vs Nv Eadio-Eoekje. Bnltenland. B!osco|)eiu PEFEHMONT. J>J Zondag 25 Juli. Hilversum, 1050 M. 10.— Kerkdienst van- 'uit het Kerkgebouw der Evangelisch-Lutlaer- sche gemeente te Weet p. Voorganger Ds. K H. ^allien. 1. Orgelspel. "2- Voorzang. Ge zang 8:1 en 3 (Psalm 84T en 2). 3. Votum ffin zegen. 4. Gebed. 5. Lezen Mattheus 5: 08-48:6. Voorrede der prediking. 7. Tekst Matth&us 5:48-8. Zingen Gezang 110:1 en 3 (Psalm 1*38:1 en 3). 9. Predikatie. 10. Zingen Gezang 108:5 en 6 (Psalm 89:7 en 8). U> Vervolg predikatie. 12. Dankgebed. 13. Zingen Gezang 107:4 (Psalm 68:10) I.4. Slotzegen. 3.-5.Uitzending van het ccngres der Theosofische Vereeniging te Om- men. Rede van -den heer Amurtii en Mrs. Dr. Aniiie Besant. 7.V.P.R.O.-uitzen- ding. Rede door Ds. W. R. M. Noordhoff, Rem. Pred te Lochem. 8.Persberichten en sportuitSdagen. 8.15 Kurhausconcert. Wag- rierconcert, onder veiling van prof. G. Schnee- voigt- Soliste Emmy Kriiger, zang. 1. Ouver- ture „Rienzi". 2. Einzug der Gotter in Wal- hall, uit het muziekdrama „Das Rheingold". 3. Walkurenritt uit „Die Walkure". 4. Twee (ragmenten uit de le acte „Die Waliire". a Schlatst du Gast. b. Du bist der Lenz (zang) 5. „Waldleben", uit „Siegfried". Pauze. 6. Siegfried's Rheinfahrt uit het muziekdrama j^Gctterdammerung". 7. Drei Gesange nach Mathilde Wesendonk. a. Stehe still, b. Scherzen, o Trfiume (zang). 8. Ouverture „Tannnauser". Daventry, 1600 M. 3.50 Muziek door de -Royal Parks band. G Eastman, bas. E. Bur- .fcrd, sopraan. 5.275 50 I>rie gedichten van E. Thomas, voorgelezen door I. Swinley. G. Pitsch, cello. Y. Avnaud, piano. 6.50 Kerk dienst. Preek, ang en orgelspel. 8-20 Uit de era tor la van Haydn en Handel. Orkest en M Bennett, sopraan. 9.20 Weerbericht, nieuws 9.40—10.50 Concert door het Piccadilly-or- kesf, onder leading van De Groot. M. Huxley, sopraan. Parifs „Rddfo-Parisr, 1750 M. 1.50 Con- Pert dot*r het orkest Gayiua. 8.50. Concert door de Jazzband Cazes. KSnigswusterhausen, 1300 M. 11.501.10 Concert door de kapel Valesco. 8.50 Dansen dcor orkest. 10.50—12 20 Dansmuziek. Brussel 486 M. en Antwerpen 265 M. 8.35 Concert. Melle Francdne, sopraan. 10.20 Nieu wsbefichten Milnster, 410 M. 9.20—10.20 Morgencon- dert. 11.20 Oedichtenvoorlezing> 12.20 Le- zing. 12.20 Lezing: Dostojewsky. 3.35 Mad- chenkranzchen. 4.20 Zitherconcert 5.50 Vroolijke muziek en zang. 6.50 Das Irrlicht im Moore, schets. 7.20—7.50 Lezing. 8.20 8.50 Lezing: Benares am Ganges. 9.—Vocaal concert. H. Schuberth,Meister, tenor. 10.50 11.50.-Dansmuziek. Wa'zen. Maandag 26 Juli. Paver sum, 1050 M. 12 Politieberichten 56—Kinderuurtje, door Mevr. Ant. v. Dijk 6.15—7.45 Voovavondconcert door het H D.O -orkest. 7.— Politieberichten. 7.45 en 10.— Persberichten. 8.10 Amusementsavond. Het Amsterdamsche ranfare-orkest, Dir. Bt Rich. Sombroek. Mannenkoor van de Amster- damsche brandwecr Dir. Jacob Hamel. Piet Holman, conferencier-cabaretier, De two Willards, accordeonspelers. Daventry, 1600 M. 11.201.20 Het radio k'wartet en solisten (sopraan, bariton, piano). 1.20—2.20 Lunchmuziek. 4.20 Lezing: The land of the Thais. 4.35 Dansmuziek. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lichte muziek. 