WOUDA's CHEVROLET KENNEMER AUT06ARAGE. Hoamderme«I Radio-Hoekje. Binnenland. Stadsnieuws. geslolen wages 2 deuren f 2405 gesloten wages 4 deuren f 2650 Benzise-verbraik 1 op 10. ifonderdag 29 Juli. Hilver$um,,1050 M. 12.Politieberichten. 3.304.30 Uurtje voor wees- en ziekenhui zen, door Mevr. Ant. van Dijk. 5.-7.25 VooravOndconcert door het H. D. O.-orkest. Mej. C. Reynecke, sopraan. 7.Politiebe richten. 7.308.Orgelbespeling in de St. Bavokerk te Haarlem. Organist: De heer .George Robert, stdsorganist. 10.Persbe- richten. 8.10 Chr. Radiover. Zeister Christe- liike Oratorium Vereeniging, Dir. Alphons Vranken, Amsterdam. Mevr. Annie van Woerkom-Minjon, Utrecht, soliste. la. Jezus, mijn Toeverlaat, Oud-Koraal. b. Ave Verum, Mozart, c. Zonnewende, Vranken. d. Hae'c dies, Vmken (koor). 2. le ged. rede van Ds A. G. Wolf uit's Graveland, over: Francis gus van Assisi. 3a. Pieta, Signore. Aria uit het jaar 1667 van A. Stradella. b. Auf, auf! mein Herz, mit Freuden, Bach. c. O. Jesulein Siiss, O Jesulein mild, Bach (soliste). 4 Tweede ged. van de rede van Ds. Wolf. 5a ijesu, wahras Brot des Lebens. b. O, Haupt voll Blut und Wunden. c. O Lamm Gottes, Unschuldig d. Ehre sei der Christe, Koralen en slotkoor uit „De Matt'iaus Passion", van H. Schultz (koor). Daventry, 1600 M. 11.20—1.20 Het ra- HiokwaHet en solisten (mezzo-sopraan, tenor, cello). 1.202.20 Gramofoonmuziek. 420 Causerie: Books to read. 4.35 Trocadero-thee- muziek. 5.35 Kinderurtje. 6.20 Dansmuziek. 6.55 Landbouwberichten. 7.Padvinders- bulletin. 7.20 Tijdsein Big Ben, weerbericht, nieuws. Lezing: Some cricket stories. 7.45 Planccomposities van Schumann. 8.,fAt the villa Rose", serie-verhaal. 8.20 Duetten en diversen. Orkest. H. Thorpe, tenor. H Brindle, bas. F. Williams, humorist. 9.50 Weerbericht, nieuws. Lezing: The speed li mit. 10.25 Vocaal concert door Tom Goodey, tenor. 10.5012.20 Dansmuziek v.h. Savov- hotel. Parifs „Rddio-Paris"1750 M. 12.50 Con cert Lurien P«fs. 5 05 Concert. 8.20 Espe ranto. 8.50 Concert. Konigswusterhausen, 1300 M. 8.50 Fin.ke- sche mandoline-orkest. A. Sax, sopraan. 10.5012.20 Dansmuziek. Brussel 486 M. en Antwerpen 265 M. 5.20 Kindermatinee. Mme. Denie, zang. 8.20 Pianoconcert. Werken van Chopin. 9.05 Gra mofoonmuziek. 9.3010.20 Dansmuziek. Milnster, 410 M. 1.35—2.50 Concert. 4.— Kinderuurtje. 5.30 Sonaten-concert. 6.30 Le zing: Eugen Oertner, Michael Hundertpfund. 7.30—8.Juristenpraatje. 8.20 Spaansche les. 9.05 Concert. Werken van R. Strauss. 10.20 Waldteufeleien-concert. Duitschland heeft dus de voorwaarden van liet Volkenpondspact vervuld, die't het recht geven op toelating tot den Bond. NOODLOTTK3E HAGELBUI BIJ HANAU. In het Zuidelijk deel van het district Hanau a. M. heeft een hevig onweer, gepaard gaan- de met zwaren hagelslag, groote schade aan- gericht. De hagelsteenen waren zoo groot als kippeneiereu. Een jongmensch werd zoo toe- getakeld, dat hij over zijn geheele lichaam met builen was bedekt. Voorts werd een aan- tal boeren tot bloedens toe verwond. Tal- rijke vogels en jooge hazen werden gedood De oogst is grootendeels vernield. „STRENGE KOUDE" IN ENGELAND. Londenaren, die eergisteren verzekerden dat het zoo koud was als met Kerstmis, bleken rich niet aan overdrijving te hebben schuldig gemaakt, daar het om 2 uur's middags 54 