i I i V V CHEVROLET KENNEMER AUTOGARAGE. CITT-i AGS -hoekje L. Frankenberg, Alkmaar. Een prettige waschdag I it I i r gesleten wagen 2 denren f 2405 gesloten wagen 4 denren f 2650 Antomatische Rnitenwisscher. Dinsdag, 3 Augustus. Nilversum, 1050 M. 12.Politieberichten. j?.—7,Vooravondcoflcert door het H. D O.-orkest. 7.15 De heer W. A. Uterwijk houdt een lezing over: Een reis door Sumatra's Westkust. 7.45 en 10.Persberichten. 8.10 ■10.30 R. K. Omroep. Ter opening van het te eeuwfeest van Sint Frandscus. Francis- caansche avond van het „Comite Sint Fran dscus" Weeft. 1. Tenorsolo. „Roeping van Sint Frandscus", uit het Franciscus-orato- rium van W. v. Kahnthout. Solist Niek van Wensen. 2. Oregoriaansche gezangen uit het officie van St. Frandscus. De gezangen war den uitgevoerd door de „Schola Cantorum" van het Minderbroedersklooster te Weert. Dir. Tr. Gilbertus Lohuis O. F. M.. Pianobegelei- ding: Dr. Eliseus Brflning A. F. M. a. Fran dscus vir catholicus (l).b. O stupor et gau- dium (2). c. Invitatorium (3). d. Antifoon Hie vir (4). e. Responsorie: Frandscus ut in publicum (5). 3. Tenorsolo: „Kerstnacht van Sint Frandscus", uit het Franciscus-ora- torium van W. v. Kalmthout. Solist: Niek van Wensen. 4. Rede van Pater Winand Sluys O. F. M. „Karakterbeeld van Sint Frandscus van Assisi". 5. Uit Derde Orde- gezangen, no. 12 „Mijn Vader is een edel- tnan", Schola Cantorum, Weert. 6. Grego 'riaansche gezangen uit het Officie van St Franciscus. Zang, directie en begeldding als no. 2. a. Responsorie: Dum seminudo. b. An tifoon: O Martyr desiderio. c. Antofoon: O virum mirabilem. 7. Tenorsolo: „Hemel- vaart"e uit het Franciscus-oratorium van W- v. Kalmthout. 8. Liturgische Herdenking van het Sterfuur van Sint Franciscus. Zang, di rectie en begeldding als no. 2 en 6. 9. Jubel- lied van Alph. Vranken (4-stemmig). Schola Cantorum, Weert. Daventry, 1600 M. 11.201.20 Het radio- kwartet en solisten (mezzo-sopraan, bariton, cello). 1.202.20 Orgelconcert. 4.35 Muziek van de Marble Arch Pavilion. 5.35 Kinder- uurtje. 6.20 Dansmuziek. 7.20 Tijdsein Big Ben, weerbericht, nieuws. Lezing: Dans un magazin Fran^ais. 7.45 Piano-composities van Handel. 8.05 Concert. Fragmenten uit opera's, door orkest en D. Noble, bariton. M. Booth, contra-alt. 9.50 Weerbericht, nieuws, Lezing: Up the Amazon River. 10.25 Variete S. Haywood, mondorgel. R. London, patter. C. H. Carlisle, gesyncopeerde liedjes aan de piano. C. Salisbury-Baker, canadeesche humo- riste. H. Kimberley en O. Groyes, zangduet- ten. 11.20—12.20 Dansmuziek van het New Prince's restaurant. Parijs „Radio-Paris"1750 M. 12.50 Con cert Lucien Paris. 5.05 Solistenconcert 8.50 Concert. Konigswiisterhausen, 1300 M. 8.50 Volks- concert. Het Markische zangkoor. A. Henke, tenor. K. Khillippbaar, sopraan. Brussel 486 M. en Antwerpen 265 M. 5.20 Orkestconcert. 8.20 Orkestconcert. 8.50 Le zing: La defense de liege. 9.2010.20 Or kestconcert. Milnster, 410 M. 1.20 Lezing. 1.502 50 Orkestconcert. 4.05 Sprookjesvertel'en. 4.35 6.20 Orkestconcert. 7.Lezing: Aegypten 7.308.-»- Lezing: Ferien. 8.20 Lezing: Uber das denken. 