7.20 Tijd- sein Big Ben, weerbericht, nieuws. 7.45 Pia- nocomposities van Schumann. 8.Lezing; The harmonies of nature, Refuge. 8 20 Con cert door het Highgate school orkest- en -koor 8.45 Kamermuziak door het Kutcher strijlc- kwartet (2 violen, viola, cello). E. Suddaby, sopraan. 9.50 Weerbericht, nieuws, causerie. 10.20 Voorlezing door Mark Ambient. 10.35 Variety. Nellie O'List, fluit en piccolo. A. Barnes, zang en instrumental mimicry. M. Wolfe, gesynoop. nummers. M. Scott, humo- riste. 11.2012.20 Dansmuziek. Parijs ,Jiadio-Paris"1750 M. 12.50 Con cert door het orkest Gayina. 5.05 Orkest Mal- aang. 8.50 Concert. „Gosse de Riche", ope- fettefragmenten. Kdnigswusterhausen, 1300 M. 8.50 Uit de werken van Bernard Shaw. Inleiding door Maximilian Harden. 9.50 Sonate voor viool en piano B-dur, Mozart. Daarna nieuwsbe- richten. Brussel 486 M. en Antwerpen 265 M. 8.20 Orkestconcert. 8.35 Voordrachten. 8.50 Con- Cert. 9.Voorlezing. 9.15 Concert. 9.50 10.20 „La r&ommandation", comedie in 1 acte van Maurey. Milnster, 410 M. 1.352.50 Concert. 4. 4.20 Lezingen. 4.50 Operettemuziek. 6.20 Viool- en pianoconcert. 7.508.8.20— 8.50 Lezingen. 8.50—10.50 Fruhlingsluft" operette in 3 acten. 10.50 Lezing. 11.30 Sport- lezing. is eerst vacantie houden! De Landbouwhuishoudschool te Schagen zal volgens de aangiften in het schooljaar 192627 overbevolkt zijn. De le klas kan al tie aangiften niet bergen. Waarschijnlijk zal een parallelklasse het gevolg zijn. UIT OUDORP. Vergadering van den Raad op Vrijdag avond. Tegenwoordig alle leden. Na opening van de vergadering werden de notulen van de vorige vergadering gelezen en onveraqderd vastgcsteld. Aan de orde kwamen enkele fngekomen stukken, o.a. een schrijven van de Gezond- heidscommissie te Beverwijk, houdende de rekening over 1925. Wegens het gnnstig ba- (jtig sal do zal de bijdrage over 1926 niet ge- vraagd worden. Voor 1927 wordt een bijdra ge gevraagd van 18. Aangeboden waren de Gemeenterekenlng, tie Rekening van't Gem. Electrisch Bedrijf en van het Burgerlijk Armhestuur. Door de leden Schardam, Leering en Kunst zullen de verschillende rekemngen worden nagezien. Door B. en W. wordt een nfeuw aangeboden voor het gebruik van kracht- stroom. Voor gesperde motoren van 2 P. K. en voor verwarmingsdoeleinden wordt een eenheidsprijs vastgesteld van 30 C., voor niet gesperde motoren boven 2 P.K. 15 c. en bo- ven 5 P.K. volgens contract. Aan de orde kwam hierna de levering van gas door de Gemeente Alkmaar. Wordt het Ooievaarsnest, alsmede de kom van Oudorp voorzien van gas, dan wil Alkmaar gas leve- ren tegen den prijs van 15 c. per kub. Me ter met een garantieverbruik van 70.000 kub. M., terwijl voor het aantal niet verbruikte kub. Meters beneden 70.000 kub. M. 8 c. per kub. M. betaald zal moeten worden. Wordt alleen het Ooievaarsnest voorzien, dan wenscht Alkmaar gas te ieveren tegen- een tarief van 13 c. per kub. M., mits dan de Gemeente Alkmaar minstens voor een tijdvak van 40 jaar het recht van exploitatie blijft gewaarborgd. Het plan tot gasvoorziening van de kom van Oudorp laat de Raad als te kostbaar da- delijk varen. Besproken wordt het plan tot eigen exploi tatie van het Ooievaarsnest door de