gr. was, d.w.z. dezelfde temperatuur als op 29 December 1.1In Hampstead was het om twaalf uur's middags 51 gr. en in tai van huizen brandde het haardvuur. Terwijl het weer in vrijwel geheel Enge- land en Iehland goed was, had Londen een ware zondvloed te doorstaan. Tegen den avond bedroeg de regenval over geheel Lon den twintig millioen ton PILSOEDSKI MILITAIR DICTATOR. Uit Warschau wordt gemeld: Het ontwerp betreffende de instelling eener generale in spectie voor het Poolsche leger en de benoe- ming van maarschalk Pilsoedski tot inspec- teur-generaal zijn thans gereed. Volgens dit ontwerp zal de generale inspec- tie de controle hebben over de uitrustingen van het leger en de uitwerking van operatie- plannen. Pilsoedski als inspecteur-generaal zal ge heel onafhankelijk ziin van de regeering, van het parlement en zelfs van den staatspresi- dent, en de reorganisatie van het leger tot stand brengen, zijn plannen over de bewape- ning en de oorlogsvoorbereiding ontwikkelen e zich tegenover niemand behoeve te verant- wcorden. De regeering neemt voor Pilsoeds- ki's werkzaamheden geenerlei verantwoording op zich. De minister van Oorlog, die door hemzelf is benoemd en de chef van den gene- ralen staf, tot welke functie een aanhanger van hem is benoemd, zullen zijn bevelen uit- voeren. Volgens de Poolsche bladen is Pilsoedski voornemens de begrooting voor Oorlog en Politie in de komende jaren geleidelijk te ver- hoogen en ook aan de spoorwegen een grooter subsidie te verstrekken, hetwelk vpor uitbrei- ding van het strategisch spoorwegnet moet worden aangewend. De reorganisatie van het leger wordt ver der voortgezet. Thans heeft Pilsoedski de instelling gelast van een afzonderlij'k marine-departemenit aan het ministerie van Oorlog. In politieke krin- gen volgt men aandachtig de organisatie van reservistenbonden en van de boeren in ver- eenigingen van half militair karakter. De re geering verstrekt aan deze organisaties wa- pens. De organisatie der Pilsoedski-jagers, die grootendeels voor agkatie en bewapenings- aoeleinden dient. zal op 11 en 12 September in de streek van Bromberg manoeuvres ver- richten. Op 7 en 8 Augustus zal de vereeniging van legionairen ter eere van Pilsoedski in de streek van KielOQ groote militaire demonstra tes houden, waaraan zelfs de minister-presi dent en de minister van binnenlandsche zaken zullen deelnemen. De.z g. jagers vormen een gewapende or ganisatie van Pilsoedski, die ten alien tijde •bereid is, zijn bevelen uit te voeren. Zij belt thans reeds 230.000 leden en dagelijks neem pun aantal toe. De organisatie heeft thans aiaar activiteit naar het Westen verkgd, en wel naar Pommerellen en Opper-Silezie. De jagers krijgen van de regeering wapens, mu- nitie en geld en worden door beroeps-officie- ren afgericht. LORD CECIL OVER DUITSCHLAND'S ontwapening: :r Bij het cfebat over de buitenlandsche poli- tiek in het Hoogerhuis, sprak loTd Cecil over Duitsch land's ontwapening. Hij zeide, dat't ministerie yan buitnelandsche zaken welis- waar Duttschland's nakonring van de restee- rende verplichtmgen amper als bevredigend fceschouwt, maar dat dit geenszins beteekent, dat Duitschland iets gedaan heeft om de con- clusie van de Volkenbondscommissie teniet te doen, waarin gezegd wordt, dat het land blijk heeft gegeven van het oprecht