8.5010.40 Cflncert door het stedelijk orkest v. Miiaster. was gisteren zco vreeselijk verkouden." O, het ging al veel beter, wist Elly te ver- tellen. Daarop werd de hoorn opgehangen. Wie toch wel die dienstwaardige Elly was vroeg de bezoeker. „Och, dat is de juffrouw van het telefoon- kantcor." „Wat? Drommels-nog-toe die moet tijd over hebben!" De oude dame was ontzet. „Maar lieve hemeltje! Waarvoor is zij er anders?" De bezoeker bleef het antwoord schuldig. Ja concludeert de New Yorksche cor respondent van het „Berl. Tagebl.", van wien dit verhaal is zelfs in Amerika is toch nog gemced'elijkheid te vinden! KORTIE BERICHTEN. De materieele sehade, veroorzaakt door de overstroomingen in Silezie, bedraagt ver- scheidene millioenen. De Bey van Tunis zou heden per stoom- schip „Duc Daunjalo" naar Frankrijk ver- trekken. Kondng Victor Emanuel van Italic heeft plechtig deh weg geopend, loopende van Chiusito naar Vernio, welke was aangelegd ter gelegenheid van het eeuwfeest van Fran ciscus van Assisi. Koning Boris van Bulgarijfe zou naar gemeld wordt van plan zijn zich te verloven met prinses Girovanna van Italie. Generaal Boichut heeft in de loop van zijn reis door de Spaansche zone het oorlogs- kruis gehecht aan het vaandel van de Spaan- a scbe missie. 9 De Amerikaansche mijnwerkersleiders Tetlew en Geldeni hebben in een onderhoud over den internationalen toestand in de mijn- industrie verklaard, dat het voorstel van JHodges, met betrekking tot een internationale rovereenkomst in zake de kolenproductie, met die grootste belangstelling in de Vereenigde 'SJaten bestudeerd wordt. In Brandenburg nemen de overstroo mingen een catastrofalen omvang aan. In geen 150 jaar is een dcrgelijke overstroo- mingsramp voorgekomen. Binneniand. ENGELSCHE PADVINDERS IN jf. ONS LAND. Gisteravond even over negen uur arriveer- de te Rotterdam ruim 300 Engelsche pad- •vinders met den trein uit Vlissingen aan het station D.P. Zij waren met de Mij. „Zee- land" uit Engeland gekomen en zullen on- geveer veertien dagen in ons land vertoeven. Onmiddellijk na aankomst marcheerdeu de Engelschen naar het hotel van de Holland- Amerikalijn, waar het avondeten werd ge- bruikt. Bedenmorgen zou een lezing voor hen worden gehouden over de bijzonderhe- den van Rotterdam. In twee ploegen zal daarna de stad worden bezichtigd. Allereerst zal groep 1 een bezoek brengen aan de Van den Bergh's fabrieken, daarna aan de fir- ma Jamin en ten slotte ip auto's de stad rondrijden. Groep 2 doet hetzelfde in tegen- overgestelde richitng. Na het midldagmaal wordt een bezoek ge- bracht aan het vliegveld „Waalhaven". Des avonds wordt hun een concert aangeboden. Dinsdagmorgen zullen de padvinders naar E>elft vertrekken. ONDER DE DROGISTEN. Men schrijft aan het Hbld.: In de drogistenwereld is den laatsten tijd een hevige strijd otnbrand tengevolge van het steals toenemende aantal drogisterijen. Nu tracht de Alg. Ned. Drogistenbond met den groothandel een overeen ironist aan te gaan, waarbij die groothandel zich verbindt, niet meer te leveren aan zaken, welke gedu- rende de laatste anderhalf jaar zijn opge- richt. Naar wij vernemen, wordt daartegenover het denkbeeld overwogen, een nieuwe inkoop- oentrale te stichten, welke alle niet bij den groothandel aangesloten drogisten van het Benoodigde zal voorzien. AUTO TE WATER GEREDEN. Gistermorgen geraakte nabij Schermer- horn in het Noordelijk gedeelte van den Beemster de auto van den heer N. G., wo- nende airier, terwijl deze een toebt maakte met zijn echtgenoote en kind, te water. Het gelukte den heer G. door bet portier- raampje uit den wagen te komen. Met behulp van den heer K., die onmiddellijk te hulp snelde, gelukte het den auto zoodanig te kan- telen, dat men het portier kon openen om de inzittendene te bevrijden uit hun netelige po- sitie. Mevrouw G. had eenige lichte kwetsuren bekomen aan het gelaat. Na in de boerderij van den heer K. te zijn bekomen van den schrik en van droge kleeren te zijn voorzien, keerde