Ingezonden stukken BinrieniaiidL BoiiteeiBand Radio hoekje wegmg te geven, opname van nieuwe arbei- ders in de groep losse arbeiders, tot een aan- tal van vijfZ ge. De werkgevers zullen uit dit nieuwe aantal losse arbeiders keuze doen voor de aanstelling van vaste arbeiders. 4e. Rancune maatregelen zullen niet wor den genomen. De bestuurders zijn bereid te bevorderen dat bij de indeeling van werk met gemotiveerde bezwaren van emkele werk gevers rekening zal worden gehouden. 5e. De bestuurders zijn bereid mede te wer ken aan het scheppen van goede verhoudin- gen tusschen werkgevers en werknemers en mede te werken aan het totstandkomen van een instituut, dat de waarborgen daartoe SC'ln^de conference,onder voorzitterschap houden, verklaarde het bestuur van koop- van den Rijksbemidd-elaar in Den Haag ge houden, verklaarde het bestuur van koophan- del deze voorstellen te verdedigen tegenOver hunne led en. De hoofd'besturen werden tevens uitgenoo- digd om op Woensdag 28 Juli de voorstellen toe te lichten. Terwijl deze vergadering zou worden ge houden onder voorzitterschap van den Rijks bemiddelaar tar. de Vries. De voorstellen zijn door de stakers met bijna algemeene stemmen goedgekeurd. Wat besloten was, is niet gebeurd. De hoofdbesturen zijn op deze vergade ring niet toegelaten, zij hebben van 2 tot 5 cur gewacht en toen werd de mededeeling gedaan, dat men- zekere personen ten getale van 10 niet meer in dienst wenschte te ne- men. vodrts geen en'kele mededeeling over wat de werkgevers verder wilden. De hoofdbesturen hebben deze mededee ling aan hunne leden voorgelegd, welke met bijna algemeene stemmen werd verworpen 'Men wenschte in geen geval slachtoffers. Het is diep te betreuren, dat, terwijl het einde van den strijd mogelijk was, partijen niet tot elkander zijn gekomen, daar het al- bcht nu tot verbittering van den strijd zal komen. Moge er als nog spoedig een licht- punt opdagen, opdat deze strijd tot een be- vredigend einde voor beide partijen moge Jeiden. Naar men ons mededeelde, zullen de trans- port-arbeiders aan de groente-markt te Am sterdam, Maandag 2 Aug. a.s. het werk neer- leggen, in verband met de staking aan den Langendijk, daar men niet genegen is de groenten, welke door de leden der vereeni ging „de Koophandel" in motoren aange- voerd worden, te lossen, daar zulks be- schouwd wordt als besmet werk. Tevens zijn alle pogingen in het werk ge- steld om in de havens de goederen niet te lossen, welke door de kooplieden naar elders worden gestuurd, hetwelk naar verluidt de afgeloopen week al is gebeurd, dat belangrij- ke partijen groenten zijn blijven -liggen, I UIT HOORN. Ds. K. J. Cremer te Gees heeft bedankt voor het beroep naar de Gereformeerde Ge meente alhier. De harddraverijvereeniging „Hoorn en om- streken" heeft haar jaarlijkschen sportdag gehouden. 's Morgens werd een draverij van paarden gegeven, welke nog nimmer een prijs hadden gewonnen. Een flink aantal verscheen aan den start. Na buitengewoon spannende rit- ten werd de eerste prijs van 50 behaald door Marie S., eigenaar K. Bos te Broek in Waterland; 2e prijs /30 Alexander van J. Bakker te Hem; 3e pr. 20. Naide van H Zijp te Twisk; 4e pr. 10.Napoleon van Schroder te Hensbroek. 's Mid<Jags werd een nationale draverij ge houden onder de reglementen van de Ned Harddraverij- en Renvereeniging. De uitslag was als volgt: 1 le prijs 300.— Friedensbote, eigenaar De •Jong te Oranjewoud; 2e prijs 250.