verlangen zijn iAternationale vemlichtingen na te komen. ALCOHOL VERG1FTIGING. In de laatste dagen zijn in Ontario tal van ersonen overleden tengevolge van het ,ge- -ruik van alcohol, Het aantal slachtoffers t draagt thans 14; bovendien liggen thans 4 personen, waaronder 2 jonge meisjes van 16 jaar, in hetziekcnhuis wegens vergiftiging. De politie is van meening, dat de sterfgeval- len te wijten zijn aan het gebruik van methyl- alcohol, afkomstig uit Buffalo (Vereenigde Staten), waar 16 personen door dezelfde oor- zi-ak overleden zijn. DE AVUSBAAN WORDT VERANDERD. Onze Berlijnsche briefschrijver heeft naar aanleiding van de ernstige ongelukken, die bij de internationale autoraces op de Avus te Berlijn hebben plaatsgevonden, erop gewe- zen, dat de Avus in geenen deele beant- woordt aan de eischen van een moderne auto- racebaan. Ofschoon de directie van de Avus dit aanvankelijk met allerlei spitsvondighe- den trachtte te weerleggen, heeft ze zich thans onder pressie van het Berlijnsche poli- zeiprpesidium bereid verldaard de geheele baan te laten moderniseeren. De president van het studiegenootschap voor autowegi bouw, prof. Brix van de Technische Hooge- school te Berlijn, ontwerpt, naar het Hbl. meldt, in opdracht van de Avusdirectie een plan voor verbetering van de baan en tevens werkt een commissie, bestaande uit coureurs en autobaanspecialisten, een plan uit voor den aanleg van een neutrale strook rondom de baan, ter bescerming van renners en publiek. In verband hiermeae zullen de tribunes en de tijdborden enz., di thans onmiddellijknaast de baan staan, eenige meters achteruit worden gezet. Men dient af te wachten of na uitvoe- ring van deze verbeteringen de Avus geheel aan haar doel zal beantwoorden. <Se Itfn Hootn—Aifenaar was er toen nog niet, Het overbrengen van die gevacgenen is best geslaagd. ten klein incident viel er voor bij Zaandatn, waar een gevangene een po- giug deed tot ontvluctuting. Nu zou men zeggrn„noe kon dat met zuik eai bewaking van soldaten met geladen geweren En toch was het zoo. Er was een gevan gene die een aardig vogeltje had, een musch, die hij zoo had gedresseerd, dat zij bij nie mand kwam dan bij haar eigen baas. Op de slaapzaal, de eetzaal of wericzaal, als hij gt- floten werd, was hij present. Fret vogeltje 3 ook mee naar Leideu en of het beestje het in de gaten had dat het in Leiden niet rooskleurig was, weet ik niet, maar bij Zaan- dam zag zij twee raampjes tegen elkander open staan en door de trekking nam het vo geltje de vlucht. Het'roepen en opspelen van den gevangene gaf niets. Hij was van plan om aan de noodrem te trekken, maar majoor Dirksen xwam met zijn pakje B. Z. K. op de proppen en liet den man daar maar een pruim uitgrijpen, wat gretig werd aanvaard. Hoewel de gevangenen geen taibak mogen hebben, werd deze gelegenheid beschouwd als 'n uitzondering Wat doet men al niet om den vrede te bewaren Verder gtng de reis voorspoedig voort, totdat de trein in Leiden voor de Gevangenlaan stond. Daar stonden weer 12 man infanterie om het geleide over te nemen. De gevangenen werden naar de hoofdpoort gebracht en ontvingen een wel- komStgroet van den ouden commandant Bijl. Die was niet frisch, doch ging met pensioen en de dirccteur Beek bracht voor de beambten en ambtenaren vele verbeteriagen. Van