Gem. Oudorp. Daar' de aanlegkosten op 13000 worden begroot, terwijl door de bewoners voor het gas 15 c. per kub. M. betaald zal moeten worden, achten alle raadsleden 't verstandi- ger niet tot eigen beheer over te gaan. Door den Voorzitter wordt medegedeeld, dat nog etracht is de huizen bij den Pelmolen tot de Zes Wielen in het plan opgenomen te krij- gen. Hiertoe was Alkmaar evenwel niet ge- negen. Besloten wordt daarna met algemeene stemmen de overeenkomst met Alkmaar tot gaslevering, uitsluitend aan het Ooievaars nest, aan te gaan op de gestelde voorwaar- den en te verzoeken tot spoedigen aanleg over te gaan. Door B. en W. worden voor de benoeming van twee leden in college van zetters twee voordrachten ingediend, bestaande uit de hee- ren Zuurboer en Leering, Bruin en Schardam Bij de rondvraag wijst de heer Leering op den slechten toestand van den weg naar St. Pqncras en van de straen in het Ooievaars nest. De Voorzitter antwoordt hierop, dat een verbetering van den eersten weg binnenkort in een vergadering van de Banne Oudorp in behandeling zal komen. De straten in het Ooievaarsnest zijn nog in particulier beheer, en worden, na in behoorlijken staat ^ebracht te zijn, door de gemeente overgenomen. Verder vroeg de heer Leering de medewer- king van den Burgemeester om op den Hui- gendijk een tweede postbestelling te krijgen. De heer de Boer zeide, dat bij hem de eer- ste postbestelling eerst om 1 uur komt, ter wijl om 7 uur's ochtends de eerste besteller uit Alkmaar zijn huis passeert. De Voorzitter zeide zijn medewerlring toe om tot verbetering te geraken. Aan 't slot stelde de Voorzitter voor, de Ged.. Staten te verzoeken, den Onderweg yoor vrachtauto's te sluiten, hetgeen door den Raad wordt goedgekeurd. Hierna sluiting. -T UIT GROOTSCHERMER. Te Amsterdam slaagde voor het diploma B. voor Handenarbeid (licht bout) onze oud- plaatsgenoote Mej. E. J. Tates, thans onder- wijzferes te. Helder; opgeleid door den heer Bo'rgwat, hoofd der school, alhier. UIT ST. PANCRAS. Een vriendschappelijke wedstrijd tusschen A. R. C. uit Alkmaar en Vrone II eindigde Vrijdagavond met 10 voor de thuisclub. Aangekondigd door aanhoudende auto- signalen, amveerden Vrijdagavond plm. acht uur de kinderen der Christelijke School, wel- ke dien dag het schoolfeest vierden. Met een 5-tal autobussen van de firma Kok, Tuinman en Wilken was een reisje ge- maak naar Bergen en Wijk aan Zee welke plaatsen voor de kleinen verschillende genoe- gens boden. Vooral van het pootje baden werd nogal gebruik gemaakt. Bovendien hebben de kinderen van kleine versnaperin- gen volop genoten, zoodat het feest goed ge- slaagd mag heeten. 25 Juli. UIT DE OMGEVINO. Herv. Gemeenten. BERGEN, Evcmgelisatie „Mardna(ha", 10 uur de heer Hofmeester van Amsterdam. BROEK OP LANGENDIJK, 9.30 (o. t.) Leesdienst; 2.30 (o. t.) Ds. J. Jukema. Geref. kerk, niet ontvangen. Doopsgez. kerk, 9.30 (o.t.) Ds. A. de Jong DIRKSHORN, geen samenkomst. EENIGENBURG, nm. 8 uur, Ds. de Kloet. GRAFT, 10 uur, Ds. Oterdoom. GROET, geen dienst, vacature. HENSBROEK, geen dienst. LIMMEN, 9.30 uur, Ds. Bosch. GROOTSCHERMER, 10 uur, Ds. Nijen- huis Oekhuijsen. ZUIDSCHERMER, 10 uur, Ds. Loysen. DRIEHUIZEN, geen