de familie per tram huiswaarts. De auto bleef voorloopig in de vaart liggen. AUTO-ONGEVAL. Gistermiddag reed op den Brediusweg te Bussum de heer Hin uit Haarlem, toen hij tij- dens het sturen een koffer wilde verplaatsen, in voile vaart tegen een boom. Het voorste deel van de auto werd vemield, De heer H. en zijn vrouw bekwamen pots- en beenver- wondingen. MOTORONGEVAL. Zaterdagnacht reed te Bussum een motor- rijder op den Rijksstraatweg tusschen Naar- den en Bussum met zulk een vaart tegen twee voor hem rijdende fietsers, dat alle drie op den grond vielen. De motorrijder, de beer Schouten, werd ernstig verwond naar de Majellastichting vervoerd. REGEERINGSPLANNEN INZAKE DE Z1EKENFONDSEN. De sociaal hygienische commissie van de ed. Mij. tot bevordering der Geneeskunst heeft aan het hoofdbestuur dezer maatschap- pij prae-advies uitgebracht over het gewijzigd wetsontwerp-1925: „Regeling der ziekenver- zorging". Naar de meening der prae-advjseurs is van het oorspronkelijke in Augustus 1920 inge- diende wetsontwerp, in het gewijzigd Ont- werp-1925 weinig overgebleven. E)e commissie vat haar voomaamste be- zwaren tegen het jongste ontwerp als volgt samen „De subsidieering der bestaande zieken- fendsen, de bijzondere bijdragen voor de op- richting van nieuwe fondsen en ziekeninrich- tingen alsmede de omschrijving der genees- kundige hulp zijn vervallen. De invloed, die volgens de Memorie van Toelichting zal uitgaan van het cachet, dat de fondsen door de toelating zullen krijgen en van het belang, dat de toelating zal heb ben bij invoering der Ziekteverzekeringswet, kan de Commissie niet hoog aanslaan. Alge- meen Wordt erkend, dat op den tegenwoordi- gen grondslag de fondsen niet voor genees- kundige hulp in den zin als hierboven ver meld kunnen zorgen, en hierin zal door de er- kenning nieis veranderen. De Commissie betreurt deze wijzigingen ten zeerste. Zij meent, dat aan een goede re- geling der ziekenverzorging groote behoefte bestaat en dat door de voorgestelde bepalin gen in deze behoefte niet zal worden voor zien. H.et gewijzigd ontwerp is een groote stap achteruit, vergeleken bij het ontwerp 1920 en zal h.i. niets dan teleurstelling baren. De Commissie vraagt zich af of subsidiee ring door het Rijk geheel uit het ontwerp moest verdwijnen en of niet door eenige be- perking van de eischen aan de geneeskufidi- ge verzorging gesteld, althans de hoofdzaken hadden kunnen worden gered." Concludeerend vindt zij in het voorgestelde wetsontwerp zoovele tekortkomingen. dat zij niet kan voorstellen de aanneming zonder ver- betering en aanvulling te bevorderen. GESLACHT VEE NAAR DUBSCH- LAND. Naar de „Slagerscourant" verneemt, laat Duitschland geen geslacht vee meer toe, waar- van de klieren zijn ingesneden. Zooals men weet, moeten deze klieren ech- ter hier te lande juist ingesneden worden met het oog op onze keuring. Naar de ,,Slagprscourant" van bevoegde zijde verneemt, heeft het departement van binnenlandsche zaken en kndbouw inmiddeis reeds maatregelen getreffen, waardoor de uit- voer naar Duitschland ongehinderd zal kun nen plaats hebben. DE KONINKLIJKE FAMILIE TE SOESTDIJK. H. M. de Koningin met de Koningin-moe der tnaakten Zaterdagmiddag in een open landauer een rijtcer van ongeveer een uur in oe omgeving van het palets soesfaijK. Prinses Juliana heeft het paleis nog niet verlaten. SAMENVOEGING VAN GEMEENTEN. Men schrijft aan de Telegraaf: Dezer dagen werdi gemeld dat de gemeen- fce Kwadijk, Middelie en Warder onlangs sa men een nieuwen burgemeester hebben