van de tram niet gehoord. De locomotief van de tram derailleerde, en kwam dwars over de rails te staan. UnCOOCDL'S Niewf Het Alkmaarsch Gemengd Koor „Harmo« nie", directeur de heer Jac. N. Al, zal Maan* dagavond a.s. in de Prins Hendrikstichting te Egmond aan Zee de oud«zeelieden vergasten' op een Iiefdadigheids*uitvoering. FAILLISSEMENTEN. Heden Is ter griffie van de arrondissementsi rechtbank gedeponeerd de eenige uitdeelirtgs* lijst in het faillissement van P. Smits, houtwa* renfabrikant te Uitgeest. Uitkeering aan concurrente schuldeischer* 15.81 pCt.

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 2