dienst. NOORD'SCHARWOUDE, niet ontvangen' OUDE NIEDORP, 10.30 uur, Ds. de Leeuw. OTERLEEK, geen dienst, vacature. OUDKARSPEL, 10.30 uur, Ds. Meurs. OUDORP, 10 uur, Ds. Groot. SOHOORL, 9.30 uur, Jeugddienst, Boeke. URSEM, nm. 8 uur, Ds. Kruizinga. WINKEL, 10 uur, Ds. Boeke. ZUIDSCHARWOUDE, geen dienst Doopsgezinde gemeenten. B'EEMSTER, geen dienst. BURG-ERVLOTBRUG, 10.30 uur, v. d. Veen. GRAFT NOORDEIND, 10 uur, Ds, van Giessen NIEUWE NIEDORP, geen dienst. DE RIJP, geen dienst. (Gedeeiteliik ontleend aan Kerk en Voflk.) van Ds. Ds. OVEKVAL DOOR PAPOEA'S. Omtrent de Nieuw-Guinea-expeditie wcrdt uit het Pioniersbivak geseind, dat 70 papec- a's met gevelden pdjl en boog, dansende en schreeuwende, het bivak omsingelden. Een sergeant zegde den Papoea's zesmaal aan, zich te verwijderen en vuurde schoten in de lucht af, doch dit was vruchteloos. Een be- schieting met pijlen volgde, waarop de ser geant vuur gat en e&i papoea doodde en een emstig verwondde. Onzerzijds zijn geen ver- liezen. De papoea's zijn gevlucht. DE „ROTE FAHNE" VERBODEN. De Berlijnsche bladen melden, dat de com- munistische „Rote Fahne" met haar verschil lende kopbladen door den Pruisischen minis ter van binmenl. zaken is verboden wegens een vergrijp tegen de wet ter besdiermiog der Republiek. Het Mad had n.l. een gedicht ge- publiceerd! onder den titel „Achtuiig, Hundel", waariin Hinderiburg emstig werd beleedigd. Er was een illustratie bij, waarop hij als een bulldog werd voorgesteM. DE SPIONNAGEZAAK IN POLEN. De Poolsche politie verrichtte de laatste dagerrte Krakau, Przemysl en Stanislau tal- rijke huiszoekingen en arrestaties. De aangehouden personen behooien tot de kriingen der Roetheensche studenten. Dege- anresteerdem staan onder verdenking in dienst eener wijdverlakte organisatie spionnage te hebben gepleegd ten behoeve van twee na- burige staten. Het onderzoek wordt \oortge- zet en zal waarschijnlijk nog worden uitge- breid, HET COMPLOT EGEN MOESTAFA KEMAL. In aanslulting op de terechtstelling van de dcrtien leden der oppositie, beschuldigd van samenzwering tegen Kemal en zijn bewind, heeft de rechtbank ter verddiging der onaf- hankelijkheid in Angora een begin gemaakt met het voorloopig verhoor van de leden van het voormalig Comity van Eenheid en Vooruit- gang, beschuldigd van corruptie en mede- plichtigheid aan het complot. Buitendien zijn nog honderd andere leden dezer partij gearresteerd en naar Angora op- gezcwiden. ZWARE BRAND. Donderdagnacht geraakte te Wandsbek op het terrein der Reichard'twerke de redhervleu- gel van een levensmiddelenfabriek, een ge- bouw van vier verdiepingen in brand. De be- striiding van het Vuur werd buitengewoon be- moeilijkt door het watergebrek. De wind joeg een geweldigen vonkenregen over de aangren- zende gebouwen. Men slaagde er ten slotte in den brand te beperken tot den vleugel. De brand was een der grootste, welke de laatste jar en te Hamburg en omgeving hebben ge- woed. AANKLACHT TEGEN LITAUSCHE OUD-MINISTERS. De meerderheid van den Litauschen Land- dag heeft tegen den voormaligen minister- president Bistras en tegen den voormaligen minister van Financien in het kabinet-Bistras, Karvelis, een