gekre- fen, aan wien ze met z'n drieen geen geschikt uis konden aanbieden. Wel wuden ze er voor gemeenschappelijlce rekening een bou- wen, maar door gekibbel over de plaats, waar het zou moeten komen, gaat dit niet door en zal de burgemeester buiten zijn drie gemeen- ten moeten blijven wonen. Zonder die oneenigheidi was dit niet noo- dig geweest en het zou evemmin zoo'n vaart geloopen hebben, als de drie gemeenten met elkaar samengesmolten waren. Dat lag en ligt toch voor de hand. Binds jaar en dag hebben ze samen een burgemeester en toch is diens ambtsgebied nog kletn. Ziehier grootte en bevolking. Kwadijk 655 H.A. 462 inwoners Middelie 825 654 Warder 902 532 Samen 23S2 H.A. 1648 inwoners Voor dit kleine oppervlak en dit luttele ge- tal inwoners worden in stand gehouden: drie volledige administraties, secretarie en ontvangstenkantoor dren administraties van gemeentelijk elec- triteitsbedrijf drie gemeenteraden elk van 7 leden. Deze driei plaatsjes hebben dus samen evenveel raadsleden als bijv. Zaandam, Vel- sen en Den Helder, welke alle meer dan 30.000 inwoners tellen. En als er nu bijzondere historische of geo- grafische redenen waren, om deze gemeenten apart te laten! Maar die zijn er in het geheel niet: voor zoovex ze een geschiedenis hebben, is die voor alle drie gelijk. GROOTE VLEESCH-EXPORT UIT BELGIe NAAR DUITSCHLAND. Onder het opschrift „Waar onze levensmid- delen blijven", geeft de „Etoile Beige" een verhaal over enormen vleeschuitvoer van Bel- gie naar Duitschland. Zoo kocht, vertelt het blad, een Hoilandsche firma, in 7 weken, on geveer een millioen kilo vleesch in Belgie. El- het Suitenland als hier te lande. Getuige de groote Haagsche Pinkster-demonstratie voor P. K. Ongeacht hetgeen de a.s. Troonrede inzake Plaatselijke Keuze zal bevatten, zal de actie voor dit stelsel van drankwetgeving on- verzwakt worden voortgezet. Terwijl daar- naast aan verschillende belangrijke wijzigin gen der drankwet aandacht zal worden ge- schonken. Spr. besluit zijn rede met bemoedi- gende woorden aan het adres der jeugdbewe- ging, die voor de bestrijding van het alcoho- lisme van het allergrootste belang is. (Ap- plaus.) Na een woord van welkom tot de afgevaar- digden van diverse* zusterorganisaties; het be- noemen van onderscheiden commissies om het doen van enkele mededeelingen van intemen aard, stelde de voorzitter allereerst de behan- deling van het jaarverslag en het bestuursbe- leid aan de orde. Beide worden na enkele discussies goed- gekeurd, alsook het beleid van de redactie van het Vereenigingsorgaan „De Blauwe Vaan". De verlies- en winstrekening werd vastgesteld met een eindcijfer van 21.020. 8934 en de begrooting, met een to- taalcijfer van /256.000. De penningmeester werd gedechargeerd voor zijn beheer. De af- tredende bestuursleden, de heeren L. M. Her mans, lid van de Eerste Kamer, te Arnhem Dr. H. Hingst te Utercht; J. G. Jansonius, te Huizen, P. Schumacher te Amsterdam en Arie H. Willemse, te Den Haag, werde her- kozen. Tot redacteuren van "^de Blauwe Vaan" werden herkozen de heeren' P. v.d. Meulen te Zeist en H. Ploeg Jr. te Utrecht. Op voorstel van het Hoofdbestuur sprak de vergadering uit, dat het stelsel-v. d. Lande, inzake drankrantsoeneering niet in het belang der drankbestrijding is, weshalve zij hoopt. dat de Regeering bij de aangekondigde drank- wetherziening het stelsel dezer Staatscommis- sie niet zal voorstellen tot wet te verheffen. Prof. R. Casimir uit Den Haag, lid van het Hoofdbestuur, hield vervolgens een - inleiding over „Toestand en