DE LANGE DE MORAAZ CHEVROLET KENNEMER AUTOGARAGE. Gredieten - Deposito Effecten iadso-hoekjo L. FRAN'KENBERG, Alkmaar LAN6ESTRAAI 49 - ALKMAAR Bioscopei! Sfacisnieuws gesleten wagen 2 deuran f 2405 geslateii wagen 4 denren ff 265C Oliepomp Woensdag 4 Augustus. Hilversum, 1050 M. 12.Politieberichten 5.7.Vooravondconcert door het H. D. O.-orkest. 7 15 Lezing door Meyr. Mies Zwierzina, ovw den dichter Noto Soeroto. ,7 45 en 10.— Persberichten. 8.15 Kurhaus- uitzending. Solistenconcert onder leiding van Prof. G. Schneevoigt. Soliste: Cecilia Hansen, yiool. 1. Haydn: Ouverture „L'lsola disabi- tata'. 2. Baoh: Concert G-dur (voor strijkor- kest). 3. Mozart: Symphonie no. 36 (adagio allegro spiriituoso). Poco adagio, Menuetto, Presto). Pauze. 4. Ce Franck: „Psyche sym- phonique". 5. St. Saens: Concert voor viool ui si xnineur no. 3 (Allegro non troppo. An- dantino quasi allegretto, Molto, Allegro non troppo). C. Hansen viool. Daventry, 1600 M. 11.201.20 Het radio- kwartet en solisten (alt, tenor, piano). 1.20 —2.20 Muziek van restaurant Frascati. 4.20 Causorie: Out of doors. 4.35 Concert. 5 20 Orgelconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lichte orkestmuziek. 7.10 Tuinpraatje. 7.20 Tijdsein Big Ben, weerbericht, nieuws. Lezing: How stage scenery is designed and painted. 7.45 iPiano-composities van Handel. 8.Lezing: Marching songs of 4he great war. Muzik. il- lustratie van mondorgel en zang. 8.20 British Legion programma. De Lena Ashwell con cert party. 8.50 Speech door den Prins van (Wales. 9.50 Weerbericht, nieuws. 10.25 Ver- volg British Legion-programma. 11.20 12.20 Dansmuziek, door de Royale Automo bile band. Parijs, „Radio-Parisf1750 M. 12.50 Con cert door het orkest Gayina. 5.05 Concert. 8.50 Galaconcert. Konigswusterhausen, 1300 M. 8.50 Con cert. H. Schey, bariton. K. Ebert, declamatie. F. Thiesz-Losey, sopraan. Maria Fein, decla matie. Aan den vleugel Bruno Seidler-Wink- ler. Brussel 486 M. en Antwerpen 265 M. 8.35 Gala-avond, ter herdenking van de verdedi- ging van Luik. Orkest en gedichtenvoorle- zing. Miinster, 410 M. 1.352.50 Concert. 4.20 Volks-orkestconcert. 5.50, 6.20, 7.20 en 8 20 Lezingen. 8.50 „Ein Sommernachtstraum", van Shakespeare. Naar de „Demokratischer Zeitungsdienst" verneemt, omvat de agenda voor de herfstzit- ting van den Volkenbond, die op 6 Septem ber aanvangt, 22 punten. Als punt 11 komt voor het rapport der eer- ste commissie over de kwestie van Duitsch- lancis opneming in den Bond. Punt 12 betreft het rapport over de voor- stellen, die de Volkenbondsraad na onder- zoek van het rapport der sfudiecommissie zai hebben te doen ten aanzien der uitbreiding van den Raad. Daarna volgen de rapporten der financi- eele en economische commissies over de toe- standen in Oostenrijk en Hongarije en over de werkzaamheden van het voorbereidende comtie voor de Internationale Economische Conferentie. Punt 20 heeft betrekking op het rapport der voorbereidinde ontwapeningscommissie en punt 23 op de begrooting van den Bond, in verband met de begrooting van het Inter- nationaal Arbeidsbureau en die van het Per- manente Hof voor Internationale Justitie in Den Haag. Het laatste punt der agenda betreft de ver- kiezing der niet-perinanente Volkenbonds- raadsleden. j ABESSINIe'S AFWEER. Abessinie heeft den secretaris-generaal van den Volkenbond medegedeeld, dat het toe- treedt tot het statnut van het Int. Hof in Den Haag, alsmede gedurende 5 jaar tot de facul- tatievc clausule voor verplichte jurisdictie, die aan het statuut van het Hof vastzit. Deze tcetreaing wordt, volgens