de beambten, die hierin genoemd wor den, zijn er nog twee in leven, beiden gepen- siomneerd, n.l. D. de Vries, gepensionneerd als hoofdbewaarder-majoor en K. Kramer, ge pensionneerd brigadier, beiden wonende te Aikmaar. VRIJSTELLING. Bij beschikking van. den minister van oor log is aan den dienstplichtige J. Th. Biemen, uit deze gemeente, met ingang van 26 Septem ber a.s. voor den tijd van twee jaren vrijstel ling van dienstplicht verleend. FAILLISSEMENTEN. Heden is fail liet verklaard T. Langedijk, koopman te Dirkshorn. Rechter-Commissaris Mr. A. M. Ledeboer. Curator Mr. Schenkeveld. LICHT OP! Hedenavonid voor rijwielen en motorrijtui- gen te 9.26 uur licht op. Voor rij- en andere voertuigen een half uur later. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: Nicolaas Pieter Simon Masee en Geertruida Elisabeth Amoureus. GEBOREN: Godefridus Adrianus Antonius, z. van Ger- brand Johannes Marie Velzeboer en Anna Poulina Theodora Cornelia van der Pouw. Francisca, d. van Jan Pieneman- en Maria Snijder. Suzanna Johanna, d .van Hendrik Fredrik Kramer en Guurtje Elisabeth Hartig, OVERLEDEN: Dirk Houtkooper, 64 jaar. DE BURGEMEESTER OP REIS. De Burgemeester heeft heden de stad ver- laten, om zijn verlof buiteaslands door te brengen. GESLAAGD. Bij de gehouden examens in Stenografie op 26 Juli 1.1. te Amsterdam onder leidrag van den ontwerper den heer A. W. Groote, slaagden: voor reporter 200 lettergrepen per minuut, mej. N. Bakker (met lof), voor kan- toorstenograaf 130 lettergrepen per minuut mej. G. Nierop (met lof) beide te Aikmaar. Zij werden opgeleid door het Steno Dacty- lo Instituut „The Typewriter", aihier. ORGELBESPELING GROOTE KERK. Het programma der 5e orgelbespeling Donaerdag 29 Juli's avoods 8 uur door den heer Jan Zwart te geven bevat werken van Bach, Clausmann, Guilmaat e. a. Program ma 10 ct. Bij de kerk is gelegenheid tot rij- wielberging. EINDEXAMEN U. L. O. Gister zijn geslaagd: voor diploma B: P. Dekker te Aikmaar, A. Smit, A. Kohn en P. Bremer te Helder. Voor diploma A: J. Ruijs te Zaandij-k, A. J. Jellema te Sint Pancras, J. Graaf en Th. Smit te Helder, C. F. Zwagerman te Hoorn, J. Rot, J Kraag, A. Ragetlie, L. A. Sterel te Zaandam, D Timmerman te Twisk, G. Stelling te Enkhuizen, J C. Bruin en F. Bloem te Texel. EEN OUDE HER1NNERING OPGEHAALD. Men schrijft ons: De maand Augustus brengt in herinne- ring, dat het veertig jaar geleden is, dat het Huis van Correctie te Hooxn werd opgehe- ven en daarvoor in de plaats kwam de Rijks- werkinirichting. De correctioneele gevangenen werden overgebracht naar de mifitaire ge- vangenis te Leiden onder de gemeente Oegst- geest. Ook het jongere personeel en de be- waarders en de' majoor deelden in die over- plaatsing. Dit waren met name majoor Groos, bewaarders Heiligers, H. Beekman, K. Kra mer, D. de Vries en A. Kroon. Ook de direc- teur Beek werd overgeplaatst. Het overbrengen van de gevangenen ge- schicdde 'smorgens in de vroegte langs den zcedijk tusschen 12 soldaten met geladen ge- weer. Voorts waren bij het geleide een serge ant en een korporaal. Ook de brigadier-ma- joor der rijksveldwacht A. Dirksen en een of twee bewaarders gin gen met de transporten mee. IedeF-transport bestond uit 25 gevange nen. Per spoor ging het over Zaandam. want DE STAKING BIJ DE NED. KETTING- EN