— Se nator Axbond, eig. A. J. Keijzer te Amster dam; 3e prijs 75 Maggy Henry eig. J. Schoon te Medemblik; 4e prijs 15, Catha- riena R., eig. J. Schoon te Medemblik; 5e prijs 15, Auto, eig. Hupkes te Purmerend Door den voorzitter, den heer K. Berkhout ■werden met een toepasselijk woord d$ prijzen uitgereikt. 's Avonds werd een feestprogramma in het Park afgewerkt door het gezelschap Kees Pruis, wat bijzonder in den smaak viel. UIT BERGEN. Bij het M.U L.O-examen slaagden voor di ploma A, A. Beeldman en J. Leegwater, leer- lingen der Openbare U.L.O. school alhier. Dinsdagmiddag omsreeks 5 uur ontstond langs de spoorbaan bij de „Franschman" sen begin van boschbrand, waarschijnlijk door een uit de tram weggeworpen sigaar of sigaret. Al spoedig waren eenige arbeiders van de Bouw Mij. Bergen aan Zee ter plaatse, die met nog eenige andere personen den brand wiaten te shiiten, die dan ook beperkt bleef EEN HAGEPREEK. Men schrijft ons uit Schoorl: Zondag a.s. den lsten Augustus om half idrie zal volgens nu al jaren hier gehand- haafd gebruik op het terrein naast de Schoor- 'ler Kerk de twaalfde Hagepreek worden ge houden, waarvan het onderwerp „De ware broederschap" ditmaal werd ontleend aan den titel van de Hollandsche bewerking van het onlangs verschenen boekje van den Voorzit ter van den Wereldbond der Kerken, den Zweedschen Lutherschen Aartsbisschop Dr. N. Soderblom. Hoewel de belangstelling voor den Vredes- propaganda eenerzijds voor velen in onzen tijd schijnt te verflauwen, zijn er anderzijds toch telkens teekenen van hernieuwde actie. Men lette bijvoorbeeld s'echts op het in de afgeloopen week door duizenden bezochte rangres van de Ster in Ommen en, om dich ter bij te blijven, op de zoogenaarnde conferen- ties voor niet-katholieken in de Roomsche kerk h Bergen, waar de laatste maal ook het oorlogs- en vredes-vraagstuk aan de orde werd gesteld. Wanneer me- toch bedenkt, hoe daar door den pater openlijk werd betoogd, dat tegen woordig ook door Roomsche schrijvers wordt erkend, dat men eigenlijk niet meer kan zeggen, wanneer een aanvallende oorlog nog geoorloofd kan worden genoemd; en dat in de practijk tegenwoordig bijna nooit meer van een zuiver verdedigenden oorlog kan worden gesproken, dan zal zich daarover ieder slechts kunnen verblijden en vooral wor den gehoopt, dat de Roomsche jon- gelingschap dat dan ook zal gaan leeren inzien, die immers tot dusverre in onze streken vrijwel de eenigen zijn, die zich nog maar steeds graag blijven aanmelden voor vrijwillige oefening in wapenhandel en oor- logstoerusting. Nadat in de eerste jaren be- grijpelijkerwijze vooral de anti-oorlogs- pre- ddklng in de hier bedoelde hervormde hage- preeken op den voorgrond stond is het ac cent met de jaren onwillekeurig verlegd naar meer vredes-propaganda, al zal natuurlijk ook de onwillekeurig verlegd naar meer vre des-propaganda, al zal natuurlijk ook de eerstgenoemde idee er nooit worden gemist! En opdat het ook ditmaal weer niet alleen bij woorden, bij preeken en luisteren blijve, zal er nu worden gecollecteerd voor den bo- vengenOemden Wereldbond der kerken en den Bond van voorgangers en lidmaten tegen oorlog en oorlogstoerusting. Een eigenaardigheid, die hier nog weer eens in 't bijzonder van „hagepreek" kan doen spreken, is. dat hierbij ook de eerste vrouwelijke predikant uit deze omgeving het woord zal voeren, mej. J. A. Haumersen hulppredikster te Koedijk, die, als candidate in de theologie hoewel volgens de kerkelijke reglementen onlangs wel de bevoegdheid ver- kregen