aanklacht ingediend wegens het misbruik maken van hun functes. Beiden zijn thans nog afgevaardigden van den Landdag; Bistras is de leide der reactionnairen, terwijl Karvelis Christelijk-democratisch afgevaar- digde is. Bistras wordt ervan beschuldigd, dat hij een groot bedrag aan staatsgelden, n.l. om- streeks 2.000.000 lits, niet heeft aangewend voor het doel, waarvoor ze waren bestemd, maar ze integendeel voor partijdoeleinden heeft gebeziga. Zoo moet hij jarenlang het Russische emigrantenblad „Echo" en andere bladen met staatsgelden hebben ondersteund. Karvelis wordt ervan beschuldigd staats gelden voor partijdoeleinden te hebben aange wend. O.a. heeft hij gelden, die voor Memel bestemd waren, aan een rechts georienteerde cooperatie verstrekt. De debatten in den Landdag over deze aan- gelegenheid waren zeer opgewonden. De so- ciaal-democraten hekelden de corruptie, die tijdens de heerschappij van het rechtsche blok op het oogenblik, dat Litauen zich in den era stigsten economischen nood bevond, de ver-' spilling van groote bedragen voor partij-doei- einden mogelijk heeft gemaakt. Alle bladen zonder uitzondering veroordee- len scherp deze manipulates en eischen een voorbeeldige bestraffing. KORTE BERICHTEN. Met ingang van 1 Augustus a.s. zal in Frankrijk het posttarief voor buitenlandsch? correspondentie met 20 pet. verhoogd worden De salonwagen van den hoftrein der koningin van Roemenie is te Soebotnitza in Zuid-Slavig leeggeroofd. De daders zijn on- bekend. Het hoofdbestuur van den Tsjecho-Slo- waakschen boerenbond heeft na een twee- daagsche discussie in het parlement de acti- vistische politiek der Duitsche agrarische af gevaardigden goedgekeurd en hun ook voor de toekomst voile vrijheid van handelen ver- leend. De tramstaking te Rijssel, die zeven we- ken heeft geduurd, is geeindigd. Het work wordt op -26 dezer hervat. Volgens de Matin" zijn de dokwerkers te Rouaan in staking gegaan om loonsverhoo- ging. Voor het eerst sedert 20 jaar is sneeuw gevallen te Kaapstad. De ambtenaren-organisatiyes te Parijs hebben tegen Dinsdag a.s. een groote demon strate! aangekondigd tegen de omvoldoende verhooging der ambtenarensalarissen. De Amerikaansche bankier Me?ion is met dc „Majestic" aangekomen. Hij weigerde een interview toe te staan en verklaarde slechts naar Europa te zijn gekomen om zijn vacantie hier door te brengen. De leiders van de beambten bij den on- dergrondschen spoorweg, die den 6en Juli in staking zijn gegaan, hebben dm stakers gead- viscerd den arbeid te hervaTen. Een beambte bij het Amerikaansche consulaat, Vogelweide genaamd, heeft een boete van 150 yen gekregen wegens het foto- grafeeren van de vesttngwerken van Sasebo. Men ziet hierin een poging tot spionnage. De Amerikaansche bankier Morgan is te Southampton aangekomen. Hij weigerde aan hem wachtende journalisten eenige me- dedeeling te doen over zijn eventueele plan- nen. Hij verklaarde alleen voor het doorbren- gen van een korte vacantie naar Europa te zijn gekomen. Alkmaarsch Bioscoop Theater. De Wolven der Zuidzee. Deze film, een roman vol sensatie en span ning, verplaatst ons naar een eilandje in de Zuidzee, waar na een schipbeuk van het jacht