de Tel., in VolkeJlbondskringen in direct verband ge- bracht met het protest van Abessinie tegen het Engelsch-Italiaansch economisch accoord. De besprekingen, did gistermiddag in het Engelsche Lagerhuis verwacht werden over de Engelsch-Italiaansche overeenkomst in za- ke Abessinie, hebben zich beperkt tot enkele vragen en een kort antwoord van minister Chamberlain. Deze zegde publicatie toe van de desbetreffende correspondentie, zoodra deze volledig zal zijn. Chamber la ip verklaar- de, dat de Engclscne regeering niets te ver- bcrgen heeft in deze aangelegenheid, hetgeen hij duidelijk hoopt te maken bij het debat, dat later zal volgen. De aanleg en de waterkeering in het Tsa- nameer door de Soedaneesche regeering, al- dus Chamberlain, was reeds opgenomen in de .toezeggingen, door keizer Menelik in 1902 aan de Britsche regeering gedaan, hetgeen VndSrfien in een notawisseling is bevestigd. De toestemming der Abessinische regeering yoor het beginnen met den aanleg moet ech- tsr nog gegeven word en. i EEN INTERWIEW MET BRIAND. Briand heeft aan den specialen correspon dent der „Neue Freie Presse" te Berlijn een '(interview toegestaan, waarin bij o.m. de be- jtrekkingen tusschen Duitschland en Frank- qjk bespreekt. Op de vraag van den correspondent, wat die burtenlandsche politiek van het nieuwe Fnsn9che kabinet zou zijn, antwoordde dc minister: De wijzigingen in de regeering beteekenen geenszins eta wijziging in de Fransche bui- rentandeche politick. Dat bewiist reeds bet jfjert, cteit ik zitting in het kabinet heb. Nim- tner zou ik de portefeuille van buitenlandsche feafcen aanvaard hebben, indien ik er niet vcl- sfe'okt zeker van zou zijn geweest, dat ik nujn Vpt duaverre g-evolgde politiek zou kunnen Voorhtetten. Pdncare iieeit de regeering overgenomen, tea einde de fiisancieele crisis op te losser Wij hebben ons om hem gefrroepeerd, man- nen van alle partljcn, ten einde hem bij dc vervuffing zijner taak ter zijde te staan. Met arm geschaarde meerderheid zal Poin- caa-e trachfen de financieele kwestie op te lessen. Ik zal mijn politiek voortzetten en mijn po litick is de politiek van Locamo. De verdra- gen van Locarno zijn voor het grootste deel, men kah wel zeggen voor viervijfde, reeds vcrvuld. Ik kan verklaren, dat ik ook reeds v66r het tot stand komen der verdragen van Locarno naar verzachting van het Rijnland- rdgmre heb gestreefd. Ook de rest dezer ver dragen zal vervuld worden en zou wellicht needs vervuld zijn, indien daarin ten gevolge van de Fransche ministerieele crisis geen ver- tnaging zou zijn ingetreden. Wel is waar is goede wil noodzakelijk. In h-vt Rijnland hebben in den laatsten tijd aller- lei voorvallen plaats gehad, die de Fransche openbare meening hebben gei'rriteerd, b.v. zekere luidruchtige herinneringsfeesten. Ik zou wenschen, zeide hij voorts, dat de Duitsche regeering ten aanzien van de ont- v/apening alle maatregelen treft, welke nog ihoeien worden iutgevoerd. Mijn politiek is. zooals ik reeds heb ge- zegd, die van Locarno. De politiek van Lo carno beteekent een politiek van toenadering met Duitschland. Ik ben er vast van over- tuigd, dat zonder deze toenadering tusschen beide landen het Europeesche evenwicht niet zcu kunneu worden hersteld. Ik wil mijn po litiek van Locarno niet alleen voortzetten, maar ook verder uitbouwen. Het is miin voornemen in den herfst weder- om naar Geneve te gaan. Dt verbliif te Ge- neve zal mij een welkome gelegenheid bieden den om met de Duitsche staatslieden bespre- knger, te voeren, en wel weder uitvoerige be sprekingen. De nieuwe