hebbende voor zes maanden tot het leiaen van godsdienst-oefeningen in eigen gemeente, daarmee no-g niet ook daarbuiten in andere hervormde gemeenten cok het vol- ledige preekrecht heeft ontvangen in de ge- wone godsdienst-oefeningen omdat in de Her vormde kerk de toegang tot volledig predi kant aan de vrouw nog altijd wordt ontzegd. Hier kon haar echter met volkomen vrij- moedigheid gelegenheid worden geboden in deze „Hagepreek" haar getuigenis te geven over „De taak der vrouw in het Vredeswerk." Als naar gewoonte zal het door gasten ver- sterkte kerkkoor zich hier ook weer doen hoo- ren alleen en ter leiding van het gemeen- schappelijk gezang. (Buiten verantwoordelijkheid van tU Redac- tie. De opname in deze rubriek bewijst geens- zins dat de redactie er mede instemii) HEEFT NIEMAND MEER FLAATS? Heeft niemand meer plaats in zijn huis vocr een zwak kind, dat noodig een poos bui ten moet zijn? „Vacantie buiten" heeft nog voor ruim tweehonderd kindeien geen plaats gevonden. En toch ze hebben het zoo drin gend tioodig! Ze zijn of lang ziek geweest, of lijden aan bloedarmoede, of aan gestadige hoofdpijn, ofzoo zouden we kunnen voortgaan, 'doch kort gezegd, het zijn inder- daad volgens verklaring van de schoolartsen, die hen hebben onderzocht, zwakke kinderen, voor wie een verblijf buiten zoo heerlijk zou zijn. Zijn er nu in de gezonde streken van ons land geen christelijke families meer, die een van deze kleinen gedureode ten minste vier weken kosteloos wil ontvangen? Het zijn alle leerlingen van christelijke scholen in de groote steden van ons land. Ieder jaar nog mochten wij vele kinderen uit zenden. Soms stroomden de aanbiedingen bij tientallen tegelijk binn^n. Thans evenwel staat de uitzending zoo goed als stil. Heeft dan niemand meer plaats? Moge toch ieder, die eenigszins helpen kan, ons spoedig be- richt zenden, opdat wij nog vele ouders mo gen verblijden met het bericht: „Wij hebben een plaatsje gevonden voor uw kind". Voor nadere inlichtingen wende men zich tot den secretaris, den heer G. Muijs, le Hu go de Grootstraat 8, Amsterdam. Het Bestuur: I Th. R. SCHREUDEHR, Voorzitter. H. A. SCHOLTZ, Vice-Voorzitter. G. MIJS, le Secretaris. J. KLOPPER, 2e Secretaris. E>r. J. H. v. d. Bend, le Penningmeester. K. v. d. Berg. 2e Penningmeester. Dr. VAN VLIET, Alg. Adjunct. M. de R. Wij verzoeken U beleefd eenige ruimte in uw veelgelezen blad, bij voorbaat onzen dank Zooals ons alien bekend, diende de Ned Vereen. tot bescherming van dieren, aid Alk- maar en Omstreken een verzoek in bij den Ge- meenteraad van Alkmaar tot het doen plaat- sen van een paardenstal op't terrein van 't woonwagenkamp. Het bouwen van b.g. stal werd door dezen Gemeenteraad afgestemd. Hoewel verscheidene leden er voor stem- den, kon tot onzen =":;t geen meerderheid wor den verkregen. Intusschen nadert de winter, dientengevolge de paarden ellende. Geen stal- houder wil gaarne een "aard of ket van een woonwagenbewoner stallen, zoodat de bees- ten gedoemd zullen zijn, bij sneeuw en strenge. koude onbeschut op het terrein te staan. We kennen nog goed de ellende van het „woonwa genpaardje". Mogen wij berusten? Neen! Bovengenoemde vereeniging heeft gemeend door middel van een loterij gelden bijeen te krijgen voor een paardenstal en om ruimer te arbeiden voor de dieren. Huis aan huis zal U een lot worden aangeboden, waarop U kunt winnen een gouden horloge merk Elexon ter waarde van 85. Elk lot kost 10 cent. Wij hopen en vertrouwen dat gij alien