Sport TEjdschpiftew ZeetijcSingen fe wSflcd&eur nacrcren getifrefttf "en "zlcli via iie zaak naar do woning liaddea begeven, waar de glazen beker geledigd bleek te ziju. .BRAND. In den nacht van Zaterdag op Zondag is fusschen Bcekhoeve en Oostveldzijde de vee- houderswoning van de Laer afgebrand. Wo ning en stal brandden geheel uit. Verloren gingsn twee varkens en het grootste deel van den plu imgedier testa pel, benevens 5000 Kg. booi. OOSTENRIJK EN NEDERLAND. Men' mekR uit Weenen aan de N. Rott Ct.: 'Maandag 9 Augustus zal in het bijzijn van den Nederlaridschen gezant de feestelijke opening plaats hebben van het directe radios telegrafische verkeer tusschen Qo6tenriik en Nederlaad. VERDUISTERINO. E>e firma D., aan den Zuid-Blaak te Rotter dam, hacdel in galanterieen en speelgoede- ren, had een reiziger in dienst, tegen wien men den laatsten tijd achterdocht koesterde. Daarom schreef men aan den reiziger, die in Amsterdam woont, dat een controleur met hem mee zou gaan, als hij naar de kermis te 'Leeuwarden ging. Dit bezoek zou de vorige week Dinsdag piaats hebben. Maandag kwam er evenwel een brief van den reziger, dat hij niet naar Leeuwarden kon gaan, maar dat de controleur hem den volgenden dag in Uiigeest zou kunnen ontmoeten. i Dinsdag is de controleur naar Uitgeest ge- gaan, maar de reiziger, de 23-iarige S., Bleek ouvindbaar. De controleur is daarop terstond naar Leeuwarden gereisd, maar ook hier was S. niet te vinden. Een onderzeek bij '.de afnemers van de firma D. wees uit, dat S. bij enkelen gelden gei'nd had. Dit geld, to- itaal een bedrag van ongeveer 1000, heeft hij niet verantwoord. De firma heeft daarop een fclacht tegen S. ingediend. S. is voortVluchtig. DE COMMISSARIS DER KONINGIN IN ZUID-HOLLAND. E. C. baron Sweers de Landas Wyborgh, cofnmissaris van de Koningin in Zuid-Ho)- land, zal 25 Mei van het volgend jaar den 75-jarigen leeftijd bereiken. Naar het Hdbl. verneeint, koestert de heer Sweers het voorne- men, tegen dien tijd zijn ambt neer te leggen. DE EERSTE KAMERVERKIEZING. Het Centraal stembureau heeft gisteren be- slist, dat als tweede chr.-hist. lid van de Eer- ste Kamer voor de provincien Gelderland, Overijsel, Drente en Groningen is gekozen m. O. J. E. baron Van Wassenaer van Cat- wijek. Men weet dat rekening werd gehouden met de mogelijkheid, dat in plaats van baron Van Wassenaer van Catwijk( aftr.) baron Creutz door voorkeurstemmen gekozen zou blijken te zijn. NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. Naar het Centrum verneemt, zal bij de Ne- Berlandsche Spoorwegen een autobusbedrijf worden opgericht en is de benoeriiing van een direeteur te verwachten. Bij informatie werd aan het U. D. medege- deeld, dat deze plannen wel bestaan, doch nog geenszins definitief zijn vastgesteld. Het doei dat met dit autobusbedrijf beoogd wordt en de taak van het berijf staan, zoo zeide men het blad, nog niet vast. In het algemeen gespro- Jcen mag het bericht echter juist worden ge- noemd. INTERNATIONALE FEDERATIE VAN ACADEMISCH GEVORMD£ VROUWEN. In de huishoudelijke zitting van gisteroch- tend is tot presidente van de Internationale federatie gekozen dr. Ellen Gleditsch (Noor- wegen), tot eerste vice-presidente prof. Wini fred Cullis (Engeland), tot tweede viee-presi- dente fnevrouw Schreiber-Feivre (Zwitser- land) en tot derde vice-presidente prof. dr. Jo hanna Westerdijk (Nederland.) Het volgende congres zal in 1929 te Genfe- ve worden gehouden. In de middagzitting is rapport uitgebracht betreffende de werkzaamheden der commissie voor de