Toekomst" onder N. y. In de namiddagvergadering zetten de afge-. vaardigden zich aan de be^andeling van de ingediende voorstellen van Franeker, Den Haag II, Heerlerheide, Zwolle, Rotterdam L M. O.. Hilversum, Hoek van Holland, Hoo- gezand, Leiden, Utrecht, Deventer, Alblasser- dam, Dronrijp, Huizen, Oude Pekela, en Am- sterdam-Zuid, betrekking hebbend op de uit- uitsluitend gegarandeerd leder. Hoe gemakkeljjk is toch de Rlnso waschmethode I In een oogwenk is de Rinso in heet water opgelost en is het heeriyk schui- mende sop gereed om zijn werk te doen. En hoe prachtig is het resultaat I Het waschgoed hagelwit en in zoo kortei\ tijd dat niemand vroeger geloofd zou hebben dat het mogelijk was! Neem nog heden proef! Koop vandaag nog een pakje voor Uw eerstvolgende wasch. De Lever's Zeep Maat- schappU, Vlaardingen. ken nacht vertrekt een trein met versch ge slacht vleesch naar Duitschland en den vol- genden morgen reeds wordt dit vleesch in di verse Duitsche steden verkocht. Aldus, zegt het Belgische blad, eten onze burgers Argentijnsch vleesch, dat in bevro- ren toestand wordt ingevoerd, terwijl het ver- sche vleesch, dat Belgie zelf voortbrengt, door de Duitschers wordt geconsumeerd. Belgie moet dure dollars betalen voor zijn Amerikaansch vleesch cn deze Hoilandsche maatschappij strijkt een niet geringe winst op van het versche vleesch dat Belgie uitvoert. DRANKBESTRIJDING. Onder presidium van den heer P. v.d Meu len, uit Zeist, kwam de Ned. Vereeniging tot Afschaffing van Alcoholhoudende Dranken de oudste geheelonthoudersorganisatie in ons land heden in het Jaarbeursgpbouw te Utrecht in 91ste algemeehe vergadering bij- een. In zijn openingsrede wees de voorzitter al- iereerst op bet juist te Dorpat (Estland) ge houden Internaticnaal Congres tegen Alco- holisme, waar hij de Nederlandsche Regee ring heeft vertegenwoordigd. Duidelijker dan ooit is de internationale beteekenis en om vang van het alcoholvraagstuk naar voren gekomen, maar daarnaast de bijzondere taak van ieder vo'.k om naar eigen aanleg en om- standigheden binnen zijn grenzen naar de op- lossing te streven. Samenwerking van de spentane uiting van het hart en de koel over- legde en voorbereide uiting van het verstand is hiervoor noodig Uit onze geschiedenis, zoo- wel als uit de agenda voor deze vergadering blijkt, dat we dat steeds hebben erkend. Het is dan eok allerminst toevallig, dat juist nu weer in onzen kring naar voren komt de wengch naar een wetenschappelijk instituut voor het alcoholvraagstuk. Spr. wiist dan op de door de economische cmstandigheden ver- oorzaakten stilstand in den groei der organi- satle, op de toeneming van het wijnverbruik en de afwijzende houding die het intellectuee- le deel van ons volk tegenover de drankbe strijding aanneemt. Verder memoreert hij de actie van de tegenstanders goeddeels bestaan de uit belanghebbenden bij den drankhandel welke zich telkens in nieuwe organisaties groepeeren. Dat de drankbestrijdersbeweging ondanks alles vordert blijkt op verschillende wijze. Spr. wijst o.a. op het' goedgeslaagde congres voor alcoholbestrijding bij snelverkeer. Gok vestigt hij de aandacht op de veldwinnende beweging voor Plaatselijke Keuze, zoowel in geverij,- propaganda en jeugdwerk. WEGVERBiETERING IN TWENTE. In de Vrijdag geo-pende zitting van de Prov. Staten van Overijsel kwam aan de 'or de de verbetering van den weg Enschede- Oldenzaal en van het wegvak Lonneker-Ol- denzaal. Het weggedeelte, dat begin 1925 van een nieuwe deklaag was voorzien, was t einde van dat jaar een