wilt medewerken tot het verzachten van't leed van die groep paarden, die zeker geen zacht lot beschoren is. Namens het Bestuur, N. DE RIJKS BOUWVOORSCHOTTEN. Door de gemeente Amsterdam is aan de regeering verzocht, den rentevoet der premie- bouwvoorschotten' van 6 pCt. te brengen op 5 pCt. Deze voorschotten worden door het rijk via de gemeente aan de bouwers ver- strekt, naast de a fonds perdu door het rijk aangegeven premies en de gemeenten blijven er dus aansprakelijk voor. Ten einde zich eenige zekerheid te verschaffen, neemt door- gaans de gemeente van den bouwer een eerste hypothcek. Om het den bouwers nu gemakkelijker en daardoor het risico voor de gemeenten nog geringer te maken, verzochten enkelen het rijk, den rentevoet te verlagen. Naar thans vernomen wordt, is d'oor dfen minister van Financien op dit verzoek afwij- zend beschikt. De.Staat moet zelf leenen tegen 6 pCt. en zijn leeningen zijn nogmiet converteerbaar; dus kan van een verlagtng geen sprake ijn. Wel stelt de staat den gemeenten in de gele genheid, de voorschotten volledig af te los sen tegen 4 a 4H pCt, van welke gelegenheid reeds door Den Haag en Rotterdam gebruik werd gemaakt. Ook hierom is er voor den Staat niet de minste reden, tot verlaging over te gaan. DE OVERVAL TE BUSSUM. De correspondent van „De Tijd" te Hoorn meldt: Naar wij vernemen wordt de ver- dachte B. ook verdacht van een inbraak, en- kele maanden geleden gepleegd te Zwaagdijk (N.-H.), waarbij een weduwe door den dader werd verwond, om aid us zij-n slag te kunnen slaan. Verdacht-e heeft toen in Hoorn vermoe- delijk een batterij voor een zaklan-taarn ge- kocht, welke batterij daarna te Zwaagdijk werd gevonden. Het schijnt, dat B. indertijd met zijn woonwagen in dat gehucht verbleef. GEEN BELASTING-OPHAALDIENST TE PURMEREND. De soc.-dem. raadsfractie van Purmerend had een voorstel ingediend, om een gemeen- telijke belasting-ophaaldienst in te stelkn. B. en W. berekenden, dat zulk een dienst- aan de gemeente f 2700 per jaar zou kosten en hoofd- zakelijk op ^rond daarvan waren zij tegen de instelling van een ophaal- en stortingsdienst. Met alleen de stemmen der soc.-dem. leden tegen heeft de gemeenteraad besloten het voorstel te verwerpen. NEDERLANDERS rN BELGIe GEMOLESTEERD. Het abattoir te Cureghem, waar Holland sche koopers door hun groote inkoopen de prijzen van't v-leesch doen stijgen, was gis- termiddag het tooneel van een vechtpartij tus schen deze vreemdelingen en Belgische sla- gers. De Hollanders werden uit het gebouw ge- gooid en kregen kwetsuren, voordat de po litic kwam. Arrestaties hadden diet plaats. Nader blijkt, dat de Hollanders en een Duitscher licht gewond zijn. De vereeniging van slagers heeft een motie aangenomen, waarin aangedrongen wordt op sluiting van de grenzen voor vleesch en vee. HET NEDER'LANDSCH-BELGISCH VERDRAG. Na een rede van minister Vandervelde in den Belgischen Senaat verklaarde de heer Se- gers (katholiek) uit Antwerpen, dat hij voor de ratificatie van het verdrag zou stemmen maar dat hij betreurde, dat de kwestie van de verdediging van de Schelde niet definitief ge- regeld is Graaf Vilain (kaholiek) uit St. Nicolaas gaf eenige beschouwingen met fcetrekking tot d-en loop van de wateren in het land van Waes. Na eenige woorden van den. rapporteur baron Dcscamps, werd de discussie gesloten Dc ratificatie van het verdrag werd daarop goedgekeurd met al de stemmen van de 106 leden, die aanwezig waren. ONTRUIMING VAN ORANIENSTEIN GEVRAAGD. Een