ANKERFABRIEK OPGEHEVEN. In een Maandag gehouden conference tus schen de directie van de Nederlandsche Ket- ting- en Ankerfabriek aan de Keilehaven te Rotterdam en het afdeelingsbestuur van den Alg. Ned. Metaalbewerkersbond, hebben bei de partijen hun goedkeuring gehecht aan de voorloopige overeenkomst. Alleen de nadere details der tariefregeling moeten nog worden vastgesteld, doch in principe is de voorloo pige overeenkomst aanvaard. Deze heeft nu tot gevolg gehad, slat na drie tsaanden sta king, hedenmorgen de sjouwers reeds den ar- beid hebben hervat. Gister zouden de smeden volgen en zoo zal vervolgens in alle afdee- lingen der fabriek weer aan het werk worden gegaan. Binnen acht da'gen zal het heele jdrijf weer met voile kracht in werking zijn. NEDERLANDSCH—BELOISCH VERDRAG. Baron Descamps, oud-miniser van Belgie heeft gister bij den Senaat, namens de com missie uit den Senaat, die het Nederlandsch- Belgisch verdrag, door de Kamer aangeno- men, onderzocht heeft, een rapport ingediend dat tot aanneming van het verdrag conctu- deert. VAN DE DUOZITTING GEVALLEN. De 32-jarige B. H. B., wonende aan de Loosduinschekade te's Gravenhage viel ten I gevolge van het slipppen van een motorrijwiel van de duozitting, ten gevolge waarvan zij het rechter-bovenbeen brak. Zij werd door den Gem. Geneeskundigen Dienst naar het Zie- kenhuis aan den Zuidwal overgebracht DROEVIO ONGEVAL. Gistermiddag heeft in de remise der Noord- Zuid-Holl. Tramwegmaatschappij te Oegst- geest een treurig ongeval plaats gehadi De volontair H. van Noort uit Leiden had den oestuurder van een motorwagen het sein ge geven dat hij de remise kon binnenrijden. Van N. stond toen in den motorwagen. Op tot dusver niet opgehelderde wijze is van N. tusschen den motorwagen en een muur be- kneld geraakt, waarbij hij zeer ernstig werd verminkt. Zijn Tinker-borstkas was geheel in- gedrukt. Daar hij nog teekenen van leven gaf, is hij op advies van een inmiddels ontbo- den geneesheer naar het afademisch zieken- huis te Leiden overgebracht, waar hij bij aan komst bleek te zijn overleden. Hij zou juist heden 21 jaar geworden zijn BELANGRIJKE VERDUISTERING. De hoofdkassier van de Yokohama Speae Bank te Semarang, Tan Eng Sik, verduister de twee ton. De man vluchtte en liet brieven achter, gericht aan zijn mede-employes, waar in zij verzocht worden zijin handelingen te verontschuldigen. Tan Eng Sik vervalschte sinds 10 Februari voortdurend de boeken door middel van veranderingen in de inboek posten. Twee dagen daaraa meldde de man zich bij de poMe te Semarang aan. Van het ver- duisterd geld was nog maarf 25 over. DE KONINGIN. De Koningin heeft de vermoeienissen van de reis uit Zwitserland goed doorstaan. H.M. leeft geleden aan een bronchitis, die in den >eginne gepaard ging met lemperatuursver- looging en afmattende, hevige hoestbuien- De temperatuur is nu normaal en het hoes- ten neemt af. H.M. zal nog eenigen tijd rust moeten louden, alvorens volledig herstel is ingetre den. BEROOVING IN EEN AUTO. De rechtbank ie Arnhem heeft gisteren uit- spraak gedaan in de zaak tegen een handels- reiziger en een artist te Arnhem, die een land- bouwer uit Barneveld op een autotocht naar zijn woonplaats vergezelden en hem onder- weg beroofden van een portefeuille met 500. Ieder der verdachten werd veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf. Het O. M. had vier jaar geeischt. NA DEN WATERSNOOD. Op initiatief van eenige notabelen uit Beek- Ubbergen en uit het Ooypoldergebied wordt, naar „De Msb." meldt, een centraal comite opgericht voor het Rijk van Nijmegen en Maas en Waal, welk comite bij de regeering een bijzondere actie zal ontplooien tot ver- hooging en versterking van Waal- en Maas- dijken. Een protestmeeting zal te Nijmegen gehou den worden, waarna aan de Koningin ter ge legenheid van de opening der Staten-Gene- raal een adres zal worden aangeboden na mens alle ingezetenen uit de iaclertijd over- stroomde Geldersche gebieden. De deputatie zal dan vergezeld worden door de afgevaardigden van verschillende or ganisaties uit het desbetreffende deel van Gel- derland. ALS EEN PAARD OP HOL SLAAf De zwarte Sterrenkijker, een bekend exem- plaar bij de paardenkenners van de hoofd- stad, heeft gistermorgen een vreemd avon- tuur gehad, vertelt de Tel. Op de Stadhou- derskade nabij het Leidscheboschje schrok het plotseling en sloeg op hoi, een vierwie- Mge vrachtkar rammelend meesleurende. Een jongen die er op zat sprong er af; de koet- sier daarentegen werd er ai geslingerd en krceg een der wielen over het rechterbeen. Met lichte kneuzingen werd dit slachtoffer per autobrancard naar het WiThelmina Gast- huis vervoerd. In de Hobbemastraat geraakte de kar los, waaTOp de Zwarte Sterrenkijker sneller dan te voren zijn vlucht voortzette. Ten slotte wist een verkeer1-agent hem op het Museum- terrein te grijpen. 125-JARIG BESTAAN SYNAGOGE. Het 125-jarig bestaan der Synagoge te Ap- pingedam is herdacht door een buitengewo- nen dienst in- het jubileerende kerkgebouw en de inwijding van een nieuwe wetsrol. De heer A. B. N. Davids, Opperrabbijn a. i. van het ressort Groningen, hield de gelegenheidrede. De heer H. de Liema uit Groningen leidde den dienst. Er werden vele geschenken aan geboden. EEN DRONKEN CHAUFFEUR. Zonadgmiddag omstreeks 3 uur word een agenit door eenige burgers gewaarochuwd, dat voor cafe't Hoekje, hoek RoTlandstraat- Leidschevaart te Haarlem, een auto stond, waarvan de bestuurder beschonken was. Toen de agent er heen ging zag hij juist den auto wegrijden. De wagen reed door het geheele Leidische lrwartier en zigzagde met groote snetheid door de straten. Tot tweemaal toe trachtte de agent den auto te doen stoppen door midden op den weg te gaari staan. De autobestuurder reed eUiter door. Ten slotte loste de agent twee schoten in de lucht, doch ook dit had geen resuitaat, de automobilist iging integendeel nog harder rijden, waardoor de agent hem uit het oog verloor. De agent heeft toen met de motorbrigade de stad doorkruist, met het gevolg, dat in de Weverstraat de chauffeur in beschonken toe- stand werd aangetroffen, echter zonder auto. Het bleek te Zijn de 21-jarige J W. Hij is ter ontnuchtering in het politiebureau in bewa ring gesteld. Voor winkellers HAAS, Aikmaar. bjj Gross, v/h. M. Dff IN VRIJHEID GESTELD. Gistermiddag is een opperman, die aange- houden was in verband met de mishandeling van den bode op Naaldwijk met het beken- de dlroevige gevolg op last van den offi- cier van justitie in vrijheid gesteld. Tegen hem is echter proces-verbaal opgemaakt terzake van mishandeling, den dood ten gevolge