regeering, zoo eindigde Briand, zal de buitenlandsche politiek der oude regee rim' voortzetten en wat ik dorn kan om deze politiek tot een goed einde te brengen, zal ik doen. DE LAATSTE REDE VAN DZJERZJINSKY. De Russische bladen publiceeren de laatste rede van Dzjerzjinsky in het plenum der cen tra le commissie. In deze commissie richtte hij heftige verwij- ten tot Kamenef en diens plaatsvervanger Pjatakofa. Kamenef verweet hij, dat deze nicts afwist van hetgeen er in zijn ressort omglng en hij beschuldigde Kamenef en Pja takofa er van, dat hun rapporten met elkaar in tegenspraak en niet af waren. Voorts ver- langde hij de vereeniging van den Oppersten Eccnomischen Raad en van het volkscommis- sariaat van Handel in een ressort. Opmerkelijk in zijn rede was nog, dat hij geen rcpresailles tegen het speculeerende deel van het particuliere kapitaal wenschte. DE FRANSCH-DUIT'CHE ONDER- HANDEL1NGEN. N'aar van bevoegde zijde verluid't, nemen de Duitsch-Fransche handelsverdag-onder- handelingen een gunstig verloop. Men ver wacht dan ook, dat nog voor het einde dezer maand een gedeeltelijke overeenkomst tot stand zal kunnen worden gebracht. DE DUITSCHE MIJNINDUSTRIE. Een der belangrijkste aanwijzingen voor de verbeterde situatie in de mijnindustrie in het Roergebied is de in den loop van verleden week gestegen vraag naar z.g. „fijne steen- kool," die maanden lang vrijwel onverkoop- baar was en op hoopen moest worden gestort. Deze voorraden nemen momenteel belangrijk af. Naar de Tel. verneemt, zijn sinds het uit- breken der mijuwerkersstakino; in Engeland de steenkoolvoorraden in het Roergebied met circa 35 procent verminderd. Voorts zijn voor de eerste maal in de ge- schiedenis van den Roermijnbouw Engelsche aanvragen naar Roercokes voor de Engelsche ijzer- en staalindustrie ontvangen, opdat on- middellijk na het beeindigen der mijnwer- kersstaking de productie in de Engelsche ijzergieterijen weder ter hand kan worden ge- nomen. In kringen der Duitsche ijzer- en staalin dustrie staat men op het stancpunt, dat indien belangrijke cokesleveranties naar Engeland mochten volgen, de prijs voor cokes op de Duithsche markt ten behoeve der Duitsche In dustrie door het steenkoolsyndicaat moet wor den verlaagd, ten einde aldus aan de Duit sche concurrentie op de internationale ijzer- markt betere kansen te bieden. DE ELECTRISCHE. In antwoord op vragen van het Tweede Ka- merlid den heer Duys betreffende het instel- len van een onderzoek naar het onlangs op den spoorweg Den HaagRotterdam (Hoi- plein) in gebruik genomen nieuwe wagen- materieel, in verband met de op dien spoor weg kortelings plaats gehad hebbende onge- lukken, welke luiden: Is het den minister'belcend, dat reeds sedert geruimen tijd onder het reizend publiek, dat vaak gebruik maakt van de electrische spoor- wegverbinding Den HaagRotterdam (Hof- plein), ongerustheid bestaat omtrent de vraag of het onlangs in gebruik genomen nieuwe wagen-materiaal wel voldoet aan de maxi- mum-eischen van veiligheid, die daaraan mo- gen worden gesteld? Is de minister bereid een ernstig onderzoek te willen instellen, of inderdaad dit nieuwe materiaal niet de oorzaak is van de reeds een paar maal plaats gehad hebbende ongelukken, ten einde daarna de verzekering te kunnen ge- ven dat, ook naar zijn oordeel, dit materiaal, ook bij de verhoogde snelheid waarmede gere- den wordt, met het oog op de veiligheid van het publiek voldoet aan wat bij den huidigen stand der techniek daaraan als eischen mo- gen worden gesteld? Bfestaat het voornemen dit zelfde materiaal straks in dienst te nemen ook op de lijn Rot terdamden HaagAmsterdam? Zoo ja, acht de minister ook dit met het oog op de veiligheid van het publiek verant- woord? heeft de minister van wateretaat bericht: 1. Deze vraag wordt bevestigend beant- woord. 