Nederlandsch reisgezelschap van ver scheidene henderden deelnemers, dat door het stamland1 van het Nederlandsche vorsten huis, Nassau, een reis onderneemt, heeft zich met een telegram tot den Franschen minister van oorlog gewend en hem verzocht, het slot „Oranienstein" door de Fransche bezettings- troepen te doen ontruimen. In het telegram wordt o. m. gezegd: Wij zouden het vrijgeven van het slot als een daad van welwillendheid tegenover Neder- land beschouwen. In Oranienstein zouden een inrichting van Hooger Ondersvijs en een Lyceum ter herinnering aan deze daad wor den gevestigd. DE PAUS GEEFT f 2500 VOOR PADANG. Z. H. de Paus heeft, naar de „Msb." be richt, door bemiddel-ing van den Apostoli schen Prefect in Padang een bedrag van f 2500 geschonken voor de slachtoffers van de aardebeving. MISBRUIK VAN VERTROUWEN. De 48-jarige controleur der gemeente Rot terdam, J. C. J. H. H., die in het tweede half- iaar 1025 en begin 1926 als ambtenaar van het bureau bijslag ongevallenwet door mid- del van door hem zelve geschreven kwitan- ties, die hij door wethouder Nivard en den heer Joh. v Meggelen liet teekenen, onge- veer 7 7000 wist te inn en van het Nation aal Stcuncomite, welke gelden hij ten eigen bate aanwendde, is veroordeeld tot 10 maanden gevangenisstraf. De eisch was 1 jaar. CLANDESTINE ALCOHOLSTOKERIJ. Te Alphen aan den Rijn deden gisternacht Rijks- en gemeente-politie een inval in de oude boerenwoning van A. d. D. aan het Goi Jsche Zijpad. Een volledige alcoholsto- kerij werd in beslag genomen, benevens een hoeveelheid spiritus. KINDERMOORD? Wcensdagavond is in een korenveld te Drempt, naar uit Doetinchem wordt ge- gemeld, door spelende kinderen een doos ge vonden, waarin het lijkje van een pasgeboren kind. Het kind had een prop in den mond en moet circa een week geleden een geweldadi- gen dood zijn gestorven. Naar schatting heeft net kind vcertien dagc-n gekefd De politie doet onderzoek naar de nog onbekende moe- der. HERHALINGS-OEFENINGEN. Op 19 Augustus a.s. komcn te Amersfoort de herhalingslichtingen der Infanterie onder de wapenen. NED. BOND VAN OVER'HEIDS- PERSON EEL. In de gister gehouden (laatste) congres- dag van den Ned. Bond van Over'heidsper- soneel werd begonnen ipet de behande- ling over het voorstel Den Haag, waarbij het H. B. wordt uitgenoodigd gegevens te verzamelen omtrent het werken met jeugdi- ge werkkrachten in de overheidsbedrijven en -dientsen. Dit voorstel werd door het H.B. overgenonien. Daarna werd het vraagstuk der medezeg- genschap besproken. De afd. Amsterdam stelde voor, om allcs in het werk te stelkn dat de medezeggen- schap in het begin der politick worde ge- bracht, daar, waar macntspositie van de ar- beidersklasse van beteekenis is. Het voorstel-Amsterdam werd bij acclama- tie aangenomen. Nadat door verschillen-de binnen- en bui- tenlandsche gedelegeerden alscheids-recte- voeringen waren uitgesproken, heeft de voor zitter het slotwoord gehouden. WEDER EEN HOTELDIEFSTAL TE BINZ. De Oostzee-badplaats Binz is nog nauwe- lijks hersteld van haar opwinding over de ho- tcldiefsiallen van den inbreker Franck, of er wordt opnieuw een juweelendiefstal gemeld. De medefirmant van de Hamburgsche tex- tielfirma Mohring. Klenz, vond, toen hij Dinsdagmiddag zijn koffers opende, alles docreengeliaald en constateerde, dat een paarlencollier zijner vrouw ter waarde van verscheidene duizenden marken en een be- langrijk bedrag aan geld was gestolen. De verdenking valt, volgens de