van den planter Rawles, deze en zijn dochter, alsmede twee anderen belanden. E^n dezer laatsten, Saunders, is een geweldige in het gevecht, waarvan hij al aanstonds na de komst van nommer vier blijk geeft. Hij neemt de leiding van het gezelschap (Rawles stemt hierin noode toe, want hij ziet in Saunders een laagstaanden, brutalen kerel) en samen gaan ze in de boot, waarmee de planter is aangekomen, de zee in, hopende op een schip, dat hen zal oppikken. Die hoop wordt ver- vuld, maar ongelukkig is het een schip, welks bemanning grootendeels uit sdiurken bestaat, die even te voren aan het muiten zijn gesla- gen en de kapitein hebben gevangen gezet, eveneens den scheepsjongen. Een der muiters, Brock, die -nu kapitein is, wijst Rawles en diens dochter de hut van den kapitein als verblijf- plaats aan en Saunders moet werken, evenals de vierde. Saunders verneemt van het plan om de „gasten" en de gevangenen te dooden, maar weet dit te verhinderen, waarhij natuur- lijk flink gevochten wordt. Een noodsein, door Stella Rawles afgestoken, wordt door een an- der schip bemerkt, dat ter redding verschiint echter pas nadat de boevenbem-anning van „Moorea" in een bootje is Qfitkomen, -varrb,. Brock de Crawford-documenten, die nij Rawles ontnam, meeneemt. Aan boord van het reddende schip ontpopt Saunders zich als de zoon van de door Rawles verstooten vrouw, Mary Crawford, met wier fortuin en documenten de planter verdween, toen de'jongen nog heel klein was. Sinds dien had de knaap steeds op wraak ge- zonnen. Maar RSwlae' dochter, die van al die gehei- men niets weet, houdt van hem en als zij weer thuis zijn en Dick in een hotel haar afscheids- bezoek ontvangt, weet zij hem te bewegen nog eenmaal mee naar vader te gaan. Zij vertelt hem daarbij, dat Brock weet in de buurt is, wat inderdaad juist blijkt, want deze is op dat oogenblik bij Rawles, wien hij tegen hoogen prijs de Crawford-documenten aanbiedt. De heeren kunnen het niet eens worden, een re- volverschoj dreigtmaar dan verschijnt Dick (Saunders) ten tooneele en hij verslaat Brock, die door Rawles' bediende wordt weg- gevoerd. Een verzoening tusschen vader en zoon volgt en als dan ook nog blijkt, dat de dochter een aangenomen dochter is, laat de rest zich raden. Frank Mervill, bekend uit „Hij, zij en de misdadigersbende" vervult uitstekend de hoofdrol. Een film, die de liefhebbers van sensatie vasthoudt van't begin tot het einde en die ook vele mooie natuuropnamen te zien geeft. „Pas op, levensgevaarlijk" en „Fridolin in den slaapwagen" zijn twee films, elk van twee acten, die gerust onder de „dolle" kiuchten mogen worden gerekend en herhaaldelijk da- verend doen lachen. Marktberichten ALKMAAR, 24 Juni 1926. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd: 9 Paarden 150300, 1 Veulen, 34 Me?k- koeien 225365, 48 Nuchtere kalveren slacht f 820, <89 Vette Schapen J 26 f 37, 8 Lammeren 1620, 8 Schrammen 30, 117 Biggen 10 weken f 14—/ 21, 1 geit 5. Boterprijs lste soort f 0.80—/ 0.90, 2de soort 0.700.80. Kipeieren groothandel 5.75—/ 6.25, kleinhandel 6—/ 6.75. Eendeieren 4. ALKMAAR, 23 Juli 1926. Op de heden ge houden kaasmarkt waren 191 stapels aange voerd, wegende 194960 Kilogrammen. De prijs der Fabriekskaas was: Kleine met merk f 36, zonder merk 32; Commissie met merk f 34. De prijs der Boerenkaas was: Kleine met mrek f 37, zonder merk f 34; Commissie met merk f 37. Handel matig. ALKMAARSCHE EXP O RTVEI LING. ALKMAAR, 23 Juli 1926. In de heden gehouden veilingen werd betaald voor: Bloemkool le soort per 100 st. 10 16.30, 2e soort 58, Roode kool per 100 K.G. 3.40—/ 5.30, Gele kool per 100 K.G. 5.10—/ 5.50, Wortelen per 100 bos 8.5013.80, Rabarber p. 100 bos 1.10 tot 5.60, Aardappelen per 100 K.G. 2.80 tot 6.30, Zilivernep per 100 K.G. 10— 17, Uien per 100 bos 5,30—/ 7.60. Sla- boonen per LOO K.G. 2546, Aarobeien per 100 K.G. 17/38, Andijvie per 100 stuks 1.605.30, Doperwten per 100 K.G. 5—/ 20, Kropsla p. 100 stuks 0 60 tot 3.30, Komkommers per 100 stuks 3.807.90, Pieterselie per 100 bos 120 tot 5.00, Peulen per 100 K G. 4—/ 28, Postelein per bakje (5 K.G.) .1 0.050.34, Snijboonen per 100 K.G. 2748, Spina- zie per 100 K.G. 0.9016.30, Selderie per 100 bos 0.20—3 80, Tuinboonen per 100 K.G. 0.90f 5.30, Roode bessen per 100 K.G. f 1839, Zwarte bessen per 100 K.G. 54—/ 82, Tomaten per 100 K G. 10-/ 20. BOVENKARSPEL „De Tuinbouw", 23 Juli 1926. Heden besteedde men voor: Bloemkool I 8f 16.40, II 5—/ 7, III 24.60, Roode kool 2.80—f 4.40, Slyaboonen 0.12—/ 0.14, Aardappelen: Groote Schotsche muizen 1.852.10, Kleine Schotsche muizen 1.602, Groo te Ideaal 1.651.90, Kleine Ideaal 1.40, Geldersche Schotsche 1.65—/ 1.85 Ronde 1.40, Blauwe 1.35—/ 1.70. WARMENHUIZEN, 23 Juli 1926. Schotsche Muizen 3.70—/ 5.60, idem grove 3.50—/ 4, Driellingen 3.40— 3.80, Schoolmeesters 4.20—/ 4.60, Ne- gentigvoud 3.60—/ 3.80, Bloemkool le soort 9.20—16.20, 2e soort 1.60 2.10, Roode kool 2.50. Aanvoer: 82100 K.G. Aardappelen, 725 K.G. Roode kool, 2050 stuks Bloemkool. HiEEMSKERK, 22 Juli. Coop. Tuinden* veiling Kennemerland. Aan de avondexport- veiling besteedde men voor aardbeien per 100 K.G. 20.50—/ 37. BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Groenitenveiling), 23 Juli. 29400 stuks Bloemkool le ^oort 9.40—/ 16.10, 2e soort 2.10—/ 3.60 per 100 st., 8600 bos Worte len 5.80—/ 6.40 per 100 bos, 72500 K G. Roode kool le soort 2.102.90, 7700 K.G. Gde kool le soort 2.90—/ 4 10, 11400 K.G. Witte kool (vroege) 1.20— 1.90, Uien 4, Drielingen 3.60, 200 K.G. Zilvernep 8, 350 K.G. Slaboonen 26.10—/ 28, 194000 K.G. Aardappelen: Schotsche muizen 3.60—/ 5.90, School* meesters 3.70—/ 5.10, Graafjes 6.3fl£ Eigenheimers 3.30, Drielingen 3.30— 3.80 per 100 K.G. PURMEREND, 22 Juli. „Afslagvereeni- ging Beemster, Purmerend en Omstreken." Aardappelen 0.961.31 per zak (25 K.G., kleine aardappelen 0.740.90 per zak (25 K.G.), Slaboonen 3.604.65 per zak (15 K.G.), Snijboonen 2.70— 4.65 per zak (15 K.G.), Tuinboonen 0 14 tot 0.16 per zak (15 K G.), Peulen 2 per zak (50 K.G.), Doperwten 2.50—/ 8 per zak (50 K G.), Roode Aalbessen 0.19 tot 0.40 per K.G., Zwarte Bessen 0.60 0.63 per K.G., Klapbessen 3—/ 23.50 per 100 K.G., Perziken 2—f 4 per 100, Aardbezien 0.280.49 per K.U., Kom kommers 1.70-;—/ 5.30 per 100, Tomaten 0.25 per K.G., Bloemkool 5.4010.30 per 100, Postelein 0.400.80 per mand (10 K.G.), Sla 0.30—/ 2.70 per 100 