2. Een onderzoek en te voren gehouden proefritten op het baanvak den HaagLei den, waarbij herhaaldelijk met snelheden van meer dan 100 K.M. per uur gereden werd, zoomede het feit, dat de nieuwe, voor de elec trische exploitatie aangeschafte rijtuigen in geregeld verkeerende sneltreinen tusschen Holland en Parijs geloopen hebben, hebben aangetoond, dat de rijtuigen voldoen aan de bij de constructie gestelde, zeer hooge eischen van sterkte en veiligheid bij de hoogst toe te laten snelheden. 3. Het hier bedoelde materieel is juist voor den dienst tusschen Rotterdam en Amsterdam over den Haag ontworpen en aangeschaft en loopt slechts tijdelijk op den spoorweg Rotter dam Hofplein—den Haag, Scheveningen, tot- dat het verbouwde oude materieel wederom op den spoorweg dienst zal kunnen doen. 4. Deze vraag kan blijkens het bovenstaan- de zeer zeker bevestigend worden beantwoord. Juist het gebruik van het nieuwe voor den hoofdspoorweg gebouwde materieel op een oorspronkelijk als locaalspoorweg aangeleg- den spoorweg, waarop nog eenige bogen met kleineren straal voorkomen, is oorzaak ge weest van eenige in den laatsten tijd voorge- komen ongevallen. Door snelheidsverminde- ring op eenige plaatsen en andere maatrege len mag de veiligheid ook gedurende den tijd, dat het nieuwe materieel nog op den onder-- havigen spoorweg dienst zal mceten doen, alleszins verzekerd worden geacht. EEN ONTROUW AMBTENIAAR. Te Vlaardingen is door de politic gearres- teerd de 26-jarige kantoorbediende bij de Posterijen R. P. Om kas tekorten te dekken schijnt hij valsphheid in geschrifte met uit- betalingsstaten der Rijkspostspaarbank te hebben gepleegd. Het tekort bedraagt ver- moedelijk 2600. Hij zal ter beschikking der Justitie te Rotterdam worden gesteld. KAMPEERENDE BUINDEN. Hoezeer de blinden gelijke behoeften heb ben als hunne ziepde medemenschen, wordt thans wederom bewezen. Te Schaarsbergen nabij Arnhem, in de na- bijheid van de boerderij „De Wildhoeve", hebben leden van den Nederlandschen Blin den Bond in tenten, welwillend verstrekt door het Departement van Oorlog, een kamp op- geslagen. De gang van zaken is daar min- stens even regelmatig als in het best georga- niseerde kamp. Wel duidelijk blijkt ook Mer uit, hoe goed de blinden zich bij maatschap- pelijke zaken weten aan te passen. EEN PRINSES JULIANAFONDS. 1 De Kon. Ver. Oranjebond nam in 1921 het initiatief tot het stichten van een Juliana- fonds, hetwelk zich ten doel stelt het inzame- len van gelden om deze Prinses Juliana ter hand te stellen met haar 18en verjaardag voor een door haar zelve nader te bepalen liefgdadig doel. Tengevolge van verschillende buitengewone GROOTE COUPEKOFFERS, REIS- EN YACANTIEKOFFERS, GEPANTSERDE H11TK0FFERS. in de handen van Albert Dollet, die inmid- dels uit zijn betrekking is ontslagen voor dief- stal. Dollet speelt en drinkt en maakt vele schulden. Hij gaat zelfs tot diefstallen over en dwing Micheline zijn medeplichtige te worden, onder de voortdurende bedreiging haar vroegere leven met den rijken Spanjaard aan haar ouders bekend te zullen maken Mi cheline, zwak en willoos, zinkt steeds dieper. Dollet drinkt veelvuldiger en maakt het ellen- dige leven van Micheline tot een ondragelij- ken last. Bij een hevige twist tusschen Miche line en den beschonken Dollet, doodt Miche line hem uit