Tel., op een onbekenden man, die eenige malen in het ho tel is gezien. DE ORKAAN rN DF.N ATLANTISCHEN OCEAAN. Op Saona-eiland zijn 54 lijken aangespoeld, vermoedeiijk afkomstig van de bemanning van drie schoeners, die vergaan zijn ten ge- volge van een orkaan in hetwestelijk deel van den Atlantischen Oceaan. DE SAMENZWERING IN SPANjE. Van de militairen, die op 24 Juli j.l. gear- resteerd zijn in verband met de icngste sa- menzwering, zijn thans verschillenden tot ge- vangenisstraffen veroordeeld. De voornaam- ste beklaagde, kolonel Garia, kreeg vier jaar; de straffen der anderen varieerden tusschen 3H jaar en 6 maanden; enkelen kregen een dag gevangenisstraf. Sommigen werden voor. loopig in vrijheid gesteld, doch zij mogen het land niet verlaten. De dertig burgers, die eveneens gearres tecrd zijn, vertoeven nog steeds in de gevan genis. Onder hen bevinden zich de directeur van het blad „La Liberdad" en die van „E1 Liberal". DE CONTROiLECOMMISSIE EN GENERAAL VON SEECKT. De diplomatieke medewerker van de „Dai- ly Telegraph" beweert dat de nota van de in- tergeallieerde controkcommissie, waarin het ontslag van gen-eraal von Seeckt als opperbeve-lhebber van de Rijksweer werd ge- eis-cht, haar onfstaan heeft te dan-ken- gehad aan een Duitsche intrige. Ze zou namelijk geinspireerd zijn door een Duitsch generaal, die zelf graag opperbevelhebber van het Duitsche leger wilde worden. Van Duitsche zijde wordt deze bewering ten stelligste tegengesproken. EEN SPOORWEOONGEiLUK IN POLEN. Op het traject Dombrowa—Granica zijn twee personentreinen, naar verliuid wegens verkeerde wisselstelling, op elkaar gereden Verscheiden wagons werden vernield, twee personen zwaar gewefhd, van wie er later een overleed. Uit een onderzoek is gebleken, dat de wissel zeer oud en bovendien delect was. BLOEDIGE RELLETJES. Te Dusseldorf is het Woe'nsdagavond tot bloedige botsingen gekomen tusschen aan hangers van de Stahlhelm en de Reichsban- ner. Daarbij is een der Reichsbannerlieden zoo -door messteken getroffen, dat hij nog voor de overbrenging naar het ziekenhuis den geest gaf. Verder werden aan beide zijden talrijke gewonden gemaakt. Bij wie de schuld ligt is niet bekend. „VOOR EER EN DE'UGD" IN ACTIE. Onder bovenstaand opschrift lezen wij in de Tel.: Zaterdag, in de kerk van St. Silvester, te Rome. Een Engelsche dame ligt, geknield voor het altaar te bidden. Een tikje op haar schouder. Naast haar staat een jongeman, die haar u-itnoodigt, de kerk onmiddellijk te verlaten, wijl haar bloo,te armen niet in over- eenstemming zijn met de plaats waar zij zich bevindt. De dame ziet den jongeman even verwon- derd aan, wenkt hem, dat zij met rust wil worden gelaten, en vervolgt haar gebed. Daarop roept de hardnekkige jongeling twee carabinieri, wien hij tie zaak uitlegt. Zii moeten de dame verwijderen. Als ze van het waarom hooren, weigeren zij Een priester komt voorbij. Hij let op wat er gaande is, neemt het pint op van den jongeman. en verlangt van de andere kerk- bezoekers dat zij zich met de verwijdering van de Hootarmige dame belasten. Zijn verwachting wordt beschaa.md. Het resultaat is averechts Alle geloovigen Snel len toe; een oogenblik is er een worstelend kluwen van armen die stompen en slaan, en wanneer de stofwolk is opgetrokken, liggen priester en jongeman, lichtelijk gekneusd, op de zonnige straat De dame daaren-tegen ligt, blootarmig en geknield, in gebed verzonken. OPROER ONDER KOREAANSCHE BOER-EN. Circa 1000 boeren uit het overstroomde