internationale studiebeurzen en wel door de voorzitster, dr. Smedley Mac Lean. Deze beurzen worden uitgereikt in de facul- teit der letteren en der natuurwetenschappen. Zij, die zulk een beurs krijgen, moeten hun studie of onderzoek verrichten in een ander land, dan het land, waar zij bij de national? federatie zijn aangesloten. Iedere nationale federatie mag drie sollicitanten naar zulk een internationale studiebeurs aanwijzen. Er bestaan beurzen voor jongere, afgestu- deerde vrouwen en voor haar, die reeds zelf- standig wetenschappelijken arbeid hebben ver- "richt. Zij mogep den leeftijd van 45 jaar niet hebben overschreden en het mag niet langer dan vijf jaar geleden zijn, dat zij haar laat- sten wetenschappelijken arbeid hebben ver- richt. Voor iedere beurs van dit soort zal een - bedrag van 300 en een tegemoetkoming in reisonkosten beschikbaar worden gesteld. De beurs voor de jongere vrouwen zal 250 groot zijn, eveneens met een tegemoetkoming voor reisonkosten. De beurzen zullen worden uitgereikt aan vrouwen, die zich gedurende ten minste een jaar met wetenschappelijken arbeid bezig houden en voornemens zijn, de beurs voor zelfstandigen wetenschappelijken arbeid te gebruiken. Ze mogen niet ouder dgn 30 jaar zijn. Afgevaardigden uit verschillende landen deelden het een en ander mee over de toeken- ning van studiebeurzen in haar land. Vervolgens werd gediscussieerd naar aan- leiding van de verschillende behandelde on- derweroen. Aangenomen werd een resolutie .betreffende de commissie tot uitwisseling van leerkrachten bij het middelbaar onderwijs tus schen verschillende landen. Bepaald werd, dat een commissie zal worden benoemd, be- staand uit vijf leden, met het recht zich twee andere te assumeeren,"om deze uitwisseling te regelen. De tweede resolutie betreffende de positie der gehuwde vrouw werd in begirrsel aange nomen, maar de uitvoering werd opgedragen aan de nationale organisaties. Het congres gaf ajs zijn meening te kennen, dat de ge- studeerde vrouw, al of niet gehuwd, in a'.le landen benoembaar moet zijn en dezelfde rechten als de man moet bezitten in zake pen- sioen, enz. Wettelijke bepalingen in verband met de noodzakelijkheid van autorisatie door den echtgenoot in de landen, waar deze nog bestaan, moeten worden afgeschaft, en gehuw de vrouwen behooren de vrije beschikkin^ te hebben over haar eigen inkogisten. De derde resolutie, betreffende de nationa- lifelt van de gehtlwde vrouw, werd feruf|£- nomen, omdat de Internationale Vrouwenraad zich reeds met dit vraagstuk bezig houdt en omdat deze -vraag niet alleen belang heeft voor de academisch gevormde vrouw, maar voor alle vrouwen. Ten slotte richtte de voorzitster, Dean Gil- dersleeve, hartelijke woorden van dank tot al ien, die medegewerkt hebben aan het welsla- gen van het congres, o.a. tot de Nederland- sche federatie, het gemeentebestuur van Am sterdam en het Koloniaal Instituut. Daarop gaf Dean Gildersleeve den voorzittershamer over aan haar opvolgster, dr. Ellen Gleditsch, die op haar beurt hulde bracht aan de afge- treden presidente en daarna de vergadering sloot. Er bestaat voor de deelneemsters aan het congres nog gelegenheid, een zesdaagschen tocht per motorboot door Nederland te ma- ken. GESMOKKELD VEE? Van drie van de gisteren op de veemarkt te Rotterdam in beslag geoomen koeien is ge- bleken. dat zij mond- en klauwzeer hadden. Deze dieren zijn afgemaakt. De overige koeien zijn, in overleg met den eigenaar, evenoens geslacht. SMOKKELARIJ. Nabij Weert aan de Belgische grens heb ben Zondag