zelfverdediging. Zij wordt gear- resteerd en opgesloten in de bekende Parij- sche vrouwengevangenis St. Lazaire. Courantenberichten verwittigen de ouders van de sensationeele moordgeschiedenis en de daarop gevolgde arrestatie van hun dochter. Dit is de oude goede moeder te machtig en zij sterft van verdriet. Na een belangrijke rechtzitting wordt Mi cheline vrijgesproken om haar in de gelegen heid te stellen, in haar geboorteland, den El- zas, een nieuw leven te beginnen. Het voortreffelijke spel van de bekende ar tist™ Signoret en Ginette Maddie als Albert Dollet en Micheline, maken deze film tot een diep ontroerend werk, dat niet zal nalaten bij de bezoekers een diepen indruk achter te laten. Vooraf draaien nog een interessant jour- naal, het wekelijksche „Hollands nieuws" en een dolle klucht „Zigoto bij de Chineezen". JUBILEUM. De heer H. J. Landman, alhier, hoopt Woensdag den 4en Augustus a.s. den dag te herdenkea, waarop het 25 jaar geleden is, dat hij als vrijwilliger in functie trad bij de Alk- maarsche brandweer. Deze dag gaat niet onopgemerkt voorbij voor den jubilaris en zijn collega's. GESLAAGD. Mej. Els de Vries alhier slaagde Zaterdag te Amsterdam voor de acte Handenarbeid. STED. MUZIEKTUIN. De Italiaansche Opera (Dir. Mevr Cav. M. de Hondt), die Zondag in het Concertge- bouw te Amsterdam en gisteren te Bergen zulke triomfen oogstte, zal in den loop dezer maand een concert in den Sted. Muziektuin te Alkmaar geven. HEKWERK OPGEDRAGEN. Het hekwerk om het nieuwe R. K. Zieken- huis is opgedragen aan den heer Besteman. AANSLUITIiNGEN ALKMAAR MET INTERNATIONALE TREINEN. Aan den Minister van Waterstaat te 's-Gravenhage en den dienst der Exploitatie omstandigheden kan aan dit plan niet gewerkt worden. Thans wil het bestuur uitvoering geven aan zijn plannen, welke na verdere uitwerking na der bekend zullen worden gemaakt. Uitdruk- kelijk wordt gemeld, dat deze inzameling geen verband houdt met het op te richten monument voor Juliana van Stolberg. Een eere-comite is thans samengesteld. KORTE BERICHTEN. Zondag is te Tilburg een standbeel.i voor Petrus Donders onthuld. Zaterdagnacht is te Zevenaar het cafe De Grens van Roggeveen geheel afgebrand. De oorzaak is onbekend. Alkrnaarsch Bioscoop Theater. Misbruikte Onschuld. Gisteravond draaide het A.B.T. als twee de hoofdfilm van haar weekprogramma een bijzonder mooie Ufa-film „Misbruikte On schuld". Dit werk geeft een beeld van een jong onschuldig meisje, dat naar Parijs gaat en in deze groote weeldestad ten onaergaat en zooals zoovelen haar leven vergiftigd ziet. Als een lief kind met een devoot en onschul dig zieltje hecht Micheline, de dochter van den houdvester Horn van graaf Herpel, waar- d5 aan de liefde van den particulieren huis- knecht van den graaf. De huisknecht, Albert Dollet, weet den ouden houtvester te bewegen zijn dochter dienst te laten nemen als kamei- meisje bij gravin Herpel. De familie Herpel is echter slechts enkele zomermaanden op haar kasteel in den Elzas, en vertrekt spoedig weer naar Parijs. Ook Micheline gaat naar Parijs, en diep onder den indruk verlaat zij haar geliefd geboorteland en ouders en Ro bert Rucholz, den tweeden houtvester. die haar werkelijk liefheeft. A1 spoedig wordt Micheline in Parijs ver- blind door haar luxe omgeving en gaat zij over tot een weelde-leventje, lneitoe in staat gesteld door een jongen rqken Spanjaard. Deze yertrekt ploteeiing en laat haar achter Ned. Spoorwegen te Utrecht is door de Ver eeniging Alcmaria V. V. V. alhier het volgen- de schrijven verzonden: Het bestuur van „Alcmaria" Vereeniging