gebied van Kaishogun in Korea hebben op- ioer gemaakt. Zij verwoestten een s-poorbrug bij Onkeito, omdat deze brug, naar zij be- weerden, de oorzaak was van de overstroo- ming. EEN MODER'NE KRUISTOCHT De Bisschop van Londen is uitgetrokken tot het maken van een wereldreis, welke zich uitstrekt tot Canada, de Vereenigde Staten, Japan, China, de Maleische staten, Austra- lie en Nieuw Zeeland. De. Bisschop ver klaarde, dat hij „een modernen kr-uistocht zou ondernemen. „Ik vertrek om te trachten het werk te bevorderen dat de Kerk in samen- werking met de omperieele kolonisatie ver- richt". HET GETAL DERTIEN. Bij de straten-commissie uit den Londen- schen graafschapsraad zijn tal van aanvra- gen ingekomen, om het nummer 13 op de woningen af te schaffen. De comntissie heeft daarop zonder uitzondering afwijzend be schikt. Haar rapport toont aan, hoe algemeen ver- breid het bijgeloof is omtrent het ..ongeluks- getal", want de verzoekschriften zijn zoowel gekomen uit de buurten der meergenoemden als uit de volkswijken. De huisnummers die in plaats de fatale 13 werden* voorgerteid waren 11a, 12a en 15a. KORTE BERICHTEN. Bij een botsin-g tusschen een tram en een vrachtauto te Brussel werden 15 passagiers ewond, van wie er drie ter behandeling in Zaterdag, 31 Juli. Hilversum, 1050 M. 12— Politieberichten. 5.30—7 45 Vooravondconcert door het H. D O.-orkest. Mej. Wies Defresne, sopraan. 1.— Poiitieberiehten. 7.45 en 10— Persberichten. 8.10 V.A.R A.-avond 2.30 Uitzending van de uitvoering in het openlucht-theater te Hilver sum, onder leiding va Ant. v. Dijk (bij gun- stg weder). Medewerk.: Mevr. Mien Emeis- yan Buuren, declamatrice. Het Haagsche Strijklcwartt. De heere Charles van Isterdael, Sam Swaap, Adolf Poth en Jean Devert. Re de door den heer L. v.d. Wal. 1. Kwartet no. XLV, Haydn. Allegretto, Largo. Menuetto, Finale. 2. Kindersprake, Marie Boddaert. b- t Scheepje, J. H. Speenhoff. c. De Dijk, Ada- ma c. Scheltema (declamatie)3. Kwartet op. Q 1 no. 4, Beethoven. Allegro ma on tanto, Scherzo, Menuetto, Finale: Allegro. 4. Rede door den heer L. v.d. Wal, over: Vacantie. 5a. n Oarig misverstand, B. v. Meurs. b. Droom- koninkje (fragment), H Heyermas. c. Angst- avond, Heyermans, d. De bond, Heyermans (declamatie). 6. Kwartet in G. gr. t., H. W. Haiinivoort Allegro moderato, Adagio soste- nuto, Allegretto, Finale: Allegro molto (op- gedrage aan het Haagsche strijkkwartet). Daventry, 1600 M. 4.20 Concert. D. Tom- kins, sopraan. M. Morgan, bariton. Het Stanley Holt, octet. 6.20 Causerie: A garden chat. 6.35 Kinderuurtje. 7.20 Tijdsein Big Ben, weerbericht, nieuws. Lezing: Hippo soap. 7.45 Pianocomposities van Schumann. 8— „Aat the Villa Rose", serie-verhaal. 8 20 Een Seaside-concert van de pier in Hastings. W. ssTiington en Katharine Craig's „Pc^>- pies". Een vroolijke avond met muziek en zang. 9.20 Variete. Mrs. Robinson, siffleude. De Jolson Sisters, gesyncopeerde nummers. Scovell en Wheldon-humoristen. 9.50 Weer bericht en nieuws. 10-25 Variety. Du calion, humorist. Dolly Ellsworth, comedienne. 10.50—12.20 Dansmuziek van het Savoy- hotel. Parijs „Radio-Paris"1750 M. 12.50 Con cert Lucien Paris. 5.05 Concert. Orkest en so- listen. 8 50 Gala-concert. Dansmuziek, mu ziek en zang. Konigswusterhausen, 1300 Af. 9.20 Otto Reutter en de Berliner Funk-kapelle. 10-50— 12.20 Dansmuziek. Brusse1 486 Al. en Antwerpen 265 Al. 5.20 Concert. Mile.- Walgralfel, zang. 8.20 Con cert. Mme. Serverius-Hautekeet, zang. 10 20 Nieuwsberichten. Miinster, 410 Af. 1.352 50 Orkestcon* cert. 4.20 Kinderverhaaltjes. 