Nederlandsche tolbeambten be slag gelegd op 10 Belgische koeien, komende uit de Kempen. BRUMMER NIET HERKEND. Naar de Telg. verneemt is de spoorweg- ambtenaar N., die met ziin collega R. in de 3e klas wachtkamer van het station Noorden- Bussum de kas opmaakte, toen deze door een man met een revolver in de hand werd ge- plunderd, thans ook met Brummer, den ver- dachte van den roofoverval op de Boaz-bank te Bussum, geconfronteerd. Evenmin als de ambtenaar R., heeft de heer N. den ver- dachte positief kunnen herkennen. Overigens is het justitioneel onderzoek te gen Brummer nog in vollen gang. Successie- velijk worden de verschillende getuigen, in totaal ongeveer 10, door de Amsterdamsche justitie met hem geconfronteerd. ZWEVEN OVER SPIEGELGLADDEN H301ASNVG Op een gegeven moment de eerste te zijin is nog niet zoo moeilijk als de eerste te blij- ven, zegt de Telg. Op het gebied van dans- attracties, pracht en luxe in danspaleizen neemt Rotterdam reeds sinds jaren een leiden- de positie in. Zelfs wereldreizigers, die de hebbelijkheid hebben vandaag in Konstanti- nopel te zitten, morgen in Parijs en overmor- gen in Holland en het spreekwoord van „de verre reizen en de vele verhalen" maar al te grrfag tot waarheid.maken, staan verbaasd over de Rotterdamsche dancings. Ten einde die verbazing ook in de toekomst dselachtig te worden, heeft de heer Reese voor zijn dan cing „Pschorr "aan den Coolsingel een gla zen, veerenden dansvloer laten construeeren. De vloer is „ingedanst" en we mogen van een overweldigend succes spreken. Het effect dezer met vele kleuren verhchte vloer, waar- in men allerlei schakeeringen kan laten gol- ven, is wonderbaarlijk, zoowel voor dansers als toeschouwers. De lichte veering der glas- platen verhoogt het zweef-effect. En wie in- aerdaad op de vleugelen Van de muziek de sensatie wil beleven te zweven over spiegel- gladden vloer, die weet nu waar deze dxoom werkelijkheid kan worden: De muziek bestaat in dit geval uit een kersversch uit London ge- importperde Jazz-band, waarvan geen gerin- ge attractie is, dat de leden dezer band be- halve de n ieuwste muziek ook de mode der le- verworstkleurige, uit- damesrokken samenge- stelde brecde broeken hebben meegebracht. EEN BOTSING. Te Venlo, aan het kruispunt Moerdijkstr., heeft gistermiddag een botsing plaats ge- had tusschen een auto, bestuurd door me- vrouw S. W, en een motorfiets met zijspan, komende uit de rich ting Nijmegen, bestuurd door den heer H. A. Koore uit Amsterdam. Op de duozitting zat de heer S.' de Waal, in het zijspan mevrouw M. van Oosten, beiden eveneens uit Amsterdam. Motorfiets en zij span werden ondersteboven geworpen en cfe berijders meters ver weg geslingerd Zij wer den alle drie naar het r.-k. gasthuis genracnt. waar bleek, dat het ongeluk betrekkelijk goea was afgeloopen. De heer Koore had den rechter enkel verzwikt en lichte kneuzingen aan de rechter bovenbeenspier; mevrouw van Oosten was aan neus en voorhoofd verwond en de heer Simon de Waal had den rechter- boveitarm ontwricht en had kneuzingen aan hand en schouder. Alle drie werden, na verbonden te zijn, uit het gasthuis ontslagen. De motorfiets werd1 erg,' de auto maar weinig beschadigd. ARBEIDERS IN DE KLEEDING- INDUSTRIE. De Nederlandsche Christelijke Boid van arbeiders en arbeidsters in de kleeaingindus- trie en aanverwante vakken (N. C. B. K.) heeft gisteren in het cafe Suisse te Roterdam zijn zesde algemeene vergadering gehouden, onder voorzitterschap van den heer W. Nieuwland, aldaar. De vergadering werd geopend met het zin- gen