aaneenschakeling van putten en gaten. Dat kwam door het ontbre- ken van een behoorlijke fundeering en het in- tensief autoverkeer. Dageliiks pasaeeren 103 autobussen en tal van andere auto's dezen weg. De weg zal voorzien worden van een klein plaveisel. De provincie zal de helft van de kosten, groot 213.000 bijdragen. Dit voorstel wordt aangenomen, onder op- merking, dat een snellere uitvoering van het werk gewenscht is. De voorzitter zeide, dat het werk zoo snel mogelijk uitgevoerd zal worden. OOSTZAAN VRAAGT SUBSIDIE AAN DE REGEERING. De opbrengst van de gemeentelijke inkoni- stenbelasting zal dit jaar wel 20.000 min der ziin dan waarop was gerekend.Het ge- volg daarvan was dat de factor voor de in- komstenbelasting van 1.75 tot 2.11 verhoogd diende te worden, om aan het benoodigde be- drag te komen. Waar echter de belasting al zeer hcog is, werd het practisch zco goed als onmogelijk geacht om deze verhooging in te vCeren. En zoo werd besloten cm den factor op 1.75 te handhaven, met de bedoeling onl een bijdrage van rijk en provincie te vragen. Ged. Staten maalden echter bezwaar tegen dit besluit. B. cn W. zijn naar den minister van bin nenlandsche zaken gegaan. De secretaris-ge neraal deelde echter mcde, dat alleen in uiter- ste noodzaak aan ten gemeente subsidie wordt verlend in de kosten der gemecntehuishou- ding, en dat er meer gemeenten zijn met een hooge belasting. Gevraagd werd of in de ge meente, evenals bij het rijk, al ccn salarisver- laging van 10 pet. wfis toegepast. B. cn W. moesten daarop ontkennend ant- woorden. In de raaasvergadering stelden B. cn W. nu naar aanleidifig van de besprekingen voor om aan rijk en provincie can subsidie te vra gen van 16.000 te zamen en den factor voor de belasting op 1.75 tc handhaven. Met algcmeene stemmni is daartoe beslo ten, KORTE BERICHTEN. Zaterdagavond is de 44-jarige P. J. Grassere, die bij de geheimzinnige misdaad te Niewenhagen zwaar aan het onderlijf werd gewond, overleden. Verdacht van oplichting van 4500 ten nadeele van J. S. aan den Nieuwen Binnen- weg te-Rotterdam, is in bewaring gesteld de 49-jarige koopman E. W. S., een Leth. ^De commissaris van polkie te vraagt opsporing, aanhouding en voorgelei- ding van Cornelia Willemijntje Onderwater, geboren te Breda, 18 November 1908, die zich heeft onttrokken aan het wettig over haar ge steld gezag. Signalement: slank, middelmati- ge lengte, donkerblond haar, blauwe oogen, gave tanden, blozend uiterlijk. Bij het binmenzeilen van de haven te Lemmer is door een motorboot aangevaren de kielboot„Platvisch" van Amsterdam, op reis van Blokzijl naar Lemmer. De vier op varenden, de eigenaars Gebrs. Sellemeyer en de Gebrs. Harding van Zwartsluis, wisten op de motorboot over te springen. De „Plat- visch" zonk. Te Ooster-Blokker is het 4-jarig zoon- tje van den heer D. S., dat met zijn broertje op een kar medegereden was, doordat het de leidsels greep, van de kar gerukt. Het kreeg een der wielen over het lichaam en was ter- stond dood. Te Oosthuizen is het 5-jarig zoontje van den Klerk te water geraakt en verdronken. B. en W. van Monnikendam vragen voor het herstellen van den ouden speeltoren een crediet van 10.000. Te Ede overleed de bloemenventer K. Pol wegens aanrijding door een auto. Een onbekende stuurde den inspecteur der directe belastingen te Dokkum 4000 gewetensgeld. Het huis en de-inboedel van den heer S. te Udenhout zijn geheel door brand ver- nield. Oorzaak cnbekend. ProvinciaaB Nieuws. UIT LIMMEN. Door het te ver uitwijken kwam.de woon- wagen van den heer V., die