krop, Wortelen 13.10 per 100 bos, Zilvernep 23 per 25 K.G., Blauwe Eigenheimers 0.54—/ 1.10 per 25 K.G. SCHAGEN, 23 Juli 1926. Op de luxe paardenmarkt waren aangevoerd 87 stuks. Veulens 55108, 1 IT-jarige paarden 125275, 2^-jarige paarden 200— 350, Rijtuigpaarden 350500, werk- paarden 200350, slachtpaarden 80 tot 250, Hitten 100325. Handel goed NOORDSCHARWOUDE, 23 Juli. 324600 K.G. Aardappelen: Schotsche. Muizen 310450, Schoolmeesters 3— 4.30, Eigenheimers 3.20, Blauwe Eigen heimers 44.90, Drielingen 3.40— 4, 150 K.G. Tuinboonen 1.50, 2700 K G. Zilveruien: Zilvernep 5.509.80, 11200 K.G. Roode kool 2.20-/ 2.60, 8000 K G. Witte kool 0.90—/ 1.20, 150 K.G. Gele kool 6.20, 2120 bos Boswortelen 5.10 6.20 per 100 bos, 9500 stuks Bloemkool 11.20—/ 17.30, 2e soort 2—f 3 per 100 stuks. r NEDERLANDSCHE EIERVEILING. AMSTERDAM, 23 Juli J926. Eenige zwqardere gewichten uitgezonderd, bleef ook deze week de prijsstijging aanhouden, gevolg van levendiger stemming in Binnen- en buiten!!and, en dalende productie. Ondanks deze fejten gelooven wij nog niet aan een steeds stijgende lijn. Groote kwantums jonge hanen waaronder van 2 H.G. (ons) levend en vischgevoerde oude kippen drukten den midden-kiloprijs. Engeland noteert franco Londen inclusief venpakking. Alles bruin 60 K.G. 6, Best gem. 58 K.G. 5.50, Gew. gem. 56 K.G. gem. 58 K.G. 5.50 Men besteedde heden in Amsterdam: Kip eieren: witte: 52/54 5.55, 54/56 5.30— 5.90, 56/58 5.70—/ 6.35, 58/60 5.85 tot 6.45, 60/62 6.05—/ 6.65, 62/64 6.45—/ 6.80, 64/66 6.65—/ 6.80, 66/68 7. Bruin: 58/60 6.25—/ 6.60, 60/62 6,70, 62/64 6.70—f 7.85, 64/66 6.80. Eendeieren 4.655.25. ZAANDAM, 23 Juli. Veiling „De Zaan- streek." Spinazie 3*774 ct. p. kl. kist, Poste lein 740 ct. per kl. kist, Andijvie 30—100 ct. per kist, Peen 620 ct. per bos, Bessen 12 tot 24 ct. per pond, Seilderie 26 ct. per bos, Pieterselie 25 ct. per bos, Klapbessen 6 12 ct. p. p., Citroenen 2.40 per 100, Aard appelen 24.50 per 100 K.G., Sla 30— 96 ct. per kist, Slaboon enl420 ct. p. p., Komkommers 17 34 ct. per stuk, Snijboonen 2021 ct. p. p., Tuinboonen 2030 ct. per zak, Bloemkool 816 ct. per stuk, Tomaten 10—15 ct. per pond. Een nieuwe. mijnsireek in Gelderland. Wij plaatsten gister een artikel over een nieuwe mijnstreek in Gelderland, waar men aardolie, steenzout en steenkool hoopt te vinden. Thans geven wij aan onderstaand schetskaartje, dat het gebied in beeld plaatsje, ter orienteering onzer lezers. brengt een Het mijngebied „Gelria" in de gemeenten Wintcrswijk, Lichtenvoorde, Groenlo en Ei- bergen, groot 12.000 H.A., voor welks onfgimning concessie is aangevraagd. Vijf boortar rens zijn reeds eenige maanden in werking. r- v xv AAN DE S3?I*S t A - UIT WARMENHUIZEN. In een advertentie in dit nummer deelt het comit6 voor de verloting ten behoeve van het centraal neutraal ziekenhuis te Alkmaar mcde, dat Donderdag 29 Juli a.s. de trekking zal plaats hebben in de kolfbaan van den heer Slikker. Verschillende attracties zullen dienen om het den bezoekers gezellig te makeu. De entree bedraagt slechts 10 cents. Hopelijk zullen velc-n hierbij tegenwoordig zijn. PREDIKBEURTEN. i- i y

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 7