heb- bende. DOODELIJK ONGELUK. Te Schijndel is een 30-jarige arbeider van de stoomcaroussel van den heer Wolfs onder een vrachtauto geraakt. Hij werd over borst en beenen gereden en overleed gedurende de overfirenging naar het Ziekenhuis te 's-Her- togenbosch. DE POST ALS HANDELAAR. Men schrijft aan het Hbld.: Blijkens een circulaire van den Directeur- Generaal der Postcrijen van 3 Juni 1926, ge richt aan de officieel erkende Nederlandsche Philatelisten-Vercenigingen, worden de dcor de administratie der Posterijen gebruikte bij- zonder opdrukportzegels van 11 en 15 cent op frankeerzegeis van 2254 on 17 'A cent, voor verzamelaars verkrijgbaar gesteld. Omtrent deze zegels is in den laatsten tijd in de Phila- telistische pers heel wat te doen geweest. Zoo was o. a. de groote vraag of genoeinde zegels wel als post- of portzegels waren aan te mer- ken, daar toch deze zegels alleen gediend hebbenter kwijting van de bedragen, waar- mede terug- of verder gezonden pakketten werden belast. Unaniem werd dan ook deze vraag ontkennend beantv/oord. Men kan ze noemen „postpakket-verrekenzegels". Voor 't pulibek waren deze zegels, uitgegeven in dc- jaren 1923 en 1924, niet Verkrijgbaar, ze wer den uitsluitend door den dienst derk poste rijen zelf gebruikt. Kort geleden werden deze zegels door de postadministratie in veiling ge bracht en werden reeds hooge pnjzen daar voor besteed, oindat de oplaag betrckkelijk ge- rng was. De speculatie heeft zich al van deze geveilde zegels meester gema-'kt. Om hieraan een einde te maken gaat de Postadministratie deze zegels nu ook voor den verzamelaar be- schikbaar stellen. Deze maatregel zou ten zeerste zijn toe te juichen ware het niet dat d administratie daarvoor een woekeiprijs vraagt, speculeerende op de philatelistische neigingen der verzamelaars. De prijs is q.l. voor het zegel van 11 cent 1 en voor het zegel van 15 cent niet minder dan 3 per stuk! De leden van de Philateiisten-vereeniging „Zuid-Limburg" te Maastricht hebben op hun vergadering van 19 Juli j.l., na kennisneming van de hun toegezonden officieele circulaire, en na ampele bespreking unaniem uit protest, besloten tegen deze hooge prijzen de zegels niet voor hun verzameling aan te schaffen. MELKPRIJSVERLAGING TE AMSTERDAM. Naar vernomen wordt, is in de gistermid dag gehouden vergadering van de Amster- damsche melkslijtersorganisatie besloten met ang van Donderdag a.s. den melkprijs zoowel in- als verkoop met een cent te ver- lagen. JUBILEUM NEDERLANDSCHE BOND VAN OVERHEIDSPERSONEEL. Te Arnhem is Maandag geopend de twee- aarlijksche algemeene vergadering van den Ned. Bond1 van Personeel in Overheidsdienst. De voorzitter, de heer N. van Hinte, zeide, dat het 25-jarig bestaan van den bond waard is herdacht te worden/ We hebben aldus spr., reden tot feestviering in de bakermat van de organisatie, Arnhem. Het strijdprogram dat op het eerste congres werd opgesteld, de eischen omtrent loon, werktijd, rechtspositie, pensioen en vacantie is uitgevoerd en vol- voerd. Wel zijn nog later nieuwe eischen inge- lascht, die nog niet vervuld zijn, doch de toen opgestelde. alle. Het bereikte is niet alleen verkregen: samenwerking met de overige arbeidersorga- risaties en de S.D.A.P. is va* veel beteekenis geweest. Op 1 Jan. j.l. telde de Bond 13.164 leden, de Fed. Bond 3697 (eigenlijk alleen Amster- damsche) de Chr. 3211, De R.