met het verhuizen van den draaimolen enz. bezig was, in de berm van den weg terecht. Door het weg- zakken van het wiel kwam de groote wagen te kantelen en geraakte in de wegsloot. Het gaf een heele consternatie om het ge- vaarte weer op het droge te brengen. UIT HEILOO. Door burgemeester en wethouders is, uit de 47 sollidtanten, op de voordracht ge- plaats voor lijnwerker bij het G. E. B.: 1. A. Sengers, 2. J. Terbuurkes. Zaterdagavond werd de verlottfig ge houden van de Sportvereeniging V. V H. De vier eerste prijzen vielen op de Nos.: 1692, 800, 1614 en 479. De hoofdprijs, een heerenrijiwel, werd ge- wonnen door W, Wasterval Jr. Doer de politie is proces-verbaal opge maakt tegen de vrouw van een woonwagen- bewoner, die den heer A. J. de V. heeft mis- handeld. De heer de V. was getuige van een aanrij ding van een auto tegen een woonwagen, waarbij de auto defect geraakte. Deze aan rijding gebeurde doordat de woenwagen ver- keerd uithaalde. UIT PETTEN. Het lijk van den sergemt-vlieger Hartjesveld gevonden. Het lijk van een der verongelukte vlie- gers, die bij Katwijk op 19 Januari omkwa- men, en wel dat van den 23-jarigen serge ant vlieger Hartjesveld is Zaterdagmorgen 6 uur te Petten aangespoeld. Het overschot was reeds in een vergevorderde staat van ontbinding. Zooals men zich herinnert, werden op 19 Januari boven zee ter hoogte van Katwijk oefeningen gehouden voor een escadrille mi- litaire vliegtuigen met het schieten op een z.g. manche. Door een hen overvallende sneeuwbui dwaalden zij van het naar Soes- terberg terugkeerende escadrille af. Zij zijn nadien niet meer teruggezien, en hoe men dok zocht met torpedobooten en vliegtuigen, geen spoor werd meer van het verongelukte vlieg- tuig gevonden. Na het vinden van .het lijk werd dadelijk de burgemeester, de heer Eriks, gewaarschuwd, die onmiddellijk maatregelen na::i_ om het lijlc in een. lijkkist naar de beg.aafplaats te ver- voeren. In Petten staan voor aangespoelde drenke- lingen steeds een tweetal lijkkisten gereed zoodat het lijk, waarvan het hoofci was afge. scheiden spoedig in het lijkenhuisje was on- dergcbracht. De onderkleeren waren geheel vergaan, doch de leeren bovenkleeding was nog goed, terwijl de beenkappen den indruk maakten weinig gedragen tc zijn. In een der pijpen van de leeren broek, de zakken waren vergaan, werd een pnrtemon- naie, een zakmesje en een bos sleutels gevon den. De burgemeester, de. heer Eriks, stelde zich in verbinding met het vliegkamp Soes- terberg en tegen vijf uur arriveerden per auto kapitein Koppert, dr Brouwer, 1 sie luiten- ant vliegenicr Schott, sergeant-vliegenier Lnmbermont, en sergeant vliegenicr Harde- veld. Sergeant Lambcrmont gaf een beschrij ving veil de portcmonnaie, welke sergeant Hartjesveld gcbruikte en deze bdschrijving paste precies op de gevonden beurs. Ook de sleutelbos werd herkend. Be ken d was, dat de beenkappen kort voor het ongeluk door Hartjesveld waren aangc scliaft. Er stend een nummer in, zoodat men over de identiteit geen oogenblik in twijfel verkeerde. Het stoffelijk overs,hot is voorloopig ge- kiet en in het iijkenhuisjc- op de begraafplaats opgebaard. Na bekemen machtiging van den clficicr van justitic -7nl het heden naar Delff werden overgebracht, waar het Dinsdag of Woensdag ier aarde zal worden besteld. UIT NOORD-SCHARWOUDE. Het was gisteren de openingsc'ag van het tcrrein van do R.K, Sportvereeniging Voor- waarls bij de Roskambrug. Er hadden twee vcejbalwedotrijden plaats. I P66-2J

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 2