van psalm 64 verzen 3 en 6, en met ge- bed. In zijn openingswoord betoogde de voorzit- ter uitvoerig Me noodzakelijkheid, juist in de- zen tijd, van een christelijke organisatie te- genover de moderne organisaties. De verslagen werden goedgekeurd. De vergadering, waarin 19 afdeelingen vertegenwoordigd waren, zong daarna De Vrijheidsvaan, bondslied van het Christelijk Nationaal Vakverbond. Aan de orde waren vervolgens eenige voor- stellen. Besloten werd, ten genoege van den rijks- dienst, te bepalen dat de werkloozenkas uit- sluitend zal uitkeeren van den derden Maan dag in November tot en met den laatsten Za- terfdag in Maart, en van den laatsten Maan dag in Juli tot en met den laatsten Zaterdag in Augustus. Er kwam uit de vergadering verzet tegen deze regeling, welke het hoofd- bestuur op zichzelf ongewenscht achtte. Het deed de toezegging, te gelegener tijd1 zoo mo- gelijk deze tijdvakken uit te breiden. Ten aanzien van een voorstel-Utrecht, de contributiezegels te vervangen door stempels, wees de pennipgmeester er op, dat het regle- ment voor de werkloozenkassen zegels voor- schrijft. Men kan deze kwestie echter piaatse- lijk oplossen in overleg met het gemeentebe stuur. Besloten werd twee voorstellen-Rotterdam, betreffende het verplichte lidmaatschap en aangaande de propaganda, te behandelen in verband met een later te houden inleiding. Na den gemeenschappelijken maaltijd hield de vo:orzitter een inleiding over: propagan da en verplicht lidmaatschap. DE KERKELIJKE GOEDEREN IN AMSTERDAM—ZUID. De onderhandelingen tusschen de verte- genwoordigers van de Geref. kerk van Am- sterdam-Zuid binnen het kerkverband en die der Geref. kerk van Amsterdam-Zuid buiten het kerkverband over de verdeeling der goe- deren van de vroegere ongedieelde kerk van Amsterdam-Zuid, hebben tot overeenstem- ming geleid, zooals reeds is gemeld. De wederzijdsche rechten en venplichtin- gen zijn neergelegd in een door beide partijen geteekende overeenkomst, zulks in afwach- ting van de notarieele actie, die binnenkort ten overstaan van mt. G. Ruys, notaris te Amsterdam, zal worden gepasseerd. De kerk binnen het verband is bij de on derhandelingen vertegenwoordigd door de heeren B. Ebling en J; J. Arens, de kerk buiten het verband door de heeren C. de Geus, C. Koster en G. J. Wijenhuis, welke heeren dan ook de overeenkomst hebben ge- teekend. j BESTRIJDING VAN DE TUBERCULOSE. De Nederl. centrale vereeniging tot bestrij- ditlg van de tuberculose heeft aan den minis ter van arbeid, handel en nijverheid het vol gende adres gezonden In de laatste algemeene vergadering van de Nederl. centrale vereeniging tot bestrij- ding van de tuberculose werd door verschil lende afgevaardigden gewezto op het groote belang, dat ook voor de bestrijding van de tuberculose gelegen zou zijn in de invoering van de Ziektewet, en werd aan het dagelijksch bestuur opgedragen, de aandacht van Uwe Excellehtie in het bijzonder daarop te vesti- gen. Het dagelijksch bestuur meent in de eerste plaats te mogen verwijzen naar het „Verslag der Staatscommissie, ingesteld bij K. B. van 3 Juli 1918 No. 25 tot voorlichting over wette lijke maatregelen tot bestrijditig van de tu berculose en over de beste wijze van bestrij ding dier ziekte". Op bl. 69 van dit verslag wordt gezegd: Tijdige ziekenzorg vormt een der belangrijkste grondslagen voor de bestrij ding der tuberculose. Volgens de uitkomsten en berekeningen, langs verschillenden weg verkregen, mag vei- lig worden aangenomen, dat in Nederland •ten ministe 70.000 personen aan tuberculose