-K. 4100, de Neutr. 743, de Syndicalistische 500. Onze bond heeft dus 913 leden meer dan al de andere bonden te zamen. Spr. bracht vervolgens hulde aan de op- richters van den Bond en noemde den naam van Luremans, Zoetendijk, Lindeman, Katen- burg, De Linde e. a. Spr. verwelkomde ten slotte de buiten landsche gedelegeerden van Zweden, Dene- marken, Engeland, Belgie, Duitschland en Oostenrijk. Daarna werden de begroetingsredevoerin- gen gehouden. Gistermiddag heeft in de nfoyer van Musis een receptie plaats gehad. De voorzitter der huldigingscomririssie, de heer Wildebos, voorzitter der afdteling Rot terdam, heeft in een aitvoerige rede de ge- schiedenis der vereeniging en het groote weri van Het bestuur herdacht. Spr. bood het hoofdibestuur aan een bron- zen schoorsteenstuk, in het midden waarvan een uurwerlc is aangebracht en in de omlijs- ting de symboleering van offervaar'digheid, strijdvaardigheid en vertrouwen en de zaaier, de wieder en een figuur met de korenschoof. Voorts waren er in aangebracht de leuzen: „medezeggenschap" en .erkenning organi satie". De heer Van Hinte bracht dank voor deze •fauldigjng. Namens het gemeentebestuur, vertegen- woordigd door de wethouders Goedhart, Bakker en Smeenk, spiak bij afwezigheid van den burgemeester, de heer Goedhart, weihou der van onderwijs. LIE VER IN DE GEVANGENIS DAN THUIS! Zekere koopman B. M. J. G. uit de Tam- boerstraat te Rotterdam wilde wegens zijn onaangenaam huiselijk leven trachten m de gevangenis te komen. Hij begaf zivlt daarom „gewapend" met een kist, naar de juwelierswinkel van de firma Blom in de Soetesteeg en wierp toen met zijn vrachtje de ruiten in. Terstond werd hij gegrepen, doch aan zijn verlangen om naar het hu;s van bewaring te worden overgebracht, kon niet worden voldaanj daar hij zich slechts schuldig heeft gemaakt aan vernieling. Vol gens het nieuwe W» v. S. kan n.l. daarvoo# geen voorloopige hechtenis worden opgelegd. Nadat de man gekalmeerd was, voegt de Tel. hieraan toe, is hij toch maar weer huiswaarls gegaan. EEN NOORSCHE STOKER MISHANDELD. Gisternacht is nabij de Zevenhuizensteeg op den Schiedamschen dijk te Rotterdam een Noorsehe stoker I. O. K., op stfaat aange troffen met wonden in liet achterhoofd, snij- wonden aan de polsen en een steekwonde in den rug. Hij is naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht en aldaar opgeno- men. Gebleken is, dat de man in den afge- loopen nacht op bezoek was geweest bij ze kere mej N. P., die daar samenleeft met W. H. H. Op een gegeven moment riep de vrouw „Willcm kom me helpen". waarop de „vriend" verscheen, die den Noorschen sto ker mishandelde en hem vervolgens de straat op wierp. De dader is in bewaring gestelo. BRAND. Vermoedelijk tengevolge van het vuurvat ten van dakbalken bij de stookgelegenhedcn is gistermiddag de vtning van den heer G. van Wcudenberg te Lage Vuursche (gem. Baarn) afgebrand. Hoewel' de 'uandweer spoedig ter plaatse was, kon nicts behouden worden. De schade wordt door verzekering gedebt. BOND VOOR ST ATSPEN- - V; SIONNEER1NG. Te Amsfc'uhm is gister in het Odd Fel- low-huis de'zfiste' algemeene vergadering ge houden van, den Bond voor Staatspension- neering. k f t

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 2