tot bevordering van het vreemdelingen ver- keer, gevestigd te Alkmaar, heeft de eer on der Uwe aandacht te brengen de in de mees- te gevallen onvoldoende en dikwijls zeer slechte verbindingen van de internationale treinen met de treinen loopende van Haar lem en Amsterdam naar de Stations benoor- den Uitgeest en in het bijzonder naar Alk maar. Meermalen gebeurt het toch, dat men te Haarlem of te Amsterdam bijna een uur of langer dan een uur moet wachten om hetzij naar het buitenland gaande, hetzij van het buitenland komende, een aansluitenden trein te vinden. Het bezwaar, dat verschillende van Belgie en Frankrijk komende treinen niet te Haar Am stoppen, hetgeen met het oog op de snelle in ternationale verbindingen uit den aard der zaak vanzelf sprekende is, zou tot een mini mum gereduceerd kunnen worden als te Am sterdam behoorlijke aansluitingen beston- den. Een groot aantal zakenmenichen van Alk maar en omstreken moeten gebruik maken van de internationale treinen, dikwijls gedu rende een groot deel van het jaar, waarom het zeer zeker voor deze Noord-Hollanders van veel belang geacht mag worden, dat In het bovengeschetste bezwaar wordt voorzien. Tot staving van het bovenstaande zijn hierbij gevoegd staatjes, aangevencfe de hoofd-verbindingen met Engeland, Belgie en Frankrijk en met Duitschland, waarin U vindt vermeld de tij-den, dat te Haarlem en Amsterdam moet worden gewacht op aan- sluiting. Uit dit overzicht blijkt, dat in de richting Engeland voor de heenreis via Hoek van Holland 1 uur 19 min. te Haarlem moet worden gewacht, terwijl voor de terugreis via Vlissingen 57 min. te Haarlem moet wor den gewacht. Voor Belgie en Frankrijk zijn de wachitij- den te Haarlem meermalen ongeveer eer. uur, terwijl dikwijls juist op enkele minutcn c-i 1 eerie vroegere aansluiting zou kunnen wor den verkregen. Voor Duitschland is de aansluiting meestal niet minder bedroevend. Het bestuur meent dan ook, dat het zeer zeker gerechtvaardigd is, Uwe aandacht vooi deft aansluitingen te vragen en verzoekt het daarheen te leiden, dat tenminste met meer- dere internationale treinen te Haarlem en Amsterdam dragelijke aansluitingen verkre gen worden. VEREENIGING VOOR GEZINSVERPLEGING. De Zusters verpleegden in de maand Juli 58 patienten en legden 798 bezoeken af. waarvan 259 betalende bezoeken, 462 bezoe ken voor het A. Z. A. en 77 gratis bezoeken. Er werd 4 maal de laatste hulp verleend bij het afleggen en 1 maal den dokter geassis- teerd. De Wijkverpleegster verpleegde 10 patien ten, legde 314 bezoeken af en heeft 4 maal dm dokter geassisteerd. ORGELBESPELING GROOTE KERK. Men gelieve er rekening mede te houden, dat de orgelbespelingen in Augustus, te be- binnen 5 dezer, niet te 8 maar te h a 1 f a c h t aanvangen. NOORD-HOLLANDSCHE TRAM. Door de Directie der Noord-Hollandsche Tram wordt oas bericht, dat zij genoodzaakt is, nog voor de inyoering van de winter- dienstregeling wijziging in den treinenloop te brengen. Toen bij den aanvang van de zomerdienst- regeling het aantal treinen op de lijn Amster damAlkmaar van 5 vice-versa is gebracht op 6, is dit gedaan in het vertrouwen dat aan eene dergeliike uitbreiding ook inderdaad behoefte bestond. Helaas moet na een proef- tijd van ruim 2 maanden ook deze poging tot uitbreiding van vervoersgelegenheid, vooral wat betreft het traject PurmerendAlkmaar, als mislukt worden beschouwd. Het ligt dan ook in de bedoeling met ingang van 18 Au gustus a.s. deze proef te staken. Ingaande dienzelfden datum zal een trein v.v. worden ingelegd op het baanvak Am sterdam—Purmerenddeze zal vertrekken van Amsterdam te 6.05 nam. en van Pur merend te 7.20 nam. Deze uitbreiding van den dienst is wederom als proef bedoeld. CONCERT, op WOENSDAG 4 AUGUSTUS, des avonds van 8 tot 10 uur, door het Stedelijk Muziekcorps (Dir. H. A. Maas), in den Muziektuin. Programma 1.