lijden, die hetzij geregeld, hetzij nu en dan de hulp van een geneeeskundige en verpleging in eenigerlei vorm behoeven. Ook het groote aantal tuberculoselijders coder degenen, die volgens artikelen 99 en 100 der Invaliditeitswet voor geneeskundige behandeling en verpleging in-aanmerking ko- men, geeft duidelijk aan, van hoe groote be- tcekenis een ziekteverzekering juist voor deze volksziekte zou zijn. Een zoodanige verzekering zal ook onmid- dellijk tot gevolg hebbeh, dat vele lijders, die, zoolang voor hen geen uitzicht op behoorlijke verzorging bestaat, ook geen geneeeskundige hulp inroepen, zich spoediger zullen aanmcl- den, wanneer zij weten, dat het noodige voor hen' kan worden gedaan. En dit zal het ge val zijn, wanneer hun ziektegeld en geneea kundige verzorging in den ruimsten zin zijn gewaarborgd. In dit verband zij herinnerd aan de algemeene klacht van de tuberculose- artsen, dat nog steeds de tuberculoselijders in een te ver gevorderd stadium ter onderzoek komen, hetgeen ten gevolge heeft, dat de ge- nezing van het lijden meer tijd en geld vergt en dikwijls in het geheel niet meer te bereiken is. Het is duidelijk, dat de Ziektewet hierin verbetering zou kunnen brengen. Qm deze redenen veroorlooft het dage lijksch bestuur zich Uwe Excellence te ver- zoeken, de spoedige invoering van ded1 Ziekte- teet te willen bevorderen. MEVR. DE GEUS—WOODMAN, f De berichtgever van het Hbld. te IJmui- den schrijft: Gisteren is in de Mariastichting te Haar lem, 66 jaren oud, ontslapen mevr. de Geus- Woodman, die bij de jongere generatie al- hier bijkans niet, doch bij de oudere inwo- ner^ en bij de oudere zeevisschers des te meer bekend was. Miss Woodman was Britsche van geboorte en een dame van groote beschaving en ont- wikkeling en bewoog zich in haar land veel op het gebied van maatsehappelijk werk. Hierdoor trok zij de aandacht van het be stuur der British Mission to Deap-Sea Fis hermen, welke verschillende zeemanstehuizen in de voornaamste visscherijhavens exploi- teert. Op verzoek van dat bestuur vestigde de thanS ontslapene zich te IJmuiden, waar de vischhahdel dertig jaren geleden tot groo- ten bloei kwam en steeds meer Britsche vis- schersvaartuigen naar hier trok. Miss Woodman trad in# het Zeemanshuis „Koning Willemshuis" als een moeder op voor de zeelieden, die ver van huis en haard in de verleiding dreigden te komen en hulp noodig hadden. Geen werk was haar te veel in het belang der zeelieden en geen moeite was haar te groot om de zwakken te schra- gen en de afgedwaalden op den goeden weg terug te brengen. Bij het toenmaals nog slecht georganiseerae politiewezen waren vechtpar- tijen aan de orde van den dag, maar 6en kal- meerend woord van haar was voldoende om de driftigen te bedaren en den vrede te her- stellen. Haar werk kreeg zulk een omvang, dat haar lastgevers overgingeti tot den bouw van een eigen zeemanshuis, waarvan zij aan het hoofd kwam te staan. Door de vergrooting van de plaatselijke vloot werd het aantal hier komende Britsche vaartuigen kleiner, waar- door een eigen gebouw geen reden van be staan meer had en dit werd overgedaan aan een Nederlandsche Vereeniging, welke het nu nog met veel succes voor het destijds beoogde dioel exploiteert. Inmiadels huwde Miss Woodman met een Nederlander, waarna zij onze plaats verliet; laatstelijk woonde zij te Haarlem. E'EN ADRES. Utrecht, Juli 1926. De Vereeniging Nederland-Oranje-Na- tiQnaiisten heeft aan den Minister .van Ar beid het Volgende schrijven gezonden: Zooals het ongetwijfeld Uwe Excellence bekend