6.05 Japansch concert. 6.50 Radiopraatje. 7.208.En gelsche les. 8.20 Lezing. 8.50 „S' Nullei'l", volksstuk met zang in 5 acten met muziek 10 2011.20 Orkestconcert. Al OZ125C zijn waterdioht en voorzien van kopersn montuur en sloten. L. Frankenberg, Alkmaar. ring van communisten, welke zou worden. ge- houdenin verband met de Britsche mijnwer- kersstaking, verboden. De nieuwe Mijnwerkers-Exeeutieve heeft besloten een uit 6 personen bestaande delega te naar de Vereenigde Staten te zenden, om daar verslag uit te brengen over den toe- stand, die op het oogenblik in de Engelsche mijn-industrie heerscht en tevens ondersteu- ningsgelden in te zamelen. De delegatie ver- trekt morgen. Te Las Palmas is het Duitsche kabel- schip aangekomen, dat de nieuwe telegrafka- bel legt tusschen Cadiz en Las Palmas. In het centrum van het dorp Rinn in het Innsbrucker Middengebergte is een brand uitgebroken, die zich in korten tijd zeer snel uitbreidde. Vier boerenwoningen werden in den asch gelegd en tal van andere brandden gedeeltelijk uit. Uit verschillende plaatsen in den omtrek rukte de brandweer uit om het vuur, dat des avonds nog voortwoedde, te lo- caliseeren. In de eerste helft van Juli is het totaai aantal ingeschreven werkloozen in Duitsch- laud van 1 741.172 op 1.718.861 gedaald, al- dus met 1,3 pet. Uit Lausanne komt het erbicht. dat een Zwitsersch jong meisje, dat zich het haar had laten „bobben", kort daarna bij het hooien overleden is, naar men vermoedt tenegvolge van zonnesteek, doordat haar nek niet meer beschermd was. De „Matin" deelt zijn lezers mede, dat, daar Frankrijk zijn inkoopen in het buiten- land zooveel mogelijk behoort te beperken en de Fransche industrie slechts 40 pet. van het door de pers benoodigde papier fabriceert, het blad voorloopig met vier in plaats van met zes pagina's zal verschijnen. De Belgische Senaat heeft de conventk van Washington inzake den achturendag met 103 tegen 16 stemmen en 11 onthoudin- gen aangenomen. Ten gevolge van den sterken N. W. storm is de Oste-dijk bij Nieder-Ochtenhau- sen (Duitschland) over een afstaod van 15 Meter doorgebroken. In een nota aan Tsjisjerin, zoo meldt een radiogram uit Berlijn, protestcert Bulgariie tegen de Russische wapensmokkelarij aan as Bulgaarsche kust. In verband met het feit, dat Poincairf ook de leiding van de Eizassischc aangele- gouheden op zich heeft genomen, meent de „Expresse van Miihlhausen" te weten, 'dat Poincare het voornemen heeft opgevat sen reis door den Elzas te maken. Gistermorgen is een vliegtuig, dat deeb nam aan cen vliegwedstrijd bij Misdroy (ei- land in de buurt van Swinemunde) ki ntt gevallen en na eenigen tijd gezonken. De dne inzittenden werden gered. In een fabriek van de Hdchster Fartb werke te Hochst a. Main ontstond gister nacht brand door het overloopen van een smcltketel. De brand, die hoogst ernstige ge net liospitaal zijn opgenomen. De politie te Berlijn heefi volgen had kunnen hebben, werd bluscht. De v'hade bedraagt tien cluizend mark. De Belgische Sen.-at heeft met af nc stemmen ratificatie van het tractaa Nederland goedgekeurd. Van een Zweedsch militair vliegtuig. dat onder leiding van den korporaal Anden- son en den waarnemer luitenant Von Kodi van Gothenburg was opgestegen, zijn wrak- stukken ge\onden. Men veronderstelt, dat de t een vergade- beide vliegers verogelukt ziin. 1 '- w

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 7