«H. L. Blankenberg. Ernst August- Marsch. 2. L. Montagne. Ouverture Romantique. 3. A. Czibulka. „Der Konigsgardist" Walzer aus der operette. 4. Leon Cavallo. Grande fantaisie sul l'opera „Paillasse". Pauze. 5. Fr. Schubert. Marcia II. 6. W. A. Mozart. Ouverture tot de operi „Don Juan". 7. W. A. Mozart. Fantasie uit de opera „Die Zauberflote". 8. Finale. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen te 9.23 uur licht op. Voor rij- en andere voertuigen een half uur later. NED. FABRIEK VAN VERDUUR- ZAAMDE LEVENSMIDDELEN. Aan H. H. Aandeelhouders der Naamloo- ze Vennootschap Nederlandsche Fabriek van Verduurzaamde Levensmiddelen „voor- heen W. Hoogenstraaten Co., Leiden" te Alkmaar, is het volgende verslag over het jaar 1925—26 uitgebracht. Het is ons aangenaam U hierbij eenige me- dedeelingen te kunnen doen betreffende het bo- drijf onzer Vennootschap over het boekjaar 1925—26. Het liquide-maken der gelden, belegd in huizen werd geheel en in effecten voor zoovqr mogelijk doorgevoerd. Ten behoeve van de Nederlandsche Spoorwegen werd een strook grond onteigend, liggende naast onze fabriek ic- Alkmaar en wel tot een bedrag van 633.82. Ons belang bij de Kaasfabriek te Limmen werd door derden overgenomen voor een be drag van 10.000 in contanten. De aanschaffing van een vrachtauto zal een groote besparing geven in de transport- kosten. Voor de helft is deze auio op de ba- lans reeds afgeschreven. Waar onze voorraden in het afgeloopen jaar zeer verminderd waren, werden in 1925 1926 bijna driemaal zooveel grondstoffea verwerkt als in het voorgaaflde jaar. Onze omzet was nelaagriik grooier dan ver leden jaar, ondanks de verlnagde invoer-ta- rieven op conserven en den lagen franken- koers, welke tezamen groote buitenlandsche goederen-vooriaden in ons land brachten. Het is mede te danken aan de handliaving van de supericure kwaliteit onzer ppoducten. dat in 19251926 een dergelijke omzet door ons kon worden bereikt, waarbij v. ij memoree- ren, dat ons, ondanks de hoogere prijzen, aan verschillende groote inrichtingen de leveran- tie om die reden alleen weid gegund. Het bedrijfsresultaat is, dat na normale af- schrijving, een netto-\vinst» kon worden be- haald van 19.433.29, tegenover een be- drijfsverlies -'t vorig jaar, zonder afschrijviiig van 34.782.64. Wij'stellen IJ vcor, in overeenstemming met het advies der Directie, dit winst-saldo over te brengen naar het nieuwe bffekiaar, opdat deze iniddelen tot versterking van het beclrijf kunnen di^nen, hetgeen wij voor een voorzich- tig beleid noodzakelijk achten. Het zeer vroege voorjaar deed de nieuwe campagne reeds in April aanvangen, waar- door de op de balans voorkomende post goe- deren iets hooger is dan verleden jaar. De schatting der voorraden is «eer nauw- keurig geschied en in overeenstemming ge bracht met de verwachte daling van enkele prijzen. Verder stellen wij U voor de balans per 30 April 1926, benevens de Winst- en Ver';iesr.i- kening oyer het afgeloopen jaar goed te *l>eu- ren; te voorzien in de vacature, cntstaan door de pericd'eke aftrcding van onze Commissa- rissen, de heeren Mr. A J. Fokker en P. A. de Gooijer, die zich wederom verkiesbaar stellen, - eu tot regeling der bcno.eming van de Dirertie

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 2