is leeft in verschillende kringen on- •z«r bevolking en in bijna alle partijen een groote mate van ontevrcdenheiQ, welke -da- gelijks uitbreiding en voedsel vindt in het onpractisch toepassen van oude en het in het leven roepen van nieuwe wetten yvelke het particulier initiatief meer en meer aan ban- den trachten te leggen en zelfs geheel te fnuiken. Wij bedoelen daarmede o.a. de Ar beidswet, de Ouderdoms- en Invaliditeitswet, de regeling betreffende uitkeering aan wer- keloozenjden1 bouw van woniingen voor min- en onvermogenden. De pogingen in de beide Kamers hebben door gebrek aan een welooi- schreven standpunt en een teveel elkander naar de oogen zien der leiders der verschil lende partijen, het politiek geschacher met zaken en zetels, er de laatste jaren toe ge- leidi dat zoowel de patroon als de arbeider in het gedrang zijn gekomen. Dit had tot gevolg dat, gei'nspireerd door de leiders der linkerzijde, de arbeidsgever en de arbeidsne- mer elkander zijn gaan beschouwen als vij- anden. Het drijven der linkerzijde onzer volksvertegenwoordiging heeft de rechterzij- de genoopt op verschillend gebied concessies te doen welke ons economisch volksbesitaan ten eenenmale in gevaar brengen. Wij achten het dan ook ten zeerste gewenscht, dat Waar onze organisatie bij haar oprichCng zich voornam partij te kiezen tegenover elke re- volhtie, zij ook haar standpunt ken- baar make tegenover de economi- sche. Het moge Uw^ Excellence bekend zijn, dat een politiek waarbij het particulier initiaCef gebonden wordt, ons land ten on- dergang voeren zal. En om de resultaten der uiterste consequenties van een dergelijk poli tick waar te nemen richte men de oogen naar het buitenland. Eenmaal eenige stappen ge daan hebben de op den weg van een derge lijke ipolitiek zal Uwe Excellence niet bij machte zijn een halt toe te roepen aan diege- nen die Uwe Excelelntie in deze zoogenaam- de democratische banen trachten te leiden. Zelfs in democratische kringen gaan meerde- re stemmen op van hen die inzien dat zij op den verkeerden weg zijn en die dan ook wen- schen te breken met een dergelijke politick.' De druk der belastingen voor alle lagen van ons volk gaat de draagkracht van een ieder te boven. Elke nieuwe wet kost geld, veel geld. Zonder dat daarbij rekening gehouden wordt vanwaar de benoodigde gelden in 's lands kas zullen vloeien om die wetten ten uitvoer te leggen. Een groot deel dier wetten beschermt niet, doch belemmert slechts han del en nijverheid wellicht ook de land- bouw zoodanig dat de productie kunstma- tig naar omlaag wordt gedrukt, het product duurder en dus voor ieder Nederlander de strijd om het bestaan zwaarder wordt en de belasCngdruk aanmerkelijk verhoogd, de koopkracht afneemt en de werkeloosheid hand over hand toeneemt. Wij achten het onze plicht namens de dui- zenden en nog eens duizenden uit alle krin gen van Nederland Uwe Excellentie er met nadruk op te wijzen, hoe noodzakelijk het is, dat Uwe Excellentie tegenover de sabotage onzer Nederlandsche welvaart een energisch standpunt inneme en een gezonde poliCek volge waarbij aan het particulier initiatief meer plaats worde ingeruimd. Die tiendui- zenden in Nederland zal Uwe Excellence bij haar pogen achter zich vinden. Ingg@£ons3@n stukken (Buiten verantwoordelijkheid van de Redac- tie. De opname in deze rubriek bewijst geens- zins dat de redaetie er mede insteml.) Alkmaar, 2 Aug. 1926. NEUTR'AAL ZIEKENHUIS EN BOUW- GROND. Geaehte Redaetie, Vriendelijk dank voor uw inlichting in verband met het door mij geplaatste inge- zonden stukje voorkomende in uw courant van hedenavond. De bal is nu aan het rollen en .de kans is groot, dat' ze doel zal treffen. Van verkoop van grond etc. kan volgens uw onderschrift niets komen, daar het een en ander door het Rijk in erfpacht is afgestaan. De grond is dus niet direct realiseerbaar. Dit is een be-" zwaar, maar een groot bezwaar is het zeer waarschijnlijk niet en de grond kan nu nog evengoed geld in het laadje brengen. De grond etc. is toch zeker voor langen tijd in erfpacht gegeven; misschien wel eeuwigdu- retrd. De gemeente mag er toch a fbreken en nieuw bouwen naar het haar belief! Mag dus zeker ook grond in erfpacht uitgeven aan andcren. Den Haag o.a. geeft tegenwoordig alleen grond ilit in erfpacht en met succes Dat kan in dit geval, hoewel geen eigendom ook. Het verschil in verkoop van den grond en uitge ven in erfpacht zit toch in hoofdzaak hierin, dat in het eerste geval direct geld op tafel komt en in het tweede geval de rente van het kapitaal wordt gei'nd. Voor geldbelegging en meerdere zekerheid is het laatste geenszins te versmaden. Zijn er dus geen bijzondere voetangels en klemmen in de overeenkomst. tusschen Rijk en Gemeente en dat mag men toch niet veronderstellen, dan is mijn eerste stukje nog van kracht en het noodige geld te vinden.1 De weg is er m. i., de wil alleen moet nog vaardig blijiken. Met beleefden dank voor de plaatsing. Hoogachtend, P. D'E ZEEUW. KORFBAL. K.V.K.V. I—Koog-Zaandijk II 2—1. K.V.K.V. I-B.E.P. I, 3—2. Men schrijft ons: K.V.K.V. 1 behaalde Zonj«g er", eersten prijs op de door den N.H.K B. te Schagen uitgeschreven propagandawedstrijden. In de eerste ronde werd met 21 van K. Z. II ge- wonnen terwijl in de finale B.E.P. I uit Pur- merend met 32 werd geslagen. K.V. ver- scheen met 2 dames en 1 heeft als invallers doch deze hebben de niet-speieis op keurige wijze vervangen. De wedstrijd tegen K. Z. was' hoewel de uitslag zeer laag is niet zoo spaunend als de finale. Jongbloed geeft K.V. de leiding, welke Mej. Groet voor ruat vergroot. Na de rust ver- kleint K. Z. den achterstand dech ziet geen kans meer om ge.JJk te maken. De fiasle tegen B.E.P. was uiterst span- nencL ter: bovendieg eev vlugge.en mooic pariij korfbal gespeeld werd. Reeds direct neemt K. V. door een mooien bal van Mej. Groet de leiding. De B. E. P.-aanval werkte hard om gelijk te maken wat haar dan ook na de rust op keurige en welverdiende wijze'ge- lukte. De gebroeders van Zonneveld hebben echter in een minimum van tijd de stand tot 31 voor K.V. opgevoerd. In de nieuwe opstelling verkleint B. E P. de achterstand, de B. E. P.-heeren weten zich in de laatste minuten herhaaldelijk mooie kansen te scheppen, doch ook de K. V.-dames List en Groet weten door keurig verdedigen de overwinning voor de Rood-Witten te be- houden, waardoor zij tevens in het bezit kwa- men van het voor deze wedstrijden als le prijs uitgeloofde zilveren kruis. Nova Ellennans Nieuw Magazine. Ook ddt maandblad heeft zich spoedig in ons land een plaats veroverd en het Augus- tus-Strandnummer ziet er weer bijzonder ver- zorgd uit. De omslag geeft reeds dadeiijk een zomer- en vacantie-idee. Tal van interessante en aardige artikelen worden verlucht door teekeningen, gekleurde platen en fo+o's. De laatste o.a. van enkele onzer badplaatsen en van filmwerk. Van de verschillende novellen noemen wij de Suikeroom van Bauduin, De Tic van Henri van Wermes'kenken. De Schat aan't strand van A. Delang, RomanCek van Carel Bus- bach, e.a. Een succeslied uit het Cabaret te Scheveningen vindt men in diit nummer met tekst en muziek. Mr. C. P. v. Rossum zet zijn artikel voort over Een reis naar het hiernamaals. Jeanne Reyneke v. Stuwe behandelt v.n.l voor dames Het eeuwig vrouwelijke. Voor geestelijke in- en ontspanning ipap de rubrieken Puzzlen, Schaken, Daiiimen en Bridge. E>e laatste rubriek kon in afwikkeling der opgaven iets strenger en nauwkeurigei zijn. STOOMVAARTLIJNEN. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. Bintang (uitr.) 2 Aug. te Genua. Madoera (thuisr.) 30 Juli v. Padang. Karimata (uitr.) 30 Juli v. Blawan. Rotf^ 1 Aug. v. Bremen te Amst. Koningin der Nederlanden (uitr.) 1. Aug v Colombo. Prins der Nederlanden (thuisr.) 2 Aug. v. Southampton. KON. NED. STB. MIJ. KON. WEST IND. MAILD. Ceres, 2 Aug. v.d. Levant te Amst. Euterpe 2 Aug. v. Amst. te Kopenhagen. Merope 1 Aug. v. Amst. te Hamburg. Ariadne 31 Juli v. Vigo n. Amst. Astrea 31 Juli v. New York n. Haiti. Berenice 31 Juli v. Triest te Fiume. Calypso 2 Aug. v. d. Middell. Zee te Amst. Crynssen 1 Aug. v. Amst. te Hamburg. Deucalion 31 Juli v. Alexandria n. Piraeus. Fauna 31 Juli v. Port-au-Prince n. Cap Hai- tien. Flora 31 Juli v. New York n. Venezuela. Ganymedes 30 Juli te Curasao. Hector 29 Juli v. Cardenos te Waanzas. Hermes 1 Aug. vv Hamb. te Amst. Irene 31 Juli v. Alicante te Barcelona. Iris 2 Aug. v. Hamburg te Amst. Nero 31 Juli v. Danzig n. Amst. Nereus 31 Juli v. Rott. n. Gibraltar (v.o.) Oberon 31 Juli v. Palermo n. Algeciros Orestes 1 Aug. v. Rott. te Amst. Perseus 1 Aug. v. Kopenhagen te Amst. Stuyvesant (thuisr.) 30 Juli v. Barbados. Tellus 31 Juli v. Tanger n. Oran. Zeus 1 Aug. v. Setubal te Gibraltar. KON. HOLL. LLOYD. Eemland (uitr.) 1 Aug. te Bahia. KON. PAKETV. MIJ. Van Cloon 2 Aug. v. Amoy n. Singapore. HOLLAND AFRIKA L1JN. Batjan (uitr.) 31 Juli te East London. Billiton 2 Aug. v. Antwerpen te Amst. Randfontein 2 Aug. v. Hamburg te Amst. N IJstroom (uitr.) 31 Juli v. Las Palmas. Blommersdijk (thuisr.) 29 Juli v. Mozambi que. Springfoniein 1 Aug. v. Kaapstad te Rott. HOLLAND BRITSCH INDIE LIJN. Bali (thuisr.) 1 Aug. v. Port Said. Schiedijk 1 Aug. v." Calcutta l.v. Antw. te Rott Streefkerk (uitr.) 1 Aug. te Port Said. Andijk (thuisr.) 2 Aug. te Madras. Kieldrecht 2 Aug. v. Rott. n. Hamburg ROTTERD. LLOYD. Djambi' 31 Juli v. Batavia n. Rott. Patria 1 Auf. v. Rott. te Batavia. Soekaboemi (thuisr.) 1 Aug. v. Marseille. HOLLAND AMERIKA LIJN. Gaasterdijk 2 Aug. v. Galveston te Rotterd Kinderdijk 31 Juli v. Rott. te San Francisco Loch Monar Rott. n.l. Pacifickust, 1 Aug. te Londen. Nieuw-Amsterdam 31 Juli v. New York n. Rott. Spaarndam Rott. n. N.-Orleans, 3l Juli v Vigo. Vo lend am New York n. Rott. 2 Aug. l.v. Plv, mohth. EMZETCO LIJN. Jong, Anthonie 31 Juli v. Rott. m Genua. ROTTERD ZUID AMERIKA LIJN. Alhena (thuisr.) 31 Juli v. Bahia. HOLLAND OOST AZIE LIJN. Ouderkerk 2 Aug. v. Hamburg te Rott. 1 HOLLAND AUSTRALIE LIJN. 1 Arendskerk 1 Aug. v. Rott. te Bremen. HOLLAND WEST AFRIKA LIJN. Reggestroom (uitr.) 30 Juli te Dakar. IJstroom (uitr.) 1 Aug. n. Freetown. JAVA NEW YORK LIJN. Soemba Batavia n. New-Yorke 2 Aug. t< Suez JAVA BEN'GALEN LIJN. Bondowoso Java n. Carcutta, 1 Aug. v. Ran goon Kertosono 30 Juli v. Calcutta te Java. JAVA CHINA JAPAN LIJN. STOOMV. MIJ. OCEAAN.' s, Tjikandi 29 Juli v. Batavia te Yokohama. Eumaeus v. Japan n. Rott. 30 Aug. te Mar seille. J Peisander 31 Juli v. Liverpool n. Batavia, Phemius v. Japan n. Rott1 Aug. te Suez. EMZETCO LIJN. Jooge Jacobus v. Carthagena n. Rott., 2 Aug. te Gravesend.

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 6